Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı Kültür ve Sanat Şöleninde Buluştu

Kapaklı Kültür ve Sanat Şöleninde Buluştu

Kapaklı Belediyesi, ‘Kültür ve Sanat Etkinlikleri’ kapsamında 24 Mayıs Cuma günü Saat 22.30’da Kapaklı Eski Belediye Meydanında ‘Kültür ve Sanat Şöleni’ düzenledi.

“DAHA GÜZEL PROGRAMLARI ORTAYA KOYACAĞIZ”

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin,  “Manevi duyguların yaşandığı bir dönemde, Ramazan’ın güzelliğinin farkındalığını yaşadığımız bu mekanda kardeşliği, dostluğu, paylaşmayı 20 gündür sergilemeye çalışıyoruz. Gelecek yıllarda inşallah çok daha güzel programları sizlerle birlikte ortaya koyacağız.” dedi.

“HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

Başkan Çetin, konuşmasının devamında gösterilerini sergileyecek ekiplere teşekkür ederek, “Bu akşam sahnede görev alacak, bizleri mest edecek arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım çok daha güzel günlerde daha mutlu bir Kapaklı’da birlikte olmayı birlikte kardeşçe yaşamayı tüm kültürlerimizle bir arada olmayı sağlamak için yerel yönetimler olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz. 81 vilayetten vatandaşımızın yaşadığı Kapaklı’da kaynaşarak, bütün farklılıklarımızı,  bütün renklerimizi kucaklayarak, siyasi düşüncelerimizi, farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek Kapaklı’yı daha iyi, daha güzel yerlere getirmek için hep beraber çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

GÖSTERİLER SERGİLENDİ

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından Kapaklı Kent Konseyi Türk Halk Müziği Korosunun sahne aldığı şölende, farklı yörelere ait türküler ve halkoyunları sergilendi.İlk olarak Tekirdağ Türküsü Korosu ardından sırasıyla Tekirdağ Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Trabzon Türküsü Korosu, Trabzon Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Trakya Türküleri Korosu, Kırklareli Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Güneydoğu Türküsü Korosu, Adıyaman Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Artvin Türküleri Korosu ve Artvin Yöresi Halk Oyunları Gösterileri sahne aldı.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Düzenlenen etkinlik, Başkan Çetin’in programda emeği geçenlere plaket takdim etmesiyle son buldu.

Son Düzenleme Tarihi: 27 Mayıs 2019 | 10:41:12
Haberi Paylaş
°
08 Temmuz Çarşamba
Nöbetçi Eczaneler