Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı’dan Barış Pınarı Harekatı’na Tam Destek

Kapaklı’dan Barış Pınarı Harekatı’na Tam Destek

Kapaklı Belediyesi, sınır ötesinde devam eden Barış Pınarı Harekatı nedeniyle olağan üstü meclis toplantısı gerçekleştirdi. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Mehmetçiğimize destek olmak amacıyla toplanan mecliste Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri birlik ve beraberlik mesajları verdi.

“BU KARARLI DURUŞ HER KESİMDE KARŞILIK BULDU”

Olağan üstü meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Çetin, “Ülkemizin istikbali ve istiklali için bir adına Barış Pınarı Harekatı dediğimiz harekat başlattık. Cumhuriyet tarihimizin en büyük operasyonunu gerçekleştirdik. Dün akşam itibariyle konuyla alakalı bazı kararlar alındı. Biz bu kararları inceledik. Meclisimizi toplamayı, siyasi partilerimizle birlik ve beraberlik mesajı vermeyi kararlaştırmıştık. Birlik beraberlik için söz konusu vatansa tüm siyasi düşüncelerin bir olacağını, beraber hareket edeceğimizi göstermek maksadıyla bir araya gelmek istemiştik. Bu kararlı duruş her yerde, her kesimde karşılık buldu. Dün akşam da ülkemiz için önemli bir girişimle o bölgede terör örgütleri geri çekilme kararı aldı. Böyle güzel milletin bir ferdi olmaktan her zaman şeref duydum. Ben bu toprakların dışında doğmuş bir kardeşinizim. Dolayısıyla bu değerlerin kıymetini özlemle yaşamış birisi olarak bugün ülkemizin birlik beraberliği, dayanışması beni çok duygulandırıyor. Ebedi önderimizin söylediği gibi “Muhtaç olduğunuz kuvvet damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.” sözü bugün tekrar tescillenmiş durumda. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde dik duruşumuzla beraber tüm dünyayı dize getirmiş durumdayız. Bu başarıdan ne kadar gurur duysak yeridir” dedi.

“GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR”

Çetin’in ardından Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına CHP Meclis Üyesi Erol Özkan konuşma gerçekleştirdi. Özkan, “Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgede barışı, huzuru, adaleti, hukuku ve insanlara olan saygıyı getirmek amacıyla TSK ve Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye’nin kuzeyinde YPG, PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan şanlı ordumuzun mensubu Mehmetçiklerimizi Rabbim korusun ve muzaffer eylesin. Bizler bugün olduğu gibi her zaman kalbimiz ve dualarımızla Mehmetçiğimizin yanındayız. Bizim tek temennimiz kahraman ordumuzun saçının bir teline bile zarar gelmeden görevlerini tamamlayıp yurdumuza dönmeleridir. Gün birlik ve beraberlik günüdür.” İfadelerine yer verdi.

“BİNLERCE İNSAN BARBARCA KATLEDİLMİŞTİR”

Özkan’ın konuşmasının ardından Ak Parti Grubu adına Ak Parti Meclis Üyesi İbrahim Aktürk konuşma gerçekleştirdi. Aktürk, “40 yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır. DAEŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.” dedi.

“ORDUMUZA MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUZ”

Aktürk, konuşmasının devamında, “Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“SAVAŞIN NE OLDUĞUNU EN İYİ BİLEN BİR MİLLETİZ”

Aktürk’ün konuşmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına MHP Meclis Üyesi Emrah Sevinç konuşma gerçekleştirdi. Sevinç, “Size öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacak diyen Alpaslan’ın, 21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih’in, 40 ok yiyip düşmeyen burçlarda Hasan’ın, 40 yiğidiyle Çin Sarayı’nı basan Kürşat’ın ve saymakla bitmeyen kahraman ceddimizin yiğit torunları kahraman Mehmetçiğimiz bayrak, vatan, millet, beka diyerek Allahu Ekber tekbirleriyle hedef kızıl elma ülküsüyle Suriye’de sınır ötesinde Barış Pınarı Harekatı’nın dokuzuncu gününde tarih ve destan yazmaya devam ediyor. Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli, Barış Pınarı Harekatı’na ve hükümete olan desteğini defalarca açıklamıştı. Bizler de Milliyetçi Ülkücü Hareketin neferleri olarak desteğimizin ordumuzun yanında olduğunu bir kez daha belirtiyoruz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin, sancağın altında birliğimizi daim eylesin. Bu harekatın üç amacı vardır. Birincisi orada bulunan PKK, YPG, PYD gibi terör örgütlerinin bertaraf edilerek güvenli bölge oluşturmak. İkincisi sınır güvenliğimizi sağlamak. Üçüncüsü ülkemizde yaşamlarını sürdüren 3 milyon 650 bin mülteci Suriyelinin oluşacak güvenli bölgelere gönderilmesi. Türkiye Cumhuriyeti devletinin amacı bunlardır. Buna rağmen kalkmış birileri içeriden dışarıdan durdurun bu savaşı diye feryat figan naraları atıyorlar. Savaşın ne olduğunu en iyi bilen bir milletiz. Bu naralarınız Türkiye Cumhuriyeti devletinin almış olduğu bu kararı, Barış Pınarı Harekatı’nı durduramayacak ve kararlılıkla amacına ulaşana kadar devam edecektir ve etmelidir de. Bu vesileyle operasyonda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve aziz Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Operasyondaki askerlerimizi Allah korusun ve kollasın. Türk milleti ordusunun yanındadır.” Dedi.

“MASADA KAZANDIK”

Sevinç’in konuşmasının ardından siyasi parti temsilcileri konuşmalarını gerçekleştirdi. İlk konuşmayı yapan Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, “Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek için belediye meclisimizi olağanüstü toplantıya çağıran belediye başkanımıza, meclis üyelerimize ve destek için burada bulunan siyasi parti ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum. İki haftadır askerimiz sahadaydı, dün de masada kazandık. Rabbim birliğimizi bozmasın diyorum. İnşallah birlik beraberlik içerisinde Kapaklı için güzel işlere imza atarız.” dedi.

Üçel’in konuşmasının ardından Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler Barış Pınarı harekatını desteklediklerini ifade etti.

“BU BİRLİK BERABERLİK İÇİN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Diler’in konuşmasının ardından İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin konuşmasını gerçekleştirdi. Çetin, “Yapılan harekatın neticesinde dün akşam harekata ara verildi. Buna savaş demek doğru değildir. Bu bir harekattır. İYİ Parti olarak destekledik ve destekliyoruz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu birlik beraberlik içinde herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Toplantının sonunda Başkan Çetin, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve belediye personeli Atatürk Anıtı önünde toplanarak ay yıldızlı bayrağımız eşliğinde asker selamı verdi.

 

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:20:19
Haberi Paylaş
°
05 Haziran Cuma
Nöbetçi Eczaneler