Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk
projeler sayfasına geri dön

İkiz Göller Projesi

Yatırım

Kapaklı Belediyesinin projeleri arasında yer alan ve  bir çok özelliğiyle Kapaklı ilçesine değer katacak olan   İkizgöller Mesire Alanı  Projesi hazırlanarak ihale süreci çalışmaları başlatıldı.

“YAP- İŞLET- DEVRET MODELİ İLE İHALE EDİLECEK”

Proje 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü ile ihale edilecek. 

“25 YIL SÜREYLE İŞLETİLECEK”

İhaleyi kazanan yüklenici firma onaylı projesinde öngörülen yapı ve tesislerin inşaatı ile alan düzenlemelerini yaparak yapım-inşaat süresi de dahil olmak üzere 25 yıl süreyle işletecek.Proje içerisinde vatandaşlar kentin gürültüsünden uzak doğa ile iç içe zaman geçirebileceği içerisinde  piknik üniteleri, pergolalar, kameriyeler, çocuk oyun alanları, doğal gezinti köprüsü ve süs havuzları gibi sosyal alanlar yer alacak. Vatandaşların günün ve haftanın stresini atabileceği, spor yapabileceği  futbol, voleybol, basketbol sahaları ve tenis kortu da ayrıca bulunacak.

'' OTOPARK ALANI VE BUNGALOV EVLERİ YER ALACAK''

Ayrıca vatandaşlar yeşil, huzurlu bir ortamda, göl kenarında kır lokantalarında keyifle yemek yiyebilecekleri gibi kır kahvelerinde de  hoş sohbet ederek vakit geçirebilecek.  Yine yaz kış konaklayabileceği bungalov evleri de tesiste yer alacak.  Proje  kapsamında giriş kontrol üniteleri, 195 araçlık otopark alanı, idare ve personel binaları, vatandaşlarımızın alışverişleri için büfe, yöresel satış ürünlerinin bulunduğu alanlardan, ormancılık tanıtım alanlarına ve halkımızın ibadetlerini rahatça yapabilecekleri ibadethanelere kadar birçok sosyal donatılarda  yer alacak.

“İLÇEMİZİN DEĞERİNE DEĞER KATACAK”

Kapaklı'nın her geçen gün görselliğiyle daha da modern bir görünüme kavuştuğunu belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “ İlçemizin değerine değer katacak bir projemizin daha ihalesini gerçekleştiriyoruz. Kapaklı Belediyesi olarak Kazak Gölü Mesire alanımızı nasıl sosyal bir alana dönüştürdüysek, İkizgöller Mesire alanımızı da aynı şekilde kent yaşamına uygun içerisinde bir çok sosyal donatıların buluğunda modern bir alana kavuşturuyoruz. Yapılacak çalışmalarla birlikte Pınarça Mahallemizdeki İkiz Göller Mesire Alanımız, ilçemizin sosyal hayatına renk katacak. İlçemizin sanayi bölgesi olmasından dolayı nüfusumuz her geçen gün artıyor. Buna paralel olarak Kapaklı’nın, sosyal ve yeşil alanlara ihtiyacı doğuyor. Bizde çalışmalarımıza bu yönde daha fazla ağırlık veriyoruz. Bu doğrultuda projemizde Kapaklı Kazak Gölü’nden farklı olarak, ‘A tipi mesire yeri özelliği’ olduğundan; çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, oturma grupları, kamelyalar ve kafeteryalara ek olarak; restaurant, halı saha, tenis kortu, basketbol sahası, otel konseptinde bungalov evler yer alacak. Projemiz günübirlik kullanıma ve gece konaklamaya uygun olacak. Turistik hareketlere imkân tanıyacağız.Doğası zengin olan Kapaklımız bu projemiz ile daha da gelişecek. Hizmetlerimiz ile Trakya’nın göz bebeği olmaya devam edeceğiz. Söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Halkımızın mutluluğu ve refahı için hizmetlerimize devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Son Düzenleme Tarihi: 25 Aralık 2018 | 11:26:29
Paylaş
°
19 Mart Salı
Nöbetçi Eczaneler