Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk
projeler sayfasına geri dön

Rüzgar Enerji Santrali

Tamamlandı

RÜZGAR GÜLÜ TEMİZ ENERJİ ÜRETECEK

Kapaklı Belediyesi, ilçe’nin enerji ihtiyacını karşılamak maksadıyla Karlı Mahalle’sinde Rüzgar Gülü Enerji Santralinin yapım çalışmalarını tamamladı.  1000 kw gücünde enerji üretecek olan rüzgar enerjisi santrali yakında hizmet etmeye başlayacak.

 “Hemşerilerimizin arzuları artıyor, sosyal projeler çoğalıyor. Yeni sosyal alanlar yapılıyor. O zaman belediye olarak kaynak yaratmak ve tasarruf etmek zorundayız. Bir taraftan tasarruf yaparken diğer yandan kalıcı gelir üretmek zorundayız. Biz Kapaklı Belediyesi olarak hem çevreye ve doğaya duyarlı bir belediyecilik anlayışı ile hem de sürekli artan enerji ihtiyacımızı karşılamak amacıyla büyük bir yatırıma imza atıyoruz..

 “Biz rüzgar bölgesinde yaşıyoruz. Rüzgar enerjisinde teknoloji gelişti. Rüzgâr Gülü Enerji santralinin kurulması için sürekli olan rüzgârların olması gerekiyor. Biz de bölgemizdeki Rüzgâr Gülü Enerji santrali kurabileceğimiz alanları detaylı bir şekilde araştırdık. Kapaklımızın Karlı Mahallesinin rüzgâr potansiyelinin diğer mahallelerimize göre enerji üretimine daha uygun olduğunu belirledik. İlçemizin gelişimine yönelik önemli yatırımlar yapan bir Belediye olarak, tükettiğimiz enerjiyi karşılamak amacıyla Karlı mahallemizde 770 parselde 1000 KW gücünde Rüzgar Gülü Enerji Santrali yapım çalışmalarına başladık. Üretilen enerji ile Belediyemizin ve kamu kurumlarımızın elektrik giderlerini karşılayacağız ve fazla ürettiğimiz enerjiyi TREDAŞ'a satacağız.” 

Son Düzenleme Tarihi: 29 Nisan 2019 | 14:19:54
Paylaş
°
18 Ekim Cuma
Nöbetçi Eczaneler