Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası Kapaklı Belediyesi, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TSF Tekirdağ İl Temsilciliği işbirliğinde 200 sporcunun katılımı ile Pınarça Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirildi.

2 gün süren turnuvaya Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, TSF Tekirdağ İl Temsilciliğinden Turnuva Koordinatörü Gökhan Çelik ve Başhakem Ceylan Aslan, Siyasi Parti Temsilcileri, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

‘’SATRANÇ ANALİTİK DÜŞÜNMEYİ TETİKLER’’

1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan satranç turnuvasında konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Evet spor dalları fiziksel anlamda önemli bir gelişime katkı verir ama satranç bunların arasında önemli bir yere sahiptir. Analitik düşünmeyi, zekayı geliştirmeyi tetikler. Bu nedenle ülkemizde genç yaşta satrancı seven çocuklar görünce mutlu oluyorum. Buna katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde bu yıl ilk defa böyle bir organizasyon oluyor. Gelecek yıl daha iyisini yapacağız inşallah” dedi.

Turnuvada katılımcılar Açık Kategori, 12 Yaş Altı ve 8 Yaş Altı kategorileri olmak üzere toplam 3 kategoride yarıştı. Turnuvanın ilk gününde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin de bir dostluk müsabakası gerçekleştirdi. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası’nın ikinci gününde dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:19:08
Haberi Paylaş
°
07 Ağustos Cuma
Nöbetçi Eczaneler