23 NİSAN KAPAKLIDA ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 

Türkiye Büyük Milet Meclisi’nin açılış yıldönümü kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından bütün dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kapaklı’da 7’sinden 70’ine tüm halk tarafından büyük bir coşkuyla kutlandı.

Kapaklı Futbol Sahası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle bayram yerine döndü. Kutlamalara büyük ilgi gösteren Kapaklı halkı da tören alanını hınca hınç doldurdu. Tören alanına birlikte gelen Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı ile İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, halkı selamlayarak protokoldeki yerlerini aldı.

Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel törene çocukları ile birlikte katıldı. Kutlama programına Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar da katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile CHP PM Üyesi Candan Yüceer’in kutlama mesajları okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel gerçekleştirdi. 23 Nisan tarihinin millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olduğunu anımsatan Suat Yüksel, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutluyoruz” dedi.

Yüksel, “Milletin çelikleşmiş iradesinin ve özgürlük tutkusunun ifadesi olan 23 Nisan 1920 günü, tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk daha cumhuriyet kurulmadan üzerine titrediği çocuklar için ülkenin aydınlık geleceğinin temellerini atıyordu. Atatürk’e göre çocuklarımız vatan gibi sevilmelidir. Milletin haklarını korur gibi korunmalıdır. Geleceğimizin en büyük güvencesi olan evlatlarımıza en büyük yatırım ise eğitimdir” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel konuşmasını, çocuklara seslenerek sonlandırdı. Daha güzel bir Türkiye ve daha aydınlık bir gelecek için çalıştıklarını kaydeden Suat Yüksel, “Yüzünüz her zaman değişime ve yeniliğe dönük olsun. Fakat attığınız her adımda bu toprakların şehit kanlarıyla sulanarak kazanıldığını unutmayın. Size düşen, ülkeyi aydınlık yarınlara taşımak için birlik ve kardeşlik içinde çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

Beyzanur Üçtaş adlı öğrencinin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam eden programda daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Resim, Şiir, Satranç ve Futbol yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim yarışmasında 1’inci olan Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Rüya Sinem Demirel, 2’nci olan Gazi İlkokulu öğrencisi Zeynep Bilge ve 3’üncü olan Kapaklı Anaokulu öğrencisi Eylül Zelal Atay, ödüllerini İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun elinden aldı. Şiir yarışmasında 1’inci olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Utkay Mumyakmaz, 2’nci olan Gazi Ortaokulu öğrencisi Merve Nur Aydın ve 3’üncü olan Sanayiciler İlkokulu öğrencisi Abdüllatif Çetinkaya da ödüllerini Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu’nun elinden aldı. Satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı İrfan Mandalı verirken, Satranç turnuvasına katılan en küçük yarışmacı olan 6 yaşındaki Melek Ceren Açıkgöz’e ise ödülünü İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar verdi. Futbol turnuvasında şampiyon olan Kapaklı Belediyesi Ortaokulu futbol takımına ise şampiyonluk kupalarını ve madalyalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel verdi.

Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden kutlama programında öğrencilerin halat çekme, çuval giyme ve atletizm yarışları kıran kırana geçti. Kapaklı Gazi İlkokulu öğrencilerinin ‘Unutulmaya Yüz Tutmuş Çocuk Oyunları’ adlı gösterisi katılımcılardan büyük ilgi gördü. Yıldızkent Ortaokulu öğrencilerinin step gösterisi ve Sanayiciler İlkokulu öğrencilerinin modern dans gösterisi de tören alanını dolduran binlerce Kapaklı’dan büyük alkış aldı. Halkoyunları gösterile sırasında öğretmenlerin de öğrencilerine kenardan eşlik etmesi renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Program gösterilerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Türk çocuklarının bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü Türk çocuklarına armağan etmiştir.

Ulu Önder Atatürk; `Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milleti yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir´ demiştir. Bugün bizlere düşen görevde, teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir.

Hepimiz biliyoruz ki, medeniyet yarışının bir sonu yoktur. Bizler ulaşabildiğimiz en son noktada bayrağı sevgili çocuklarımıza emanet edeceğiz. Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutluyor, Tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
KUTLU DOĞUM PROGRAMIMIZ TEK RUMELİ TV EKRANLARINDA

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ 10 BİN 350 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

 

Kapaklı Belediyesi tarafından peyzaj çalışmaları çerçevesinde  ilçe genelinde 10 bin 350 adet ağaç fidanı dikildi.

Kapaklı Belediyesi ve Orman İşletme Şefliği tarafından ortaklaşa gerçekleşen projede  1500 akasya, 1050 çınar 700 ıhlamur, 300 iğde, 300 selvi, 300 akçaağaç, 200 dişbudak fidanı olmak üzere toplam 4350 fidan Kapaklı Eski Mezarlığı'na, parklara, yeşil alanlara ve refüjlere dikildi. Diğer 6000 adet ceviz fidanı ise Kapaklı ile köyleri bağlayan yollara çift taraflı olarak dikildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, " Kapaklı Belediyesi olarak, çevrenin korunmasına büyük önem veriyoruz. Diktiğimiz her fidan ileride atmosferin temizlenmesini teşkil edecektir. Bu gün dikilen ağaçlar yarın sizden sonra gelen nesillere örnek olacak.  Yağmur ve kar sularının toprak kaymasına neden olduğu bilinmektedir. Biz de bu toprak kaymasını önlemek amacıyla bütün alanlarımıza ağaç dikmeliyiz. Bugün diktiğimiz fidanlar ileride bize temiz bir atmosfer verecektir. Bu ağaçları dikmekle iş bitmiyor, onları iyi korumalıyız. Ağaç dikiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Çevre kirliliğini etkileyen önemli faktörlerin başında nüfus artışı, hızlı kentleşme, sanayileşme ve teknoloji gelmektedir. İnsanların çevre konusunda duyarlılığı her geçen gün artsa da bu sorun tamamıyla ortadan kalkmamıştır. İnsanlar ile diğer canlıların yaşadığı çevre ve ekolojik sistem sağlıklı bir neslin yetişmesi için çok önemlidir. Tüm insanlığın temiz bir çevreye, doğaya ve suya erişme hakkı vardır. Bu nedenle toplumun birer ferdi olarak hepimizin çevremizi temiz tutmamız, elimizden gelenin en iyisini yapmamız bizim birbirimize karşı en önemli sorumluluklarımızdandır. Bu bağlamda diktiğimiz 10 bin 350 adet ileride Kapaklı'ya daha yeşil bir görünüm kazandıracaktır’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
KUTLU DOĞUM PROGRAMINA DAVET

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz'in (S.A.V) kutlu doğumunun yeni bir yıldönümünü daha idrak ediyoruz. Bu yılki kutlamaların ana temasının oluşturan “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet”temasının işlendiği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlenecek olan kutlu doğum gecemize tüm halkımız davetlidir.

 

 
DUYURU - NİSAN AYI OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISI GÜNDEMİ

T.C.

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Yazı İşleri Müdürlüğü

 

 

Konu : Olağanüstü Meclis Toplantısı Hk.

 

5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi uyarınca Belediye Meclisi 2014 yılı Nisan ayı olağanüstü toplantısını yapmak üzere Belediye Meclis Salonunda 21.04.2014 Pazartesi günü saat 14.00’te aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere olağanüstü toplanacaktır.

 

GÜNDEM      :

 

1- Açılış ve yoklama.

2- Saygı duruşu.

 

3- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 02.04.2014 tarih ve 1 sayılı yazısında bütçenin revize edilmesinin müzakeresi.

 
ASFALT YOL ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yürüttüğü asfaltlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi, Güven Caddesi ve Yeni Cami Caddesi ile bu caddelere bağlı sokaklarda asfalt çalışmalarına devam edildiğini belirten Kapaklı Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, “İlk etapta asfaltlama çalışmalarımız ilçe merkezinde Mithatpaşa Caddesi’ne kadar devam edecek. Ekiplerimiz daha sonra Bahçelievler Mahallesi’ne geçerek asfaltlama çalışmalarına burada devam edecek” açıklamalarında bulundu. Asfaltlama çalışmaları vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, seçim öncesinde olduğu gibi seçim sonrasında da beton yol ve asfaltlama çalışmalarına ara vermeden devam edileceğini belirtti. Yolun, bir yerleşim yeri için medeniyet anlamına geldiğini kaydeden Başkan Mandalı, “Bir şehrin gelişmişliği, yollarının kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu anlayışla ilçemiz bütün yollarını beton yol ve asfaltla kaplayacağız. İlçe Merkezimizde bütün yollarımızdaki çalışmalar 3 ay içinde tamamlanmış olacak” açıklamalarında bulundu.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİSİ YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclisi, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından ilk toplantısını önceki gün saat 14.00’da Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında gerçekleştirdi. İlçe statüsüne yükselen Kapaklı’da Belediye Meclis Üye sayısı da 25’e yükseldi.Meclis toplantısından önce kurban kesilerek Atatürk Anıtına Kapaklı Belediye Başkanlığı çelengi koyuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından meclis toplantısına geçildi.

Meclisin yeni dönem ilk toplantısına AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Çetin dışında tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Toplantıda CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Gündem maddelerinin okunmasının ardından 4 dilekçenin daha gündeme eklenmesi oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda daha sonra Katip Üye seçimi yapıldı. Başkan İrfan Mandalı, Katip Üyelikler için Bülent Erez ve Nalan Çolak’ı önerirken, AK Parti grubu ise Bahtiyar Büyükbüce ve Fatih Önkol’u önerdi. Yapılan gizli seçim sonucu 16’ya 9 üstünlükle Mandalı’nın önerdiği Bülent Erez ve Nalan Çolak Kapaklı Belediye Meclisi Katip Üyeliğine seçildiler ve seçim sonrası yerlerine geçtiler.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Kapaklı Belediye 1. Başkan Vekili’nin seçimine geçildi. Başkan İrfan Mandalı, 1. Başkan Vekilliği için Halil İbrahim Erkan’ı önerirken, AK Parti grubu ise herhangi bir isim önermedi. AK Partili Salih Bezgin, Meclis 1. Başkan Vekili’nin CHP’den, 2. Başkan Vekili’nin ise AK Parti’den olmasını önerdi. Başkan Mandalı ise öneriyi kabul etmeyerek, “Varsa adayınız önerin. Seçimimizi yapalım” dedi. Yapılan gizli oylama sonucu 25 oyun 21’ini alan Halil İbrahim Erkan 1. Başkan Vekilliği’ne seçildi. Seçimde 3 oy ise boş çıktı. Meclis 2. Başkan Vekilliği için ise Başkan Mandalı İlhan Çetinkaya’yı önerirken, AK Parti grubu ise Salih Bezgin’i önerdi. Yapılan gizli seçim sonucu 25 oyun 16’sını alan Çetinkaya da Meclis 2. Başkan Vekilliği’ne seçildi. Toplantıda daha sonra Encümen Üye seçimine geçildi. Başkan Mandalı Encümen Üyelikleri için İlhan Çetinkaya ve Yılmaz Saç’ı önerirken, AK Parti grubu ise Fatih Önkol ve Bahtiyar Büyükbüce’yi önerdi. Yapılan seçim sonucu 16’ya 9 oyla İlhan Çetinkaya ve Yılmaz Saç Encümen Üyeliği’ne seçildi.

Toplantı, komisyon üyelerinin seçimi ile devam etti. Yapılan açık oylama sonucu İmar Komisyonu Üyeliklerine Halil İbrahim Erkan, Erol Özkan, Kemal Kenar, Salih Bezgin ve Mahir Aras’ın seçilmesi oybirliği ile kabul edildi. Plan ve Büyçe Komisyonu Üyeliklerine ise Bülent Erez, Ersin Yavuz, Bakser Öztürk, Ufuk Bayraktar ve Sevgi Aksoy oybirliği ile seçildi. Tarife Komisyonu’na ise Turan Çakan, Muzaffer Yıldırım, Ender Dubaz, Fatih Önkol ve İbrahim Aktürk oybirliği ile seçildi.

Belediye Başkan Yardımcılarına ödenek olan ödeneğin belirlenmesi ile devam eden toplantıda, meclis başkan ve üyelerine ödenecek huzur hakkı da oybirliği ile karara bağladı. Toplantıda daha sonra Çiftçi Mallarını Koruma Heyeti’nin belirlenmesine geçildi. Başkan Mandalı’nın önerdiği Seyfettin Palaz, Mehmet Karaçoban, Mustafa Aşık, Bülent Çavuş ve Sadettin İbo 22 oyla Çiftçi Mallarını Koruma Heyeti üyeliklerine seçildi. Seçimde 3 oy ise boş çıktı. İlgili gündem maddesinin görüşülmesinin ardından meclis üyelerinden İrfan Demir, özel bir nedenden dolayı toplantıdan ayrıldı. Toplantı Murakabe Heyeti Koruma Meclis Üyelerinin belirlenmesi ile devam etti. Bu seçimde de Mandalı’nın önerdiği Nazif Ünal, Mehmet Özban, Tuncay Çoban, Vedat Karlı ve Ahmet Ergün 22 oyla Murakabe Heyeti Koruma Meclis Üyeliğine seçilirken, 3 oy yine boş çıktı.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise T.C. Doğu Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent Üyelerinin seçimine geçildi. Başkan Mandalı’nın önerdiği Sami İkizler ve Nalan Çolak oybirliği ile T.C. Doğu Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent Üyeliğine seçildi. Böylece toplantıda seçimler tamamlanmış oldu. Sosyal Denge Sözleşmesi için Başkan Mandalı’ya yetki verilmesi konusunun oybirliği ile kabul edildiği toplantıda daha sonra Kapaklı Belediyesi ve kapanan Karaağaç Belediyesi’nin 2013 yılı faaliyet raporları okundu. Bu sırada Başkan Mandalı yerini Meclis Başkan Vekili Halil İbrahim Erkan'a bıraktı. 2013 yılı gider bütçesinin 37 milyon TL olarak tahmin edildiği açıklanan Kapaklı Belediyesi Faaliyet Raporu’na göre bütçeye 5 milyon TL ek ödenek yapıldı ve bütçe 42 milyon TL oldu. Gerçekleşen bütçenin 40 milyon 829 bin 253,72 TL olduğu belirtilen açıklamada bütçenin gerçekleşme oranının ise yüzde 97,21 şeklinde gerçekleştiği kaydedildi. Gelir bütçesinin ise 37 milyon 449 bin 057,23 TL olarak gerçekleştiği belirtilen açıklamada, Gelir Bütçesi gerçekleşme oranının ise yüzde 89,16 olduğu kaydedildi.

Kapaklı Belediyesi ve kapanan Karaağaç Belediyesi’nin 2013 yılı denetim raporlarının okunması ile devam eden toplantıda daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bütçenin revize edilmesi konusundaki yazısı görüşüldü. 62 milyon TL olarak belirlenen 2014 Mali Yılı Gelir Gider Bütçesi’nin 31 Mart-31 Aralık 2014 tarihlerini kapsayacak şekilde revize edildiği belirtilen toplantıda ilgili gündem maddesi görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 2014 mali yılında görev yapacak olan zabıta memurlarına verilecek olan fazla mesai ücretinin üst sınırının brüt 382 TL olarak belirlendiği toplantıda, satışa çıkarılacak gayrimenkuller için Mustafa Serat’ın görevlendirilmesi de oybirliği ile karara bağlandı. Toplantı dilekçelerin ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 169’uncu kuruluş yıldönümü Kapaklı’da da törenle kutlandı. Saat 10.00’da Kapaklı Belediye Meydanı’nda Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunumunun ardından konuşma yapan Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamayı, halkın can ve mal güvenliğini sağlamayı, yardıma muhtaç insanlara yardımı ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehditlere karşı canı pahasına mücadele eden Türk Polis Teşkilatı’nın 169’uncu yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Cumhuriyetin en köklü kurumlarından biri olan Emniyet Teşkilatının insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir şekilde görevini yerine getirdiğini söyleyen Yırtar, polis teşkilatının, halk ile devlet arasında köprü kurarak, devletin bölünmez bütünlüğüne sahip çıktığını ifade etti. Ülkenin tüm değerlerini gelecek nesillere şerefle taşımanın da en önemli görevlerinden biri olduğunu vurgulayan Yırtar, “İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak huzur ortamının tesisi ve devlet-millet kaynaşmasının sağlanması yolunda yapılan çalışmalar kararlılıkla devam edecek. Suçların giderek arttığı, suç işleme şekli ve tekniklerinin geliştiği günümüzde polisin halk desteği olmadan başarılı olabileceğini düşünmek hayalperestliktir” dedi.

Kapaklı Emniyet Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmaların halkın desteği sayesinde devam ettiğini söyleyen Yırtar, en büyük temennilerinin de kadirşinas halkın desteğinin artması olduğunu belirtti. Yırtar, Kapaklı halkına güvende olduklarını ve devletin tüm kurumlarıyla yanlarında olduğunu hissettirmek gerektiğini ifade ederek “Birçok resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu ile işbirliği halindeyiz. Her bir vatandaşımız için ayrı hassasiyet gösterdiğimizin bilinmesini isterim. Bu kapsamda görevini canı pahasına yerine getirmeye çalışan meslek onurunu herşeyin üstünde tutan bir kadro ile çalışmanın haklı gurunu yaşamaktayım” dedi. Yırtar, yasalara saygılı, Atatürk ilke ve inklaplarına bağlı, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne dayalı, temelinde vatan ve millet sevgisi olan bir anlayışla çalışmalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Çelenk programının ardından Kapaklı Polis Merkezi Amirliği bahçesinde kokteyl düzenlendi. Pera Villa Pastaneleri tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın 169’uncu kuruluş yıldönümüne özel hazırlanan pastayı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar kesti. Kapaklı Gazi İlkokulu Anaokulu öğrencileri de kokteylde polis abilerini ve polis ablalarını yalnız bırakmadı. Sevimli Arılar Sınıfı, Kırmızı Balıklar Sınıfı ve Yıldızlar Sınıfı öğrencileri, kendi yaptıkları resimleri polis memurlarına hediye etti. Saat 13.00’da da Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, tebrikleri kabul etti.

Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü Kutlamalarına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Güner Sazak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyide Yılmaz, İlçe Nüfus Müdürü Keriman Ece Erten, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Yavaş, Emniyet Amiri Fatih Bölükbaşı, Asayiş Büro Amiri Yunus Kara, Kapaklı Polis Merkezi Amiri Necmi Arpacı, Belediye Meclis Üyeleri ve Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü polis memurları katıldı.

 

 

 
TÜRK POLİSİMİZİN 169. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

 

 

Halkın huzuru, genel güvenlik ve asayişin temini, devletimizin bütünlüğü için, fedakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 169. yıldönümünde, polisimizin duygu ve heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.


Halkımızın duyduğu bu güveni devam ettirmek tüm polislerimizin öncelikli görevi olmalıdır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan emniyet mensuplarımıza da halkımızın her zaman gösterdiği sevgi ve desteği devam ettirmeleri en büyük temennimizdir.
169 yıldır her türlü zorluğa göğüs gererek halkın can ve mal güvenliğini koruyan, suçluları adalete teslim eden Polis Teşkilatının fedakâr mensuplarının polis haftasını kutluyor, görevini yerine getirirken şehit olmuş tüm polislerimizi rahmetle anıyorum.

 

İRFAN MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 
TOPLU SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

 

 

BAŞVURU TARİHLER İ : 04 NİSAN – 18  NİSAN 2014  MESAİ BİTİMİNE KADAR

BAŞVURU YERİ     : KAPAKLI BELEDİYESİ 6.KAT  HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


GEREKLİ EVRAKLAR   : KİMLİK FOTOKOPİSİ , İKAMETGAH , FAKİRLİK BELGESİ

BİLGİ ALMAK İÇİN  : 0282 717 11 00  / DAHİLİ NUMARALAR : 115 / 179 / 177


 

 

 

 
KAPAKLI BİR DAHA MANDALI DEDİ

 

Kapaklı’da 2 dönem belediye başkanlığı yapan ve bu dönem seçimlere CHP’nin adayı olarak katılan İrfan mandalı Kapaklı’da 3.kez başkanlığa seçildi.

Kesin olmayan sonuçların açıklanmasının ardından Belediye Binası önünde halka hitap eden İrfan Mandalı zorlu yolculuklarında kendisini yalnız bırakmayan tüm Kapaklılı’lara teşekkür etti. Bu zamana kadar birlikte yürüdüklerini söyleyen Mandalı “Güzelliklere birlikte imza attık. Sizler yaptığım hizmetleri gördünüz. Yapamadığımız hizmetlerimiz olmuştur. Fakat sabır dedik. Bu sabır neticesinde Allah sizlerle bizi tekrar buluşturdu. Yaklaşık dört saat boyunca bilgisayar karşısında seçim sonuçlarını takip ettim. Değişmedi. Yüzde 50 ile başladık öyle devam ettik. Kapaklı’nın 50 bin oyu varsa 25 binini biz almışız. Allah razı olsun” dedi. Bazılarının kendisini hırsızlıkla itham ettiğini anımsatan Mandalı “Yarın içeri alacaklar dedi. Böyle bir şey olmayacak dedim. Ben yine burada sizlerle beraberim. Sizleri canı gönülden seviyorum. Sizin kafanızı karıştıran bazı dostlarımız var. Siyaseti bilmiyorlar. Gelsinler. Ben siyasetin piri oldum. Sürünerek öğrendim. Sizlerle birlikte öğrendim” dedi.

Kendisine fazla oy vermeyen Karaağaç halkına ise kırgın olduğunu söyleyen Mandalı Bizim oraya yaptığımız ziyaretlerde Karaağaç’ı yöneten 3 başkandan da memnun olmadıklarını söylediler. Biz kendilerine Kapaklı’da yaptıklarımızı anlattık. Onlar da bize destek sözü verdi. Ama biz onları hizmetlerimizle mahçup edeceğiz. Onlar yaptıklarımızı görünce bize oy atmadıkları için utanacaklar” dedi.

 

 
ORMAN HAFTASINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

 

 

Kapaklı Belediyesi ve Kapaklı Anaokulu işbirliğiyle Cumhuriyet Mahallesi Seda Sokak'ta çam fidanları dikildi.

Okul öğretmenleri eşliğinde dikim alanına giden öğrenciler, Belediye Başkan Vekili  Ayhan Arslan, Başkan Yardımcıları Mustafa Serat, Aziz Özkan ve Serpil Sevgi ile birlikte fidanları toprakla buluşturdular.

Kapaklı Belediyesi her yıl Mart Ayı'nın 3'üncü Haftası kutlanan Dünya Orman Günü dolayısıyla, ağaç dikim töreni düzenledi.

Şehir dışında olduğu için  fidan dikimine katılamayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı: "Kapaklı Belediyesi olarak, çevrenin korunmasına büyük önem veriyoruz. Çevre ile ilgili olarak çocuklarımızın daha da bilinçlenmesi için onlara, fidan dikimi konusunda öncülük ediyoruz. Günümüzün öğrencileri çevre konusunda çok duyarlı ve bilgililer. Bugün diktiğimiz her fidan ileride atmosferin temizlenmesini teşkil edecektir. Bugün dikilen ağaçlar yarın sizden sonra gelen nesillere örnek olacak. Bu çalışmalarda genç öğrencilerimizin de emeğini görmek bizleri mutlu ediyor. Yağmur ve kar sularının toprak kaymasına neden olduğu bilinmektedir. Biz de bu toprak kaymasını önlemek amacıyla bütün alanlarımıza ağaç dikmeliyiz. Bugün diktiğimiz fidanlar ileride bize temiz bir atmosfer verecektir. Bu ağaçları dikmekle iş bitmiyor, onları iyi korumalıyız. Ağaç dikiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

 

 
 

 
VELİLER OKUYOR OKUYAN KAZANIYOR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İrfan Fatma Mandalı İlkokulu’nda düzenlenen ‘Veliler okuyor, okuyan kazanıyor’ yarışmasında dereceye giren velilere çeşitli hediyeler verdi.

Kapaklı Belediye Meclisi’nde dün düzenlenen törende ‘Veliler okuyor, okuyan kazanıyor’ yarışmasında dereceye giren velilere ödülleri verildi.

İrfan Fatma Mandalı İlkokulu’nda düzenlenen ‘Veliler okuyor, okuyan kazanıyor’ yarışmasında dereceye giren veliler için Kapaklı Belediyesi tarafıdan ödül töreni düzenlendi. Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenede konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu törene öğretmenlerimizin de katılmasını isterdik. Fakat yaklaşan seçimler öncesi öğretmenlerimizle birlikte poz vermemiz doğru olmaz” dedi. Yarışmada okutulan kitapların bazılarını kendisinin de okuduğunu ifade eden Mandalı, “Meğerse doğru bildiğim birçok yanlış varmış. Bunları kitap okuyarak fark ettim” dedi.

Başkan Mandalı’nın konuşmasının ardından ödüllerin teslimine geçildi. Yarışmada 66,25 puan alarak 1’inci olan Saliha Yanık’a buzdolabı hediye edildi. 65 puan alarak 2’nci olan Saim İldeş’e bulaşık makinesi hediye edilirken, 62,5 puan alarak 3’üncü olan Hüseyin Tanrıkulu ise led televizyon almaya hak kazandı. Yarışmada 4’üncü olan Yasemin Demir’e cep telefonu, 5’inci olan Tuğba Özmen’e ise yarım altın hediye edildi. Yarışmada dereceye giren Emine Sakı, Dilek Aras, Hakan Akın, Mehri Duran, Savaş Yıldız ve Zuhal Ön’e de birer çeyrek altın verildi.

 

 


 
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

 

Çanakkale Şehitleri tüm ülkede olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen törenle anıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kapaklı Kaymakamlığı adına Kaymakakm Aslı Aynaoğlu Kuzulu, İlçe Garnizon Komutanlığı adına Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat kaanoğlu ve Belediye Başkanlığı adına da Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Çelenk Sunum tönrenine Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Belediye Başkan Adayları, Şehit aileleri, Gaziler, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı Kapaklı Gazi İlkokulu Konferans Salonu’nda devam etti.

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı, dün saat 10.30’da Belediye Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı’na Çenlenk sunumu ile başladı.

Kapaklı Gazi İlkokulu Konferans Salonu’nda devam eden 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinliği, İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale zaferini kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Kaymakam Kuzulu, “Böylesine büyük bir mirasa sahip olan toplum ne kadar iftihar etse yeridir. Bu toplum en zor şartlarda dahi daima toparlanıp dirilebilme kabiliyetine sahiptir. En acı imkânsızlıkların yaşandığı yıllarda kurtuluş ümidimizin meşalesi olan bu onurlu mücadele sonsuz bir denizdir. Öyle bir deniz ki geledecek nesillere milli şuur için gerekli hassasiyeti kazandıracak kadar büyüktür” dedi.

Çanakkale savaşının yalnız Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de en önemli savaşlarından biri olduğunu kaydeden Kuzulu, “Yetişmiş aydına en çok ihtiyaç duyduğumuz yıllarda 253 bin milliyetperver gencimizi toprağa verdik. Onlar Çanakkale’nin geçilmezliğini şehitlik mertebesine ulaşarak tüm dünyaya gösterdiler. Çanakkale destanı, canını vatan, millet ve Allah yolunda feda eden şehitlerin destanıdır. Bu destan cefakar analarla yiğit mehmetçiklerin destanıdır” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun konuşmasının ardından Kapaklı Çok Programlı Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Arif Erdoğan ‘Destan Değil Gerçek’ adlı kompozisyonunu okudu. Kapaklı Çok Programlı Lisesi Edebiyat Öğretmeni Selin Aktaş’ın okuduğu ‘Çanakkale’ şiiri de salonda bulunan şehit aileleri ve gazilere duygu dolu anlar yaşattı. Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencilerinin ‘Çanakkale’ adlı Oratoryosu salonu dolduran katılımcılara adeta o günleri yeniden yaşattı.

Program sonrasında konuşan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, gösterinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Öğrencilerimiz, şanlı Çanakkale destanımızın duygusunu öyle gerçekçi bir şekilde bize geçirdiler ki, program esnasında duygularımıza hâkim olmakta güçlük yaşadık” dedi.

 

 

 

 

 

 


 

 
EĞİTİME VERİLEN TEKNOLOJİK DESTEK SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi eğitime verdiği desteği artarak devam ettiriyor. İlçede eğitim öğretim veren Kapaklı Belediyesi Ortaokulu ve Yıldızkent Ortaokulu'na teknolojik malzeme yardımında bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan ile birlikte Kapaklı Belediyesi Ortaokulu'nu ziyaret eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından, okul müdürü Uğur Aytan ve okul yöneticilerine, alınan 1 adet masa üstü bilgisayar  2 adet dizüstü bilgisayar ve 4 adet projeksiyon cihazı teslim edildi. Okul Müdürü Uğur Aytan, Kapaklı Belediyesi’nin eğitime olan ilgisinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek “Ne zaman ve ne şekilde olursa olsun, Belediyemiz bugüne kadar hiçbir yardım talebimizi geri çevirmemiştir” dedi. Aytan, desteklerinden dolayı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya teşekkür etti.

Yıldızkent Ortaokulu müdürü Levent Akın'a Müzik sınıfında kullanılmak üzere bir adet dijital org başkanlık makamında Başkan İrfan Mandalı ve başkan yardımcıları tarafından verildi. Okul müdürü Levent Akın: "Müzik sınıfı çalışmalarımız için bir orga ihtiyacımız vardı. Bizde bunu başkanımıza ilettik. Sağ olsun başkanımız bizi kırmayarak orgu bize temin etti. Başkanımıza ve Kapaklı Belediyesine teşekkür ederim". dedi

Eğitime verilen desteğin çok önemli olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan eğitim alanının desteklenmesi altı çizilmesi gereken bir noktadır. Bu doğrultuda dün olduğu gibi bu günde tüm eğitim kurumlarımızın yanındayız. Eğitime çok önem veriyoruz. Yarınımızın teminatı çocuklarımız ve aldıkları eğitim bizler için son derece önemlidir. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir ve onlara destek vermek bizleri mutlu etmektedir, ilçemizde, bulunan tüm eğitim kurumlarına eşit mesafede durmaktayız ve tüm okullarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktayız " dedi.

 

 

 

 


 
14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA

 

Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına fedakarca hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI

 

Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 78’inci yılı ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 93’üncü yılı dolayısıyla Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yıldızkent Ortaokulu Konferans Salonu’nda anma etkinliği gerçekleştirildi.

Anma programına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Aksoy, Mustafa Serat ve Aziz Özkan, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel yaptı.

İstiklal Marşı’nın bir yenilenme olduğunu söyleyen Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, “İstiklal Marşı bizim şanlı mazimizdir. Maneviyat sembolüdür” dedi. Mehmet Akif Ersoy’un Türk fikir ve şiir tarihinde çok önemli yeri olduğunu kaydeden Suat Yüksel, “Üstadın en büyük meziyeti söyledikleri ile yaptıklarının örtüşmesidir. O, Çanakkale gibi bir mücadeleyi destanlaştırdı. Ülkenin problemleri üzerine kafa yordu. O insanın faydasına olan medeniyetin peşindeydi” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel’in konuşmasının ardından program, ilçe genelinde düzenlenen İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında dereceye giren ilk üç öğrenciye hediyeleri verildi. İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında Özay Öztürk adlı öğrenci 3’üncü, Sebiha Karabulut adlı öğrenci 2’nci, Abdul Samet Bayraktar adlı öğrenci de 3’üncü oldu. Öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu takdim etti. Ödül töreninin ardından yarışmada 1’inci olan Abdul Samet Bayraktar, İstiklal Marşı’nı okudu. Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 78’inci yılı ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 93’üncü yılı dolayısıyla Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, Yıldızkent Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı içinde Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerinde Oratoryo ile son buldu. Programın ardından okul yönetimi tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy ile ilgili sergisi gezildi.

 

 

 

 

 


 
İSMETPAŞA YENİ SU KUYUSUNUN GEÇİCİ KABULÜ YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet Paşa Mahallesi’nde başlatılan derin su kuyusu çalışmaları tamamlanarak yeni su kuyusunun geçici kabulü yapıldı.

Kapaklı Belediyesi, 12’inci su kuyusunu faaliyete geçirdi.  İsmet Paşa Mahallesi’nde sondaj çalışmalarında 358 metre derinliğe inildi.  Yeni su kuyusunun bir hafta  içinde şebekeye bağlanacağını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, su tahlil sonuçları olumlu ve su kuyusundan saniyede 25 litre su pompalanacağını ifade etti. Mandalı, "Yeni açılan su kuyusu ile birlikte, kuyularımız Kapaklı’nın su ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilecek kapasiteye ulaştı." dedi.

Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde sondaj çalışmasının yapıldığını söyleyen Mandalı, “Burası İsmetpaşa Mahallesi İlköğretim alanıdır. Burada daha önce de su kuyusu açmıştık. Fakat bu mahallemiz sanayi bölgesine çok yakın olduğu için su kuyusunu yenileme ihtiyacı duyduk.   Ortalama bir su kuyusunun ömrünün 10 yıl olduğunu belirten Mandalı, “Bu su kuyumuzdan çıkaracağımız suyu şehir şebekesine vereceğiz. Kapaklı’da evlerin musluklarından akan suların içilmesinde sağlık açısından herhangi bir sakınca yoktur” dedi.

Kapaklı’nın su sıkıntısı çekmemesi için kendilerini en zor günler için hazırladıklarını kaydeden Mandalı, yeni su kuyusunun Kapaklı'ya hayırlı olmasını temenni ederek Kapaklı'nın ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerimiz tüm hızıyla devam edecektir dedi.

 

 

 

 

 
CUMHURİYET AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE EKG CİHAZI VERİLDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi'ne EKG (Elektrokardiyografi Cihazı ) yardımı yapıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından cihazın teslimi yapıldı.

Kapaklı Belediyesi'nin her zaman Aile Sağlığı Merkezlerinin yanında olduğunu ifade eden Cumhuriyet Aile Sağlığı Hekimi İskender Asutay : "Kapaklı Belediyesine ve başkanımıza tüm Kapaklı adına teşekkür ediyorum , bu cihaz  kalbin elektriksel aktivitesi deri¬ye yerleştirilen küçük metal diskler (elek¬trotlar) vasıtasıyla ölçülmektedir. Elektrot¬lar hastanın göğsüne, kollarına ve bacakla¬rına yerleştirilmektedir. Elektrotlar, elek¬triksel aktiviteyi kağıt üzerindeki şekle dö¬nüştüren cihaza bağlanmaktadır. Kağıt üze¬rindeki bulgular da hekimler tarafından de-ğerlendirilmektedir. Elektrokardiyografi kalp genişlemesi, kalp büyümesi, kalbe gi¬den kan miktarındaki azalma, yeni veya es¬ki kalp hasarları, kalp ritim problemleri ve değişik kalp ve kalbi saran zar hastalıkları hakkında önemli bilgiler verebilmektedir. Aynı zamanda Elektrokardiyografi Cihazı kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde de kullanılır. Tekrardan başkanımıza yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

EKG genellikle, göğüs ağrısı ile başvuran hastalarda kalp krizi tanısını koyabilmek, düzenli veya düzensiz kalp ritim bozukluklarını ortaya çıkarmak, efor testi sırasında kalbin elektriksel aktivitesini kaydetmek, kalbi etkileyebilecek değişik ilaçların etkinliklerini veya yan etkilerini ve mekanik aletlerin fonksiyonlarını değerlendirmek amacıyla yapılmakta olduğunu söyleyen Cumhuriyet Aile Sağlığı Hekimi Veli Cicimen sözlerini şöyle sürdürdü:

Kalp hastalığı şikayeti olan hastaların veya kalp hastalığı açısından risk  taşıyan hastaların değerlendirilmesi amacıyla da EKG testi yapılmaktadır.  EKG çekimi ile herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bu test tamamen güvenli bir testtir. Cihaz kalbin elektriksel aktivitesini kaydetmektedir. Bu cihazı bize temin eden belediye başkanımız İrfan Mandalı'ya teşekkür ederim.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise:  Sosyal devlet anlayışının en önemli özelliklerinden birisi de, tüm vatandaşlara, zamanında ve yeterli sağlık hizmetinin sunulmasından geçtiğini, bu amaçla gelişen teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, yürütülen Sağlık hizmetlerinin çok önemli mesafelere ulaştığını söyleyerek: "insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, sağlık alanında yapılan yardımların desteklenerek, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

 

 
BAŞKANIN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

 

Bizleri dünyaya getiren ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ÇİÇEKLİ KUTLAMA

 

Kapaklı Belediyesi, Kapaklılı kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü karanfil hediye ederek kutladı.

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Serat, Aziz Özkan ve Serpil Sevgi ile belediye personeli tarafından ilçe merkezinde bulunan kadın esnaf ve müşteriler ile Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan sağlık personellerine birer karanfil hediye dilerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günleri kutlandı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gün olduğunu söyleyen Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, “Türkiye'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı” diye konuştu.

Cinsiyete dayalı ayrımcılığın yok edildiği, ötekileştirme ve sosyal dışlanmanın önlendiği, şiddetin bertaraf edildiği, kadının her alanda erkekle eşit haklara sahip oluğu bir anlayışla hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan: “Bu konuda üzerimize düşen görevi yapma bilinciyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi. Gelişmiş toplumların kadına hak ettiği değeri vererek, onları toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi başardığını kaydeden Aziz Özkan, “Tarihimizde de Türk Kadının özverisi, fedakarlığı ve kahramanlığı tüm ülkelerin kadınlarına örnek olmuştur. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde kadınlarımız, askerlikten sağlığa, eğitimden tarıma kadar, pek çok alanda önemli hizmetler sunmuşlardır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 


 


 
MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediye Meclisi 2009-2014 dönemi son meclis toplantısını dün yaptı. Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce 5 yıldır mecliste görev alan üyelere birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Seçimler öncesi yapılan son Belediye Meclis Toplantısı’na meclis üyelerinden İrfan Demir, Salih Bezgin, Nedim Yılancı, Kenan Efeoğlu, Osman Aşık ve Ali Bayhan katılmadı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İyisiyle kötüsüyle 5 yılı geride bıraktık. İnşallah bizden sonra gelecek olan meclis üyesi arkadaşlarımız da bizim gibi güzel bir yönetim sergilerler” dedi.

31 Mart itibari ile Kapaklı’nın ilçe statüsüne yükseleceğini kaydeden Mandalı, “Yeni dönemde meclis üyesi sayısı 25’e yükselecek. Köyler ve Karağaç Kapaklı coğrafyasına dahil olacak. Yeni dönemde 20 bin heltarlık alana hizmet götürmeye çalışacağız” dedi. Devam eden süreçte Büyükşehir kanununun da devreye gireceğini anımsatan İrfan Mandalı, “İlçe olarak büyük bir değişime tabi olacağız” dedi. “Kapaklı’nın en büyük kazanımı ilçe olmasıdır” diyen Başkan Mandalı, “İlçe olmamızda emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Mandalı konuşmasının sonunda 5 yıl boyunca görev yapan meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı Kapaklı Belediyesi olarar birer teşekkür plaketi ve hediye takdim etti. Plaket takdimi sırasında konuşan Meclis üyesi Ayhan Arslan, “Belediye Meclis üyeliğine devam edecek olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. 14 ay boyunca Belediye Başkanlığı’na vekalet ettim. Bu süre zarfından kırdığım arkadaşlarım olduysa bilsinler ki ne yaptıysam sitaseten yaptım” dedi

Bir diğer meclis üyesi Hasan Acar ise “Bizi buraya getiren Kapaklı halkına teşekkür ediyorum. Yeni dönemde görev alacak olan meclis üyelerine de bvaşarılar diliyorum. Biz belde olarak aldığımız Kapaklımızı ilçe olarak devretmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan ve Serpil Sevgi de tüm belediye personeli adına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

İki konuda kendilerini meclis üyelerine anlatamadığını söyleyen İrfan Mandalı, “Rüzgâr Elektrik Santrali ve Tek Katlı Yapılar konularını meclisten geçiremedik. Bu iki konu dışında meclis üyelerimizle yüzde 100’e yakın bir uyum oranıyla çalıştık. Yeni seçilecek meclis üyelerimize, buradaki arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanmalarını tavsiye diyorum. Çünkü tecrübe parayla satın alınamaz. Yaşayarak kazanılır” dedi.

Konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu ve gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantının ilk gündem maddesinde Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün meclise sunduğu Maktu Vergi ve Harç Tarifeleri konusu görüşülerek meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda daha sonra tescili tamamlanan yapı alanlarındaki sokaklara isim verilmesi konusu görüşüldü. Toplam 44 sokağa Kapaklı Beldiyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından belirlenen isimlerin verilmesi oybirliği ile karara bağlandı.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise 925 ada 2 nolu parsel malikinin imar planında konut alanı olarak görünen yerin ticaret alanı olarak düzenlenmesi talebi görüşüldü.

Gündem maddesi görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantının son gündem maddesinde ise bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen konular görüşüldü. Tüm konular komisyon raporları doğrultusunda karara bağlandı.

 

 

 

 

 
ASFALT YOL ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Bahçelievler ve İnönü Mahallesinde asfalt  yol çalışmalarını sürdürüyor.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Bahçelievler ve İnönü Mahallesinde asfalt  yol çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt yol yapım çalışmalarında da bir hayli yol kat eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Bahçelievler Mahallesi Alaaddin Caddesi ile Kırkpınar, Başaran, Gökay, Bahadır, Kır, Akça, Işıl, Kayacı, Aydınlar, Özgenç, Yararlı, Alagöz, Gökselin, Cennet, Damlataş ve Seheryeli sokakta  asfalt yapım çalışmaları tamamlandı. İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde asfalt yol yapım çalışmaları devam ediyor.  Diğer cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışmaları edecek.

Çalışmaları yakından takip eden  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  “Asfalt yol yapım çalışmalarımız Bahçelievler ve İnönü Mahallesi'nde aralıksız devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi'ndeki cadde ve sokaklarımızda binder asfaltlama İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ndeki yol çalışmamızda ise aşınma asfalt atımı yapıyoruz. İhalesini yaptığımız asfalt yol yapım çalışmalarına Nisan Mayıs aylarında başlamayı planlıyorduk. Bu yıl hava şartlarının olağan dışı seyretmesi üzerine bizde asfalt yol yapım çalışmalarına başladık. İki haftadır asfalt yol çalışmalarını yürütüyoruz.  Asfalt yol çalışmalarına hava şartları elverdiği sürece ilçemiz genelinde tüm hızıyla  devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
KAPAKLI İTFAİYESİ'NDEN PINARÇA İLKÖĞRETİM OKULUNDA DEPREM TATBİKATI

 

Pınarça İlköğretim Okulu'nda, Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında Kapaklı Belediyesi İtfaiye Teşkilatı tarafından deprem tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereği deprem ve deprem sonrasında görev alan kurumların birbirleriyle koordinasyon ve iletişimleri anlatıldı. Deprem sırasında okul personeli, öğrencileri tahliye etti.Pınarça İlköğretim Okulu’nda saat 9.30  alarm verildikten sonra, okul 1.08 dakika gibi kısa bir süre içerisinde boşaltıldı.

Tatbikatın ardından  İtfaiye personelleri tarafından öğrencilere projeksiyonla deprem konusunda bilgilendirme çalışması yapıldı.  Öğrencilere deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında ne yapılması gerektiği konusunda bilgiler verildi.

Bir deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgi ve becerinin kazandırılması çabası içinde olduklarını söyleyen Kapaklı Belediyesi İtfaiye Personeli Selçuk Çağlı sözlerini şöyle sürdürdü: " Deprem gerçeğinin çocuklarımıza küçük yaşlarda öğretilerek çocuklarımızın deprem bilinciyle varmalarını sağlamalıyız. Deprem olmadan önce alınacak tedbirler ve deprem sonrası yapılacak ilk müdahale şekillerini çocuklarımıza öğretmeliyiz. İleri yaşlardaki insanlarımızı yeniliklere uydurmada ya da alınacak tedbirlere ve faaliyetlere adapte etmede ciddi sıkıntılar yaşıyoruz, ama okul çağındaki çocuklar yarın istikbalimiz ve yarının büyükleri olmaları hasebiyle bugünden eğitilmeye uygun davranışları kazandırmaya daha müsait oldukları için faaliyetimizi daha çok okul çağına yönlendirdiğimizden dolayı bu  çalışma yapılmış oluyor." dedi.

Tatbikatta konuşan Kapaklı Belediyesi İtfaiyesi Müdür Vekili Soydan Bakaç ise, tatbikatta bile güçlük çektiklerini belirterek: "Neler yapmamız, nasıl yapmamız, müdahaleleri nasıl yönlendirmemiz, tarafların bir araya nasıl geleceği, en az can ve mal kaybıyla bu olağanüstü durumu nasıl atlatacağımızı kararlaştırmaya çalıştık. Sürekli olarak hazır olmak durumundayız. Duyarlı olmak zorundayız. Sivil topluma bu konuda destek vermeli ve eğitim kurumlarımızda gençlerimizi sürekli bilgilendirmeliyiz." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ ENGELLİ VATANDAŞLARA YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir engelli vatandaşımızı daha  tekerlekli sandalyeye kavuşturdu.

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediye  Başkanı İrfan Mandalı tarafından engelli vatandaşımıza başkanlık makamında tekerlekli sandalye verildi.

Tekerlekli sandalye verilen vatandaşın, ailesinin de desteği ile istediği yere gidebilme özgürlüğüne sahip olacağını vurgulayan Başkan İrfan Mandalı : "Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Elimizden gelen imkânlar doğrultusunda her zaman yanınızda olacağız. Tekerlekli sandalye verdimiz vatandaşlarımız yaptığımız beton yollar sayesinde yola çıktıkları zaman istedikleri yere gidebilecekler. Eve bağlı bir şekilde kalmayarak bir nebze sosyalleşme imkanı bulacaklar. Bu tekerlekli sandalyemiz ailelerimizin derdine deva olduysa ne mutlu bizlere. Yeni dağıtacağımız sandalyelerle ileride birçok yardıma muhtaç ailenin de derdine deva olmaya belediye olarak devam edeceğiz. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" derken, tekerlekli sandalyeyi teslim alan aile de Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 


 

 
BAHÇELİEVLERDE ASFALT YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Bahçelievler  Mahallesinde asfalt  yol çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt yol yapım çalışmalarında da bir hayli yol kat eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri  Aladdin Caddesi ve bu caddeye bağlı Kırkpınar, Özgenç ve Yararlı Sokak'ta asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Aladdin Caddesi, Başaran Sokak'ta asfalt yol yapım çalışmalarına devam ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  “Asfalt yol yapım çalışmalarımız Bahçelievler Mahallesi'nde aralıksız devam ediyor. Göreve geldiğimizden bu yana parke, beton yol ve asfalt çalışmasına büyük önem verdik.  Asfalt yol çalışmalarına hava şartları elverdiği sürece ilçemiz genelinde devam edeceğiz. Çalışmalarımız tüm hızıyla  devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 
ÜÇ ENGELLİ VATANDAŞIMIZI TEKERLEKLİ SANDALYEYE KAVUŞTURDUK

 

Kapaklı Belediyesi engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor.

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Mahallesi Doktor Sadık Ahmet Caddesi'nde bir, Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Caddesi Didem Sokak'ta bir ve Bahçelievler Mahallesi Aladdin Caddesi Akbulut Sokak'ta bir olmak üzere toplam üç vatandaşımıza iki akülü ve bir manuel tekerlekli sandalye verildi. Tekerlekli sandalyeler Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından engelli vatandaşlarımıza teslim edildi.

Tekerlekli sandalye verilen vatandaşın, ailesinin de desteği ile istediği yere gidebilme özgürlüğüne sahip olacağını vurgulayan Başkan İrfan Mandalı : "Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Elimizden gelen imkânlar doğrultusunda her zaman yanınızda olacağız. Tekerlekli sandalye verdimiz vatandaşlarımız yaptığımız beton yollar sayesinde yola çıktıkları zaman istedikleri yere gidebilecekler. Eve bağlı bir şekilde kalmayarak bir nebze sosyalleşme imkanı bulacaklar. Bu tekerlekli sandalyelerimiz ailelerimizin derdine deva olduysa ne mutlu bizlere. Yeni dağıtacağımız sandalyelerle ileride birçok yardıma muhtaç ailenin de derdine deva olmaya belediye olarak devam edeceğiz. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" derken, tekerlekli sandalyeleri teslim alan aileler de Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

 


 
HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI

 

Kapaklı’da umre ibaradeti için kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları dün dualarla uğurlandı. Kapaklılı hacı adayları için, saat 11.00’da Kapaklı Merkez Camii önünde uğurlama programı düzenlendi.

Uğurlama programında konuşan Kapaklı Merkez Camii İmam Hatibi Şaban Aksoy umre yolculuğunun bir ibadet yolculuğu olduğunu ifade etti. Oraya gidenlerin, Allah’ın, peygamberin misafiri olduğunu söyleyen Aksoy “Bir ay önce burdan bizleri uğurlamıştınız. Biz o mübarek topraklara gittik ve geldik. Şimdi kardeşlerimiz 20 günlük Umre ibadeti için gidecekler. Allah onlara güç versin. Kâbe-i Muazzama dünyanın merkezidir. Orası dağlık taşlık bir alandır. Allah’ın Beyt’ini oraya yapmasının tek amacı, kabe’ye gelen kullarının yalnızca rabbini düşünmesini sağlamaktır. Allah herkese oraya gidebilmeyi nasib eylesin” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da 2010 yılında eşi Fatma Mandalı ile birlikte Umre ibadeti için kutsal topraklara gittiğini anımsatarak “İnşallah hanımefendi kardeşlerimiz de Umre’ye gidip gelecek. Oradaki kutsal yerleri görecekler. 20 günün sonunda tekrar yurda dönecekler. İnşallah Allah onlara hacı olmayı da nasib eder” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hacı adayları Hamdiye Alp, Azime Gamsız ve Rahmiye Tokat özel bir tur şirketiyle dün saat 11.00’da otobüsle İstanbul Atatürk Havalimanı’na doğru yola çıktı. Toplam 59 kişiden oluşan kafile İstanbul Havalimanı’ndan akşam saatlerinde kutsal topraklara doğru hareket etti.

Kapaklı Merkez Camii önünde düzenlenen uğurlama törenine Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yanı sıra, eşi Fatma Mandalı ve kızı Arzu Sucu Mandalı, muhtarlar Bilal Tokuç, Seçkin Dilsiz ve Sabahattin Mandalı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 


 
KAPAKLI BOKS SPOR KULÜBÜNDEN BAŞKAN MANDALI'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Kapaklı Boks Spor Kulübü antrenörleri ve sporcuları Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya makamında teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Kapaklı Boks Spor Kulübü Yöneticisi İbrahim Dükanlı, Kulüp Antrenörleri Sedat Yaka ve Servet Bedir ile Selahattin Kemaloğlu, Hamza Dalkılıç, Hüseyin Dirican , Alperen Çengel ve diğer genç sporcular  yer aldı. 6-12 Ocak tarihlerinde Türkiye Boks Federasyonu’nun takviminde yer alan Geçler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katıldıklarını ifade eden Kulüp Antrenörlerinden Sedat Yaka, “Turnuva, Mersin Erdemli’de yapıldı. 57 kiloda Selahattin Kemaloğlu, 81 kiloda Hamza Dalkılıç, 91 kiloda Hüseyin Dirican ve +91 kiloda Alperen Çengel, Tekirdağımızı ve Kapaklımızı bu şampiyonada temsil ettiler.

Gençler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katılan sporcuların, kulvarlarında Tekirdağ şampiyonu olduklarını ifade eden Kapaklı Spor Kulübü Antrenörü Sedat Yaka:  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Başkanımız bizim turnuvaya katılmamızda bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemedi. Maddi ve manevi açıdan her zaman yanımızda yer aldı dedi.

Kapaklı  Boks Spor Kulübü’nün ilçede spor camiasına bir şeyler katma gayretinde olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Özellikle son iki yılda başarılı işler çıkardınız. Sportif anlamda önemli yol kat ettiniz. Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, Kapaklı’ya yaşattığınız gururdan dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sportif faaliyetlerde kazanılan başarıların ilçenin tanıtımına artı değer kattığını ifade eden Başkan Mandalı, “Maalesef sizler kazandığınız bu başarıların karşılığını göremiyorsunuz. Yeterli oranda destek bulamıyorsunuz. Belediyemize dilekçe ile müracaat edin. Bizler Kapaklı Belediyesi olarak sizlere elimizden gelen desteği vermeye hazırız” açıklamalarında bulundu. Başkan Mandalı, daha sonra genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 
KAPAKLI NİĞDELİLER DERNEĞİ AÇILDI

 

Kapaklı Niğdeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Atatürk Mahallesi Yıldız Caddesi numara 99’da gerçekleştirilen açılış töreni ile faaliyete geçti.

Önceki gün saat 14.00’da gerçekleşen programda Dernek Başkanı Mesut Kocaoğlu konuşma gerçekleştirerek açılışa katılan herkese teşekkür etti. Derneğin Kapaklı’ya ve Tüm Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise “Aramızda bulunan çok değerli arkadaşlarımız çeşitli partilerden aday oldular. Allah onların yolunu açık etsin. 30 Mart’ta Kapaklı’da aday olan arkadaşlarla, ilçe başkanlarıyla, kadın kolları, gençlik kolları ile iyi bir demokrasi örneği vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Derneklerin önemli olduğunu kaydeden Mandalı, “Derneklerin bu seçim döneminde açılmasının negatif olduğunu vurgulamak istiyorum. Genel anlamda saydam, birbirini anlayabilen, kucaklayabilecek unsurlara sahip olmak lazım. Açıldıktan sonra üye olan arkadaşların tüzük gereği aylık veya yıllık aidatınız olacak. Sağlıklı bir şekilde yatırmazsanız o dernek tabela derneği olur. Seçimden sonra kapanır. O dernek saman alevi gibi yanar ve söner. Hep birlikte derneğe sahip çıkmamız gerekiyor. Dernekler, sadece kahve ortamı değildir. Derneklerin topladığı nakdi para ile fakir olan ihtiyacı olanlara katkıda bulunulmalıdır. Zengin olanlar elinden geldiğince katkı sağlayacaktır. Bu derneği ilelebet yaşatmak zorundasınız. Gönül birliği içinde candan bir şekilde derneğe sarılmak zorundasınız” dedi.

Kapaklı’da yapılması planlanan çalışmalar hakkında da konuşan Mandalı, “Atatürk Mahallesi’nde bulunan Hacılar Çeşmesi’nin de ihalesi bitti. Nisan ayında ilk kazması vurulacak. Buraya güzel bir oyun gurubu ve çay bahçesi kazandıracağız. Mahallenin 18 milyonluk asfalt ihalesi bitti. Paramız kasamızda var. Hava şartlarından dolayı çalışmaları ertelemiştik. Hava şartları güzel gittiği için Çarşamba günü asfalta başlayacağız. En geç Haziran ve Temmuz ayında Kapaklı’da yapılmamış yol kalmayacak” diye konuştu.

 

 

 

 


 

 
SEVGİLİLER GÜNÜNDE 6 ÇİFTTE NİKAH KIYILDI

 

Son yıllarda Nikah tarihlerinin akılda daha kolay kalması ya da anlamını daha da güçlendirmek için çiftler, evlilik tarihlerini özel günlere denk getirmeye çalışıyor. Bu kapsamda 6 çift, evlilik tarihlerini 14 Şubat Sevgililer Günü’ne denk getirerek dün Kapaklı Belediyesi Nikah Salonu’nda dünya evine girdi. Evlendirme Memuru Ufuk Bayır’ın birbirinden güzel şiirlerle renk kattığı nikah törenlerinde genç çiftlere belediye tarafından da birer gül hediye edildi.

Kapaklı Belediyesi Evlendirme Memuru Ufuk Bayır, 6 çiftin nikahlarının 14 Şubat Cuma gününde yani sevgililer gününde kıyıldığını söyledi.

Genç çiftlerin nikâhları Kapaklı Belediyesi Nikâh Salonu’nda Evlendirme Memuru Ufuk Bayır tarafından kıyıldı. 14 Şubat 2013 tarihinde 6 genç çiftin, kendilerine yeni bir dünya kurmak için Kapaklı Belediyesi’ne müracaat ettiğini söyleyen Ufuk Bayır, dile getirdiği birbirinden güzel şiirler ve özlü sözlerle nikâh törenlerine ayrı bir renk kattı. Nikâh törenleri sonunda genç çiftlere ve şahitlere Kapaklı Belediyesi tarafından aşkı simgeleyen birer kırmızı gül hediye edildi.

 

 

 

 

 
İMAR İŞLERİ OCAK AYI FAALİYET RAPORU

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediyesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Değerlendirme Toplantısı kapsamında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Ocak Ayı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

14 ADET RUHSAT YENİLEMESİ YAPILDI

2014 yılının ilk ayında 16 adet imar durumu düzenlendiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “2 adet Yeni Yapı, 3 adet İlave Kat ve 3 adet de tadilat düzenlendi. Başvurusu yapılan 32 adet ruhsat dosyası ise incelemededir” dedi. Ocak ayı içinde 14 adet Ruhsat Yenilemesi yapıldığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu süre zarfında 7 adet müteahhit ve şantiye şefi değişikliği ruhsatı düzenlendiğini sözlerine ekledi.

116 ADET ADRES VE NUMARATAJ İŞLEMİ YAPILDI

Bir aylık süre zarfında 113 adet hak edişin yerinde kontrol edilerek tamamlandığını belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “96 adet hak ediş ödemesi için Çerkezköy Mal Müdürlüğü’ne yazı yazıldı. 13 adet Kat İrtifakı ve Kat Mülkiyeti tamamlandı. 16 adet Mahkeme ve Banka İcra yazıları yazıldı. 6 adet Zemin Etüt Raporu kontrol edildi. 89 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendi. 116 adet DASK için Adres ve Numarataj işlemi yapıldı. 37 adet binanın İnşaat sigortası ödemesi bittiğinden SGK yazıları yazıldı” diye konuştu.

10 ADET ŞANTİYE ŞEFİ İSTİFASI SONUÇLANDIRILDI

İnşaatı biten 71 adet binanın harç tahsili yapılabilmesi için Vergi Dairesine yazı yazıldığını kaydeden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 6 adet de İfraz – Tevhit ve Yola Terk işleminin yapıldığını ifade etti. 4 adet Cins Tahsisi işleminin gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Mandalı, “6 adet 18’inci madde uygulaması (askı ilanı ve sınır tespiti) yapıldı. Yol aplikasyonu, ölçümü ve bina kontrolleri yapıldı. 10 adet Şantiye Şefi İstifası sonuçlandırıldı. 12 adt ifraz-tvhit ve uygulama dosyası Tekirdağ Belediyesi’ne onaya gönderildi. Ayrıca imar planı yapım çalışmaları için kurum görüşleri yazısı yazıldı” açıklamalarında bulundu.

 


 
ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclisinin Şubat Ayı Olağan Toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.

Meclis üyelerinden İrfan Demir, Salih Bezgin ve Kenan Efeoğlu’nun katılmadığı toplantıda, 3 dilekçe oy birliği ile gündeme eklendi. Saygı duruşunun ardından toplantıda ilk olarak belediye norm kadro cetvellerinde dolu kadro değişikliği görüşüldü. İlgili gündem maddesinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından plan müelliflerinin meclise sunduğu raporun görüşülmesine geçildi

Ankara İmar Planlama Harita İnşaat Mühendislik Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti yetkilisi Ali Araç, Kapaklı imar planının sorunları ve beklentileri konusunda gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Şimdi onay için tekrar meclise sunduklarını belirten Araç “Daha önce yaptığımız görüşmeler sonucu tespit edilen sorunlar, mevzuata uygunlukları gözetilerek mevcut plana işlendi. Kapaklı genelinde 3 katlar 4 kata çevrildi” dedi. Araç, Kapaklı Belediyesi İmar Komisyonu’ndan gelen 2 talebin uygun görülmediğini belirterek “Komisyondan gelen raporda, ‘12 metrelik taşıt yolları konut+ticaret alanı olacak, yüzde 40 taban alanında yapılaşma olacak ve 5 kat olacak. 15 metrelik taşıt yollarında ise konut+ticaret alanı olacak, yüzde 40 taban alanında yapılaşma olacak ve 6 kat olacak” denildi. Yaptığımız değerlendirmeler sonucu kat artırımı uygun görülmedi. Çünkü ilçenin yüzde 90’ının parselizasyonu yapıldı. Biz en başından beri ada bazlı emsal sistemini savunduk. Kenti yatayda değil, dikeyde toplayalım dedik. Bu 2 madde bizim görüşlerimize uygun değil” bilgisini verdi.

Ankara İmar Planlama Harita İnşaat Mühendislik Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti yetkilisi Ali Araç amaçlarının insanları ada bazlı yapılaşmaya teşvik etmek olduğunu dile getirerek “Bu talepleri kabul edersek teşviğin önüne geçmiş oluruz. Komisyonun 12 metre ve üzeri yollarda konut+ticaret alanı uygulanması talebi uygun görüldü fakat kat artırımı uygun görülmedi. Böylece, ilçe için kullanılabilir alanları genişletmiş olduk” dedi. Araç, Revizyon İmar Planı ile ilgili yaptığı açıklamanın devamında ise “Ada bazlı yapılaşmada bahse konu ada en az 3 bin metrekare olmalıdır. Böylece yüzde 20 emsal artırımı da söz konusu olabilecektir. İlçede 3 bin metrekareden küçük adalar da var. Bu adalar da birleşerek 3 bin metrekare şartını yerine getirip yüzde 20 emsal artırımından faydalanabilir. Bunun yanında ilçede dağınık haldeki eğitim kurumlarını da oluşturduğumuz kampüs alanında topladık” dedi.

İlgili rapor yeniden görüşülmek üzere bir kez daha İmar Komisyonu’na havale edildi. İlgili gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen gündem maddeleri ile ilgili komisyon raporlarının görüşülmesine geçildi. Komisyonun tavsiye kararları meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi. Toplantının son gündem maddesinde de meclise sunulan dilekçeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıya, İl Genel Meclis Üyesi Sami İkizler, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve vatandaşlar da katıldı.

 

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI EMİN VE ÖZÇİFTÇİ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜNDE NİKAH KIYDI

 

Çerkezköy İlçe Eski Müftüsü Mahmut Emin'in oğlu Ahmet Emin, hayatını Kapaklı Şehitler Camii İmamı İslam Özçiftçi'nin kızı Bedia Özçiftçi ile birleştirdi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'nın kıydığı nikahta nikah şahitliklerini Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen, Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna ve  AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mustafa Yel yaptı.

Önceki gün saat 14.00’da Ali İhsan Mandalı Düğün Salonunda düzenlenen törende konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Emin ve Özçiftçi ailelerinin mutluluğuna ortak olmaktan son derece memnun olduğunu ifade ederek: “Emin ve Özçiftçi aileleri adına düğüne teşrif eden herkese hoş geldiniz diyorum. Birbirinizi sadakat, hoşgörü ve sevgiyle karşılayıp bu özellikleri evliliğinizin sonuna kadar koruyacağınıza inanıyorum. Vatana kendiniz gibi güzel evlatlar kazandıracağınızı umarak, bir yastıkta kocamanızı diliyorum” dedi. Düğüne katılan davetliler de genç çiftin mutluluğuna ortak oldu.

 

 

 
BAŞKAN MANDALI ASKER GECESİNDE GENÇLERİ YANLIZ BIRAKMADI

 

94'e 1 tertip asker adayları tarafından asker gecesi düzenlendi. Kardeşler  Düğün Salonu'nda  askere gidecek 9 asker adayı için gerçekleştirilen asker eğlencesine Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Kapaklı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz, asker aileleri ile yakınları katıldı.

Askere uğurlanacak olan 9 genç isimleri ve vatani görevlerini icra edecekleri yerlerin okunmasıyla salona gelirken, Türk Bayrağı'nı öperek alınlarına koydular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan asker gecesinde konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, önceki yıllarda büyüklerimizin 48 ay askerlik yaptığını belirtti. Başkan Mandalı: “Zor şartlar altında uzun yıllar askerlik yapmış olan olan büyüklerimize vefa borcumuz var. Yaşayanlara selamet, Ahirete göç etmiş olanlara Allah’dan rahmet diliyorum. Sizler çok şanslısınız. 12 ay askerlik yapacaksınız”dedi.

Asker Düğünü programını gerçekleştirdikleri için gençlere teşekkür eden Mandalı “Bu tablo gayet hoş bir görüntü. Sizleri kutluyorum. Sizleri büyütüp yetiştiren anne babalarınızı da kutluyorum. Onların nasıl bir meşakkatle sizleri bu günlere getirdiklerini çok iyi anlıyorum"dedi.

Kurtuluş Savaşı’nın verilmesi sonucunda mevcut coğrafyanın çizildiğini hatırlatan Mandalı, “Uzun ve çok sıkıntılı savaş ve mücadelelerden sonra bu topraklar bizlere miras bırakılmıştır. Şimdi bu toprakları koruyup gözetme görevi sizde. Sizlere hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların tamamlanmasının ardından askerler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

 


 
KAPAKLISPOR TEŞEKKÜR YEMEĞİNDE BİRARAYA GELDİ

 

Mücadele ettiği 1.Amatör Küme B Grubu’nu ikinci tamamlayarak önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de mücadele etmeye hak kazanan Kapaklıspor Kapaklı Piva Garden'da düzenlenen yemekte Süper Lige çıkmayı doyasıya kutladı.

Yemeğe Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklıspor Başkanı Bilal Tokuç, eski kulüb başkanları, kulüp yöneticileri,  teknik heyet ve futbolcular katıldı. Yemekte konuşan Kapaklıspor Başkanı Bilal Tokuç şunları ifade etti:  "Zorlu bir sezonu daha geride bıraktık, 2. olarak bir üst lige yükseldik. Herkesin emeğine yüreğine sağlık. Önemli olan bu lig'de kalıcı olmak, sezon boyu desteklerini esirgemeyen başta belediye başkanımız İrfan Mandalı'ya, yöneticilerimize, teknik heyetimize, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım"dedi.

Kapaklıspor'u başarısından dolayı tebrik eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı sözlerini şöyle sürdürdü:  "Hepinizin bildiği gibi Kapaklıspor'umuz  ikinci olarak bir üst lige çıkma başarısı elde etti.  Bu sebeple düzenlemiş olduğunuz yemek organizasyonuna davetiniz için kulüp başakanımıza, yönetici arkadaşlarımıza ve eski başkanlarımıza  teşekkür ederim. Kapaklıspor kolay buralara gelmedi. Yoğun bir maç trafiğinin ardından Süper Lige çıkma başarısı elde edildi. Kapaklısporumuzun yakaladığı bu başarıda emeği geçen taraftarından sporcusuna teknik heyetinden başkanına  kadar herkese teşekkür ederim. Kapaklımıza kavuşturduğumuz  futbol sahamız ilçe olmamızla birlikte kapaklıdaki spor kulüplerine  yeterli gelmeyecek. 2014 yılında acil olarak yeni bir stat yapmamız gerekiyor.

Kapaklıspor,  Sitespor ve diğer spor kulübü başkanlarımıza ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza sesleniyorum:  Kendi içinizde üyeler bulmalarınız gerekiyor. Arkadaşlar hepiniz Kapaklıspor camiası olarak ter döktünüz.  Uzun bir periyodu geçerek buralara geldiniz. Sizleri tekrar kutluyorum hayırlısıyla Tekirdağ Süper Ligi'nde kalıcı olursunuz. Spor camiası olarak elinizden gelen gayreti sunun. Çünkü onurluyuz gururluyuz. Kapaklı'da  iki spor kulübümüz Tekirdağ Süper Lige çıktı, sizleri kutluyorum" dedi.

 

 

 

 

 
VATAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE KALP ELEKTRO ŞOK CİHAZI VERİLDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Vatan Aile Sağlığı Merkezi'ne Defibrilatör (Kalp Elektro Şok  Cihazı ) yardımı yapıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından cihazın teslimi yapıldı.

Kapaklı Belediyesi'nin her zaman Aile Sağlığı Merkezlerinin yanında olduğunu ifade eden Vatan Aile Sağlığı Hekimi Selim Çayır: "Kapaklı Belediyesine ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum , bu cihazımız  kalbin normal dışı atımını tekrar normal kalp ritmine dönmesini sağlayan araçtır, Fibrilasyona uğramış veya yeni durmuş kalbe elektrik enerjisini şok halinde verildiği takdirde kalp dışarıdan uyarılmış olur ve kasılır. Kalbe defibrilatörle şok verilebilmesi için kalbin ventriküler fibrilsyonda (ölümcül ritim bozukluğu) olması gerekir. Aynı zamanda defibrilatör kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde de kullanılır. Tekrardan başkanımıza yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum"  dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise şöyle konuştu:  Sosyal devlet anlayışının en önemli özelliklerinden birisi de, tüm vatandaşlara, zamanında ve yeterli sağlık hizmetinin sunulmasından geçtiğini, bu amaçla gelişen teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, yürütülen Sağlık hizmetlerinin çok önemli mesafelere ulaştığını söyleyerek: "insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, sağlık alanında yapılan yardımların desteklenerek, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNİN EĞİTİME DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi İlçede bulunan okullara verdiği desteği tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve  Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından Kapaklı Sanayiciler İlköğretim Okulu'na dizüstü bilgisayar verildi. Dizüstü bilgisayarı Okul Müdürü Ahmet Öner  teslim aldı.

Kapaklı Belediyesi’nin eğitime olan ilgisinin taraflı tarafsız herkesin malumu olduğunu söyleyen Sanayiciler İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Öner: “Ne zaman ve ne şekilde olursa olsun, Belediyemiz bugüne kadar hiçbir yardım talebimizi geri çevirmemiştir” dedi ve desteklerinden dolayı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya  teşekkür etti.

Bir okulun isminin yaşatılabilmesinin ancak ve ancak okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerinin başarısı ile mümkün olabileceğine vurgu yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı :“Belediye olarak okullarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Belediye olarak elimizden geldiğince bütün okullarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ediyoruz. Bundan sonra da okullarımızın, öğrencilerimiz için en ideal hale gelmesi kapsamındaki yardımlarımız devam edecektir” diye konuştu.

 

 

 

 
DÖRT ENGELLİ VATANDAŞIMIZI DAHA TEKERLEKİ SANDALYEYE KAVUŞTURDUK

 

Kapaklı Belediyesi engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor.

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Mahallesi Dumlupınar Caddesi'nde bir Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi'nde iki ve Pınarça'da bir olmak üzere toplam dört vatandaşımıza üç akülü ve bir manuel tekerlekli sandalye verildi. Tekerlekli sandalyeler Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından engelli vatandaşlarımıza teslim edildi.

Tekerlekli sandalye verilen vatandaşın, ailesinin de desteği ile istediği yere gidebilme özgürlüğüne sahip olacağını vurgulayan Başkan İrfan Mandalı : "Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Elimizden gelen imkânlar doğrultusunda her zaman yanınızda olacağız. Tekerlekli sandalye verdimiz vatandaşlarımız yaptığımız beton yollar sayesinde yola çıktıkları zaman istedikleri yere gidebilecekler. Eve bağlı bir şekilde kalmayarak bir nebze sosyalleşme imkanı bulacaklar. Bu tekerlekli sandalyelerimiz ailelerimizin derdine deva olduysa ne mutlu bizlere. Yeni dağıtacağımız sandalyelerle ileride birçok yardıma muhtaç ailenin de derdine deva olmaya belediye olarak devam edeceğiz. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" derken, tekerlekli sandalyeleri teslim alan aileler de Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

 


 
HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI

 

Umre için kutsal topraklara gidecek olan Kapaklılı hacı adayları dün saat 11.00’da Kapaklı Merkez Camii önünde düzenlenen uğurlama töreni ile yolcu edildi.

Tüm Müslümanların gitmek için can attıkları kutsal topraklara gitme imkânına sahip olan Kapaklılı hacı adayları için dün İlçe Merkez Camii önünde Uğurlama Merasimi düzenlendi. Hacı adayları ve yakınlarının katıldığı törende Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, Kapaklı Müftüsü Ali Kotan ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise ilçe dışında olduğu için uğurlama merasimine katılamadı.Kutsal topraklara Umre'ye giden tüm Kapaklılılara hayırlı yolculuklar temennisinde bulunan Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “Tüm hacı adaylarımıza iyi yolculuklar diliyorum. Allah kazasız, belasız gidip dönmek nasip etsin. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.Hacı adaylarının kutsal toprakların mübarek yolculuğuna dualarla uğurlanacağını belirten İlçe Müftüsü Ali Kotan, “Cenab-ı Hak bu yolculuğunuzu mübarek eylesin. Rabbim, Umre’ye giden kardeşlerimizin yollarını açık, çıkmış oldukları bu yolculuğu mübarek eylesin. İnşallah en güzel şekilde tavaflarını, umrelerini yapmayı ve Peygamber Efendimizin kabrini ziyaret ederler. Arzu eden kardeşlerimize de en kısa zamanda kutsal topraklara gitmeyi, daha önce gitmiş olan kardeşlerimize de tekrarını Allah nasip etsin” diye konuştu.

Kafile Başkanlığını Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna’nın yapacağı kafileye Kapaklı’dan 42, Organize’den 40, Veliköy’den 50, Kızılpınar’dan ise 32 kişi katılıyor. Hacı adaylarının Umre yolculuğu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ekonomik paketi kapsamında 14 gün sürecek. Hacı adayları saat 19.00’da Türk Hava Yolları’na ait uçakla kutsal topraklara uçacaklar. Yakınlarını uğurlayanların gözleri dolarken, Umre'ye gidecekler de büyük heyecan içindeydi. Kafilede yer alanlar yakınlarına tek tek sarılıp helallik dilerken yakınları da Beytullah'a selam gönderdiler. Dedelerini ve ninelerini kutsal topraklara uğurlamak için gelen minikler de hacı adaylarını el sallayarak yolcu etti.


 
DERE ISLAH ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi dere ıslah çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Dere Islah  çalışmalarında Atatürk Mahallesi Koru Sokakta bulunan derede, İstiklal Caddesi başında bulunan dere ile Tuna Caddesinde bulunan dere üzerinde, Kerem Sokak, Kurtuluş Caddesi, Kömürcü Sokak ve Fatih Caddesi üzerinde bulunan derede yeni kutu menfez yapımı tamamlandı.

Kenan Evren Caddesi üzerinde bulunan derede yeni kutu menfez yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalarda  kutu menfez yapımı için perde betonlar tamamlandı. Kutu menfezlerde  üst beton dökümü için çalışmalar devam ediyor.

Ayrıca  Kış aylarının gelmesi ile Kapaklıda Belediyemiz fen işleri ekipleri çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Belediyemiz fen işleri ekipleri dereleri tekrar elden geçiriyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü yetkilileri şunları ifade ettiler:  İlçemizde bulunan dere yataklarını temizliyoruz. Atatürk Mahallesinde bulunan derede çalışmalarımız tamamlandı. Dere yataklarında bulunan otlar, yağışlar sonucunda derede biriken kum, çakıl gibi maddeleri paletli kepçe ile açarak temizliyoruz. Çıkan fazla malzemeyi ise kamyonla taşıyarak kaldırıyoruz.

Derelerimiz çalılıklar ve halkımızın attığı çöplerle doluyor ve bu nedenle yağan şiddetli yağmurda da dolup taşıyor bu konuda halkımızın daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çöpleri buraya değil çöp konteynırlara atmaları gerekiyor aksi takdirde temizlemenizin bir önemi kalmadığını ve belediye olarak derelerimizi temizleyerek olası bir su taşkına önlem alındığını belirttiler.

 

 
İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İtfaiye Müdürlüğü’nün 2013 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.


86 ADET İŞ YERİ AÇMA İTFAİYE RAPORU DÜZENLENDİ


Kapaklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün 2013 yılı içinde toplam 184 yangına müdahale ettiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İtfaiye ekiplerimiz bu 12 aylık süre zarfında toplam 20 trafik kazasında da başarılı çalışmalara imza attı” dedi. İtfaiye Müdürlüğü tarafından 2013 yılında 86 adet İş Yeri Açma İtfaiye Raporu düzenlendiğini kaydeden Başkan Mandalı, “Düzenlenen bu raporlardan toplam 10 bin 760,03 TL gelir elde edildi. 12 ayda düzenlenen toplam 22 adet İmar-İskan İtfaiye Raporu’ndan da toplam 46 bin 052,32 TL gelir elde edildi” diye konuştu.


ÖĞRENCİLERİMİZ BİLGİLENDİRİLDİ


Özdem Yakıt San. ve Tic. Ltd. Şti.'den gelen talep üzerine personele yangın eğitimi verildiğini ve uygulamalı tatbikat gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Mandalı, “3 itfaiye personelimizi mesleki eğitimlerini tamamlamak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen itfaiye personeline yönelik uygulama ağırlıklı eğitim programına gönderdik. Kapaklı Gazi Anaokulu, Özel Çerkezköy Melisa Anaokulu, Kapaklı Anaokulu sınıfı öğrencileri,  Öğretmenleri ile birlikte Kapaklı İtfaiye teşkilatını ziyaret ederek itfaiyenin faaliyetlerini yerinde görme imkânı buldular. İtfaiye binasını gezen öğrencilere yangın anında itfaiyecilerin hangi ekipmanlarla ve hangi araç gereçlerle yangına müdahale ettiği konusunda uygulamalı şekilde bilgilendirme yapıldı. Yangın ihbarlarının geldiği santraldeki görevliler, yapılan ihbarların önemi konusunda öğrencilere bilgi verdi. Uygulamalı olarak öğrencilere yangın söndürme tatbikatı yapıldı” dedi.


OKULLARIN YANGIN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ EKSİKLİKLERİ BELİRLENDİ


Çorlu Kızılay Şube Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Temel İlk Yardım Eğitimi Kurs Programı’na Kapaklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden toplam 17 personelin katıldığını belirten İrfan Mandalı, “Academy Network Etik danışmalık firması tarafından düzenlenen Yangın Olay Yeri İnceleme Teknikleri konulu eğitime 7 personelimiz katıldı. Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu, Kapaklı Gazi İlkokulu ve Kapaklı Ortaokulu Müdürlüklerinden gelen yazılı talep üzerine, okul binalarının yangın güvenliği açısından incelemeleri yapılarak tespit edilen eksiklikler okullara yazılı rapor halinde sunuldu. Çerkezköy Orman İşletme Şefliği’nin talebi üzerine orman yangınlarında görev alacak personel ve bilgilerinin listesi şefliğe gönderildi. Belediyemiz tarafından düzenlenen Halk Konserleri bünyesinde İtfaiye ekiplerimiz Kazak Gölü üzerinde Zodyak bot ile gösteri sundu. 25 Eylül Çarşamba günü İtfaiye Haftası’nın 90. yılı Müdürlüğümüz tarafından Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen tören ile kutlandı. Kapaklı Ortaokulu’ndan gelen talep üzerine okulda mevcut bulunun Yangın Söndürme Cihazlarının dolum ve bakımları yapılarak ihtiyaçları olan YSC'lerin temini müdürlüğümüzce sağlandı” diye konuştu.


İtfaiyecilik Haftası kapsamında Özel Ozan Gökçey Kreşi Gündüz Bakımevi öğrencilerinin İtfaiye Hizmet Binası’nı ziyaret ettiğini belirten Başkan İrfan Mandalı, “Öğrencilere yangından korunma ve önleme konulu kısa bir eğitim verildi. İlçemiz genelinde belirlenen muhtelif yerlere Ramazan Bayramıyla ilgili pankartlar asıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında çeşitli yerlere Türk Bayrakları ve posterler asıldı. Gaziler Haftası kapsamında tören alanı ve belediye binasına bayrak ve flama asıldı. Belediyemiz Halkla İlişkiler birimi tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni ile ilgili pankart ve posterler ilçemiz genelinde ve çevre köylerde ilgili yerlere asılmış olup şölen boyu tedbir amaçlı olarak İtfaiye Araçları ve personeli ile destek sağlandı” ifadelerini kullandı.


DOĞALGAZA DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


20-26 Nisan Kutlu Doğum Haftası ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile alakalı pankart ve posterlerin itfaiye ekipleri tarafından ilçe genelinde ilgili yerlere asıldığını belirten İrfan Mandalı, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilgili yerlere Türk Bayrağı, Atatürk Posteri ve Belediyemiz tarafından hazırlanan pankartlar asılarak ilçemiz süslendi. Daha önce tek yıldız alan personel için 2 Yıldız Dalış Eğitimi düzenlendi. Cumhuriyet İlkokulu’ndan gelen yazılı talep üzerine yangın dolapları yenilendi. Yaz döneminde gerekli alanlarda sulama çalışmaları yapıldı. İtfaiye Müdürlüğü Hizmet binası ve garajda doğalgaza dönüşümü gerçekleştirildi” açıklamalarında bulundu


 
BAŞKAN YARDIMCILARI 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLANDI

 

10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebeti ile Kapaklı Belediyesi Başkan yardımcıları Aziz Özkan, Serpil Sevgi,  Mustafa Serat ve Adem Sekmen Kapaklı ve Çerkezköy de bulunan gazetelere ziyarette bulundular.

Ziyaretlerde  konuşan belediye başkan yardımcıları Özgür ve tarafsız basının önemine değinirken ‘’Toplumun bilgilendirilmesi, ışık tutulması, ülke menfaatine yönlendirilmesi ve aydınlatılması gibi kutsal bir görevi yerine getirmekte olan, tüm basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini içtenlikle kutluyoruz. Basın mensupları, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan, kamuoyunun tarafsız haber ve bilgi akışı ihtiyacının giderilmesi konusunda çok önemli toplumsal bir görevi yerine getirmektedir “ dediler.

Gazetecilik, Kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı olmadan haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer bir taraftan da vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren fedakarca icra edilen bir meslektir.

Gerek yerel, gerekse de ulusal  basında ilimiz de görev yapan basın çalışanlarının, ilimizi en iyi şekilde ülkemize ve dünyaya tanıtacaklarından şüphemiz yoktur. Basınımızın geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu konulara gerekli duyarlılığı göstereceğine ve basının evrensel çalışma ilkelerinden vazgeçmeyeceğine inanıyoruz. Halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında bu görevi yürüten basın mensupları desteklenmeli ve onlara en iyi çalışma koşulları sağlanması kanaatindeyiz. Bu vesileyle Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edilen bu günde basın mensubu siz değerli arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, mutluluk, huzur ve başarılar diliyoruz’’ açıklamasında bulundular.


 
BAŞKAN MANDALI MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI


Kapaklı Belediyesi tarafından her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen Kandil simidi uygulaması bu yıl da sürüyor. Kapaklı Belediyesi Mevlid Kandili sebebiyle 10 bin paket kandil simidi dağıttı.

Mevlid Kandili dolayısıyla Kapaklı Belediyesi tarafından kandil simidi dağıtıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından ,Mevlid Kandili dolayısıyla öğle namazı çıkışında cami çıkışında vatandaşlara 10 bin paket kandil simidi dağıttı.

Kandil simidi dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca Kapaklı ilçesine bağlanan köyler de kandil simidi Kapaklı Belediye personeli tarafından dağıtıldı. Başkan Mandalı da Mevlid Kandili dolayısıyla bulunduğu açıklamasında "Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Birlik ve beraberliğin öneminin arttığı bu günlerde kandillerin öneminin de arttığını söyleyen Başkan Mandalı 'Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalıyız. Bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız." diye konuştu.

 


 
MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

 

 

İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan Peygamberimizin bu mübarek günde dünyaya teşriflerini kutlarken, O’nun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya ve tanıtmaya daha çok ihtiyaç duyuyoruz.

Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan sevgili peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan bu gecede, başta Kapaklı halkı olmak üzere bütün İslam âleminin Mevlid kandilini tebrik ediyor, Yüce Allah'tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı

 

 
BAŞKAN MANDALI'DAN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

 

Gazetecilik, kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı olmadan haber peşinde koşarak, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer taraftan vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren fedakârca icra edilen bir meslektir. Çekilen maddi sıkıntılara göğüs germesini bilen yerel basınımızı emeklerinden dolayı alkışlamak gerekir.


Basın mensuplarının, çalışma şartlarını iyileştirmek ve kamuoyu adına etik kurallar içerisinde yaptıkları görevlerinde onlara destek vermek hepimizin görevidir. Bu düşüncelerle ilkeli, tarafsız ve güvenilir yayınlarıyla kamuoyunun sesi olan tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”


İrfan MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI


 
İLÇEMİZ NÜFUS VE YAZI İŞLERİNE MÜDÜRLÜKLERİNE ATAMALAR YAPILDI

 

 

İLÇEMİZ NÜFUS VE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜKLERİNE ATAMALAR YAPILDI


Büyükşehir Yasası kapsamında ilçe olan Kapaklı’da İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Yazı İşleri Müdürlüğü’ne asaleten atamalar yapıldı.


ASALETEN ATANDI

Kapaklı İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne Keriman Ece Erten atanırken, Mersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve İşletme Mezunu olan Keriman Ece Erten, göreve İzmir’de başladığını belirtti. Sırasıyla Ankara, İstanbul ve Zonguldak’ta görev yapan Keriman Ece Erten, pazartesi günü Kapaklı İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne asalaten atandı.

MEMUR DA ATANDI

Müdür ataması yapılan Kapaklı İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne iki de memur atandı. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu olan Esin Ülger, KPSS ie Kapakı İlçe Nüfus Müdürlüğü memurluğuna atanırken 24 Aralık 2012’de göreve başladı. Ataması yapılan bir diğer İlçe Nüfus Müdürlüğü memuru Hülya Çakmanus’un önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.

BAŞARILAR DİLEDİ

Kapaklı Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne de 2 memur asaleten atandı. İlk görev yeri Kapaklı olan Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu Hatice İlhan Aralık ayında ilçedeki görevine başladı. Daha önce Afyon Valiliği’nde çalışan Sağlık Kurumları Yönetimi mezunu Esra Çelik ise 16 Aralık 2012’de göreve başladı. Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, “İlçeye atanan tüm personele yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Gerçekleşen atamalar Kapaklı’ya ve ilçe halkına hayırlı olsun” dedi.


 

 

 
KAPAKLI SPOR VE SİTE SPOR DERBİ ÖNCESİ DOSTLUK MESAJI VERDİLER

 


Site spor ile Kapaklı spor arasında Pazar günü oynanacak derbi maçı öncesinde kulüp yöneticileri birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Site spor İkinci Başkanı Çağdaş Sucu ile Kapaklı spor Yönetim Kurulu Üyesi Erol Buz tarafından Çamlık Et Lokantası’nda düzenlenen yemekte bir açıklama yapan yöneticiler, hafta sonu oynanacak bu önemli maçın dostane bir şekilde geçmesini dilediler.


BİRLİK VE BERABERLİK YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Pazar günü Site spor ile Kapaklı spor arasında oldukça önemli bir maç oynanacak. Derbi niteliği taşıyan bu mücadele öncesinde Site spor 2.Başkanı Çağdaş Sucu ve Kapaklı spor Basın Sözcüsü Erol Buz, dün saat 14:00’de Çamlık Et Lokantası’nda birlik ve beraberlik yemeği düzenlediler.  Yemeğe Erol Buz ve Çağdaş Sucu’nun yanı sıra Kapaklı spor Teknik Direktörü Cengiz Vural ve basın mensupları katıldı.

BUZ: “İYİ OYNAYAN KAZANSIN”

Yemeğin sona ermesinin ardından basın mensuplarına karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Erol Buz, Site spor maçının kendileri açısından son derece önemli bir mücadele olacağını belirterek, “Pazar günü Site spor ile hayati derecede önem taşıyan bir maça çıkacağız. Site spor bizim kardeş kulübümüzdür. Pazar günü oynanacak maçta da izleyenlere bunu kanıtlamak istiyoruz. Maçın dostane bir şekilde geçeceğini düşünüyorum. Kim iyi oynarsa o kazansın.”dedi.


“EN BÜYÜK SORUN MADDİYAT”

Açıklamalarına devam eden Buz, Kapaklıspor ile Sitespor’un el ele kol kola vererek bu gruptan çıkmasını ve Süper Amatör Ligi’ne yükselmesini temenni ettiklerini ifade ederek, “Gerçekten büyük emekler veriyoruz. Ancak şunu belirtmeliyim ki yerel yönetimlerin de bizlere destek olması lazım. Bu sporcu gençlere destek olmak demek Kapaklı’ya destek olmak demektir. Bizim en büyük sorunumuz maddiyat. Bu konuda bizlere yardımcı olan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür ederiz. İnşallah Pazar günü güzel bir sonuç alırız ve ligi 2.sırada tamamlamak için önemli bir adım daha atarız.”ifadelerini kullandı.

SUCU: “ESAS KAZANAN KAPAKLI OLACAK”


Erol Buz’un açıklamalarının arkasından maç hakkındaki görüşlerini belirten Sitespor 2.Başkanı Çağdaş Sucu, maçın oldukça önemli olduğunu ifade ederek, “Biz lider konumdayız. Açıkçası şampiyon olacağımızdan da şüphemiz yok ancak kalan 3 maçımızı da kazanarak şampiyon olmak istiyoruz. Dolayısıyla Pazar günü Kapaklıspor karşısına kazanmak için çıkacağız. Zor maç olacağını biliyoruz ama Sitespor ile Kapaklıspor iki kardeş kulüptür. O gün kim daha iyi oynarsa, kim daha çok mücadele ederse maçı o kazanacak fakat maçın esas kazananı Kapaklı olacaktır.”dedi.

 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün 2013 Aralık ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir aylık süre içinde 7 işyerinin mühürlendiğini kaydetti.


16 DEFİN İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


2013 yılının son ayında 8’i sıhhi, 3’ü gayri sıhhi ve 2’si de umuma açık olmak üzere toplam 13 müesseseye İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı verildiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “2013 Aralık ayı içerisinde İcra Müdürlüğü, Belediye ve diğer kurumlardan gelen 14 adet ilan tutanak altına alındı. 12 adet hoparlör ilan zabıt varakaları düzenlendi ve teslim edildi” dedi. Bir aylık süre içinde ruhsat verilen işletmelerin kontrolünün gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Mandalı, “Bu süre zarfında 16 vatandaşımızın defin işlemleri gerçekleştirildi ve her cenazeye pilav gönderildi” dedi.


420 EVRAK KAYIT ALTINA ALINDI


2013 Aralık ayı içerisinde menşe şahadetnamesi verilmediğini söyleyen İrfan Mandalı, “İlçe Tarım Müdürlüğü, SGK ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne aylık verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları ile çizelgeleri gönderildi. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine verilecek işyeri ruhsatların emniyet müdürlüğüne kontrol yazıları yazıldı. Yapılan sosyal faaliyet ve etkinliklerde zabıta ekipleri hazır bulundu. Aralık ayında 275 adet gelen evrak ile 145 adet giden evrak Zabıta Müdürlüğünce kayıt altına alındı. Gelen dilekçeler hakkında söz konusu olay yerinde cezai işlem yapıldı ve kişilere cevapları verildi” ifadelerini kullandı.


CEZAİ İŞLEMLERİ ENCÜMENE HAVALE EDİLDİ


Bir aylık süre içinde 10 adet zabıt varakası düzenlendiğini sözlerine ekleyen Başkan İrfan Mandalı, “2013 Aralık ayı içerisinde idari yaptırım karar tutanağı düzenlenmedi. Bir ay içinde toplam 7 iş yeri mühürlendi. Resmi kurumlardan gelen yazıların işlemleri yapıldı ve cevapları yazıldı. Zabıta ekiplerimiz ayrıca hafta içi nöbetlerini ve cumartesi pazar günü nöbetlerini de düzenli bir şekilde yerine getirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ve zabıta ekiplerince tutulan tutanaklara zabıt varakası düzenlenip cezai işlemleri encümene havale edildi. Cezaların ve mühürlenen işyerlerinin kişilere tebligatları yapıldı. Ayrıca zabıta ekiplerince perşembe ve pazar pazarının kontrolü yapılmaktadır” açıklamalarında bulundu.


CADDE VE SOKAKLAR PERİYODİK OLARAK TEMİZLENDİ


Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası’nda 12.00-13.00 saatleri arasında santral nöbeti ve gece nöbetlerinde zabıta memurlarının görevlendirildiğini dile getiren Başkan Mandalı, “İlçemizdeki çöp şikâyetleri incelenerek çöp araçlarına yönlendirme yapıldı ve eksik çöp bidonları tamamlandı. Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket ederek umuma açık istirahat ve eğlence yerleri denetlendi. Yeni ruhsatlandırılan iş yerlerine gidilerek ruhsat kesinleştirme tutanağı tutuldu. Gıda imalatı yapan iş yerlerine denetlemeler yapılarak eksik görülen evrakları tamamlatıldı ve işyeri temizlik kurallarına uyulması konusunda uyarıldı. Aralık ayı içerisinde cadde ve sokaklara periyodik olarak yol süpürme aracı gönderildi” dedi.

İNŞAATLAR UYARILDI


Hafta içi yapılan banka işlemlerinde zabıta ekiplerinin de görev aldığını söyleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Kaldırım ve yola demir ve tuğla gibi malzeme dökmemeleri ve gerekli önlemleri almaları konusunda inşaatlar uyarıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından kurulan sigara komisyonunda zabıta ekiplerimiz de görev aldı ve denetimlere çıkıldı. Tespit edilen su patlakları, su işlerine bildirildi. Şikayet dilekçeleri cevaplandırıldı ve tebligatları yapıldı. Zabıta ekiplerince cadde ve sokaklarda belirlenen yol, su, çöp gibi şikayetler tespit edilerek ilgili birimlere bildirildi” açıklamalarında bulundu.


 
OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün saat 14.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.


YILIN İLK TOPLANTISI YAPILDI

Meclis üyelerinden İrfan Demir ve Kenan Efeoğlu’nın katılmadığı toplantıda konuşan Başkan Mandalı “Katılımın fazla olmasından mutluluk duydum. Biz her ay bu toplantıyı yapıyoruz fakat halkımızdan 3 ya da 4 kişi katılım gösteriyordu. Keşke bütün toplantılara katılım böyle olsa” dedi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından toplantıda ilk olarak belediyede tam zamanlı sözleşmeli olarak çalışan kameraman ve mühendis ile belediyede kısmi zamanlı sözleşmeli çalışan avukatın aylık çalışma ücretleri belirlendi. Ücretlerin üst tavan ücret esas alınarak belirlenmesi oybirliği ile kabul edildi.

HER PARTİDEN 2 TEMSİLCİ SEÇİLMELİDİR

Ücretlerin belirlenmesinin ardından dilekçeler görüşüldü. Meclise sunulan 5 adet dilekçe görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.  Zabıta Müdürlüğü tarafından meclise sunulan Kapaklı Belediyesi Yasaklar Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerin kabul edilmesine yönelik komisyon raporu da oybirliği ile kabul edildi. İlgili gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından toplantının bir sonraki gündem maddesinde de Kapaklı Belediye Meclisi Denetim Komisyonunun seçimi yapıldı. Başkan İrfan mandalı, kendisi ile birlikte diğer DSP’li meclis üyelerinin de CHP’ye geçtiğini anımsatarak “CHP’nin üye sayısı 8, AK Parti’nin üye sayısı 8’dir. Meclis üyesi sayısında eşitlik olduğu için her iki partiden de 2’şer meclis üyesi Denetim Komisyonu’na seçilmelidir” diye konuştu.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

AK Partili Meclis Üyesi Ali Doğuş, Denetim Komisyonu Seçimi’nde belediye başkanının meclis üyesi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek “Mevcut durumda AK Parti meclis üye sayısı 8, CHP meclis üye sayısı 7’dir. Denetim Komisyonu üyelerinin 3’ü AK Partili, 2’si ise CHP’li olmalıdır. Aksi bir halde tutanaklara şerh düşülmesini istiyorum” dedi. Belediye başkanının da meclis üyesi sayıldığı toplantıda 4 kişiden oluşturulan Denetim Komisyonu’na AK Parti’den Ali Doğuş ve Osman Aşık, CHP’den ise Ahmet Yörük ve Ayhan Arslan seçildi. 

REVİZYON İMAR PLANI GÖRÜŞÜLDÜ

Meclis toplantısı, bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen Revizyon İmar Planı ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesi ile devam etti. Kapaklı Belediyesi tarafından yapılan ihale ile Ankara İmar Ltd.Şti. firmasına hazırlatılan Revizyon İmar Planı’na göre: “Ada bazında yapılaşma yapılabilmesi için, ada büyüklüğünün 3 bin metrekare olarak belirlenerek, bir adanın bölünmesi durumunda da hiçbir sebeple kalan adaların büyüklüğünün 3 bin metrekarenin altına düşmeyerek, ada bölünmesinde yapılacak yolun en az 8 metre olarak tertiplenip kamuya bedelsiz terk edileceği, ada bazında yapılaşma yapılması durumunda mevcut emsala yüzde 20 ilave yapılarak Hmax: 30,50 olacak şekilde uygulama yapılacağın” belirtildi.

DEĞİŞTİRİLDİ

Meclis üyeleri, Revizyon İmar Planı’nın 3’üncü maddesi üzerinde uzun süre tartıştı. Hazırlanan Revizyon İmar Planı’nın üçüncü maddesi “15 metre ve üstü caddeye cepheli parsellerde yoldan 5 metre çekilerek, kitle olarak yapılıp, konutlarda imar planındaki çekme mesafelerinin uygulamaya belediye yetkilidir” maddesi, “15 metre ve üzeri caddelere, yol cephesinden 5 metre çekilerek, arka bahçesinden 3194 sayılı imar yönetmeliği ve planlarına göre çekme yapılarını sadece zemin katını yan parsel komşularla birleştirerek, yukarıdaki konut ve ticari katlarda yüzde 40 mevzuatına uygun yapılacaktır” şeklinde değiştirildi.

HERKESE EŞİT OLMALI

Görüşmeler sırasında söz alan AK Partili Meclis Üyesi Hasan Acar, Kapaklının nüfusunun hızla büyüdüğünü ifade ederek “Kişilere özel plan değişikliği yapmak yerine herkese eşit olacak bir Revizyon İmar Planı’na imza atmalıyız” derken, AK Partili Meclis Üyesi Ali Doğuş ise “Revizyon İmar Planı neden 5 yıldır yapılmadı ve son 3 aya sıkıştırılmaya çalışıldı” dedi.

İMAR PLANI’NIN ÖNEMLİ HUSUSLARI

Revizyon İmar Planı’ndan yer alan diğer önemli hususlardan bazılarının“Ön ve arka bahçe mesafesi verilmemiş yapı adalarında mevzuatına göre oluşmuş teşekkül esas alınarak, çekme mesafelerini yüzde 40 olacak şekilde belirtmeye belediye yetkilidir. İmar uygulamasıyla oluşacak yeni parsellerin minimum parsel alanı 400 metrekareden küçük olamaz. Ön bahçeler hariç diğer bahçe mesafelerine 6 metre derinlik 3 metre genişlik ve 2,40 metre yüksekliği geçmeyen, kendi parseli içinde kalacak şekilde otopark, depo, kömürlük ve müştemilat yapılabilir. Yapılacak olan bu tesisler ruhsata tabi değildir. Planda çekme mesafeleri belirlenmiş köşe başı parsellerde, çekme mesafelerine göre taban alanı yüzde 35’in altına düşen parsellerde komşu çekme mesafelerine, taban alanı yüzde 40’ı çekmeyecek şekilde 2 metreye kadar düşürmeye belediye yetkilidir”  maddeleri olduğu ifade edildi.

TEKİRDAĞ BELEDİYESİ’NE GÖNDERİLDİ

Ankara İmar Ltd.Şti. tarafından hazırlanan Kapaklı Belediyesi Revizyon İmar Planı, mecliste görüşülüp son şeklinin verilmesinin ardından onaylanmak üzere oybirliği ile Tekirdağ Belediyesi’ne onaya gönderildi. Revizyon İmar Planı, burada onaylanmasının ardından tekrar Kapaklı Belediye Meclisi’ne gelecek. Kapaklı Belediye Meclisi’nin de onaylamasının ardından askıya çıkılacak. Toplantının son gündem maddesinde ise İmar Planı ile ilgili dilekçelerin görüşülmesine geçildi. Dilekçelerin hepsi görüşülmek üzere oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yaklaşık 2.5 saat süren toplantı sona erdi.


 
SU İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Su İşleri Müdürlüğü’nün 2013 yılı içinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

391 ADET MEKANİK SU SAYAÇ ABONELİĞİ KAPATILDI

2013 yılı içinde toplam 2 bin 45 adet ön ödemeli sayaca yeni su abonesi işlemi yapıldığını ifade eden Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “818 adet ön ödemeli sayaca isim değişikliği yapıldı. 647 adet ön ödemeli su sayacı yenisi ile değiştirilirken, 921 adet mekanik su sayacı aboneliğinde de isim değişikliği yapıldı. 391 adet mekanik su sayaç aboneliği kapatıldı ve 584 adet de tarife değişimi işlemi gerçekleştirildi” dedi.

ABONE SAYISI 26 BİN 475

12 aylık süre zarfında Su İşleri Müdürlüğü’nce 178 adet mekanik sayacın yenisi ile değiştirildiğini belirten Adem Sekmen, “1 yıl içinde 57 bin 488 adet Su İhbarnamesi abone adresine bırakıldı” dedi. Sekmen, 2013 yılı sonu itibariyle ilçede 16 bin 578 adet ön ödemeli ve 9 bin 897 adet mekanik su sayaç aboneliği olmak üzere toplam 26 bin 475 su abonesi bulunduğunu sözlerine ekledi.

107 BİN 841,23 TL PROJE ONAY ÜCRETİ TAHSİL EDİLDİ

Su İşleri Müdürlüğü’nce bin 993 bağımsız bölüm başına, 107 bin 841,23 TL proje onay ücreti tahakkuku yapılıp, tahsil edildiğini ifade eden Adem Sekmen, “Atatürk Mahallesi’nde 493, Bahçelievler Mahallesi’nde 445, Cumhuriyet Mahallesi’nde 694, İsmet Paşa Mahallesi’nde 197 ve İnönü Mahallesi’nde de 434 olmak üzere 2013 yılı içinde toplam 2 bin 263 adet sayaç arızasına gidildi” dedi. Çeşitli mahallelerde toplam 296 adet ana su borusu patlağının onarıldığını dile getiren Sekmen, “Çeşitli mahallelerde oluşan, toplam 372 adet su borusu patlağı onarıldı. 205 adet aboneye de su bağlantısı yapıldı” açıklamalarında bulundu.

4 MİLYON 707 BİN 840,40 TL SU ÜCRETİ TAHAKKUK ETTİ

2013 yılı içinde 6 bin 586 metre ana su borusu hattı çekildiğini sözlerine ekleyen Adem Sekmen, “Bir yıllık süre içinde abonelere toplam 1 milyon 670 bin 715 metreküp su verildi. Bu kapsamda 1 yılda toplam 4 milyon 707 bin 840,40 TL su ücreti tahakkuk etti” dedi. 06 Şubat 2013 tarihinde Kazak Gölü mevkiine 450 metre derinliğinde derin su kuyusu ve 2 bin 200 metre isale hattı yapım işi ihalesinin tamamlandığını söyleyen Sekmen, “16 Ağustos 2013 tarihinde bin saatlik iş makinesi çalıştırılması ihalesi yapıldı ve 31 Aralık 2013’te sona erdi. 18 Kasım 2013 tarihinde İsmet Paşa Mahallesi’ne 350 metre derinliğinde derin su kuyusu ihalesi yapıldı ve 18 Aralık 2013 tarihinde işe başlandı. 1 yıl içinde 240 adet dilekçeye cevap verildi. 453 adet gelen evrak ile 433 adet giden evrak da kayıt altına alındı” diye konuştu.

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE TEKNOLOJİK DESTEK

 

 

Belediyemiz tarafından Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğüne 5 adet notebook bilgisayar ve 1 adet çok fonksiyonlu lazer yazıcı yardımında bulunuldu. Bilgisayar ve yazıcı Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi ve Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürü Hilmi Gökçe tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

HALKLA İLİŞKİLERE ÖNEM VERİYORUZ

Polis vatandaş ilişkilerinde uyumun çok önemli olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, “Polis-vatandaş diyalogu ne kadar iyi olursa, başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir. Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız, polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için polis-vatandaş el ele olmalıdır” dedi. Sevgi, ‘halkıyla bütünleşmeyen, halkına dayanmayan hiçbir kurum başarılı olamaz' düşüncesinden hareketle ilçede halkla ilişkilere büyük önem verildiğini belirterek, “Çağdaş yönetim anlayışıyla ve insan odaklı hizmet prensibiyle halkımızın güven ve desteğinin kazanılmasında büyük başarılar elde edilmiştir” dedi.

DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, Kapaklı Belediyesi olarak,Kapaklı 'da tüm kamu kurumlarının vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet verebilmesi için gerekli imkanların temininde her zaman öncü ve destekçi olduklarını belirterek “Polis teşkilatımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 
KAPAKLI BOKS SPOR KULÜBÜ ANTRENÖRLERİ VE SPORCULARI ZİYARETİ

 

 

Kapaklı Boks Spor Kulübü antrenörleri ve sporcuları Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı makamında ziyaret etti.

ŞAMPİYONADA TEKİRDAĞ’I TEMSİL EDECEĞİZ

Ziyarette Kapaklı Boks Spor Kulübü Yöneticisi İbrahim Dükanlı, Kulüp Antrenörleri Sedat Yaka ve Servet Bedir ile sporcular Selahattin Kemaloğlu, Hamza Dalkılıç, Hüseyin Dirican ve Alperen Çengel yer aldı. 6-12 Ocak tarihlerinde Türkiye Boks Federasyonu’nun takviminde yer alan Geçler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katılacaklarını ifade eden Kulüp Antrenörlerinden Sedat Yaka, “Turnuva, Mersin Erdemli’de yapılacak. 57 kiloda Selahattin Kemaloğlu, 81 kiloda Hamza Dalkılıç, 91 kiloda Hüseyin Dirican ve +91 kiloda Alperen Çengel, Tekirdağımızı ve Kapaklımızı bu şampiyonada temsil edeceklerdir” dedi.

UZUN ZAMANDIR BU TURNUVAYA HAZIRLANIYORUZ

Geçler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katılacak olan sporcuların, kulvarlarında Tekirdağ şampiyonu olduklarını ifade eden Kapaklı Spor Kulübü Antrenörü Sedat Yaka, başta Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı olmak üzere, Türkiye Boks Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Müeyyet Pirimoğlu ve Tekirdağ Gençlik Merkezi Müdürü Abdulkerim Kasap’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yaka, “Turnuva senede bir kez düzenleniyor. Uzun zamandır bu turnuvaya hazırlanıyoruz. Sporcularımızın hepsinden umutluyuz” dedi. Seday Yaka, turnuvaya katılmak, Tekirdağ ve Kapaklı’yı başarıyla temsil edebilmek amacıyla Kapaklı Belediyesi’nin desteklerini beklediklerini kaydetti.

ÖNEMLİ YOL KAT ETTİNİZ

Kapaklı Spor Kulübü’nün ilçede spor camiasına birşeyler katma gayretinde olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Özellikle son iki yılda başarılı işler çıkardınız. Sportif anlamda önemli yol kat ettiniz. Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, Kapaklı’ya yaşattığınız gururdan dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ

Sportif faaliyetlerde kazanılan başarıların ilçenin tanıtımına artı değer kattığını ifade eden Başkan Mandalı, “Maalesef sizler kazandığınız bu başarıların karşılığını göremiyorsunuz. Yeterli oranda destek bulamıyorsunuz. Belediyemize dilekçe ile müracaat edin. Eğer herhangi yasal bir engel çıkmazsa Kapaklı Belediyesi olarak sizlere elimizden gelen desteği vermeye hazırız” açıklamalarında bulundu. Başkan Mandalı, daha sonra genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 2013 yılında Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.


KIŞIN KAPANAN YOLLAR AÇILDI


Yoğun kış şartları ve kar yağışı dolayısıyla kapanan yolların Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından açıldığını ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Tıkanan mazgallar ve taşan dereler temizlendi. Yol ekipleri yollarımızı tuzladı. Gerekli bölgelerde kimyasal solüsyon kullandı. Kazak Gölü mesire alanı göl çevresi ahşap korkuluk yapım işi tamamlandı. Kapaklı İlk öğretim okulu tuvaletlerin tamirat tadilat işleri yapıldı. Pınar Bulvarı yol kaldırımları bordür ve kilitli parketaş yapım işi tamamlandı. Aynur Caddesi Mezarlık mevkiinde 400 metre ?500’lük yağmur suyu hattı döşendi. İtfaiye araç parkurunun yüzde 90’ı 2013 yılında bitirildi. Vatan Caddesi ve Turgut Özal Caddesi’nde bozulan kaldırım bordürleri tamirat işleri yapıldı” dedi.

ESNAFIN KULLANIMI İÇİN SEYYAR UMUMİ TUVALET YAPILDI

İlçedeki bozulan yolların dolgu ve tamirat işlerinin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldığını belirten Başkan Mandalı, “İsmetpaşa Mahallesi’nde bozulan yollarda malzeme serme, tefsiye ve sıkıştırma işleri yapıldı. Bahçelievler Mahallesi 300’lük yağmur suyu hattı ve mazgalları döşeme işleri tamamlandı. Atatürk Mahallesi’nde bozulan yollarda grayder ile tefsiye, stablize malzeme serme ve sıkıştırma işleri yapıldı. Bahçelievler Mahallesi Celal Bayar Caddesi üzerine kurulan halk pazarı esnafının kullanımı için seyyar umumi tuvalet yapıldı. Pınar Bulvarı üzerindeki bozulan asfalt yolun karayollarından alınan rotmix malzeme ile tamiratı yapıldı. Vatan Caddesi ve Turgut Özal Caddesi’nde yağmur suyu hattından dolayı çökmeler oluştu. Bu çöken yerler kazındı ve stablize malzeme serilip sıkıştırıldı. Bu noktalarda kaldırım bordürleri döşeme işi yapıldı” ifadelerini kullandı.

ESKİ BELEDİYE BİNASI SÖKÜLÜP YIKILDI


İlçedeki bozulan beton yolların tamiratının da Fen İşleri tarafından gerçekleştiğini söyleyen İrfan Mandalı, “Bozulan asfalt yollara soğuk asfalt serilip sıkıştırıldı. İsmetpaşa Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi’nde bozulan parketaş yol sökülüp betonarme yapıldı. 32’nci Sokak beton yol yapımı tamamlandı. Arıtma tesisinden itibaren toplam 1000 metre ?800’lük kolektör hattı döşeme çalışması tamamlandı. Pınar Bulvarı efsane kokoreç önü sel taşkınlarında su baskınlarına yol açıyordu. Yapılan çalışma ile bu sorun da giderildi. Eski Camii Caddesi ve Güven Caddesi’nde parketaş yolun bozulan bölümlerinin tamiratları yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne Bağlı Grayder, Kepçe ve Kamyonlarımız ilçeye bağlanan köylerde yol çalışmaları yaptı. Eski Belediye binası sökülüp yıkıldı. İnşaat atığı ve molozlar temizlendi. Yerine Anfii yapıldı. Vatan Caddesi kaldırımlarının parketaş döşenmesi için zemine 10 santimetre kalınlıkta beton dökme işi tamamlandı. İlçedeki eksik kalmış ve yeni yapılmış olan bazı park ve bahçelerde bordür ve parketaş döşeme işleri tamamlandı” diye konuştu.


YENİ ÇÖPLÜK YOLU AÇILDI


Karlıköy, Pınarça, Bahçeağıl ve Yanıkağıl köylerinde Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı grayderler, kepçeler ve kamyonların çalıştırılarak köy içi yol tefsiye ve stablize yol yapım işlerinin yapıldığını kaydeden Mandalı, “Yeni çöplük yolu açıldı. Çöp döküm işleri gerçekleştirilmeye başlandı. İnönü Mahallesi’nde Balkan Sokak ve Onur Sokak’ta bulunan yolun toplam 100 metrelik bölümünün beton yol yapımı tamamlandı. Yeni mezarlık içi gezi yollarının betonlama çalışmaları yapıldı. Yeni mezarlık içine vatandaşların kullanımına sunulmak üzere 3 adet kameriye yapıldı. Ayrıca gasilhane, tabut koyma yeri, tuvalet ve idare odası gibi bölümleri olan bir bina yapıldı. İsmetpaşa Mahallesi 37’nci Sokak, 40’ıncı Sokak, 38’inci Sokak ve Onur Sokak’ta beton yol çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamda yaklaşık 500 metreküp C25 betonarme betonu kullanıldı.

ASFALT YOLLAR YAMALANDI

Kazak Gölü mesire alanına giden yolun tesfiyesinin yapıldığını, yeni mezarlık içi yolların betona hazırlık aşamasına getirildiğini belirten Mandalı, “Özden petrolden Karaağaç istikametine giden kadastrol yol, asfaltlama aşamasına getirildi. Bu çalışmalarda belediyemize ait iş makinaları kullanıldı. Kapaklı futbol sahası sentetik çim yapma ve çevre duvarı yapma çalışmaları tamamlandı. Mithatpaşa Caddesi kaldırım bordürü döşeme işi yapıldı. Eyüpoğlu Caddesi ve Tuna Caddesi bozulan parketaş yolların onarım ve yenileme çalışmaları yapıldı. Turgut Özal Caddesi kaldırım bordürleri bozulan bölümleri düzeltildi. Kaldırım parketaş döşemesi altına beton dökme işleri yapıldı. Cumhuriyet Sağlık ocağı engelli rampası ve korkulukları yapıldı. Kazak Gölü mesire alanı düzenleme çalışmaları tamamlandı. İlçede bozulan asfalt yolların yama işleri yapıldı” dedi.

KAÇAK YAPILAR YIKILDI

Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait iş makinalarının ilçe içerisinde hamyol açma, stablize yol tefsiye işleri, parketaş yol altı zemini hazırlama ve asfalt yol altı zemini hazırlama gibi işlerde çalıştığını belirten Mandalı, “Kazak Gölü mesire alanı içerisindeki gölün içinde çıkan yosun ve sazlıkların temizliği yapıldı. İlçedeki daha önceden belirlenen ve gerekli uyarılar ve yazışmalar yapıldığı halde kaldırılmayan ya da yıkımı yapılmamış olan kaçak yapıların yıkımı Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler ve iş makinaları tarafından yapıldı. Erbay Caddesi üzerinde bozulan asfalt yolun bozulan bölümlerinin sökülüp yama yapılması işi tamamlandı. Beton ve asfalt yol reglaj çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından yapıldı. Burada, yağmur suyu hattı ile kanalizasyon hattının pissuları belirli bir noktada birbirlerine karışarak yağmur suyu kanalından dereye akıyordu. Yapılan çalışmayla bu sorun da giderildi.


2013 YILI BETON YOL YAPIM İŞİ TAMAMLANDI


İsmetpaşa Parkı ihalesi kapsamında 2013 yılı içerisinde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Mandalı, “Su deposu işi tamamlandı. Anfi Tiyatro oturma alanları betonarme işi tamamlandı. Sahnenin betonarme işi devam ediyor. Tuvaletin betonarme işi tamamlandı. Çevre duvarı betonarme işi devam ediyor. Havuz işi kazısı yapıldı. Temel betonu atıldı. İstinad duvarı betonarme işi devam ediyor” dedi. İlçedeki tüm cadde ve sokaklarda engelli geçişine uygun kaldırım ihalesi çalışmaları kapsamında 2013 yılı içerisinde ihale konusu işin tümünün tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Mandalı, “2013 yılı beton yol yapım işi tamamlandı. Asfalt yol yapım işi ise 2014 yılı çalışma programı içerisinde devam edecek. 2013 yılı içerisinde şu ana kadar asfalt yol yapımı tamamlanan Cadde ve Sokaklarımız şunlar: Akkoyun Sokak, Zübeyde Hanım Sokak, Şahinbey Sokak, Saimbeyli Sokak, Kılıçarslan Sokak, Altınoluk Sokak, Akoluk Sokak, Değirmen Sokak, Necip Fazıl Sokak, Kaya Sokak, Zafer Sokak, Yasemin Sokak, Yağız Sokak, Yayla Sokak, Yüce Sokak, Yalı Sokak, Eskicami Caddesi, Yazgan Sokak, Deveci Sokak, Yankı Sokak, Yazgı Sokak, Yenice Sokak, Yaman Sokak, Yeşil Sokak, Zümrüt Sokak”

DERE YATAĞI GENİŞLETME GİBİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

2013 yılı kutu menfez ihalesi kapsamında derelerin yol geçişlerinin tamamlandığını ve dolgu malzemesi serme ve sıkıştırma işlerinin yapıldığını kaydeden Mandalı, “Yaklaşan kış şartları dolayısıyla; taşkın, sel gibi durumların önüne geçebilmek amacıyla derelerin islah çalışmaları kapsamında dolgu mili ve toprak temizleme, dere yatağı genişletme gibi çalışmalar tamamlandı. Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından her köye verilen 2 bin metrekare kilitli parketaş ve betonarme belediye bordürü döşeme işi yapımı da gerçekleştirildi. Yıl içerisinde vatandaşlarımızdan fosseptik kuyusu çekimi için 97 dilekçe geldi. Bunların tamamı çekildi. Kanal bağlantısı için ise 168 kişi müracaat etti. Bunlardan 160’ının bağlantısı yapıldı” açıklamalarında bulundu.

 
BAŞKAN MANDALI ENGELLERİ KALDIRMAYA DEVAM EDİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi Engelleri kaldırmaya devam ediyor.Kapaklı belediyesi tarafından tuğçe demire akülü tekerlekli sandalyesi Kapaklı Belediye başkanı  İrfan Mandalı  tarafından teslim edildi.

'' ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ ''

Her fırsatta engellilerin yanında olduklarını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediyesi olarak ilçede yaşayan engelli vatandaşların daha huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamalarına zemin hazırlamaya çalıştıklarını kaydetti.

'' HERKES BİRER ENGELLİ ADAYI ''

Engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalyeleri kendi eliyle teslim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğunu vurgularken, kimin ne zaman engelli olacağının bilinemeyeceğine dikkat çekerek, “Her gün yüzlerce binlerce trafik kazası görüyoruz. Birçok kişi her gün çeşitli hastalıklar geçiriyor. Engelin de çeşitleri çok fazla. Kimisi fark edilir, kimisi fark edilmez. Onun için bu konuda kimse ‘tamam ben bugün sağlamım benim bu tip duyarlılığa ihtiyacım yok’ deme lüksünde olmamalıdır” diye konuştu.

“HZ. ÖMER’İN ADALETİ BİZE YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDECEK”

Başkan Mandalı “İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir hayat sürmesini sağlamak bizlere mutluluk veriyor” dedi. Her yoksula ve ihtiyaç sahibine destek olmaya devam edeceklerini söyleyen Mandalı, “Dün olduğu gibi bugünde Hz. Ömer’den öğrendiğimiz adalet anlayışı ile hareket edeceğiz. Adaletten taviz vermeyeceğiz. Bizleri destekleyen ve hayır dualarını hissettiğimiz çok  değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum. Halkımızın desteği olmadan böylesi hayırlı hizmetler sunmamız mümkün değil. Halkımızdan aldığımız güç ve dua ile  tuğçe kızımızın engelsiz bir hayat sürebilmesine vesile olduk. Engelli kardeşlerimizden istediğimiz tek bir şey var. O da bizlere dua etmeleri. Bizim onların duasına ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

 
İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLEYECEK

 

 

Kapaklı Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada 11-12 Ocak tarihlerinde Kapaklı Gazi İlkokulu’nda Okullar Arası Satranç Turnuvası yapılacağı belirtildi.


SON BAŞVURU TARİHİ 8 OCAK


Minikler–Küçükler-Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yapılacak olan turnuvaya Kapaklı sınırları içinde eğitim öğretim veren okullardaki İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin katılabileceğini belirten Kapaklı Kaymakamlığı yetkilileri, “Turnuva sonucunda ilk üçe giren sporculara madalya verilecektir. Ayrıca birinciler çeyrek altınla ödüllendirilecektir. Başvurular okullarda bulunan satranç öğretmenlerine yapılacaktır” ifadelerini kullandı. Yetkililer, turnuvaya katılmak isteyen öğrencilerin 8 Ocak Çarşamba günü saat 17.00’a kadar müracaatta bulunması gerektiğini kaydetti.

ÖĞRENCİLER 4 KATEGORİDE YARIŞACAK

Turnuvayla alakalı ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Turnuva Yönergesi’ne bakabileceğini belirten Kapaklı Kaymakamlığı yetkilileri, “Sporculardan e-okul kayıt-kabulde okullarından alacakları öğrenci belgeleri istenecektir” açıklamalarında bulundu. Yapılan yazılı açıklamada 2007-2008 doğumlu öğrencilerin minikler, 2005-2006 doğumlu öğrencilerin küçükler, 2003-2004 doğumlu öğrencilerin Yıldızlar ve 2000-2001-2002 doğumlu öğrencilerin de Gençler kategorisinde yarışacağı belirtildi.

 
BAŞKAN MANDALI'YA ESKİ MÜFTÜDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Çerkezköy Eski Müftüsü Mahmut Emin Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı makamında ziyaret etti.

Müftü Mahmut Emin'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan İrfan Mandalı  şunları  ifade etti. Müftümüzle birlikte güzel çalışmalara imza attık. Dini vecibelerimizi yerine getirmede müftümüz bize yol gösterici oldu. Kapaklımızda müftümüzün görevde olduğu süre zarfı içerisinde güzel eserlere imza attık. Bize desteklerinden Müftü Mahmut Emin çok teşekkür ederim yeni  görev yerinde başarılar dilerim dedi.

Eski İlçe Müftüsü Mahmut  Emin ise: Kapaklı Belediye Başkanımız İrfan Mandalı'nın çalışmalarını takdirle izliyorum. Görev yaptığım süre içersinde Başkanımız bizden hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Kuran Kursları, Kutlu Doğum Geceleri, Cami İnşaatları ve benzeri çalışmalarımızda başkanımız her zaman yanımızda oldu. Kapaklı artık ilçe statüsüne kavuştu. Bununla birlikte Kapaklı'ya müftü atandı. Göreve başlayan arkadaşımıza görevinde başarılar dilerim. İrfan Başkanımıza tekrar teşekkür eder çalışmalarında başarılarının devamını dilerim" dedi.

 

 
İSMETPAŞA MAHALLESİNDE İLK SONDAJ VURULDU

 

Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet Paşa Mahallesinde başlatılan derin su kuyusu çalışmaları kapsamında ilk sondaj dün vuruldu.

Kapaklı Belediyesi, 12’inci su kuyusunu faaliyete geçirme kapsamında dün saat 14.00’da İsmet Paşa Mahallesi’nde sondaj çalışmalarına başladı. Yerin 350 metre altına inecek olan su kuyusunun 45 gün içinde şebekeye bağlanacağını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, kuyunun saniyede 25 litre su taşıyacak kapasitede olduğunu ifade etti. Mandalı, "Yeni açılacak su kuyusu ile birlikte, kuyularımız Kapaklı’nın su ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilecek kapasiteye ulaşacaktır" dedi.

Yaklaşık Maliyeti 217 bin 013,30 TL olan derin su kuyusu açma işi, 18 Kasım Pazartesi günü 205 bin TL ile Deniz İnşaat firmasına ihale edildi. Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde sondaj çalışması yapılacağını söyleyen Mandalı, “Burası İsmetpaşa Mahallesi ilköğretim alanıdır. Burada daha önce de su kuyusu açmıştık. Fakat bu mahallemiz sanayi bölgesine çok yakın olduğu için su kuyusunu yenileme ihtiyacı duyduk. İlk etapta 350 metre derinlikte olmasını planladık. Fakat ihtiyaç olması halinde iş artışı ile 400 metre derinliğe de inebiliriz” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat da İsmet Paşa Mahallesi’nde ilk sondajın vurulduğu su kuyusu sondaj çalışmalarını inceleyen Başkan Mandalı’ya eşlik etti.

Ortalama bir su kuyusunun ömrünün 10 yıl olduğunu belirten Mandalı, “Bu su kuyumuzdan çıkaracağımız suyu Hıfzısıhha’da analiz ettirdikten sonra arıtarak şehir şebekesine vereceğiz. Kapaklı’da evlerin musluklarından akan suların içilmesinde sağlık açısından herhangi bir sakınca yoktur” dedi. Kapaklı’nın su sıkıntısı çekmemesi için kendilerini en zor günler için hazırladıklarını kaydeden Mandalı, yeni su kuyusunun hayırlı olmasını temenni etti. Mandalı’nın açıklamalarının ardından ilk sondaj vuruldu ve günün anısına kurban kesildi.

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN İLKÖĞRETİM OKULLARINA ÇEVRE KONFERANSI VERİLDİ

 

Kapaklı Belediyesinin gerçekleştirdiği "Ambalaj Atıkları Geri  Kazanım Projesi’ kapsamında, Kapaklı Belediyesi Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel tarafından, Kapaklı'daki tüm okullara iki gün boyunca atıkların geri dönüşümü, geri kazanım ve çevre yönetimi ile ilgili konferans verildi.

Konferans boyunca öğrencilere çevre yönetimi konulu Karagöz ve Hacivat gösterileri izletilmesinin ardından sunum yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği, Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği ve Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği hakkında öğrencilere bilgi veren Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel: “Kullandığınız ürünlerin ambalaj atıklarını, atık pilleri ve bitkisel atık yağları çöpe atmayınız. Evde evsel çöpten ayrı bir torba veya kapalı şişe içerisinde biriktiriniz. Konutlarınızda, okulunuzda, belediyenin hizmet noktalarında veya caddelerde bulunan ambalaj atık kutularına ambalaj atıklarınızı, atık bil toplama kutularına atık pillerinizi, bitkisel atık yağ toplama bidonlarına da bitkisel atıklarınızı bırakabilirsiniz. Böylece sadece kendimizi değil çevremizi ve çevremizde yaşayan tüm canlıları korumuş oluruz." dedi. Konferans, sonunda Kapaklı Belediyesi Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel ve belediye personelleri tarafından öğrencilere, kitapçık, broşür ve geri dönüşüm ile elde edilmiş malzemeler verilerek sona erdi.

 

 


 
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN BAŞKAN MANDALIYA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan ve dernek yönetimi Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasından dernek başkanı Dündar Orhan ve yönetimi Başkan İrfan Mandalı'ya Atatürkçü Düşünce Derneği'ne verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaketi ve Atatürk portresi sundular.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı şunları ifade etti: " Derneğinizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Eğitim bizim olmazsa olmazlarımızdan. Çocuklarımız çamurlu ve bozuk yollarda yürüyebilirler. Ancak eğitimsiz yürüyemeyiz. Eğitim bizim karanlıkta yürümemize yardımcı olan el feneri gibidir.

Kapaklı Belediyesi olarak bütçemizde eğitime büyük pay ayırıyoruz. Geçen yıl yapımı 4 Milyon Liraya mal olan Kapaklı Belediyesi Ortaokulu'nun 2,5 Milyon Lirası'nı biz karşıladık. Kapaklımız bir yıldır ilçe statüsünde. Kapaklı'nın 3500 hektar olan alanı şuan 20000 hektara ulaştı. Çalışmaları bireysel bazda değil ekip statüsünde ortaya koymak önemli. Kapaklı'ya yön verecek projeleri 40 veya 50 yıllık yapmak gerekir." dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan ise : " Başkanımızın çalışmalarını beğeniyle izliyoruz. Kapaklı kısa sürede modern bir kent havasına kavuşturdu. Derneğimizin çalışmalarına göstermiş olduğu katkılardan dolayı Başkan İrfan Mandalı'ya teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

 

 

 

 
PINARÇA KÖYÜNÜN SU DEPOSU TEMİZLENDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından, Pınarça köyünde bulunan 150 tonluk su deposunun temizliği yapıldı.

Pınarça Köyü muhtarlığı uzun zamandır bakımı yapılmadığı için kirlenen ve köydeki hanelere suyun kirli akmasına neden olan su deposunun temizletilmesi için çareyi Kapaklı Belediyesi’ne başvurmakta buldu. Konuyla ilgili şikâyetini Kapaklı Belediyesi yetkililerine anlatan Pınarça Köyü sakinleri, sorunlarının en kısa zamanda çözülmesini istedi.

Vatandaşın başvuruları üzerine harekete geçen Kapaklı Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü personelleri, Pınarça Köyü’ne giderek bahse konu su deposunda incelemelerde bulundu. 150 tonluk ayaklı su deposunun uzun yıllardır temizlenmediğini tespit eden ekipler, bunun sonucu olarak köye verilen içme suyunun kirlendiğini ifade etti. Pınarça Köyü’ne temiz içme suyu verilebilmesi için kısa sürede ayaklı su deposunun temizlik çalışmalarına başlayan Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, 16 Aralık Pazartesi günü başlayan çalışmaların 19 Aralık Perşembe günü tamamlandığını ve yeniden köy halkının hizmetine sunulduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ EĞİTİME VERDİĞİ DESTEĞİ SÜRDÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi eğitime verdiği desteği artarak devam ettiriyor.

Kapaklı Belediyesi tarafından Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu'na 48x256 cm ölçülerinde usb girişi ile veri aktarılabilen Led Panel Sistem  yerleştirildi. Led Panel’de  tarih, saat, hava sıcaklığı, önemli gün ve haftalar ile okuldaki duyurular yayınlanacak. Ayrıca Kapaklı Belediyesi Hizmet binasında yer alan Halk Eğitim Merkezi Dikiş Nakış Kursu'na Buhar Kazanlı Ütü ve Ütü Masası verildi.

Eğitime verilen desteğin çok önemli olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan eğitim alanının desteklenmesi altı çizilmesi gereken bir noktadır. Bu doğrultuda dün olduğu gibi bu günde tüm eğitim kurumlarımızın yanındayız. Eğitime çok önem veriyoruz. Yarınımızın teminatı çocuklarımız ve aldıkları eğitim bizler için son derece önemlidir. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir ve onlara destek vermek bizleri mutlu etmektedir, ilçemizde, bulunan tüm eğitim kurumlarına eşit mesafede durmaktayız ve tüm okullarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktayız " dedi.

 

 


 
KAPAKLIDA OKULLAR DOĞALGAZLA ISINMAYA BAŞLADI

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ilçede eğitim-öğretim verilen ve katı yakıt kullanılan tüm okulların doğalgaz dönüşüm çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Başkan Mandalı, Kapaklı’da bulunan ve kömür ile ısıtılan bütün okulların doğalgaz dönüşümünün yapıldığını ifade ederek “Doğalgaz Dönüşümü Yapım işi İhalesi 15 Ağustos Perşembe günü yapıldı. Komisyon tarafından yapılan incelemenin ardından 364 bin TL sözleşme bedeli ile Astek Mühendislik firmasına ihale edildi. Eylül ayı itibari ile çalışmalara başlayan yüklenici firma geçtiğimiz gün itibariyle ilçedeki tüm okulların doğalgaz dönüşümünü tamamladı” bişlgisini verdi.

Belediye olarak okullara her zaman yardım ettiklerini ifade eden Mandalı, okulların her türlü eksiğini gidermeye çalıştıklarını belirterek “Her türlü bakım onarım çalışmasını elimizden geldiğince yapmaya gayret ettik. Öğrencilerimizin en iyi koşullarda eğitim-öğretim görebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bu çerçevede attığımız en önemli adımlardan biri de katı yakıtla ısınan okullarımızın doğalgaz dönüşümünü gerçekleştirmek oldu” dedi. Eğitime desteklerinin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini dile getiren Mandalı, “Gerçekleştirilen doğalgaz dönüşümü çalışması tüm ilçeye hayırlı olsun” dedi.

 

 

 

 

 

 
ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclis Aralık Ayı Olağan toplantısı dün saat 14.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI

14.00’da düzenlenen meclis toplantısına İrfan Demir, Salih Bezgin, Kenan Efeoğlu ve Ahmet Doğaç dışındaki meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı.  Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Makedonya gezisi hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Mandalı Makedonya gezisinde Debre Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalandığını dile getirdi. Saygı duruşunda bulunulması ile başlayan toplantıda gündem maddelerine geçilmeden önce dilekçesinin gündem maddelerine eklenmesi oylamaya sunuldu. Dilekçe oybirliği ile gündem maddelerine eklendi.

KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda Zabıta Müdürlüğü’nün 28.11.2013 tarih ve 1983 sayılı yazıda Kapaklı Belediye Emir ve Yasaklar Yönetmeliği ‘nde değişiklik yapılmasına dair gündem maddesinin görüşülmek üzere oybirliği ile Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantı, bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen konuların görüşülmesi ile devam etti. Meclis, bütün konuları İmar Komisyonu’nun görüşleri doğrultusunda oybirliği ile karara bağladı.

Toplantıda son olarak İmar Planı ile ilgili meclise sunulan gündem maddeleri görüşüldü. Dilekçeler İmar Komisyonuna havale edildi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İmar Komisyonu’nun özellikle Revizyon İmar Planı konusu başta olmak üzere tüm dilekçelerle ilgili detaylı bir çalışma yapılmasını ve meclisin 25 Aralık Çarşamba günü olağan üstü toplanılmasını önerirken, öneri meclis üyeleri tarafından da mevcut oybirliği ile kabul edildi. Toplantı sonunda meclis üyelerine, Kapaklı Belediyesi ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen Makedonya gezisi hakkında hazırlanan slayt sunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI KAPAKLI'NIN İLÇE OLMASININ 1. YILI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

 

 

Değerli vatandaşlarım  ,

31.12.1985 tarihine kadar köy tüzel kişiliğine sahip olan Kapaklımız 01.01.1986 tarihinde belediye olmuştur. 07.12.2012 tarihine kadar belde statümüz devam etmiş olup bu tarihten sonra Kapaklımız ilçe ibaresini almıştır. Bu gün 08.12.2013 tarihi  itibari ile İlçe olmamızın  1 . yılını yaşamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan bir ilçe olma yolunda ,  sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkımızın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin İlçemizin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimiz olacaktır.


İlçemizi, Sizlere yakışır biçimde geliştirmek, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına herkesin yüzünün güldüğü bir İlçe oluşturmak, vatandaşlarımızın isteklerine cevap verebilmek,  problemlerine çözüm ortağı olabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.


El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle  eğitim, bilişim-teknoloji alanında,sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.


Bu duygu ve düşüncelerle  hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor ,  ilçe olmamızda emeği geçen  herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve ilçe olmamızın  1.yılını tekrar kutluyorum.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı

 
KORU SOKAKTA DERE ISLAH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi Atatürk Mahallesi Koru Sokak'ta bulunan derede ıslah çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kutu menfez yapım çalışmalarında perde betonlar tamamlandı. Kutu menfezin üst beton döküm çalışmaları sürüyor.

Dere ıslahı projesinin  tamamlanması ile ilçe içerisinden geçen dereler modern bir görünüme kavuşacak. Ayrıca ilçede, ekonomi, kaliteli eğitim, modern sağlık hizmetleri ve sosyal imkânların geliştirilmesi yönünde çalışmalarımız devam edecek. Biz belediye olarak, İlçemizin gelişmesi adına her zaman bu ve benzeri projelerin takipçisi olacağız.

Son yıllarda çok büyük ve önemli hizmetler yapmaktayız. Diğer Projelerimizi de bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Derelerimizin ıslah çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte, burada ikinci bir çalışma başlatarak dere kenarına halkımızın kullanımına yönelik sosyal içerikli bir park alanı kazandıracağız. Bu park alanında; yürüyüş  parkuru, şelale, oyun grupları, fitness spor aletleri, dinlenme yerleri, ve kamelyalar koyacağız. Güzel ilçemiz tüm hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Yüklendiğimiz sorumluluk bilinci ile vatandaşlarımız için gece gündüz çalışıyoruz.

 

 

 

 
GAZİOSMANPAŞA VE CUMHURİYET CADDESİ IŞIL IŞIL

 

Projelerini bir bir hayata geçiren Kapaklı Belediyesi, Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi aydınlatma projesi kapsamında da çalışmalarını sürdürüyor.

YÜZDE 65 TASARRUF SAĞLANACAK

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “İlçenin önemli caddelerinden olan Gaziosman Paşa Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi  daha modern görüntü kazandırmak amacıyla değişik renk ve dekoratif şekildeki aydınlatma direkleri dikiliyor. Yeni aydınlatma direkleri sayesinde hem yüzde 65 enerji tasarrufu sağlayacak hem de caddenin daha çok aydınlatılmasını sağlayacak” dedi.

KAPAKLI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ

Göreve geldikleri günden beri başlattıkları hizmet seferberliğinde her geçen gün daha da güçlenerek Kapaklı’nın çehresini değiştirmeye devam ettiklerini ifade eden Mandalı “Bu projemizde ilçemiz girişindeki kavşağımızdan başlayarak Gaziosmanpaşa Caddesi boyunca 32 adet tekli dekoratif aydınlatma direği Yıldızkent Aile sağlık merkezi önüne kadar karşılıklı konuldu. Yine 12 adet çift taraflı dekoratif aydınlatma direği ise Cumhuriyet caddesi orta refüjünden başlayarak cadde bitimine kadar konuldu.Ayrıca Çevre düzenlemeleri ve kaldırım yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra  mevcut caddelerimizde  asfalt yol yapım çalışmalarına başlanacak” dedi.

HALK EN İYİSİNE LAYIK

Aydınlatma direklerinin; gerek İlçenin kimliğini ön plana çıkarması, gerekse İlçenin görsel olarak en önemli yerlerinden biri olması sebebiyle seçimi özenle yapılması gereken bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Mandalı “Seçim yapılırken amaca uygunluk, kullanışlılık, estetiklik, dayanıklılık, ekonomiklik ve çevre uyumluluk gibi hususlar ön plana çıkar. Bizler bunların hepsini düşünerek doğru zamanda doğru projelerle halkımızın karşısındayız. Unutmayalım ki aydınlık şehirler yaşam kalitesini arttırmaktadır. Halkımızından aldığımız güç ve hayırduaları ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımız hizmetlerin her şeyin en iyisine layıklar’’ dedi.

 
BAŞKAN YARDIMCISI SERAT '' YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR ''

 

 

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’nün Kasım Ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

MEZARLIK İÇİNDE HİZMET BİNASI YAPILDI

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Kasım Ayı içinde mezarlık içinde hizmet binası yapımını tamamladığını ifade eden Mustafa Serat, Bina içinde gasilhane, wc, depo, idare odası gibi bölümlerin yer aldığını sözlerine ekledi. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin ilçe içerisinde bozulan beton ve asfalt yolların yama ve tamirat işlerini yaptığını söyleyen Mustafa Serat, “Asfalt ve beton yol ihalesi kapsamında beton yol çalışmaları devam ediyor. Kasım Ayın’da Anı, Ak, Aksu, Yeşilova, Barbaros, Kosova, Güvercin, Çayeli, Çömlekçi, Hazer, Ertürk, Karagöz, Leylak, Akşemsettin, Şenlikoğlu, Dikilitaş, Dikici, Çimen sokaklarda, Hoca Ahmet Yesevi ve Halide Edip Adıvar Caddelerinde; Gül, Ayan sokaklarda, Anafartalar ve Mimar Sinan Caddesi ile bu caddelere bağlı sokaklarda beton yol çalışmaları tamamlandı” dedi.

İNÖNÜ MAHALLESİ’NDE ASFALT YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Asfalt yol çalışmaları kapsamında Alaaddin Caddesi ve buna bağlı sokaklarda kaba ve ince reglaj çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Mustafa Serat, “Akkoyun, Zübeyde Hanım, Şahinbey, Saimbeyli, Kılıçarslan, Altınoluk, Akoluk, Değirmen ve Necip Fazıl Sokaklarda asfalt yol çalışmaları tamamlandı. İnönü Mahallesi Cadde ve Sokaklarında asfalt yol çalışmaları tamamlandı. Beton ve asfalt yol ihalesi kapsamında eksik olan kaldırımların tamamlanması çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Faruk Ilgaz, Hoca Ahmet Yesevi, Anafartalar ve Halide Edip Adıvar Caddelerinde kaldırım çalışmaları tamamlandı. Erbay Caddesi, Demir Caddesi ve Alaaddin Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor” açıklamalarında bulundu.

SU DEPOSU TAMAMLANDI

İsmetpaşa Parkı ihalesi kapsamında Kasım Ayı’nda çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkan Yardımcısı Serat, “Su deposu tamamlandı. Amfi tiyatro oturma basamakları ile sahne kaba inşaatı, tuvalet inşaatı, çevre duvarı kazı çalışmaları, havuz kazısı ve grobeton işleri tamamlandı” dedi. Kapaklı İlçesi cadde ve sokaklarında engelli geçişlerine uygun kaldırım ihalesi çalışmaları çerçevesinde Kasım ayı içerisinde Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlandığını belirten Serat, “Volkan, Levent, Bülent Ecevit Caddeleri ve bunlara bağlı sokaklarda çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

5 ADET KANAL BAĞLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kapaklı halkından Kasım ayında kanalizasyon bağlantısı için 10 adet dilekçe müracaatı geldiğini ifade eden Mustafa Serat, “Kasım ayında 5 adet kanal bağlantısı gerçekleştirildi. Fen İşleri birimimize fosseptik çekimi için toplam 7 adet dilekçe ve telefon ile müracaatlar oldu. Bunların tamamı çekildi. Ayrıca Pınarça Köyü’nden ve Yanıkağıl Köyü’nden müracaatta bulunan vatandaşlarımızın da fosseptik kuyuları çekildi” diye konuştu.

 
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

 

Engellilerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak; aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğu olmalıdır.

Engelli olmanın bir kusur olmadığı, hepimizin engelli olma potansiyeline sahip olduğumuzu düşünerek, engellilerimizin sorunlarına ve problemlerine duyarlı olmak, onların günlük yaşam içinde her türlü aktivitelerini yerine getirebilmek amacıyla yerel yönetim olarak üzerimize düşen görevi yapmanın, yaptığımız çalışmalarla diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar , engelli kardeşlerimizin kendilerine değer verildiğini, onların her zaman yanında ve yardımcısı olmaya devam edeceğimizi bilmelerini istiyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN KARDEŞ DEBRE BELEDİYESİNE ZİYARET

 

 

Kapaklı Belediyesi, 30 kişilik heyetle Makedonya’ya gitti. Belediye çalışanları ile aralarında Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası üyelerinin ve iş adamlarının da bulunduğu dört gün sürecek gezi ve temaslar çerçevesinde Makedonya’ya gitti.

Kapaklı Belediyesi, kardeş Debre Belediyesi’ni ziyaret amacıyla 30 kişilik gurupla Makedonya’ya hareket etti. Aralarında Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası üyeleri ve iş adamları, Kapaklı Çok Programlı Lisesi Öğretmenleri ve belediye çalışanlarının yer aldığı 30 kişilik gurup önceki gün saat 23.50’de, Kapaklı Belediyesi önünden hareket eden gurup 4 Aralık tarihinde Makedonya’dan ayrılacak.

Makedonya’ya hareket öncesinde konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yolculuğa katılanlara gezi hakkında bilgiler verdi. Mandalı, “Atatürk’ün okuduğu liseyi de gezinizde ziyaret etme imkânınız olacak. Makedonya’nın her karışında Osmanlı’nın kokusunu almak mümkündür. Kalacağınız otel kaplıcalarıyla ünlü. Yolculuğunuz sadece belediye çalışmalarıyla alakalı değil. Heyetin içerisinde 15 iş adamımız da bulunuyor. Ticaret konusunda iki ilçe arasında neler yapılabileceği hakkında iş adamlarımızın izlenimleri olacaktır. Bu geziden ÇTSO üyeleri ve iş adamlarımızın ziyadesiyle faydalanacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Geziye katılan gurubun, Atatürk’ün babasının evini de ziyaret edeceğini sözlerine ekleyen Mandalı, “Selanik, hem Makedonya hem de Yunanistan’ın eşit şekilde var olduğu bir şehirdir. Orada bulunan Atatürk’ün babasının evi Başbakanımız tarafından restero edilmiştir. Debre Belediyesi ile bizim belediyemiz arasındaki kardeşlik protokolü aynı şekilde bizim Çok Programlı Lisemizle Debre Zdravko Cockovski Lisesi arasında da mevcuttur.  Bu gezinize ben de iki gün gecikmeli olarak katılacağım.  Ticari kardeşliğimizi pekiştirmek adına düzenlediğimiz bu gezinin, beklentilerimizi karşılayacak nitelikte verimli geçmesini diliyorum. Her yönüyle ülkemizin refahı yakalamış bir ülke olması yönünde çalışmalarımız devam edecek. Ortadoğu ülkeleri gibi, kullanılan ülke olmamak için daha çok çalışmak zorundayız. Türkiye bu güne kadar o duruma düşmediği gibi bundan sonra da düşmeyecektir. Çünkü Türkiye çok güçlü bir ülkedir” diye konuştu.

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN ENGELLİLER GECESİ

 

Kapaklı Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla önceki akşam Golden Palas Otel’de program düzenlendi.

Saat 19.00’da düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’de nüfusun yüzde 12’sinin engelli olduğunu, bunun da sekiz buçuk milyon insana tekabül ettiğini ifade ederek “Bizim amacımız sayısı asla göz ardı edilmeyecek olan engelli insanları sosyal, kültürel ve eğitim konularında herkesle eşit statüye taşımak ve onlara istihdam oluşturmaktır” dedi.

Boyraz, engellilerin çoğunun evinde hapis hayatı yaşadığını, anne babalarınsa bu insanlara gönüllü gardiyanlık yaptığını ifade ederek “Köy, kasaba, kent olmak kaydıyla yerel ve genel siyasetçilerimizle el ele vererek trafik, iş kazası, açlık gibi nedenlerden dolayı zor şartlar altında yaşayan engelli insanlarımıza hayata dair her konuda yardımcı olmaya, onları hayat bağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da programda yaptığı konuşmada bedensel engelli olmanın bir takdir olduğunu, engelli olmayı hiç kimsenin istemediğini ifade ederek “Asıl engel,  düşünce engelidir. Her ne kadarda bu konuya temas etmek istemesem de her konu düşünce engeline çıkıyor. Birçok insan yaşam hakkından yoksun olarak hayatına devam ediyor. Engellilerin halini anlamak için gözlerimiz birkaç dakika kapatmamız kâfidir. Onların ne sıkıntılar yaşadığını fevkalade anlamış oluruz. Yani engelli kardeşlerimizin halini anlamak için engelli olmaya gerek yok” dedi.

Mandalı, her engellinin aynı imkân ve aynı hayat şartlarına sahip olmadığını ifade ederek “Yaşam standartları iyi olanlar bir nebzede olsa hayata tutunmaya çalışıyorlar. Ama yaşam standardı iyi olmayan bir engelli yol boyunca giderken birçok meraklı bakış belki canını acıtıyor. Hepimiz unutuyoruz yarının neler getireceğini. Bundan bi haber yaşıyoruz. Bu güzel yaşanası yeryüzünde, engellileri neden daha bir engelli konumuna düşürüyoruz. Oysa zaman akıp geçiyor, geriye dönüp baktığımızda elimizde ne kalıyor?” dedi. “Engellilere birer engel daha koymayalım” çağrısında bulunan Mandalı “Ve yaşamlarını sürdürmeleri için yardımcı olalım” dedi.

Mandalı, engelliliğin önlenmesi,  engellilerin sağlık, eğitim, iyileştirme, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümü ile her bakımdan gelişmelerini ve önlerindeki engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri alarak topluma katılmalarını sağlamaya ve bu hizmetlerin koordinasyonu için gerekli düzenlemeleri yapmaya gayret ettiklerini kaydetti. Bu amaçla ilçedeki kaldırımları engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği şekilde yaptıklarını söyleyen Mandalı “Diğer sosyal alanlarımızı da onların yararlanabileceği şekilde tasarlıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebilmek maksadıyla bugüne kadar 140'a yakın akülü ve manüel tekerlekli sandalye ve bununla beraber işitme cihazı, okuma cihazı, elektrikli hasta karyolası, elektro optik cihazı ve çeşitli ortopedik cihaz yardımında bulunarak onların engellerini ortadan kaldırmaya çalıştık” dedi. Mandalı, bundan sonra da çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube başkanı ve yönetim kurulu ile sık sık bir araya geldiğini ifade ederek “Onların isteklerini ve neler yapabileceğimizi sürekli konuşuyoruz” dedi. Hacılar çeşmesi projesinde engelliler için bir yaşam evi yapacaklarını söyleyen Mandalı “Bu projemiz şu an devam ediyor. Bunun dışında eğer bize nasip olursa bir engelli merkezi yapacağız ve bu merkezi Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesine tahsis edeceğiz. Burada engelli vatandaşlarımızın sık sık bir araya gelerek sorunlarına çözüm bulacağına inanıyoruz. Bu projelerimiz ve hizmetlerimiz devam ettiği sürece, engelli vatandaşlarımız da dahil herkes üzerine düşeni yaptığı sürece engellerimiz daha da azalacak” dedi.

Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu da Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu da engelli vatandaşların diğer insanlarla aynı şartlara sahip olmasının eşitlik ilkesinin bir gereği olduğunu ifade ederek “Kamu veya özel fiziki her türlü engelin kaldırılması ve istihdam oluşturarak engelli insanlarımızın ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamamız gerekmektedir. Onların mutlu olması bizim görevimizdir. Bir ülkenin gelişmesi kadın, engelli ve eğitime verdiği değerle ölçülür. Hepimiz birer engelli adayıyız. Hiçbir engelli, engelli olmayı istememiştir” dedi. Kuzulu, kaymakam olarak bu konuda daha çok hassas olacağına ve onları destekleyenlere de elinden gelen yardımı yapacağına söz verdi.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve engelleri hep birlikte aşmak amacıyla düzenlenen programı organize edenlere teşekkür ederek “Bu güzelim programı düzenleyen Kapaklı Belediye Başkanı ve Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, Çerkezköy Şube Başkanı Ali Karaca ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir de dünya şampiyonumuz var. Burcu Dağ.  01-07 Kasım günleri arasında Taylant’da yapılan Dünya Okçuluk şampiyonasında rekor kıran bir engelli kardeşimiz. Gösterdiği başarı onu dünya şampiyonluğuna taşıdı.  Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Dünya Okçuluk Şampiyonu Burcu Dağ da isteyince insanın başaramayacağı bir şeyin olmadığını vurgulayarak “150 olan dünya rekorunu 154 ile kırarak dünya şampiyonu oldum. Bu güne kadar iki madalya kazandım. Bunlardan biri ferdi madalyadır. Bundan sonraki hedefim 2016 yılında RIO’da yapılacak olan olimpiyatlara katılarak ülkemi temsil etmektir” dedi. Dünya Engelliler Kutlama Programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı İlçe emniyet Müdürü Mustafa kayaoğlu, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Adem Tuncel, AK Parti kapaklı İlçe başkanı Ali Osman Orhan, kapaklı belediye Başkanı İrfan Mandalı, TSD Başkanı Şükrü Poyraz, TSD Kapaklı Şubesi başkanı Ali Karaca, Engelli aileleri ve engelli vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından program canlı müzik eşliğinde ilerleyen saatlere kadar devam etti.

 


 
İRFAN FATMA MANDALI İLKÖĞRETİM OKULUNDA KİTAP OKUMA PROJESİ START ALDI

 

Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu’nda 300 velinin katılımıyla düzenlenecek olan ‘Okuma’ projesi, dün gerçekleştirilen törenle start aldı.

ELİNDE AVUCUNDA NE VARSA BU OKUL İÇİN HARCADI

Sponsorluğunu Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yaptığı, “İFM Velileri Okuyor, Okuyan Kazanıyor” projesi uygulamaya konuldu. Dün saat 13.00’da okulun etkinlikler salonunda öğretmen, öğrenci ve velilerin bir araya geldiği okuma kampanyasında konuşan Başkan İrfan Mandalı, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Mandalı, “Kapaklı’nın göç alması nedeni ile gelecekte okula ihtiyacı olduğunu gözlemledik. Eşim elinde avucunda ne varsa bu okul için harcadı. Onun harcamalarına ben de ilave ederek okulumuzu hizmete açtık” dedi.

100 SORU SORULACAK

“İFM Velileri Okuyor, Okuyan Kazanıyor” projesinde ilk 10’a girenlere ev gereçleri hediye edileceğini sözlerine ekleyen Başkan Mandalı, projede birinci seçilene, evininin ihtiyaçlarına göre hediye verileceğini, bu hediyelerin buzdolabı, çamaşır makinesi gibi dayanıklı tüketim malları olacağını söyledi. Velilere proje çerçevesinde okumaları için “Çocuklara Söz Geçirme Sanatı, İnsan Ne İle Yaşar, Okul Evde Başlar, Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Çocuklar Mutsuz ve Başarısız Olmamalı ve Küçük Şeyler adlı kitaplar dağıtıldı. Her hafta değiştirilecek olan kitaplar böylelikle her katılımcı tarafından okunmuş olacak. 1 Mart’ta yapılacak olan sınavda okuyucu velilere çoktan seçmeli yüz soru sorularak sınav yapılacak” ifadelerini kullandı.

 


 
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

 

24 Kasım Öğretrmenler Günü Kapaklı’da da düzenlenen törenle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı dün saat 13.30’da Belediye Binası önünde bulunan Atatürk anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Atatürk Anıtı’na sunuldu. Program Kapaklı Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda saat 14.00’da başlayan törenle devam etti. Programa Kapaklı Kurucu Kaymakamı Aslı Aynaağlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı Emniyet Müdürü Mustafa Kayaoğlu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Aday Adayları, Okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda daha sonra Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü ile alakalı mesajı okundu.

Sınıf öğretmeni Hülya Kağış’ın mesleğe yeni atanan öğretmenler adına yaptığı konuşmanın ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel gerçekleştirdi. Eğitimin ana unsurunun öğretmenler olduğunu ifade eden Yüksel, “Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Bu nedenle öğretmenlere büyük sorumluluklar düşmektedir. İster öğrenci olsun, ister veli olsun, kalbine giremedğiniz insanın beynine asla giremezsiniz. İnsan ve eğitim camiası olarak ana temamız sevgi temelli iletişimdir” dedi.

Son yıllarda ‘Değerler Eğitimi’ kavramının eğitim sistemlerinde ön plana çıktığını ifade eden Suat Yüksel, “Öğretim kurumlarının temel işlevi çalışmacı dünya bireyleri değil, bilim ve medeniyetin, insanlığın huzur ve mutluluğuna hizmet eden bireyler yetiştirmeye öncülük etmektir” dedi. Konuşmasında emekli öğretmenlere de seslenen Yüksel, “Sizler bizlere göre daha zor şartlarda çalıştınız. Anadolu’nun ücra köylerinde ilgisiz, çaresiz, eğitimsiz çocuklar kalmaması için onlara ömrünüzü, sevginizi verdiniz. Hizmetlerinizden dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel’in konuşmasının ardından mesleğe yeni atanan öğretmenler Türk Bayaklarının üzerine ellerini koyarak yemin ettiler. Günümüzde ülkelerin geleceğini genç nesillere verilen eğitimin naşarısının belirlediğine dikkat çekerek konuşmasına başlayan İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, “Eğitimin başarıya ulaşmasının temelinde öğretmen yatar. Bu bakımdan öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen geleceğini tayin eden yüce bir meslektir. Bir toplum eğitimcisine ne kdar önem verirse geleceğine de o kadar güvenle bakar” dedi. Öğretmenlerin kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu yaşadığını kaydeden Kuzulu, “Yarınımız sizlere emanettir. Sizler kültür mihmandarısınız” ifadelerini kullandı.

Millet bilincini yaşatabilmek için gençlere milli kültür ve milli değerleri aktarmak gerektiğinin altını çizen Kaymakam Kuzulu, “Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış bir gençlik istiyoruz sizden. 24 Kasımların ileriki yıllarda öğretmenlerimizin tüm sorunlarının çözümlendiği bir gelecek getirmesini temeni ediyorum. Ebediyete göçmüş, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimize Allah’tah rahmet diliyorum. Tüm öğretmnelerimizin de gününü kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından devam eden programda 24 Kasım Öğretmenler Günü konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kompozisyon yarışmasında ilçe 1’incisi olan Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencisi Arif Erdoğan’a ödülünü ilçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu verdi. Şiir yarışmasında ilçe 1’incisi olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Ceyda Akdoğan ödülünü Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu’nun elinden alırken, Resim yarışmasında 1’inci olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Sumru Subaşı ise ödülünü Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın elinden aldı. Kapaklı Belediyesi tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programı, öğrencilerin okuduğu şiirler ve sergiledikleri halkoyunları performansı ile son buldu.

 
GAZİOSMANPAŞA VE CUMHURİYET CADDESİNDE AYDINLATMA DİREKLERİ DİKİLİYOR

 

Kapaklı’da Gaziosmanpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan Aydınlatma projesi kapsamında modern dekoratif aydınlatma direklerinin montajına Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlandı.

ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ

Göreve geldikleri günden beri Kapaklı halkı için adeta hizmet seferberliğine girdiklerini söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Çalışmalarımıza her geçen gün daha da güçlenerek ve hız kesmeden devam ediyoruz. Kapaklı’nın çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Bu projemiz çerçevesinde ilçemiz girişindeki kavşaktan Gaziosmanpaşa Caddesi boyunca 32 adet tekli dekoratif aydınlatma direği monte edilecek. Yıldızkent Aile Sağlık Merkezi önüne kadar da karşılıklı konulacak. Ayrıca 12 adet çift taraflı dekoratif aydınlatma direği de Cumhuriyet Caddesi orta refüjünden başlayarak cadde bitimine kadar konulacak” dedi.

ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Gaziosmanpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’ndeki kaldırımlarının yenileme çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Başkan Mandalı, çalışmaların tamamlanmasının ardından asfalt yol yapım çalışmalarına başlayacağız” dedi. Aydınlatma direklerinin gerek ilçe kimliğini ön plana çıkarması, sebebiyle seçimi özenle yapılması gereken bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Başkan Mandalı, “Seçim yapılırken amaca uygunluk, kullanışlılık, estetiklik, dayanıklılık, ekonomiklik ve çevreye uyumluluk gibi hususlar ön plana çıkar. Bizler bunların hepsini düşünerek doğru zamanda doğru projelerle halkımızın karşısındayız. Unutmayalım ki aydınlık şehirler yaşam kalitesini arttırmaktadır. Halkımızdan aldığımız güç ve hayır duaları ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kapaklılılar her şeyin en iyisine layıklar’’ ifadelerini kullandı.

 

 
BELEDİYE BAŞKANI İRFAN MANDALI'NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

 

Başöğretmen Atatürk'ün , '' Milletleri kurtaranlar ; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden , eğiticiden yoksun bir millet ; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.'' sözünden hareketle ; geleceğe ışık tutan , emanetine sahip çıkıp eserinin üstüne imza atan , bilgiyi öğretmekten ziyade insanlığı öğreten , her şeyden önce eğitici unvanını taşıyan fedakar öğretmenlerimizin bu şeref dolu anlamlı gününü kutlar , sevgi ve saygılar sunarım.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı


 
SANAYİCİLER İLKÖĞRETİM OKULUNDAN BAŞKAN MANDALIYA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Sanayiciler ilköğretim okuluna yapılan yardımlardan dolayı okul müdürü Ahmet Öner , öğretmen Kağan Demirol ve öğrenciler tarafından Başkan Mandalı'ya teşekkür ziyaretinde bulundular.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  ''  Sanayiciler ilköğretim okulumuza  toplamda 43 takım öğrenci masa ve sandalyesi ,   2 adet öğretmen dolabı , 1 adet öğretmen masası , 1 adet öğretmen sandalyesi , 1 adet akıllı tahta , 2 adet dizüstü bilgisayar , 1 adet çok işlevli yazıcı , 1  adet  2+1 ses sistemi , ve  1 adet projeksiyon cihazı yardımında bulunduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almaları için  eğitime desteğimiz devam edecek.

Eğitim ve öğretimin amacı, öğrencilerimizi ve geleceğimiz olan gençlerimizi vatanını, milletini seven; kendine ve topluma yararlı bir birey olarak yetiştirmektir. Bununla beraber öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktır.Gelişmiş ve çağdaş bir toplum yaratmak istiyorsak eğitim ve öğretim sürecine, bu süreç içerisinde yarar sağlayacak bilgi, birikim ve donanıma önem göstermeliyiz" dedi.Sanayiciler ilköğretim Okul Müdürü  Ahmet Öner " Kapaklı Belediyesi'ne ve belediye başkanımıza yapmış olduğu yardımlardan dolayı ve eğitime gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. '' dedi.

 

 
İSMET PAŞA PARKINDA ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet paşa mahallesinde yapılan  İsmet paşa Parkı'nın yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kapaklı Belediye Başkan İrfan Mandalı çalışmaları yerinde inceleyerek , "Proje alanının 17.050 m2 olduğunu, konut yaşamına uygun, vatandaşlarımızın aile bireylerine uygun beraber kaliteli vakit geçirebilecekleri, çağdaş yaşam ihtiyaçları önceliği verilerek, açık park projesi tasarladıklarını ,  İsmet paşa parkında 1 adet büfe, 1 adet park ve hizmet birimi (kulis, tuvalet, gözlem odası ) 1 adet su deposu, Amfi sahnesi ve oturma alanları ile havuz, bisiklet yolu ve yürüyüş yolları yer alacağını Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla gelecekleri ve dinlenebilecekleri bir ortam hazırlıyoruz.'' dedi.

Çevreye ve insana çok büyük değer verdiklerini ifade eden Başkan Mandalı , “İsmet paşa Parkı; ilçemiz içerisinde, halkımızın gezip dolaşması, hoşça vakit geçirmesi için ağaçlandırılıp, çiçeklendirilerek ve sosyal donatı alanlarıyla donatılarak düzenlenen  özel bir alan olacak '' dedi.

Başkan Mandalı Günümüzde kent içinde yeşil alanlar ortaya çıkarmak artık çok önemli bir konu haline geldiğini , bugün özellikle büyük şehirlerdeki parkların, kentin stresli hayatından uzaklaşmak isteyenler için “sükûnet, huzur” mekânları olduğunu ifade etti. Başkan Mandalı '' Hepimiz biliyoruz ki yeşil alanlar kentin “ziynetleri” olduğu gibi, kirli havayı temizleme görevi de yaparlar. Bu da sağlığımız için çok önemlidir. Ayrıca içinde her çeşit ağaç ve bitkinin olduğu Şehir parkları, o ilçeyi  güzelleştirirler ve daha cazip hale getirirler.'' dedi.

Şehir parklarının eğitici bir yanının da olduğunu ifade eden Başkan Mandalı, doğa ile ilişki kurulan en yakın yerlerin şehir parklarının olduğunu , çocukların çeşitli ağaçları, çiçekleri, böcekleri, ilk burada tanıma ve inceleme imkânı bulacağını belirtti. Şehir parklarının   sadece yürüyüş yapılan, oturulan yerler olmadığını söyleyen Başkan Mandalı ''  Şehir Parklarında çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlerinde olacağını    ve   İsmet paşa  parkının  her yaş ve ilgi grubuna hitap edeceğini söyledi.

 
YENİ MEZARLIKTA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı  Belediyesi tarafından  yeni mezarlıkta  çalışmaları aralıksız  devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı '' ilçemiz  mezarlığının daha modern bir görünüme kavuşması için  mezarlık alanımızın içerisine Bekçi kulübesi ,  abdesthane , gasil hane , tuvaletler   ve şehit mezarlığı yapım çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

Mezarlık içerisine vatandaşların cenazelerde ve kabir ziyaretlerinde mevlit okutmaları ya da pilav dağıtımı gibi durumlarda daha rahat edebilmeleri amacıyla mezarlık içerisine kamelyalar konulduğunu ifade eden Başkan Mandalı, bundan sonraki süreçte de ilçemiz mezarlığının temizliği ve bakımının düzenli olarak yapılmaya devam edileceğini söyledi.

Yaptıkları tüm çalışmaların Kapaklı halkının daha huzurlu ve daha refah bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Belediye olarak asli görevlerimiz olan altyapı ve yol çalışmalarında büyük bir ilerleme kaydettik ve hizmetlerimiz devam ediyor. Eğitim, spor ve sosyokültürel anlamda da önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Kapaklı halkı her şeyin en iyisine layıktır” ifadelerini kullandı.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ MUHARREM AYI NEDENİYLE AŞURE DAĞITTI

 

Kapaklı  Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği aşure ikramını bu yılda sürdürdü.

Cuma Namazı çıkışı vatandaşlara ikram edilmek hazırlanan Aşureler  Kapaklı  Belediyesi ekiplerince ilçenin farklı 4 ayrı noktasında vatandaşlara  ikram edildi.Kurulan dağıtım standın başına geçerek vatandaşlara aşure ikram eden Kapaklı  Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğunu kaydetti.

Her yıl Muharrem ayının 10'unda geleneksel olarak yapılıp dağıtılan aşurenin kardeşlik ve barışa hizmet etmesini istediklerini ifade eden Mandalı, "Muharrem ayı dolayısıyla İslam geleneğinde önemli bir yer teşkil eden aşure, insanlık tarihi kadar eski bir gelenektir. Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Biz de Kapaklı Belediyesi olarak her yıl Muharrem ayının başında, bu geleneği yaşatıp vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Aşure bizlerin ortak değeri. Toplumsal barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dilerken gözümüzün bebeği Hz. Hüseyin Efendimizin canına kasteden zihniyeti bir kere daha kınıyorum. Tüm vatandaşlarımızın Hicri yılbaşını ve Muharrem ayını kutluyorum." diye konuştu.

 

 
KASIM AYI MECLİS TOPLANTISININ İKİNCİ OTURUMU YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Olağan Toplantısının ikinci oturumu dün saat 14.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.

Meclis üyelerinden İrfan Demir, Salih Bezgin, Ali Doğuş, Ahmet Doğaç ve Kenan Efeoğlu’nun mazeretsiz olarak katılmadığı toplantıda 2014 Mali Yılı Bütçesi ile ilgili Bütçe Komisyonu raporu görüşüldü. Büyükşehir Yasası kapsamında Kapaklı’ya bağlanan Karaağaç Belediyesi’nden alınan verilere göre hesaplanan ilk 3 aylık bütçenin de eklendiği Kapaklı Belediyesi 2014 Mali Yılı Bütçesi 62 milyon TL olarak hesaplanırken, ilgili gündem maddesi mevcut oybirliği ile kabul edildi.

İlgili gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından bir önceki toplantıda Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2014 Mali Yılı’nda belediyede görev yapacak olan zabıta ve itfaiye memurlarına verilecek fazla çalışma ücreti ile ilgili komisyon raporu görüşüldü. Zabıta ve itfaiye memurlarına 2014 Mali Yılı Bütçe Kanunu ‘nda belirlenen üst sınır ücretin verilmesi de mevcut meclis üyeleri tarafından oybirliği ile karara bağlanırken, su ve katılım payları dışındaki ücretlere ortalama yüzde 10 oranında zam yapılması da oybirliği ile karara bağlandı.

 

 

 
ÜÇ ENGELLİ VATANDAŞIMIZI DAHA AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYEYE KAVUŞTURDUK

 

Kapaklı Belediyesi ilçede yaşayan engelli vatandaşlara yaptığı akülü tekerlekli sandalye yardımlarına tüm hızıyla devam ediyor.

Kapaklı Belediyesi yürüme engelli üç engelli vatandaşa daha akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Ziyaretlerinde engelli vatandaşlarla yakından ilgilenen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yaptığı açıklamada, her sağlıklı bireyin engelli adayı olduğunu vurguladı. Belediye olarak her fırsatta engellilerin yanında olduklarını belirten Mandalı, ilçede yaşayan engelli vatandaşların daha huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamalarına zemin hazırlamak için belediyenin tüm imkânlarını seferber ettiklerinin altını çizdi. Mandalı engelliler için yapılan çalışmaların lütuf değil, görev olduğunu kaydetti.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YERİ AYRI

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye yardımında bulunulmasının yanı sıra, ilçe yolları ve kaldırımlarının da engelli erişimine uygun hale getirilmesi için geniş çaplı bir çalışma başlattıklarına dikkat çeken Başkan Mandalı, “Belediye olarak bütün vatandaşlarımıza eşit mesafedeyiz. Fakat tabi ki engelli kardeşlerimizin yeri ayrıdır. Onlar için yapılan hizmetlerde daha itinalı bir çalışma yapıyoruz. Kaldırımlarımızı engellilerimizin geçişine uygun hale getiriyoruz. Şehit Vahit İnce Üst geçidinin aşağısına engelli asansörünün de bulunduğu bir üst geçit yapacağız. Engellilerimizin her zaman yanında olduk, yanlarında olmaya da devam edeceğiz  “ diye konuştu.

 


 
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNE TEKNOLOJİK DESTEK

 

Kapaklı Belediye Başkanlığı tarafından ilçede hizmet veren Aile Sağlık Merkezlerine sıramatik cihazı kurdu.

Kapaklı’nın Tekirdağ’ın gözbebeği ilçesi olduğunu söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Biz Kapaklı’nın değerinin bilincindeyiz. Bu çerçevede halkımıza en iyi hizmeti verme gayreti içerisindeyiz. Bir yandan belediyemizin asli görevi olan altyapı ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştirirken, bir yandan da sosyal belediyecilik anlayışının gereklerini yapma gayreti içerisindeyiz. Bu doğrultuda ilçemizdeki tüm STK’lara, Derneklera ve diğer kamu kurum kuruluşlarına çeşitli yardımlarda bulunuyoruz” dedi.

NUMARATÖR SİSTEMİ KURDUK

Kapaklı halkının menfaati doğrultusunda yapılan bu yardımların bir benzerinin de ilçede hizmet veren Aile Sağlık Merkezleri’ne yaptıklarını ifade eden Başkan Mandalı, ''Aile Sağlık Merkezlerimizde yaşanabilecek karmaşıklığı ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımızın daha sağlık bir şekilde muayene olmalarını sağlamak amacıyla Vatan Aile Sağlık Merkezi, Atatürk Mahallesi Aile Sağlık Merkezi, Bahçelievler Mahallesi Aile Sağlık Merkezi, İsmetpaşa Mahallesi Aile Sağlık Merkezi ve Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlık Merkezine Numaratör ( Sıramatik) sistemi kurduk'' açıklamalarında bulundu.

 

 
ASFALT YOL ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında İnönü Mahallesinde asfalt  yol çalışmalarını sürdürüyor.  Asfalt yol yapım çalışmalarında da bir hayli yol kat eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri  Eyüpoğlu ve Fevzi Çakmak Caddesi ile bu caddelere bağlı Deveci, Yenice, Yazgı, Yankı, Yeşil, Zafer ve Zümrüt Sokak'ta  asfaltlama çalışmaları tamamlandı.

Eski Cami Caddesi ve Yazgan Sokak'ta asfalt yol yapım çalışmalarına devam ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  “Asfalt ve beton yol yapım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Göreve geldiğimizden bu yana parke, beton yol ve asfalt çalışmasına büyük önem verdik. Beton yol çalışmalarımızın yanında asfalt yol çalışmalarımıza da ilçemiz genelinde devam edeceğiz. Çalışmalarımız tüm hızıyla  devam edecek” dedi.

 
TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİNDEN BAŞKAN MANDALIYA ZİYARET

 

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Genel Başkan Yardımcısı Turan Hançerli,  Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı ve Yöneticileri, Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul Şubesi Başkanı ve Yöneticileri, Türkiye Sakatlar Derneği Kartal Şubesi Başkanı ve Yöneticileri, Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi Başkanı ve Yöneticileri, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi Başkanı Ali Karaca ve Yöneticileri Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren başkan İrfan Mandalı Kapaklı Belediyesi olarak Kapaklı da yaşayan engelli ve engelsiz tüm halkımız yanındayız. Elbette engelli vatandaşlarımızın birazda olsa ayrıcalıkları var kendilerine yapacağımız desteklerle toplumda var olmalarını tüketen değil üreten bir birey olmalarını sağlamak yaşamlarını kolaylaştırmak engelli hizmetlerini yürütmek belediyelerin görevleri arasındadır bizlerde beldemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza gerekli hizmetleri yerine getirme gayreti içerisinde olcağız. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bugün sağlıklı bir birey olmamız, yarın bir engelli olmayacağımız anlamına gelmez. Allah, her biri bir melek olan engelli çocuklarımızın ailelerimize de sağlık ve sabır versin. Kapaklı Belediyesi olarak her zaman onların yanındayız ve engelli vatandaşlarımız için her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Engellilerin en önemli sorununun erişilebilirlik olduğunu söyleyen Şükrü Boyraz, “İstenirse  engellilerin de görüşleri alınarak nasıl iyi şeyler yapılabileceğini görüyoruz” diye konuştu. Engelliler olarak uzun yıllar ihmal edildiklerini söyleyen Boyraz “Hükümet, yerel yönetim bize bir adım attığında heyecanlanıyoruz. Bizler de evlenmek, barklanmak, çalışmak, spor yapmak istiyoruz. Yeterli olanaklar sağlandığında engellilerin neler yapabileceğini görüyoruz ve gururlanıyoruz” ifadesini kullandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi Başkanı Ali Karaca'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Engelli Kardeşlerimiz için bir gece düzenleyeceğiz bu organizasyona hepinizi bekliyorum diye konuştu. Ziyaret sonunda başkan ve ziyaretçiler hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 

 
KAPAKLININ ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

 

  Kapaklı Belediyesi tarafından, ilçe genelindeki trafo ve su kuyusu binalarına yapılan desenler neticesinde, atıl görünümlü trafo ve su kuyusu binaları bambaşka bir görünüme kavuşuyor.
  İlçe içerisindeki kirlenen, dış cepheleri kötü görünen trafo ve su kuyusu binaları, Kapaklı Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sayesinde estetik bir görünüme kavuşuyor.

"DAHA ESTETİK BİR GÖRÜNÜM KAZANACAK"

  Kapaklı İlçesini güzelleştirmeye, daha temiz, daha ferah bir Kapaklı için yenilikler ve gelişmeler yapmaya devam ettiklerini belirten  Belediye Başkanı  İrfan MANDALI; "Yaptığımız görüşmeler neticesinde trafo binalarını ve belediyemize ait su kuyusu binalarının  yeniden boyanması ve daha estetik bir görünüm kazandırılması  için çalışma başlattık. Kirletilen, yapısı bozulan, kötü görünen trafo ve su kuyusu binaları  yapılan çalışmalar ile güzel bir görünüme kavuşuyor" dedi

 
KAPAKLI BELEDİYESİ MAVİ MASA YENİ YÜZÜYLE HALKIMIZIN HİZMETİNDE

 

 

Kapaklı  Belediyesi, vatandaşların sorun ve sıkıntılarını daha çabuk çözümü için Mavi  Masa birimi oluşturdu. Hayata geçirilen Mavi  Masa birimi ile Kapaklı  Belediyesinde hizmet kapıda başlıyor.


Başkan Mandalı ''Halkımızın yerel yönetimle kaynaşmasını, verilen hizmeti yerinde, kolay ve daha iyi almasını sağlamak amacıyla böyle bir uygulama başlattık. Bundan sonra hemşerilerimiz şikayet, istek ve önerilerini bizzat gelerek ya da belediyemiz web sitesi üzerinden iletebilecek. Umarım vatandaşımız uygulamadan memnun kalır ve en iyi şekilde değerlendirir."dedi.

Mavi  masanın sadece sorunlar noktasında değil, belediyede işi olan tüm vatandaşlara yardımcı olacağını belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Daha önce vatandaşlarımız belediyeye gelirken hangi birimle muhatap olacağı noktasında sıkıntı çekiyordu. Biz bu sıkıntıyı gidermek için belediyeye gelen herkesin sorunlarını anlatabileceği ve sorunlarına çözüm bulabileceği 'Mavi  Masa' adı altında bir birim oluşturduk. Personelimiz sorunları alıp ilgili birimlere iletecek. Akabinde birimlerden alınan cevapları vatandaşa iletecek" dedi.

Kapaklı  halkının belediye hizmetlerine en kolay ve en konforlu şekilde ulaşması için her türlü imkanı kullandıklarını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; "Teknolojinin sunduğu imkanları kullanarak, bir çok hizmeti ulaşılabilir duruma getirdik.. Mavi masaya ulaşmak için  belediyemiz web sitesi üzerinden  veya Belediye binamıza gelerek Mavi Masaya istek , sorun,  ve şikayet  başvurularını yapabilir" dedi.

Sosyal medya hesapları  üzerinden gelen şikayet ve talepleri de değerlendirerek  ilgili  müdürlüklere aktarıldığını ifade eden Başkan Mandalı '' İşimiz hizmet olmaya devam edecek , değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkımızın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin İlçemizin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimizdir.'' dedi.

 
BAŞKAN MANDALI'DAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

 

 

Büyük Önder Atatürk, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan eşsiz bir liderdir. Atatürk, milletimizin binlerce yıldır yaşadığı topraklardan atılmak istenildiği bir dönemde ve  kendisinin  “ Gençliğe Hitabe”de belirttiği şartlar altında başlattığı Kurtuluş Savaşını büyük bir zaferle sonuçlandırmıştır.

Bu büyük zaferin sonucunda da milletimizin iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Türk Milleti, Ata’sının kendilerine bıraktığı ve yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır.


Ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyorum.Bu duygu ve düşüncelerle, Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü , vefatının 75. yıl dönümünde, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı


 
İLÇEMİZDE ATATÜRK'ÜN 75. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ANMA TÖRENİ DÜZENLENECEK

 

 

Tüm ülkede olduğu gibi Tekirdağ’ın çiçeği burnunda ilçesi Kapaklı’da da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 75’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla Anma Programı düzenlenecek.

Yurdumuzun kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün 75’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilecek olan anma programı, yarın saat 08.45’te Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Kapaklı Kaymakamlığı, Kapaklı Garnizon Komutanlığı ve Kapaklı Belediyesi’ne ait çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunumunun ardından, Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulacak. İlçedeki tüm okulların bayrak flamalarıyla katılacağı Anma Programı’nda, Tuğba Nurşin Yıldız yönetiminde okunacak olan İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilip yarıya indirilecek. 

SAAT 09.05’TE TÜM SİRENLER ÇALACAK

Yarın saat 09.05’te sivil savunma sireni, fabrikaların düdük ve sirenleri, şehir içindeki resmi ve özel tüm motorlu araçların korna sesleri ile birlikte, törene katılan tüm vatandaşlar Ulu Önder Atatürk anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunacaklar. 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonu’nda devam edecek. Burada saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak olan program, Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Özlem Yüce’nin günün anlam ve önemine ilişkin yapacağı konuşma ile devam edecek.

ORATORYO GÖSTERİSİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunacağı program Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin oratoryo gösterisi ile devam edecek. 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı çerçevesinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verileceği etkinlikte, Ata’nın en sevdiği türküler koro eşliğinde söylenecek.

‘ATATÜRK’ KONULU RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMALARI DÜZENLENECEK


Yurdumuzun kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75’inci yıldönümü, 10-16 Kasım tarihleri arasında ‘Atatürk Haftası’ süresince düzenlenecek programlarla ilçedeki tüm ilkokul ve ortaokullarda öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımı ile anılacak. Okullar bünyesinde ‘Atatürk’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek. Ayrıca ilçedeki tüm okullarda ‘Atatürk ve Milli Mücadele’, ‘Atatürk ve Eğitim’, ‘Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi’ konularında konferanslar gerçekleştirilecek.


 
KAPAKLI BELEDİYESİ LED EKRAN YAYINI BAŞLATTI

 

 

Kapaklı Belediyesi, bir yeniliğe daha imza attı. Belediye Hizmet Binası’nın dış yüzeyine LED Ekran yerleştiren Kapaklı Belediyesi, belediye hizmetleri ile ilgili ilan ve duyuruları buradan yayınlayacak.


Kapaklı Belediyesi   faaliyetlerinin yakından takip edilebilmesi için Belediye Hizmet Binasına dev ekran yerleştirdi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı göreve geldikten bu yana Kapaklı İlçesi’nde bir çok yeniliğe imza attı. Kapaklı İlçesini daha estetik ve güzel hale getiren,  yapılan uygulamalar ve faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren  Kapaklı Belediyesinin  yaptığı bu çalışmaları vatandaşlarımız  dev LED ekranlardan izleyebilecekler. Belediye Hizmet binasının üzerine kurulan dev LED ekran hizmete girdi ve vatandaşların şimdiden ilgisini çekti.Kapaklı Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların yer aldığı video görüntülerin yanında çeşitli duyurular, eski Kapaklı fotoğrafları slaytı gibi sürekli değişiklik gösterecek görüntüler yer alıyor.


Çalışmayla ilgili olarak bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Belediyemizin yaptığı çalışmaların ve ilçemizin daha etkin tanıtımının sağlanması, çeşitli kurumların ilan, haber ve programlarının halkımıza bildirilmesi, haberleşmede etkinliğin ve verimliliğin artırılıp, yapılacak bilgilendirmelerde görselliği kullanılması gibi amaçlarla belediyemiz binasına  LED ekran kurduk.Bu sayede halkımız, yapılan hizmetlerden anında haberdar olabilecek ve belediyemizin hizmetlerinden daha etkin şekilde yararlanabilecekler. Biz de Kapaklı Belediyesi olarak, hayata ve insana dair tüm alanlarda vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi için yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 
KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısını dün saat 14.00’da Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.


Dün saat 14.00’da Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya meclis üyelerinden İrfan Demir, Salih Bezgin, Ali Doğuş ve Ahmet Doğaç katılmadı.  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, toplantı öncesi yaptığı konuşmada, “2014 yerel seçimleri yaklaştı. Belediye Başkanlığı’na ya da Meclis Üyeliği’ne talip olmak isteyecek isimler çıkacaktır. Bu kişilerden memur olanlar, aday adaylıklarını açıklamadan önce 1 Aralık gününe kadar görevlerinden istifa etmelidir” dedi. Mandalı, aday adaylığının zor bir süreç olduğunu ifade ederek “Eskiden 10-15 siyasi parti vardı. Bugün parti sayısı azaldı. Bu şekilde yerel seçimlerde isimler değil, partiler ön plana çıkıyor. Halbuki Kapaklı’yı ne Başbakan Erdoğan, ne CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ne de MHP Genel Başkanı Bahçeli yönetecek. Dolayısıyla insanlarımızın yerel seçimlerle genel seçimleri birbirinden ayırması gerekir” dedi.

YILLIK PERFORMANS PROGRAMI GÖRÜŞÜLDÜ

Saygı duruşunda bulunulması ile başlayan toplantıda ilk olarak yıllık performans programı görüşüldü. Buna göre Belediyenin Mali Hizmetler biriminin yüzde 100, Zabıta biriminin yüzde 90, İtfaiye biriminin yüzde 100, Su İşleri biriminin yüzde 89, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler biriminin yüzde 79, İmar biriminin yüzde 75, Yazı İşleri biriminin yüzde 100 ve Fen İşleri biriminin yüzde 72 oranında başarı elde ettiği belirtilerek “2011 yılında 100 hedeften 62’sine ulaşılırken, 2012’de 100 hedeften 80’ine, 2013’te ise 100 hedeften 83’üne ulaşıldı” denildi.

BÜTÇE KOMİSYONUNA GÖNDERİLDİ

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde yer alan 2014 mali yılı gelir-gider bütçeleri ve gelir tarifesi ile 2014 yılında görev yapacak olan İtfaiye ve Zabıta memurlarına verilecek olan fazla mesai ücreti konusu Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, belediyenin norm kadro cetvellerinde dolu kadro değişikliği yapılması konusu da Bütçe Komisyonu’na havale edildi. İlgili gündem maddelerin görüşülmesinin ardından dilekçelerin görüşülmesine geçildi. Makedonya’nın Debre Belediyesi ile kardeş şehir anlaşmasının imzalanmasına karar verildiği belirtilirken, bu anlaşmanın imzalanması için Başkan İrfan Mandalı, Meclis Üyeleri Ayhan Arslan ve Ali Bayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan, Halkla İlişkiler Müdür vekili Ayşe Ölke, Eğitmen Veli Çeken, İnşaat Mühendisi Necmi Ölke ve Çevre Mühendisi Hüseyin Özel’in Makedonya’ya görevli olarak gönderilmeleri konusu Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

EMNİYETİN ARAÇ TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde görüşülen onaylı imar planlarında konut alanı olarak görünen 987 ada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nolu parsellerin Sağlık Alanı olarak değiştirilmesi; 929 ada 3 nolu parselin yoğunluğunun arttırılmasına ilişkin parsel maliklerinin talepleri İmar Komisyonu’na havale edilirken, toplantı Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün araç talebinin görüşülmesi ile devam etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilmek üzere 3 adet connect tarzı, 2 adet de binek otomobili ile belediye bünyesinde kullanılmak üzere 5 adet binek ve 1 adet cenaze nakil aracı tahsis edilmesi konusu da görüşülmek üzere oybirliği ile Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

 

 

 

 
SU İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİM AYI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, belediye tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Değerlendirme Toplantısı’nda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün Ekim Ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.


37 ABONELİKTE TARİFE DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Kapaklı Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Eki Ayı içinde toplam 127 adet ön ödemeli sayaca yeni su abonesi işlemi yapıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, aynı zamanda 44 adet ön ödemeli sayaca da isim değişikliği yapıldığını ifade etti. 74 adet ön ödemeli su sayacının yenisi ile değiştirildiği bir aylık süreç içerisinde 78 adet mekanik su sayacı aboneliğinde de isim değişikliği işleminin gerçekleştirildiğini kaydeden Sekmen, “32 adet mekanik su sayaç aboneliği kapatıldı. 16 adet arızalı olan mekanik su sayacı yenisi ile değiştirildi. Ayrıca 37 adet su aboneliğinde de tarife değişikliği yapıldı” dedi.

FATURALANDIRMA İŞLEMİ DEVAM EDİYOR

Kapaklı ’da Ekim Ayı sonu itibariyle 16 bin 259’u ön ödemeli ve 9 bin 910’u da mekanik su sayacı olmak üzere toplam 26 bin 169 su aboneliği bulunduğunu sözlerine ekleyen Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, “Mekanik su sayaçlarının 2013/6. dönem faturalandırma işlemi devam etmektedir” dedi.

192 SU SAYACI ARIZASINA MÜDAHALE EDİLDİ

Kapaklı Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nce 112 bağımsız bölüm başına, tahakkuk eden toplam 6 bin 060,32 TL proje onay ücretinin tahsil edildiğini ifade eden Adem Sekmen, “Birimimiz bu işlemlerin yanı sıra, Atatürk Mahallesi’nde 41, Bahçelievler Mahallesi’nde 32, Cumhuriyet Mahallesi’nde 62, İsmet Paşa Mahallesi’nde 18 ve İnönü Mahallesi’nde de 39 olmak üzere toplam 192 adet su sayacı arızasına müdahale etti” dedi. Çeşitli mahallelerde toplam 45 adet ana su borusu patlağının onarıldığını söyleyen Sekmen, “Ayrıca toplam 12 adet su borusu patlağı onarıldı. Çeşitli mahallelerde toplam 10 adet aboneye de su bağlantısı yapıldı” açıklamalarında bulundu.

 

 
İLÇEMİZ ANA CADDESİ PINAR BULVARINDA ASFALT BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

İlçe genelinde başlattığı yol çalışmalarına aralık vermeden devam eden Kapaklı Belediyesi tarafından Pınar Bulvarında asfalt yol onarım  çalışması yapıldı.

Karayolları Müdürlüğü himayesinde olan Pınar Bulvarı’nda izinsiz herhangi bir çalışma yapma yetkilerinin bulunmadığını belirten Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Karayollarından aldığımız izin çerçevesinde Pınar Bulvarı üzerindeki çukurlar tekrar kazılarak sıcak asfalt ile kaplandı” açıklamalarında bulundu.

Kapaklı’da artık yol sorununun ortadan kaldırılacağını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Pınar Bulvarı bilindiği üzere Karayolları Genel Müdürlüğü yetki alanı içinde bulunuyor. Yapımı devam eden Saray Çevre Yolu’nun hizmete girmesinin ardından bu yolun yetkisinin Kapaklı Belediyesi’ne geçmesini bekliyoruz. Böylelikle burada daha kapsamlı çalışmalar gerçekleştirebileceğiz” ifadelerini kullandı.Beton yol çalışmalarının şu anda Bahçelievler Mahallesi’nde devam ettiğini söyleyen Mandalı, “Asfalt yol çalışmaları hava şartları el verdiği sürece ilçe genelinde devam edecek” dedi.

 

 

 
BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA SERAT FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN EKİM AYI ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, her ay düzenlenen değerlendirme toplantıları çerçevesinde Fen İşleri Müdürlüğü’nün Ekim ayı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

BETON YOL YAPIM VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İlçede, asfalt ve beton yol ihalesi kapsamında beton yol çalışmalarının devam ettiğini belirterek sunumuna başlayan Mustafa Serat, “Ekim ayın’da Anı Sokak, Ak Sokak, Aksu Sokak, Yeşilova Sokak, Barbaros Sokak, Kosova Sokak, Güvercin Sokak, Çayeli Sokak, Çömlekçi Sokak, Hazer Sokak, Ertürk Sokak, Karagöz Sokak, Leylak Sokak, Akşemsettin Sokak, Şenlikoğlu Sokak, Dikilitaş Sokak, Dikici Sokak, Çimen Sokak, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, Halide Edip Adıvar Caddesi, Gül Sokak ve Ayan Sokak da beton yol çalışmaları tamamlandı. Asfalt yol çalışmaları kapsamında Alaaddin Caddesi ve buna bağlı sokaklarda kaba ve ince reglaj çalışmaları devam ediyor. Akkoyun Sokak, Zübeyde Hanım Sokak, Şahinbey Sokak, Saimbeyli Sokak, Kılıçarslan Sokak, Altınoluk Sokak, Akoluk Sokak, Değirmen Sokak ve Necip Fazıl Sokak da ise asfalt yol çalışmaları tamamlandı” diye konuştu.

KALDIRIMLAR YENİLENİYOR


İsmetpaşa Parkı ihalesi kapsamında da çalışmaların sürdüğünü söyleyen Serat, “Bu bir aylık süreçte yapımı devam edem su deposu çalışmaları tamamlandı. Anfi tiyatro oturma basamakları ile sahne kaba inşaatı betonarme işi tamamlandı. Tuvalet inşaatının temel çalışmaları devam ediyor. Çevre duvarı kazı çalışmaları başladı. İlçenin cadde ve sokaklarının engelli geçişlerine uygun hale getirilmesi için kaldırım ihalesi çalışmaları Fevzi Çakmak Caddesi’nde tamamlanırken, Volkan Caddesi, Levent Caddesi ve bunlara bağlı sokaklarda ise devam ediyor” dedi.

BOZUK YOLLAR ONARILIYOR

Kanalizasyon ana kollektör hattı döşeme çalışmalarının ekim ayında da devam ettiğini söyleyen Mustafa Serat, “Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesi girişine kadar 800’lük betonarme büz döşendi. Tuna Caddesi girişinde başlayan 600’lük betonarme büz döşeme işi şu an Koru Sokak’ta devam ediyor. Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir yandan da ilçede bozulan beton ve asfalt yolların yama ve tamirat işlerini gerçekleştiriyor. Beton ve asfalt yol ihalesi kapsamında eksik olan kaldırımların tamamlanması çalışmaları da sürüyor. Bu çerçevede Faruk Ilgaz Caddesi, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi ve Halide Edip Adıvar Caddesi’nde kaldırım çalışmaları tamamlanmış olup Alaaddin Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor” açıklamalarında bulundu.

İLÇEMİZ STADYUMU  29 EKİM İÇİN HAZIR HALE GETİRİLDİ

Mezarlık içinde hizmet binası yapım çalışmalarına başlanıldığını kaydeden Mustafa serat, “Burada, gasilhane, tuvalet, depo, idare odası gibi bölümler yer alacak” dedi. Kapaklı sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapım çalışmalarının tamamlandığını anımsatan Serat, “29 Ekim kutlama törenleri burada gerçekleştirildi. Bu çerçevede tribün ve çevre düzenleme çalışmaları yapıldı. İlçe anayolunun bozulan asfaltının tamirat işleri Karayolları Müdürlüğü ekipleri ile koordineli olarak yapıldı. Kapaklı halkından Ekim ayında kanalizasyon bağlantısı için gelen 14 adet dilekçe müracaatından 7’sinin bağlantısı gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

KÖYLERİN İHTİYAÇLARINA DA CEVAP VERİLDİ


Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne fosseptik çekimi için bir dilekçe ve telefon ile müracaatlar olduğunu söyleyen Serat, “Müracaatların tamamına cevap verildi ve gerekli çalışmalar yapıldı. Ayrıca Pınarça Köyü’nden ve Yanıkağıl Köyü’nden müracaatta bulunan vatandaşlarımızın da fosseptik kuyuları çekildi. DMO’dan 13 bin litre kapasiteli su tankeri teslim alındı ve hizmete sokuldu” açıklamalarında bulundu. 
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ SON ÖDEME TARİHİ 30 KASIM'DA SONA ERİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi, Emlak Vergisi ve İşyerlerine ait 2013 yılı Çevre Temizlik Vergisinin ikinci taksidi ödeme süresi 30 Kasım’da sona eriyor. Mükelleflerimiz Vergilerini Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası, Kapaklı İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığı ile aynı binada bulunan veznelere ödeyebiliyor.

Kapaklı Belediyesi ayrıca vatandaşlara www.kapakli.bel.tr adresinden de online ödeme imkanı sağlıyor.Mart, Nisan ve Mayıs aylarında birinci, Kasım ayında da ikinci taksit ödemeleri gerçekleşen Emlak Vergisi ve İşyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi 30 Kasım’da sona eriyor.Mükellefler Vergilerini Kapaklı Belediye Başkanlığı içinde hizmet veren vezneler ya da İsmetpaşa Mahalle muhtarlığı ile aynı binada bulunan  veznelere ödeyebiliyor.

7/24 ONLİNE ÖDEME KOLAYLIĞI

Kapaklı belediyesi vatandaşlara bir de online ödeme imkanı sunuyor.Mükellefler www.kapakli.bel.tr adresine girerek e-belediye sistemini kullanarak vergilerini kolaylıkla yatırabiliyor.Online hizmetten faydalanacak vatandaşlar e-belediye sisteminin Şifre Başvuru Bölümü  (İsimden Sicil Bul ) sekmesinden sicilini öğrenerek Genel Hızlı Borç Ödeme bölümünde sicil numaralarını ve T.C. Kimlik girerek kredi kartıyla borçlarını yatırabiliyor. Mükellefler online hizmet ve veznelerin yanı sıra emlak vergisi ödemelerini 240267 numaralı posta çeki numarasına sicil numaralarını da ekleyerek gerçekleştirebiliyor.

 

 
İSMETPAŞA MAHALLESİNDE KALDIRIM YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi tarafından İsmetpaşa mahallesinde engelli standartlarına göre kaldırım yenileme çalışmaları Kapaklı halkı tarafından büyük beğeni topluyor. Başkan Mandalı Kaldırım yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra İsmetpaşa Mahallesi Ana Caddesi olan Levent Caddesi ve caddeye bağlı Sokaklarda Asfalt Yol Yapım çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.


ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Başkan Mandalı Çalışmaları yerinde inceleyerek yaptığı açıklamasında ‘’ İsmetpaşa Mahallemizde Engelli standartlarına göre Kaldırım yenileme çalışmalarımız 25.Sokak, 46.Sokak, 48. Sokak, 50.Sokak, ve 62.Sokakta tamamladık. Engelli standartlarına göre Kaldırım yenileme çalışmalarımız 43.Sokak , 45.Sokak , 47.Sokak, 49.Sokak ve  İsmetpaşa mahallesi Ana caddesi olan Levent Caddesinde devam ediyoruz.Kaldırım yenileme çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Levent Caddesi başta olmak üzere İsmetpaşa mahallemizdeki sokaklarımızda  asfalt yol yapım çalışmalarına başlayacağız’’ Dedi.


İŞİMİZ HİZMET OLMAYA DEVAM EDECEK

Kapaklı Halkını modern, çağdaş ve standartları yüksek bir ilçede yaşatmak için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Mandalı ‘’ Hayata geçireceğimiz projeler ve hizmetlerimiz halkımızın mutluluğu, refah içinde yaşaması; daha da önemlisi güzel İlçemize bir kimlik kazandırmak adına olacaktır. Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilinciyle, vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak hazırladığımız projelerimizle, Halkımızdan aldığımız destekle,   “işimiz  hizmet olmaya devam edecektir.“dedi.


HALKIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ

Başkan Mandalı ‘’ El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle  eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda ilçemizi layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz ‘’ dedi.

 

 

 
MUHARREM AYINIZ VE HİCRİ YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

 

 

Rahmeti ve bereketi bol olan böylesine güzel bir ay'a girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin Hicri Yılbaşı'nı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
KAPAKLI’DA BETON YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Beton Yol Yapım çalışmalarını Bahçelievler Mahallesindeki Şenlikoğlu Sokak, Çömlekçi Sokak, Çayeli Sokak, Akşemsettin Sokak, Dikici Sokak ve Karagöz Sokak’ta tamamladı. Beton Yol Yapım çalışmaları, 19 Mayıs Caddesi, Ertürk Sokak, Hazer Sokak, Dikilitaş Sokak, Mehmetçik Sokak ve İkbal sokakta tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı , "Bugüne kadar yol çalışmalarımızda, alt yapı çalışmalarımızda fevkalade önemli atılımlar yaptık. Ve bu yol çalışmaları çerçevesinde de yaptığımız beton yol, asfalt yol, parke kaplama ve diğer yol çalışmalarımız hava şartları paralelinde ilerlemeye devam ediyor. Bu çalışmalarımızın da bir tanesi olan beton yol çalışmalarımız şu anda Bahçelievler Mahallemizde devam ediyor. Fen işleri müdürlüğümüzün, teknik olarak yol şartlarının en uygun olabilecek sistemi yollarımızda uyguluyor. Çalışmalarımız Bahçelievler Mahallemizin Şenlik oğlu Sokak, Çömlekçi Sokak, Çayeli Sokak, Akşemsettin Sokak, Dikici Sokak ve Karagöz Sokak’ta tamamlandı. 19 Mayıs Caddesi, Ertürk Sokak, Hazer Sokak, Dikilitaş Sokak, Mehmetçik Sokak ve İkbal sokakta tüm hızıyla devam ediyor" dedi.

Ayrıca Başkan Mandalı " İlçemize ve insanımıza olan hizmet aşkımız o kadar büyük ki, gelecek nesillerimiz için hayallerimiz o kadar çok ki,  durmadan, bıkmadan, usanmadan çalışmaya, hizmet yapmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Daha hayallerimiz çok, projelerimiz çok, kimsenin kimseye üstünlüğü olmadığını biliyoruz. Tek amacımız vatandaşlarımızı en iyi koşullarda yaşatmak ve Marka bir Kapaklı inşa etmektir. Bizler, bir aşkla bir hayalle yola çıktık ve hizmet etmek için buradayız. Biz hizmet aşkımıza inanıyoruz ve her şey Kapaklımız için diyoruz" dedi.

 

 

 
GAZİLERDEN KAPAKLI BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Gaziler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdikleri ziyaretin dönüşünde Kapaklı Belediyesine Teşekkür ziyaretinde bulundular. Gazileri makamında kabul eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Gazilerimiz, milletimizin gönlünde sonsuza kadar özel bir yere sahiptirler.’’dedi.

MİNNETLE ANIYORUZ

Gazileri makamında ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mandalı, “Vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına bu uğurda şehit olmayı göze alan, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimiz, milletimizin gönlünde sonsuza kadar özel bir yere sahiptirler. Bizlere bu güzel ülkeyi bırakan ve bu topraklar üzerinde sonsuza kadar bağımsız yaşamamız için canlarını ortaya koyan başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.’’ diye konuştu.


MANDALI’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ HEDİYE ETTİLER

Kapaklılı Kıbrıs Şehidi Vahit İnce’nin mezarı başta olmak üzere Kıbrıs Barış Harekatında önem arz eden yerlerin ziyaret edildiğine de dair Başkan Mandalı’ya bilgi veren gaziler, ziyarette Mandalı’ya plaket sundular. Başkan  Mandalı'nın ardından Gaziler Başkan yardımcıları Adem Sekmen ve Mustafa Serat’ı da makamlarında  ziyaret ederek birer plaket sundular.

 

 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

 

 


Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. Yılı tüm yurtta olduğu gibi  İlçemizde de coşkulu bir şekilde kutlandı.Kutlamalar saat 09.30’da kaymakamlık makamında düzenlenen tebrikat töreni ile başladı. Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun tebrikleri kabul etmesinin ardından kutlamalar yürüyüş ile devam etti. Kapaklı’nın tarihinde ilk kez ilçe olarak kutladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına halk büyük ilgi gösterdi. Yürüyüşte açılan 40 metrelik dev Türk Bayrağı, Pınar Bulvarı’nda farklı bir görüntü oluşturdu. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı Kapaklı Stadı’ndaki program Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Garnizon Komutanı Üstteğmen Ferhat Kaanoğlu ve Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın katılımcıların bayramını kutlaması ile başladı.


Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından geçit töreni düzenlendi. Geçit töreninin ardından konuşan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu Türkiye’nin yeni yaşına her zamankinden daha coşkulu bir şekilde girdiğini ifade ederek “Türk Milleti olarak ne kadar onurlansak azdır” dedi. Kaymakam Kuzulu, 600 yıldan fazla cihan devleti olarak dünyaya hükmeden Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarının işgal edildiğini ve böylece Türk Milleti’nin tarihten silinmeye çalışıldığını anımsatarak “Mukaddes vatan topraklarının işgal edildiği dönemde ülke olarak birçok sıkıntıyla mücadele ettik. Ancak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan kurtuluş mücadelesi sonunda 29 Ekim 1923 günü Cumhuriyet aydınlığına eriştik” dedi.


Cumhuriyetin gelecek nesillere bırakılan en büyük miras olduğunu söyleyen Kuzulu bu mirasa sahip çıkmanın en büyük görevleri olduğunu belirtti. Bu uğurda eğitimin vazgeçilmez temel değer olduğunu vurgulayan Kuzulu öğretmenlere de şu sözlerle seslendi “En önemli iş size düşmektedir. Güncel ve özgür düşünen, tartışan, üreten ve paylaşmasını bilen özgür bireyler yetiştirmekle mükellefsiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir nesil’ yetiştirmelisiniz”


Kaymakam Kuzulu, Cumhuriyeti, tüm kazanımlarıyla koruma görevinin de gençlere ait olduğunu ifade ederek “Bu görevi yerine getirirken Cumhuriyetin kazanımlarını ve getirdiği menfaatleri aklınızdan çıkarmayız. Bize düşen görev ise Cumhuriyeti korumak ve yücelmesini sağlamaktır” dedi. Kuzulu sözlerini Milli şaairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’ndan “Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı! Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı. Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı”  dizeleri ile sonlandırdı.


Kutlamalar, öğrenciler tarafından şiir ve kompozisyonların okunması, ardından da halk oyunları gösterisinin sunulması ile devam etti. Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında öğrenciler arası koşu yarışları da düzenlendi. 100 metre erkeklerde Beytullah Ayan birinci olurken, Gürkan Berkay Ergeç ikinci, Zafer Beste üçüncü ve Yasin Kara da dördüncü oldu. 100 metre kızlar koşusunda ise Duygu Bilgin birinci olurken, Yaren Elbüken ikinci, Aleyna Direk üçüncü ve Melek Dursun da dördüncü oldu. 100 metre koşularında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel tarafından verildi.


Yarışmaların sonunda ise 4 x 100 metre bayrak yarışı yapıldı. Bayrak yarışını Doğukan İlhan, Serdar İşhan, Ferdi Kurtuldu ve Yürükoğlu’ndan oluşan takım kazandı. Bayrak yarışında dereceye giren öğrenciler ise ödüllerini İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyyide Yılmaz’ın elinden aldı. Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Garnizon Komutanı Üstteğmen Ferhat Kaanoğlu verirken; şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından verildi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde kültürel etkileşim projeleri kapsamında AB ülkelerinden gelen öğretmen ve öğrencileri ağırlayarak ülke tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı Yanıkağıl İlkokulu Müdürü Ercan Küçük ve okul öğretmenlerine de Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu tarafından birer teşekkür plaketi takdim edildi. Kutlamalar lise öğrencilerinin halkoyunu gösterileri ile son buldu. Kutlama sonunda gökyüzündeki kırmızı beyaz balonlar ve paraşütlü bayraklar muhteşem bir görüntü oluşturdu.

 

 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

 

 
29 EKİM 'DE CUMHURİYET İÇİN YÜRÜYORUZ

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Kapsamında 29 Ekim 2013 Salı Günü Saat 10.00 'da Belediyemiz önünden toplanarak İlçemiz Stadına kadar Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirilecektir.

Tüm halkımıza ilanen duyurulur.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
KAPAKLI BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ FIRINLARI DENETLEDİ

 

 

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki ekmek fırınlarını denetledi. Hijyen ve ekmek gramajı hususunda denetleme yapan ekipler, gramajı düşük olan ve sağlıklı hijyen koşullarını sağlamayan  fırınlar hakkında işlem yaptı. Zabıta Müdürlüğü Ekipleri yaptığı denetimlerde, denetlenen iş yerlerinin çalıştırma ruhsatı ve üretilen ekmeklerin gramajlarını inceledi. Ekmek fırınlarının sağlık ve hijyen kurallarına uygun olup olmadığı da kontrol edildi. Vatandaşın huzurlu, sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun alışveriş yapmalarını sağlamak ve esnafları bilinçlendirmek amacı güden denetimler periyodik olarak sürekli devam edecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ‘’Biz Belediye olarak periyodik denetimlerimizi sürdürüyoruz. Öncelikli olarak fırın, pastane, kasap ve lokantalarda denetimlerimizi her zaman ki gibi özenle yapıyoruz. Bu yaptığımız denetimi ilçemizde faaliyet gösteren ekmek fırınlarında yaptık. Yaptığımız uygulamada genel temizlik koşulları ve yasal çalışma şartları konularında denetim yaptık. Çünkü bu tür işletmelerde yapılacak bir hata insan sağılığını olumsuz etkileyecektir. Yasal olmayan hiçbir konuda kesinlikle taviz vermedik, vermeyeceğiz ve gerekli yaptırımları uygulayacağız’’ dedi. Mandalı halkın sağlığıyla oynayanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini sözlerine ekledi.

 

 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

 

 

Cumhuriyetmizin 90'ıncı Yılı Resmi Kutlama Törenleri 28 Ekim 2013 Pazartesi günü Saat : 13.00'te başlayacak , 29 Ekim 2013 Salı günü Saat 24.00'te sonra erecektir. 28 Ekim 2013 Pazartesi günü Kaymakamlık , Jandarma Komutanlığı , Belediye Başkanlığı  çelenklerini Saat 12.30'da Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıt'ı önünde hazır bulunduracaklardır.

 

28 Ekim 2013 Pazartesi günü Saat 13.00 'de Çelenkler , İlçe Kaymakamı , İlçe Jandarma Komutanı  ve Belediye Başkanı tarafından törenle Atatürk Anıt'ı sunulacaktır. 28 Ekim 2013 Pazartesi günü Saat : 13.00'ten itibaren ; Resmi ve özel tüm binalar , dükkanlar ve iş yerleri  bayraklarla donatılacaktır. ( Bayraklar Bayrak kanuna uygun olacaktır.)

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kapaklı Kaymakamı  Aslı Aynaoğlu Kuzulu tarafından yapılacaktır. 29 Ekim 2013 Salı günü Saat 9.30'da Kaymakamlık Makamında Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu tarafından tebrikler kabul edilecektir.

 
DUYURU - 2.ETAP ASFALT VE BETON YOL YAPILACAK CADDE VE SOKAKLAR

 
İLÇEMİZDE ASFALT VE BETON YOL ÇALIŞAMALARI DEVAM EDİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Asfalt ve Beton yol yapım çalışmaları İlçemiz genelinde aralıksız devam ediyor. Asfalt Yol yapım çalışmaları Bahçelievler mahallesi  Alaeddin caddesine bağlı sokaklar , beton yol yapım çalışmaları ise Cumhuriyet mahallesi Akşemsettin sokakta devam ediyor.

CUMHURİYET MAHALLESİ YOLLARI BETONLANIYOR

Çiçeği burnunda ilçe Kapaklı’daki yol sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi Akşemsettin Sokak’ta beton yol çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt yol yapım çalışmalarında da bir hayli yol kateden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bahçelievler Mahallesi Alaaddin Caddesi’nde, Akkoyun Sokak, Şahinbey Sokak, Zübeyde Hanım Sokak, Kılıçaslan Sokak, Saimbeyli Sokak, Erdinç Sokak, Çileli Sokak, Kayalık Sokak, Nazlı Sokak, Dolunay Sokak ve Başaran Sokak’ta asfaltlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

ÇALIŞMALARIMIZ İLÇEMİZ GENELİNDE SÜRECEK


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ‘’ Asfalt ve Beton yol yapım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Göreve geldiğimizden bu yana  parke, beton yol ve asfalt  çalışmasına büyük önem verdik.Beton yol çalışmalarımızın yanında asfalt yol çalışmalarımıza da ilçemiz genelinde devam edeceğiz. Halkımıza hizmet için varız, hizmet etmeye de devam edeceğiz.

 

 

 
MANDALI '' ENGELLİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ ''

 

 

Her fırsatta engellilerin yanında olduklarını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediyesi olarak ilçede yaşayan engelli vatandaşların daha huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamalarına zemin hazırlamaya çalıştıklarını kaydetti. Kapaklı Belediyesi bu çerçevede 2 engelli vatandaşa daha akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu.


Engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalyeleri kendi eliyle teslim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğunu kaydetti. Kimin ne zaman engelli olacağının bilinemeyeceğine vurgu yapan Mandalı, “Her gün yüzlerce binlerce trafik kazası görüyoruz. Birçok kişi her gün çeşitli hastalıklar geçiriyor. Engelin de çeşitleri çok fazla. Kimisi fark edilir, kimisi fark edilmez. Onun için bu konuda kimse ‘tamam ben bugün sağlamım benim bu tip duyarlılığa ihtiyacım yok’ deme lüksünde olmamalıdır” açıklamalarında bulundu.


Yalnız yerel yönetimlerin değil, tüm vatandaşların engelliler konusunda olağanüstü bir duyarlılık göstermesi gerektiğinin altını çizen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Herkes yapılan çalışmalara elinden gelen her türlü desteği vermelidir” dedi. Çiçeği burnunda ilçe Kapaklı’da insanların engelliler konusunda gerekli duyarlılığa sahip olduğunu söyleyen Mandalı, “Hem resmî kurumlarda hem sivil toplumda yaygın hale geldi. Her gün yeni yardımlar gerçekleşiyor. Bu durumdan gurur duyuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmayada devam edeyeceğiz” ifadelerini kullandı.


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Cumhuriyet Mahallesi Zengin Caddesi’nde ikamet eden 6 yaşındaki Tunahan Demirci ile Bahçelievler Mahallesi Nazlı Sokak’ta ikamet eden 60 yaşındaki Fethiye Uzunoğlu’na akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine bizzat teslim eden Başkan İrfan Mandalı, akülü tekerlekli sandalyelerin nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi vermeyi de ihmal etmedi.

 

 
BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILIM YOĞUN OLDU

 


Bayramın 1. Günü Recep Güven çay bahçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine katılım yoğun oldu.Siyasi parti ilçe teşkilatları,sivil toplum örgütleri ve vatandaşların törene ilgisi yoğun  olurken, Kaymakam Kuzulu ve Belediye Başkanı Mandalı törene katılan vatandaşlarla yakinen ilgilendi.

Bayramlaşma törenine Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu,  İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kayaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel,Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Serat, Serpil Sevgi,Adem Sekmen,Halkla İlişkiler Müdür vekili Ayşegül Ölke, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, Belediye Meclis Üyesi Ali Doğuş,Kapaklı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Seyyide Yılmaz, Gaziler derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ÇOCUKLARA OYUNCAK VE ÇİKOLATA DAĞITILDI

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Bayramlaşma törenine katılan çocuklara hediyeler verirken bu güzel günde törene katılan çocukları sevindirdi.

 

 

 

 
BAŞKANIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

 

Bayramlar, özellikle dini bayramlarımız insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bizi biz yapan geleneklerimizi yeniden aynı coşku, heyecan ve şuurla yaşama gayreti içinde olmalıyız. Geleneklerini, örf ve adetlerini her zaman korumasını bilmiş, inancı ile bunları birleştirmiş olan toplumlar, tarihte yer almaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle , Kurban Bayramının ülkemiz ve milletimiz başta olmak üzere tüm Müslüman âlemine ve insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini diler, Kapaklılı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslâm âleminin kurban bayramını en samimi duygularla kutlarım.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı

 

 
ÇERKEZKÖY KAYMAKAMI METİN KUBİLAY ZİYARETİ

 

 

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, geçtiğimiz günlerde kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya dün iade-i ziyarette bulundu.


Göreve başladığı ilk günden bu yana bölge halkından yakın ilgi gördüğünü ifade eden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, iade-i ziyaretlere başladığını kaydetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kaymakam Kubilay’a ilçenin tarihi ve belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kapaklı Belediyesi olarak bir yandan asli görevleri olan altyapı ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Mandalı, bir yandan da sosyal belediyecilik anlayışının gereğini yerine getirmeye gayret ettiklerini ifade etti. Ziyaret bölge halkı için yapılabilecek çöalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

 
BAŞKAN MANDALI KARLI PARKINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Büyükşehir kanunu ile birlikte Çerkezköy’den ayrılarak Kapaklı’ya bağlanan Karlıköy’ü ziyaret etti. Köy halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Mandalı, burada ikamet eden bir engelli vatandaşa da akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

Karlıköy ziyaretinde Kapaklı Belediyesi tarafından köye yaptırılan ‘Karlı Parkı’nı inceleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Büyükşehir yasası çerçevesinde çiçeği burnunda ilçe Kapaklı’ya bağlanan Karlıköy ve diğer dört köyde bu tür hizmetlerin devamının geleceğini ifade etti. Karlıköy ziyaretinde köy halkının büyük ilgisi ile karşılaştı. Karlı Parkı içinde monte edilen oyun grubu ise en çok da karlıköy’ün çocuklarını sevindirdi.


Başkan Mandalı, Karlıköy’de belediye tarafından yapılan park alanındaki incelemelerinin ardından bir engelli vatandaşı ziyaret ederek kendisine akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Belediye olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını kaydeden Mandalı, “Amacımız yapacağımız çalışmalarla engelli kardeşlerimizin yaşamını bir nebze dahi olsa kolaylaştırmaktır” dedi.

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ ENGELLİ VATANDAŞLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

 


Kapaklı Belediyesi tarafından ilçede yaşayan engelli vatandaşlara yapılan yardımlar sürüyor. Belediye Başkanı İrfan Mandalı 3 engelli vatandaşı daha akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye ederek sevindirdi.


Engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek sandalyeleri bizzat teslim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğunun altını çizerek, “Kimin ne zaman engelli olacağı bilinmez. Her gün yüzlerce binlerce trafik kazası görüyoruz. Birçok kişi her gün çeşitli hastalıklar geçiriyor. Engelin de çeşitleri çok fazla. Kimisi fark edilir, kimisi fark edilmez. Onun için bu konuda kimse ‘tamam ben bugün sağlamım benim bu tip duyarlılığa ihtiyacım yok’ deme lüksünde olmamalıdır” ifadelerini kullandı.


Herkesin engelliler konusunda olağanüstü bir duyarlılık göstermesi gerektiğini kaydeden Belediye Başkanı Mandalı, “Herkes yapılan çalışmalara elinden gelen her türlü desteği vermelidir” dedi. Kapaklı’da bu bilincin uyandığını ve güçlü bir şekilde hem resmî kurumlarda hem sivil toplumda yaygın hale geldiğini söyleyen Başkan Mandalı, “Her gün yeni yardımlar gerçekleşiyor. Bu durumdan gurur duyuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmayada devam edeyeceğiz” dedi.


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden 62 yaşındaki Sedat Sönmez ile 68 yaşındaki Duran Ersin’e akülü tekerlekli sandalye yardımında bulunurken, yine Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden 77 yaşındaki Hatice Yıldız’a da manuel tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine bizzat teslim eden Başkan Mandalı, akülü tekerlekli sandalyelerin nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi verdi.

 

 
AVRUPANIN DÖRT BİR YANINDAN GELEN MİSAFİR ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTUK

 


Comenıus Projeleri kapsamında Yanıkağıl Ortaokulu’nun davetlisi olarak Türkiye’ye gelen İtalya, İspanya, Hollanda ve Fransa’dan gelen 18 öğrenci ve 10 öğretmen oluşan toplam 28 kişilik kafile Kapaklı Kaymakamı’nı ve Kapaklı Belediyesi’ni ziyaret etti.

Comenius Projesi kapsamında İtalya, İspanya, Hollanda ve Fransa’dan oluşan heyet Yanıkağıl Ortaokulu’nun daveti üzerine hafta sonunda Türkiye’ye geldi. Burada farklı kültürleri öğrenme fırsatı bulan 18 öğrenci ve 10 öğretmen Kapaklı Belediyesi’ne de ziyaret gerçekleştirdi. Dün saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı misafirlerini Meclis Salonu’nda ağırladı.


Avrupa ülkelerinden gelen misafirleri Kapaklı’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Avrupa fonundan faydalanabilmek için Türkiye’ye katkı sağlamanız gurur vericidir. Her ne kadar Avrupa fonuna Türkiye’den belirli bütçeler ayırsak da vermiş olduğumuz 100 TL’nin değer fiyatının yalnızca 10 TL’sini döndürebiliyoruz. Bunun 90 TL’lik kısmı Avrupa ya da bu fonlarda çalışan birliklerde kalıyor. Projeler nezdinde tam profesyonel olmamız gerekiyor. Böylelikle vermiş olduğumuzun daha fazlasını alma gayesinde olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Kapaklı’nın yeni ilçe olduğun anımsatan Mandalı, ilçenin tarihi hakkında bilgilendirmede bulundu. Kapaklı’nın, çok hızlı göç alan bir ilçe olduğunu belirten Mandalı, “Nüfus her yıl yüzde 14 artış gösteriyor. Bunun sebeplerinin başında sanayi kenti olmamız geliyor. Türkiye’de ilk 50’de bulunan sanayi kuruluşlarının birçoğu bu ilçede yer almaktadır. Bu fabrikalar 50 bin vatandaşı istihdam ediyor. İstanbul’da bulunan sanayi kuruluşları bulunduğumuz coğrafyaya gelmektedir. Bu şekilde de nüfus artışı gerçekleşmiş oluyor” dedi.
Kapaklı’nın yaş ortalamasının 34 olduğunu ifade eden Mandalı, “Genç bir nüfusa sahibiz.


Belediyesi olarak buradaki hizmetleri alt yapıdan diğer unsurlara kadar götürmeye çalışıyoruz. İnşallah sizin bu okullar arası projelerinize de katkı sunmaya devam edeceğiz. Avrupalılar ülkemizi peçeli, kendi içine kapalı devlet olarak görüyor. Ama böyle olmadığımızı görüyorsunuz. Hiçbir zaman Avrupa ülkeleri ile ilişkimizi koparmayı düşünmüyoruz. Başta Suriye, Irak ve Mısır’da bizim de arzu etmediğimiz olaylar gelişiyor. Onlarla bizi sakın karıştırmayınız. Bizler daha modern bir islam ülkesiyiz. Çünkü biz dünya üzerinde yaşayan 7 milyar insan ile buluşmayı benimseyen bir milletiz” ifadelerini kullandı.

Kapaklı’ya gelen misafirlere hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ise “Ben yeni ilçe olan Kapaklı’nın Kurucu Kaymakamıyım. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bir buçuk ay önce göreve atandım. Kaymakamlık sizin ülkelerinizde olmayan birim. Farklı yönetim sistemleri olan ülkelerden geliyorsunuz. Bizim için kaymakam merkezi idarenin taşra temsilcisidir. Bu proje kapsamında Kapaklı’yı ve Yanıkağıl Köyümüzü ziyaret ettiniz. Eğitim sistemi ile ilgili bilgiler edindiniz. Hepinize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


" PROJENİN ÖNEMİNDEN BAHSETTİ "

Comenıus projesinin öneminden bahseden kafile başkanı Annadora Riondino, “Bu proje Avrupa’nın çok farklı okullarını bir araya getiriyor. Bunun Türkiye’de okullar için çok olmuş olabilir ama Yanıkağıl’ın ilk projesidir. Avrupa kültürü ile buluşacağımız için çok mutluyduk ve bu projeyi de dört gözle bekledik. Bu projenin amacı kültürler arası kaynaşmayı sağlamaktır. Her ülkenin başka bir ülke ile her zaman ortak bir paydası olabilir. Bu konu ile ilgili hazırlanan tüm materyalleri ve tüm konuları toplantılarda paylaşmaya özen gösteriyoruz. Bizler öğrenciler getiriyoruz ve onlar da gerçek yaşamlarını buradaki öğrenciler ile paylaşıyorlar” diye konuştu.

“AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMESİNİ DESTEKLİYORUZ”

Projede desteklerini esirgemeyen Yanıkağıl Ortaokulu öğretmenlerine ve sponsorlara teşekkür eden Riondino, “Biz toplantı boyunca farklı kültürle kaynaşma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye Avrupa birliğine girecek mi, girmeyecek mi tartışmaları var. Türkiye bazen çok yakın, bazen de çok uzak oluyor. Türkiye’nin Avrupa birliğine girmesini destekliyoruz. Çünkü bizim de gelişmemiz ve büyümemiz için önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.

" HEDİYELER VERİLDİ"

Konuşmaların ardından Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan, Mustafa Serat, Serpil Sevgi öğrencilere içinde şapka, türk bayrağı ve parfümlerin bulunduğu hediye çantasını takdim etti. Düzenlenen programa Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan, Mustafa Serat, Serpil Sevgi, Comenıus Projeleri kafile Başkanı Annadora Riondino, Yanıkağıl Ortaokulu Müdürü Ercan Küçük ve İngilizce Öğretmeni Ela Uzcan, öğretmeneler ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

 

 

 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNÜN EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU AÇIKLANDI

 

 

Kapaklı Belediyesi’nin her ay düzenlediği Değerlendirme Toplantısı’nda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Eylül Ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, 13 Yeni Yapı, 5 de İlave Kat Ruhsatı düzenlendiğini belirtti.

111 HAK EDİŞİN ÖDEMESİ YAPILDI


Kapaklı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından son bir ay içinde 12 adet İmar Durumu verildiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serfat, “Eylül ayı içinde 13 adet Yeni Yapı,  5 adet de İlave Kat Ruhsatı düzenlendi. Ayrıca 7 adet Ruhsat Yenileme işlemi yapılırken, 111 adet hak ediş yerinde kontrol edilerek, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü vasıtası ile ödemeleri yapıldı” dedi.

149 ADET ADRES VE NUMARATAJ İŞLEMİ YAPILDI

Eylül Ayı içinde 1 adet inşaat ruhsatı için mütahit değişikliği yaparak ruhsat düzenleyen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Şantiye Şefi İstifası için de mühürleme işlemi gerçekleştirdiğini kaydeden Serat, “Bu süre zarfında 16 adet Kat İrtifakı tamamlandı. 42 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendi.  149 adet Adres ve Numarataj işlemi yapıldı. İnşaat sigortası ödemesi biten 54 binanın SGK yazıları yazıldı. İnşaatı biten 58 binanın harç tahsili yapılabilmesi için gerekli yazılar yazıldı. 20 adet ekspertiz dosyası incelendi. 2 adet geçici ustalık 2 adet de Fesih Ruhsatı belgesi düzenlendi. Kadastro şefliğine 1 adet ifraz ve 7 adet cins değişikliği yazısı yazıldı” açıklamalarında bulundu.

 
İLÇEMİZ MEZARLIĞINDA ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı ilçesinde, ilçe mezarlığının daha modern bir görünüme kavuşması adına yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

İlçe mezarlığının daha modern bir görünüme kavuşması adına yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tek gayelerinin Kapaklı halkının refahını sağlamak olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Kapaklı halkı her şeyin en iyisine layıktır" diye konuştu.

Kapaklı'da belediye ekipleri ilçe mezarlığı içinde çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Mezarlık içerisine vatandaşların cenazelerde ve kabir ziyaretlerinde mevlit okutmaları ya da pilav dağıtımı gibi durumlarda daha rahat edebilmeleri amacıyla mezarlık içer,sine kamelyalar konulduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  bundan sonraki süreçte de ilçe mezarlığının temizliği ve bakımının düzenli olarak yapılmaya devam edeceğini mezarlık giriş kapısına aydınlatmalı modern tabelanın yerleştirildiğini belirtti.

Yaptıkları tüm çalışmaların Kapaklı halkının daha huzurlu ve dara refah bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Belediye olarak asli görevlerimiz olan altyapı ve yol çalışmalarında büyük bir ilerleme kaydettik. Eğitim, spor ve sosyokültürel anlamda da önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Kapaklı halkı her şeyin en iyisine layıktır" ifadelerini kullandı.

 

 
BAŞKAN YARDIMCISI ADEM SEKMEN SU İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN EYLÜL AYI FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

 

Kapaklı Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri’nden sorumlu Belediye Başkan yardımcısı  Adem Sekmen, birimin son bir ay içinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkan Yardımcısı Sekmen, Eylül bugün itibariyle ilçede 16 bin 132’si ön ödemeli, 9 bin 910’u ise mekanik olmak üzere toplam 26 bin 42 su abonesinin bulunduğunu kaydetti.


Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen’in Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Eylül Ayı faaliyetleri hakkında yaptığı açıklamalarda ilçedeki su abonesi, sayısında son bir ayda 207 abone artışı meydana geldiği belirtildi.


Kapaklı Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nde mekanik su sayaçlarının 2013 / 6. dönem faturalandırma işlemlerinin devam ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Sekmen, 78 bağımsız bölüm başına, 4 bin 220,58 TL proje onay ücreti tahakkuku yapıldığını ve tahsil edildiğini kaydetti. Sekmen Eylül ayı içinde Atatürk Mahallesi’nde 43, Bahçelievler Mahallesi’nde 37, Cumhuriyet Mahallesi’nde 59, İsmet Paşa Mahallesi’nde 21 ve İnönü Mahallesi’nden de 36 olmak üzere toplam 196 sayaç arızasına gidildiğini belirtti. Çeşitli mahallelerde toplam 22 adet ana su borusu patlağı ve 51 adet de su borusu patlağının onarıldığını söyleyen Sekmen, 21 adet aboneye de su bağlantısı yapıldığını ifade etti.


Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün Eylül Ayı içerisinde 218 adet ön ödemeli sayaca yeni su abonesi işlemi gerçekleştirdiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Sekmen, 159 adet ön ödemeli sayaca da isim değişikliği işlemi yapıldığını söyledi. Bir aylık süreçte 74 adet ön ödemeli su sayacının da yenisi ile değiştirildiğini kaydeden Sekmen, “138 adet mekanik su sayacı aboneliğinde isim değişikliği yapıldı. 44 adet mekanik su sayaç aboneliği kapatıldı. 14 Adet arızalı olan mekanik su sayacı yenisi ile değiştirildi. Ayrıca 87 adet su aboneliğinde de tarife değişikliği yapıldı” dedi. Adem Sekmen, Eylül Ayı sonu itibari ile 16 bin 132 adet ön ödemeli ve 9 bin 910 adet mekanik su sayaç aboneliği bulunduğunu sözlerine ekledi.

 
BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE BETON YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 


Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Bahçelievler Mahallesi’nde gerçekleştirilmekte olan beton yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


2013 yılı sonuna kadar ilçedeki yol sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını Bahçelievler Mahallesi’nde Leylak Sokak, Çimen Sokak, Ak Sokak, Ayan Sokak, Kosava Sokak, Yeşil Ova Sokak, Hoca Ahmet Yasevi Caddesi ve Halide Edip Adıvar Caddesi’nde tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri çalışmaların Şenlikoğlu ve Güvercik Sokaklarda devam ettiğini kaydetti.

Çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Yol demek medeniyet demektir. İlçemiz genelinde beton yol çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Sokak ve caddelerimiz sırasıyla beton yollara kavuşuyor. İlçemizde artık yol sorununu ortadan kaldırıyoruz. Çalışmalarımız ilçemiz genelinde sürecek” diye konuştu.

 

 
EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

 

Kapaklı Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün saat 14.00’da yapıldı. Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapılan toplantıya CHP’li meclis üyesi mazeret bildirerek katılmadı. Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce kısa bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı önceki gece uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Suat Bars’a Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına da baş sağlığı diledi.

Meclise sunulan 6 dilekçenin gündem maddelerine eklenmesi ve saygı duruşunun ardından toplantının ilk gündem maddesinde 675 ada 3 nolu parseldeki belediye hissesinin hisse ortağına satılmasının oybirliği ile kabul edildi. İlgili gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından dilekçelerin görüşülmesine geçildi. Zabıta Müdürlüğü’nün İçkili Yer konulu dilekçesi görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Belediye sınırları içinde bulunan bir parka merhum Neşat Ertaş’ın adının verilmesi konusu oybirliği ile kabul edilirken, “İlçede bulunan 3 katlı yerlerin 4 kata çıkarılması’ talebine ilişkin dilekçe ve diğer 5 dilekçe de İmar Komisyonu’na havale edildi.


DİLEKÇELER GÖRÜŞÜLDÜ

Bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen konuların komisyon raporları doğrultusunda karara bağlanmasının ardından imar planı ile ilgili meclise sunulan dilekçeler görüşüldü. İlçe sınırları içinde bulunan 271 nolu mer’a vasıflı parselin imar planındaki durumundan dolayı 270 nolu kadastral parsele imar uygulaması yapılamadığını belirten parsel malikinin vekilince, parseldeki terkler aynı kalmak kaydıyla plan tadilatı talebi görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

 
1. AMATÖR FUTBOL LİGİNDE HEYECAN DEVAM EDİYOR

 

 

2013 – 2014 sezonunu 1.amatör lig B Grubu 2.Hafta maçında Site Spor’umuz 29 Eylül Pazar günü  Kapaklı sahasında saat  13:00 ‘de Çukuryurt Spor’la karşılaşacak.

Ilk hafta da Saray Spor deplasmanından üç puan çıkaran kırmızı şeytanlar , Yıldız Gençlik Spor’u 4-0 yenen Çukuryurt Spor’u konuk edecek.Sezon hazırlık döneminde Çorlu’da yapılan hazırlık maçında, müsabaka 2-0 Site Spor lehine devam ederken Çukuryurt Spor 70. Dakika sahadan çekilmişti.

Kurban Kesimi ve Veteran Maçı

Karşılaşma öncesi saat 12:00 ‘ de sezon için Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalının katılımıyla kurban kesecek olan Site Spor , müsabaka sonrası da Kapaklı Sahasının temsili açılış maçında Veteran Futbolcuları ile Kapaklı Spor Veteran takımı ile karşılaşacak. Müsabaka saat 15:30 ‘da başlayacak.

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE GİYSİ VE KIRTASİYE YARDIMI

 

 

Kapaklı Belediyesi, ilçede eğitim gören 92 öğrenciye giyecek ve kırtasiye yardımı yaptı. Dün öğrencilere giyecek ve kırtasiye malzemelerini teslim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Çocuğunun okul ihtiyaçlarını gideremeyen ailelerimiz, okul aile birlikleri ve durumu iyi olan aileler tarafından korunmalıdırlar. Biz Belediye olarak talep olduğu taktirde bu konuyu görüşerek durumu iyi olmayan ailelere yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz” dedi.

Kapaklı Belediyesi’nde dün saat 14.00’da düzenlenen programda, maddi durumu iyi olmayan 92 öğrenciye belediye tarafından kırtasiye, mont, ayakkabı ve eşofmandan oluşan eğitim paketleri dağıttı. Öğrencilere kırtasiye ve giyecek paketlerini dağıtan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Kapaklı’da okumak için evinden çıkan birçok öğrencimiz maddi imkânsızlıklar içerisinde okula gitmek zorunda kalmaktadır. Bizim asli görevimiz öğrencilere yardım olmamakla birlikte, biz elimizden geleni yaparak öğrencilerimizin okumalarına katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Çocuğunun okul ihtiyaçlarını gideremeyen ailelerin, okul aile birlikleri ve durumu iyi olan aileler tarafından korunması gerektiğini ifade eden Mandalı “Biz Belediye olarak talep olduğu taktirde bu konuyu görüşerek durumu iyi olmayan ailelere yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Sizden çocuklarınıza sahip çıkmanı istiyorum. Okula gidiyorlar diye sorumluluktan kurtulduğunuz zannetmeyin. Onlara verilen ödev ve dersler aynı zamanda size verilmişçesine çocuklarınızla yakından ilgilenmek zorundasınız” diye konuştu.

 

 
KAPAKLI PTT ŞUBESİ MÜDÜRLÜK OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLADI

 

 

Tekirdağ’ün büyükşehir olduğu yasa kapsamında ilçe statüsüne kavuşan Kapaklı’da kaymakam atamasının ardından kamu kurum ve kuruluşlarının ilçedeki oluşumları da hızlandı.

Nüfus Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü gibi kurumların yanı sıra, Kapaklıdaki PTT Şubesi de müdürlük olarak hizmet vermeye başladı. PTT Kapaklı Şube Müdürlüğü’nün ilk etapta 2 personel ile hizmet verdiğini ifade eden Çerkezköy PTT Müdürü Ali Arslan, “Bir süre önce hizmete giren Cumhuriyet Mahallesi Pınar Caddesi’nde bulunan PTT şubemiz Kapaklı’nın ilçe olması ile birlikte müdürlük oldu.  Şuan itibariyle iki personel ve yedi tane dağıtıcı bulunuyor. Şube müdürlüğü 9 Eylül’de tadilata girdi ve geçtiğimiz günlerde de çalışmalara başladı. Konuyla ilgili baş müdürlük ile yazışmalar yapıldı. İlerleyen günlerde geçici bir müdür ataması yapılması ve personel gelmesi bekleniyor” dedi.

Arslan, Kapaklı’da bulunan vatandaşların işlemleri için Çerkezköy’e gelmeyeceğini belirterek “Vatandaşlarımız merkez şubemizde yaptıkları elektrik, telefon, havale, kargo, aps kabul işlemleri, mektup, posta hizmeti, emekli ve SSK maaşları, Sosyal Güvenlik ve İşkur ödemelerinin de aralarında bulunduğu 117 işlemi müdürlükte rahatlıkla yapabilecekler” diye konuştu.

 
İLÇEMİZE MÜFTÜ ATAMASI YAPILDI

 

 

Büyükşehir Yasası kapsamında ilçe statüsüne kavuşan Kapaklı’ya müftü olarak atanan Ali Kotan, Kapaklı da göreve başladı. Tekirdağ Müftü Yardımcılığı görevinden Kapaklı Müftülüğü’ne atanan Kotan, ilk vaazını Kapaklı Şehitler camiinde verdi.

Kotan “Tekirdağ’ın büyük şehir, Kapaklı’nın ilçe olması hasebiyle Kapaklı’da Müftülük kurulumu ve kurumun faal hale getirilmesi ile görevlendirildim” dedi. Müftülük Binasının, Şehitler Camii’nin alt katında kurulacağını ifade eden Kotan “Binada gerekli tadilat yapıldıktan sonra, Müftülük Binası olarak hizmete açılacak” dedi.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Devlet Malzeme ofisinden 2013 Model Ford Kargo araç üzerine 13.000 Lt kapasiteli Su tankı alındı.

Başkan Mandalı açıklamasında “ Belediyemize Devlet malzeme ofisi Genel Müdürlüğünden 2013 model Ford Kargo araç üzerine 13.000 lt kapasiteli paslanmaz saçtan imal edilip montajı yaptırılan su tankeri alınmıştır. Su tankımızın üzerinde 10 bar basınca kadar çalışabilecek kendinden otomatik su pompası bulunmaktadır. Yine tankımızın üzerinde sağ ve sol yandan ikişer adet olmak üzere 2,5  ve 2 adet 2 parmak olmak üzere toplam 4 adet su çıkışı bulunmaktadır. Bu sayede olası yangınlarda 2 adet itfaiye aracımıza aynı anda su takviyesi yapabileceğiz. Tankımızın üzerinde jetleme sistemi olup ve 360 derece dönebilen hareketli 30 metre mesafeye kadar su basabilen monitör bulunmaktadır.

Yine araç üzerinde sağ ve sol şöför mahalinden ayrı ayrı kumanda edilebilen basınçlı yol sulama sistemi bulunan aracımızın arka kısmında 1 parmak 30 metre uzunluğunda ucunda jetleme ve sisleme özelliğine sahip mekanik sarmalı acil müdahale çıkrığı bulunan su tankerimiz ilçemizin hizmetine girmiştir. Hayırlı ve uğurlu olsun. “ dedi.

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ İTFAİYE TEŞKİLATININ 90.YILI KUTLANDI

 

 

İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 90. yıldönümü, Kapaklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından belediye meydanında gerçekleştirilen törenle kutlandı.


İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 90. yıldönümü, tüm ülkede olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen programla kutlandı. Belediye Meydanı’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Atatürk Anıtı’na Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen tarafından çelenk sunuldu. Kutlama programı itfaiye personelinin Başkan İrfan Mandalıyı ziyareti ile devam etti. İtfaiye çalışanlarının gününü kutlayan Mandalı, “Eğitim gerektiren bir meslek icra ediyorsunuz. Çalışma saatleri belli olmayan bir mesleğiniz var. Göreviniz can kurtarmaya dayalı bir meslek olması nedeni ile büyük önem arz etmektedir” dedi.


Çalışmalar, esnasında emniyet kurallarına azami derecede dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Mandalı,  “İşinizi severek yapmalısınız. Mesleğiniz gereği dikkat etmeniz gereken kurallar var. Bu kurallara dikkat ettiğiniz takdirde kendi can emniyetinizi sağladığınız gibi, sizin yardımınızı bekleyen insanların da hayatını kurtarabilirsiniz. Müdahale yapacağınız alanın elektriğini kesmeden çalışmalarınıza başlarsanız bir facianın yaşanmasına neden olursunuz. Bu nedenle işe başlamadan önce emniyet tedbirlerini mutlaka almak zorundasınız” diye konuştu.


Müdahalelerin hiyerarşi esası içerisinde olmasının işleri daha kolay hale getireceğine dikkat çeken Mandalı, “Profesyonelliğe giden yol, riayet edilmesi gereken hususlara uymaktan geçer. Mesleğinizde karşılaştığınız sorunların bir kısmı işinizle alakalı olurken, diğer bir kısmı da özel hayatınızla alakalı olabilir. Sistemli bir hayat tarzı ile birçok olumsuzluğun üstesinden gelebilirsiniz. Yeni memur olmanız nedeni ile işinizde olduğu gibi özel hayatınızda da dikkat etmeniz gereken konuları ötelememelisiniz” ifadelerini kullandı.


İtfaiye personelinin meslekleri gereği birçok mevzuata hakim olması gerektiğini belirten Başkan Mandalı, “Şayet mevzuatları bilmezseniz, yapamadığınız işleriniz nedeni ile kaprisler yaşamak zorunda kalırsınız. Oysaki bir itfaiyeci imar mevzuatı, muhasebe mevzuat, ihale mevzuatı ve yasal mevzuatları bilmek zorundadır. Mevzuatları bilmemek yanlış uygulamalara imza atmak demektir. Memur bir aylık ceza aldığında işini kaybetmek durumu ile karşı karşıya kalır” dedi. İtfaiyeciliğin kuruluş yıldönümü kutlama programı,  Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun makamında ziyareti ile son buldu.

 

 
ZİRAAT BANKASININ 1586’INCI ŞUBESİ İLÇEMİZDE AÇILDI

 

 

25 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’de gerçekleştirilen açılış törenine Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, SGK Çerkezköy Şube Müdürü Yücel İnce, Ziraat Bankası Edirne Bölge yöneticisi Ömer Vanlı, Ziraat Bankası Kapaklı Şubesi Müdürü Kemal Öztürk, Ziraat Bankası Çerkezköy Şube Müdürü Erol Dede, şube çalışanları ile çok sayıda davetli katıldı. Ziraat Bankası’nın Kapaklı Şubesi’nin açılış kurdelesini ise Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı birlikte kesti. Açılışın ardından davetlilere Kapaklı Şubesi Müdürü Kemal Öztürk’ün odasında ikramda bulunuldu.


Ziraat Bankası’nın Kapaklı’ya hayırlı olması temennisinde bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Finans sektörü olarak bankalarımız yavaş yavaş ilçemize gelmeye başladılar. Sizler finans sektörü olarak, kamu kurum ve kuruluşları arasında olmazsa olmazlar içindesiniz. Çiftçilerimiz başta olmak üzere kamu kurumlarına öncülük ettiniz, etmeye de devam edeceksiniz. Yerel yönetim olarak sizleri destekliyoruz. 2004’te göreve geldiğimiz de 30 bin nüfusumuz vardı. Şimdi ise nüfusumuz 85 bine tekabül ediyor. Nüfus artışı ile birlikte yeni ilçe olan Kapaklımızın banka ihtiyacı da ortaya çıkıyor” diye konuştu.


Ziraat Bankası yetkililerine görevlerinde başarılar dileyen Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, “ Hizmeti halka yakınlık yolunda ifa ettiniz. Ziraat Bankası şubesinin yeni ilçemizde açılması Kapaklı’nın potansiyelinin yüksek olduğunun göstergesidir. Şimdiye kadar Ziraat Bankası hep vardı. Kaymakam olarak Ziraat Bankası şubesinin ilçemizde açılması da bana nasip oldu. Meslek hayatımda özel bir anı olacaktır. Yeni şubenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Ziraat Bankası’nın Türkiye genelinde 1586’ıncı şubesini Kapaklı’ya açtığını ifade eden Ziraat Bankası Edirne Bölge yöneticisi Ömer Vanlı, “Yeni açılan şubemiz başta Trakya olmak üzere Kapaklı’da ikamet eden bütün vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bankacılık sektöründe daha iyi hizmet edebilmek için büyümeye devam ediyoruz. Müşterilerimiz sadece havale işlemleri değil, aynı zamanda ticari işlemler, kredi temini gibi her türlü bankacılık hizmetini şubelerimizde bulabilirler” dedi.

 

 

 
ÖĞRENCİLERİMİZE AMBALAJ ATIKLARI GERİ DÖNÜŞÜM KONFERANSI DÜZENLENDİ

 

Kapaklı Belediyesi ve Tükçev işbirliğinde gerçekleştirilen Ambalaj Atıkları Geri  Kazanım Projesi’ kapsamında dün Yıldızkent Ortaokulu öğrencilerine atıkların geri dönüşümü ile ilgili konferans verildi.

Yıldızkent Ortaokulu Konferans Salonu’nda dün saat 10.00’da başlayan konferansa Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Serat ile Serpil Sevgi, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, Okul müdürü Önder Ayaz ile birlikte öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ambalaj atıklarının Kontrol yönetmeliği hakkında öğrencilere bilgi veren Safa Şen, “Apartman site yönetimleri, okullar, üniversiteler, oteller, lokantalar, büfeler, şehirlerarası otobüs terminalleri, demiryolu istasyonları, limanlar, sağlık kuruluşları, spor kompleksleri, marketler, satış noktaları, iş ve alışveriş merkezleri, stadyumlar gibi ambalaj atığının oluştuğu benzeri yerler, ambalaj atıklarını oluştuğu noktada belediyenin toplama sistemine bedelsiz vermekle yükümlüdür” dedi.

Öğrencilere ambalaj atıkları ile ilgili kendilerinin de sorumlulukları olduğunu söyleyen Şen, “Kullandığınız ürünlerin ambalaj atıklarını çöpe atmayınız. Evde evsel çöpten ayrı bir torba içerisinde biriktiriniz. Konutlarınızda veya işyerlerinizde bulunan ambalaj atıklarını atık kutularına bırakınız. Ambalaj atık kutularında biriktirdiğiniz ambalaj atıklarınız ambalaj atıkları toplama aracı ile size bildirilen günlerde sitelerinizden toplanacaktır. Ambalaj atıkları toplama sistemi, ambalaj atık kutusu, ambalaj atık konteynırı ve kumbaralardan oluşmaktadır.” şeklinde konuştu.Konferans, sonunda Kapaklı Belediyesi Çevre Mühendisi Hüseyin Özel ve belediye personelleri tarafından öğrencilere, kitapçık ve geri dönüşüm ile elde edilmiş malzemeler verilerek sona erdi.

 

 

 
İLÇEMİZ ŞEHİR STADINA FİFA’DAN ONAY GELDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından yapımı bir süre önce tamamlanarak hizmet giren Kapaklı Futbol sahasının zemini ve alt yapısı FİFA’nın onayını alarak sayılı sahalar arasına girdi.

Belediye Başkanı İrfan Mandalı yaptığı açıklamada; İlçemize böylesine önemli bir sahayı kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz, yıllardır toprak sahamızda ter akıtan gençlerimiz artık FİFA standartlarında bir sahada sporlarını yapabilecekler. Onlardan isteğimiz sağladığımız bu olanakları en iyi şekilde değerlendirerek gösterecekleri başarılarla İlçemizi en iyi şekilde temsil etmeleridir.

Başkan Mandalı açıklamasının devamında ‘’2013 yılını hizmetlerle donatılacak bir yıl olarak planlıyoruz. Kapaklı Stadyumunun projesinde 12.000 m2 alan üzerinde, 9515 m2 si sentetik çim oyun alanı ve etrafı koşu pisti olacak şekilde yapıldı. Ayrıca 6 metrelik tel örgü ile etrafı çevrildi. Yedek kulübeleri ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Spora verilen desteği imkânlar dâhilin de sürdüreceğiz, geleceğin teminatı olan gençlerimizin iyi eğitim almasının sadece okullarda verilen eğitimlerle değil, aynı zamanda sportif aktivitelerle de desteklenmesi gerekmektedir. Sporda bir eğitim dalıdır, spor insana sağlık, ahlak ve güven katmaktadır. Biz geleceğin sağlıklı nesillerinin yetişmesinde eğitimin sporla desteklenmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Spor, gençlerimizin yalnızca fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmakla kalmaz; onlara planlı ve düzenli bir şekilde grup çalışması yapabilme kabiliyeti de kazandırır. Sporun, gençlerimizin geleceğine hizmet için önemli bir araçtır Amatör ruhun kuvvetine, takım çalışmasının yararlarına ve birlikte kazanılacak başarıların güzelliğine inanıyoruz. Bu sebeple de amatör sporun tüm dallarına önem veriyor ve gençlerimizi destekliyoruz dedi.

Sahanın kazandırılmasında emeği gecen herkese teşekkür den Başkan Mandalı, Kapaklı Futbol sahasında oynanacak olan ilk resmi mücadelenin 29 Eylül Pazar günü Saat 13:00 ‘da Site Spor ve Çukuryurt spor arasında yapılacağını ve müsabakaya tüm sporseverlerin davetli olduğunu söyledi.

 

 
KURBAN SATIŞ YERLERİ BELİRLENDİ

 

 

Yaklaşan kurban bayramı öncesinde kurbanlık hayvan satış yerleri belirlendi. Kapaklı belediyesi zabıta müdürlüğünden yapılan açıklamada kurbanlık hayvan satışlarının önceki yıllarda olduğu gibi yine Atatürk Mahallesi Erbay Caddesi Aşıklar sokakta bulunan idari tesis alanında yapılacağını belirtti.


Anadolu’dan Trakya’ya hayvan sevklerinin sadece Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenen şartların yerine getirilmesi halinde yapılabileceği, İl içi ile aynı ilin ilçeleri arası hayvan sevklerinde sığır cinsi hayvanlarda pasaport, koyun ve keçi türü hayvanlarda nakil belgeli iller arası, hayvan sevklerinde veteriner sağlık raporu arandığı belirtildi. Kurbanlık satış yerlerine hayvan girişinin bayrama 15 gün kala başlayacağı, kurbanlık satış yerlerinden yer kiralamak isteyenlerin istenilen belgelerle birlikte Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne müracaat edebilecekleri ifade edildi.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, '' Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bütün tedbirleri aldıklarını ve ilgili birimlerle çalışacaklarını söyledi. Başkan Mandalı , “Kurban kesimi bir ibadettir. Bu ibadetin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceğini zaten dinimizce tek tek belirtiliyor. Belediye olarak da bu yönde gerekli tedbirler alındı. Halkımızın rahat, temiz, hijyenik ve huzur içerisinde kurbanlarını kesebilecekleri ortamlar oluşturduk, ayrıca Veteriner denetimlerinin İlçe Tarım Müdürlüğü ve Kapaklı Belediyesi işbirliği ile yürütüleceğini '' ifade etti.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ KÖYLERE ÇOCUK OYUN GRUPLARI KURUYOR

 

İlçe genelinde çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Kapaklı Belediyesi 6360 sayılı ''On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi ile Kapaklı İlçesine bağlanan Karlıköy, Pınarça, Uzunhacı, Bahçeağıl, ve Yanıkağıl köylerinde park ve çocuk oyun alanı yapım çalışmalarını başladı.


Bugüne kadar İlçenin muhtelif yerlerinde bakımsızlık sebebiyle kötü görüntüler oluşturan çok sayıda alanı estetik hale getiren ve spor alanları, dinlenme alanları, yeşil alanlar ile çocuk oyun alanları oluşturan Kapaklı Belediyesi, Karlıköy, Pınarça, Uzunhacı, Bahçeağıl ve Yanıkağıl köylerinde park ve çocuk oyun alanı yapım çalışması başlattı. Kapaklıyı değiştiren  projelerinin yanı sıra sosyal projelere de ağırlık veren Kapaklı Belediyesi yapmış olduğu park ve bahçe çalışmaları ile de Kapaklılardan tam puan alıyor. Kapaklı Belediyesi yeni parklarını köy halkına kazandırırken, ilçedeki eskimiş parkları da revize ederek hizmete sunuyor.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçemizdeki ve köylerimizdeki parkların, halkımızın ihtiyacına göre tasarlandığını söyleyerek, eski parkların revize edildiğini ve Kapaklıya yeni parklar kazandırıldığını söyledi.

Başkan Mandalı; “Parklarımızı halkımızın ihtiyacına göre tasarladık. Parklarımız artık eskiden olduğu gibi, sadece çocuk oyun alanı ve yeşil alanla sınırlı değil. İhtiyaca göre fitnes alanı, çocuk oyun alanı, spor alanlarıyla donatıldı. Parklarımızın tamamında çocuk oyun alanları ve fitnes alanlarını kauçuk zeminle kaplayacağız. Ayrıca çevre düzenlemeleriyle beraber, peyzaj işlemleri devam eden parklarımızda çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Ağaçlandırma, çimlendirme çalışmalarına da büyük önem veriyoruz”dedi.

 

 
İLÇEMİZ GENELİNDEKİ OTOBÜS DURAKLARI YENİLENİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi ilçe genelindeki otobüs duraklarında yenileme çalışmalarına devam ediyor. İlçenin birçok noktasında otobüs duraklarının sayısını arttıran Kapaklı Belediyesi, mevcut eski durakları kaldırarak 2. Etap çalışmalarında 30 adet güneş enerjisi ile çalışan daha modern otobüs durakları ile değiştiriyor.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “  “İlçemiz içerisindeki Otobüs durakları yenileriyle değiştirilerek daha modern görünümlü ve daha kullanışlı bir hale getirmeye devam ediyoruz. Çağdaş yaşama uygun olarak tasarlanmış bu duraklar Kapaklımıza görsellik açısından estetik bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ilçemiz içerisindeki mevcut otobüs duraklarının sayılarını arttırdık.1. Etap otobüs durakları yenileme çalışmalarımızda Pınar Bulvarı üzerinde Yuvam Konutları önünde 2 adet, Belediye Meydanı'nda 3 adet, Kahveler Durağı'nda 2 adet, İsmetpaşa Mahallesi'nde Bülent Ecevit Caddesi ile 26. Sokağın kesiştiği yerde 1 adet, Cumhuriyet Mahallesi'nde Turgut Özal Caddesi ile Vatan Caddesi'nin kesiştiği yerde 1 adet, Yıldız Caddesi ile Vatan Caddesi'nin kesiştiği yerde 1 adet olmak üzere toplam 10 adet durağımızı yeniledik. Şimdi 2.Etap çalışmalarımızda ise 30 adet güneş enerjisi ile çalışan modern duraklarımızı ilçemiz genelinde montajına başladık ” dedi.

 

 

 
KAPAKLI KIZ ÖĞRENCİ YURDUNUN TEMELİ ATILDI

 

 

Kapaklı Kasabası Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği tarafından yaptırılacak olan Kapaklı Kız Öğrenci Yurdu’nun temeli geçtiğimiz gün saat 17.00’da gerçekleştirilen törenle atıldı.


Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Kapaklı Çamlıca Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü İbrahim Kaya, Kapaklı Kasabası Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği’nin 1996 yılında kurulduğunu belirterek, “Derneğimiz 2003 yılında Çamlıca Erkek Öğrenci Yurdu’nun temelini attı ve bu yurdumuz 2005 yılında hizmete açıldı. Bugün de uzun zamandır eksikliğini hissettiğimiz kız öğrenci yurdumuzun temelini atacağız” dedi.

100 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ OLACAK

Yurdun yapımı için gerekli olan arsanın hayırsever Tevfik Çatalcalı tarafından derneğe bağışlandığını kaydeden Kaya, “Tevfik amcamız bu hayrı ile yurdun yapımında önemli bir rol üstlendi” dedi. 800 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan yurdun toplamda 2 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacağını söyleyen yurt müdürü İbrahim Kaya, yurdun 100 öğrenci kapasiteli olacağını ifade etti.

DÜN HAYAL OLANLAR BU GÜN GERÇEK OLDU

Kapaklı halkının, dün hayal olduğunu düşündüğü hizmetlerden bugün faydalandığını belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Hayırsever Tevfik amcamız, ilçemizde çok sayıda hayırlı işe imza atmıştır. Allah onun gibi insanları başımızdan eksik etmesin” dedi. Kapaklı’da yaşayan bazı kişilerin Çerkezköy ile sıkı pazarlıkları olduğunu öne süren Mandalı, “Bu kişiler ilçe olmayı hayal gibi görüyordu. Ama 6 Aralık 2012 itibari ile ilçe olduk. Gün geçtikçe ilçemiz daha da büyüyüp gelişiyor” dedi.

ÇERKEZKÖYLE YİNE BERABERİZ

İlçe merkezinin Vatan Caddesi’ne doğru kaydığını belirten Mandalı, “İlçe olmamız dolayısıyla daire amirleri de yavaş yavaş Kapaklımıza teşrif etmeye başladı. Şuanda devletin yapması gereken işleri sivil toplum örgütleri yapıyor. Çünkü devletin her şeye yetişme imkânı yok” dedi. Kapaklı halkının Çerkezköy’e bir kızgınlığı olmadığını söyleyen Mandalı, “Çerkezköy yıllarca bize ilçelik yaptı. Bundan sonra Büyükşehir çatısı altında birlikte hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 
KAPAKLI TSD ŞUBESİ YÖNETİM KURULUNDAN BAŞKAN MANDALIYA ZİYARET

 


Türkiye Sakatlar Derneği ( TSD) Kapaklı Şube başkanı Ali Karaca, Yönetim kurulu üyeleri Ali Kör, Çetin Koca, Selma Polat ve Mustafa Keskin Başkan Mandalıyı makamında ziyaret etti.


Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube başkanı Ali Karaca ziyaretinde başkan Mandalıya anı olarak bir tablo hediye etti. Ziyarette Ali Karaca yeni açılan şubenin desteğe ihtiyacını olduğunu ve ilk etapta yer sorunun olduklarını ve derneğimizin yapacağı her türlü çalışmalarda Kapaklı Belediyesinin desteğini yanlarında görmek istediklerini ifade etti. İlçe statüsüne kavuşan Kapaklının artık Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi olarak çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Karaca, ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşadıklarını söyledi. Kapaklının ilçe olmasınla beraber Karaağaç beldesi ve köylerimizde yaşayan engelli vatandaşlarımızı da artık derneğimize gelerek onları da üye yapmak ve onlarında yanında olmak istediklerini ve bu zamana kadar bizlere desteklerini esirgemeyen Kapaklı halkına, esnafımıza , sivil toplum kuruluşlarına ve Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz dedi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Göreve geldiğimizden beri engelli vatandaşlara çok önem verdiklerini ve her zaman onların yanlarında olduklarını ifade etti. Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesinin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Başkan Mandalı “Hepimiz birer engelli adayıyız. Bugün sağlıklı bir birey olmamız, yarın bir engelli olmayacağımız anlamına gelmez. Allah, her biri bir melek olan engelli çocuklarımızın ailelerimize de sağlık ve sabır versin. Kapaklı Belediyesi olarak her zaman onların yanındayız ve engelli vatandaşlarımız için her şeyi yapmaya hazırız dedi.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ ENGELLİLERE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

 


Kapaklıda ikamet eden %90 görme engelli Sercan’a Kapaklı belediyesi tarafından elektro-optik sistemli transformer cihazı  yardımında bulunuldu.


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Sercan evladımız  % 90 görme engelli olduğundan dolayı eğitiminde sıkıntılar yaşıyordu. Eğitimine daha sağlıklı devam edebilmesi için kendisine elektro-optik sistemli transformer cihazı yardımında bulunduk. Bu cihazla birlikte şimdi oda diğer arkadaşları gibi daha rahat okuyabiliyor” dedi.


Engelli vatandaşlara desteklerinin devam edeceklerini belirten başkan Mandalı “Hepimiz birer engelli adayıyız. Bugün sağlıklı bir birey olmamız, yarın bir engelli olmayacağımız anlamına gelmez. Allah, her biri bir melek olan engelli çocuklarımızın ailelerine sağlık ve sabır versin. Kapaklı Belediyesi olarak her zaman onların yanındayız ve onlar için her şeyi yapmaya hazırız. ” dedi.

 

 

 
BAŞKAN MANDALI’YA YANIKAĞIL İLKÖĞRETİM OKULUNDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ

 

6360 sayılı ''On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnameyle Kapaklı İlçesine bağlanan Yanıkağılköyüne Kapaklı Belediyesi tarafından eğitim yardımları devam ediyor.


Başkan Mandalıya yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür plaketi sunan Yanıkağıl okul müdürü Ercan Küçük “ Başkanımıza ve Kapaklı Belediyesine bize verdiği maddi ve manevi desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Okulumuzun bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra daha önce de belediyemizden bilgisayar talebimiz oldu, ve bu talebimizde yerine getirildi. Artık bizde Kapaklı’nın bir eğitim kurumuyuz ve  Kapaklı İlçemize bağlandığımız içinde ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. “ dedi.

Başkan Mandalı plaket için teşekkür ederek konuşmasında “ Yanıkağıl ilköğretim okulumuzun talebi üzerine okulumuzdaki bakım ve onarım çalışmaları için gerekli malzeme desteğini sağladık ve diğer köylerimizdeki eğitim kurumlarının talepleri doğrultusunda ihtiyaçlarını mevzuatlar çerçevesinde karşılamaya çalışıyoruz. Ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alması yolunda hedefimiz, eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırmak olmalıdır. Kapaklı Belediyesi olarak eğitim ve öğretime büyük önem veriyoruz. İlçemize yeni eğitim kurumlarının kazandırılmasının yanı sıra mevcut eğitim kurumlarımızın da ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin sağlıklı ve daha temiz ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla her yıl eğitim- öğretim sezonu öncesinde bölgemizde bulunan tüm okullarda çevre düzeni, temizlik,  bakım ve okul binalarının dış cephe boyama çalışmasını yapıyoruz. Okul müdürlerimiz ve idarecilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bu nedenle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 2013-2014 eğitim öğretim yılında her türlü desteği almış hiçbir sorunla karşılaşmadan okullarını bitirmeleri en büyük arzumuzdur” dedi.

 

 

 
İSMETPAŞA MAHALLESİ AİLE HEKİMLİĞİNE KALP CİHAZI YARDIMI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet paşa Aile hekimliğine Defibrilatör ( Elektro Şok Kalp ) Cihazı yardımı yapıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Başkan yardımcısı Aziz Özkan ve Halkla İlişkiler Müdür vekili Ayşegül Ölke tarafından cihazın teslimi yapıldı.


İsmet Paşa Aile Hekimi doktoru Nurettin Bal “ Kapaklı Belediyesine ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum , bu cihazımız  kalbin normal dışı atımını tekrar normal kalp ritmine dönmesini sağlayan araçtır, Fibrilasyona uğramış veya yeni durmuş kalbe elektrik enerjisini şok halinde verildiği takdirde kalp dışarıdan uyarılmış olur ve kasılır. Kalbe defibrilatörle şok verilebilmesi için kalbin ventriküler fibrilsyonda (ölümcül ritim bozukluğu) olması gerekir.
Aynı zamanda defibrilatör kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde de kullanılır “ dedi.


Başkan Mandalı konuşmasında “Sosyal devlet anlayışının en önemli özelliklerinden birisi de, tüm vatandaşlara, zamanında ve yeterli sağlık hizmetinin sunulmasından geçtiğini, bu amaçla gelişen teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, yürütülen Sağlık hizmetlerinin çok önemli mesafelere ulaştığını söyleyerek: "insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, sağlık alanında yapılan yardımların desteklenerek, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz “dedi.

 

 
BAŞKAN MANDALI'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı , Gaziler Günü olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


Mandalı mesajında, millet olarak birlik ve beraberlik içinde bağımsız ve hür yaşanıyorsa aziz şehitlere ve kahraman gazilere borçlu olunduğunu söyledi. Mustafa Kemal Atatürk'e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de "Gazi"lik unvanının da verildiği gün olan Gaziler Günü'nün unutulmaması gerektiğine dikkati çeken Mandalı, şunları kaydetti:


“Yaşadığımız coğrafyanın tarihte büyük ve çetin mücadelelere sahne olduğunu hepimiz biliyoruz. Yenilmez denilen ordular, bu topraklarda, milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. Tarihi bilmek ve bunları gelecek nesillerle aktarmak gerekir. Millet olarak bizim inancımızda şehitler nurlanmış ve Gaziler onurlanmıştır. Millet olarak değerlerimizin çiğnenmemesi için hayatlarını hiçe sayarak savaşmış, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimize duyduğumuz minneti bir kez daha belirtiyor, tüm gazi ve şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum."


 
BAŞKAN MANDALI ‘DAN MELİKE KÖR İSİMLE GENCE İŞİTME CİHAZI YARDIMI

 

 

Kapaklı Belediyesi tarafından doğuştan %90 işitme engeli olan melikeye işitme cihazı yardımı yapıldı.


Başkan Mandalı açıklamasında “Engelli meselesi, sadece bir sağduyu değil, aynı zamanda bir hak ve adalet meselesidir. Engelli insanlarımız da, eşit muamele, itibar, yaşamlarını bağımsız idame ettirme ve toplumun bir parçası olma gibi haklara sahip olmalıdırlar. Bizim üzerimize düşen görev ise, engelli vatandaşlarımıza bu haklarından faydalanmaları için imkan ve fırsatlar sağlamak olmalıdır. Unutmayalım ki hepimiz engelli adayıyız. Yarın engelli olmayacağımıza hiç kimse garanti veremez” dedi.

 
2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ

 

 

2013-2014 eğitim öğretim döneminin başlaması dolayısıyla İlçemizde İlköğretim haftası kutlama töreni düzenlendi.Program saat 10.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlamalar İrfan-Fatma Mandalı İlkokulu’nda devam etti. İrfan-Fatma Mandalı İlkokulu Müdürü Mehmet Onovluk yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Onovluk, insan aklının okullarda geliştiğini ve zenginleştiğini ifade ederek “Öğrencilerimiz okullara uygar birer insan olabilmek için geliyor. Öğretmenlerimiz de bu özellikleri onlara kazandırmak için buradalar. Eğitilmemiş toplumlar uygar olamazlar. Gelişemez ve ayakta duramazlar” dedi.


Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel de eğitimin temel amacının bilgiyi paylaşabilen, ülke geleceğinde söz sahibi olabilecek özgüvenli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğuna vurgu yaptı. Kapaklı’da 16 okulda 303 derslikte 831 anasınıfı, 11 bin 768 ilk ve ortaokul, bin 184 lise olmak üzere toplam 13 bin 783 öğrenci ve 508 eğitim çalışanının ders başı yaptığını ifade eden Yüksel, bu yıl bakanlık tarafından ilçeye 90 öğretmen ataması yapıldığını ifade etti. Yüksel, Kapaklı’yı eğitimde hak ettiği yere çıkaracaklarını belirtti.


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da, ilçe nüfusunun her yıl yaklaşık yüzde 15 oranında arttığını ifade ederek, nüfusun yüzde 25’ini öğrencilerin oluşturduğunu söyledi. Eğitime önem verdiklerini vurgulayan Mandalı, belediye olarak eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu da bilgilerin temelinin ilköğretim okullarında atıldığını ifade etti. Bu nedenle ilköğretim okullarının, eğitim kurumları arasında en önemli olan kurum olduğunu ifade eden Kuzulu “Kişilerin kendisine ve çevresine yararlı olması ancak eğitimle mümkündür” dedi.


Öğrencilere de seslenen Kuzulu “Sizlerin kendi geleceğinizle birlikte ülkemizin yarınlarını da güvenceye alarak çağdaş bir eğitim öğretim görerek yetişmenizi sağlamak en önemli görevimizdir. Sizler de aldığınız çağdaş eğitimle kendinizi geliştirecek ve daha büyük hedeflere koşacaksınız. Bu hem kendinize hem ülkenize hem de insanlığa karşı sorumluluğunuzdur. Bu sorumlulukla hareket edeceğinize olan inancımız tamdır” dedi.  Program, İrfan-Fatma Mandalı İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterileri ve öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından sona erdi. Programın ardından okulu gezen Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, okuldaki öğrenci ve öğretmen sayıları ile ilgili okul müdürü Mehmet Onovluk’tan bilgiler aldı.

Kapaklı 2013-2014 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyyide Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan, Serpil Sevgi ve Adem Sekmen, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kayaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayları Nedim Yılancı ve Veysel Güven, Ak Parti Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayı Akın Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Osman Aşık, Ahmet Yörük ve Ayhan Arslan, Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, Muhtarlar ve Okul Müdürleri’nin yanı sıra çok sayıda veli katıldı.

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN MUHTARLIĞA TEKNOLOJİK DESTEK

 

 

Kapaklı Belediyesi tarafından , Atatürk mahalle muhtarlığına bir adet tam donanımlı yazıcı yardımında bulunuldu.Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı , Başkan Yardımcısı Aziz Özkan ve Halkla İlişkiler Müdür vekili Ayşegül Ölke tarafından Atatürk mahalle muhtarı Bilal Tokuç’a teslim edildi.


Başkan Mandalı Yaptığı konuşmasında “ Kapaklımızda hizmet vermek adına muhtarlarımız ile sürekli iletişim halindeyiz. Muhtarlarımız bizlerin mahallelerdeki elimiz, ayağımız, gözümüz. O mahallelerimizdeki dertleri, sıkıntıları bizlere aktaran kişilerdir. Göreve başladığımız ilk günden itibaren muhtarlarımızla birlikte hareket etme gayreti içerisinde olduk. Vatandaşlarımıza hizmet götürme konusunda muhtarlarımızı çalışma arkadaşları olarak görüyoruz. Yaklaşık 9 yıllık hizmet süremiz boyunca muhtarlarımızın taleplerini giderme konusunda çaba sarf ettik. Bunun ötesinde muhtarlarımızın çalışma alanlarınızın iyileştirilmesi adına muhtarlık binası olmayan muhtarlarımıza uygun ortamlar sağladık. Unutmayalım ki muhtarlıklarımıza yapılan yardımlar vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almasını sağlamaktadır.


İstedik ki teknolojik alt yapısı güçlü muhtarlıklarımız olsun. Bu gün burada teslim ettiğimiz tam donanımlı yazıcı ile bir yandan muhtarlarımızın işleri kolaylaşsın, hem de çeşitli işlemler için muhtarlıklarımıza başvuran vatandaşlarımızın işleri daha hızlı ve kolay yapılsın. Bundan sonra da muhtarlıklarımıza gerekli desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.Atatürk Mahalle Muhtarı Bilal Tokuç ise “ göreve geldiğim günden beri, her türlü ihtiyacımıza cevap veren Kapaklı Belediyesine ve başkanımız Sayın İrfan Mandalıya teşekkür ediyorum. Bu tam donanımla yazıcımız ile artık vatandaşlarımızı daha fazla bekletmeden işlemlerini daha hızlı yapabileceğiz “ dedi.

 

 

 
BAŞKAN MANDALI ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

 

 

İlçenin çeşitli noktalarında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek değerlendirmelerde bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Kentin büyümesi ve gelişmesi açısından önemli projeler üretmeye çalışıyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız bütün hizmetler Kapaklımızı daha modern ve çağdaş bir kent yapmak içindir” dedi.Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İsmetpaşa Mahallesi’nde yapımına başlanan İsmet Paşa Parkı, Atatürk Mahallesi’nde devam eden dere ıslahı, Bahçelievler Mahallesi’nde yapımına başlanan beton yol, yapımı devam eden yeni futbol sahası çalışmaları ve Kapaklı – Yanıkağıl arasındaki stabilize yol çalışmalarını yerinde inceledi.


İncelemelerine İsmet Paşa Parkı çalışmaları ile başlayan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, proje alanı 17 bin 50 metrekare olan parkın, konut yaşamına uygun, vatandaşların kaliteli vakit geçirebilecekleri bir yer olduğunu belirtti. Çağdaş yaşam ihtiyaçları önceliği verilerek tasarlanan parkın proje alanında 1 adet büfe, 1 adet park ve hizmet birimi, 1 adet su deposu, amfi sahnesi, oturma alanları, havuz, bisiklet yolu ve yürüyüş yollarının yer aldığını söyleyen Başkan Mandalı, “Halkımızı modern, çağdaş ve standartları yüksek bir ilçede yaşatmak için çalışmalarımız devam edecek. Hemşerilerimizin, bizlere desteği devam ettikçe, güzel ilçemizi hep birlikte, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden daha da geliştireceğiz” açıklamalarında bulundu.


İrfan Mandalı’nın incelemeler kapsamındaki bir sonraki durağı ise Bahçelievler Mahallesi’nde devam eden beton yol çalışmaları oldu. “Yol demek medeniyet demektir” diyen Mandalı, “Bu felsefe ile göreve geldiğimiz günden beri asfalt ve beton yol çalışmalarına önem veriyoruz. 1. etap yol çalışmalarında, Bahçelievler ve Cumhuriyet mahallelerimizde 26 bin 617 metre uzunluğunda ve 248 bin 158 metrekare asfalt yol; 8 bin 299 metre uzunluğunda ve 78 bin 965 metrekare de beton yol yapacağız. 2. etap yol çalışmalarımız ise diğer mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarda devam edecek. 2013 yılı sonuna kadar ilçemizde yol sorununu ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı.


İlçemizde eğitimin sportif aktivitelerle de desteklenmesi gerektiğini belirten Başkan Mandalı, “Sporun, gençlerimizin geleceğine hizmet için önemli bir araç olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Gençlerimiz spor sayesinde takım çalışmasının yararlarına ve birlikte kazanılacak başarıların güzelliğinin farkına varabilir. Bu sebeple de amatör sporun tüm dallarına önem veriyor gençlerimizin spora teşvik edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Spor, gençlerimizin yalnızca fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmakla kalmaz; onlara planlı ve düzenli bir şekilde grup çalışması yapabilme kabiliyeti de kazandırır” diye konuştu.


Mandalı daha sonra uzun süredir hazırlıkları devam eden dere ıslah çalışmalarını inceledi. Bir süre önce projesinin startını verdiklerini belirten Mandalı , “Bu proje ilçemiz için çok önemlidir. Dere ıslah çalışmaları, Atatürk Mahallesi Fatih Caddesi, Kenan Evren Caddesi, Koru Sokak, Tuna Caddesi  ile Hilal Sokak arası, Pınar Bulvarı ve Gurur Sokak arası, İstiklal Caddesi Kömürcü Sokak, Kurtuluş Caddesi ve Erbay Caddesi üzerinde bulunan derelerimizde devam ediyor. Çalışmalar kapsamında toplam 598 metre uzunluğundaki dere alanında  betonarme kutu menfez yapılacak" dedi.


Başkan İrfan Mandalı’nın, ilçenin muhtelif noktalarında devam eden incelemelerinin son durağı ise Kapaklı-Yanıkağıl arasında yapılan yol çalışmaları oldu. Çalışmalar kapsamında toplam 3 bin 250 metre stabilize yol yapılacağını kaydeden Başkan Mandalı, “Bu yolumuzun yapımının tamamlanmasının ardından, Büyükşehir yasası kapsamında Çerkezköy’den ayrılarak ilçemize bağlanması uygun görülen köylerimizle aramızdaki ulaşım sorunu ortadan kalkacak” diye konuştu.

 
BAŞKAN MANDALI'YA ÖĞRENCİLERDEN SEVGİ GÖSTERİSİ

 

2013-2014 eğitim öğretim döneminin ilk gününde ziyaret ettiği Kapaklı Gazi Ortaokulu ve Kapaklı Belediyesi Ortaokulu’nda özellikle öğrencilerin büyük ilgisi ile karşılaşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, okullara olan desteklerinin devam edeceğini belirterek, Kapaklı Belediyesi Ortaokulu öğrencilerine Kapalı Spor Salonu yapma sözü verdi.


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin ilk gününde Kapaklı Gazi Ortaokulu ve Kapaklı Belediyesi Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğrencilere, öğretmenlere ve idarecilere yeni dönemde başarılar diledi.

 

2013-2014 eğitim öğretim döneminin ilk ziyaretini Kapaklı Gazi Ortaokulu’na gerçekleştiren Belediye Başkanı İrfan Mandalı, burada öğrencilerin büyük ilgisi ile karşılandı. Burada yaptığı konuşmada geçtiğimiz dönemlerde belediye olarak eğitime verdikleri desteklere devam edeceklerini söyleyen Başkan Mandalı, “Okullarımızın doğalgaz dönüşümü ile ilgili ihalesini yaptık. En kısa zamanda çalışmalara başlanılacak ve ilçemizde kömürle ısınan okul kalmayacak” dedi. Mandalı konuşmasının sonunda yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni etti.


Mandalı Kapaklı Gazi Ortaokulu’ndaki ziyaretinin ardından geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan Kapaklı Belediyesi Ortaokulu’nu ziyaret etti. Burada da büyük bir sevgi seli ile karşılaşan İrfan Mandalı, “Yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde bütün okullarımızın boya badana ve tadilat çalışmalarını tamamlamaya çalıştık” dedi. Kapaklı Belediyesi Ortaokulu’nun başta 21 derslikli olmasının planlandığını anımsatan Mandalı, “Belediyemiz ve İl Özel İdaresi iş birliği ile 40 derslikli bir okul yaptık. Okulun maliyetinin 3’te 2’sini belediye olarak biz karşıladık” diye konuştu. Sınıfları tek tek gezen ve sıralara oturarak öğrencilerle sohbet eden Başkan Mandalı, Kapaklı Belediyesi Orta Okulu öğrencilerine Kapaklı Spor Salonu sözü verdi.

 

 
KİCKBOKS ANTRENÖRÜ ARİF DEĞİRMENCİ BAŞKANI ZİYARET ETTİ

 

Kapaklı  Güzel Spor Kulübü Kickboks ve Muaytai Antrenörü Arif Değirmenci Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı makamında ziyaret etti.

Yunanistanın Rodos adasın da yapılan profesyonel K-1 Kickbox maçında Kapaklı Güzel Spor Kulübü, Kickboks ve Muaytai Antrenörü Arif Değirmenci çıktığı müsabakada rakibini sayıyla yenerek Türk'ün gücünü Yunanlılara birkez daha göstermiş olup ayyıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil etti. Arif Değirmenci  müsabakada kazandığı kupayla başkan Mandalı'ya ziyarette bulundu. 

Ziyaret sırasında Arif Değirmenci şunları ifade etti :  "Yurtiçi ve yurtdışı müsabakalarda desteğini biz sporculardan hiç bir zaman esirgemeyen Kapaklı Belediye Başkanımız İrfan Mandalı'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Sporcuya ve halkına sahip çıkan böyle değerli bir başkana, halkın da sahip çıkmasını temenni ederim dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da: "Kapaklımızda sizin gibi başarılı sporculara her zaman destek vermek bizim görevimiz. Başarılı sporcularımızla gurur duyuyoruz. Sizlerin her zaman yanınızda olacağız" dedi.

 

 

 
BAŞKAN MANDALI'YI TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ ZİYARET ETTİ

 

Türkiye minikler Taekwondo şampiyonasında 3. olan Meryem Akgün Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı makamında ziyaret etti. 2-5 Eylül tarihlerinde Karaman’da yapılan ve 1900 sporcunun katıldığı şampiyonada 3. olan Meryem Akgün'ü kabul eden başkan Mandalı, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek başarılarından dolayı sporcuyu kutladı.

Karaman’da yapılan Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonası’nda 3. olan Meryem Akgün babası İsmail Akgün ve Kapaklı İtfaiye Müdür Vekili
Soydan Bakaç  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı ziyaret etti.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yapılan ziyarette sporcuyu başarılarından dolayı kutlayarak, sporun çocuklar ve gençler arasında daha çok
yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Başkan Mandalı sözlerini şöyle sürdürdü: “Başarınız beni gururlandırdı.  Spor bizim için çok önemli. Atatürk  Türk
sporcusunda yalnız beden kuvveti ve yetenek değil, aynı zamanda iyi ahlak ve zekanın da bulunmasını istemiş ve bu düşüncesini de; "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim" sözleriyle dile getirmiştir. Dayanışma ve kişisel gelişim bakımından çocuklarımızı sporla iç içe görmek istiyoruz. Sizinle ve elde ettiğiniz başarılar nedeniyle gurur duyduğumu ifade etmeliyim.” dedi.

 

 

 

 
DUYURU - ASFALT VE BETON YOL YAPILACAK CADDE VE SOKAKLAR

 
ZABITA TEŞKİLATININ 187. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

 

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan törene Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürü Hilmi Gökçe ve zabıta personelleri katıldı.

Çelenk sunumunun ardından Zabıta Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Zabıta Müdürü Hilmi Gökçe “Zabıta, halk sağlığının ve huzurunun korunmasında etkin bir öneme sahiptir. Çağdaş toplum olmanın gereği olarak beklenen huzur ve düzeni yerine getirmeye çalışan zabıta personellerimizle birlikte burada zabıta haftasını kutluyoruz. Belediyemizin en zorlu işlerinden birini yapan zabıta ekiplerimiz, bayram, gece, gündüz demeden günün 24 saatinde en işlevsel görevi yerine getiriyorlar. Bu işlevsellik içerisinde şimdiye kadar yaptıkları çalışmalar için ekiplerimizi kutluyorum” dedi.

VATANDAŞ ZABITAYA YARDIMCI OLMALI

Kapaklı Zabıta Teşkilatı olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gökçe “Daha huzurlu, düzenli ve sağlıklı bir Kapaklı için vatandaşlarımızın zabıta personellerimize yardımcı olmalarını istiyoruz. Mesai gözetmeksizin gece gündüz demeden çalışan tüm arkadaşlarımızın zabıta haftasını kutluyor, tüm zabıta personellerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Zabıta Müdürü Hilmi Gökçe, zabıta personeliyle birlikte Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat’ı makamında ziyaret ederek, çiçek takdim ettiler. Başkan yardımcısı ziyaretinin ardından,  Zabıta Müdürü Hilmi Gökçe , Başkan yardımcısı Mustafa Serat ve Zabıta personeli ile birlikte Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzuluya ziyaret bulundular.

Ziyarette kısa bir konuşma yapan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ‘’ Yeni bir ilçeyiz, şu an belediyemizde bir arada sizlerle birlikte halkımıza hizmet veriyoruz. Yılbaşında yeni binamıza geçmeyi planlıyoruz. Yine sizlerle birlikte uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Tüm personele görevlerinde tekrar başarılar diliyor ve zabıta haftanızı kutluyorum” dedi.

 

 
KAPAKLI KÜLTÜR VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KERMESİ AÇILDI

 

 

Kapaklı ilçesi eğitim, kültür ve sosyal yardımlaşma derneği 2013 yılı sonbahar gıda kermesi, eski belediye binası alanındaki meydanda açıldı.07–21 Eylül tarihleri arasında açık olacak olan kermese yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Kermes açılışında konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen; “İlçemizde birçok kermes açılıyor. Ama her kermesimiz farklı oluyor, bunu daha önceki yıllarda da hep birlikte gördük.

Yoğun bir ilgi var, kermesimizin de çeşitliliği bakımından, el emeği göz nuru ürünler burada sergileniyor. Bundan dolayı bu kermesin açılışında emek veren, el emeği göz nuru döken hanım kardeşlerimize ve onlara destek veren herkese teşekkür ediyorum dedi.

Dernek başkanı Mustafa Aktürk konuşmasında ‘’Kermesimizin tüm gelirleri dernek yararına olup, hizmet amaçlıdır. Dernek olarak kandil simidi, takvim, imsakiye faaliyetleri ve kermeslerimiz ile halkımızın hizmetindeyiz. Kermesimizde el yapımı yöresel ürünlerimizin yanında, döner, köfte, yayık ayran, çiğ köfte, özel yapım tatlılar, semaver çayımız ile halkımızın damak tadının yayında, yöresel ürünlerimiz ile göz ve gönüllere de hitap etmek amacıyla, dini yayınlarımızda kermesimizdedir. Tüm Kapaklı halkımızın katkılarını ve ilgilerini bekliyoruz.

 

 
2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KUTLU OLSUN

 

 

Geleceğimizin şekillenmesi ve ülkemizin kalkınmasında eğitim ve öğretimin önemi gün geçtikçe artarken; yeni bir eğitim öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz.

Ayrıca fedakârca görevlerini yerine getiren öğretmenlerimizi de çocuklarımız için büyük özveri ve gayret gösterdikleri için teşekkür ediyor öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı


 
İLÇEMİZDE ESNAFIMIZA İLK KREDİ VERİLDİ

 

 

Kapaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ilk kredisini  verdi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile Halk bank Kapaklı Şube Müdürü Ali Kabul, Kapaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne tebrik ziyaretinde bulunarak, hayırlı olması temennisinde bulundu.


Ağustos başında resmi olarak faaliyetine başlayan Kapaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne ilk tebrik ziyaretini Kapaklı Belediyesi Başkanı İrfan Mandalı ile Halk bank Kapaklı Şube Müdürü Ali Kabul gerçekleştirdi. Yapılan ziyarette, Kapaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Dükkânlının yanı sıra Muhasebe Müdürü Hasan Karamaz, Kurucu Üye Mali Müşavir Faruk Sinan Çetindağ ve dernek üyeleri hazır bulundu.


Verilmiş olan krediden dolayı mutlu olduğunu belirten İrfan Mandalı “6 Eylül tarihli verilen ilk kredinin gerçekleşmesi amacıyla buraya bir tebrik ziyaretinde bulunmak istedim. Bu tip kredilerin kamu yararına olması da ayrıca güzel.15 yaşından beri ticaretin içerisindeyim. Bu tip işler ekip statüsünde yürür. Verilen düşük faizli krediler sayesinde esnafımız büyük oranda sıkıntılarını aşabilecek imkana erişiyor. Bu konunun gerçekleşmesi için hem üyeler hem de ben çok uğraş verdik. Başkanımızın özellikle son 1 yıl içerisinde sayısız kere Ankara’ya gittiğini biliyorum. Ama sonunda mutlu sona ulaştık. İnşallah yüz akıyla bu işi yürüteceğiz. Halk bank’a da esnafımıza vermiş olduğu düşük faizli kredilerden ötürü teşekkür ediyorum.’’İfadelerini kullandı.


Kapaklıya 6 ay önce geldiğini aktaran Halk bank Kapaklı Şube Müdürü Ali Kabul ise,’’Kapaklıya kısa bir süre önce gelip bankadaki görevime başladım. Kapaklı’nın ilçe olmasıyla hemen hemen aynı dönemde burada bulunmuş oldum. Gerçekten hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe olma yolunda izlenimler edindim. Esnafımızın da aynı paralellikte gelişmesi gerektiğine inanıyorum. Biz de Halk bank olarak, yüzde 5 ile piyasadaki en düşük faizli esnaf kredisini verip bir ilki gerçekleştirdik. Bundan dolayı hem mutluyuz hem de gururluyuz. Esnafımıza yardımcı olmak bizleri her zaman mutlu eder. Tüm esnafımıza hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum. Gelecekte daha iyi işlere imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.’’dedi.

Son olarak söz alan Hasan Dükkânlı ise şu ifadeleri kullandı, “1 yılı aşkın süredir büyük bir gayretle çabaladığımız bu süreçte bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız  Sayın İrfan Mandalı’ya teşekkür ederiz. Esnafımıza yardımcı olmaktan dolayı bizler de çok mutluyuz.’’diye konuştu.

 

 
İLÇEMİZ MUHTARLARI KAYMAKAM KUZULUYU ZİYARET ETTİ

 


İlçemizde  göreve başlayan Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu’ya hayırlı olsun ziyaretleri devam ederken, dün de Kapaklı’daki mahalle muhtarları ve Kapaklı’ya bağlanan köylerin muhtarları kaymakam Kuzulu’yu ziyaret etti.

İLK ZİYARET MAHALLE MUHTARLARINDAN

Dün saat 14.00’da da Kapaklı İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Ahmet Aydın, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Seçkin Dilsiz, Atatürk Mahalle Muhtarı Bilal Tokuç, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Yüksel Öztürk ve İnönü Mahallesi Muhtarı Sebahattin Mandalı Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz ziyarette yaptığı konuşmada “Bugün Kapaklı’da bulunan beş muhtarımız ile birlikte sizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik. Yeni ilçe olan Kapaklımıza hoş geldiniz. İnşallah iştişareli bir şekilde muhtar arkadaşlarımızla birlikte Kapaklı’ya güzel şeyler katarız” ifadelerini kullandı.

25 BİN NÜFUSUMUZ VAR

Dilsiz, Kapaklı’nın en kalabalık mahallesine sahip olduğunu ifade ederek “Trakya’nın en büyük mahallesi olduğumuz için işimiz zor. Şuan 25 bin nüfusumuz bulunuyor. Kapaklı’da  Türkiye’nin 81 ilinden göç eden insanlarımız bulunuyor. Bu mesleğe de rahmetli babamın sayesinde girdim. 1989 yılında Kapaklı’nın belde olduğu dönemde babam adaylığını koymuştu.  25 yıl boyunca Kapaklı’da Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığını yaptı. 2010 yılında vefat ettikten sonra 2011 yılında yapılan ara seçimle muhtar oldum” dedi.

GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ

Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu da ziyaret dolayısıyla mahalle muhtarlarına teşekkür etti. Kapaklı’nın çok göç alan bir bölge olduğuna dikkat çeken Kuzulu “Buna istinaden alınan göçle birlikte büyüyen Kapaklımıza neler katabiliriz düşüncesinde olmayız. Kısa bir zaman içinde hizmet vereceğimiz kamu kurumlarını Kapaklı’ya kazandıracağız. İlçemizde bulunan vatandaşlarımızın sıkıntılarınızı bizlere iletirseniz sevinirim. Hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

KAPAKLI’NIN GENEL DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ

Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, ziyarette ilçe muhtarları ile birlikte Kapaklı’nın genel durumu hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Muhtarlar Kapaklı’nın artan nüfusunun üstündeki en önemli etkenin sanayinin geniş olması ve iş olanaklarının fazla olması olarak ifade ettiler.

BAŞARILAR DİLEDİLER

Saat 15.00’da da Pınarça Köyü Muhtarı İlhami Özkan, Karlıköy muhtarı Sadi Er, Yanıkağıl köyü muhtarı Yücel Başaran, Uzunhacı köyü muhtarı Keramettin Gürel ve Bahçeağıl köyü muhtarı Halim Çelebi, Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’yu ziyaret etti. Ziyarette köy muhtarları Kapaklı’ya atanan Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu’ya yeni görevinde başarılar dilediler.

MART’TA TÜZEL KİŞİLİĞİNİZ SONA ERECEK

Köy muhtarlarının ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam Kuzulu “Büyükşehir yasası ile birlikte ilçe olan Kapaklımızın yeni mahalleleri oldunuz. Daha önce köy tüzel kişiliğinde faaliyetlerinizi sürdürüyordunuz. Köy tüzel kişiliği mart ayından itibaren sona erecek ve o günden itibaren Kapaklı’nın mahallesi olacaksınız. İnşallah hep birlikte güzel çalışmalara imza atarız” dedi.

 

 

 
ERÇAĞ EVİRGEN SİTE SPOR U15 FUTBOL TAKIMINI ANTREMANDA ZİYARET ETTİ

 

 

2013-2014 sezonu hazırlıklarını sürdüren Sitespor U15 futbol takımı antremanını ,PTT 1.Lig de mücadele eden Adana Demir Spor ‘da futbol hayatını sürdüren Çerkezköy’ün gururu Erçağ Evirgen ziyaret etti.Sempatik ve doğal tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kuran genç golcü ,Site Spor Kulübü Alt Yapı Teknik Sorumlusu Soner Çelik’in öğrencilerini izledi.Sitespor’un genç futbolcularıyla şakalaşan ve onlarla deneyimlerini paylaşan Erçağ , genç futbolculara çok çalıştıklarında başarılı olabileceklerini ve daha büyük işler yapabileceklerini anlattı.

Erçağ Gençleri Şaşırttı.

İdmanı ziyarete gelen Erçağ Evirgen , İlk olarak Yönetim Kurulu Üyeleri ile selamlaştı. Kısa bir sürede Site Spor Kulübü Alt Yapı Teknik Sorumlusu Soner Çelik ile bir araya geldi.Erçağ Evirgen’i yanlarında gören genç sporcuların heyecanı gözlerinden okunuyordu.Televizyondan seyrettikleri Erçağ abilerini karşılarında gören futbolcular , Erçağ’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaret sonrasında konuşan Adana Demir Spor’lu futbolcu “Site Spor Kulübünü yakından takip ediyorum.Gerek Yönetim olarak , gerekse teknik kadro olarak bu işe emek ve zaman harcıyorlar.Soner hocamın üstlendiği bu zor görevi , en iyi şekilde yerine getireceğinden şüphem yok.Benim de onlara ufak bir katkım olsun istedim.Ben buralarda büyüdüm. Trakyamızdan maalesef çok fazla futbolcu yetişmiyor.İnanıyorum ki Site Spor Kulübü verdikleri emeğin karşılığını alacaktır.”dedi.

Erçağ’a Teşekkür Ederim

Erçağ’ın ziyareti ile ilgili konuşan Site Spor Kulübü Alt Yapı Teknik Sorumlusu Soner Çelik “Erçağ çok sevdiğimiz , saygılı ve nereden geldiğini unutmayan bir sporcu.PTT 1.Lige verilen Milli maç arasında Çerkezköy’e gelmiş.Bizleri takip ettiğini ve gençlerle bir araya gelmek istediğini söyledi.Bu düşüncesi bizleri çok mutlu etti.Ona buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 
Diğer Makaleler...

Arama

isbasvuruformu.gif

neczane.gif

Anketler

Belediyemizin faaliyetlerinden nasıl haberdar oluyorsunuz?