Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası Başladı

Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası Başladı

Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile TAP Derneği’nin (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ) ortaklaşa düzenlediği okullar arası atık pil toplama yarışması başladı.

Bünyesinde tehlikeli maddeler ihtiva eden atık pillerin düzenli şekilde toplanarak insan sağlığına ve çevreye zarar vermesinin önlenmesi, okullarda öğrenim gören öğrencilere çevre bilincinin aşılanması ve ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak amacıyla 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” başlatıldı.

30 NİSAN 2020 TARİHİNDE SONRA ERECEK

16 Eylül 2019 tarihinde başlayan kampanya 30 Nisan 2020 tarihinde sona erecek ve en çok pil toplayan okullar ödüllendirilecek.

 "ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin "  Okullarımıza atık pil toplama kutularımızı teslim ettik evlerinde ve iş yerlerinde atık pili olan vatandaşlarımız kendilerine en yakın okula atık pillerini bırakarak okullarımıza destek olurken çevremizi de koruyabilir. Unutmamalıyız ki atık pillerin çöpler vasıtasıyla toprağa karışması, denizlere, akarsulara ve kanalizasyonlara atılması veya yakılmaları durumunda içerdikleri kimyasal maddeler çevrenin kirlenmesine yol açabilmektedir. Bu bakımdan atık pillerin geri dönüşüme katılması çevremiz ve geleceğimiz için büyük önem arz etmektedir. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek ve ekonomimize destek olmak için Kapaklı Belediyesi olarak atık pillerin toplanması konusunda farkındalık sağlamak amacıyla  geri dönüşüme her zaman destek vermeye devam edeceğiz ."dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:33:36
Haberi Paylaş
°
06 Temmuz Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler