Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Başkan Çetin Pınar Bulvarı Esnafı ile Bir Araya Geldi

Başkan Çetin Pınar Bulvarı Esnafı ile Bir Araya Geldi

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, TESKİ’nin Pınar Bulvarı’nda gerçekleştirdiği altyapı çalışmaları nedeniyle bölge esnafının taleplerini dinleyerek fikir alışverişinde bulundu.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 23 Eylül Pazartesi günü saat  15.00’da Belediye Meclis Salonunda, TESKİ tarafından Pınar Bulvarı’nda devam eden alt yapı çalışmaları hakkında bilgi vermek ve yapılacak üst yapı çalışması hakkında esnafların fikrini almak için toplandı.

 TESKİ ekiplerinin Pınar Bulvarı'nda çalışma gerçekleştirdiğini kaydeden ve esnafın da fikrini almayı düşündüğünü kaydeden Çetin, “Biz burasını Kapaklı’nın cazibe merkezi olmasını istiyoruz. İnsanlar aileleri ile birlikte akşamları burada dolaşmasını istiyoruz. Düşüncelerinizi tek tek not alacağım.” ifadelerini kullandı.

‘’TEŞEKKÜR ETTİ ’’

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘’Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yıllardır süren bir altyapı sorununa neşter vurdu ve altyapı çalışmalarına başladı. Hepinizin huzurunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a ve TESKİ Genel Müdürümüz İbrahim İçöz’e bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Bugün Kapaklı ilçemizde yapılan bu ciddi altyapı diğer 10 ilçenin hiçbirinde yapılmıyor. Şu anda mevcut şartlarda gerçekten taleplerimizi ciddiye alarak önemli bir altyapı çalışması gerçekleştiriliyor. Özellikle Pınar Bulvarı’ndaki içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu projesini hayata geçirmek için gayret gösteriyorlar. ‘’ dedi.

‘’ÖNEMLİ BİR SORUN ÇÖZÜLECEK’’

Altyapı çalışmalarının birçok soruna çözüm olacağını hatırlatan Çetin, ‘’Altyapı böyle bir bölgede gerçekten sıkıntılı bir uğraş. Hem uygulama açısından, hem de vatandaşın tepkileri açısından sıkıntılı oluyor. Kapaklı’da olmazsa olmazlardan bir tanesi Pınar Bulvarı’nın altyapısı, çünkü diğer caddelerden gelen halterler buraya bağlanıyor. Hepinizin bildiği gibi geçmişte yağmurlarda yaşanan birçok taşma sıkıntısı bu ana halterin yetersizliğinden kaynaklanıyor. İnşallah bu çalışma ile beraber Kapaklımızın altyapısındaki önemli bir sorun çözülecek diye umuyoruz. ‘’ ifadelerini kullandı.

‘’ESNAFLARIN BEKLENTİLERİNİ DİNLEMEK İÇİN TOPLANDIK’’

Esnafların çalışmalarla ilgili fikirlerine önem verdiğini söyleyen Başkan Çetin, ‘’Müteahhit arkadaşla defalarca toplantı yaptık. Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Nihayetinde hem Büyükşehir Belediye Başkanımızın, hem TESKİ Genel Müdürümüzün girişimleri ile bu çalışma sürüyor. Ben bugün altyapı bittikten sonra yapacağımız üstyapı ile ilgili kısmı sizinle konuşmak istiyorum. Değişik metotlarla burada vatandaşın beklediği nedir ne değildir araştırıyoruz. Bu konuda siz esnafların beklenti ve taleplerini dinlemek için toplandık. Not alacağız ve daha sonrasında bu konuyu hayata geçirmek için faaliyete geçeceğiz. Bizim TESKİ ile bir planımız var ama bu planın vatandaşa ne kadar dokunacağını istişare etmek istiyorum. ‘’ sözlerini kaydetti.

‘’BURANIN CAZİBE MERKEZİ OLMASINI İSTİYORUZ’’

Son olarak caddenin trafik işleyişiyle ilgili de önerilere açık olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çetin, ‘’Zamanımız var, altyapı çalışmaları müteahhitin söylediğine göre 2.5 ay daha sürer. Erken bitirmek için elimizden geleni yapacağız. Bizim için önemli olan bu altyapı yapıldıktan sonra nasıl kullanılacağız. Bir alternatif trafiğe kapatmak, bir alternatif tek yön olması, bir alternatif de çift yön olup kaldırımların gelişmesi. Biz buranın Kapaklı’nın cazibe merkezi olmasını istiyoruz. Hem ışıl ışıl, hem de çiçek tarlası gibi yeşil bir cadde hayal ediyorum. Yine de trafik akışı ile ilgili konuda fikirleriniz ve düşünceleriniz bizim için önemli. ‘’ dedi.

KALDIRIMLAR BÜYÜYECEK Mİ?

Başkan Çetin, ‘’Altyapı çalışmalarının ardından binalara bağlantı çekileceği için kaldırımlarda da yenilemeye gideceğiz. Kaldırım genişliğini elimizden geldiği kadar büyütmeyi düşünüyoruz.’’ dedi.

“TABULARI YIKARAK DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Kapaklı’da yıllardır siyaset ve esnaflık yapan birisi olarak bu hastalıklardan muzdaripiz. Çarşı kültürünü ve esnaf kültürünün Kapaklı’da oluşturulmasını arzuluyoruz. Bir binayı yıkarsınız yeni bina yaparsınız. Ama oradaki alışkanlıkları yıkamıyorsunuz. Bunu yıkmak için esnafımız ile güzel projeler yapmamız gerekiyor. Bunlar sosyal etkinlikler, görsel algılar, esnafın kalitesi yani bunlar hepsi bir bütündür. Çerkezköy halkı buraya gelsin alışveriş yapsın. Bunu değiştirmek için bazı projeleri, düşünceleri ve tabuları yıkarak değiştirmemiz gerekiyor. İstanbul ve Ankara’dan caddenin görseli ile ilgili çalışmalar yaptılar. Çok uçuk fikir ve öneriler var. Bu projeleri hayata geçirdiğimiz de bine ne kadar onu iyi hesaplamamız gerekiyor. Bunun ekonomik, sosyolojik boyutları da var.” dedi. 

Toplantı sonunda araştırmaların devam edeceğini belirten Başkan Çetin, esnaflardan anlayış ve sabır beklediğini dile getirerek oturumu sonlandırdı.

 

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mart 2020 | 15:21:43
Haberi Paylaş
°
04 Nisan Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler