Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk
projeler sayfasına geri dön

Aşevi Projesi

Devam Ediyor

Kapaklı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılacak Aşevi'nin çalışmalarına başlandı.

360 metrekare alan üzerine yapılacak aşevi günlük bin kişilik sıcak yemek üretebilme kapasitesine sahip olacak. Ayrıca aşevine gelme imkanı olmayan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlar için evlere sıcak yemek servisi yapılacak.

BİN KİŞİLİK SICAK YEMEK YAPILACAK

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi Mevlana Cami önündeki 360 metrekarelik alanda aşevi projesi hayata geçirilecek. Zemin betonunun atıldığı aşevi tamamlandığında günlük bin kişilik sıcak yemek üretebilme kapasitesine sahip olacak.

EVLERE DE YEMEK GÖTÜRÜLECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile fiziki hizmetlerin yanı sıra sosyal hizmetlere de ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Cumhuriyet Mahallemizde Mevlana Caminin önündeki 360 metrekarelik alanda aşevi projemizi başlatmış bulunuyoruz. Kısa sürede tamamlamayı planladığımız aşevimiz ile günlük bin kişilik sıcak yemek çıkarılacak. Ayrıca aşevine gelme imkanı olmayan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlarımız için evlere sıcak yemek servisi yapacağız.” dedi

Son Düzenleme Tarihi: 09 Temmuz 2020 | 13:43:55
Paylaş
°
28 Ekim Çarşamba
Nöbetçi Eczaneler