Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

E-Belediye Bilgi Sistemi Proje Eğitimi Başladı

E-Belediye Bilgi Sistemi Proje Eğitimi Başladı

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Kapaklı Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan e-Belediye Bilgi Sistemi Projesi’ne katılacak.

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen  e-Belediye Bilgi Sistemi Proje Eğitim Programı Kapaklı Belediyesi organizasyonluğunda Belediye personeline eğitimler verilmeye başladı.

“KAPAKLI BELEDİYESİ TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR”

Eğitimin ilk gününe katılarak konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “E-belediye Bilgi Sistemi Projesi, belediyelerimizin tek veritabanında ortak bir altyapıda, standart yazılımlarla tüm iş ve işlem süreçlerini elektronik ortamda yapabilmelerini ve yerel hizmetlerin elektronik ortamda vatandaşa sunulmasını sağlayacak çok önemli bir projedir. Gerek iş kolaylığı, gerek ekonomik gerekse de güvenlik açısından bizde Kapaklı Belediyesi olarak bu projeye geçiyoruz. Böylesine önemli bir projeyi hayata geçiren başta İçişleri Bakanlığımıza ve burada belediye çalışanlarımıza bilgiler aktaran İçişleri Bakanlığı Eğitim Danışmanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çetin'in konuşmasının ardından İçişleri Bakanlığı Eğitim danışmalarına plaket takdim edildi.

Vatandaşa hizmet odaklı yerel yönetim anlayışına uygun olarak, İçişleri Bakanlığı Bilgi işlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan E-belediye Bilgi Sistemi projesi ile belediyeler artık tek merkez üzerinden gerekli entegrasyonu gerçekleştirebilecekler.

 

Son Düzenleme Tarihi: 16 Mart 2020 | 12:46:20
Haberi Paylaş
°
07 Ağustos Cuma
Nöbetçi Eczaneler