Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı'da 15.Geleneksel Sünnet Şöleni Coşkuyla Kutlandı

Kapaklı'da 15.Geleneksel Sünnet Şöleni Coşkuyla Kutlandı

Kapaklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 15’incisi düzenlenen toplu sünnet şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Kapaklı Belediye meydanında düzenlenen ve binlerce Kapaklı'nın katıldığı şölende, sahne alan sanatçılar Emre Erdem ve Seda Çakmak  izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Sünnete şöleni etkinlikleri saat 15:00’da Recep Güven Parkında sünnet çocuklarıyla fotoğraf çekimiyle başladı.Sünnet çocuklarını bu özel günlerinde yalnız bırakmayan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, sünnet çocukları ve aileleriyle fotoğraf çekindi. Saat 17:30’da Recep Güven Parkı’nda sünnet çocukları için mevlid-i şerif okutulmasının ardından toplu sünnet şöleni etkinlikleri düzenlenen konvoyla devam etti. Bu yıl sünnet ettirilen 400’e yakın çocuk için düzenlenen toplu sünnet şöleni saat 20.30'da Belediye Meydanında  düzenlenen konser ve etkinliklerle devam etti.

" RABBİM BİZLERE ONLARIN MÜRVETLERİNİ DE GÖSTERMEYİ NASİP ETSİN"

Şölen programının açılış konuşmasını Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin yaptı. Başkan Çetin, şölen programlarına katılarak kendilerini yalnız bırakmayan tüm Kapaklılara teşekkür etti. Mustafa Çetin, “Bu akşam erkekliğe ilk adımını atan sevgili çocuklarımızın ve kıymetli ailelerimizin mutluluğuna ortak olmak ve bu heyecanlarını birlikte yaşamak için bir araya geldik. Çocuklarımızı ve sünnet ailelerimizi yalnız bırakmayarak bu anlamlı günde bizlerle olduğunuz için hepinize ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum. Bu akşam, özellikle örf ve adetlerimize yerleşmiş bir inancımızın gereğini yerine getiriyoruz. Sünnet cemiyetlerini gerçekleştireceğimiz, geleceğimize yön verecek ve geleceğimizin teminatı olacak çocuklarımızın hepsine geçmiş olsun diyor ve gözlerinden öpüyorum. Sünnet ailelerimize de çocuklarımızın bu anlamlı ve özel günlerini bizlerle paylaştıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Rabbim bizlere onların Mürvetlerini de göstermeyi nasip etsin.” dedi.

“BU ŞEHRİ BİRLİKTE YÖNETMEK VE BAŞARILARI YİNE BİRLİKTE PAYLAŞMAK İSTİYORUZ”

Kapaklı’yı vatandaşlarla birlikte yönetmek ve başarıları birlikte paylaşmak istediğini ifade eden Çetin, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile bu tür etkinliklerde artık her zaman daha sık bir arada olacağız. Çünkü biz her zaman çocuklarımızın bu unutulmaz günlerinde yanlarında olmak istiyor ve bu geleneğimize de sahip çıkmayı, Kapaklı Belediyesi olarak üzerimize bir vazife biliyoruz.  “Gönül Belediyeciliği” hedefiyle çocuklarımıza en iyi şekilde spor aktiviteleri, bilgi faaliyetleri, kültürel faaliyetler ve değerler açısından daha iyi yetişmeleri için gayret gösterecek ve onlara tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bunu da çocuklarımızın geleceği, memleketimizin geleceği için yapacağız. Biz hizmet bayrağını teslim aldığımız günden itibaren sizlerin refahı, mutluluğu ve daha güzel bir Kapaklı’da yaşamanız için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kapaklı’mızın geleceğine yön verirken yine şeffaf ve katılabilir yönetim anlayışımızla herkesi bu sürece dahil etmek istiyoruz. Çünkü bu şehri birlikte yönetmek ve başarıları yine birlikte paylaşmak istiyoruz.” dedi.

“BİZ BU ŞEHRE GÖNÜL VERDİK”

Çetin konuşmasının devamında Kapaklı’ya devletin tüm imkanlarını seferber etmek için kapı kapı, makam makam dolaşacaklarını belirterek, “Biz kimseyi ayırt etmeden, her zaman bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız. Toplumuzun her kesimini kucaklayacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde oldukça Kapaklı’mız daha da güçlenecek ve modern bir şehir olma yolunda emin adımlarla yoluna devam edecektir. Ayrıca bu yolda söz verdiğimiz gibi devletimizin tüm imkanlarını ilçemize seferber etmek için kapı kapı, makam makam dolaşmaya devam edeceğiz. Kapaklımız kültürel farklılıkların buluşma noktasıdır. Türkiye’mizin dört bir köşesinden Kapaklımıza gelip yerleşen vatandaşlarımız ilçemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşamlarını sürdürmektedir. Biz bu farklılıkları zenginliğe çevirerek bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Bu şehre hep birlikte hizmet edecek, Kapaklı’mızı daha da yaşanılabilir bir şehir haline getireceğiz. Çünkü biz bu şehre gönül verdik.” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEHİR İÇİN GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ”

Konuşmasının sonunda bu şehir için gece gündüz demeden çalışacaklarını ifade eden Çetin, “Bu şehir için gece gündüz demeden çalışacağız. Çalmadık kapı, sıkmadık el, girmedik gönül bırakmayacağız. Kapaklı ve sizler her şeyin en iyisine, en güzelini layıksınız. Tabii biz bu şehri tekrar imar ve inşa ederken gönüller kazanacağız. Kapaklı’da yaşayan her vatandaşımızla bir ve bütün olacağız. Biz birleştikçe güçlü bir Kapaklı olacak. Buna inanın. Hep beraber başaracağız. Hep birlikte çalışacağız. Sizlerin desteği ile Kapaklı’mızın kaderini değiştirmek ve birçok projemizi kentimize kazandıracağımıza gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle şölenimize katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı şükranlarımı sunuyor, Sünnet şölenimizde emeği geçen Kapaklı Devlet Hastanemizdeki doktorlarımıza, hemşirelerimize, sağlık personelimize, belediyemiz sağlık işleri müdürlüğüne ve belediye personeline gönülden teşekkür ediyor, hepinize saygılar ve sevgiler sunuyor iyi eğlenceler diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

HASTANE PERSONELİNE PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Kapaklı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Levent Alper, İdari Mali Hizmetler Müdürü Fatih Can Mert, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halime Yıkan Çoban, Müdür Yardımcısı Hakan Çiçek, Genel Cerrah Op. Dr. Halit Kocaosman, Ameliyathane Sorumlu Hemşiresi Zeynep Demir Kırmaz, Dahiliye Servisi Sorumlu Hemşiresi Merve Baş, Çocuk Servisi Sorumlu Hemşiresi Yasemin Kaya, Poliklinik Sorumlu Hemşiresi Hatice Hilal Temel’e katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ

Programın devamında ise yerel sanatçı Emre Erdem ve Seda Çakmak, söyledikleri şarkılar ve sahne performansları ile meydanı dolduran binlerce Kapaklılı vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı. Programın ilerleyen saatlerinde ise sünnet olan çocuklar için kına düzenlendi. Kınanın ardından yapılan havai fişek gösterisi ile program son buldu.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:24:43
Haberi Paylaş
°
08 Temmuz Çarşamba
Nöbetçi Eczaneler