Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Çevre Dostu Çocuk Sokağı’nda Çalışmalar Başladı

Çevre Dostu Çocuk Sokağı’nda Çalışmalar Başladı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İnönü Mahallesi Yankı Sokak’ta hayata geçirilecek Çevre Dostu Çocuk Sokağı projesi kapsamında başlayan çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Kapaklı’da uzun yıllardır muhtarlık görevinde bulunan Remzi Akgün isminin yaşatılacağı Çevre Dostu Çocuk Sokağı’nda geleneksel oyun alanları ve oyun grupları, bisiklet yolu, basketbol potası, trafik parkuru, survivor parkuru,  atık lastiklerden yapılmış çiçeklikler ve geri dönüşüm kutuları yer alacak.

BAŞKAN ÇETİN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankası arasında imzalanan protokole istinaden Kapaklı Belediyesi tarafından projelendirilen ve yüzde 45 hibe ile yapılacak olan Çevre Dostu Çocuk Sokağı projesinde çalışmalar başladı. Çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Başkan Çetin konuyla ilgili olarak, “İnönü Mahallesi Yankı Sokak’ta hayata geçireceğimiz Çevre Dostu Çocuk Sokağı projemiz kapsamında başlayan çalışmaları inceleyerek, yetkililerden bilgi aldım. İlçemizde uzun yıllardır muhtarlık yapmış rahmetli Remzi Akgün’ün ismini yaşatacağımız parkımızda geleneksel oyun alanları ve oyun grupları, bisiklet yolu, basketbol potası, trafik parkuru, survivor parkuru,  atık lastiklerden yapılmış çiçeklikler ve geri dönüşüm kutuları yer alacak. Parkımız çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 04 Ağustos 2020 | 16:17:01
Haberi Paylaş
°
19 Eylül Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler