Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

"Öğrenciler AEEE Topluyor!" Kampanyası Başladı

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu tarafından farkındalık çalışmaları kapsamında her yıl düzenlenen "Öğrenciler AEEE Topluyor!" kampanyası başladı.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı içerisinde düzenlenecek olan kampanyaya anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde devlet okulları ve özel okullar katılabilecekler.

BAŞVURULAR 15 KASIM CUMA GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

http://basvuru.tyk.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek olan kampanyaya başvuruları başlamış olup, 15 Kasım 2019 Cuma gününe kadar  devam edecektir. Kampanyaya katılmak isteyen okullarda yalnızca bir yetkili öğretmen tarafından başvuru formunun doldurulması yeterli olacaktır.

KAMPANYA 2 MART PAZARTESİ GÜNÜ SONA ERECEK

Kampanya başvurusunu tamamlayan okullar, kampanya bitiş tarihi olan 2 Mart 2020 Pazartesi gününe kadar Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını (AEEE) okullarında bitireceklerdir. Kampanya sonunda okullar, topladıkları AEEE'lere bağlı olarak eriştikleri puanlara bağlı olarak TYK tarafından ödüllendirilecektir.

PROJEKSİYON SETİ İLE ÖDÜLLENDİRİLECEK

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl kampanya kapsamında, sınırları içerisinde bulunan okullardan toplanan atık miktarı en fazla olan Belediye de projeksiyon seti ile ödüllendirilecektir.

ANKET ÖDÜLÜ KAZANACAKLAR

Bunun yanı sıra, bir önceki yıl olduğu gibi "Evimizdeki EEE ve AEEE'ler" anket çalışmasına katılmak isteyen okulların öğrencileri http://anket.tyk.org.tr linki üzerinden anket doldurabilecektir. Gerekli şartları sağlayan okullar anket ödülü kazanacaklardır.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:20:14
Haberi Paylaş
°
10 Temmuz Cuma
Nöbetçi Eczaneler