Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Polis Haftasında anlamlı turnuva

Polis Haftasında anlamlı turnuva

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Sanayiciler İlkokulu tarafından Şehit Polis Fethi Sekin anısına düzenlenen futbol turnuvasına katıldı

KAHRAMAN ŞEHİDİMİZİN İSMİ VERİLDİ

Sanayiciler İlkokulu tarafından Polis Haftasında ‘Şehit Kahraman Polis Fethi Sekin’ ismiyle düzenlenen futbol turnuvasının başlangıç vuruşu gerçekleşti. Atıcı Spor Kompleksinde tertip edilen açılış törenine Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, polis memurları ve okul müdürleri katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMALARI YAPILDI

1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, Sanayiciler İlkokulu Müdürü Alpay Arı’nın açılış konuşmasıyla devam etti.

BU PROGRAMLARI YERİNDE VE FAYDALI BULUYORUZ

Arı’nın ardından kürsüye gelen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Turnuvamızın centilmenlik içinde geçmesini diliyorum. Eğitimimizin olmazsa olmazı spor, çocuklarımızın hem eğitimi hem öğrenimi için anlamlı bir faaliyettir. Spor sayesinde çocuklarımız kötü alışkanlıklarından uzak dururken, ahlaki gelişimini sağlarlar. Spor, arkadaşlığı pekiştirmek açısından da önemli bir etkinliktir. O yüzden bu tür programları yerinde ve faydalı buluyoruz.

ŞANLI TARİHİMİZ SAYISIZ KAHRAMANLIKLARLA DOLU

Turnuvamızın ismini çok önemli buluyorum. Türk milleti olarak şanlı tarihimiz sayısız kahramanlıklarla doludur. Birçok isimsiz kahramanımız var. Yahudi asıllı Alman profesörünün dediği gibi; 'Tarihten Türkleri çıkarırsanız tarih diye bir şey kalmaz.' Bu sözü doğru buluyoruz. Bu millet, özündeki kahramanlığı ve bayrak sevgisini daima tescilletmiştir. Bu sebepten dolayı turnuvamızın ismiyle birlikte bir şehidimizin adının zikredilmesini önemli buluyorum. Hepinizi kutluyorum.” dedi.

BAŞLAMA VURUŞU YAPILDI

Konuşmaların ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ve Sanayiciler İlkokulu Müdürü Alpay Arı tarafından yapılan başlama vuruşuyla Şehit Kahraman Polis Fethi Sekin Futbol Turnuvasının açılışı yapıldı.

 

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:30:13
Haberi Paylaş
°
28 Kasım Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler