Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Başkan Çetin'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Başkan Çetin'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 30 Ağustos Zaferi’nin 98’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çetin mesajında şunları ifade etti:

"Ağustos ayının millet olma tarihimizde ve milli hafızamızda kıymetli bir yeri vardır. Ağustos, zaferler ayıdır. 1071 Ağustos’unda Sultan Alparslan, Malazgirt Zaferi’ni kazanırken, Kanuni Sultan Süleyman 1526 Ağustos’unda tarihin en çabuk sonuca ulaşan kara zaferini Mohaç’ta kazanarak Macar ordusunu ortadan kaldırmıştır. 26 Ağustos 1922 tarihinde de Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz, verilen çetin mücadelelerinin ardından Dumlupınar’da zafere taşınmıştır. 30 Ağustos’ta kazanılan bu destansı zaferle milletimiz ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin de müjdesi olan Büyük Zafer, Türk milletinin dinine, vatanına, bayrağına ve ceddine hangi şartlar altında olursa olsun bağlı olduğunun bir timsali olmuştur.  Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos’un arkasında da gözlerini kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır. Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakarlık ve cesareti göstermeye hazırdır.

Bu vesileyle başta büyük zaferin komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Büyük Zafer'in tüm komutanlarını, şehit ve gazilerini rahmet ve şükranla anıyor,  30 Ağustos Zafer Bayramı'mızı kutluyorum."

Son Düzenleme Tarihi: 29 Ağustos 2020 | 17:14:02
Haberi Paylaş
°
19 Eylül Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler