Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı’da 19 Mayıs Coşkusu

Kapaklı’da 19 Mayıs Coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasının  100. Yıl Dönümü Kapaklı’da coşkuyla kutlandı. 14 Mayıs Salı Günü Belediye Meydanında ki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı 19 Mayıs Pazar Günü Kapaklı Stadyumunda devam etti.

KATILIM YOĞUN OLDU

Düzenlenen kutlama programına, Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Kapaklı Belediye Başkanvekili Naciye Bozkurt, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Fevzi Bayram, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“VAZGEÇİLMEZ GÜÇ KAYNAĞIMIZ MİLLET İRADESİDİR”

Günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasını Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz yaptı. “Bugün milletimizin tüm onur ve asaletiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını kutlamanın gururnu yaşıyoruz. Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Türk milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Bugün vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özelliklede gençlere büyük görevler düşmektedir.” dedi.

GÖSTERİLER SERGİLENDİ

Danışmaz’ın konuşmasının ardından program, Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bando gösterisini gerçekleştirdi. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunması, halk oyunları ve jimnastik gösterilerinin sergilenmesiyle devam etti.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kutlama programı, Kapaklı genelinde düzenlenen ’19 Mayıs’ konulu yarışmalarda derece kazanan öğrencilerin protokol üyeleri tarafından ödüllendirilmesinin ardından Bayrak Final gösterisi ile sona erdi.

Son Düzenleme Tarihi: 20 Mayıs 2019 | 10:30:10
Haberi Paylaş
°
04 Nisan Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler