Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Başkan Çetin'den 19 Mayıs Mesajı

Başkan Çetin'den 19 Mayıs Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

19 Mayıs 1919 tarihinin Milli Mücadelenin fitilinin ateşlendiği tarihimizde önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Başkan Çetin: “İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu anlamlı günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmesi geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir.” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu anlamlı günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmesi geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Bugünle yarın arasındaki köprü olan gençliğimiz aydınlık yarınlarımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır. İstiklal şuuruyla yetişen gençlerimiz, tarihlerine sahip çıkmaları, milli değerlerine bağlılıkları, her açıdan nitelikli ve donanımlı olmaları sayesinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımada temel unsur konumundadırlar.

Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan uluslar, geleceğe güvenle bakabilirler. Bizler de yerel yönetim olarak gençlerimize çok önem veriyor, onların kendilerini donanımlı yetiştirebilmeleri için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Gençlerimize sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlar kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler, tüm imkanlarımızla kendilerine destek verdiğimiz gençlerimizin, ecdat yadigarı olan bu aziz vatanımızı en iyi biçimde koruyacaklarına, istiklal ve istikbalimize gerektiğinde canları pahasına sahip çıkacaklarına inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmetle yad ediyor, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Son Düzenleme Tarihi: 18 Mayıs 2020 | 17:22:05
Haberi Paylaş
°
01 Ekim Perşembe
Nöbetçi Eczaneler