Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk

Kapaklı Kent Konseyi

A- A+



Kent Konseyi İlk Toplantısı Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıyla Gerçekleştirildi.Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sertan Topkaya, İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı H. İbrahim Erkan, Belediye Meclis Üyeleri Sami İkizler ve Muzaffer Yıldıran, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan ile muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kapaklı Belediyesi danışmanlarından Veli Çeken yönetmeliklerle ilgili bilgi vermesinin ardından divan heyeti seçildi.Divan Başkanlığına belediye başkanı İrfan Mandalı seçilirken divan üyeliklerine Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz ve Karaağaç Mahallesi Muhtarı Özgür Cengiz seçildi.

Kent konseyi başkanlığına ise aday çıkmayınca belediye başkanı İrfan Mandalı Fahrettin Gür’ü önerdi. Başkan mandalının önerisi oy birliği ile kabul edilirken Kapaklı Kent Konseyi’nin ilk başkanı Fahrettin Gür olmuş oldu.Kent konseyi başkanı seçiminin ardından yürütme kurulu seçimlerine geçildi. Yürütme kuruluna MHP ilçe başkanı Yusuf Çetin, HDP ilçe başkanı Yahya Yağcı, Saadet Partisi İlçe başkanı Hasan Karakoç ve Karlı Mahallesi Muhtarı Anıl Aydın seçildi. Konsey genel sekreterliğine ise Başkan Mandalı’nın önerisiyle Gülşah Selçuk seçildi.Kadın meclisi, gençlik meclisi ve çalışma gruplarının bir sonraki toplantıda oluşturulması talebi oybirliği ile kabul edilirken, bu konuda yürütme kuruluna yetki verildi.

Son Düzenleme Tarihi:
15 Aralık 2018 | 20:51:41
Paylaş
°
18 Nisan Perşembe
Nöbetçi Eczaneler