Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Çocuklara Okula Hazırlık Testi Yapılacak

Çocuklara Okula Hazırlık Testi Yapılacak

Kapaklı Belediyesi, okula başlama yaşına gelen 66-72 aylık çocuklara yönelik okul olgunluğu testi gerçekleştirecek. Testte çocukların bilişsel yetenekleri, algılama becerileri ve öğrendiklerini uygulama yetileri değerlendirilecek.

6 ALT TESTLE OKULA BAŞLAYACAK ÇOCUKLARIN YETERLİLİKLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Çalışma, Kapaklı Belediyesi Psikolog'u Ceren SAYIN tarafından yapılacak. Testlerde okula yeni başlayacak olan çocuklara 6 alt test uygulanacak. 100 maddeden oluşan test, görsel algı, sayı bilgisi, kelime bilgisi, cümle kavrama, benzerlikleri tanıma gibi alt başlıklarda yapılacak. Çalışma, teste katılan her çocuk için bire bir olarak uygulanacak. Testlerle çocukların bilişsel becerileri, matematik gibi soyut kavramları zihninde canlandırabilme anlamına gelen çoklu zekâları, algılama yetileri gibi özellikler değerlendirilecek.

TESTLER 23 TEMMUZ - 06 EYLÜL  TARİHLERİNDE UYGULANACAK

Kapaklı Belediyesi Psikologu Ceren SAYIN tarafından 23 Temmuz- 06 Eylül  tarihleri arasında ilkokula başlayacak çocuklara uygulanacak testler, çocukların verilen yönergeleri anlama ve takip edebilme, uygulama becerilerinin seviyesi ölçülecek. Çocukların birinci sınıfta karşılaşacakları yönergeleri anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak özellikleri ve başarı düzeyleri ortaya çıkarılmaya çalışılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediyesi Psikologu Ceren SAYIN '' Okula başlamak, hem çocuk hem de aile için büyük bir yenilik, önemli bir değişimdir. Bu önemli başlangıç çocukların gelecekteki başarısına giden yolda atılan ilk adımdır. Çocuğun öğrenme ve eğitim süreciyle tanıştığı, ilk deneyimlerini yaşadığı 1. sınıf onun bütün hayatı boyunca “okul ve eğitim” kavramlarını nasıl algılayacağını belirleyeceği için okul olgunluk seviyesi son derece önemlidir.

Uygulayacağımız bu Test, “okuma olgunluğu, sayı olgunluğu ve genel olgunluk” alanlarında bizlere çocukla ilgili önemli bilgiler vermektedir. Okuma olgunluğu, öğrencinin kelime bilgisi, dikkat ve konsantrasyonunu; Sayı olgunluğu, rakam bilgisi, ritmik sayma, gruplandırma ve muhakeme gücünü; Genel olgunluk ise öğrencinin her iki alandaki genel başarısı arasındaki uyumu değerlendirmektedir.'' dedi.

RANDEVU ALINACAK

Ücretsiz olarak yapılacak testlere katılmak isteyen aileler 444 80 59 dan dahili 205 'ten Belediye Psikologu'ndan 23 Temmuz - 06  Eylül tarihleri arasında randevu alarak testlerden faydalanabilecek. Testler Kapaklı Belediyesi 9. katta Belediye Psikologu Ceren SAYIN tarafından yapılacak.

Son Düzenleme Tarihi: 22 Temmuz 2019 | 17:10:21
Haberi Paylaş
°
14 Aralık Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler