Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı'da Okul Bahçeleri Renkleniyor

Kapaklı'da Okul Bahçeleri Renkleniyor

Kapaklı Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını okul bahçelerine taşıyor.

Oyun çizgileriyle donatılan okul bahçeleri, çocuklar için yaz aylarında alternatif oyun alanları haline dönüşürken, bir zamanlar anne babalarının hatta büyükanne ve büyükbabalarının oynadığı geleneksel sokak oyunları da günümüze ve gelecek kuşaklara taşınmış oluyor.

 "ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK"

 Okullarda başlayan çizgi çalışmaları arasında, “Yakan Top”, “Seksek”, “Köşe Kapmaca”, “Tombik ve Mendil Kapmaca” oyunları yer alırken, pek çok geleneksel oyun okul bahçelerine renk katıyor.

Park ve Bahçeler müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla, çocukların yaz tatili boyunca boş zamanlarını değerlendirmeleri ve keyifli anlar geçirmeleri sağlanıyor.

Kapaklı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ve okul müdürlüklerinin işbirliğiyle okullarda çalışmalar devam edecek.

ZEKA GELİŞİMİNE KATKI

Okulların bahçelerinde oyun çizgileriyle buluşan çocuklar, kişisel ve zeka gelişimlerine katkı sağlayan bu oyunlar sayesinde daha da sosyalleşiyor.Sosyalleşme açısından da öğrencilerin yeni arkadaşlık bağları kurmalarını sağlayan çizimler, Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından birçok okulda devam ettirilecek.  Çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayan bu oyunlar, 10’ar dakikalık teneffüsleri de eğitim alanına dönüştürüyor. Özellikle dezavantajlı bölgelerin öncelikte olduğu bu uygulama, teneffüs vaktini eğlenirken öğrenmeye ayıran öğrenciler tarafından eğlenceli oyunlar olarak görülüyor.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:38:29
Haberi Paylaş
°
06 Temmuz Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler