Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk
projeler sayfasına geri dön

Bülent Ecevit Park Projesi

Tamamlandı

Kapaklı belediyesi tarafından ismet paşa mahallesine yapılacak olan ismet paşa parkının yapım çalışmalarına başlandı.

Başkan Mandalı ‘’ Proje alanının 17 050 m2 olduğunu, konut yaşamına uygun, vatandaşlarımızın aile bireylerine uygun beraber kaliteli vakit geçirebilecekleri, çağdaş yaşam ihtiyaçları önceliği verilerek, açık park projesi tasarlandığını, İsmet paşa parkında 1 adet büfe, 1 adet park ve hizmet birimi ( kulis, tuvalet, gözlem odası ) 1 adet su deposu, Amfi sahnesi ve oturma alanları ve havuz, bisiklet yolu ve yürüyüş yolları yer alacağını Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla gelecekleri ve dinlenebilecekleri bir ortam hazırlanacağını ‘’ ifade etti. Başkan Mandalı yaptığı açıklamasında ‘’ Şehir parkları insanların nefes almalarını sağlar. Şehrin içinde yer almasına rağmen gürültüden, karmaşadan, düzensizlikten uzaktır. Şehir dışına çıkamayan vatandaşlarımızın imdadına koşar. Büyük şehirde yaşayan insanların psikolojileri diğer şehirlerde yaşayan insanlara göre daha kolay bozulabildiği için parkların getireceği sosyal etkileşimler ve toplumsal birliktelikler için faydalıdır’’ .dedi

Başkan Mandalı ‘’ Parkların aynı zamanda sosyal alanlar olarak da sık kullanılır. Çocuklarımızın ve ailelerimizin sosyalleşmeleri için en uygun alanlar arasında yer alır. Bu alanlar ilçemizde yaşayan her türden vatandaşımıza hitap ettiği için ( zengini, fakiri, yaşlısı) toplumsal anlamda eşitliğin doğal olarak bulunduğu mekânlardan biridir’’ dedi.


Yeni parkların Kapaklı için bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Başkan Mandalı,” İlçemizde yeni parklar önemli bir ihtiyaç olduğu için yapıldı. İlçemizin her köşesinde vatandaşlarımızın rahat edebilmelerini amaçlayarak yaptığımız alanlar bu bağlamda misyonunu tam olarak gerçekleştirmiştir” dedi. Her gün parklara akın eden binlerce kişiyi gördükçe heyecan duyduklarının altını çizen Mandalı, vatandaşların hayır dualarının bile kendilerini mutlu etmeye yettiğini aktardı. Büyük parklar konusunda çalışmaların sürdüğünü ileten Başkan Mandalı, " Mevcut parklarımıza olan yoğun teveccüh bizim daha başka yerlerde de park açmamız için bize yol haritası oldu. Bu kapsamda diğer büyük park projelerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. 

Son Düzenleme Tarihi: 25 Aralık 2018 | 00:01:00
Paylaş
°
20 Nisan Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler