Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Başkan Çetin’den Yeni Yıl Mesajı

Başkan Çetin’den Yeni Yıl Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çetin yayımladığı mesajında, ‘’Yaşadığımız mutluluklar, sevinçler, acılar ve üzüntüler ile bir yılı daha geride bırakarak; yeni ümitlerin olduğu yeni bir yıla merhaba diyoruz.  Göreve geldiğimiz günden bu güne ilçemizi yeniden yapılandırmak ve modern bir Kapaklı oluşturmak, gelecek nesillere gururla bırakabileceğimiz bir Kapaklı'yı inşa etmek için canla başla çalışıyoruz. Hamdolsun çalışma arkadaşlarımız ve sizlerle birlikte temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçemize değer katacak her alanda çalışmalarda bulunduk. Bizlere güvenip vermiş olduğunuz destek, yaptığımız işlere her zaman büyük güç kattı. Çalışmalarımızın odağında daima sizler oldunuz.

‘’HİZMETLERİMİZDE HER ZAMAN KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞINI BENİMSEDİK’’

2019 yılı içerisinde, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte, el ele vererek beraber çalışmak ve daha çok üretmek,  sizlerin yaşam standardını yükseltmek, karşılaştığınız sorunları ortadan kaldırmak amacıyla çalışıyoruz. Hizmetlerimizde her zaman katılımcı bir anlayışı benimsedik. Düzenlediğimiz toplantılar ile sorunları birinci ağızdan dinleyerek ortak çözüm yolları konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunduk.

‘’ŞEFFAF VE ADALETLİ BİR HİZMET ANLAYIŞI İÇERİSİNDE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ’’

2019 yılında Kapaklı'mızın öncelikli ve önemli sorunlarının tespitini yaparak sizlerin günlük hayatını kolaylaştıracak her alanda çözümler geliştirmeye ve üretmeye çalıştık. Kapaklı'da önemli kararları yine hep birlikte aldık. 2020 yılında bizden beklentilerinizin dolu bir yıl olduğunun bilincindeyiz. Bu beklentileri karşılamak adına tüm ekibimizle şeffaf ve adaletli bir hizmet anlayışı içerisinde var gücümüzle çalışacağız. İnanıyoruz ki biz çalıştığımız müddetçe ve sizlerde desteklerinizle yanımızda oldukça Kapaklımız daha da güzelleşecek, değişecek ve hak ettiği yere gelecektir.

‘’PINAR BULVARIMIZI KENTİMİZE YAKIŞIR BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURACAĞIZ’’

TESKİ ile yapmış olduğumuz girişimler doğrultusunda Pınar Bulvarımızda alt yapımızı yeniledik. Gerçekleştireceğimiz peyzaj ve çevre düzenleme, sıcak asfalt, modern aydınlatmalar ve yaya kaldırımlarını da yenileyerek bulvarımızı ilçemize yakışır modern bir görünüme kavuşturacağız. Bu süreçte göstermiş olduğunuz sabır ve anlayış için tüm halkımıza ve esnaflarımıza tekrar teşekkür ediyorum.

‘’SICAK ASFALT ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRACAĞIZ’’

Yine hepimizin bildiği gibi ilçemizin önemli sorunlarından biri olan yollarımızda,  2020 yılı içerisinde büyük bir atılım gerçekleştirerek kentimiz genelindeki cadde ve sokaklarımızda sıcak asfalt yol yapım çalışmalarımızı hızlandıracağız.

‘’YILDIZKENT KAVŞAK PROJEMİZİN YATIRIM PROGRAMINA ALINMASINI SAĞLADIK'’

Kara Yolları Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz görüşmeler doğrultusunda Yıldızkent kavşağımıza gerçekleştirilecek olan projemizin yatırım programlarına alınmasını sağladık. 2020 yılı içerisinde ihale süreci başlatılarak kavşağımızda çalışmaların başlaması planlanmaktadır.

‘’ DEVLET HASTANEMİZİN TEMELİNİ HEP BİRLİKTE ATACAĞIZ’’

Kapaklı Devlet hastanemizde yasal prosedürler tamamlanmış olup gerekli protokoller imzalanmıştır. 2020 yılı içerisinde hastanemizin ihale süreci başlatılarak yapım sürecine geçilecek. Allahın izni ile dualarla hep birlikte temelini atacağız.

‘’ENGELLİ YAŞAM EVİ PROJESİNİ KENTİMİZE KAZANDIRACAĞIZ’’

Engelli vatandaşlarımızın faydalanabileceği ve içerisinde birçok sosyal donatı alanları yer alan "Engelli Yaşam Evi" projesini de 2020 yılı içerisinde hayata geçirerek kentimize kazandıracağız.

‘’MİLLET BAHÇESİ PROJEMİZİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEĞİZ’’

Bahçelievler ve Cumhuriyet mahallelerimizi bir birinden ayıran Karagöz gölü deresinde ıslah çalışmalarımızı tamamladık. Bu alana kazandıracağımız "Millet Bahçesi" projemizin de çalışmalarına 2020 yılında devam ederek en kısa zamanda kentimize yakışan sosyal bir yaşam merkezini inşa edeceğiz.

‘’DEVLET YATIRIMLARINI KENTİMİZE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Belediyemiz işbirliği ile imzaladığımız protokolle Kapaklı'mıza gençlerimizin spor yapabileceği, boş vakitlerini değerlendirebileceği ve kendi geliştirebileceği birçok önemli yatırımı kazandırdık. İnşallah en kısa zamanda yapım çalışmalarına başlayacak ve devlet yatırımlarını kentimize getirmeye devam edeceğiz.

‘’GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİYLE BİR ARADA OLACAĞIZ’’

 2020 yılında ilçemizi her yönden daha ileriye götürmenin heyecanı ve gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. Kapaklımızın gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda sizlerle birlikte el ele gönül gönüle güzel ilçemizin geleceği için çalışacağız. Ayırmadan, ötekileştirmeden birlik ve beraberlik içerisinde gönül belediyeciliği ile bir arada olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 2020 yılının Tekirdağ'ımıza, ilçemize, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyor,  hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ ifadelerine yer verdi.

 

Son Düzenleme Tarihi: 16 Mart 2020 | 12:46:14
Haberi Paylaş
°
07 Ağustos Cuma
Nöbetçi Eczaneler