Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

"Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Yol Göstericileridir"

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

"DÜNYADA HİÇBİR MESLEĞİN ÖĞRETMENLİK KADAR MANEVİYATI YÜKSEK DEĞİLDİR"

Başkan Çetin yayınladığı mesajda, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü 1981 yılından bu güne Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Cumhuriyetimizin temel ihtiyacı olan fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri yetiştiren öğretmenlerimiz sadece zamanımızın değil, geleceğimizin de yol göstericileridir.

Dünyada hiçbir mesleğin öğretmenlik kadar maneviyatı yüksek değildir. Çünkü öğretmenler mesleğe başladığı günden itibaren yaşamı sona erene kadar mesleğini yapar. Hatta yaşamı sona erdikten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam eder" dedi.

"ÖĞRETMENLER TOPLUMUN ÖNÜNDEN GİDEN GÖNÜL ERİDİR"

Başkan Çetin konuşmasının devamında, Bizleri buralara getiren, hayatın her alanında iyilik ve sevgiyle yaşamamızı öğreten, bir bahar güneşi gibi yolumuza ışık tutan, bizleri doğruya yönelten, gerçeği, yeniliği ve bilimi daima öğrenen ve öğretendir öğretmen. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve arkasını dönmeden sürekli toplumun önünden giden gönül eridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘’Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’’ sözüyle geleceğe ışık tutan öğretmenlerimizin dünün, bugünün ve yarının sahibi olduklarını açıkça dile getirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bedenleri ebediyete intikal etmiş ancak fikirleri hala yaşayan öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, bizlere sevgi dağıtıp içimizi aydınlatan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:29:47
Haberi Paylaş
°
06 Temmuz Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler