Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Atatürk Kültür Merkezi Kapaklı Belediyesi’ne Devredildi

Atatürk Kültür Merkezi Kapaklı Belediyesi’ne Devredildi

Mülkiyeti Kapaklı Belediyesine ait olan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi 31 Mart 2024 tarihine kadar bedelsiz olarak Kapaklı Belediyesi’ne devredildi.

Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nin Kapaklı Belediyesi’ne devrinin protokolü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin arasında Kapaklı Belediyesi’nde imzalandı.

“EĞİTİM VE KÜLTÜR ALANI HALİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Devir protokolünde bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “İlçemizin önemli bir eksiğini Kültür Merkezimiz ile kapatmış bulunuyoruz. Kültür Merkezimizi inşallah Kapaklı halkının yaşam alanı, eğitim ve kültür alanı haline dönüştüreceğiz. Böyle önemli bir yatırımı ilçemize kazandırdığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a halkımız adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

ALBAYRAK: KAPAKLI HALKINA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise yaptığı konuşmada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 2014-2019 yıllarını kapsayan hizmet dönemimizde ilçelerimizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak bir yatırım programı düzenledik. Bu kapsamda Kapaklı, Çerkezköy ve Ergene ve Saray ilçelerimizde, ilçelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak önemli kültür merkezleri inşa ettik. Saray hariç diğer kültür merkezlerimizin açılışlarını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yaklaşık 6 ay içerisinde Saray Kültür Merkezi’mizdeki çalışmaları da tamamlayarak açılışını gerçekleştireceğiz. Bu kültür merkezlerimizi inşa ederken, sürekli olarak artan nüfusu da göz önünde bulundurduk ve tesislerimizin kapasitesini buna göre planladık. Kapaklı gibi nüfusu hızla artan ilçelerimizde, yatırımlarımızı geleceği düşünerek gerçekleştiriyoruz. Kültür merkezlerimizin nasıl işletelim, faal hale getirelim diye düşündük. Kültür merkezlerimizin bulunduğu ilçelerde daha faal bir şekilde işletilebileceği kanısına vardık. Böylelikle önce Ergene Kültür Merkezi’ni, sonra Çerkezköy Kültür Merkezi’ni ilçe belediyelerine devrettik. Bugün de Kapaklı Kültür Merkezi’ni, Kapaklı Belediye’mize devrediyoruz. Bu tesislerimizde halkımızın beklenti ve ihtiyaçlarını da düşünerek ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde güzel etkinlikler gerçekleştireceğiz. Devir-teslim törenimizin Kapaklı halkına hayırlı olmasını diliyor, herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 12 Ağustos 2020 | 15:48:59
Haberi Paylaş
°
03 Aralık Perşembe
Nöbetçi Eczaneler