Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Fetih Haftası Coşkuyla Kutlandı

Fetih Haftası Coşkuyla Kutlandı

Kapaklı Belediyesi ve Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı işbirliğiyle İstanbul’un Fethi’nin 566. Yılı kapsamında kutlama programı düzenlendi.

25 Mayıs Cumartesi Saat 23.00’da Eski Belediye Meydanında düzenlenen programa Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Coşkun Şahin, İlahiyatçı-Araştırmacı Yazar Hıdır Kartal ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehteran Grubu gösterileri ve Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı kaside grubunun sahnesiyle devam etti.

“KAPAKLI’DA ÇOK GÜZEL KARŞILANDIK”

Programdaki konuşan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Coşkun Şahin, “Bugün ilk defa geldiğimiz Kapaklı’da çok güzel karşılandık. Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı olarak ilk defa burada bir program yapıyoruz. Güzel katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. 

“GÜZEL PROGRAMLARA İMZA ATIYORUZ”

Şahin’in konuşmasının ardından konuşan Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, “Böyle muhteşem bir gecede tekrardan bir araya geldik. Rabbime şükürler olsun. Gece gündüz çalıştık, hep birlikte tarih yazdık. Şimdi de Belediye Başkanımızla birlikte sizlerle güzel programlara imza atıyoruz. Rabbim daha güzellerini görmeyi nasip etsin hepimize” ifadelerini kullandı.

“FETHİ ANLATTI”

Program, İlahiyatçı Yazar Hıdır Kartal İstanbul’un fethini anlatan konuşmasını gerçekleştirmesi ile devam etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kartal’ın İstanbul’un Fethini anlatan konuşmasının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Çetin, programda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Öncelikle güzel sohbetiniz için hocam Hıdır Kartal’a teşekkür ediyorum. Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı’nın değerli mensuplarına güzel dinleti için şükranlarımı iletiyorum.  Şehrimin güzel insanları hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Dünyanın madden zenginleşirken, manen fakirleştiği bir dönemi yaşıyoruz. Ecdadımızın manevi duygularını hatırlamaya ve onlara sarılmaya hakikaten son dönemde daha fazla ihtiyacımız olduğunu hepimiz görüyoruz ve biliyoruz. Bu sebeple Ramazan ayı boyunca bizde karınca kararınca bu duyguları hatırlatmaya, sizlerle yaşatmaya önem vermeye gayret ettik. Bu sene eksiğiyle gediğiyle böyle bir dönemi geçiriyoruz. Gelecek yıllarda inşallah hep beraber çok daha güzel günlerde, çok daha güzel gecelerde birlikte hem manevi duygularımızı hem inançlarımızı daha güzel yaşayacağımızı düşünüyorum. Allah birlik beraberliğimizi daim etsin diyorum. Hayırlı Ramazanlar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Düzenlenen kutlama programı masrafları hayırsever iş adamları tarafından karşılanacak iki kişilik umre çekilişinin gerçekleştirilmesi ve plaket takdimi ile sona erdi.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:24:59
Haberi Paylaş
°
08 Temmuz Çarşamba
Nöbetçi Eczaneler