Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

KAMUOYU DUYURUSU

KAMUOYU DUYURUSU

Değerli Kamuoyuna ve Basına

Sosyal medya platformu Twitter’da belediyemize yönelik #ErbakanHeykeliniKaldırın başlık etiketi ile yazılanlara dair açıklamamızdır:

Yazılanlarda bahsi geçen eski başbakanlarımızdan Necmettin Erbakan büstü 2018 yılında dönemin CHP’li belediye başkanı Sayın İrfan Mandalı yönetiminde ilçemizde bulunan bir parka konulmuştur. Aynı dönemde eş zamanlı olarak eski Başbakan ve Cumhurbaşkanlarımız olan Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Alparslan Türkeş’in büstleri de ilçemizdeki muhtelif parklara konulmuştur.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı adayı olan ve büyük bir oy farkıyla göreve seçilen Kapaklı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin, gerçekleştirdiği siyasi parti ziyaretleri kapsamında Saadet Partisi Kapaklı İlçe Teşkilatını da ziyaret etmiştir. Yapılan ziyarette Saadet Partisi İlçe Başkanı Sayın Hasan Karakoç büstün kaldırılması yönünde görüş belirtmiş, Kapaklı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin de söz konusu büstlerin kamu malı olduğunu, kaldırılması yönünde belediyeye dilekçe verilmesi gerektiğini ifade etmiştir.

Aradan sürede Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı tarafından söz konusu büstün kaldırılması ile ilgili herhangi bir dilekçe verilmemiştir.

Önceki dönem belediye başkanı Sayın İrfan Mandalı döneminde yapılan söz konusu büstlerin bugün Kapaklı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin döneminde yapılmış gibi lanse edilmesi gerçek dışıdır. Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin’in söz konusu büstlerin kaldırılmasına yönelik girişimleri Kapaklı kamuoyunu tarafından bilinmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

Son Düzenleme Tarihi: 19 Ağustos 2020 | 15:48:48
Paylaş

Diğer Duyurular

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararı Karar No: 98 Karar Tarihi: 18.08.2020 19 Ağustos 2020 detaylı bilgi
TESKi Yeni Hizmet Binası Hakkında 17 Ağustos 2020 detaylı bilgi
Danıştay Kararları 12 Ağustos 2020 detaylı bilgi
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE 25 Haziran 2020 detaylı bilgi
Nikah İşlemleri Hakkında 17 Mart 2020 detaylı bilgi
°
21 Eylül Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler