Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Başkan Çetin'den Mavi Kapak Toplama Kampanyasına Destek

Başkan Çetin'den Mavi Kapak Toplama Kampanyasına Destek

            Topladığı mavi kapakları Kapaklı Sakatlar Derneğine bağışlayarak tekerlekli sandalye alınmasına katkı sağlayan Sahra Riya Aydın'a  Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

            Başkan Çetin konuyla ilgili yaptığı açıklamasında,’’Bir Kapak Bir Umut Diyerek" engelli kardeşlerimize umut olan Sahra kızımıza teşekkür belgesi vererek kendisini onure ettik. Bu örnek davranışından dolayı evladımızı ve kıymetli ailesini tebrik ediyorum. Sosyal sorumluluk taşıyan ve hiç çekinmeden yerdeki kapağı dahi alıp kampanyaya destek veren herkese de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

             Bu kampanyaya katılan herkes engelli kardeşlerimize yardım etmekle kalmıyor aynı zamanda ülkemiz ekonomisine de büyük katkı sağlamış oluyor.Çocuklarımızın bu konu hakkında bilinçlenmesi, duyarlı olması bizleri mutlu ediyor. Unutulmamalıdır ki  plastik kapaklar 400 yıl gibi uzun bir süreç sonra doğadan yok olma aşamasına geliyor. Buradaki amaç plastik kapakların geri dönüşüm işlemini yaparak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir doğa bırakmak. Bir diğer amaç ise de engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları olan tekerlekli sandalyeleri temin etmektir." dedi.

            Başkan Çetin " Vatandaşlarımız topladıkları mavi kapakları Cumhuriyet mahallesi Vatan caddesi No:25  adresindeki  Kapaklı Sakatlar Derneğine teslim ederek kampanya destek olarak engelli kardeşlerimize bir umut olmaya ve onların yüzlerini güldürmeye katkıda bulunabilirler " dedi.

 

Son Düzenleme Tarihi: 16 Mart 2020 | 12:45:59
Haberi Paylaş
°
28 Kasım Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler