Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Belediyemizde devir teslim töreni gerçekleşti

Belediyemizde devir teslim töreni gerçekleşti

Kapaklı Belediye Başkanlığı devir teslim töreni gerçekleşti. 15 yıldır Kapaklı Belediye Başkanlığı görevini yürüten İrfan Mandalı, Belediyenin temsili anahtarını Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e teslim etti

ATATÜRK ANITI’NDA BİR ARAYA GELDİLER

Belediye Meydanındaki Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen devir teslim töreni 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

SİYASETTE İNSANLARI HEP BİRLEŞTİRME GAYRETİ İÇERİSİNDE OLDUM

Törenin devamında kürsüye gelen Kapaklı Belediyesi eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Sene 1985… O tarihte bizler de Kapaklı’da köy tüzel kişiliğine haizken 31.12.1985 tarihinde Kapaklı artık köylükten çıkarak Bakanlar Kurulu kararıyla 01.01.1986 tarihinde Belediye oldu. Bu tarihte nüfusumuz 2100’dü. Ben de o zaman 26 yaşımda siyasete atılmıştım. Siyasette insanları hep birleştirme gayreti içerisinde oldum. Bu böyle yürürken 1986’nın Haziran ayında seçim oldu ve biz de Belediye Meclis Üyesi olarak görev aldık. O zamanki kurucu Belediye Başkanımızın çok büyük emekleri oldu. Zor şartlarda hizmet edildi. Altımızda memur, personel yoktu.

SİYASETİN KARDEŞLİK İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİĞİNİ GÖRDÜK

Ankara’ya giderdik. Meclise gittik. Meclis lokantasında yemek yiyoruz. Rahmetli Erdal İnönü, Turgut Özal ve o günkü Bakanlar birlikte yemek yiyorlar. Siyasetin televizyonlarda olduğu gibi olmadığını, kardeşlik içerisinde gerçekleştiğini gördük.

BAŞLADIĞIM SİYASETTE HEP BİRLEŞTİRİCİ OLDUM

26 yaşımda başladığım siyasette hep birleştirici oldum. 1994’lere kadar Belediye Meclis Üyeliği daha sonra da 1999’da Belediye Başkan adayı oldum. İlk seçimi kazanamadık. Daha sonra 2004 yılında Demokratik Sol Parti’den Belediye Başkanlığı görevine gelmiş oldum. O günden bugüne kadar da bu görevi ifa etmeye çalışıyorum.

PARTİLİ PARTİSİZ HERKES ARKAMIZDA DURDU

Buradaki değerli vatandaşlarımızla iyisiyle kötüsüyle, imkanlarımız elverdiğince hizmet etmeye çalıştık. Nüfusumuz o zaman 25 bindi.  06.12.2012 tarihinde çıkan yasal müeyyide çerçevesinde Kapaklı’nın ilçe olmasıyla ilgili burada partili partisiz herkes arkamızda dimdik durdu ve destek oldular. Sonrasında Kapaklı’mız ilçe statüsüne kavuşmuş oldu.

KİMSE ARAMIZA FİTNE FESAT SOKAMAZ

Bundan sonra Kapaklı’mıza hızlı bir şekilde hizmetlerin gelmesi gerekiyor. Buradaki çok değerli Mustafa Kardeşime ve yönetici arkadaşlarımıza çok hassas bir ortamda bulunduğumuzu belirtmek istiyorum. Buranın birlik ve beraberlik içerisinde yönetildiği takdirde aramıza kimsenin fitne fesat karıştıramayacağını ifade etmek istiyorum. Bireysel menfaatler olabilir. Ancak biz bunları bertaraf ederek toplum menfaatlerini ön panda tutarsak, o zaman Kapaklı hem toplumu kucaklamış hem de bu mozaiği bir arada tutmuş olur.

KENDİSİNE BİR TELEFON KADAR YAKINIM

Mustafa kardeşimi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin. Tecrübemizden faydalanmak isterse kendisine bir telefon kadar yakınım. Partisi ne olursa olsun, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde Kapaklı’mızı yönetmesini temenni ediyorum. Allah gönlüne göre versin kardeşimizin. Yolun yolumuz olsun. Allah hayırlısıyla yönetmeyi nasip etsin.” dedi.

ELİNİ HAVAYA KALDIRDI

Kapaklı Belediyesi eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın konuşmalarının ardından Kapaklı’nın temsili anahtarının devir teslim işlemi gerçekleşti. Kapaklı’nın eski ve yeni Belediye Başkanları el sıkışırken; Mandalı, Çetin’in elini havaya kaldırdı.

TÜM KAPAKLI HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sonrasında kürsüye gelen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “31 Mart yerel seçimlerinde demokrasinin gereğini tüm ülkede olduğu gibi İlçemizde de bir bayram havasında geçirdik ve birlik beraberlik içerisinde, kazasız belasız bir seçimi geride bıraktık. Bu vesileyle tüm Kapaklı halkına teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

HALKLA BİRLİKTE HEMHAL OLDUK

Ben de 1994 yılında, İrfan Başkan’la aynı yaşta Meclis Üyesi olarak siyasete dahil oldum.  O zaman Enver Özel Başkan’la görev yaptım. Siyasetin içinde yoğrula yoğrula, halkla birlikte hemhal olarak bu günlere geldik.

KAPAKLI’NIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İSTİYORUZ

Siyasette ana hedef hizmettir. Bu hizmeti yaparken siyasi düşünceye bakılmaksızın memleket ayrımı yapılmaksızın siyaset yapılmasının gerektiğini bilen birisi olarak Kapaklı’mızda güzel hizmetler yapmak için, mutlu ve gelişen bir Kapaklı’yı ortaya çıkarmak için yola çıktık. İnşallah aldığımız bu görevi sizlere mahcup olamadan, bize gösterdiğiniz teveccühle hizmet etmek istiyoruz. Herkesi kucaklayarak, Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyelerimizle birlikte, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, herkesle Kapaklı’mızı yönetmek, Kapaklı’yı şaha kaldırmak, Kapaklı’nın ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Kapaklı’mıza devletin gücünü getirmek istiyoruz.

TECRÜBELERİNDEN FAYDALANMAYI BORÇ BİLİRİZ

Kapaklı Belediyesinin kapısı herkese açık olacak. İrfan Mandalı’ya da açık olacak. İstediği zaman gelebilir. Tecrübelerinden faydalanmayı borç biliriz. Bu koltuklar zor koltuklar. İnşallah sağlık ve sıhhat içerisinde, ailesiyle, torunlarıyla birlikte güzel günler ve güzel bir ömür diliyorum.

PERSONELİMİZLE BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HİZMET EDECEĞİZ

Belediye personelimizin tamamıyla birlik – beraberlik, hoşgörü ve sevgi içinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Her yerde söyledim, yeniden söylüyorum. Belediye’de İrfan Mandalı Başkanı’mızın kızı varsa kızı, akrabası varsa akrabası… Hizmet ediyorsa, işine bakıyorsa, halkın derdiyle dertleniyorsa benim başımın tacıdır. Ancak altını çizerek söylüyorum. Benim öz kardeşim olsun… Yan gelip yatıyorsa onunla yol yürüyemem. Bunun arkasındayım.

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

Bugün gösterdiğiniz saygıyı, sevgiyi kaybetmemek için azami çaba göstereceğim. 5 yıl sonra Allah nasip ederse, devam edebilirsek ya da burada tekrar bir devir işlemimiz olursa o saygıdan zerre kayıp olmaması için gerekli hassasiyeti göstereceğim. Benim için en değerli şey halkın sevgisini, gönüllerindeki değeri kaybetmemek. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun, gazamız mübarek olsun.” ifadelerini kullandı.

PLAKET VE ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı Belediyesi eski Başkanı İrfan Mandalı’ya, 15 yıldır Kapaklı’ya yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı plaket ve çiçek takdim ederek Mandalı’yı uğurladı.

TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Törenin tamamlanmasının ardından Belediye Hizmet Binası önünde kurban kesildi ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, makamında tebrikleri kabul etti.

 

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:25:21
Haberi Paylaş
°
02 Nisan Perşembe
Nöbetçi Eczaneler