Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Fetih Ruhu Kapaklı’da Yaşanacak

Fetih Ruhu Kapaklı’da Yaşanacak

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı ve Kapaklı Belediyesi işbirliğiyle, ‘İstanbul Fethi Haftası’ kapsamında 25 Mayıs Cumartesi Günü Saat 23.00’da Eski Belediye Meydanında İstanbul Fetih Haftası Programı düzenlenecek.

Sunuculuğunu Kerem Can Yazır’ın üstleneceği programa İlahiyatçı-Araştırmacı Yazar Hıdır Kartal ve İlahiyatçı-Eğitimci Coşkun Şahin katılacak.

“ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER YER ALACAK”

Düzenlenen programda Kuran-ı Kerim tilaveti, fatih kaside ve mevlidhan grubu gösterisi, fetih sohbeti, sinevizyon gösterimi gibi etkinlikler yer alacak.

Peygamberimizin hadisine mazhar olan  “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur.” diyerek İstanbul’un fethinin köklü medeniyetimizin bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa ÇETİN: “Dünya tarihini değiştiren, bir çağ kapatıp başka bir çağ açan büyük komutan Fatih Sultan Mehmet Han ile O’nun muzaffer, yiğit ve kutlu askerlerinin gerçekleştirdiği İstanbul’un Fethini Belediye meydanımızda bir birinden değerli konuklarımız ile düzenleyeceğimiz  etkinliklerle kutlayacağız. Tüm halkımızı  bu anlamlı günde birlikte olmak için Belediye meydanımıza davet ediyorum." dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 23 Mayıs 2019 | 18:10:18
Haberi Paylaş
°
08 Temmuz Çarşamba
Nöbetçi Eczaneler