Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Başkan Çetin’in Miraç Kandili Mesajı

Başkan Çetin’in Miraç Kandili Mesajı

Başkan Çetin mesajında

"Üç ayların müjdeleyicisi Regaip Kandili’nin ardından bir kez daha bereketini, sevincini ve mutluluğunu yaşadığımız Miraç Kandili’ne ulaşmış bulunmaktayız.

Miraç, bir yükseliştir. Miraç, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğudur.

Makamların en yücesinde sonsuz kudret sahibi Rabbimiz ile aracısız bir şekilde buluşmasını ifade eden Miraç, en mübarek gecelerin başında gelmektedir. Miraç, ümmetimiz için ilahi bir rahmet, nefisleri terbiye etmek, misafir olarak bulunduğumuz bu fani hayatta yaşamımızın muhasebesini yapmak, elleri semaya, kalpleri Allah’a açmak adına önemli ve müstesna bir gecedir.

 Dünya genelinde yaşanan ve ölümcül vakalara yol açan koronavirüs salgınına karşı ülke olarak mücadelemiz devam etmektedir. Bizler de Kapaklı Belediyesi olarak ‘’Sağlığımız her şeyden önemlidir’’ anlayışıyla aldığımız tedbirleri sıkı bir şekilde uygulamayı sürdürüyoruz. Tüm vatandaşlarımız bu hassas süreçte üzerine düşeni yapmalı, uyarıları dikkate almalı, sürekli ifade edildiği gibi mecbur olmadıkça evlerinde kalmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli Kapaklılı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik eder, bu gecede muhabbetimizi, kardeşliğimizi her zamankinden daha sağlam ve sıkı bir şekilde güçlendirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim." İfadelerini kullandı.

Son Düzenleme Tarihi: 21 Mart 2020 | 20:58:28
Haberi Paylaş
°
31 Mart Salı
Nöbetçi Eczaneler