İRFAN FATMA MANDALI İLKÖĞRETİM OKULUNDA DERS BAŞI YAPILDI
Image Bu yıl tamamlanan Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu da, 2008-2009 Eğitim ve Öğretim Sezonu'nu açtı.
Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu da, 2008-2009 Eğitim ve Öğretim Sezonu'nu  açtı. Toplam 670 öğrencinin kayıt yaptığı okulda bu yıl ilk kez 163 öğrenci okullu oldu. 50 öğrenci ana sınıfına yazılırken, diğer öğrenciler başka okullardan nakil aldırarak İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu’nda okumayı tercih ettiler.   Bu yıl tamamlanan İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu'da 2008-2009 Eğitim ve Öğretim Sezonu'nda kapılarını öğrencilere açtı. Toplam 670 öğrencinin ders başı yaptığı okulda sabah yapılan törenlere Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da katıldı. Okul Müdürü Zeki Altunbaş ile birlikte törenlere katılan İrfan Mandalı, eşiyle birlikte isimlerine yaptırdığı okulun cıvıl cıvıl öğrenci sesleri karşısında duygulandı.
  Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu'na bu yıl 163 öğrenci ilk kez kayıt yaptırdı. Birinci sınıflarda okuyacak163 öğrenci dışında 50 öğrenci ana sınıfında diğer sınıflarda ise 457 öğrenci okuyacak. 457 öğrenci Kapaklı'daki çeşitli okullardan nakille İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu'na geldi. 14 sınıf öğretmeni atanan yeni okul da henüz branş öğretmeni bulunmuyor.
  Okuldaki branş derslerinin tamamını dışardan gelen öğretmenler tarafından verileceğini söyleyen Okul Müdürü Zeki Altunbaş, "Diğer okullardan zaten öğrencileri aldığımız için branş öğretmenlerini de bu okullardan görevlendirdik. Şu anda branş öğretmen kadromuz yok. Ücretli ve görevlendirmeyle bu sorunu çözdük. Sınıf öğretmeni kadromuz tamam. 14 sınıf öğretmenimiz şu anda mevcut." dedi. Müdür Altunbaş, okula diğer okul öğrencilerinden aşırı talep olduğunu sözlerine ekledi. Şiirler okunup, açılış konuşmalarının ardından söz alan  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı şunları söyledi; buradaki okul arsası sorununu çözmek için uzun uğraşlar verdik ve sonunda burasını okul arsası olarak tahsis ettik. İl Özel İdaresi tarafından buraya 15 derslik yaptırılıyordu buna ilave 6 derslik daha yapılacaktı. Bunun için biz sponsor aradık fakat bulamadık. Tekirdağ Valisi bu 6 dersliğe sponsor olacak kişilerin okula adı verileceğini söylemişti. Bizde sponsor bulamayınca eşim Fatma Mandalı ile 6 dersliğin yapımını 200 bin YTL vererek üstlendik. Bugün açılışını yaptığımız bu okulun eksiklerini gidermek için birlikte hareket etmeliyiz biz belediye olarak bahçe düzenlemesi ve bir halı saha yapımında bulunacağız. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Yeni eğitim ve öğretim sezonun hayırlı olması temenni ederim. 

 İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu Açılışının ardından Belediye Başkanı İrfan Mandalı Kapaklı da bulunan Yıldızkent, Sanayiciler, Gazi, Kapaklı, Cumhuriyet ve Mehmet Elfide Erdegül İlköğretim Okulları ile Kapaklı Çok Programlı Lisesi’ne ziyarette bulunarak 2008-2009 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Image

 

Image 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arama

isbasvuruformu.gif

neczane.gif

Anketler

Belediyemizin faaliyetlerinden nasıl haberdar oluyorsunuz?