Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Pınar Bulvarı’nda 5 Bin Kişi Gönül Sofralarında Buluştu

Pınar Bulvarı’nda 5 Bin Kişi Gönül Sofralarında Buluştu

Kapaklı Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca düzenlenen gönül sofralarının sonuncusu İnönü Mahallesi’nde kuruldu. Pınar Bulvarı’nda düzenlenen ve yaklaşık 5 bin kişinin aynı sofrada buluştuğu iftar programında konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘aşkla çalışan yorulmaz’ şiarıyla Kapaklı’ya hizmet etmenin gurunu yaşadığını ifade ederek, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

BAŞKAN ÇETİN VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Kapaklı Belediyesi tarafından her mahallede kurulan ve genci yaşlısı binlerce vatandaşın aynı sofrada buluştuğu gönül sofralarının sonuncusu İnönü Mahallesi Pınar Bulvarı’nda gerçekleştirildi. Kapaklı Belediyesi Aşevi’nde pişen yemeklerle donatılan iftar sofralarını tek tek gezen Başkan Çetin, vatandaşlarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlahi ve ney dinletisi ile devam eden programda bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Pınar Bulvarında sizlerle birlikte olmaktan memnuniyetimi ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Pandemi ile beraber gönül sofralarından uzak kaldık. Hamdolsun bu hastalık illeti yavaş yavaş son bulmaya başladı ve bu yıl özlediğimiz birlik beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik ve komşuluk ilişkilerimizi güçlendirdiğimiz gönül sofralarında sizlerle buluştuk.” dedi.

“AŞKLA ÇALIŞAN YORULMAK ŞİARIYLA KAPAKLI’YA HİZMET ETMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Pandemiden ve ekonomik dalgalanmalardan kaynaklanan sorunlara rağmen Kapaklı’da değişim ve gelişimi ortaya koyduklarını belirten Başkan Çetin, “Pınar Bulvarımız sadece çevre ilçelerden değil, farklı illerde dahi marka olarak anlatılıyor ve örnek alınıyor. İlçemizde sosyal belediyeciliğin en güzelini  yapmaya gayret ediyoruz. Aşevimizi hayata geçirdik ve Ramazan ayında 50 bin hemşehrimizi gönül sofralarında buluşturduk. Her gün bine yakın vatandaşımıza sıcak yemeklerimizi ulaştırmaya devam ediyoruz. Gençlerimizi her alanda yetiştirmeye, onlara imkanlar sağlamaya devam ediyoruz. Bir Türkiye mozaiği olan ilçemizde birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Devlet yatırımlarını ilçemize kazandırmak için yoğun gayret sarf ediyoruz. Kapaklı tarihinde ilk defa yüzde 54 oy almanın sorumluluğunu omuzlarımda taşıyarak gece gündüz sizler için çalışıyorum. Önce Hakkın rızası sonra halkın duasını almak üzere aşkla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘aşkla çalışan yorulmaz’ şiarıyla Kapaklı’ya hizmet etmenin gurunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Çetin, konuşması vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek ve bayramın birinci günü Recep Güven Parkı’nda yapılacak bayramlaşma programına davet ederek tamamladı.

SEMAZEN GÖSTERİSİ İLGİYLE SEYREDİLDİ

Okunan ezan ile birlikte dualar edildi ve oruçlar açıldı. İftarın ardından okunan ilahiler ve semazen gösterisi ilgiyle seyredildi.

Son Düzenleme Tarihi: 30 Nisan 2022 | 15:38:10
Haberi Paylaş
°
27 Haziran Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler