Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı'daki Okullar Dezenfekte Edildi

Kapaklı'daki Okullar Dezenfekte Edildi

Kapaklı Belediyesinin bir kuruluşu olan ve bir çok alanda Kapaklı'da hizmetlerine aralıksız devam eden  KENTAŞ tarafından , yarıyıl tatilinin bitmesine yakın İlçe genelindeki okullar dezenfekte edildi.

                2019-2020 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatilinin ardından öğrenciler, 3 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. Kapaklı Belediyesi KENTAŞ tarafından okulların açılmasına sayılı günler kala  ilçe genelindeki okullarda salgın hastalıklara karşı özellikle lavabo ve tuvalet gibi ıslak zeminlerde mikroplardan virüslere, böceklerden haşerelere kadar insan sağlığına zararlı hastalık etkenlerini yok etmeye yönelik dezenfeksiyon çalışmaları yapılarak öğrencilere hijyenik bir ortam sağlandı.

                "DAHA SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİR ORTAMDA DERS BAŞI YAPACAKLAR"

                Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa ÇETİN "Son günlerde artan salgın hastalıklara karşı önlemlerimizi almak için yarıyıl tatile girilmesinin hemen ardından Kapaklımız genelindeki okullarımızın tamamında dezenfeksiyon çalışmalarına başladık. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin sağlığı ve hijyeni bizler için çok önemli. Gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarla öğrencilerimiz  şimdi okulların açılmasının ardından daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda ders başı yapacaklar." dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 16 Mart 2020 | 12:45:03
Haberi Paylaş
°
05 Haziran Cuma
Nöbetçi Eczaneler