BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 

Değerli Kapaklılar ;

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelerek bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.Bayramlar, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, insan olmanın güzelliklerinin yaşandığı, kırgınlıkların unutulup, dostluk ve sevgiyle gönüllerin birbirine yakınlaştığı, karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği müstesna günlerdir. Milletimiz her Ramazanda olduğu gibi yine bu Ramazanda da birlik ve beraberliğini, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleriyle göstermiştir.

Ramazan ayı boyunca sergilenen bu güzel hasletler bayramla birlikte çok daha büyük bir anlam kazanmaktadır. Bu anlamlı bayramın KAPAKLI halkı için, milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşehrileriminve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ SAAT 10.00'DA BAŞLAYACAK

 

İlçemizde bayramlaşma töreni 28 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00 'da Recep Güven Parkında yapılacaktır. Tüm Halkımıza duyurulur.

 
ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

 

İlçenin hemen her noktasında yapılan asfaltlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, şehirlerin gelişmişliğinin yollarıyla ölçüldüğünü kaydetti. Başkan Mandalı, “Sürekli büyüyüp gelişmekte olan bir ilçe olarak biz de Kapaklı’nın tüm yollarını asfaltlamak istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin muhtelif noktalarında yürüttüğü asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz'le birlikte asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen asfaltlama çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Asfalt yol yapım çalışmaları Atatürk Mahallesi, Aynur Caddesi ve Nasrettin Hoca Caddesi ve Fatih Caddesi ile bu caddelere bağlı sokaklarda devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi durmadan, bıkmadan, usanmadan, daha modern ve çağdaş bir Kapaklı için çalışıyoruz” dedi.

Yollarda gerçekleştirilen çalışmaların ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Her zaman söylediğim gibi yol, bir şehir için medeniyet göstergesidir. Şehirlerin gelişmişliği, sahip olduğu ulaşım olanaklarının kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu kapsamda Kapaklı’da ki bütün yolları asfaltlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
MHP İLÇE YÖNETİMİ BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

Kısa bir süre önce MHP Kapaklı İlçe Başkanlığı’na atanan Yusuf Çetin, İlçe Yönetimiyle birlikte Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı ziyaret etti.

Yeni yönetimi tebrik ederek, görevlerinde başarılar dileyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Türkiye’de aktif siyaset yapan 3 parti olduğunu vurgulayarak “Türkiye siyasetinde gözle görülür üç parti var. Bunlar AKP, CHP ve MHP’dir. Diğer partiler de, zaman zaman, isim değiştirerek kendisini partisel anlamda bir yerlere taşımaya çalışıyor. Bu 3 büyük partiden biri olan MHP’nin yeni Kapaklı İlçe Yönetimi’ni tebrik ediyorum.” Diye konuştu.

10 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP ve MHP önderliğinde oluşan Çatı Aday formülünün önemli bir kazanım olduğunu söyleyen Başkan Mandalı “Bu güzel bir kaynaşma örneği. Çünkü, seçilecek olan Cumhurbaşkanı, herhangi bir partinin Cumhurbaşkanı değil, bütün Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu,  bu coğrafyada yaşayan kimliği, görüşü ne olursa olsun herkesi kucaklayabilecek bir aday olduğunu, hem davranışlarıyla hem de söylemleriyle destekliyor.” Dedi.Büyükyoncalı Mahallesi sakinlerinin, Kapaklı’ya bağlanma talebine de ve bu talebe önceki gün olağanüstü toplanarak “Büyükyoncalı’yı Kapaklı’ ya yedirtmeyiz” açıklaması yapan Saray Belediye Meclisi’ne de dolaylı yanıt veren Başkan Mandalı “27 Temmuz’da Büyükyoncalı için referandum yapılacak. Bu konunun ne başıyla ne de sonuyla bir alakamız olmadığını ifade etmek isterim. “Önümüzde ki hafta referandum olayı var Ama tabi buradaki tamamı ile insanların iradesiyle alakalı. Kimseye ‘Gidin örgütlenin ve Kapaklı’ya bağlanın’ deme lüksüne hiçbir zaman sahip olmadık. Vatandaşların teveccühü ile 3 binin üzerinde imza toplanmış. Bize imzaları getirdiler. Biz de müracaat yerinin Belediye olmadığını söyledik. Neticede, imzaları Valiliğe taşımışlar. 27 Temmuz’da, Büyükyoncalı Saray’da kalır ya da Kapaklı’ya bağlanır. Bu tamamen Büyükyoncalı halkının kararı olur. Büyükyoncalı halkı ne karar verirse, o iradeye saygı duyacağız. Bu konuya ilişkin Saray Belediye Başkanımız ile bir iç çatışmaya girmeyiz.” Yanıtını verdi.

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin ve ekibine başarılar dileyen İrfan Mandalı, samimiyet ve dürüstlüğün çok önemli olduğuna vurgu yaparak “Yeni yönetiminizi tebrik ediyorum. Allah onların yolunu açık etsin. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da, görüşlerimizi  düşüncelerimizi birlikte hayata geçirmeyi nasip etsin.”dedi.

Ziyarette konuşan Kapaklı MHP ilçe Başkanı Yusuf Çetin de “Bizde yeni oluşumda Kapaklı ilçemiz için elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Kapaklı’nın ileri gitmesi için çalışacağız. Bizim de, toparlayıcı bir parti olmak istiyoruz. Uç parti değil merkezde bir parti olmak düşüncesindeyiz. Cumhurbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu ismi üzerinde CHP ve MHP’nin ortak karar alması olumlu bir gelişmedir. Herkes, sandığa gidip düşünce dünyasına göre, tercihini yapacak.” Diyerek, ziyaretlerini noktaladı.

 

 

 


 
KADİR GECESİNDE VATANDAŞLARA SİMİT DAĞITILDI

 

Kadir Gecesi dolayısıyla Kapaklı Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli noktalarında vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı.

Kadir Gecesi, Kuran’ın insanla, akılla buluştuğu gecedir. Yüce Yaratıcı rahmet ve merhametinin gereği olarak, akla destek olsun diye vahiy göndermiştir. Bu sebepten, diyoruz ki, bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen bu kutlu gece dolayısıyla, Kapaklı Belediyesi vatandaşlara kandil simidi dağıttı. Kandil dolayısıyla Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın da katıldığı programda belediye personeli cami önlerinde ve belediye meydanında vatandaşlara kandil simidi dağıtırken, vatandaşlarda her yıl kandillerini unutmayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya ve belediye yetkililerini teşekkür ettiler.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesinin sevincini aynı anda yaşıyoruz diyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İnsanlığa rehber olarak Kur’an-ı Kerim, bin aydan daha hayırlı olan bu gece indirilmeye başlanmıştır. Yine bu gece yapılan ibadetlerin ve edilen duaların bin ayda yapılandan daha hayırlı olduğu Kuran-ı Kerim’de belirtilmiştir. Bizlere kurtuluşumuz için bir çok  müjdenin verildiği bu güzel maneviyat gecesinde ibadet ve dua etmeli, günahlarımız için af dilemeliyiz”dedi.

Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik içinde vazgeçilmez bir fırsattır diyen Başkan Mandalı, “ O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşerilik ruhumuzu bu gece de daha da artırmalıyız. Dualarımızda dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimizi de unutmamak gerekiyor.Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Mübarek Kadir Gecelerini tebrik ediyor,  sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir gece olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
MAHALLELERDE PARKLAR VE MEYDANLAR AYDINLATILDI

 

Kapaklı Belediyesi tarafından ilçeye bağlanan mahallelerde bulunan meydan ile düzenleme yapılan parklara yeni aydınlatma direkleri dikildi.

Karaağaç'ta iki meydan Karlı, Uzunhacı, Bahçeağıl, Yanıkağıl ve Pınarça'da bir olmak üzere toplam 5 parka aydınlatma direği dikilerek  meydan ve parklar aydınlatıldı. Yetkililer, yapılan düzenlemeler ve yüksek aydınlatmalarla birlikte parkların gece ve gündüz daha güvenli hale geldiğine dikkat çekerken, park ve meydanların eğlence ve dinlenme alanları olarak kullanma yoğunluğunun da arttırıldığına dikkat çekti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; "Kapaklımızın daha güvenli olması için aydınlatma çalışmalarımızı başlattık. Dikilen yüksek aydınlatma direkleri sayesinde parklar ve meydanların daha iyi aydınlatıldı. Yapılan çalışmalar sayesinde vatandaşlarımız parklara çocuklarını gönül rahatlığı içinde günün her saatinde götürebilecekler. Kapaklımız için yapacağımız  çalışmalara bütün hızıyla devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

 

 

Kapaklı Belediye  Başkanı İrfan Mandalı  Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesinin sevincini aynı anda yaşıyoruz diyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İnsanlığa rehber olarak Kur’an-ı Kerim, bin aydan daha hayırlı olan bu gece indirilmeye başlanmıştır. Yine bu gece yapılan ibadetlerin ve edilen duaların bin ayda yapılandan daha hayırlı olduğu Kuran-ı Kerim’de belirtilmiştir. Bizlere kurtuluşumuz için bir çok  müjdenin verildiği bu güzel maneviyat gecesinde ibadet ve dua etmeli, günahlarımız için af dilemeliyiz”dedi.

Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik içinde vazgeçilmez bir fırsattır diyen Başkan Mandalı, “ O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşerilik ruhumuzu bu gece de daha da artırmalıyız. Dualarımızda dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimizi de unutmamak gerekiyor.Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Mübarek Kadir Gecelerini tebrik ediyor,  sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir gece olmasını diliyorum” dedi.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ TRAKYUMDA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı, bu yıl Trakyum Et Lokantası’nda gerçekleştirildi. İftar programında yaklaşık 500 kişi birlikte oruç açtı.

Kapaklı Belediyesi tarafından Trakyum Et Lokantası’nda verilen iftar yemeğine Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ve eşi Hakim Özgür Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu ve eşi Serpil Kaanoğlu, Kapaklı İlçe Emniyet Müdür Vekili Fatih Bölükbaşı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Adem Yavaş, Halil İbrahim Erkan, Aziz Özkan ve Serpil Sevgi, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Kapaklı Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Necmi Özkal, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Sami İkizler, Mahir Aras, Bülent Ereş, Ersin Yavuz, Turan Çakan, Bakser Öztürk, Erol Özkan, Ender Dubaz, Sevgi Aksoy ve Salih Bezgin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sait Beydoğan ve Serdar Ümit Öncel, İnönü Mahallesi Muhtarı Sabahattin Mandalı, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz, Atatürk Mahallesi Muhtarı Bilal Tokuç, Kapaklı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Arıcı ve eşi Sabret Arıcı ile yaklaşık 50 kişilik davetli grubu katıldı.

İftar programı Kapaklı İlçe Müftüsü İsa Aktaş’ın duasıyla başladı. Oruçların açılması ve yemeklerin yenmesinin ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti. Gördüğü manzara karşısında göğsünün kabardığını dile getiren İrfan Mandalı, “Kapaklı’nın tarihi gelişim sürecinden bahsederek, “Kapaklı, Lüleburgaz’a bağlı Büyükkarıştıran ile aynı tarihte belde oldu. Fakat Büyükkarıştıran hep yerinde saydı. Büyükkarıştıran’ın nüfusu bugün 7 bin civarındadır. Kapaklı’nın nüfusu ise 100 bini aşmıştır. Bu tablo da Kapaklı’nın kendini nasıl geliştirdiğini ortaya koymaktadır” dedi.

Sonrasında ilçe olan Kapaklı’nın önünün daha da açıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “O süreçte arkamızda dim dik durarak Kapaklı’nın ilçe olmasında eneği geçen tüm siyasi parti temsilcilerimize ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürü borç biliyorum” dedi. Böylece 3 bin 500 hektar olan coğrafi alanın 20 bin hektarın üzerine çıktığını kaydeden Başkan Mandalı, “Coğrafi sınırlarımızın büyümesiyle birlikte sorumluluklarımız da gittikçe arttı. Büyükşehir Yasası ile bize bağlanan köylerimiz, bizden büyük hizmetler bekliyor. Büyükşehir ile birlikte bu hizmetleri en iyi şekilde yerine getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

27 Temmuz’da Saray’a bağlı Büyükyoncalı Mahallesi’nde referandum yapılacağını dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Eğer referandum sonucunda en az yüzde 51 oranında ‘Evet’ oyu çıkarsa Büyükyoncalı da Kapaklı’ya bağlanacak. Bu sayede coğrafi alanımızla birlikte sorumluluklarımız da daha da artacak. Fakat Kapaklı Belediyesi olarak, Devlet erkani ile el ele verip tüm zorlukların üstesinden gelerek, halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi. Konuşmasının sonunda Ramazan Ayı’nın başta Kapaklı olmak üzere tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını temenni eden Başkan Mandalı, küslerin de Ramazan Ayı hürmetine barışmalarını temenni etti.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın ardından konuşan İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ise “Böylesine güzel bir iftar programında aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ramazan-ı Şerif, Millet olarak iftihar ettiğimiz hasletlerimizin en belirgin şekilde ortaya çıktığı, deyim yerindeyse etin kemiğe büründüğü mübarek bir ayımızdır. Bu vesile ile, iftar programının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı’nın da tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

 

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında 19 Temmuz Cumartesi günü saat 21:30 'da düzenleyecek olduğumuz konferansımızda Prof Dr. İbrahim Hilmi KARSLI hocamız bizlerle birlikte olacaktır. Tüm Halkımız davetlidir. Hayırlı ramazanlar

 
KAPAKLI BELEDİYESİ DERNEK BAŞKANINA SCOOTER TİPİ ENGELLİ ARACI VERDİ

 

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, yeni aracını, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın elinden teslim aldı.

Yeni araç için Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür eden Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “İnternette yaptığım araştırma neticesinde Türkiye’de en çok engelli aracı Kapaklı’da verilmiş. Bu da ülke genelinde engellilere en çok sahip çıkan belediyenin Kapaklı Belediyesi olduğunu gösteriyor. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’ya sonsuz teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kapaklı sınırları içinde ikamet eden çok sayıda engelli bireyin olduğuna dikkat çeken TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “Önceleri, engelli arkadaşlarımız, evlerinden dışarı çıkamıyorlardı. Fakat özellikle son yıllarda gerek kaldırım ve yolalrda, gerek kamu binaları girişinde gerekse hediye edilen tekerlekli sandalyelerle engellilerimiz dışarı çıkmaya başladı. Artık birlikte sokaklarda rahatça dolaşabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi yönetiminin mevcut binayla ilgili herhangi bir giderinin olmadığını anımsatan Başkan Mandalı, “Derneğimizin tüm masraflarını belediye olarak biz karşılıyoruz. Her ay yaklaşık 2 bin TL derneğimize yardımda bulunuyoruz. Fakat önemli olan derneklerin kendi özbenliğini bulması, üyelerin derneklerine sahip çıkmasıdır. Temsili bir rakam da olsa tüm üyelerin derneğe aidat vererek sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Atatürk Mahallesi Hacılar Çeşmesi mevkiinde yeni bir park alanı oluşturulacağını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu parkımızın engellilere uyumlu bir şekilde yapılması için gerekli talimatları verdim. Buraya yakın bir alanda belediyenin yaklaşık 700 metrekarelik bir arsası var. Bu arsaya da daha önce de söz verdiğimiz gibi bir Yaşam Evi inşa etmeyi planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

 
İSMETPAŞA PARKI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı’da İsmet Paşa Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden İsmet Paşa Parkı’nın yapım çalışmalarına, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından devam ediliyor.

Çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İsmet Paşa Parkı Proje alanı 17 bin 50 metrekaredir. Konut yaşamına uygun, vatandaşlarımızın ailesiyle birlikte vakit geçirebilecekleri bir park olacak. Projemizde çağdaş yaşam ihtiyaçlarına öncelik verdik. Projede 1 adet büfe, 1 adet park ve hizmet birimi 1 adet su deposu, Amfi sahnesi, oturma alanları ve havuz, bisiklet yolu ve yürüyüş yolları bulunuyor. Halkımızın gönül rahatlığıyla gelebileceği bir ortam yaratma gayretindeyiz” diye konuştu.

Şehir parklarının, insanların nefes almalarını sağlayan yerler olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Şehir parkları, ilçe merkezinde olmasına rağmen gürültüden, karmaşadan, düzensizlikten uzaktır. Şehir dışına çıkamayan vatandaşlarımızın imdadına koşar. İnsanlarımız burada sosyalleşme imkanı bulur. Ailesi ile birlikte huzurlu vakit geçirir” açıklamalarında bulundu.

Çalışmaların hızla ilerlediğini kaydeden İrfan Mandalı, “Parkın dış çevre duvarlarında demir korkuluk yapım çalışmaları sürüyor. Park içindeki mevcut yollar belirlendi ve aydınlatma direkleri yerlerine, ölçümler yapılarak kazıkları çakıldı. Bulunan iki adet havuz da denizliden getirilen traverten taşı ile kaplama çalışmaları yapılıyor. Amfi tiyatronun sahnesinin inşaat çalışmaları sürüyor. Dikilen direklerin ardından sahnenin çatı kısmı yapılacak. Bisiklet ve yürüyüş yollarına düzenlemeler yapılacak. Amacımız Kasım ayına kadar parkın yapım çalışmalarını tamamlamak ve halkımızın hizmetine sunmaktır” dedi.

 
GURUR SOKAKTA DERE ISLAHI DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sel taşkınlarına karşı yürütülen dere ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Derelerin ıslahı kapsamında çalışmalara Atatürk Mahallesi Gurur Sokak’ta başlayan Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Burada kutu menfez yapımı tamamlandı. İstiklal Caddesi başında bulunan dere ile Erbay Caddesi’nde bulunan dere üzerinde dere yatağı temizlendi. Dere yatağına alt beton döküldü. Yan perde beton yapım çalışmaları sürüyor. Dere ıslah çalışmaları tamamlandığında hem derede akışkanlık hızı daha da arttırılmış olacak, hem de dere yatağında meydana gelebilecek toprak kaymalarının da önüne geçilecek” açıklamalarında bulundu.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Halkımıza söz verdiğimiz her şeyin yerine getirilmesi konusunda adım adım takipçisiyiz. Dere ıslah projesi Kapaklımız için çok önemli bir çalışma. Kentin büyümesi, gelişmesi açısından önemli projeler üretmeye ve yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız bütün hizmetler Kapaklımızı daha modern ve çağdaş bir kent oluşturmak içindir" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 


 

 
BÜYÜKYONCALI 27 TEMMUZ 'DA REFERANDUMA GİDİYOR

 

 

Büyükyoncalı Mahallesi’nde Kapaklı İlçesi’ne bağlanmak için 3 bine yakın imzanın toplanıp ilgili makamlara teslim edilmesinden ardından referandum kararı alındı. Yüksek Seçim Kurulu’nun ilgili makamlara yaptığı tebliğe göre 27 Temmuz 2014 Pazar günü Büyükyoncalı Mahallesi’nde referanduma gidilecek ve vatandaşlara Kapaklı’ya bağlanmak isteyip istemedikleri sorusu yöneltilecek. Sandıktan çıkan sonuca göre Büyükyoncalı Mahallesi’nin geleceği tayin edilecek

Büyükyoncalı Mahallesi’nde 27 Temmuz 2014 Pazar günü referandum düzenlenecek. Arife gününe denk gelen referandumda Büyükyoncalı Halkına Kapaklı’ya bağlanmak isteyip istemedikleri sorusu yöneltilecek.

3 BİN İMZA TOPLANMIŞTI

Büyükyoncalı’da Mayıs ayı başında Kapaklı İlçesi’ne bağlanmak talebiyle başlayan imza kampanyasında 3 bine yakın imza toplanmıştı. Toplanan imzalar gerekli mercilere iletilirken, Yüksek Seçim Kurulu Mahallede yaşayan seçmenlerin çoğunluğunun Kapaklı’ya bağlanak için imza vermesi nedeniyle toplanan imzaları işleme aldı.

KARARI HALK VERECEK

YSK 27 Temmuz 2014 Pazar Günü’nü referandum günü olarak belirlerken, Büyükyoncalı vatandaşlar arife gününe denk gelen referandumda Kapaklı’ya bağlanmak istiyoruz veya Kapaklı’ya bağlanmak istemiyoruz yönünde oy kullanacaklar. Bugüne kadar toplanan imzalar ise sandıktan büyük ihtimalle Büyükyoncalı’nın Kapaklı’ya bağlanması yönünde iradenin çıkacağını gösteriyor.

 
ÇERKEZKÖY TUGAY KOMUTANI BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan’ı makamında ağırladı.

ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLEDİ

Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında nezaket ziyaretinde bulundu, Gerçekleşen ziyarette Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı tebrik edip hayırlı olsun dileklerinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.

“GEREKEN HİZMETLERİ YAPACAĞIZ”

Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Çerkezköy’ün 1953 yılında belediye olması ile birlikte köy olarak Çerkezköy’e bağlandık. 1986 yılında ise köy tüzel kişiliğinden çıkarak belde belediyesi olduk. O zamanlarda belediye meclis üyeliği yapıyordum. 27 yıldır Kapaklı’yı nasıl güzelleştirebiliriz diye çalıştık. 6 Aralık 2013 tarihinde ise Kapaklımız ilçe statüsüne kavuştu. O günden itibaren devlet ve yerel erkan ile birlikte el birliği içinde ilçemiz için yararlı çalışmalar yapıyoruz. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Kapaklı Belediye Başkanlığında üçüncü dönemimi yaşıyorum. Bu beş yıllık görev sürem içinde hem vatandaşlarımız hem de ilçemiz için kalıcı eserler bırakmak istiyoruz” diye konuştu.  Ziyaretin sonunda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan’a nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etti. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 
KARLI VE UZUNHACI MAHALLELERİ ZİYARET EDİLDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından, 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle olarak ilçeye bağlanan köylerin sıkıntı ve taleplerini dinlemek üzere oluşturulan komisyonun ilk durağı Karlı Mahallesi ve Uzunhacı Mahallesi oldu. Köylüler en büyük sıkıntılarının elektriklerin sık sık kesilmesi ve bozuk yollar olduğunu ifade etti.

Kapaklı Belediyesi bünyesinde köylerin sorunlarını dinlemek ve raporlamak üzere oluşturulan komisyon, köylülerle toplantılarına Karlı Mahallesi’nden başladı.Veli Çeken başkanlığında Kapaklı Beldiyesi personellerinden oluşan komisyon ilk olarak dün saat 14.30’da Karlı Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Burada vatandaşın sıkıntılarını dinleyen komisyon üyeleri, halkın beyanları doğrultusunda gerekli notlarını aldı. Karlı ve Uzunhacı Mahallesi sakinlerinin dile getirdikleri ortak sıkıntılar, genelde yol ve elektrik ile ilgili yaşanan problemlerden oluştu.

En büyük problemlerinden birinin elektrik konusunda yaşanan sıkıntılar olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, “Özellikle son zamanlarda elektriklerimiz sık sık gidip geliyor. Çocuklarımız okul döneminde akşamları evde ders çalışamıyor. Mahallemiz karanlık içinde kalıyor. Buzdolabı, çamaşır makinesi gibi elektrikle çalışan eşyalarımız arızalanıyor” ifadelerini kullandı.

Karlı ve Uzunhacı mahallelerinin en büyük ortak sıkıntılarından biri de yol sorunu oldu. Yolların neredeyse tamamen bozuk halde olduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri, “Yollarımızdan ağır tonajlı kamyonlar geçtiği için yollarda çökmeler meydana geliyor. Bu durum araçlara zarar verdiği gibi kazalara da davetiye çıkarıyor” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi’nden elektrik ve yol sorunlarını en kısa sürede çözmesini beklediklerini dile getiren mahalle sakinleri, “Ayrıca mahallelerimizde düğün salonumuz yok. Ailemizle birlikte vakit geçirebileceğimiz, çocuklarımızın içinde güvenle oyun oynayabileceği parklarımız da yok. Temennimiz belediyemizin bu eksiklikleri de bir an önce gidermesi yönündedir” diye konuştu.

Karlı ve Uzunhacı Mahallelerinde yaşanan elektrik sıkıntısının belediye ile alakası olmadığını belirten komisyon üyeleri, “Elektrikle ilgili yaşanan sorunlardan TREDAŞ sorumludur. Fakat biz belediye olarak sizlerin bu sıkıntılarınızı TREDAŞ’a ileteceğiz. Diğer yol, düğün salonu ve park gibi taleplerinizi de rapor halinde Belediye Başkanımıza sunacağız. Gereken neyse yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

 


 
PINARÇA MAHALLE MUHTARLIĞIMIZDA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

 

Kapaklı Belediyesi olarak ilçe merkezindeki mahallelere götürdükleri hizmetlerin aynısının Büyükşehir yasası ile birlikte mahalle olarak Kapaklı’ya bağlanan köylere de götüreceklerini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birlikte ve beraber hareket edebildiğimiz taktirde başaramayacağımız şey yok. Eksik olan yönlerimizi giderdiğimiz takdirde, çok daha büyük şeyler yapabileceğimize inanıyorum'' dedi.

6360 sayılı Büyükşehir yasası ile birlikte Kapaklı'ya bağlanan Pınarça Mahallesi’nde, Muhtarlık Binası’nın bakım ve onarım çalışmaları Kapaklı Belediyesi tarafından başlatıldı.

YENİ MAHALLELER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birer mahalle olan ve ilçemize bağlanan köylerimiz artık bizim ayrılmaz bir parçamızdır. İlçemizde diğer mahallelerimize bu zamana kadar nasıl hizmet ettiysek, aynı şevk ve heyecanla ilçemize bağlanan köylerimizde de aynı hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Kapkalı Belediyesi olarak Büyükşehir yasası ile birlikte ilçemize bağlanan yeni mahallelerimize çok önem veriyoruz'' dedi.

ÇOK DAHA BÜYÜK ŞEYLER YAPACAĞIZ

Belediye personelleri içerisinden, ilçedeki tüm mahalleri ilgilendiren istek, sorun ve talepler ile ilgili bir komisyon oluşturduklarını belirten Başkan Mandalı ''Bu komisyonda, gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse altyapıya yönelik her türlü ihtiyacın konuşulduğu, yapılacak ve yapılması gerekenlerin tartışıldığı toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantıları hep beraber yapmalıyız. İsabetli kararlar verebilmek için, alınacak kararların doğruluk ve yerindeliğini iyi sağlayabilmek için istişareye çok önem veriyoruz ve istişarenin şart olduğuna inanıyoruz. Bir de birlikte ve beraber hareket edebildiğimiz taktirde, eksik olan yönlerimizi giderdiğimiz takdirde, çok daha büyük şeyler yapabileceğimize inanıyorum'' açıklamalarında bulundu.

HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU

Kapaklı Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden oldukça memnun olduklarını ifade eden Pınarça Mahallesi Muhtarı Özcan Bozkaya, “Belediyemiz, muhtarlık binamızın bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Tertemiz bir muhtarlık binamız oldu. Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldu. Bize her daim bir telefon kadar yakın oldu” dedi. Muhtarlık Binası’nın tek eksiğinin oturma grubu ve büro malzemesi olduğuna dikkat çeken Muhtar Bozkaya, “Okuldan aldığımız koltukları kullanıyoruz. Bu eksiklikler için de Belediyemize gerekli yazıyı yazdık. En kısa sürede ilgileneceklerini söylediler” dedi.


 

 

 

 
9 EYLÜL CADDESİNDE KANALİZASYON HATTI ÇEKİLİYOR

 

Kapaklı’da Atatürk Mahallesi 9 Eylül Caddesi’nde kanalizasyon hattı çekim çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, hedeflerinin her zaman hizmette en önde olmak olduğunu söyledi. Belediyeler için altyapı hizmetlerinin görünmeyen yatırımlar olarak bilindiğine dikkat çeken Başkan Mandalı, “Kapaklı halkı yaptığımız tüm hizmetlerin farkındadır. Halkımıza elimizden gelen hizmeti vermeye devam ediyoruz” dedi.

Kapaklı Belediyesi ilçenin muhtelif noktalarında gerçekleştirdiği ‘kanalizasyon hattı çekim çalışmalarına’ Atatürk Mahallesi 9 Eylül Caddesi’nde devam ediyor.Atatürk Mahallesi 9 Eylül Caddesi’nde kanalizasyon hattı çekim çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında kato ile açılan kanalizasyon hattına 500’lük büzler yerleştiriyor. Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Biz Kapaklı Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmette her zaman en önlerde olmayı kendimize hedef olarak belirledik” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi olarak, sosyal, kültürel ve tanıtım alanlarındaki çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Başkan İrfan Mandalı, “Asli işlerimizden biri olan altyapı çalışmalarımıza ne kadar önem verdiğimiz ortadadır. Belediyeler için altyapı hizmetleri görünmeyen yatırımlar olarak bilinmektedir. Biz öyle düşünmüyoruz. Vatandaşımız yaptığımız tüm hizmetlerin farkındadır. Halkımıza elimizden gelen hizmeti vermeye devam ediyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 


 
ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

İlçenin hemen her noktasında yapılan asfaltlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, şehirlerin gelişmişliğinin yollarıyla ölçüldüğünü kaydetti. Başkan Mandalı, “Sürekli büyüyüp gelişmekte olan bir ilçe olarak biz de Kapaklı’nın tüm yollarını asfaltlamak istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin muhtelif noktalarında yürüttüğü asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen asfaltlama çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Asfalt yol yapım çalışmaları Atatürk Mahallesi, Çeken Caddesi ve Erbay Caddesi’ne bağlı Kiraz Sokak, Mert Sokak, Cevizli Sokak, Özyürek Sokak, Kırlarbağı Sokak, Seymen Sokak ve Ananas Sokak'ta devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi durmadan, bıkmadan, usanmadan, daha modern ve çağdaş bir Kapaklı için çalışıyoruz” dedi.

Yollarda gerçekleştirilen çalışmaların ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Her zaman söylediğim gibi yol, bir şehir için medeniyet göstergesidir. Şehierlerin gelişmişliği, sahip olduğu ulaşım olanaklarının kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu kapsamda kapaklı’daki bütün yolları asfaltlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 


 
ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA DUYURU

 

 

TREDAŞ kurumunun ilçemizde yapacağı  yatırımlar doğrultusunda aşağıda belirtilen saatlerde geçici olarak elektrik kesintileri yaşanacaktır. Tüm Halkımıza ilanen duyurulur.

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ BELEDİYE - İŞ SENDİKASI İLE EK PROTOKOL İMZALADI

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Büyükşehir Yasası ile birlikte kendi bünyelerinde hizmete devam eden Karaağaçlı işçiler için Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile ek protokol imzaladı.6360 sayılı büyükşehir yasası ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir oldu. Belde statüsündeki Karaağaç da mahalle olarak Kapaklı Belediyesi’ne bağlandı. Bu kapsamda daha önce Karaağaç Belediyesi’nde çalışan işçiler ise Kapaklı Belediyesi bünyesinde çalışmaya devam etti. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, daha önce Karaağaç Belediyesi’nde çalışan fakat birleşmenin ardından Kapaklı Belediyesi bünyesinde çalışmaya devam işçiler için sendika ile ikinci kez masaya oturdu.

İŞÇİLERİN HAKLARI İYİLEŞTİRİLDİ

Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile Kapkalı Belediyesi arasında daha önce toplu iş sözleşmesi imzalandığını anımsatan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Karaağaç’tan, Belediyemiz bünyesine katılan işçi kardeşlerimiz için de Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile ek protokol imzaladık. Böylelikle işçilerimizin haklarını daha da iyileştirdik. Ayrıca onlara daha önce sahip olmadıkları sosyal haklar tanımış olduk” diye konuştu.

7 BİN 70 TL NAKDİ PARA YARDIMINDA BULUNULACAK

Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile Kapkalı Belediyesi arasında imzalanan ek protokole göre işçilerin alacağı en düşük Kıdem Zamlı Brüt Yevmiye 100 TL olurken, en yüksek Kıdem Zamlı Brüt Yevmiye ise 113,96 TL olarak belirlendi. Sözleşmede ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere bahse konu 10 işçiye toplan 7 bin 70 TL nakdi para yardımında bulunulmasına da karar verildi. İşçiler nakdi yardımlarını Temmuz Ayı maaşları ile birlikte alacaklar.


 

 

 
RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

 


Kapaklı’da önceki akşam orucunu açan vatandaşlar, iftardan hemen sonra Belediye tarafından düzenlenen Ramazan Ayı etkinliklerinde soluğu aldı. Ramazan etkinlikleri kapsamında önceki akşam gerçekleştirilen Mehteran Takımı gösterisi ve Gökhan Meneşe Konseri, vatandaşlardan büyük beğeni gördü. Gecede Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı’nın gösterisi ilgi ile izlenirken, Kapaklı’nın sevilen ses sanatçısı Gökhan Meneşe de seslendirdiği şarkılarla dinleyenleri kendine hayran bıraktı.

ÖNCE DUYGULANDIRDILAR SONRA OYNATTILAR

Kapaklı’da Recep Güven Parkı’nda düzenlenen Ramazan Ayı etkinlikleri önceki gün saat 21.30’da Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başladı. Davetliler Recep Güven Parkı girişinde animatörler tarafından karşılandı. Etkinliğe katılan tüm çocuklara animatörler tarafından balon hediye edildi. Performansları ile katılımcıları adeta büyüleyen Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı, Çanakkale Türküsü ile davetlileri duygulandırırken, Genç Osman türküsü ile de oynattı.

MENEŞE’DEN MUHTEŞEM KONSER

Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı’nın gösterisinin ardından sahneye Kapaklı’nın sevilen ses sanatçısı Gökhan Meneşe çıktı. Gökhan Meneşe seslendirdiği birbirinden hareketli şarkılarla Kapaklı halkına unutamayacakları bir gece yaşattı. Konsere aileleri ile birlikte gelen küçük çocuklar ise Recep Güven Parkı’ndaki oyun alanında gönüllerince eğlendi. Kapaklı Belediyesi tarafından organize edilen etkinliğe Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz ve çok sayıda kapaklılı katıldı.

 

 

 
BULGARİSTAN RUSYA FAHRİ BAŞKONSOLOSU ÇERKEZKÖYLÜ İŞ ADAMLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

 

 

Kapaklılı ve Çerkezköylü işadamları ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda bir araya gelen Bulgaristan’ın Rusya Fahri Başkonsolosu Tonko Fotev, işadamlarını Kazakistan’daki yatırım imkanları hakkında bilgilendirdi.


DÜNYA EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Çerkezköy, Kapaklı, Saray, Çorlu, Lüleburgaz ve Tekirdağ’daki sanayi kuruluşlarının, dünya ekonomisine katkıda bulunmalarına katkı sağlamak adına bu toplantıyı gerçekleştirdik. İhracat ve ithalatla ilgili ülkemizin yararına çalışmalar yapılmasını arzuluyoruz” ifadelerini kullandı. İrfan Mandalı’nın konuşmasının ardından toplantı, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ni tanıtan slayt gösterimi ile devam etti.

URANYUM’UN 4’YE 1’İ KAZAKİSTAN’DADIR

Kazakistan’ın nüfusunun 17 milyon olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Yana Stoletova, “Kazakistan, ekonomik olarak hızla gelişen bir ülkedir. Tüm kimyasal ürünlerin yüzde 98 Kazakistan’da bulunmaktadır. Kazakistan uranyum ve çinko açısından zengindir. Dış ülkelerde Kazakistan’a 40 milyar dolar yatırım yapıldı. Uranyum’un 4’ye 1’i Kazakistan’dadır. İnsanların yüzde 20’si tarımla uğraşıyor. Yılda 15 bin ton uranyum elde ediliyor. Buğday üretiminde dünyada altıncı sıradayız. Buğday, mısır, pamuk ana ürünlerden. Hayvancılık da ilerliyor. Genel olarak deri ürünleri, et ürünleri ihracatı yapılıyor” açıklamalarında bulundu.

BİZ KENDİ TANITIMIMIZI YAPACAĞIZ

Yana Stoletova konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye, Kazakistan’a çok büyük önem veriyor. Ticarette her türlü kolaylığı sağlayabiliriz.” Ticari anlamda dünyanın çok küçük olduğunu belirten Bulgaristan’ın Rusya Fahri Başkonsolosu Tonko Fotev ise “İleride Bulgaristan, Kazakistan, Rusya ve Türkiye arasında iyi ticari ilişkiler olabilir. Türkiye’deki ticaret erbabının ilgisi olursa orada her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Biz kendi tanıtımımızı yapacağız. İlgilenen iş adamları varsa onlarla ortaklık yapmaktan memnuniyet duyarız” ifadelerini kullandı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Konuşmaların ardından toplantı plaket töreni ile sona erdi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Sifil, Bulgaristan’ın Rusya Fahri Başkonsolosu Tonko Fotev  ve Yana Stoletova’a ziyaretlerinden dolayı plaket takdim etti. Toplantıya Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyeleri Dilaver Burak ve Sinan Sifil, Meclis Üyeleri Kadir Uz ve Rahmi Yılmaz, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan, Adem Sekmen ve Serpil Sevgi, Kapaklı Belediyesi personelleri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNÜN HAZİRAN AYI FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

 


Kapaklı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Haziran ayı içinde gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir ay içinde toplam 22 yeni imar durumu düzenlendiğini söyledi. Bir aylık süre zarfında 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendiğini ve onaylandığını ifade eden İrfan Mandalı, “2 adet binada şantiye şefi istifası sebebiyle mühürleme yapıldı. Gelen şikayetlere yerinde bakılarak gerekli işlemler yapıldı” dedi.

RUHSAT BAŞVURULARI İNCELENDİ

Haziran Ayı içinde toplam 31 adet ruhsat işlemi yapıldığını söyleyen Başkan İrfan Mandalı, “12 adet ruhsat başvurusu incelendi. Şuanda dosyaların eksiklerinin tamamlanması bekleniyor. İnşaat sigortalarının ödemesi biten 23 adet binanın ilişiksizlik belgesi için sosyal güvenlik kurum yazıları yazıldı. İnşaatı biten 66 adet yapının harç tahsili yapılması için Vergi Dairesi’ne yazılar yazıldı” dedi.

İZİN BELGELERİ SGK’YA GÖNDERİLDİ

Haziran Ayı içinde 22 adet imar durum belgesi verildiğini sözlerine eklşeyen Başkan İrfan Mandalı, “2 hisseli satış işlemi için Kapaklı Tapu Sicil Müdürlüğüne imar durum yazısı yazılmıştır. İcra Dairesi’ne 1 adet imar durum yazısı yazıldı. 1 adet imar durum bilgisi hakkında vatandaş bilgilendirildi. 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi Sosyal Güvenlik Kurumu’na gönderildi. 1 adet Asansör Tescil Belgesi düzenlendi” açıklamalarında bulundu.

103 HAK EDİŞ DOSYA İŞLEMİ YAPILDI

Bir aylık süre zarfında 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendiğini ve onaylandığını ifade eden İrfan Mandalı, “2 adet binada şantiye şefi istifası sebebiyle mühürleme yapıldı. Gelen şikayetlere yerinde bakılarak gerekli işlemler yapıldı. 93 adet inşaatın yerinde kontrolleri ve hak ediş evrak kontrolleri yapıldı ve Mal Müdürlüğü’ne ödeme yazıları yazıldı. 10 adet inşaat hak ediş ödemesi yapılması için yerinde kontrolleri yapılarak muhasebe müdürlüğüne gönderildi. Toplamda 103 adet hak ediş dosyası işlemi yapıldı” diye konuştu.

PLAN TADİLAT TALEPLERİ İNCELEMEYE ALINDI

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Haziran Ayı’nda 3 adet cins tahsisi işlemi yapıldığını söyleyen Mandalı, “Yapı denetim sistemini aktif hale getirmek için Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılıp sistemin kullanılabilinir hale gelmesi sağlandı. Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemeler, birim içi yazışmalar, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve diğer kurumlarla ilgili yazışmalar yapıldı. 5 adet tevhit, 5 adet ifraz ve 1 adet de yola terk işlemi yapıldı. 7 adet plan tadilat talepleri incelemeye alındı” ifadelerini kullandı. 
TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantısı, dün 3 meclis üyesi eksikliğinde gerçekleştirildi. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki işyerleri ile İsmet Paşa Mahallesi’ndeki yaklaşık 5 bin metrekarelik spor alanı vasıflı arsanın satışı AK Partili meclis üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Şimdiye kadar belediyenin aylık gelirinin yaklaşık 2 milyon TL olduğunu ve Büyükşehir ile bu tutarın 3,5 milyon TL olmasını beklediklerini söyleyen Başkan Mandalı, “Beklentilerimizin aksi oldu ve aylık gelirimiz 1 milyon TL’ye düştü. Bizim Belediye olarak borcumuz yok fakat bize bağlanan Karaağaç’ın 4,5 milyon TL borcu var. Şuanda bu borçları ödemekte zorlanır duruma geldik” dedi.

MECLİS AĞUSTOS’TA TATİLE GİRECEK

Toplantıda daha sonra saygı duruşunda bulunulmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantının ilk 5 gündem maddesinde Kapaklı Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliklerinin, görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi. Bundan sonraki meclis toplantılarınn sesli ve görüntülü bir şekilde kayıt altına alınmasının oybirliği ile kabul edildiği toplantıda, meclisin Ağustos aylarında tatile girmesi de oybirliği ile karara bağlandı.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDEKİ İŞYERLERİ SATIŞA ÇIKACAK

Toplantıda daha sonra bir önceki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk olarak Küçük Sanayi Sitesidükkanlarının satışı ve Kapaklı Belediyesi Arsa Konut ve İşyeri Üretimi Tahsisi, Kiralanması ve Satışına Dair Yönetmelik’te değişiklik yapılmasına ilişkin komisyon raporu görüşüldü. 1589 ada 1 nolu parselde bulunan 12, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ve 28 nolu işyerlerinin peşin para ile satılması Ümit Bayraktar ve Sevgi Aksoy’un red oyuna karşılık komisyonca oy çokluğu ile uygun görüldü. Gündem maddesi, mecliste de yine Ümit Bayraktar ve Sevgi Aksoy’un red oyuna karşılık karara bağlandı. AK Partili diğer meclis üyelerinin, komisyondaki arkadaşlarının kararına uymaması ise dikkatlerden kaçmadı.

BORÇLARIMIZI ÖDEYEMEZ HALE GELDİK

Konula ilgili konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bizim Kapaklı Belediyesi olarak borcumuz yok. Fakat bize bağlanan Karaağaç Belediyesi’nin 4,5 milyon TL kadar borcu var. Belediye olarak bizim kasamıza Tekirdağ Büyükşehir olmadan önce ayda yaklaşık 2 milyon TL giriyordu. Biz Büyükşehir ile birlikte bu paranın 3,5 milyon TL olmasını bekliyorduk. Fakat artacağına, 1milyon TL’ye düştü. Borcumuzu dahi ödeyemez hale geldik. Bunun için bu yerlerin satışını uygun gördük” dedi.

5 BİN METREKARELİK ARSA SATIŞI KABUL EDİLDİ

Toplantı sırasında meclis üyelerine müjdeli bir haberi olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Dün bana hayırlı bir haber geldi. Devam eden davamdan beraat ettiğim tarafıma tebliğ edildi. Bu konuyla ilgili farklı beklentisi olan arkadaşlara duyurulur” açıklamalarında bulundu. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Kapaklı Belediyesi mülkiyetinde bulunan 355 ada 2 parseldeki 5 bin 093,92 metrekarelik alanın spor alanı amacıyla kullanılmak üzere satılması konusu görüşüldü. İlgili gündem maddesi de AK Partili Meclis Üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.

MANDALI YERİNİ İBRAHİM ERKAN’A BIRAKTI

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise dilekçeler görüşüldü. 717,68 metrekarelik 1039 ada 16 parseldeki 615 metrekarelik belediye hissesinin malikine satışı, AK Partili Meclis Üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen gündem maddelerine geçilirken, Başkan Mandalı, yerini Meclis Başkan Vekili Halil İbrahim Erkan’a bıraktı. Halil İbrahim Erkan, gündem maddeleri ile ilgili merak edilen tüm konuları harita üzerinden açıklama yaparak meclis üyelerinin onayına sundu. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından toplantı sona erdi.

 

 
BULGARİSTAN RUSYA FAHRİ BAŞKONSOLOSU TONKO FOTEV ZİYARETİ

 

 

03/07/2014 Perşembe günü Bulgaristanın Fahri Başkonsolosu TONKO FOTEV ve beraberinde  Bulgaristan- Rusya - Kazakistan da ithalat ihracat yapan iş adamları ile birikte Kapaklı ilçesini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretler çerçevesinde Kapaklı, Çerkezköy ve civarında faaliyet gösteren işadamları ile tanışmak amacıyla Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında bir program düzenlenmiştir. Bu programa tüm işadamlarımız davetlidir.


YER: ÇERKEZKÖY TİCARET VE SANAYİ ODASI KONFERANS SALONU

TARİH: 03/07/2014 PERŞEMBE

SAAT: 15:00

GÜNDEM:

Açılış Konuşmaları
Başkonsolos Tonko Fotev in Konuşması
Türkiye- Bulgaristan- Kazakistan ile ticaret hakkında  bilgilendirme
Gelecekte Türkiye -Bulgaristan- Kazakistan ticari işbirliğinin geliştirilmesi ve değerlendirilmesi (ithalat – ihracat )
Firmalarla ikili görüşmeler firma ziyaretleri

 

 
FAİK ÖZTRAK BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, dün saat 12.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin tarafından Belediye Binası önünde karşılandı. Ziyarette Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Halil İbrahim Erkan, Sami İkizler ve Nalan Çolak ile Kapaklı Belediye Eski Başkanı Şemsettin Dubaz da hazır bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı İrfan Mandalı, seçim döneminde kendisine en çok destek veren milletvekilinin Faik Öztrak olduğunu ifade etti.

Öztark ailesinin CHP’de genel sekreterlik yapmış bir aile olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Mandalı, “Öztrak ailesi gerek memuriyet gerekse siyaset alanında her zaman var olmuş bir ailedir. Faik Öztrak, milletvekilliğinden ziyade bir Devlet adamıdır” dedi. Siyaset hayatında Çerkezköy’de Hikmet Uğraş, Babaeski’de Gündüz Arat ve Tekirdağ’da da Faik Öztrak’ı kendisine örnek aldığını dile getiren Başkan Mandalı, “Ziyaretinden dolayı Faik Öztrak’a teşekkür ediyorum. 2004’teki şevk ve arzu ile bundan sonraki süreçte de halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye söz veriyorum” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istediğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ise “İrfan Mandalı ile dostluğumuz siyasetteki ikinci yılımdan beri devam ediyor. Kapaklı’nın ilçe olmasında kendisinin çok büyük emekleri var. Belediye Başkanlığı’nı hak etti. Kapaklı, Tekirdağ’da örgütü ile uyum içinde olan bir belediyemizdir” dedi. Seçimlerden 3 ay sonra hayırlı olsun ziyaretine geldiğini kaydeden Öztrak, “Tekirdağ Büyükşehir olunca başkanımız sistemin yerine oturması için 100 gün müsaade istemişti. 100 gün geçti. Biz de bu vesile ile hem hayırlı olsun diyelim hem de neyimiz eksik neyimiz fazla görelim istedik” açıklamalarında bulundu.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde CHP’nin Tekirdağ’da 12-0 yaptığını anımsatan Faik Öztrak, “Bu skorla, aslında çok büyük bir sorumluluğun altına girdik. Bu nedenle Tekirdağ ve tüm ilçelerinde halka en iyi şekilde hizmet etmeliyiz” dedi. Önümüzdeki hafta sonu itibari ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Öztrak, “Bu seçim ülke için çok önemlidir. Dışarıda ‘CHP neden kendi içinden bir ismi Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteremedi’ diyorlar. Adı üstünde Cumurbaşkanı, cumhurun yani halkın başkanıdır. Dolayısıyla tüm halkı kucaklayacak bir ismin Cumhurbaşkanı olması gerekir” dedi.

Cumhurbaşkanı seçilecek kişinin yetki kavgasına yol açıp, milletin huzurunu bozmaması gerektiğine dikkat çeken Faik Öztrak, “Türkiye Cumhuriyeti’ne Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Türkiye’ye başkan seçmiyoruz. Cumhurbaşkanı tüm halkı kucaklamalıdır. Cumhurbaşkanı bundan önce bu ülkede patronaj ilişkisine girmemiş olmalıdır. Etrafındaki kişilere rant dağıtmış bir isim olmamalı. Dış politikada Türkiye’yi içine düştüğü bataklıktan çıkaracak bir aday olmalı. Türkiye’nin tüm kırmızı çizgilerine saygı gösterten bir Cumhurbaşkanı seçilmesini diliyorum. Ülkede demokrasiyi geliştirme projesi ile ilgili resmi olarak adayımızı belirledik. Sürecin başlamasıyla birlikte tüm ülkeye adayımızı tanıtacağız” diye konuştu.

Faik Öztrak’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili açıklamalarına katıldığını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Eğer elimizdeki malzeme kısıtlıysa, karşı tarafın malzemesi de fazlaysa, o malzemeyi yoğurarak en iyi ürünü ortaya koymalıyız. Bizim adayımız çok dolu bir isim. Sadece CHP değil, diğer partiler de adayımızın etrafında birleşmelidir” dedi.

 

 

 

 

 


 
KAPAKLI SPORDAN BAŞKAN MANDALI'YA ZİYARET

 


Kapaklıspor yönetimi, beraberlerindeki onlarca minik sporcu ile birlikte Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Başkanlık makamını adeta şenlendiren minik sporcular, Başkan İrfan Mandalı’ya U-13 D Grubu şampiyonluk kupasını hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Sizlerden tek isteğim, antrenörlerinize ve Kulüp Başkanınıza gösterdiğiniz saygıyı anne babanıza da gösterin. Böylece yaşamınızı sıfır hata ile sürdürürsünüz” dedi.


SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Yaklaşık 6 ay önce Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı bir kez daha ziyaret ettikleri anımsatan Kulüp Başkanı Adem Yavaş, “O gün size bir söz vermiştik. Bugün sözümüzü tutmuş olmanın gururuyla U-13 Futbol Takımımızın şampiyonluk kupasını size getirdik. Çocuklarımız U-13 Ligi D Grubunda şampiyon oldular. Tekirdağ Bölgesi’nde de Türkiye Şampiyonası’na katılmayı 1 puanla kaçırdılar. Yönetim olarak hedefimiz altyapıdan bir takımımızı en geç 2 sene içinde Türkiye Şampiyonalarına göndermektir. Bu da ancak sizlerin destekleri ile mümkün olacaktır” diye konuştu.

İLÇEMİZİ TÜRKİYE’DE BAŞARIYLA TEMSİL EDECEĞİNİZE İNANIYORUM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bir Belediye Başkanı’nın 5 yılda bir alması gereken ödülü, aileleriniz bize verdi. Biz de onların çocuklarına nasıl sahip çıkabileceğimiz konusunda çalışmalarımızı ve desteklerimizi sürdürüyoruz. İlçemizi Türkiye’de başarıyla temsil edeceğinize inanıyorum. Tabi bunun için de biz elimizden gelen maddi manevi desteği sizlere sağlayacağız. Yasaların bize verdiği izin kapsamında gerek size gerekse Sitespor’a gereken desteği sunacağız. Sağımdaki ve solumdaki kupalarla ilçeyi nasıl ileriye taşıyacağınızı ortaya koydunuz” dedi.

ANNE BABANIZIA SAYGIYI EKSİK ETMEYİN

Kapaklı’nın ilçe olmakla birlikte kazandığı ivmeyi, genç sporcuların elde ettiği başarıyla perçinlediğini kaydeden Başkan İrfan Mandalı, “Unutmayın ki herşey kupa demek değildir. Ailelerinizin sizleri emanet ettiği bu kulüplerde kötü alışkanlıklardan uzaklaşıp, spor yapıyorsunuz. Bu durum ailelerinizi de gururlandırıyor. Kapaklıspor, Süper Lig’de oynarken, sizler de alt liglerde ilçemizi temsil edeceksiniz. Sizlerden tek isteğim, antrenörlerinize ve Kulüp Başkanınıza gösterdiğiniz saygıyı anne babanıza da gösterin. Böylece yaşamınızı sıfır hata ile sürdürürsünüz” ifadelerini kullandı.

KENDİNİZ KADAR RAKİPLERİNİZİ DE SEVİN

Bir bayanın, spor kulüpleri içinde istekli ve arzulu bir şekilde yer almasının ayrı bir güzellik olduğunu dile getiren Başkan Mandalı, “Bayanlar son yıllarda hakem, futbolcu hatta antrenör olarak yeşil sahalarda boy gösteriyor. Neden yönetimde de yer almasınlar. Bu kapsamda Nurten Pandir’e maddi manevi destekleri ve arzusu için sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza da bundan sonraki spor yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi. Konuşmasının sonunda genç sporculara seslenen Başkan Mandalı, “Kendinizi ne kadar seviyorsanız, rakiplerinizi de o kadar sevmelisiniz. Unutmayın, rakipleriniz olmazsa sizlerin varlığı da bir anlam ifade etmez. Kendi içinizde yücelmek istiyorsanız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi zeki çevik ve ahlaklı birer sporcu olun” ifadelerini kullandı.

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

Bugüne kadar verdiği maddi manevi desteklerden dolayı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kapaklıspor Asbaşkanı Seçkin Dilsiz de “Bu başarılar, kulüp olarak altyapıya verdiğimiz önem sayesinde elde edildi. Çünkü biz şunu biliyoruz. Ağaç yaşken eğilir. Bu kapsamda Başkanımızın da dediği gibi çocuklarımızı zeki, çevik ve ahlaklı birer sporcu olarak yetiştirmeye gayret ediyoruz” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Kapaklıspor ile yolculuğunun yaklaşık 7 ay önce başladığını belirterek konuşmasına başlayan Nurten Pandir ise “İnandığım bu yolda yürürken, Kapaklıspor Kulübü yönetimine ve antrenörlerimize gayretlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Hep birlikte inandık ve başardık. Tüm çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. Sponsorlarımız ve Kapaklı Belediye Başkanımız sayesinde kulübümüzün birçok eksiği giderildi. Çocuklarımıza yazlık ve kışlık formalar aldık. Kaymakamımız Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Süleyman Kozuva ve birçok değerli büyüğümüze de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Onların da katkılarıyla çocuklarımzın gelişiminde epey bir yol katettik” dedi.

DİĞER BRANŞLARA DA YÖNELİN

Yaklaşık 6 ay önce Kapaklıspor bünyesinde sporcu sayısının 100 olduğun söyleyen Nurten Pandir, “Bugün bu sayı 300’ü aştı. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması ve olumsuz durumlarla karşılaşmamaları için aileleri onları bize gönderiyor. Umarım çocuklarımız için yaptığımız bu çalışmalara halkımız da destek verir” dedi ve bu yolda kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. Ziyaret sonunda konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İki spor kulübümüzden de artık diğer branşlara da yönelmelerini istiyorum. Siz üzerinize düşeni yapın, biz elimizden geldiğince maddi manevi destek sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 
RAMAZAN AYI ETKİNLİKILERİ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen etkinliklere ilgi yoğun oldu.

Önceki akşam saat 21.45’te Recep Güven Parkı’nda düzenlenen etkinlikleri yüzlerce vatandaşın yanı sıra Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da izledi.  İlk olarak Hacivat ve

Karagöz canlı sahne gösterisi düzenlenirken, sonrasında da Vantrolog-Cahit Kaçıkçılar gösteri sundu. Gösteri ekibi zaman zaman vatandaşları da sahneye davet ederek onları da oyuna dahil etti. Gösteriler yüzlerce vatandaş tarafından ilgiyle izlendi.

Gösteriler sonunda ekipte yer alan sanatçılara plaket takdim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, tüm İslam Alemi tarafından heyecan ve coşkuyla karşılanan Ramazan Ayı’nın toplumsal yaşamımızda birlik, dayanışma, yardımlaşma duygularının egemen olduğu ve bu yönüyle birlik ve beraberliğin güçlenmesine büyük katkı sağladığı bir ay olduğunu ifade etti.

5 Temmuz Cumartesi saat 17.30’da Mehteran Takımı gösterisi, saat 21.30’da da Gökhan Meneşe’nin Türk sanat müziği konserinin düzenleneceğini ifade eden Başkan Mandalı “Etkinliklerimiz 18 ve 19 Temmuz’da da devam edecek. 18 Temmuz’da saat 12.15’te Kapaklı Merkez Camii ve Karaağaç Merkez Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. 19 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30’da da Ramazan konulu söyleşi düzenlenecek. Tüm halkımızı etkinliklere davet ediyoruz” dedi.

 
İFTAR ÇADIRINDA İLK ORUÇLAR AÇILDI

 

Kapaklı Belediyesi’nin Kent Meydanı’na ilçenin önde gelen işadamlarının sponsorluğunda kurduğu İftar Çadırı’na Kapaklı halkı yoğun ilgi gösterdi. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen’in de yer aldığı iftar sofrasında 500 kişi orucunu birlikte açtı.

Kent Meydanı’nda Kapaklı Belediyesi’nce kurulan İftar Çadırı’nda toplanan 500 kişi, Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi tarafından verilen iftarda orucunu birlikte açtı.

Kapaklı Belediyesi’nin, ilçedeki işadamlarının desteği ile geleneksel hale getirdği organizasyonda Ramazan Ayı’nın ilk iftarı, Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi tarafından verildi. Kent Meydanı’nda kurulan İftar Çadırı’nda Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi Sahibi Yahya Avcu ile vatandaşlara kendi elleriyle yemek servisi yaptı. 500 kişinin toplu halde iftarını açmasının ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “Başta Kapaklı ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam Alemi’nin huzurlu bir Ramazan geçirmesini temenni ediyorum. Otuz gün boyunca iftar verecek olan iş adamlarımıza da sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca Ramazan Ayı’nın tüm ilçemize ve ülkemize huzur ve bereket getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “İftar çadırları, zengin fakir ayırt etmeksizin tüm insanları bir araya getirir. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan Ayı, paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Ramazan Ayı 11 ayın sultanıdır. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Bizler de bugün bu vesile ile bir araya geldik. Allah tuttuğumuz orucu kabul eylesin” diye konuştu.

Ramazan Ayı’nın ilk iftarının Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi tarafından verildiği iftar çadırında, dün akşam ise Sare Gayrimenkul tarafından iftar yemeği verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Ramazan Ayı boyunca iftar verecek olan Akgül Emlak, Varol Beton, Aytaç Emlak, Şükür İnşaat, Altınoku Mühendislik, Vatan İnşaat, Kapaklı Yapı Denetim, Özbirlik İnşaat, Hakte Çevre Düzenleme, Arda Bebe, Kardeşler İnşaat, Zafer İnşaat, Enes Emlak, Çavdaroğlu Hafriyat, Ertaş Yapı Denetim, Atıcı Spor Kompleksi, Altaş Hafriyat, Beren İnşaat, Ceylan İnşaat, Toronoğlu Yapı Market, Cimbek İnşaat, Yolfen İnşaat, Memişoğlu İnşaat, Çetin Grup, Işık Emlak, Nura Yapı Emlak, DMR Bobinaj Elektrik, Eray Temizlik, Kutay Temizlik, Atılım Beton, Sur İnşaat, Eflatun Organizasyon ve Metin Müzik firmalarına da şimdiden teşekkür etti.

 
TESKİ LOGOSUNU ARIYOR

 

 

TEKNİK ŞARTNAME VE BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 
KAPAKLI BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRINA HAZIRLANIYOR

 

Daha önceki yıllarda da Ramazan Ayı dolayısıyla İftar Çadırı kuran Kapaklı Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmayarak Ramazan Ayı boyunca her gün 500 kişiye iftar verecek.

Geçtiğimiz yıllarda iftar çadırı kuran ve vatandaşları Ramazan Ayı’nın manevi atmosferinde aynı sofrada buluşturan Kapaklı Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmuyor. Ramazan boyunca kurulacak iftar çadırında 500 kişiye iftar verilecek. Kapaklı Belediyesi, Belediye eski Hizmet Binası arkasındaki boş alanda kuracağı iftar çadırında her akşam 500 kişiyi ağırlayacak.

'' 500 KİŞİYE SICAK YEMEK ''

Daha önceki yıllarda da iftar çadırı kurduklarını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu yıl da aynı geleneği sürdüreceklerini söyledi. Kimsesizlerin, fakir fukaraların ve yolda kalanların yanlarında olmaya devam edeceklerini söyleyen Mandalı “Yemeklerimiz' Özel Çamlıca Erkek Öğrenci Yurdu'nda yapılacak. Kapaklı Belediyesi ve Kapaklı’da bulunan iş adamları ve hayırseverlerin desteği ile bu Ramazan da 500 kişiye sıcak yemek vereceğiz. Bu yıl da 28 Haziranda ilk orucumuzu açacağız. İftar çadırında emeği geçen başta Belediye personelim olmak üzere tüm iş adamlarına teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

'' BİRLİK VE BERABERLİK AYI ''

Kapaklı Belediye Başkan yardımcısı Adem Sekmen , iftar çadırlarının zengin fakir ayırt etmeksizin insanları bir araya getirdiğini belirterek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar çadırı geleneğimizi devam ettiriyoruz. Ramazan paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı  kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.

Başkan Mandalı ayrıca'' Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmaların tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine duyduğum özlemle, tüm hemşerilerimin ve  tüm Müslümanların Ramazan Ayı’nı kutlarım.'' dedi.

 
HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN

 

 

HOŞGELDİN YA ŞEHR- İ RAMAZAN

Tüm İslam Alemi tarafından heyecan ve coşkuyla karşılanan Ramazan Ayı; toplumsal yaşamımızda birlik, dayanışma, yardımlaşma duygularının egemen olduğu ve bu yönüyle birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığı bir aydır.
Ramazan Ayı’nın yaydığı maneviyatın birlik, dayanışma, hoşgörü ve barış ortamına da katkı sağlayacağına inanıyor, Kapaklı Belediyesi olarak halkımızın Ramazan Ayı'nı esenlikli bir biçimde geçirmesi için çalışmalar yürütüyoruz.

Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmaların tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine duyduğum özlemle, tüm hemşerilerimin ve tüm Müslümanların Ramazan Ayı’nı kutluyor , düzenleyecek olduğumuz etkinliklerimize davet ediyorum.

İRFAN MANDALI
KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 

KAPAKLI BELEDİYESİ

2014 YILI RAMAZAN ORGANİZASYONU PROGRAMI


28.06.2014 - CUMARTESİ SAAT:21:45 HACİVAT&KARAGÖZ PERDE GÖSTERİSİ

SAAT:22:30 VANTROLOG - CAHİT KAŞIKÇILAR


29.06.2014 - PAZAR SAAT :21:45 HACİVAT&KARAGÖZ CANLI SAHNE GÖSTERİSİ

SAAT :22:30 VANTROLOG - CAHİT KAŞIKÇILAR


05.07.2014 - CUMARTESİ SAAT :17:30 MEHTERAN TAKIMI

SAAT :21:30 TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSER "GÖKHAN MENEŞE"


18.07.2014 - CUMA SAAT:12:15 MEVLİD-İ ŞERİF (KAPAKLI MERKEZ CAMİİ )

(KARAAĞAÇ MERKEZ CAMİİ)


19.07.2014 - CUMARTESİ SAAT:21:30 KONFERANS-RAMAZAN KONULU SÖYLEŞİ

 

 
GO AKARYAKIT İSTASYONU AÇILDI

 

50 yılı aşkın süredir enerji sektöründe faaliyet gösteren İpragaz, akaryakıt sektörüne ‘GO’ markası ile giriş yaptı. GO Akaryakıt İstasyonu, dün saat 14.00’da Atatürk Mahallesi Pınar Bulvarı No 128'de düzenlenen törenle hizmete açıldı.

GO Akaryakıt İstasyonu’nun açılış töreninde konuşan GO Satış Müdürü Hakan Çelik, Trakya’daki ilk Akaryakıt İstasyonu’nu Kapaklı’da açtıklarını ifade etti. GO’nun, İpragaz bünyesindeki bir akaryakıt şirketi olduğunu belirten Hakan Çelik, “Hikâyemiz geçen yıl başladı. GO ailesi olarak bizim tek derdimiz Türkiye’nin en saygın ve saygılı yakıt şirketi olmaktır. Dikkat ederseniz akaryakıt demedim. Çünkü dünya bir dönüşüm içerisinde. Elektrikle, doğalgazla hatta güneş enerjisi ile çalışan araçlar üretilmeye başlandı. Dolayısıyla bu araçların dolu7mu için de bir yakıt istasyonu gereksinimi olacak. Bu nedenle biz bir akaryakıt değil, yakıt istasyonuyuz” dedi.

İpragaz’ın, GO Akaryakıt şirketlerinin babası olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren GO Satış Müdürü Hakan Çelik, “GO Akaryakıt Şirketleri, İpragaz’ın geleceği parlak bir çocuğudur. Kapaklı’da en iyi şekilde hizmet vereceğimize inanıyorum. Bu vesile ile açılışını yaptığımız tesisi

Programda kısa bir konuşma yapan 54’üncü Hükümet Tarım ve Köy İşleri Bakanı İlker Tuncay, ilk defa bir açılışa siyasi kimliği ile değil, bir aile dostu olarak katıldığını ifade etti. Kendisini en yeni Kapaklılı olarak nitelendiren İlker Tuncay, “GO’nun da Kapaklı’nın da geleceği çok parlak. Gerek Kapkalı, gerek Çerkezköy gerekse Saray Belediye Başkanları ile yaptığı görüşmeler sonucu edindiğim izlenimlerim çok olumlu yöndedir. Bir vatandaş olarak Türkiye’nin gelişimini çok iyi görüyorum. Fakat kültürel açıdan daha çok gelişmeye ihtiyacımız var. Değerlerimize sahip çıkmalıyız” dedi ve tesisin işletme sahiplerine ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Programda daha sonra konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise ilçenin tarihi gelişiminden bahsederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’de Kapaklı kadar hızlı bir şekilde büyüyen ve hızla göç alan başka bir yerleşim yeri yok. Bunun başlıca kaynağı da ülkenin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan ÇOSB’dir. ÇOSB’deki sanayi kuruluşlarının 3’te 2’si de Kapaklı sınırları içinde kalmaktadır.”

Yıllardır Çerkezköy Belediyesi ile birlikte bölge halkına güzellikler sunmak için çalıştıklarını kaydeden İrfan Mandalı, “Kapaklı’da bazı vatandaşlarımız bu işletmeye şaibeli gözüyle baktı. ‘Başkan burayı havaya uçurursun’ dediler. Fakat GO şirketi, yüzyıllık bir şirket gibi ustalıkla çok modern bir işletmeyi ilçemize kazandırdı” dedi. Kapaklı’nın yatırımcılar için bir cazibe merkezi olduğunu kaydeden Başkan Mandalı, “Tek sorunumuz trafik. Bu sorunda inşallah çevre yolunun 2014 sonuna kadar tamamlanmasıyla birlikte ortadan kalkacaktır” dedi. GO Akaryakıt İstasyonu’nun açılmasında emeği geçenhlere teşekkür eden Mandalı, işletme sahiplerine bol kazançlar diledi.

Konuşmaların ardından 54’üncü Hükümet Tarım ve Köy İşleri Bakanı İlker Tuncay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar tarafından açılış kurdelesi kesildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından da GO Satış Müdürü Hakan Çelik tarafından protokol üyelerine tesis hakkında bilgiler verildi.

GO Akaryakıt İstasyonu’nun açılış törenine 54’üncü Hükümet Tarım ve Su İşleri Bakanı İlker Tuncay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Erkan, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri İrfan Demir ve Muzaffer Yıldırım, GO Satış Müdürü Hakan Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
MİMAR SİNAN CAMİİ TÖRENLE AÇILDI

 

Kapaklı Atatürk Mahallesi Yeni Mezarlık yanında 2010 yılında yapımına başlanan Mimar Sinan Cami, önceki gün düzenlenen törenle açıldı.

Bir yıldır ibadete açık olan Mimar Sinan Camii’nin resmi açılış törenine Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Kapaklı İlçe Müftü Vekili İslam Özçiftçi, Belediye Meclis Üyesi Halil İbrahim Erkan, Atatürk Mahallesi Muhtarı Bilal Tokuç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta Ali Kotan’ın yerine Kapaklı Müftülüğü’ne atanan fakat henüz göreve başlamayan yeni Kapaklı Müftüsü İsa Aktaş ile cami cemaati ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, açılışta yaptığı konuşmada “Atatürk Mahallesi’ndeki vatandaşlarımızın büyük çoğunluğuna en yakın cami 1 kilometre uzaktaydı.  Vatandaşlarımız özellikle kış aylarında kötü hava koşullarında kendilerine uzak olan camilere ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyordu” dedi. Yaklaşık 4 yıl önce belediye olarak Mimar Sinan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne 5 dönüm arazi tahsis ettiklerini ifade eden Mandalı, 500 metrekare inşaat alanına sahip olan camimize belediye olarak elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalıştık” dedi.

Kapaklı Müftülüğü’ne atanan İsa Aktaş’ın yaptığı duanın ardından caminin açılışı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar ve İsa Aktaş tarafından yapıldı.

 

 

 

 

  
BAŞKAN MANDALI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürlüğü’nün Mayıs ayı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. İlçenin birçok noktasında aşınma asfaltı serme-sıkıştırma işlemleri ve binder asfaltı serme-sıkıştırma işlemlerinin tamamlandığına dikkat çeken Başkan Mandalı, “Bu çalışmalarımız ilçe genelinde devam edecek. Yaptığımız ve yapacak olduğumuz her şey Kapaklı halkımız içindir” ifadelerini kullandı.


YOL YAPIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM ETTİ

İlçede yapılan asfalt yolların yaya geçişleri ve yol çizgileri çizme işinin devam ettiğini söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Mayıs ayı içinde Beton ve Asfalt Yol İhalesi kapsamında aşınma asfaltı serme-sıkıştırma işlemleri devam etti. Burcu Sokak, Eda Sokak, Can Sokak, Esen Sokak, Emir Sokak, Çetin Sokak, Çisem Sokak, Çağla Sokak, Yılmaz Sokak, Barış Sokak, Bora Sokak, Arda Sokak, Başak Sokak, Ezgi Sokak, Bilge Sokak, Ceyhun Sokak, Ferah Sokak ve Filiz Sokak’ta aşınma asfaltı serme-sıkıştırma işlemleri tamamlandı” dedi. Mandalı Beton ve Asfalt yol ihalesi kapsamında Mevlana Caddesi, Mehtap Sokak, Aziz Sokak,  Baltacı Sokak, Çakmak Sokak, Büşra Sokak, Kaanbey Sokak, Gelincik Sokak ve Demir Caddesi’nde de binder asfaltı serme-sıkıştırma işlemlerinin tamamlandığını kaydetti.

İSMET PAŞA PARKI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kapakalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bir aylık süre zarfında İsmetpaşa Mahallesi Parkı ihalesi kapsamında çevre duvarı döşeme işini de sürdürdüğüne dikkat çeken Başkan Mandalı, “Çevre ve saha drenaj boruları döşeme işi yapılmaktadır. Tuvaletin ince işleri devam etmektedir. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerine ait Grayder, Lastikli Kepçe, Kamyon gibi iş makinaları asfalt yol yapım çalışmaları kapsamında yol reglajı yapmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

KONTROL BACALARI YÜKSELTİLİYOR

Kapaklı’da yapılan asfalt yolların alt yapı tesislerinin muayene ve kontrol bacalarının yol kotuna yükseltilmesi işinin de Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildiğini belirten İrfan Mandalı, “Erbay Caddesi ve Güven Caddesi kaldırımları bordür ve kilit taşı döşeme işi yapılmaktadır. Güven Caddesi kaldırım işi tamamlanmış olup, Erbay Caddesinde devam etmektedir. Kanalizasyon şebeke hatlarının olmadığı Atatürk Mahallesi Aynur Caddesi ve buna bağlı sokaklarda kanalizasyon hattı döşeme işi yapılmaktadır” diye konuştu.

HER ŞEY KAPAKLI İÇİN

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına periyodik olarak devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu çalışmalarımız ilçe genelinde devam edecek. Yaptığımız ve yapacak olduğumuz her şey Kapaklı halkımız içindir. Onlar her şeyin en güzeline en iyisine layıktır. Biz Kapaklı Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Yalnız altyapı ve üstyapı değil, gerçekleştirdiğimiz sosyo-kültürel projelerle de halkımızın daha kaliteli bir şehirde yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu çerçevede en iyi en modern projeleri ilçemizde hayata geçirme gayreti içindeyiz. Çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Daha önce de söylediğim gibi, ‘Her şey Kapaklı için’” ifadelerini kullandı.

 

 
TEKİRDAĞ İL TELEKOM MÜDÜRÜ BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

 

Tekirdağ İl Telekom Müdürü Dilek Çetintaş, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı  makamında nezaket ziyaretinde bulundu.


Gerçekleşen ziyarette Tekirdağ İl Telekom Müdürü Dilek Çetintaş ve Tekirdağ İl Telekom Müdür Yardımcısı Tuncay Karakuş Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı tebrik edip hayırlı olsun dileklerinde bulunarak çalışmalarında başarılar dilediler.Belediye Başkanı İrfan Mandalı , ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.


Tekirdağ İl Telekom Müdürü Dilek Çetintaş, ayrıca Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıya  30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde göstermiş olduğu başarıdan dolayı plaket takdim etti.

 
DEĞİRMENCİ SPOR KULÜBÜNDEN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

 

18-26 Haziran tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Kapaklı’yı temsil edecek olan Değirmenci Spor Kulübü Antrenörü Arif Değirmenci ve sporcular, dün Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.


EN İYİ DERECELERLE GERİ DÖNECEĞİZ

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya dsteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunmak istediklerini söyleyen Değirmenci Spor Kulübü Antrenörü Arif Değirmenci’ye ziyaretinde Melih Dönmez, Rüstem Yayla, Edis Dingil, Serhat Değirmenci ve Mete Varım adlı sporcular eşilik etti. 18-26 Haziran tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılacaklarını kaydeden Değirmenci, “Başkanımız sağolsun, bizim bu süreçteki yol ve kalacak yer masraflarımzı karşılayacak. Biz de Değirmenci Spor Kulübü olarak kendisine teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. İnşallah Kapaklı’yı en iyi şekilde temsil edip, iyi derecelerle geri döneceğiz” dedi.


VATANDAŞ BİZİM HERŞEYE YETKİMİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise “Arif Değirmenci, yıllardır ailece görüştüğümüz bir kardeşimiz. Kapaklı Belediyesi olarak yasaların bize tanıdığı haklar kapsamında tüm spor kulüplerimize destek olmaya gayret ediyoruz” dedi. Mandalı, “Vatandaş bizim herşeye yetkimiz olduğunu düşünüyor. Belli bir yere kadar bireysel olarak destekleyebiliyoruz. Fakat her zaman söylediğimiz gibi, bu gibi durumlarda belediyemize yazılı olarak başvurun. Bizde belediyemizin imkanları doğrultusunda elimizden gelen yardımı yapalım” dedi.

SİZ SADECE SPORUNUZU YAPIN

Bu tür organizasyonlarda sporculara fazla stres yüklememek gerektiğinin altını çizen Başkan İrfan Mandalı, “Siz oraya muhakkak şampiyon olmak için değil, sporunuzu yapmak için gidin. Orada tanımadığınız kardeşlerinizle karşı karşıya geleceksiniz. Fakat maç bittikten sonra rakibinzle sarılacak, maçı unutacaksınız. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Gaziantep’e gideceksiniz. Vakit bulursanız, bu güzel şehri gezmenizi tavsiye ederim” diye konuştu.

KAPAKLI ESKİSİ GİBİ BİR YER DEĞİL

Kapaklı Belediyesi olarak yapılan bu tür yardımların birileri tarafından başka yerlere çekilmeye çalışıldığını söyleyen İrfan Mandalı, “Birileri çıkıp, yaptığımız bu tür hizmetlerin seçim yatırımı olduğunu söylüyor. Birileri de başkan seçildikten sonra burnumuzun büyüdüğünü söylüyor. Herkesi aynı anda memnun edemezsiniz. Kapaklı eskisi gibi bir yer değil. 100 bin nüfuslu bir ilçeyiz. Benim herkese yetişmem mümkün değil. Yasal sınırlar içnde omak kaydıyla belediyemizin tüm kaynaklarını halkımızın ayağına sermeye hazırız” dedi.

17 HAZİRAN’DA GİDECEKLER

18-26 Haziran tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Kapaklı’yı, Değirmenci Spor Kulübü Antrenörü sporcularından Melih Dönmez 75 kiloda K-1’de, Rüstem Yayla 75 kiloda K-1’de, Edis Dingil 81 kiloda K-1’de, Serhat Değirmenci 81 kiloda Full Contack’da ve Mete Varım da 60 kiloda K-1’de temsil edecek. 17 Haziran’da Gaziantep’e gidecek olan Değirmenci Spor Kulübü heyeti, 27 Haziran’da Kapaklı’ya geri dönecek.


 
BABALAR GÜNÜ KUTLAMA

 

Babalar her an saygıyla anılması gereken  hayattaki değerli varlıklarımızdır. Baba Evin direği, ailenin  en önemli dayanak noktasıdır.Peygamber Efendimiz "Babalarınıza iyilik edin ki, oğullarınız da size iyilik etsin.” Buyurmaktadır.  Babalarımıza ne kadar iyilik sevgi ve saygı göstersek azdır. Onları Bilhassa yaşlılıklarında hatırını gönlünü kırmadan onlara karşı olan görevlerimizi yerine getirebilirsek en bahtiyar insan bizler oluruz.

Bir Evlat  babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca anlar. Bu gibi özel günler, babalarımıza sevgimizi göstermek  için bir vesile olmalı. Bizler onlara olan duygularımızı sadece yılın bir günü değil, her günü göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle  dünyanın en yüce görevini üstlenen tüm Babaların Babalar gününü kutluyor, hepsine aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

İrfan Mandalı

Kapaklı Belediye Başkanı

 

 
KANALİZASYON KOLLEKTÖR HATTI YENİLEME ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

İlçemizin uzun yıllardan bu yana önemli bir ihtiyacı olan kanalizasyon kolektör hattı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı "1.Etap kanalizasyon kolektör hattı yenileme çalışmalarımız, İnönü mahallesi Yıldızkent İlköğretim Okulu'nun arkasında bulunan Arıtma merkezinden başlayarak, İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi başına kadar olan 800 metrelik kısımda, 800 ‘lük beton büzler kullanarak ilk etap çalışmalarını tamamladık. 2. etap çalışmalarımızda ise, İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi başından, İlçemiz Pınar Bulvarı'na kadar olan toplam 1000 metrelik kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları sonlandırıldı.

Üçüncü ve son etapta ise İlçemiz Pınar Bulvarı'ndan başlayarak, Atatürk Mahallesi Aynur Caddesi'ne kadar hattımızı yenileme çalışmalarımız sürüyor. Pınar Bulvarında ana asfalt yol trafiğe kapatılarak İnönü Mahallesi ile Atatürk Mahallesi arasındaki derede kanalizasyon kollektör hattı çekildi. Kato yardımıyla açılan kanala 800'lük büzler yerleştirildi. Ardından kanal doldurularak yol trafiğe açıldı. Çalışmalarımız şuan Atatürk Mahallesi Gurur sokakta tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla İlçemiz içerisindeki oluşabilecek kanal tıkanmaların önüne geçeceğiz. Altyapı çalışmaları bizim için çok önemli. Her şey halkımız için. Gelecek nesillere yaşanılabilir bir Kapaklı bırakmak istiyoruz. İnşallah son etap çalışmalarımızı da en yakın sürede tamamlamayı hedefliyoruz "dedi.

 

 

 

 

 

 


 
BERAT KANDİLİNDE VATANDAŞLARA SİMİT DAĞITILDI

 

Berat Kandili dolayısıyla Kapaklı Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli noktalarında vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, Mübarek Ramazan Ayının da bir müjdecisi ve Şaban ayının 15. gecesi olan Berat Kandili dolayısıyla Kapaklı Belediyesi vatandaşlara bin kutu kandil simidi dağıttı. Kandil dolayısıyla Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın da katıldığı programda belediye personeli cami önlerinde ve belediye meydanında vatandaşlara kandil simidi dağıtırken, vatandaşlarda her yıl kandillerini unutmayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya ve belediye yetkililerini teşekkür ettiler. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, kandillerin birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamına katkı sağlayan eşsiz fırsatlar olduğu söyleyerek bu fırsatların değerlendirilmesi gereken önemli günler olduğunu ifade etti. Başkan Mandalı, Berat kandilinin önemine değinerek amellerin yazıldığı bu günün hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

 


 

 

 
ÇEVRE HAFTASI KAPSAMINDA OKULLARIMIZ ÖDÜLLENDİRİLİYOR

 

Dünya Çevre Günü etkinliklerinde Kapaklı Ana Okuluna, Yıldızkent Ortaokuluna ve Sanayiciler İlkokuluna atık pil toplama kampanyasında gösterdikleri başarı ve çevre konusunda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı çeşitli hediyeler veren, öğrencileri bilgilendiren Kapaklı Belediyesi, Çevre Haftası kutlamalarında da özellikle atık pil toplama kampanyasına katılan ve destek veren diğer okulları karşılıksız bırakmadı.

Dünya Çevre Gününde üç okula Atık Pil Toplama Makinesi hediye eden Kapaklı Belediyesi kampanyayı destekleyen Kapaklı Cumhuriyet İlköğretim Okulunu, İrfan-Fatma Mandalı İlköğretim Okulunu, Bahçeağıl Ortaokulunu, Kapaklı Gazi İlkokulunu ve Kapaklı İmam Hatip Ortaokulunu da Atık Pil Toplama Makinesi ile ödüllendirdi. Böylece toplamda sekiz okul ödüllendirilmiş ve geleceğimizi korumak için teşvik edilmiş olundu.

Başkan Mandalı konuyla ilgili açıklamalarında ,hepimiz biliyoruz ki Civa, kurşun, çinko, lityum, kobalt gibi maddeler ve çeşitli kimyasallardan üretilen tüm pillerin insan sağlığına ve çevreye çok büyük zararları vardır. Bu pillerin gelişi güzel çöplere atılması, çevre ve canlı sağlığı açısından büyük tehlikeler meydana getirebilir. Zararlı maddelerin ve kimyasalların toprağa ve oradan da yeraltı sularına karışması en başta toprağı kullanılmaz hale getirir ve oluşturduğu su kirliliği sudaki eko sistemi alt üst eder. Etkilenen aslında tüm eko sistemdir.

Zaman içerisinde bu etkiler insanlar üzerinde görülür. Uzmanlarca atık pillerin sebep olduğu hastalıkların başında, nörolojik bozukluklar, merkezi sinir sistemi hastalıkları, kanser, böbrek ve karaciğer hastalıklarının geldiği belirtilmektedir. Ayrıca bir küçük kalem pilin 4 metrekare toprak kirlettiği ve bu toprağı üretim yapamaz hale getirdiği de söylenmektedir. Bu bağlamda atık pil toplama projemiz halk sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Kapaklı Belediyesi olarak halkımıza fayda sağlayan her projeye destek veriyor ve içinde bulunarak aktif görev alıyoruz. Halkımıza ihtiyaç duyduğu her konuda hizmet vermek bizler için çok önemli ve mutluluk verici bir durumdur“dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI MAYIS AYI ZABITA FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

Kapaklı Belediye Başkanlığınca düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Değerlendirme Toplantıları kapsamında Zabıta Müdürlüğü’nün Mayıs ayı faaliyetleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Mayıs ayı içinde toplam 8 det İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı düzenlendiğini ve 21 vatandaşın da defin işlemlerinin gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bir aylık süre zarfında toplam 8 müesseseye İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı verildiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Mayıs ayında İcra Müdürlüğü, Belediye ve diğer kurumlardan gelen 13 adet ilan tutanak altına alındı. 6 adet hoparlör ilan zabıt varakaları düzenlendi ve teslim edildi” diye konuştu. Mayıs ayında ruhsat verilen işletmelerin kontrolünün gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Başkan İrfan Mandalı, “Bu süre zarfında 21 vatandaşımızın defin işlemleri gerçekleştirildi ve her cenazeye pilav gönderildi” dedi.

Mayıs ayı içinde menşe şehadetnamesi verilmediğini belirterek açıklamalarına devam eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçe Tarım Müdürlüğü, SGK ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne aylık verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları ile çizelgeleri gönderildi. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine verilecek işyeri ruhsatların emniyet müdürlüğüne kontrol yazıları yazıldı. Yapılan sosyal faaliyet ve etkinliklerde zabıta ekipleri hazır bulundu. Mayıs ayında 270 adet gelen evrak ile 114 adet giden evrak Zabıta Müdürlüğünce kayıt altına alındı. Gelen dilekçeler hakkında söz konusu olay yerinde cezai işlem yapıldı ve kişilere cevapları verildi. Özürlü ve tedavi gören yoksul ailelerin hastane nakil işlemleri yapıldı. Bu kapsamda 70 kişi Edirne’ye, 30 kişi İstanbul’a, 6 kişi Çorlu’ya ve 2 kişi de Tekirdağ’ a gönderildi” açıklamalarında bulundu.

Mayıs ayı içinde zabıt varakası düzenlenmediğini sözlerine ekleyen İrfan Mandalı, “Mayıs ayında 1 adet idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi. Resmi kurumlardan gelen yazıların işlemleri yapıldı ve cevapları yazıldı. Zabıta ekiplerimiz ayrıca hafta içi nöbetlerini ve cumartesi pazar günü nöbetlerini de düzenli bir şekilde yerine getirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ve zabıta ekiplerince tutulan tutanaklara zabıt varakası düzenlenip cezai işlemleri encümene havale edildi. Cezaların ve mühürlenen iş yerlerinin kişilere tebligatları yapıldı. Ayrıca zabıta ekiplerince perşembe ve pazar pazarının kontrolü yapılmaktadır. Belediye Hizmet Binası’nda 12.00-13.00 saatleri arasında santral nöbeti ve gece nöbetlerinde zabıta memurları görevlendirildi” diye konuştu.

Mandalı, “Çöp şikayetleri incelenerek çöp araçlarına yönlendirme yapıldı ve eksik çöp bidonları tamamlandı. Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket ederek umuma açık istirahat ve eğlence yerleri denetlendi. Yeni ruhsatlandırılan iş yerlerine gidilerek ruhsat kesinleştirme tutanağı tutuldu. Gıda imalatı yapan iş yerlerine denetlemeler yapılarak eksik görülen evrakları tamamlatıldı ve iş yeri temizlik kurallarına uyulması konusunda uyarıldı. Nisan ayı içerisinde cadde ve sokaklara periyodik olarak yol süpürme aracı gönderildi. Hafta içi yapılan banka işlemlerinde zabıta ekipleri de görev aldı. Kaldırım ve yola demir ve tuğla gibi malzeme dökmemeleri ve gerekli önlemleri almaları konusunda inşaatlar uyarıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından kurulan sigara komisyonunda zabıta ekiplerimiz de görev aldı ve denetimlere çıkıldı. Tespit edilen su patlakları, su işlerine bildirildi. Şikayet dilekçeleri cevaplandırıldı ve tebligatları yapıldı. Zabıta ekiplerince cadde ve sokaklarda belirlenen yol, su, çöp gibi şikayetler tespit edilerek ilgili birimlere bildirildi” ifadelerini kullandı.

 

 


 
CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN YIL SONU PİKNİĞİ

 

Kapaklı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfları öğrencileri yıl sonu pikniğinde gönüllerince eğlendiler

Kazak Gölü mesire alanında gerçekleşen  etkinlikte Anasınıfı Öğretmenleri Betül Soysal, Gökçe Can, Cansu Kalkan ve Pelin Daşkan ile dört anasınıfı öğrencileriyle veliler katıldı.

Öğretmenleri nezaretinde, anasınıfı öğrencileri müzik eşliğinde dans gösterileri ile başlayan piknik eğlenceleri Palyaço tahta bacak ve masal kahramanlarının gösterilerini büyük bir neşe içinde izleyen minikler doyasıya eğlenmenin tadına vardılar. Öğrencilerin kendi aralarında oynadıkları sandalye kapma yarışmasından sonra velilerine yüz boyama yaptılar. Minikler verilerinin oyunları zevk ve şaşkınlık içinde izleyerek neşeli dakikalar geçirdiler.

Minik öğrenciler sahneye çıkarak sırayla sevdikleri şarkıları söylediler. Etkinlikte minik öğrenciler bütün bir yılın getirdiği yorgunluğu atma ve aileleriyle piknik yapma imkanı buldular.

Düzenlenen piknik etkinliğinin öğrenciler açısından eğlenceli geçtiğini  belirten Anasınıfı Öğretmeni Betül Soysal sözlerini şöyle sürdürdü: Minik öğrencilerimiz bir yaş daha büyüyerek önümüzdeki yıl ilkokul birinci sınıfa gidecekler. Bizde öğrencilerimize böyle bir etkinlikte bir araya gelerek kaynaşma fırsatı buldular. Gerçekleştirdiğimiz yarışmalarda öğrencilerimiz doyasıya eğlendiler. Minik öğrencilerimize bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum dedi.

Etkinlik sonunda öğrenciler sınıf öğretmenleriyle toplu hatıra fotoğrafı çektirerek kep atma töreni gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BERAT KANDİLİ KUTLAMA

 

Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna gecelerden birisidir.Bu tür gün ve geceler, dinî ve toplumsal hayatımızda ilahî af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken gecelerden bir tanesidir.

Bu vesileyle milletimizin ve Kapaklılı hemşerilerimin mübarek Berat Kandili’ni tebrik ediyor, ülkemiz ve milletimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Cenabı Allah’ın bizleri Ramazan Ayına sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde ulaştırmasını niyaz ediyorum.

 

İRFAN MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ HAZİRAN AYI 1. OTURUMU YAPILDI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısının birinci oturumu dün Kadir Albayrak başkanlığında yapıldı.

Toplantıda konuşan Albayrak, sistemin yavaş yavaş işlemeye başladığını yılbaşından sonra da çalışmaların rayıma gireceğini söyledi. Toplantıda Asyaport ve Torsab İnceleme Komisyonu ile İçişleri ve Tarım Komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Asyaport ve Torsab İnceleme Komisyonuna Ekrem Eşkinat, Ulaş Yurdakul, Ensar Sivri, Nebi Tepe, Fehmi Altayoğlu, Ali Bakır, Orkun Ekrem Yılmaz, Ömer Kılınç ve Kamil Günay seçildi.

İçişleri Komisyonu İsa Kunt, Mustafa Karaçay, Ömer Cebe, Hüseyin Vasfi Güler Çiğdem Koncagül,  Tarım Komisyonu da cem Özkan, Fatih ertem, Nazmi Duygu, Bülent Eres ve Hasan Ergun dan oluştu. 2. Oturum 11 Haziran Çarşamba günü Belediye Kültür Merkezi salonunda yapılacak. Toplantıya katılan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de  Büyükşehir Meclis Üyelerine çalışmalarında başarılar diledi ve bu meclisin güzel hizmetlere imza atacağını söyledi. Yüceer “Biz de Ankara’dan gereken desteği vereceğiz” dedi.

 
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI

 

TEKNİK ŞARTNAME İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ 277 ÇOCUĞU SÜNNET ETTİRİYOR

 

Kapaklı Belediye Başkanlığı tarafından Ağustos ayında düzenlenecek Sünnet Şöleni öncesinde 277 çocuğun sünnet edilmesine başlandı. İrmet Hospital'de Üroloji Uzmanı Dr. Hüseyin Korucu tarafından sünnetler gerçekleştiriliyor.

Kapaklı Belediyesi bu yıl 277 çocuğu sünnet ettirecek. İlçe sınırları içerisinde müracaat eden tüm ailelerin çocuklarını sünnet programı kapsamına aldıklarını belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Sadece şartımız 3 yaşında olması. 3 yaşından küçük çocuklarda arkadaşlarımız sorunlar yaşanabileceğini söylüyor. Bu nedenle sadece 3 yaş sınırımız var. Bunun dışında müracaat eden tüm vatandaşlarımızın çocuklarını sünnet ettiriyoruz."dedi.

Sünnet Şöleni'ni bu yılda gerçekleştirecek. Ağustos ayında yapılacak sünnet şöleni öncesi 277 çocuğun sünnet edilmesine başlandı. Bu yıl sünnet yapılacak çocuk sayısının yüzde 35 oranında arttığını belirten Başkan İrfan Mandalı, "Karaağaç ve köylerinde bize bağlanmasıyla birlikte nüfusumuz 16 bin arttı. Kapaklı Türkiye'de en fazla göç alan bir ilçe. Bunları dikkate aldığımızda artış normal."diye konuştu. Sünnet çocuklarının elbiselerini ve hastaneye gelip-gidişlerini de Kapaklı Belediyesi olarak karşıladıklarını söyleyen Başkan Mandalı, "Ayrıca sünnet esnasında herhangi bir acil durum olması halinde çocuklarımızın tedavilerini de hastanemiz üstleniyor. Sağlıklı bir ortamda en sağlıklı bir şekilde çocuklarımızı sünnet ettirmeye özen gösteriyoruz." dedi. Kapaklı Belediyesi 2013 yılında 200 çocuğu sünnet ettirmişti.

Kapaklı Belediyesi, sünnet ettireceği 277 çocuğu geçtiğimiz günlerde hizmete giren Çerkezköy'ün yeni hastanesi İrmet Hospital'e emanet etti. Hastane Müdürü Alper Atasoy, her gün hastanede sünnetlerin yapılacağını belirterek, "Sünnetler 20 gün içerisinde tamamlanacak."dedi. Müdür Alper Atasoy, Kapaklı Belediyesi'nin ilçedeki çocuklara yönelik hayırlı bir çalışma yaptığına dikkat çekerek, "Böyle bir organizasyonda İrmet Hospital olarak bulunmaktan dolayı mutluyuz. Elimizden gelenin en iyisini yaparak, çocuklarımızın sünnetini tamamlayacağız."dedi.

Toplu sünnet programının ilk gününde Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı kirve oldu. Hastaneye sünnet için getirilen ilk grup çocuklar arasında bulunan Canpolat Sulu'nun kirvesi Başkan Mandalı oldu. 9 yaşındaki Canpolat'ın sünnet öncesi çekinmesi karşısında moral veren Başkan Mandalı, "Büyüdüğünde annen ve baban sana kız istemeye gidecekler. Sünnetsiz olursan sana kız vermezler."dedi. Canpolat'ın korkması üzerine moral telkinlerini sürdüren Mandalı, "Bana güvenmiyor musunuz. Delikanlı olacaksın. Sünnet olmazsan çocuk kalırsın."dedi.

Sünnet çocuğu Canpolat Sulu, bir taraftan Başkan Mandalı'nın moral sözleri diğer taraftan Dr. Hüseyin Korucu'nün getirdiği tablet bilgisayar ile sünnet olmaya ikna edildi. Başkan Mandalı, Canpolat'ı tablet bilgisayarda oyun oynarken yalnız bırakmadı. Minik sünnet çocuğu bilgisayarla oynarken sünnet oldu. Sünnet olmadan önce çekinip korkan Canpolat, yapılan sünnetin ardından 'Tamam' 'Herşey yolunda' işareti yapması herkesi gülümsetti.

Başkan İrfan Mandalı ilk yapılan sünnetin ardından diğer sünnet çocuklarına moral verdi. Aileleriyle birlikte sıralarını bekleyen miniklerle sohbet edip onlarada moral veren Başkan Mandalı, ailelerede "Üzüntülü durmayın. Sizin yüzünüz gülmezse çocuklarda 'kasaba mı gidiyoruz' der."diyerek çocuklarına moral vermeleri tavsiyesinde bulundu. Başkan Mandalı daha sonra sünnet çocukları ve aileleriyle birlikte sünnetleri gerçekleştiren Dr. Hüseyin Korucu'nun da katıldığı toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
KAPAKLI ANAOKULUNDA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ilçede eğitim öğretim veren Kapaklı Anaokulu'nda etkinlik düzenlendi.

Kapaklı Anaokulu Salonu'nda yapılan etkinliğe Kapaklı Belediyesi Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin ÖzelTEMA Vakfı Çerkezköy İlçe Gönüllüsü Funda Çırpan, İlçe Gönüllüsü Yardımcısı Orçun Emrah Eren, Okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte söz alan Kapaklı Belediyesi Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel şunları ifade etti: “Sizler Kapaklı Anaokulu olarak yıl boyu topladığınız 206 Kilogram pil toplayarak Tekirdağ Birincisi oldunuz. Kişi başı bir Kg'dan fazla pil topladınız,bizde size ödül olarak bu pil toplama makinesini getirdik. Tekirdağ birincisi olduğunuz için size Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (Tap) tarafından yazıcı hediye edildi. Bizler sizden atık pilleri topluyoruz, daha sonra pilleri geridönüşüm tesisine gönderiyoruz. Bu piller parçalanıyor, içindeki çinko alınıyor, tekrar işlenerek kullanılabilir hale getiriliyor. Atık pillerimizi toplarsak doğaya zarar vermiyoruz. Atık pilleri eğer çöpe atarsak atık piller toprağa karışarak doğaya zarar veriyor.Atık pillerin içerisindeki çeşitli kimyasal maddeler çöp depolama alanlarında yeraltı sularına ve toprağa karışarak kirlilik yaratabilir. Hem bu nedenle hem de atık pillerin geri kazanımı yoluyla doğal kaynakların verimli kullanımını artırmak için Atık pilleri toplamalıyız” dedi. Daha sonra öğrenciler pil toplama makinesine pil atarak makinanın nasıl kullanıldığını öğrendiler.

Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel konuşmasının ardından TEMA Vakfı Çerkezköy İlçe Gönüllüsü Funda Çırpan Şunları ifade etti: İnsan yapısı gereği elindekini kaybedince değerini anlar. İşte tam da bu nokta da biz Doğayı kaybetmeye başladığımız için eksikliğini hissetmeye başladık. Eksikliğini hissediyoruz fakat tam olarak bunu ifade edebilmiş değiliz. Dolayısıyla ifade etmeye yardımcı olacak etkenleri ortaya çıkarmaya çalışacağız. Bir farkındalık oluşturmak zorundayız. Doğacı insanlar olmalı etrafımızda. Zaten ben izci lideri olarak çocuklarımı doğa konusunda bilinçlendirip, doğayı sevdirici etkinliklerde bunuyordum. Nesilleri bilinçlendirecek olan biz öğretmenlere aslında çok şey düşmekte bunun için önce öğretmenlerimizi TEMA hakkında bilgilendirip, yapacağımız faaliyetler konusunda destek olmalarını isteyeceğiz. Sınıflarını Tema gönüllüsü  yapabilir, Yavru Tema, Minik Tema, Genç Tema  faaliyetlerini yürütebilirler. Bunun biraz daha ilerisine giderek artık her öğretmeninin bir koruluğu olmasını bile sağlayabiliriz. İçimizden geldiği sürece sorun yok. Organize Sanayi Bölgesi sayesinde buna daha çok ihtiyacımız olacak.  TEMA Vakfı Çerkezköy İlçe Gönüllüsü Funda Çırpan tarafından sınıf öğretmenlerine TEMA gönüllüsü rozeti verildi.

Daha sonra Kapaklı Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri sergilendi. Ayrıca Pil toplama kampanyasında 148 kg atık pil toplayarak Tekirdağ'da 2. olan Yıldızkent Ortaokulu'na Kapaklı Belediyesi tarafındanatık pil toplama makinesi ve TAP derneği tarafından fen bilgisi deney seti hediye edildi.

 

 

 

 

 

 

 
HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün saat 14.00’da yapıldı. İrfan Mandalı başkanlığında yapılan toplantıya, İrfan Demir dışındaki tüm meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı.

Toplantı öncesi konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, son zamanlarda gerçekleşen yağışlar ve ilçedeki etkisi hakkında bilgi vererek “Yapılan ıslah çalışmaları sayesinde derelerde taşma olmadı” dedi. Kapaklı ve Çerkezköy’de tahminlerin oldukça üstünde bir yağış gerçekleştiğini dile getiren Mandalı “Zaten Trakya Bölgesi’nde yağışlardan en çok etkilenen ilçeler de Kapaklı ve Çerkezköy oldu. İlçemizde 38 bodrum katı, yağışlardan olumsuz etkilendi. Belediye olarak elimizdeki tüm imkanlarla bu sorunları çözme gayretindeyiz” dedi. Hava şartları düzelir düzelmez de kalıcı çözümler için çalışmalara başlayacaklarını söyleyen Mandalı, derelerde yapılan ıslah çalışmalarının meyvesini verdiğini söyledi. Meclise sunulan 7 dilekçenin gündeme alınmasının ardından toplantıda ilk olarak, bir önceki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen gündem maddesi ile ilgili komisyon raporu görüşüldü. Komisyonun tavsiye kararının mevcut oybirliği ile kabul edilmesinin ardından dilekçelerin görüşülmesine geçildi.

Kapaklı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından meclise sunulan yetki verilmesine ilişkin gündem maddesinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Küçük Sanayi dükkanlarının satışı, Kapaklı Belediyesi arsa, konut ve işyeri üretimi, tahsisi ve kiralanması ve satışına dair yönetmelikte değişiklik yapılması talebi ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

Bir sonraki dilekçede de Kapaklı Belediyesi mülkiyetinde bulunan 1587 ada 2 nolu parselin satışı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, biri 47 metrekare bir diğeri ise 47,27 metrekare olmak üzere iki belediye hissesinin maliklerine satışına ilişkin dilekçe de mevcut oybirliği ile kabul edildi. Kapaklı Belediye Meclisi, 1039 ada 18 parselde bulunan toplam 406 metrekarelik arsanın, belediyeye ait olan 366 metrekarelik kısmının satılması talebini ise görüşülmek üzere oybirliği ile İmar Komisyonu’na gönderildi. Meclis toplantısı, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün yetki verilmesi konulu dilekçesinin görüşülmesi ile devam etti.

Kazak Gölü’nün Orman Bakanlığı yetki sınırları içine dahil edildiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Eğer olursa Orman Bakanlığı ile görüşerek Kazak Gölü’nü Kapaklı Belediyesi olarak 29 yıllığına kiralamak istiyoruz. Bu görüşmelerin yapılabilmesi için de benim meclisten yetki almam gerekiyor” dedi. Kazak Gölü ile ilgili görüşmeleri yapabilmesi için Başkan İrfan Mandalı’ya yetki verildi. Meclis toplantısında, daha sonra, toplantının başında gündeme eklenen 7 dilekçe görüşüldü. Karaağaç’ta bulunan sanayi parsellerinin harç uygulamalarının Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün uyguladığı bedeller nispetinde düzenlenmesi konusu da oybirliği ile karara bağlandı.

Toplantıda 355 ada 2 parselde bulunan 5 bin 93,92 metrekarelik arsanın satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi konusu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, ilçedeki içkili yerlerin güncellenmesine ilişkin gündem maddesi de oybirliği ile İmar Komisyonu’na gönderildi. S.S. Sedrus Konut Yapı Kooperatifi Vekili Av. Taylan Yürüten’in imar planında Pazar Yeri olarak belirlenen 350 ada 3 parseldeki arsanın vasfının imar planı tadilatı ile ‘Ticaret + Konut’ alanı olarak düzenlenmesi talebi de oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantıda Kapaklı Belediyesi Pazar Yeri Uygulama Yönetmeliği de görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. İlçede muhtelif noktalarda kurulan halk pazarlarının, mevcut yerlerinde ve aynı günlerde kurulmasına ilişkin dilekçe de görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edilirken, bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen gündem maddeleri de komisyon raporları doğrultusunda karara bağlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
TREDAŞTAN ELEKTRİK KESİNTİSİ UYARISI


TREDAŞ İşletme Müdürlüğünün ilçemizde yatırım programları kapsamında yapılacak çalışmalarda ilçemizde elektrik kesintisi uygulanacak bölgeler ve kesinti saatleri aşağıda belirtilmiştir. Halkımıza duyurulur.

07 HAZİRAN CUMARTESİ

KESİNTİ BAŞLAMA SAATİ : 09.00

KESİNTİ BİTİŞ SAATİ         : 18.00

BÖLGELER : ATATÜRK MAHALLESİ MERİH SOKAK , ÇEKEN CADDESİ BİR KISMI , KEREM SOKAK , ERGENE CADDESİ BİR KISMI VE KUMRULAR SOKAK.

 
SÜNNET ÇOÇUKLARINA HEDİYELERİ DAĞITILDI

 

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan toplu sünnet şöleni hazırlıkları kapsamında sünnet olacak çocuklara kıyafetleri dağıtıldı.

Toplu sünnet şöleni kapsamında bu yıl sünnet olacak olan 277 çocuğa önceki gün düzenlenen törenle sünnet kıyafetleri ve hediyeleri verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz toplu sünnet şölenimiz için hazırlıklarımız devam ediyor. Bu yıl 277 çocuğumuzu sünnet ettireceğiz.Bu gün Sünnet olacak çocuklarımızın kıyafetlerini ve hediyelerini verdik. 02 - 20 Haziran tarihleri arasında da uzman doktorlarımızın eşliğinde çocuklarımızın sünnet işlemlerini gerçekleştireceğiz. Ayrıca Ağustos ayı içerisinde eğlencemizi yapmayı planlıyoruz. Şimdiden Çocuklarımıza geçmiş olsun diyor , değerli ailelerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
KAZAK GÖLÜ MESİRE ALANIMIZA ÜCRETSİZ ARAÇ SEFERLERİ BAŞLIYOR

 

 
YILDIZKENT ORTAOKULUNDAN YIL SONU SERGİSİ

 

Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu öğrencileri yıl boyunca Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tasarım ve Resim sergisi gerçekleştirdi.

Yıldızkent Ortaokulu Yılsonu Sergisi’nin açılış törenine Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Nalan Çolak, Okul Yönetimi, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler tarafından yapılan resimler, tablolar ve teknoloji tasarımları da açılışa katılanların büyük ilgisini çekti. Kendi yaptıkları eserlerin stantlarında duran öğrenciler sergiyi gezen Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu ve diğer konuklara projeleri ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundular.

Sergiye büyük emek gösteren öğrencilere ve öğretmenleri tebrik eden Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu “ İnanıyorum ki bu sergideki her şey ayrı bir değer taşıyor. Bu sergi gibi heyecan dolu ve güzel etkinliklerin açılışını yapmanın gururunu yaşıyorum. Tüm öğrencilerimizin ellerine sağlık. Katılımlarından dolayı bütün davetlilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Sergi hakkında da bilgiler veren Resim Öğretmeni Berrin Şenyer, öğrencilerin yıl boyunca güzel çalışmalar ortaya koyduklarını kaydetti. Öğrencileri tebrik eden Şenyer “ öğrencilerimiz hem SBS’ye çalışırken, hemde böyle çalışmaları ortaya çıkardılar. Kendileri ile gurur duyuyorum” dedi. Müzik öğretmeni Hasan Ergül’ün piyano ile müzik ziyafeti sunduğu sergi açılışında katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 
ERBAY CADDESİNDE KALDIRIM YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ihtiyaç olan tüm mahallelerde gerçekleştirdiği projelerle cadde ve kaldırımları modern yaşam şartlarına kavuşturma adına var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Kapaklı Belediyesi başta ana arterler olmak üzere ana ve ara sokaklarda asfaltlama, kaldırım modernizasyonu faaliyetlerini sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda kentin araç ve yaya trafiği bakımından en işlek bölgelerinden biri olan Erbay Caddesi kaldırım yenileme çalışmalarını da hızla sürdürüyor. Bozulan kaldırım taşları ve bordürleri kepçe ile söken ekipler, daha sonra zemine kum sererek tesviyeleme çalışması yapıyor. Bordür taşı örme işlemini yapan ekipler ardından da kaldırım taşı dizimini gerçekleştiriyor.Kaldırım yapımında görme engelli kılavuz ve uyarıcı yüzey taşları, beton parke taşları, beton bordür  malzemeler TSE standartlarına uygun  olan malzemeler kullanılıyor. Karayolu sarısı renkte hissedilebilir yüzey taşları  ile döşeme kaplaması yapılıyor. Sokak başlarında tekerlekli sandalye veya çocuk arabası kullanımı için projesine uygun olarak maksimum yüzde 8 eğimli rampa yapılıyor.

Kapaklı halkının kaldırımları rahatlıkla kullanabilmesi için kaldırımları yenileme işlemine büyük özen gösterdiklerini belirten Kapaklı Belediyesi Fen İşleri yetkilileri “Ekiplerimiz ilçemizin muhtelif mahallelerinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hemşerilerimiz yapılan çalışmaları yerinde görerek bizlere teşekkürlerini iletiyorlar. Yapılan hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanması bizleri oldukça memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

 
MİRAÇ KANDİLİNDE SİMİT DAĞITILDI

 

Kapaklı Belediyesi tarafından her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen ‘Kandil simidi’ uygulaması bu yıl da sürüyor. Kapaklı Belediyesi Miraç Kandili dolayısıyla  ilçede bulunan camilerde, belediye personelleri tarafından kandil simidi dağıtıldı.

Miraç Kandili dolayısıyla Kapaklı Belediyesi tarafından kandil simidi dağıtıldı. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat Belediye Meclis Üyeleri Sami İkizler ve Bülent Eres ile belediye personelleri tarafından Miraç Kandili dolayısıyla cami çıkışında vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

Birlik ve beraberliğin öneminin arttığı bu günlerde kandillerin öneminin de arttığını söyleyen Başkan İrfan Mandalı 'Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalıyız. Bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız." diye konuştu.

 

 

 

 

 

 


 
MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA

 

Ülkemizin ve tüm insanlığın ihtiyaç duyduğu huzur, barış ve mutluluk için Miraç kandili gibi özel ve güzel günleri birer vesile görmek ve böyle mübarek günleri değerlendirmek önem arz etmektedir. Feyz ve bereketin arttığı Miraç kandili gecesinde Peygamber efendimizin bu ulvi seyahati mucizelerin en büyüğüdür.

Mübarek ve mukaddes gün ve gecelerin en önemlilerinden biri olan Miraç gecesi ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın huzurlu, mutlu, sağlıklı ve sıhhatli geleceğine vesile olur. Bu duygu ve düşünceler ile Mübarek Miraç kandilinizi tebrik ediyor, Kapaklılı hemşerilerim başta olmak üzere tüm Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar ve mutluluklar getirmesini diliyor saygılar sunuyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA DUYURU

 

TREDAŞ ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA DUYURU

 

Tredaş İşletme Müdürlüğünün ilçemizde yatırım programı kapsamında yapılacak çalışmalarda , elektrik kesintisi uygulanacak mahallerimiz aşağıda belirtilmiştir. Çalışmaların bitmesinin hemen ardından belirtilen saatten daha erken elektrik verilebilecektir.

Halkımıza Duyurulur.

  
KAPAKLI BELEDİYESİ ÇANAKKALE KÜLTÜR GEZİLERİ TAMAMLANDI

 

Kapaklı Belediyesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği Çanakkale Kültür Gezileri'ne  bu yılda 828 vatandaşımızı götürerek devam edildi.  21 Nisan Pazartesi   başlayan geziler 21 Mayıs Çarşamba itibariyle sona erdi .

Çanakkale Kültür Gezileri hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ‘’ Her yıl düzenledikleri Çanakkale Kültür gezisini bu yılda gerçekleştirmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi’nin üzerinden yıllar geçmesine rağmen destansı kahramanlığın asla unutulmayacaktır. Çanakkale Zaferi bu milletin makus talihinin yenildiği destansı bir mücadeledir. Ecdatlarımız ülkemizi asla düşman işgaline boyun eğmeyeceğini bu coğrafyada yaşayan her ırkın, dinin ve kültürün katılım ile göstermiştir. Binlerce şehidimizin bulunduğu topraklarda o maneviyatı yaşatıp nesillere yaymak için kültürel gezilere düzenliyoruz. 18 Mart 1915 tarihinde inanılmaz bir başarının elde edildiği Çanakkale Zaferi, Türk ve dünya tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Türk milleti böylelikle, Çanakkale'nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Türk halkı olarak, atalarımızdan devraldığımız mirasa sahip çıkmamız, onu yaşatıp gelecek nesillere aktarmamız gerekmektedir. Atalarımızın kahramanca savaştığı ve şehitlerimizin kanıyla sulanan Çanakkale'ye, geziler düzenleyerek halkımıza bu tarihi olayı manevi olarak yeniden yaşatmayı, bizlere düşen önemli bir görev olarak kabul ediyoruz" dedi.

Her gün iki otobüsün gittiği gezilere katılmak için müracaatını yapan 828 kişiden her sabah saat 06.00'da Kapaklı’dan Çanakkale'ye hareket etti. Şehitlikte savaş meydanlarından müzelere kadar birçok tarihi mekânı rehber nezaretinde gezen kafile, anlatılanlar karşısında kimi zaman hüzünlenirken kimi zaman da savaş meydanlarında yaşanan olağanüstü kahramanlıklar karşısında hayretlerini gizleyemediler.

Günün erken saatlerinde Çanakkale'ye ulaşan kafile gezi programına Çanakkale'nin Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir köyündeki Mecidiye Tabyası'nı gezdiler. Burada 275 kiloluk top mermisini yerden kaldırarak topun ağzına süren ve toplam 3 atış yaparak, İngilizlerin Ocean adlı gemilerinin arka tertibatını tahrip ederek batmasını sağlayan efsane isim Koca Seyyit'i ziyaret eden kafile, daha sonra Kafile buradan da 2 bin 177 şehidin yattığı Şahindere Şehitliği'ne geçerek çarpışma anında yaşanan olağanüstü bazı olayları rehberin ağzından dinleme imkanı buldular.

Dünya askerlik tarihinin ilk denizaltıcı anıtı olan Denizaltı Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederek sürdürdüler. 1950’li yıllarda meydana gelen üç ayrı deniz kazasında şehit olan 247 Türk denizaltıcı için yapılan ve batmak üzere olan bir denizaltıyı anlatan Denizaltı Şehitler Anıtı'nı gezen kafile buradan da, Seddülbahir Köyü'nde kalenin yakınında bulunan İlk Şehitler Anıtı'na geçtiler. Kafile buradan da Çanakkale savaşlarında şehit olan 7. Tümen hatırasına Akbaş Köyü'nde dikilen Akbaş Şehitler Anıtı'na hareket ettiler. Gezi Rehberleri'nin anlattığı destan niteliğindeki yaşanmış savaş kahramanlıkları ile göğüsleri kabaran kimi zaman hüzünlenen kimi zaman de yüzlerinde hayret gülümsemesi beliren kafile buradan da  Alçıtepe köyünde öğle yemeği için mola verildi. Buradan da Alçıtepe Savaşı'nda şehit düşen 9. 000 şehidimiz adına yapılan Son Ok Anıtı'na geçildi.

Kafile buradan da hikâyesi ile yürekleri dağlayan bir başka şehitlik olan Sargı Yeri Şehitliği'ne geçti. Seddülbahir Bölgesi savaşlarında yer alan 18 bin askerimizin tedavi görürken İngiliz Donanması'nın saldırısına uğrayarak şehit edildiği yere dikilen Sargı Yeri Şehitliği'ni gezen kafile buradan da Türk'ün tükenmezliğinin simgesi, birlik ve beraberliğimizin kanıtı olan ve Çanakkale savaşlarında şehit düşen yaklaşık 253 bin şehidimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisi olan Büyük Abide'ye geçtiler. Anıt başında şehitlere fatiha göndererek dua okudular. Ardından da binlerce Anzak'ın Türkiye'ye gelerek şafak ayinine katıldığı Anzaklar Koyu'na geçen kafile buradan da savaş sırasında en kanlı çarpışmaların yaşandığı Kanlı Sırt'a geçtiler. 1520 şehit ve 4750 yaralı vermemize rağmen kahramanca savunulan Kanlı Sırt'ı ve bu şehitlerimiz anısına dikilen Kanlı Sırt Anıtı'nı gezen kafile buradan da bir başka hüzün diyarı olan 57'inci Alay Şehitliği'ne geçtiler. Hiç kurtulmamacasına Mustafa Kemal'in emrine uyarak tamamen şehit olan 57'inci Alay Şehitleri için dikilen Anıtı ziyaret eden kafile daha sonra yine en çetin savaşların geçtiği Conk Bayırı 'na gidildi.

Binlerce şehidimizin bekçilik yaptığı Conk Bayırı'nı ziyaret eden kafile buradan da Gözcü Baba Tepesi'nde, İngilizlerin en büyük abidesi olan Helles Abidesi'ne geçerek ziyaret ettiler. Buradan da sadece 63 askerden oluşan Birliği ile çıkarmaya direnen Yahya Çavuş Anıt Şehitliği'ne geçen kafile gün batımını ise Atatürk Gözetleme Yeri'nde izlediler. Kafile son ziyaretini ise Atatürk'ün bir şarapnel parçasıyla parçalanan saatinin sergilendiği Kabatepe Müzesi'ne yapıldı. Rehber nezaretinde gerçekleşen geziler noktalanmış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÇELENK TÖRENİ

Ulusal bağımsızlık savaşının başlangıcı olarak kabul edilen ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhuriyet’in ilanının ardından Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilen 19 Mayıs kutlamaları, bu yıl, daha önceki yılların tersine coşkuyla değil, hüzünle kutlandı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen maden kazası nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da hüzünlü bir şekilde kutlandı.

Soma faciası nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 95. yıldönümü kutlamaları tüm ülke genelinde iptal edilirken, günün anısına yalnızca Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Kapaklı Belediye Hizmet Binası önünde düzenlenen Çelenk Sunma programına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

 

 

 

 

 


 
19 MAYIS KUTLAMA

 

Sevgili gençler;

Büyük önder Atatürk ve kahraman atalarımız tarafından verilen mücadele sonucunda sıkıntılı ve yokluklar içerisinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak  en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı Kahraman şehit ve gazilerimizi saygıyla, şükranla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm Kapaklı halkının 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

 

İrfan MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 
ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin muhtelif noktalarında gerçekleştirilen asfaltlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor.

İlçedeki asfaltlama çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir şehrin aynasının yolları olduğunu söyledi. Başkan Mandalı, “Bir şehrin büyüklüğünü ve gelişmişliği, yollarının kalitesi gösterir. Biz ilçemizde yaptığımız yol çalışmaları ile Kapaklı’nın ne kadar büyük bir kent olduğunu dosta düşmana gösteriyoruz ” dedi.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cumhuriyet Mahallesi Mithat Paşa Caddesi’ne bağlı sokaklarda asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Başar Sokak, Arda Sokak, Bora Sokak, Barış Sokak, Can Sokak, Burcu Sokak, Alp Sokak, Ferah Sokak, Filiz Sokak Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Zengin Caddesi Yeni Cami Caddesi ve Canbazlar Caddesi'nde çalışmalar sürüyor” açıklamalarında bulundu. Yetkililer, şehrin büyük bir kısmında ise asfaltlama çalışmalarının tamamlandığını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilçede asfaltlama çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini ifade etti. Yolun, bir şehrin aynası olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Yol medeniyettir. Bir şehrin gelişmişliği, yollarının kalitesi ile ölçülür. Biz ilçemizdeki tüm noktalarda yaptığımız yol çalışmaları ile örnek bir ilçeyiz. Yakında tüm ilçede çalışmalarımızı tamamlamış olacağız ve 1 metrekare dahi yapılmamış yol kalmayacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

 
SU KESİNTİSİ HAKKINDA DUYURU

 


SU İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

15 Mayıs Perşembe günü , Atatürk Mahallesi , Cumhuriyet Mahallesi , İnönü Mahallesi ve Bahçelievler Mahallemizde, Fen İşleri Müdürlüğümüzün yapacağı çalışmalar neticesinde 09.00 - 17.00 saatleri arasında Ana Şebekemize su verilemeyecektir. Tüm Halkımıza verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

 
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİ SON ÖDEME TARİHİ 02 HAZİRAN

 

 
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

 

 
HACILAR ÇEŞMESİ PARKI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Hacılar Çeşmesi Parkı inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Yetkililerinde alınan bilgilere göre  Hacılar Çeşmesi Park inşaatında harfiyat çalışmaları tamamlandı. Parkın içinden geçen derenin perde duvarları  yapıldı. Parkın etrafında bulunan çevre duvarlarının temel betonları döküldü. Hacılar Çeşmesi Parkı'nda bulunan  tuvaletler ve büfenin  grobeton işleri tamamlandı.  Parkın alt yapı ve drenaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Atatürk Mahallesi’nde yapılmasına başlanan Hacılar Çeşmesi Parkı’nın 6 bin 278 metrekarelik alana yapılacağını ifade eden başkan İrfan Mandalı, “Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde yapılacak olan proje alanında 9 adet kamelya, 1 adet büfe, 1 adet engelli satış birimi, 1 adet tuvalet bulunacak” dedi.

Proje ile Kapaklı'lı çocukların Hacılar Çeşmesi mevkiinde kendini ifade edebileceğini, yeteneklerini fark edebileceğini söyleyen Başkan İrfan Mandalı, “Çocuklarımız burada zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal becerilerini geliştirebilme fırsatı bulacak. Halkımız her şeyin en iyisine layıktır. Bunun bilincinde olan bir belediye olarak bu gibi projelerin devamını getireceğiz” açıklamalarında bulundu. Mandalı, Hacılar Çeşmesi Parkı’nın proje çalışmalarının tamamlandığını, en kısa zamanda yapımını gerçekleştirerek halkın hizmetine sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

 

 
ELEKTRİK KESİNİTİSİ HAKKINDA DUYURU

 

 

TREDAŞ ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA DUYURU

Tredaş İşletme Müdürlüğünün ilçemizde yatırım programı kapsamında yapılacak çalışmalarda , elektrik kesintisi uygulanacak mahallerimiz aşağıda belirtilmiştir. Çalışmaların bitmesinin hemen ardından belirtilen saatten daha erken elektrik verilebilecektir.

Halkımıza Duyurulur.

 


 
ANNELER GÜNÜNDE GÜLLÜ KUTLAMA

 

Her yıl Mayıs Ayı’nın ikinci günü kutlanan Anneler Günü Kapaklı’da coşkuyla kutlandı.

Kapaklı Belediyesi olarak annelerimize gül vererek anneler günlerini kutladık. Kapaklı Belediyesi Kapaklı Pazar Yeri’nde annelere ve anne adaylarına gül verildi. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Ayşegül Ölke ve belediye çalışanları ile birlikte halk pazarı girişinden başlayarak anne ve anne adaylarına gül dağıttı.

Annelere gül vererek onların anneler günü kutlayan Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Ayşegül Ölke annelerin dilek ve şikayetlerini dinlemeyi de ihmal etmedi.

 
ANNELER GÜNÜ KUTLAMA

 

En değerli varlığımız annemizin Türk toplumunda yeri apayrıdır. Anne sevgisi insan yaşamı boyunca devam eden en önemli ve anlamlı duygulardan biridir. Annelerimiz hem inancımıza, hem de kültürümüze göre baştacımızdır. Hayatımızın ilk başlangıcından son anına kadar varlıklarıyla bizleri onurlandıran, hayatımıza, geleceğimize yön veren, bizler için nice uykusuz geceler geçiren, bizi bizden çok seven değerli annelerimizi sadece düzenlenen bir günle hatırlamamalıyız.

Sevgimizi sadece anneler gününde değil, her gün annemize göstermeliyiz. Dünyada anne sevgisinin yerini dolduracak başka hiçbir sevgi yoktur. Bizlerin bu günlere gelmesinde büyük fedakârlıklar yapan, bizlere yol gösteren, bizleri “biz” yapan annelerimize her zaman saygı ve sevgilerimizi sunmalıyız. Dünyanın bütün güzelliklerini yüreklerinde taşıyan, şefkat abidesi annelerimizin, ve , sonsuzluğa uğurladığımız kahraman Türk evlatlarının bizlere birer emaneti olan Şehit annelerimizin  anneler gününü kutlar, sağlık ve esenlik dilerim.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
TREDAŞTAN ELEKTRİK KESİNTİSİ UYARISI

 
ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI SONA ERDİ

 

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile Kapaklı Belediyesinin birlikte düzenlediği “Atık Pil Toplama Kampanyası”sonuçlandı.

Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmayı hedefleyen 1 Ekim 2013’te başlayan,  projeye İlköğretim okulları, ortaöğretim okulları ve   liseler katıldı.

Her yıl düzenlenen kampanya kapsamında bu sene Kapaklı’da tüm okullardan tartılarak toplanan atık pillerin miktarı 484 kg’a ulaştı. Öğrenci sayısı 203 olan Kapaklı Ana Okulu 206 kg atık pil toplayarak en çok atık pili toplayan okul oldu.

Belediyenin kampanya sorumlusu Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel; “Atık pillerin içerisindeki çeşitli kimyasal maddeler çöp depolama alanlarında yeraltı sularına ve toprağa karışarak kirlilik yaratabilir. Hem bu nedenle hem de atık pillerin geri kazanımı yoluyla doğal kaynakların verimli kullanımını artırmak için Atık pilleri biriktirilerek, süpermarketlerde, okullarda, muhtarlıklarda, belediyelerin belirlediği toplama merkezlerinde bulunan atık pil kutularına atmalı veya pilimizi satın aldığımız satış noktasına geri götürmeliyiz.” diyerek halkımızın konu hakkında hassasiyet göstermesi istedi.

 
MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün saat 14.00’da Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında tüm meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Meclis Toplantı salonunda yapılan toplantıda meclise sunulan 5 farklı dilekçenin gündeme eklenmesi oy birliği ile kabul edildi. Dilekçelerin gündeme eklenmesi ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Kapaklı Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nda yoklamanın her zamankinden farklı olarak sözlü alınması ise dikkatlerden kaçmadı. Toplantının ilk gündem maddesinde Kapaklı Belediyesi 2013 Mali Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesapları görüşüldü. 2013 Mali Yılını Tahmini Bütçesi’nin 37 milyon TL olarak belirlendiği fakat daha sonra yapılan 5 milyon TL’lik ek ile bütçenin 42 milyon TL’ye yükseltildiği belirtilen toplantıda, “2013 yılında gerçekleşen

Gider Bütçesi 40 milyon 829 bin 253,72 TL olup, gerçekleşme oranı ise yüzde 97,21’dir. Gerçekleşen Gelir Bütçesi ise 37 milyon 449 bin 54,23 TL olup, gelir bütçesinin gerçekleşme oranı ise yüzde 89,16’dır” açıklamalarında bulunuldu. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda daha sonra kapatılarak Kapaklı’ya bağlanan Karaağaç Belediyesi’nin 2013 Mali Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesapları görüşüldü. Karaağaç Belediyesi 2013 Mali Yılı Bütçesi’nin ilk etapta 9 milyon 667 bin 700 TL olarak öngörüldüğü fakat daha sonra yapılan 856 bin TL’lik ek ile bütçenin 10 milyon 523 bin 700 TL olarak hesaplandığı belirtilen toplantıda, “Karaağaç Belediyesi’nin 2013 Mali Yılı gerçekleşen gider bütçesi 9 milyon 168 bin 569,91 TL olup, gider bütçesinin gerçekleşme oranı ise yüzde 87,12’dir. Gerçekleşen gelir bütçesi ise 8 milyon 38 bin 543,61 TL olup gelir bütçesinin gerçekleşme oranı ise yüzde 76,39’dur” denildi. İlgili gündem maddesi de oybirliği ile kabul edildi.

Kapaklı Belediyesi bünyesinde Turizm ve Sanayi alanında norm kadro oluşturulmasına ilişkin gündem maddesinin oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, belediyede tam zamanlı çalıştırılacak olan 2 hemşire, 4 eğitmen, 1 mimar, 2 teknisyen, 6 mühendis, 9 tekniker, 1 biyolog ve 2 veterinerin çalışma ücretlerinin alt sınırdan hesaplanmasına da oy birliği ile karar verildi.

Toplantıda daha sonra gündeme sonradan eklenen dilekçelerin görüşülmesine geçildi. Kapaklı Belediyesi’nde güvenliğin sağlanması amacıyla 10 adet silahsız özel güvenlik görevlisinden 17 ay boyunca hizmet alınmasına ilişkin dilekçe görüşülmek üzere oy birliği ile Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Toplantıda gündeme eklenen bir sonraki dilekçede ise Kapaklı sınırları içinde Ziraat Odası Başkanlığı kurulabilmesi için 11 olan mahalle sayısının en az 14’e yükseltilmesi konusu görüşüldü. Başkan Mandalı Karaağaç’taki muhtarlığın 4’e bölünmesini önerirken, AK Parti grubu ise Karaağaç nüfusunun 12 bin olduğunu belirterek, “İlçede nüfusu 25-30 bin olan mahalleler var. Karaağaç’ı 4’e bölmek yerine bu mahallelerden yeni mahalleler oluşturulabilir” tavsiyesinde bulundu. Bahse konu dilekçenin İmar Komisyonu’nda görüşülmesine oybirliği ile karar verildi.

Köylerdeki yapı ruhsatı ve imar konularıyla ilgili işlemlerin ne şekilde yapılacağına ilişkin gündem maddesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edilirken, Ergun Mandalı’nın 1304 ada 5 nolu parseldeki 42 metrekarelik belediye hissesini satın alma talebi oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. Meclise sunulan son dilekçede ise PTT Genel Müdürlüğü’nün Kapaklı’da daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilme adına hizmet binası yapılması şartıyla yer tahsisi talebi görüşüldü. İlgili dilekçe de oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantının son gündem maddesinde ise bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen konular görüşüldü. Bahse konu gündem maddeleri de komisyon raporu doğrultusunda karara bağlandı.

 

 

 

 


 
TREDAŞTAN ELEKTRİK KESİNTİSİ UYARISI

 
KAPAKLI BELEDİYESİ KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

 

Kapaklı Belediyesi Regaip Kandili dolayısıyla  ilçede bulunan camilerde, belediye personelleri tarafından kandil simidi dağıtıldı. Vatandaşlar kandil simidi dağıtımına yoğun ilgi gösterdi. Başkan Mandalı’da kandil dolayısıyla bulunduğu açıklamasında " Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Millet olarak, kültürümüzde önemli yer tutan ve Üç Aylar’ın müjdecisi olan Regaib Kandili’nin de bu anlamda, toplum hayatımızda çok özel bir önemi, vazgeçilmez ve müstesna bir yeri vardır. Hayatımızda müstesna bir yeri olan mübarek Regaib Kandiline ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği bu kutsal gecede, yapılacak tüm duaların kabul olmasını diliyorum. Regaib Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Milletimizin kandil olarak adlandırdığı mübarek gün ve geceler, kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, İslam âleminin ve tüm Kapaklılı hemşerilerimin Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum’’ dedi.

 
KURAN-I KERİM MEALİ BİLGİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

Kuran’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu öncülüğünde İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edilen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-2 Kuran-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması kapsamında Hacı Talip Sivrioğlu Camii’nde Ödül Töreni düzenlendi. Kapaklı Belediyesinin ana sponsoru olduğu yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Kapaklı Belediye Başkanı İrfan  Mandalı Kapaklı İlçe Müftüsü Ali Kotan ve Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu tarafından verildi.

Ödül Törenine Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Müftüsü Ali Kotan, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı İsa Çetin, Ufka Yolculuk Tekirdağ Temsilcisi Şaban Gümüş ve çok sayıda davetli katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mealinin okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Ufka Yolculuk Tekirdağ İl Temsilcisi Şaban Gümüş gerçekleştirdi.

Yarışmaya 61 ülkeden toplam 174 bin 399 kişinin katıldığını ifade eden Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Şaban Gümüş, “Yarışmalarımızda toplam 10 bin 737 gözetmen görev almıştır. Gümüş yarışmaya katılanların yüzde 60’ının kadın olduğunu belirterek, “9 Mart’ta eş zamanlı olarak yapılan yarışmaya Kapaklı’dan 276 kişi katıldı. Bu kapsamda gerek yarışmada ev sahipliği yapan Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’ne gerekse Ödül Töreni’nin düzenlenmesine sponsor olan Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Program Kapaklı İlçe Müftüsü Ali Kotan’ın selamlama konuşması ile devam etti. Kotan, “Allah’ın kelamı olan Kuran-ı Kerim’i okuma ve anlamaya yönelik böylesi bir program düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür ederim. Kuran-ı Kerim’i anlamaya yönelik gayret içinde olan kardeşlerimizi kutluyorum. Halkın bu gibi taleplerini gerçekleştirmeye yardımcı olan Kaymakamımız Aslı Aynaoğlu Kuzulu ve Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’ya da yürekten teşekkür ediyorum. Bu mekânda rabbimizin en çok hoşnut olacağı bir şey yapıyoruz. Son dinin mensupları olan bizler hayatımızı Kuran’a göre dizayn etmeye çalışıyoruz. Hayatta iki şey çok önemlidir. 1.’si Kuran-ı Kerim, 2.’si de Hz. Muhammed’tir. Bunlardan kopmak ve uzaklaşmak olmayacağı gibi, bunu rabbimizin onaylamayacağını da bilmemiz gerekir. Peygamberimiz Kuran’ın canlı temsilcisiydi. Onu yaşantısı ile ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-2 Kuran-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Ödül Töreni programı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın konuşması ile devam etti. Yarışmaya katılanların ödül töreni talebini geri çevirmediklerini söyleyen Mandalı, “Elimizden geldiğince kendilerine destek olmaya gayret ettik. Geçen yıl ilkini yaptığımız yarışmanın bu yıl 2.’sini yapıyoruz. Allah nasip ederse 4’üncüsü ve 5’incisini de yapacağız” dedi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kuran-ı Kerim’in Türkçe mealinin hazırlanması için vekâlet verdiğini anımsatan Mandalı, “Bizler Kuran-ı Arapça okuduğumuz zaman anlamıyoruz. Fakat Türkçe okursak Kuran-ı anlama imkânına sahip oluruz” diye konuştu.

Programda konuşan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu da “Kuran-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması öyle bir yarışma ki, Kuran’ın mealini okuyan biri olarak bunun çok önemli olduğunu söyleyebiliyor ve tavsiye ediyorum. Yarışmaya 61 ülkeden katılım sağlanmış olması çok önemli bir olay. Fakat benim için asıl önemli olan katılanların yüzde 60’ının kadın olmasıdır. Biliyorum ki toplumu şekillendiren kadınlardır. Çünkü kadınlar çocuk yetiştirmekle toplumun en önemli dinamiklerini yetiştirmiş oluyorlar. Bu gibi organizasyonların artmasını diliyorum. Kuran-ı Kerim’in Meali yarışmasını organize edenlere de teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Sinevizyon gösterimi ile devam eden programda daha sonra şiir dinletisi yapıldı. Akabinde ödül törenine geçildi. Yarışmaya Saray’dan katılan, A Kategorisi’nde 14 yaş altında yarışan ve Türkiye 3’üncüsü olan Batuhan Turhan ödülünü Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun elinden aldı. Yarışmaya Çorlu’dan katılan, il 2’ncisi ve Türkiye 271’incisi olan Yakup Yalçın ise ödülünü Şaban Gümüş’ün elinden aldı. Yarışmaya Kapaklı ve Çerkezköy’den katılan ve A, B ve C kategorilerinde ilçe 1’incisi olan Esra Adanır, Merve Sapar ve Safiye Şen de ödüllerini Kaymakam Kuzulu’nun elinden aldı.

3 kategoride 2’nci olan Esra Uka, Selim Daş ve Hanife Özgerçek ödüllerini İrfan Mandalı’nın elinden alırken, 3’üncüler Elif Pıtırlı, Serpil Yeşilbaş ve Nazmiye Kocaman’a ise ödüllerini İlçe Müftüsü Ali Kotan verdi. Din Görevlileri kategorisinde İl 1’incisi olan Karaağaç Veysel Karani Camii İmam Hatibi Muhammed Tuna da ödülünü Eğitim-Bir-Sen Çerkezköy Temsilcisi Ahmet Üzgün’ün elinden aldı. Aynı kategoride İl 5’incisi olan Kapaklı Mevlana Kuran Kursu Öğreticilerinden Şeyda Apaydın ise ödülünü Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı İsa Çetin’in elinden aldı. Programın sonunda katkılarından dolayı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı İsa Çetin’e birer plaket takdim edildi.

 

 

 

 

 


 

 

 

 
KÖY YOLLARINA CEVİZ FİDANLARI DİKİLDİ

 

İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere, köy yolları ağaçlandırması, denetimi ve kontrolü projesi kapsamında dün saat 13.30’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmede, tüm Trakya’ya ceviz ve badem ekileceği belirtildi. Ayrıca çalışmaların Kapaklı’da başlandığı kaydedildi. Başkan Mandalı konuyla ilgili “Projeye Trakya’da Kapaklı’dan başlanması ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu” dedi.Ziyarette Tekirdağ Orman İşletme Müdürü Mehmet Uzun ve Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu da hazır bulundu. 2011 yılından bu yana Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kurulması ile birlikte yalnızca orman arazilerinde değil, okul bahçeleri, köy yolları gibi diğer arazilerde de ağaçlandırma çalışması yapmanın görevlerinden biri olduğunu ifade eden İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere, “Buralarda yapacağımız ağaçlandırmalar, ağaçlandırma yapılan yerde yaşayanların gelir elde edebilecekleri ekinlerle yapılıyor. Bu bölgelerde ceviz ve badem gibi yemiş ağaçları ekimi yapıyoruz” dedi.

Bahse konu projenin tüm Trakya Bölgesi’ni kapsadığını dile getiren İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere, “Trakya’daki bütün köy yollarında ceviz ve badem dikimi için gerekli proje çalışmasını tamamladık. Bu anlamda gerek Belediyelerle, gerek muhtarlıklarla gerekse bölge halkı ile ortak çalışma yapalım istedik. Çalışmalarımıza Kapaklı’da başladık ve çok verimli bir süreç geçirdik. Kapaklı ve köy yollarında toplam 40 kilometrelik bir yolda ceviz ağaçlandırması tamamlandı. Son fidanların dikimini Belediye Başkanımız ile birlikte yapacağız. Bu projeyi destekleyen başta Kapaklı belediye Başkanımız olmak üzere muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza da sonsuz teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kapaklı’nın çiçeği burnunda bir ilçe olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu proje kapsamında tam bir takım oyunu ortaya koyduk. 5 köy, Karaağaç ve Kapaklı’mızda toplam 40 kilometrelik yolda ceviz dikimi yapıldı. Halk tabiri ile kısır ağaç dikilmedi. Yemiş veren ağaç dikildi. Bu sayede bölge halkı bu yemişlerden faydalanabilecek. Projeye Trakya’da Kapaklı’dan başlanması ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu” dedi. Başkan Mandalı ve beraberindekiler daha sonra fidan dikimi için Yanıkağıl Bahçeağıl sapağında bulunan kavşağa geçti. İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı açılan dikim çukurlarına ceviz fidanı diktiler.

 

 

 

 

 

 


 
ÇANAKKALE GEZİLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale Kültür Gezileri tüm hızıyla sürüyor.

Çanakkale gezileri için başvuruda bulunan 828 kişinin 21 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında planlanan günlerde toplam 18 kafile halinde Çanakkale’ye gidebileceğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu yıl Çanakkale gezilerimize olan katılım her zamankinden çok daha fazlaydı. Gecilerimiz için 828 vatandaşımızı belirledik. Fakat olur da kayıt yaptıranlardan daha sonra fikrini değiştirip gelemeyeceğini belirtenlerin çıkması halinde yaklaşık 200 vatandaşımız daha kayıt yaptırdı. Sabah saat 06.00’da ilçemizden ayrılan her bir kafile, Çanakkale’nin herbir yanını gezdikten sonra aynı günün akşamında Kapaklı’mıza geri dönüyor” dedi.

Her yıl düzenlenen Çanakkale Kültür Gezisi’ne halkın böylesine büyük bir ilgi göstermesinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Başkan İrfan Mandalı, “Çanakkale Zaferi’nin üzerinden yıllar geçmesine rağmen atalarımızın o destansı kahramanlığı asla unutulmayacaktır. Çanakkale Zaferi bu milletin makus talihinin yenildiği destansı bir mücadeledir. Ecdadımız ülkemizin asla düşman işgaline boyun eğmeyeceğini göstermiştir. Binlerce şehidimizin bulunduğu topraklarda o maneviyatı yaşatıp nesillere yaymak için bu gezileri düzenlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Zaferi’nin, Türk ve dünya tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Mandalı, “Türk milleti böylelikle, Çanakkale'nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Türk halkı olarak, atalarımızdan devraldığımız mirasa sahip çıkmamız, onu yaşatıp gelecek nesillere aktarmamız gerekmektedir. Atalarımızın kahramanca savaştığı ve şehitlerimizin kanıyla sulanan Çanakkale'ye, geziler düzenleyerek halkımıza bu tarihi olayı manevi olarak yeniden yaşatmayı, bizlere düşen önemli bir görev olarak kabul ediyoruz" dedi. Geziye katılamayan çok sayıda Kapaklı’lı ise Belediyenin ek seferler düzenlemesi için umutla bekliyor.

 

 

 

 

 

 


 
KAPAKLI ÇAMLICA ÖĞRENCİ YURDU KERMES AÇTI

 

Kapaklı Çamlıca Öğrenci yurdu öğrencileri yararına Kapaklı eski Belediye binasının arkasında bulunan alanda kermes açıldı.

Eski Belediye binasının arkasında kalan alanda açılan kermes öncesinde sahne alan Mehter takımı çaldıkları marşlarla açılışa ayrı bir renk kattı. Düzenlenen kermes açılışına Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Çerkezköy Eski İlçe Müftüsü Musa Doğruer, 30 Mart seçimlerine AK Parti’den Kapaklı Belediye Başkan Adayı olarak giren Ömer Karadeniz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Öğrenci Yurdunun müdürü İbrahim Kaya, 7’ncisini düzenledikleri kermesin 4 Mayıs tarihine kadar açık kalacağını belirterek, "Kermesten elde edilen geliri yapımı devam eden Kız Öğrenci Yurdumuzun inşaatında kullanacağız. Bizlere maddi manevi destek olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Eski İlçe Müftüsü Musa Doğruer'un okuduğu duanın ardından açılış kurdelesi kesilirken, kısa bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkan yardımcısı Adem Sekmen, "Düzenlenen kermesin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Belediye Başkanımız İrfan Mandalı yoğun işleri sebebiyle açılışa katılamadı. Başkanımızı temsilen açılışa ben geldim. Kapaklı halkı olarak yapımı devam eden Kız Öğrenci Yurdunun inşaatını el birliği içinde hep birlikte tamamlayacağız" dedi.

Kurdele kesiminin ardından davetliler kermesi gezerek kermeste bulunan malzemeleri incelediler. Çamlıca Öğrenci Yurdu Müdürü İbrahim Kaya'da kermes hakkında bilgi vererek, "Kermesimizde bay bayan giyim, çeyiz eşyaları, mutfak gereçleri ve yiyecek bulunuyor. Yedincisini düzenlediğimiz kermesimizin geliri Turgut Özal caddesi üzerinde yapımı devam eden Kız Öğrenci Yurdumuz için harcanacak. 4 Mayıs tarihine kadar açık olacak olan kermesimize maddi manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 
23 NİSAN KAPAKLIDA ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 

Türkiye Büyük Milet Meclisi’nin açılış yıldönümü kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından bütün dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kapaklı’da 7’sinden 70’ine tüm halk tarafından büyük bir coşkuyla kutlandı.

Kapaklı Futbol Sahası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle bayram yerine döndü. Kutlamalara büyük ilgi gösteren Kapaklı halkı da tören alanını hınca hınç doldurdu. Tören alanına birlikte gelen Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı ile İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, halkı selamlayarak protokoldeki yerlerini aldı.

Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel törene çocukları ile birlikte katıldı. Kutlama programına Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar da katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile CHP PM Üyesi Candan Yüceer’in kutlama mesajları okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel gerçekleştirdi. 23 Nisan tarihinin millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olduğunu anımsatan Suat Yüksel, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutluyoruz” dedi.

Yüksel, “Milletin çelikleşmiş iradesinin ve özgürlük tutkusunun ifadesi olan 23 Nisan 1920 günü, tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk daha cumhuriyet kurulmadan üzerine titrediği çocuklar için ülkenin aydınlık geleceğinin temellerini atıyordu. Atatürk’e göre çocuklarımız vatan gibi sevilmelidir. Milletin haklarını korur gibi korunmalıdır. Geleceğimizin en büyük güvencesi olan evlatlarımıza en büyük yatırım ise eğitimdir” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel konuşmasını, çocuklara seslenerek sonlandırdı. Daha güzel bir Türkiye ve daha aydınlık bir gelecek için çalıştıklarını kaydeden Suat Yüksel, “Yüzünüz her zaman değişime ve yeniliğe dönük olsun. Fakat attığınız her adımda bu toprakların şehit kanlarıyla sulanarak kazanıldığını unutmayın. Size düşen, ülkeyi aydınlık yarınlara taşımak için birlik ve kardeşlik içinde çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

Beyzanur Üçtaş adlı öğrencinin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam eden programda daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Resim, Şiir, Satranç ve Futbol yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim yarışmasında 1’inci olan Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Rüya Sinem Demirel, 2’nci olan Gazi İlkokulu öğrencisi Zeynep Bilge ve 3’üncü olan Kapaklı Anaokulu öğrencisi Eylül Zelal Atay, ödüllerini İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun elinden aldı. Şiir yarışmasında 1’inci olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Utkay Mumyakmaz, 2’nci olan Gazi Ortaokulu öğrencisi Merve Nur Aydın ve 3’üncü olan Sanayiciler İlkokulu öğrencisi Abdüllatif Çetinkaya da ödüllerini Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu’nun elinden aldı. Satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı İrfan Mandalı verirken, Satranç turnuvasına katılan en küçük yarışmacı olan 6 yaşındaki Melek Ceren Açıkgöz’e ise ödülünü İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar verdi. Futbol turnuvasında şampiyon olan Kapaklı Belediyesi Ortaokulu futbol takımına ise şampiyonluk kupalarını ve madalyalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel verdi.

Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden kutlama programında öğrencilerin halat çekme, çuval giyme ve atletizm yarışları kıran kırana geçti. Kapaklı Gazi İlkokulu öğrencilerinin ‘Unutulmaya Yüz Tutmuş Çocuk Oyunları’ adlı gösterisi katılımcılardan büyük ilgi gördü. Yıldızkent Ortaokulu öğrencilerinin step gösterisi ve Sanayiciler İlkokulu öğrencilerinin modern dans gösterisi de tören alanını dolduran binlerce Kapaklı’dan büyük alkış aldı. Halkoyunları gösterile sırasında öğretmenlerin de öğrencilerine kenardan eşlik etmesi renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Program gösterilerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Türk çocuklarının bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü Türk çocuklarına armağan etmiştir.

Ulu Önder Atatürk; `Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milleti yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir´ demiştir. Bugün bizlere düşen görevde, teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir.

Hepimiz biliyoruz ki, medeniyet yarışının bir sonu yoktur. Bizler ulaşabildiğimiz en son noktada bayrağı sevgili çocuklarımıza emanet edeceğiz. Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutluyor, Tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
KUTLU DOĞUM PROGRAMIMIZ TEK RUMELİ TV EKRANLARINDA

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ 10 BİN 350 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

 

Kapaklı Belediyesi tarafından peyzaj çalışmaları çerçevesinde  ilçe genelinde 10 bin 350 adet ağaç fidanı dikildi.

Kapaklı Belediyesi ve Orman İşletme Şefliği tarafından ortaklaşa gerçekleşen projede  1500 akasya, 1050 çınar 700 ıhlamur, 300 iğde, 300 selvi, 300 akçaağaç, 200 dişbudak fidanı olmak üzere toplam 4350 fidan Kapaklı Eski Mezarlığı'na, parklara, yeşil alanlara ve refüjlere dikildi. Diğer 6000 adet ceviz fidanı ise Kapaklı ile köyleri bağlayan yollara çift taraflı olarak dikildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, " Kapaklı Belediyesi olarak, çevrenin korunmasına büyük önem veriyoruz. Diktiğimiz her fidan ileride atmosferin temizlenmesini teşkil edecektir. Bu gün dikilen ağaçlar yarın sizden sonra gelen nesillere örnek olacak.  Yağmur ve kar sularının toprak kaymasına neden olduğu bilinmektedir. Biz de bu toprak kaymasını önlemek amacıyla bütün alanlarımıza ağaç dikmeliyiz. Bugün diktiğimiz fidanlar ileride bize temiz bir atmosfer verecektir. Bu ağaçları dikmekle iş bitmiyor, onları iyi korumalıyız. Ağaç dikiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Çevre kirliliğini etkileyen önemli faktörlerin başında nüfus artışı, hızlı kentleşme, sanayileşme ve teknoloji gelmektedir. İnsanların çevre konusunda duyarlılığı her geçen gün artsa da bu sorun tamamıyla ortadan kalkmamıştır. İnsanlar ile diğer canlıların yaşadığı çevre ve ekolojik sistem sağlıklı bir neslin yetişmesi için çok önemlidir. Tüm insanlığın temiz bir çevreye, doğaya ve suya erişme hakkı vardır. Bu nedenle toplumun birer ferdi olarak hepimizin çevremizi temiz tutmamız, elimizden gelenin en iyisini yapmamız bizim birbirimize karşı en önemli sorumluluklarımızdandır. Bu bağlamda diktiğimiz 10 bin 350 adet ileride Kapaklı'ya daha yeşil bir görünüm kazandıracaktır’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
KUTLU DOĞUM PROGRAMINA DAVET

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz'in (S.A.V) kutlu doğumunun yeni bir yıldönümünü daha idrak ediyoruz. Bu yılki kutlamaların ana temasının oluşturan “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet”temasının işlendiği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlenecek olan kutlu doğum gecemize tüm halkımız davetlidir.

 

 
ASFALT YOL ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yürüttüğü asfaltlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi, Güven Caddesi ve Yeni Cami Caddesi ile bu caddelere bağlı sokaklarda asfalt çalışmalarına devam edildiğini belirten Kapaklı Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, “İlk etapta asfaltlama çalışmalarımız ilçe merkezinde Mithatpaşa Caddesi’ne kadar devam edecek. Ekiplerimiz daha sonra Bahçelievler Mahallesi’ne geçerek asfaltlama çalışmalarına burada devam edecek” açıklamalarında bulundu. Asfaltlama çalışmaları vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, seçim öncesinde olduğu gibi seçim sonrasında da beton yol ve asfaltlama çalışmalarına ara vermeden devam edileceğini belirtti. Yolun, bir yerleşim yeri için medeniyet anlamına geldiğini kaydeden Başkan Mandalı, “Bir şehrin gelişmişliği, yollarının kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu anlayışla ilçemiz bütün yollarını beton yol ve asfaltla kaplayacağız. İlçe Merkezimizde bütün yollarımızdaki çalışmalar 3 ay içinde tamamlanmış olacak” açıklamalarında bulundu.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİSİ YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclisi, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından ilk toplantısını önceki gün saat 14.00’da Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında gerçekleştirdi. İlçe statüsüne yükselen Kapaklı’da Belediye Meclis Üye sayısı da 25’e yükseldi.Meclis toplantısından önce kurban kesilerek Atatürk Anıtına Kapaklı Belediye Başkanlığı çelengi koyuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından meclis toplantısına geçildi.

Meclisin yeni dönem ilk toplantısına AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Çetin dışında tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Toplantıda CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Gündem maddelerinin okunmasının ardından 4 dilekçenin daha gündeme eklenmesi oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda daha sonra Katip Üye seçimi yapıldı. Başkan İrfan Mandalı, Katip Üyelikler için Bülent Erez ve Nalan Çolak’ı önerirken, AK Parti grubu ise Bahtiyar Büyükbüce ve Fatih Önkol’u önerdi. Yapılan gizli seçim sonucu 16’ya 9 üstünlükle Mandalı’nın önerdiği Bülent Erez ve Nalan Çolak Kapaklı Belediye Meclisi Katip Üyeliğine seçildiler ve seçim sonrası yerlerine geçtiler.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Kapaklı Belediye 1. Başkan Vekili’nin seçimine geçildi. Başkan İrfan Mandalı, 1. Başkan Vekilliği için Halil İbrahim Erkan’ı önerirken, AK Parti grubu ise herhangi bir isim önermedi. AK Partili Salih Bezgin, Meclis 1. Başkan Vekili’nin CHP’den, 2. Başkan Vekili’nin ise AK Parti’den olmasını önerdi. Başkan Mandalı ise öneriyi kabul etmeyerek, “Varsa adayınız önerin. Seçimimizi yapalım” dedi. Yapılan gizli oylama sonucu 25 oyun 21’ini alan Halil İbrahim Erkan 1. Başkan Vekilliği’ne seçildi. Seçimde 3 oy ise boş çıktı. Meclis 2. Başkan Vekilliği için ise Başkan Mandalı İlhan Çetinkaya’yı önerirken, AK Parti grubu ise Salih Bezgin’i önerdi. Yapılan gizli seçim sonucu 25 oyun 16’sını alan Çetinkaya da Meclis 2. Başkan Vekilliği’ne seçildi. Toplantıda daha sonra Encümen Üye seçimine geçildi. Başkan Mandalı Encümen Üyelikleri için İlhan Çetinkaya ve Yılmaz Saç’ı önerirken, AK Parti grubu ise Fatih Önkol ve Bahtiyar Büyükbüce’yi önerdi. Yapılan seçim sonucu 16’ya 9 oyla İlhan Çetinkaya ve Yılmaz Saç Encümen Üyeliği’ne seçildi.

Toplantı, komisyon üyelerinin seçimi ile devam etti. Yapılan açık oylama sonucu İmar Komisyonu Üyeliklerine Halil İbrahim Erkan, Erol Özkan, Kemal Kenar, Salih Bezgin ve Mahir Aras’ın seçilmesi oybirliği ile kabul edildi. Plan ve Büyçe Komisyonu Üyeliklerine ise Bülent Erez, Ersin Yavuz, Bakser Öztürk, Ufuk Bayraktar ve Sevgi Aksoy oybirliği ile seçildi. Tarife Komisyonu’na ise Turan Çakan, Muzaffer Yıldırım, Ender Dubaz, Fatih Önkol ve İbrahim Aktürk oybirliği ile seçildi.

Belediye Başkan Yardımcılarına ödenek olan ödeneğin belirlenmesi ile devam eden toplantıda, meclis başkan ve üyelerine ödenecek huzur hakkı da oybirliği ile karara bağladı. Toplantıda daha sonra Çiftçi Mallarını Koruma Heyeti’nin belirlenmesine geçildi. Başkan Mandalı’nın önerdiği Seyfettin Palaz, Mehmet Karaçoban, Mustafa Aşık, Bülent Çavuş ve Sadettin İbo 22 oyla Çiftçi Mallarını Koruma Heyeti üyeliklerine seçildi. Seçimde 3 oy ise boş çıktı. İlgili gündem maddesinin görüşülmesinin ardından meclis üyelerinden İrfan Demir, özel bir nedenden dolayı toplantıdan ayrıldı. Toplantı Murakabe Heyeti Koruma Meclis Üyelerinin belirlenmesi ile devam etti. Bu seçimde de Mandalı’nın önerdiği Nazif Ünal, Mehmet Özban, Tuncay Çoban, Vedat Karlı ve Ahmet Ergün 22 oyla Murakabe Heyeti Koruma Meclis Üyeliğine seçilirken, 3 oy yine boş çıktı.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise T.C. Doğu Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent Üyelerinin seçimine geçildi. Başkan Mandalı’nın önerdiği Sami İkizler ve Nalan Çolak oybirliği ile T.C. Doğu Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent Üyeliğine seçildi. Böylece toplantıda seçimler tamamlanmış oldu. Sosyal Denge Sözleşmesi için Başkan Mandalı’ya yetki verilmesi konusunun oybirliği ile kabul edildiği toplantıda daha sonra Kapaklı Belediyesi ve kapanan Karaağaç Belediyesi’nin 2013 yılı faaliyet raporları okundu. Bu sırada Başkan Mandalı yerini Meclis Başkan Vekili Halil İbrahim Erkan'a bıraktı. 2013 yılı gider bütçesinin 37 milyon TL olarak tahmin edildiği açıklanan Kapaklı Belediyesi Faaliyet Raporu’na göre bütçeye 5 milyon TL ek ödenek yapıldı ve bütçe 42 milyon TL oldu. Gerçekleşen bütçenin 40 milyon 829 bin 253,72 TL olduğu belirtilen açıklamada bütçenin gerçekleşme oranının ise yüzde 97,21 şeklinde gerçekleştiği kaydedildi. Gelir bütçesinin ise 37 milyon 449 bin 057,23 TL olarak gerçekleştiği belirtilen açıklamada, Gelir Bütçesi gerçekleşme oranının ise yüzde 89,16 olduğu kaydedildi.

Kapaklı Belediyesi ve kapanan Karaağaç Belediyesi’nin 2013 yılı denetim raporlarının okunması ile devam eden toplantıda daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bütçenin revize edilmesi konusundaki yazısı görüşüldü. 62 milyon TL olarak belirlenen 2014 Mali Yılı Gelir Gider Bütçesi’nin 31 Mart-31 Aralık 2014 tarihlerini kapsayacak şekilde revize edildiği belirtilen toplantıda ilgili gündem maddesi görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 2014 mali yılında görev yapacak olan zabıta memurlarına verilecek olan fazla mesai ücretinin üst sınırının brüt 382 TL olarak belirlendiği toplantıda, satışa çıkarılacak gayrimenkuller için Mustafa Serat’ın görevlendirilmesi de oybirliği ile karara bağlandı. Toplantı dilekçelerin ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 169’uncu kuruluş yıldönümü Kapaklı’da da törenle kutlandı. Saat 10.00’da Kapaklı Belediye Meydanı’nda Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunumunun ardından konuşma yapan Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamayı, halkın can ve mal güvenliğini sağlamayı, yardıma muhtaç insanlara yardımı ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehditlere karşı canı pahasına mücadele eden Türk Polis Teşkilatı’nın 169’uncu yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Cumhuriyetin en köklü kurumlarından biri olan Emniyet Teşkilatının insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir şekilde görevini yerine getirdiğini söyleyen Yırtar, polis teşkilatının, halk ile devlet arasında köprü kurarak, devletin bölünmez bütünlüğüne sahip çıktığını ifade etti. Ülkenin tüm değerlerini gelecek nesillere şerefle taşımanın da en önemli görevlerinden biri olduğunu vurgulayan Yırtar, “İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak huzur ortamının tesisi ve devlet-millet kaynaşmasının sağlanması yolunda yapılan çalışmalar kararlılıkla devam edecek. Suçların giderek arttığı, suç işleme şekli ve tekniklerinin geliştiği günümüzde polisin halk desteği olmadan başarılı olabileceğini düşünmek hayalperestliktir” dedi.

Kapaklı Emniyet Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmaların halkın desteği sayesinde devam ettiğini söyleyen Yırtar, en büyük temennilerinin de kadirşinas halkın desteğinin artması olduğunu belirtti. Yırtar, Kapaklı halkına güvende olduklarını ve devletin tüm kurumlarıyla yanlarında olduğunu hissettirmek gerektiğini ifade ederek “Birçok resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu ile işbirliği halindeyiz. Her bir vatandaşımız için ayrı hassasiyet gösterdiğimizin bilinmesini isterim. Bu kapsamda görevini canı pahasına yerine getirmeye çalışan meslek onurunu herşeyin üstünde tutan bir kadro ile çalışmanın haklı gurunu yaşamaktayım” dedi. Yırtar, yasalara saygılı, Atatürk ilke ve inklaplarına bağlı, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne dayalı, temelinde vatan ve millet sevgisi olan bir anlayışla çalışmalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Çelenk programının ardından Kapaklı Polis Merkezi Amirliği bahçesinde kokteyl düzenlendi. Pera Villa Pastaneleri tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın 169’uncu kuruluş yıldönümüne özel hazırlanan pastayı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar kesti. Kapaklı Gazi İlkokulu Anaokulu öğrencileri de kokteylde polis abilerini ve polis ablalarını yalnız bırakmadı. Sevimli Arılar Sınıfı, Kırmızı Balıklar Sınıfı ve Yıldızlar Sınıfı öğrencileri, kendi yaptıkları resimleri polis memurlarına hediye etti. Saat 13.00’da da Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, tebrikleri kabul etti.

Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü Kutlamalarına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Güner Sazak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyide Yılmaz, İlçe Nüfus Müdürü Keriman Ece Erten, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Yavaş, Emniyet Amiri Fatih Bölükbaşı, Asayiş Büro Amiri Yunus Kara, Kapaklı Polis Merkezi Amiri Necmi Arpacı, Belediye Meclis Üyeleri ve Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü polis memurları katıldı.

 

 

 
TÜRK POLİSİMİZİN 169. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

 

 

Halkın huzuru, genel güvenlik ve asayişin temini, devletimizin bütünlüğü için, fedakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 169. yıldönümünde, polisimizin duygu ve heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.


Halkımızın duyduğu bu güveni devam ettirmek tüm polislerimizin öncelikli görevi olmalıdır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan emniyet mensuplarımıza da halkımızın her zaman gösterdiği sevgi ve desteği devam ettirmeleri en büyük temennimizdir.
169 yıldır her türlü zorluğa göğüs gererek halkın can ve mal güvenliğini koruyan, suçluları adalete teslim eden Polis Teşkilatının fedakâr mensuplarının polis haftasını kutluyor, görevini yerine getirirken şehit olmuş tüm polislerimizi rahmetle anıyorum.

 

İRFAN MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 
TOPLU SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

 

 

BAŞVURU TARİHLER İ : 04 NİSAN – 18  NİSAN 2014  MESAİ BİTİMİNE KADAR

BAŞVURU YERİ     : KAPAKLI BELEDİYESİ 6.KAT  HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


GEREKLİ EVRAKLAR   : KİMLİK FOTOKOPİSİ , İKAMETGAH , FAKİRLİK BELGESİ

BİLGİ ALMAK İÇİN  : 0282 717 11 00  / DAHİLİ NUMARALAR : 115 / 179 / 177


 

 

 

 
KAPAKLI BİR DAHA MANDALI DEDİ

 

Kapaklı’da 2 dönem belediye başkanlığı yapan ve bu dönem seçimlere CHP’nin adayı olarak katılan İrfan mandalı Kapaklı’da 3.kez başkanlığa seçildi.

Kesin olmayan sonuçların açıklanmasının ardından Belediye Binası önünde halka hitap eden İrfan Mandalı zorlu yolculuklarında kendisini yalnız bırakmayan tüm Kapaklılı’lara teşekkür etti. Bu zamana kadar birlikte yürüdüklerini söyleyen Mandalı “Güzelliklere birlikte imza attık. Sizler yaptığım hizmetleri gördünüz. Yapamadığımız hizmetlerimiz olmuştur. Fakat sabır dedik. Bu sabır neticesinde Allah sizlerle bizi tekrar buluşturdu. Yaklaşık dört saat boyunca bilgisayar karşısında seçim sonuçlarını takip ettim. Değişmedi. Yüzde 50 ile başladık öyle devam ettik. Kapaklı’nın 50 bin oyu varsa 25 binini biz almışız. Allah razı olsun” dedi. Bazılarının kendisini hırsızlıkla itham ettiğini anımsatan Mandalı “Yarın içeri alacaklar dedi. Böyle bir şey olmayacak dedim. Ben yine burada sizlerle beraberim. Sizleri canı gönülden seviyorum. Sizin kafanızı karıştıran bazı dostlarımız var. Siyaseti bilmiyorlar. Gelsinler. Ben siyasetin piri oldum. Sürünerek öğrendim. Sizlerle birlikte öğrendim” dedi.

Kendisine fazla oy vermeyen Karaağaç halkına ise kırgın olduğunu söyleyen Mandalı Bizim oraya yaptığımız ziyaretlerde Karaağaç’ı yöneten 3 başkandan da memnun olmadıklarını söylediler. Biz kendilerine Kapaklı’da yaptıklarımızı anlattık. Onlar da bize destek sözü verdi. Ama biz onları hizmetlerimizle mahçup edeceğiz. Onlar yaptıklarımızı görünce bize oy atmadıkları için utanacaklar” dedi.

 

 
ORMAN HAFTASINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

 

 

Kapaklı Belediyesi ve Kapaklı Anaokulu işbirliğiyle Cumhuriyet Mahallesi Seda Sokak'ta çam fidanları dikildi.

Okul öğretmenleri eşliğinde dikim alanına giden öğrenciler, Belediye Başkan Vekili  Ayhan Arslan, Başkan Yardımcıları Mustafa Serat, Aziz Özkan ve Serpil Sevgi ile birlikte fidanları toprakla buluşturdular.

Kapaklı Belediyesi her yıl Mart Ayı'nın 3'üncü Haftası kutlanan Dünya Orman Günü dolayısıyla, ağaç dikim töreni düzenledi.

Şehir dışında olduğu için  fidan dikimine katılamayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı: "Kapaklı Belediyesi olarak, çevrenin korunmasına büyük önem veriyoruz. Çevre ile ilgili olarak çocuklarımızın daha da bilinçlenmesi için onlara, fidan dikimi konusunda öncülük ediyoruz. Günümüzün öğrencileri çevre konusunda çok duyarlı ve bilgililer. Bugün diktiğimiz her fidan ileride atmosferin temizlenmesini teşkil edecektir. Bugün dikilen ağaçlar yarın sizden sonra gelen nesillere örnek olacak. Bu çalışmalarda genç öğrencilerimizin de emeğini görmek bizleri mutlu ediyor. Yağmur ve kar sularının toprak kaymasına neden olduğu bilinmektedir. Biz de bu toprak kaymasını önlemek amacıyla bütün alanlarımıza ağaç dikmeliyiz. Bugün diktiğimiz fidanlar ileride bize temiz bir atmosfer verecektir. Bu ağaçları dikmekle iş bitmiyor, onları iyi korumalıyız. Ağaç dikiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

 

 
 

 
VELİLER OKUYOR OKUYAN KAZANIYOR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İrfan Fatma Mandalı İlkokulu’nda düzenlenen ‘Veliler okuyor, okuyan kazanıyor’ yarışmasında dereceye giren velilere çeşitli hediyeler verdi.

Kapaklı Belediye Meclisi’nde dün düzenlenen törende ‘Veliler okuyor, okuyan kazanıyor’ yarışmasında dereceye giren velilere ödülleri verildi.

İrfan Fatma Mandalı İlkokulu’nda düzenlenen ‘Veliler okuyor, okuyan kazanıyor’ yarışmasında dereceye giren veliler için Kapaklı Belediyesi tarafıdan ödül töreni düzenlendi. Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenede konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu törene öğretmenlerimizin de katılmasını isterdik. Fakat yaklaşan seçimler öncesi öğretmenlerimizle birlikte poz vermemiz doğru olmaz” dedi. Yarışmada okutulan kitapların bazılarını kendisinin de okuduğunu ifade eden Mandalı, “Meğerse doğru bildiğim birçok yanlış varmış. Bunları kitap okuyarak fark ettim” dedi.

Başkan Mandalı’nın konuşmasının ardından ödüllerin teslimine geçildi. Yarışmada 66,25 puan alarak 1’inci olan Saliha Yanık’a buzdolabı hediye edildi. 65 puan alarak 2’nci olan Saim İldeş’e bulaşık makinesi hediye edilirken, 62,5 puan alarak 3’üncü olan Hüseyin Tanrıkulu ise led televizyon almaya hak kazandı. Yarışmada 4’üncü olan Yasemin Demir’e cep telefonu, 5’inci olan Tuğba Özmen’e ise yarım altın hediye edildi. Yarışmada dereceye giren Emine Sakı, Dilek Aras, Hakan Akın, Mehri Duran, Savaş Yıldız ve Zuhal Ön’e de birer çeyrek altın verildi.

 

 


 
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

 

Çanakkale Şehitleri tüm ülkede olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen törenle anıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kapaklı Kaymakamlığı adına Kaymakakm Aslı Aynaoğlu Kuzulu, İlçe Garnizon Komutanlığı adına Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat kaanoğlu ve Belediye Başkanlığı adına da Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Çelenk Sunum tönrenine Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Belediye Başkan Adayları, Şehit aileleri, Gaziler, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı Kapaklı Gazi İlkokulu Konferans Salonu’nda devam etti.

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı, dün saat 10.30’da Belediye Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı’na Çenlenk sunumu ile başladı.

Kapaklı Gazi İlkokulu Konferans Salonu’nda devam eden 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinliği, İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale zaferini kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Kaymakam Kuzulu, “Böylesine büyük bir mirasa sahip olan toplum ne kadar iftihar etse yeridir. Bu toplum en zor şartlarda dahi daima toparlanıp dirilebilme kabiliyetine sahiptir. En acı imkânsızlıkların yaşandığı yıllarda kurtuluş ümidimizin meşalesi olan bu onurlu mücadele sonsuz bir denizdir. Öyle bir deniz ki geledecek nesillere milli şuur için gerekli hassasiyeti kazandıracak kadar büyüktür” dedi.

Çanakkale savaşının yalnız Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de en önemli savaşlarından biri olduğunu kaydeden Kuzulu, “Yetişmiş aydına en çok ihtiyaç duyduğumuz yıllarda 253 bin milliyetperver gencimizi toprağa verdik. Onlar Çanakkale’nin geçilmezliğini şehitlik mertebesine ulaşarak tüm dünyaya gösterdiler. Çanakkale destanı, canını vatan, millet ve Allah yolunda feda eden şehitlerin destanıdır. Bu destan cefakar analarla yiğit mehmetçiklerin destanıdır” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu’nun konuşmasının ardından Kapaklı Çok Programlı Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Arif Erdoğan ‘Destan Değil Gerçek’ adlı kompozisyonunu okudu. Kapaklı Çok Programlı Lisesi Edebiyat Öğretmeni Selin Aktaş’ın okuduğu ‘Çanakkale’ şiiri de salonda bulunan şehit aileleri ve gazilere duygu dolu anlar yaşattı. Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencilerinin ‘Çanakkale’ adlı Oratoryosu salonu dolduran katılımcılara adeta o günleri yeniden yaşattı.

Program sonrasında konuşan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, gösterinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Öğrencilerimiz, şanlı Çanakkale destanımızın duygusunu öyle gerçekçi bir şekilde bize geçirdiler ki, program esnasında duygularımıza hâkim olmakta güçlük yaşadık” dedi.

 

 

 

 

 

 


 

 
EĞİTİME VERİLEN TEKNOLOJİK DESTEK SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi eğitime verdiği desteği artarak devam ettiriyor. İlçede eğitim öğretim veren Kapaklı Belediyesi Ortaokulu ve Yıldızkent Ortaokulu'na teknolojik malzeme yardımında bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan ile birlikte Kapaklı Belediyesi Ortaokulu'nu ziyaret eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından, okul müdürü Uğur Aytan ve okul yöneticilerine, alınan 1 adet masa üstü bilgisayar  2 adet dizüstü bilgisayar ve 4 adet projeksiyon cihazı teslim edildi. Okul Müdürü Uğur Aytan, Kapaklı Belediyesi’nin eğitime olan ilgisinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek “Ne zaman ve ne şekilde olursa olsun, Belediyemiz bugüne kadar hiçbir yardım talebimizi geri çevirmemiştir” dedi. Aytan, desteklerinden dolayı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya teşekkür etti.

Yıldızkent Ortaokulu müdürü Levent Akın'a Müzik sınıfında kullanılmak üzere bir adet dijital org başkanlık makamında Başkan İrfan Mandalı ve başkan yardımcıları tarafından verildi. Okul müdürü Levent Akın: "Müzik sınıfı çalışmalarımız için bir orga ihtiyacımız vardı. Bizde bunu başkanımıza ilettik. Sağ olsun başkanımız bizi kırmayarak orgu bize temin etti. Başkanımıza ve Kapaklı Belediyesine teşekkür ederim". dedi

Eğitime verilen desteğin çok önemli olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan eğitim alanının desteklenmesi altı çizilmesi gereken bir noktadır. Bu doğrultuda dün olduğu gibi bu günde tüm eğitim kurumlarımızın yanındayız. Eğitime çok önem veriyoruz. Yarınımızın teminatı çocuklarımız ve aldıkları eğitim bizler için son derece önemlidir. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir ve onlara destek vermek bizleri mutlu etmektedir, ilçemizde, bulunan tüm eğitim kurumlarına eşit mesafede durmaktayız ve tüm okullarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktayız " dedi.

 

 

 

 


 
14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA

 

Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına fedakarca hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI

 

Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 78’inci yılı ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 93’üncü yılı dolayısıyla Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yıldızkent Ortaokulu Konferans Salonu’nda anma etkinliği gerçekleştirildi.

Anma programına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Aksoy, Mustafa Serat ve Aziz Özkan, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel yaptı.

İstiklal Marşı’nın bir yenilenme olduğunu söyleyen Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, “İstiklal Marşı bizim şanlı mazimizdir. Maneviyat sembolüdür” dedi. Mehmet Akif Ersoy’un Türk fikir ve şiir tarihinde çok önemli yeri olduğunu kaydeden Suat Yüksel, “Üstadın en büyük meziyeti söyledikleri ile yaptıklarının örtüşmesidir. O, Çanakkale gibi bir mücadeleyi destanlaştırdı. Ülkenin problemleri üzerine kafa yordu. O insanın faydasına olan medeniyetin peşindeydi” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel’in konuşmasının ardından program, ilçe genelinde düzenlenen İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında dereceye giren ilk üç öğrenciye hediyeleri verildi. İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında Özay Öztürk adlı öğrenci 3’üncü, Sebiha Karabulut adlı öğrenci 2’nci, Abdul Samet Bayraktar adlı öğrenci de 3’üncü oldu. Öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu takdim etti. Ödül töreninin ardından yarışmada 1’inci olan Abdul Samet Bayraktar, İstiklal Marşı’nı okudu. Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 78’inci yılı ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 93’üncü yılı dolayısıyla Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, Yıldızkent Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı içinde Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerinde Oratoryo ile son buldu. Programın ardından okul yönetimi tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy ile ilgili sergisi gezildi.

 

 

 

 

 


 
İSMETPAŞA YENİ SU KUYUSUNUN GEÇİCİ KABULÜ YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet Paşa Mahallesi’nde başlatılan derin su kuyusu çalışmaları tamamlanarak yeni su kuyusunun geçici kabulü yapıldı.

Kapaklı Belediyesi, 12’inci su kuyusunu faaliyete geçirdi.  İsmet Paşa Mahallesi’nde sondaj çalışmalarında 358 metre derinliğe inildi.  Yeni su kuyusunun bir hafta  içinde şebekeye bağlanacağını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, su tahlil sonuçları olumlu ve su kuyusundan saniyede 25 litre su pompalanacağını ifade etti. Mandalı, "Yeni açılan su kuyusu ile birlikte, kuyularımız Kapaklı’nın su ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilecek kapasiteye ulaştı." dedi.

Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde sondaj çalışmasının yapıldığını söyleyen Mandalı, “Burası İsmetpaşa Mahallesi İlköğretim alanıdır. Burada daha önce de su kuyusu açmıştık. Fakat bu mahallemiz sanayi bölgesine çok yakın olduğu için su kuyusunu yenileme ihtiyacı duyduk.   Ortalama bir su kuyusunun ömrünün 10 yıl olduğunu belirten Mandalı, “Bu su kuyumuzdan çıkaracağımız suyu şehir şebekesine vereceğiz. Kapaklı’da evlerin musluklarından akan suların içilmesinde sağlık açısından herhangi bir sakınca yoktur” dedi.

Kapaklı’nın su sıkıntısı çekmemesi için kendilerini en zor günler için hazırladıklarını kaydeden Mandalı, yeni su kuyusunun Kapaklı'ya hayırlı olmasını temenni ederek Kapaklı'nın ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerimiz tüm hızıyla devam edecektir dedi.

 

 

 

 

 
CUMHURİYET AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE EKG CİHAZI VERİLDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi'ne EKG (Elektrokardiyografi Cihazı ) yardımı yapıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından cihazın teslimi yapıldı.

Kapaklı Belediyesi'nin her zaman Aile Sağlığı Merkezlerinin yanında olduğunu ifade eden Cumhuriyet Aile Sağlığı Hekimi İskender Asutay : "Kapaklı Belediyesine ve başkanımıza tüm Kapaklı adına teşekkür ediyorum , bu cihaz  kalbin elektriksel aktivitesi deri¬ye yerleştirilen küçük metal diskler (elek¬trotlar) vasıtasıyla ölçülmektedir. Elektrot¬lar hastanın göğsüne, kollarına ve bacakla¬rına yerleştirilmektedir. Elektrotlar, elek¬triksel aktiviteyi kağıt üzerindeki şekle dö¬nüştüren cihaza bağlanmaktadır. Kağıt üze¬rindeki bulgular da hekimler tarafından de-ğerlendirilmektedir. Elektrokardiyografi kalp genişlemesi, kalp büyümesi, kalbe gi¬den kan miktarındaki azalma, yeni veya es¬ki kalp hasarları, kalp ritim problemleri ve değişik kalp ve kalbi saran zar hastalıkları hakkında önemli bilgiler verebilmektedir. Aynı zamanda Elektrokardiyografi Cihazı kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde de kullanılır. Tekrardan başkanımıza yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

EKG genellikle, göğüs ağrısı ile başvuran hastalarda kalp krizi tanısını koyabilmek, düzenli veya düzensiz kalp ritim bozukluklarını ortaya çıkarmak, efor testi sırasında kalbin elektriksel aktivitesini kaydetmek, kalbi etkileyebilecek değişik ilaçların etkinliklerini veya yan etkilerini ve mekanik aletlerin fonksiyonlarını değerlendirmek amacıyla yapılmakta olduğunu söyleyen Cumhuriyet Aile Sağlığı Hekimi Veli Cicimen sözlerini şöyle sürdürdü:

Kalp hastalığı şikayeti olan hastaların veya kalp hastalığı açısından risk  taşıyan hastaların değerlendirilmesi amacıyla da EKG testi yapılmaktadır.  EKG çekimi ile herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bu test tamamen güvenli bir testtir. Cihaz kalbin elektriksel aktivitesini kaydetmektedir. Bu cihazı bize temin eden belediye başkanımız İrfan Mandalı'ya teşekkür ederim.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise:  Sosyal devlet anlayışının en önemli özelliklerinden birisi de, tüm vatandaşlara, zamanında ve yeterli sağlık hizmetinin sunulmasından geçtiğini, bu amaçla gelişen teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, yürütülen Sağlık hizmetlerinin çok önemli mesafelere ulaştığını söyleyerek: "insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, sağlık alanında yapılan yardımların desteklenerek, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

 

 
BAŞKANIN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

 

Bizleri dünyaya getiren ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ÇİÇEKLİ KUTLAMA

 

Kapaklı Belediyesi, Kapaklılı kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü karanfil hediye ederek kutladı.

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Serat, Aziz Özkan ve Serpil Sevgi ile belediye personeli tarafından ilçe merkezinde bulunan kadın esnaf ve müşteriler ile Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan sağlık personellerine birer karanfil hediye dilerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günleri kutlandı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gün olduğunu söyleyen Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, “Türkiye'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı” diye konuştu.

Cinsiyete dayalı ayrımcılığın yok edildiği, ötekileştirme ve sosyal dışlanmanın önlendiği, şiddetin bertaraf edildiği, kadının her alanda erkekle eşit haklara sahip oluğu bir anlayışla hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan: “Bu konuda üzerimize düşen görevi yapma bilinciyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi. Gelişmiş toplumların kadına hak ettiği değeri vererek, onları toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi başardığını kaydeden Aziz Özkan, “Tarihimizde de Türk Kadının özverisi, fedakarlığı ve kahramanlığı tüm ülkelerin kadınlarına örnek olmuştur. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde kadınlarımız, askerlikten sağlığa, eğitimden tarıma kadar, pek çok alanda önemli hizmetler sunmuşlardır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 


 


 
MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediye Meclisi 2009-2014 dönemi son meclis toplantısını dün yaptı. Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce 5 yıldır mecliste görev alan üyelere birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Seçimler öncesi yapılan son Belediye Meclis Toplantısı’na meclis üyelerinden İrfan Demir, Salih Bezgin, Nedim Yılancı, Kenan Efeoğlu, Osman Aşık ve Ali Bayhan katılmadı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İyisiyle kötüsüyle 5 yılı geride bıraktık. İnşallah bizden sonra gelecek olan meclis üyesi arkadaşlarımız da bizim gibi güzel bir yönetim sergilerler” dedi.

31 Mart itibari ile Kapaklı’nın ilçe statüsüne yükseleceğini kaydeden Mandalı, “Yeni dönemde meclis üyesi sayısı 25’e yükselecek. Köyler ve Karağaç Kapaklı coğrafyasına dahil olacak. Yeni dönemde 20 bin heltarlık alana hizmet götürmeye çalışacağız” dedi. Devam eden süreçte Büyükşehir kanununun da devreye gireceğini anımsatan İrfan Mandalı, “İlçe olarak büyük bir değişime tabi olacağız” dedi. “Kapaklı’nın en büyük kazanımı ilçe olmasıdır” diyen Başkan Mandalı, “İlçe olmamızda emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Mandalı konuşmasının sonunda 5 yıl boyunca görev yapan meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı Kapaklı Belediyesi olarar birer teşekkür plaketi ve hediye takdim etti. Plaket takdimi sırasında konuşan Meclis üyesi Ayhan Arslan, “Belediye Meclis üyeliğine devam edecek olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. 14 ay boyunca Belediye Başkanlığı’na vekalet ettim. Bu süre zarfından kırdığım arkadaşlarım olduysa bilsinler ki ne yaptıysam sitaseten yaptım” dedi

Bir diğer meclis üyesi Hasan Acar ise “Bizi buraya getiren Kapaklı halkına teşekkür ediyorum. Yeni dönemde görev alacak olan meclis üyelerine de bvaşarılar diliyorum. Biz belde olarak aldığımız Kapaklımızı ilçe olarak devretmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan ve Serpil Sevgi de tüm belediye personeli adına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

İki konuda kendilerini meclis üyelerine anlatamadığını söyleyen İrfan Mandalı, “Rüzgâr Elektrik Santrali ve Tek Katlı Yapılar konularını meclisten geçiremedik. Bu iki konu dışında meclis üyelerimizle yüzde 100’e yakın bir uyum oranıyla çalıştık. Yeni seçilecek meclis üyelerimize, buradaki arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanmalarını tavsiye diyorum. Çünkü tecrübe parayla satın alınamaz. Yaşayarak kazanılır” dedi.

Konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu ve gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantının ilk gündem maddesinde Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün meclise sunduğu Maktu Vergi ve Harç Tarifeleri konusu görüşülerek meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda daha sonra tescili tamamlanan yapı alanlarındaki sokaklara isim verilmesi konusu görüşüldü. Toplam 44 sokağa Kapaklı Beldiyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından belirlenen isimlerin verilmesi oybirliği ile karara bağlandı.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise 925 ada 2 nolu parsel malikinin imar planında konut alanı olarak görünen yerin ticaret alanı olarak düzenlenmesi talebi görüşüldü.

Gündem maddesi görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantının son gündem maddesinde ise bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen konular görüşüldü. Tüm konular komisyon raporları doğrultusunda karara bağlandı.

 

 

 

 

 
ASFALT YOL ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Bahçelievler ve İnönü Mahallesinde asfalt  yol çalışmalarını sürdürüyor.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Bahçelievler ve İnönü Mahallesinde asfalt  yol çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt yol yapım çalışmalarında da bir hayli yol kat eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Bahçelievler Mahallesi Alaaddin Caddesi ile Kırkpınar, Başaran, Gökay, Bahadır, Kır, Akça, Işıl, Kayacı, Aydınlar, Özgenç, Yararlı, Alagöz, Gökselin, Cennet, Damlataş ve Seheryeli sokakta  asfalt yapım çalışmaları tamamlandı. İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde asfalt yol yapım çalışmaları devam ediyor.  Diğer cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışmaları edecek.

Çalışmaları yakından takip eden  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  “Asfalt yol yapım çalışmalarımız Bahçelievler ve İnönü Mahallesi'nde aralıksız devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi'ndeki cadde ve sokaklarımızda binder asfaltlama İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ndeki yol çalışmamızda ise aşınma asfalt atımı yapıyoruz. İhalesini yaptığımız asfalt yol yapım çalışmalarına Nisan Mayıs aylarında başlamayı planlıyorduk. Bu yıl hava şartlarının olağan dışı seyretmesi üzerine bizde asfalt yol yapım çalışmalarına başladık. İki haftadır asfalt yol çalışmalarını yürütüyoruz.  Asfalt yol çalışmalarına hava şartları elverdiği sürece ilçemiz genelinde tüm hızıyla  devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
KAPAKLI İTFAİYESİ'NDEN PINARÇA İLKÖĞRETİM OKULUNDA DEPREM TATBİKATI

 

Pınarça İlköğretim Okulu'nda, Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında Kapaklı Belediyesi İtfaiye Teşkilatı tarafından deprem tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereği deprem ve deprem sonrasında görev alan kurumların birbirleriyle koordinasyon ve iletişimleri anlatıldı. Deprem sırasında okul personeli, öğrencileri tahliye etti.Pınarça İlköğretim Okulu’nda saat 9.30  alarm verildikten sonra, okul 1.08 dakika gibi kısa bir süre içerisinde boşaltıldı.

Tatbikatın ardından  İtfaiye personelleri tarafından öğrencilere projeksiyonla deprem konusunda bilgilendirme çalışması yapıldı.  Öğrencilere deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında ne yapılması gerektiği konusunda bilgiler verildi.

Bir deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgi ve becerinin kazandırılması çabası içinde olduklarını söyleyen Kapaklı Belediyesi İtfaiye Personeli Selçuk Çağlı sözlerini şöyle sürdürdü: " Deprem gerçeğinin çocuklarımıza küçük yaşlarda öğretilerek çocuklarımızın deprem bilinciyle varmalarını sağlamalıyız. Deprem olmadan önce alınacak tedbirler ve deprem sonrası yapılacak ilk müdahale şekillerini çocuklarımıza öğretmeliyiz. İleri yaşlardaki insanlarımızı yeniliklere uydurmada ya da alınacak tedbirlere ve faaliyetlere adapte etmede ciddi sıkıntılar yaşıyoruz, ama okul çağındaki çocuklar yarın istikbalimiz ve yarının büyükleri olmaları hasebiyle bugünden eğitilmeye uygun davranışları kazandırmaya daha müsait oldukları için faaliyetimizi daha çok okul çağına yönlendirdiğimizden dolayı bu  çalışma yapılmış oluyor." dedi.

Tatbikatta konuşan Kapaklı Belediyesi İtfaiyesi Müdür Vekili Soydan Bakaç ise, tatbikatta bile güçlük çektiklerini belirterek: "Neler yapmamız, nasıl yapmamız, müdahaleleri nasıl yönlendirmemiz, tarafların bir araya nasıl geleceği, en az can ve mal kaybıyla bu olağanüstü durumu nasıl atlatacağımızı kararlaştırmaya çalıştık. Sürekli olarak hazır olmak durumundayız. Duyarlı olmak zorundayız. Sivil topluma bu konuda destek vermeli ve eğitim kurumlarımızda gençlerimizi sürekli bilgilendirmeliyiz." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ ENGELLİ VATANDAŞLARA YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir engelli vatandaşımızı daha  tekerlekli sandalyeye kavuşturdu.

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediye  Başkanı İrfan Mandalı tarafından engelli vatandaşımıza başkanlık makamında tekerlekli sandalye verildi.

Tekerlekli sandalye verilen vatandaşın, ailesinin de desteği ile istediği yere gidebilme özgürlüğüne sahip olacağını vurgulayan Başkan İrfan Mandalı : "Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Elimizden gelen imkânlar doğrultusunda her zaman yanınızda olacağız. Tekerlekli sandalye verdimiz vatandaşlarımız yaptığımız beton yollar sayesinde yola çıktıkları zaman istedikleri yere gidebilecekler. Eve bağlı bir şekilde kalmayarak bir nebze sosyalleşme imkanı bulacaklar. Bu tekerlekli sandalyemiz ailelerimizin derdine deva olduysa ne mutlu bizlere. Yeni dağıtacağımız sandalyelerle ileride birçok yardıma muhtaç ailenin de derdine deva olmaya belediye olarak devam edeceğiz. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" derken, tekerlekli sandalyeyi teslim alan aile de Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 


 

 
BAHÇELİEVLERDE ASFALT YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Bahçelievler  Mahallesinde asfalt  yol çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt yol yapım çalışmalarında da bir hayli yol kat eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri  Aladdin Caddesi ve bu caddeye bağlı Kırkpınar, Özgenç ve Yararlı Sokak'ta asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Aladdin Caddesi, Başaran Sokak'ta asfalt yol yapım çalışmalarına devam ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  “Asfalt yol yapım çalışmalarımız Bahçelievler Mahallesi'nde aralıksız devam ediyor. Göreve geldiğimizden bu yana parke, beton yol ve asfalt çalışmasına büyük önem verdik.  Asfalt yol çalışmalarına hava şartları elverdiği sürece ilçemiz genelinde devam edeceğiz. Çalışmalarımız tüm hızıyla  devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 
ÜÇ ENGELLİ VATANDAŞIMIZI TEKERLEKLİ SANDALYEYE KAVUŞTURDUK

 

Kapaklı Belediyesi engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor.

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Mahallesi Doktor Sadık Ahmet Caddesi'nde bir, Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Caddesi Didem Sokak'ta bir ve Bahçelievler Mahallesi Aladdin Caddesi Akbulut Sokak'ta bir olmak üzere toplam üç vatandaşımıza iki akülü ve bir manuel tekerlekli sandalye verildi. Tekerlekli sandalyeler Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından engelli vatandaşlarımıza teslim edildi.

Tekerlekli sandalye verilen vatandaşın, ailesinin de desteği ile istediği yere gidebilme özgürlüğüne sahip olacağını vurgulayan Başkan İrfan Mandalı : "Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Elimizden gelen imkânlar doğrultusunda her zaman yanınızda olacağız. Tekerlekli sandalye verdimiz vatandaşlarımız yaptığımız beton yollar sayesinde yola çıktıkları zaman istedikleri yere gidebilecekler. Eve bağlı bir şekilde kalmayarak bir nebze sosyalleşme imkanı bulacaklar. Bu tekerlekli sandalyelerimiz ailelerimizin derdine deva olduysa ne mutlu bizlere. Yeni dağıtacağımız sandalyelerle ileride birçok yardıma muhtaç ailenin de derdine deva olmaya belediye olarak devam edeceğiz. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" derken, tekerlekli sandalyeleri teslim alan aileler de Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

 


 
HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI

 

Kapaklı’da umre ibaradeti için kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları dün dualarla uğurlandı. Kapaklılı hacı adayları için, saat 11.00’da Kapaklı Merkez Camii önünde uğurlama programı düzenlendi.

Uğurlama programında konuşan Kapaklı Merkez Camii İmam Hatibi Şaban Aksoy umre yolculuğunun bir ibadet yolculuğu olduğunu ifade etti. Oraya gidenlerin, Allah’ın, peygamberin misafiri olduğunu söyleyen Aksoy “Bir ay önce burdan bizleri uğurlamıştınız. Biz o mübarek topraklara gittik ve geldik. Şimdi kardeşlerimiz 20 günlük Umre ibadeti için gidecekler. Allah onlara güç versin. Kâbe-i Muazzama dünyanın merkezidir. Orası dağlık taşlık bir alandır. Allah’ın Beyt’ini oraya yapmasının tek amacı, kabe’ye gelen kullarının yalnızca rabbini düşünmesini sağlamaktır. Allah herkese oraya gidebilmeyi nasib eylesin” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da 2010 yılında eşi Fatma Mandalı ile birlikte Umre ibadeti için kutsal topraklara gittiğini anımsatarak “İnşallah hanımefendi kardeşlerimiz de Umre’ye gidip gelecek. Oradaki kutsal yerleri görecekler. 20 günün sonunda tekrar yurda dönecekler. İnşallah Allah onlara hacı olmayı da nasib eder” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hacı adayları Hamdiye Alp, Azime Gamsız ve Rahmiye Tokat özel bir tur şirketiyle dün saat 11.00’da otobüsle İstanbul Atatürk Havalimanı’na doğru yola çıktı. Toplam 59 kişiden oluşan kafile İstanbul Havalimanı’ndan akşam saatlerinde kutsal topraklara doğru hareket etti.

Kapaklı Merkez Camii önünde düzenlenen uğurlama törenine Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yanı sıra, eşi Fatma Mandalı ve kızı Arzu Sucu Mandalı, muhtarlar Bilal Tokuç, Seçkin Dilsiz ve Sabahattin Mandalı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 


 
KAPAKLI BOKS SPOR KULÜBÜNDEN BAŞKAN MANDALI'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Kapaklı Boks Spor Kulübü antrenörleri ve sporcuları Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya makamında teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Kapaklı Boks Spor Kulübü Yöneticisi İbrahim Dükanlı, Kulüp Antrenörleri Sedat Yaka ve Servet Bedir ile Selahattin Kemaloğlu, Hamza Dalkılıç, Hüseyin Dirican , Alperen Çengel ve diğer genç sporcular  yer aldı. 6-12 Ocak tarihlerinde Türkiye Boks Federasyonu’nun takviminde yer alan Geçler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katıldıklarını ifade eden Kulüp Antrenörlerinden Sedat Yaka, “Turnuva, Mersin Erdemli’de yapıldı. 57 kiloda Selahattin Kemaloğlu, 81 kiloda Hamza Dalkılıç, 91 kiloda Hüseyin Dirican ve +91 kiloda Alperen Çengel, Tekirdağımızı ve Kapaklımızı bu şampiyonada temsil ettiler.

Gençler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katılan sporcuların, kulvarlarında Tekirdağ şampiyonu olduklarını ifade eden Kapaklı Spor Kulübü Antrenörü Sedat Yaka:  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Başkanımız bizim turnuvaya katılmamızda bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemedi. Maddi ve manevi açıdan her zaman yanımızda yer aldı dedi.

Kapaklı  Boks Spor Kulübü’nün ilçede spor camiasına bir şeyler katma gayretinde olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Özellikle son iki yılda başarılı işler çıkardınız. Sportif anlamda önemli yol kat ettiniz. Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, Kapaklı’ya yaşattığınız gururdan dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sportif faaliyetlerde kazanılan başarıların ilçenin tanıtımına artı değer kattığını ifade eden Başkan Mandalı, “Maalesef sizler kazandığınız bu başarıların karşılığını göremiyorsunuz. Yeterli oranda destek bulamıyorsunuz. Belediyemize dilekçe ile müracaat edin. Bizler Kapaklı Belediyesi olarak sizlere elimizden gelen desteği vermeye hazırız” açıklamalarında bulundu. Başkan Mandalı, daha sonra genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 
KAPAKLI NİĞDELİLER DERNEĞİ AÇILDI

 

Kapaklı Niğdeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Atatürk Mahallesi Yıldız Caddesi numara 99’da gerçekleştirilen açılış töreni ile faaliyete geçti.

Önceki gün saat 14.00’da gerçekleşen programda Dernek Başkanı Mesut Kocaoğlu konuşma gerçekleştirerek açılışa katılan herkese teşekkür etti. Derneğin Kapaklı’ya ve Tüm Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise “Aramızda bulunan çok değerli arkadaşlarımız çeşitli partilerden aday oldular. Allah onların yolunu açık etsin. 30 Mart’ta Kapaklı’da aday olan arkadaşlarla, ilçe başkanlarıyla, kadın kolları, gençlik kolları ile iyi bir demokrasi örneği vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Derneklerin önemli olduğunu kaydeden Mandalı, “Derneklerin bu seçim döneminde açılmasının negatif olduğunu vurgulamak istiyorum. Genel anlamda saydam, birbirini anlayabilen, kucaklayabilecek unsurlara sahip olmak lazım. Açıldıktan sonra üye olan arkadaşların tüzük gereği aylık veya yıllık aidatınız olacak. Sağlıklı bir şekilde yatırmazsanız o dernek tabela derneği olur. Seçimden sonra kapanır. O dernek saman alevi gibi yanar ve söner. Hep birlikte derneğe sahip çıkmamız gerekiyor. Dernekler, sadece kahve ortamı değildir. Derneklerin topladığı nakdi para ile fakir olan ihtiyacı olanlara katkıda bulunulmalıdır. Zengin olanlar elinden geldiğince katkı sağlayacaktır. Bu derneği ilelebet yaşatmak zorundasınız. Gönül birliği içinde candan bir şekilde derneğe sarılmak zorundasınız” dedi.

Kapaklı’da yapılması planlanan çalışmalar hakkında da konuşan Mandalı, “Atatürk Mahallesi’nde bulunan Hacılar Çeşmesi’nin de ihalesi bitti. Nisan ayında ilk kazması vurulacak. Buraya güzel bir oyun gurubu ve çay bahçesi kazandıracağız. Mahallenin 18 milyonluk asfalt ihalesi bitti. Paramız kasamızda var. Hava şartlarından dolayı çalışmaları ertelemiştik. Hava şartları güzel gittiği için Çarşamba günü asfalta başlayacağız. En geç Haziran ve Temmuz ayında Kapaklı’da yapılmamış yol kalmayacak” diye konuştu.

 

 

 

 


 

 
SEVGİLİLER GÜNÜNDE 6 ÇİFTTE NİKAH KIYILDI

 

Son yıllarda Nikah tarihlerinin akılda daha kolay kalması ya da anlamını daha da güçlendirmek için çiftler, evlilik tarihlerini özel günlere denk getirmeye çalışıyor. Bu kapsamda 6 çift, evlilik tarihlerini 14 Şubat Sevgililer Günü’ne denk getirerek dün Kapaklı Belediyesi Nikah Salonu’nda dünya evine girdi. Evlendirme Memuru Ufuk Bayır’ın birbirinden güzel şiirlerle renk kattığı nikah törenlerinde genç çiftlere belediye tarafından da birer gül hediye edildi.

Kapaklı Belediyesi Evlendirme Memuru Ufuk Bayır, 6 çiftin nikahlarının 14 Şubat Cuma gününde yani sevgililer gününde kıyıldığını söyledi.

Genç çiftlerin nikâhları Kapaklı Belediyesi Nikâh Salonu’nda Evlendirme Memuru Ufuk Bayır tarafından kıyıldı. 14 Şubat 2013 tarihinde 6 genç çiftin, kendilerine yeni bir dünya kurmak için Kapaklı Belediyesi’ne müracaat ettiğini söyleyen Ufuk Bayır, dile getirdiği birbirinden güzel şiirler ve özlü sözlerle nikâh törenlerine ayrı bir renk kattı. Nikâh törenleri sonunda genç çiftlere ve şahitlere Kapaklı Belediyesi tarafından aşkı simgeleyen birer kırmızı gül hediye edildi.

 

 

 

 

 
İMAR İŞLERİ OCAK AYI FAALİYET RAPORU

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediyesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Değerlendirme Toplantısı kapsamında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Ocak Ayı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

14 ADET RUHSAT YENİLEMESİ YAPILDI

2014 yılının ilk ayında 16 adet imar durumu düzenlendiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “2 adet Yeni Yapı, 3 adet İlave Kat ve 3 adet de tadilat düzenlendi. Başvurusu yapılan 32 adet ruhsat dosyası ise incelemededir” dedi. Ocak ayı içinde 14 adet Ruhsat Yenilemesi yapıldığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu süre zarfında 7 adet müteahhit ve şantiye şefi değişikliği ruhsatı düzenlendiğini sözlerine ekledi.

116 ADET ADRES VE NUMARATAJ İŞLEMİ YAPILDI

Bir aylık süre zarfında 113 adet hak edişin yerinde kontrol edilerek tamamlandığını belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “96 adet hak ediş ödemesi için Çerkezköy Mal Müdürlüğü’ne yazı yazıldı. 13 adet Kat İrtifakı ve Kat Mülkiyeti tamamlandı. 16 adet Mahkeme ve Banka İcra yazıları yazıldı. 6 adet Zemin Etüt Raporu kontrol edildi. 89 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendi. 116 adet DASK için Adres ve Numarataj işlemi yapıldı. 37 adet binanın İnşaat sigortası ödemesi bittiğinden SGK yazıları yazıldı” diye konuştu.

10 ADET ŞANTİYE ŞEFİ İSTİFASI SONUÇLANDIRILDI

İnşaatı biten 71 adet binanın harç tahsili yapılabilmesi için Vergi Dairesine yazı yazıldığını kaydeden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 6 adet de İfraz – Tevhit ve Yola Terk işleminin yapıldığını ifade etti. 4 adet Cins Tahsisi işleminin gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Mandalı, “6 adet 18’inci madde uygulaması (askı ilanı ve sınır tespiti) yapıldı. Yol aplikasyonu, ölçümü ve bina kontrolleri yapıldı. 10 adet Şantiye Şefi İstifası sonuçlandırıldı. 12 adt ifraz-tvhit ve uygulama dosyası Tekirdağ Belediyesi’ne onaya gönderildi. Ayrıca imar planı yapım çalışmaları için kurum görüşleri yazısı yazıldı” açıklamalarında bulundu.

 


 
ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclisinin Şubat Ayı Olağan Toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.

Meclis üyelerinden İrfan Demir, Salih Bezgin ve Kenan Efeoğlu’nun katılmadığı toplantıda, 3 dilekçe oy birliği ile gündeme eklendi. Saygı duruşunun ardından toplantıda ilk olarak belediye norm kadro cetvellerinde dolu kadro değişikliği görüşüldü. İlgili gündem maddesinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından plan müelliflerinin meclise sunduğu raporun görüşülmesine geçildi

Ankara İmar Planlama Harita İnşaat Mühendislik Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti yetkilisi Ali Araç, Kapaklı imar planının sorunları ve beklentileri konusunda gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Şimdi onay için tekrar meclise sunduklarını belirten Araç “Daha önce yaptığımız görüşmeler sonucu tespit edilen sorunlar, mevzuata uygunlukları gözetilerek mevcut plana işlendi. Kapaklı genelinde 3 katlar 4 kata çevrildi” dedi. Araç, Kapaklı Belediyesi İmar Komisyonu’ndan gelen 2 talebin uygun görülmediğini belirterek “Komisyondan gelen raporda, ‘12 metrelik taşıt yolları konut+ticaret alanı olacak, yüzde 40 taban alanında yapılaşma olacak ve 5 kat olacak. 15 metrelik taşıt yollarında ise konut+ticaret alanı olacak, yüzde 40 taban alanında yapılaşma olacak ve 6 kat olacak” denildi. Yaptığımız değerlendirmeler sonucu kat artırımı uygun görülmedi. Çünkü ilçenin yüzde 90’ının parselizasyonu yapıldı. Biz en başından beri ada bazlı emsal sistemini savunduk. Kenti yatayda değil, dikeyde toplayalım dedik. Bu 2 madde bizim görüşlerimize uygun değil” bilgisini verdi.

Ankara İmar Planlama Harita İnşaat Mühendislik Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti yetkilisi Ali Araç amaçlarının insanları ada bazlı yapılaşmaya teşvik etmek olduğunu dile getirerek “Bu talepleri kabul edersek teşviğin önüne geçmiş oluruz. Komisyonun 12 metre ve üzeri yollarda konut+ticaret alanı uygulanması talebi uygun görüldü fakat kat artırımı uygun görülmedi. Böylece, ilçe için kullanılabilir alanları genişletmiş olduk” dedi. Araç, Revizyon İmar Planı ile ilgili yaptığı açıklamanın devamında ise “Ada bazlı yapılaşmada bahse konu ada en az 3 bin metrekare olmalıdır. Böylece yüzde 20 emsal artırımı da söz konusu olabilecektir. İlçede 3 bin metrekareden küçük adalar da var. Bu adalar da birleşerek 3 bin metrekare şartını yerine getirip yüzde 20 emsal artırımından faydalanabilir. Bunun yanında ilçede dağınık haldeki eğitim kurumlarını da oluşturduğumuz kampüs alanında topladık” dedi.

İlgili rapor yeniden görüşülmek üzere bir kez daha İmar Komisyonu’na havale edildi. İlgili gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen gündem maddeleri ile ilgili komisyon raporlarının görüşülmesine geçildi. Komisyonun tavsiye kararları meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi. Toplantının son gündem maddesinde de meclise sunulan dilekçeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıya, İl Genel Meclis Üyesi Sami İkizler, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve vatandaşlar da katıldı.

 

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI EMİN VE ÖZÇİFTÇİ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜNDE NİKAH KIYDI

 

Çerkezköy İlçe Eski Müftüsü Mahmut Emin'in oğlu Ahmet Emin, hayatını Kapaklı Şehitler Camii İmamı İslam Özçiftçi'nin kızı Bedia Özçiftçi ile birleştirdi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'nın kıydığı nikahta nikah şahitliklerini Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen, Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna ve  AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mustafa Yel yaptı.

Önceki gün saat 14.00’da Ali İhsan Mandalı Düğün Salonunda düzenlenen törende konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Emin ve Özçiftçi ailelerinin mutluluğuna ortak olmaktan son derece memnun olduğunu ifade ederek: “Emin ve Özçiftçi aileleri adına düğüne teşrif eden herkese hoş geldiniz diyorum. Birbirinizi sadakat, hoşgörü ve sevgiyle karşılayıp bu özellikleri evliliğinizin sonuna kadar koruyacağınıza inanıyorum. Vatana kendiniz gibi güzel evlatlar kazandıracağınızı umarak, bir yastıkta kocamanızı diliyorum” dedi. Düğüne katılan davetliler de genç çiftin mutluluğuna ortak oldu.

 

 

 
BAŞKAN MANDALI ASKER GECESİNDE GENÇLERİ YANLIZ BIRAKMADI

 

94'e 1 tertip asker adayları tarafından asker gecesi düzenlendi. Kardeşler  Düğün Salonu'nda  askere gidecek 9 asker adayı için gerçekleştirilen asker eğlencesine Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Kapaklı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz, asker aileleri ile yakınları katıldı.

Askere uğurlanacak olan 9 genç isimleri ve vatani görevlerini icra edecekleri yerlerin okunmasıyla salona gelirken, Türk Bayrağı'nı öperek alınlarına koydular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan asker gecesinde konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, önceki yıllarda büyüklerimizin 48 ay askerlik yaptığını belirtti. Başkan Mandalı: “Zor şartlar altında uzun yıllar askerlik yapmış olan olan büyüklerimize vefa borcumuz var. Yaşayanlara selamet, Ahirete göç etmiş olanlara Allah’dan rahmet diliyorum. Sizler çok şanslısınız. 12 ay askerlik yapacaksınız”dedi.

Asker Düğünü programını gerçekleştirdikleri için gençlere teşekkür eden Mandalı “Bu tablo gayet hoş bir görüntü. Sizleri kutluyorum. Sizleri büyütüp yetiştiren anne babalarınızı da kutluyorum. Onların nasıl bir meşakkatle sizleri bu günlere getirdiklerini çok iyi anlıyorum"dedi.

Kurtuluş Savaşı’nın verilmesi sonucunda mevcut coğrafyanın çizildiğini hatırlatan Mandalı, “Uzun ve çok sıkıntılı savaş ve mücadelelerden sonra bu topraklar bizlere miras bırakılmıştır. Şimdi bu toprakları koruyup gözetme görevi sizde. Sizlere hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların tamamlanmasının ardından askerler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

 


 
KAPAKLISPOR TEŞEKKÜR YEMEĞİNDE BİRARAYA GELDİ

 

Mücadele ettiği 1.Amatör Küme B Grubu’nu ikinci tamamlayarak önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de mücadele etmeye hak kazanan Kapaklıspor Kapaklı Piva Garden'da düzenlenen yemekte Süper Lige çıkmayı doyasıya kutladı.

Yemeğe Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklıspor Başkanı Bilal Tokuç, eski kulüb başkanları, kulüp yöneticileri,  teknik heyet ve futbolcular katıldı. Yemekte konuşan Kapaklıspor Başkanı Bilal Tokuç şunları ifade etti:  "Zorlu bir sezonu daha geride bıraktık, 2. olarak bir üst lige yükseldik. Herkesin emeğine yüreğine sağlık. Önemli olan bu lig'de kalıcı olmak, sezon boyu desteklerini esirgemeyen başta belediye başkanımız İrfan Mandalı'ya, yöneticilerimize, teknik heyetimize, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım"dedi.

Kapaklıspor'u başarısından dolayı tebrik eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı sözlerini şöyle sürdürdü:  "Hepinizin bildiği gibi Kapaklıspor'umuz  ikinci olarak bir üst lige çıkma başarısı elde etti.  Bu sebeple düzenlemiş olduğunuz yemek organizasyonuna davetiniz için kulüp başakanımıza, yönetici arkadaşlarımıza ve eski başkanlarımıza  teşekkür ederim. Kapaklıspor kolay buralara gelmedi. Yoğun bir maç trafiğinin ardından Süper Lige çıkma başarısı elde edildi. Kapaklısporumuzun yakaladığı bu başarıda emeği geçen taraftarından sporcusuna teknik heyetinden başkanına  kadar herkese teşekkür ederim. Kapaklımıza kavuşturduğumuz  futbol sahamız ilçe olmamızla birlikte kapaklıdaki spor kulüplerine  yeterli gelmeyecek. 2014 yılında acil olarak yeni bir stat yapmamız gerekiyor.

Kapaklıspor,  Sitespor ve diğer spor kulübü başkanlarımıza ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza sesleniyorum:  Kendi içinizde üyeler bulmalarınız gerekiyor. Arkadaşlar hepiniz Kapaklıspor camiası olarak ter döktünüz.  Uzun bir periyodu geçerek buralara geldiniz. Sizleri tekrar kutluyorum hayırlısıyla Tekirdağ Süper Ligi'nde kalıcı olursunuz. Spor camiası olarak elinizden gelen gayreti sunun. Çünkü onurluyuz gururluyuz. Kapaklı'da  iki spor kulübümüz Tekirdağ Süper Lige çıktı, sizleri kutluyorum" dedi.

 

 

 

 

 
VATAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE KALP ELEKTRO ŞOK CİHAZI VERİLDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Vatan Aile Sağlığı Merkezi'ne Defibrilatör (Kalp Elektro Şok  Cihazı ) yardımı yapıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından cihazın teslimi yapıldı.

Kapaklı Belediyesi'nin her zaman Aile Sağlığı Merkezlerinin yanında olduğunu ifade eden Vatan Aile Sağlığı Hekimi Selim Çayır: "Kapaklı Belediyesine ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum , bu cihazımız  kalbin normal dışı atımını tekrar normal kalp ritmine dönmesini sağlayan araçtır, Fibrilasyona uğramış veya yeni durmuş kalbe elektrik enerjisini şok halinde verildiği takdirde kalp dışarıdan uyarılmış olur ve kasılır. Kalbe defibrilatörle şok verilebilmesi için kalbin ventriküler fibrilsyonda (ölümcül ritim bozukluğu) olması gerekir. Aynı zamanda defibrilatör kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde de kullanılır. Tekrardan başkanımıza yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum"  dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise şöyle konuştu:  Sosyal devlet anlayışının en önemli özelliklerinden birisi de, tüm vatandaşlara, zamanında ve yeterli sağlık hizmetinin sunulmasından geçtiğini, bu amaçla gelişen teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, yürütülen Sağlık hizmetlerinin çok önemli mesafelere ulaştığını söyleyerek: "insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, sağlık alanında yapılan yardımların desteklenerek, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNİN EĞİTİME DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi İlçede bulunan okullara verdiği desteği tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve  Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından Kapaklı Sanayiciler İlköğretim Okulu'na dizüstü bilgisayar verildi. Dizüstü bilgisayarı Okul Müdürü Ahmet Öner  teslim aldı.

Kapaklı Belediyesi’nin eğitime olan ilgisinin taraflı tarafsız herkesin malumu olduğunu söyleyen Sanayiciler İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Öner: “Ne zaman ve ne şekilde olursa olsun, Belediyemiz bugüne kadar hiçbir yardım talebimizi geri çevirmemiştir” dedi ve desteklerinden dolayı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya  teşekkür etti.

Bir okulun isminin yaşatılabilmesinin ancak ve ancak okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerinin başarısı ile mümkün olabileceğine vurgu yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı :“Belediye olarak okullarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Belediye olarak elimizden geldiğince bütün okullarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ediyoruz. Bundan sonra da okullarımızın, öğrencilerimiz için en ideal hale gelmesi kapsamındaki yardımlarımız devam edecektir” diye konuştu.

 

 

 

 
DÖRT ENGELLİ VATANDAŞIMIZI DAHA TEKERLEKİ SANDALYEYE KAVUŞTURDUK

 

Kapaklı Belediyesi engelli vatandaşlara yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor.

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Mahallesi Dumlupınar Caddesi'nde bir Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi'nde iki ve Pınarça'da bir olmak üzere toplam dört vatandaşımıza üç akülü ve bir manuel tekerlekli sandalye verildi. Tekerlekli sandalyeler Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından engelli vatandaşlarımıza teslim edildi.

Tekerlekli sandalye verilen vatandaşın, ailesinin de desteği ile istediği yere gidebilme özgürlüğüne sahip olacağını vurgulayan Başkan İrfan Mandalı : "Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Elimizden gelen imkânlar doğrultusunda her zaman yanınızda olacağız. Tekerlekli sandalye verdimiz vatandaşlarımız yaptığımız beton yollar sayesinde yola çıktıkları zaman istedikleri yere gidebilecekler. Eve bağlı bir şekilde kalmayarak bir nebze sosyalleşme imkanı bulacaklar. Bu tekerlekli sandalyelerimiz ailelerimizin derdine deva olduysa ne mutlu bizlere. Yeni dağıtacağımız sandalyelerle ileride birçok yardıma muhtaç ailenin de derdine deva olmaya belediye olarak devam edeceğiz. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" derken, tekerlekli sandalyeleri teslim alan aileler de Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

 


 
HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI

 

Umre için kutsal topraklara gidecek olan Kapaklılı hacı adayları dün saat 11.00’da Kapaklı Merkez Camii önünde düzenlenen uğurlama töreni ile yolcu edildi.

Tüm Müslümanların gitmek için can attıkları kutsal topraklara gitme imkânına sahip olan Kapaklılı hacı adayları için dün İlçe Merkez Camii önünde Uğurlama Merasimi düzenlendi. Hacı adayları ve yakınlarının katıldığı törende Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Âdem Sekmen, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, Kapaklı Müftüsü Ali Kotan ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise ilçe dışında olduğu için uğurlama merasimine katılamadı.Kutsal topraklara Umre'ye giden tüm Kapaklılılara hayırlı yolculuklar temennisinde bulunan Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “Tüm hacı adaylarımıza iyi yolculuklar diliyorum. Allah kazasız, belasız gidip dönmek nasip etsin. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.Hacı adaylarının kutsal toprakların mübarek yolculuğuna dualarla uğurlanacağını belirten İlçe Müftüsü Ali Kotan, “Cenab-ı Hak bu yolculuğunuzu mübarek eylesin. Rabbim, Umre’ye giden kardeşlerimizin yollarını açık, çıkmış oldukları bu yolculuğu mübarek eylesin. İnşallah en güzel şekilde tavaflarını, umrelerini yapmayı ve Peygamber Efendimizin kabrini ziyaret ederler. Arzu eden kardeşlerimize de en kısa zamanda kutsal topraklara gitmeyi, daha önce gitmiş olan kardeşlerimize de tekrarını Allah nasip etsin” diye konuştu.

Kafile Başkanlığını Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna’nın yapacağı kafileye Kapaklı’dan 42, Organize’den 40, Veliköy’den 50, Kızılpınar’dan ise 32 kişi katılıyor. Hacı adaylarının Umre yolculuğu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ekonomik paketi kapsamında 14 gün sürecek. Hacı adayları saat 19.00’da Türk Hava Yolları’na ait uçakla kutsal topraklara uçacaklar. Yakınlarını uğurlayanların gözleri dolarken, Umre'ye gidecekler de büyük heyecan içindeydi. Kafilede yer alanlar yakınlarına tek tek sarılıp helallik dilerken yakınları da Beytullah'a selam gönderdiler. Dedelerini ve ninelerini kutsal topraklara uğurlamak için gelen minikler de hacı adaylarını el sallayarak yolcu etti.


 
DERE ISLAH ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi dere ıslah çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Dere Islah  çalışmalarında Atatürk Mahallesi Koru Sokakta bulunan derede, İstiklal Caddesi başında bulunan dere ile Tuna Caddesinde bulunan dere üzerinde, Kerem Sokak, Kurtuluş Caddesi, Kömürcü Sokak ve Fatih Caddesi üzerinde bulunan derede yeni kutu menfez yapımı tamamlandı.

Kenan Evren Caddesi üzerinde bulunan derede yeni kutu menfez yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalarda  kutu menfez yapımı için perde betonlar tamamlandı. Kutu menfezlerde  üst beton dökümü için çalışmalar devam ediyor.

Ayrıca  Kış aylarının gelmesi ile Kapaklıda Belediyemiz fen işleri ekipleri çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Belediyemiz fen işleri ekipleri dereleri tekrar elden geçiriyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü yetkilileri şunları ifade ettiler:  İlçemizde bulunan dere yataklarını temizliyoruz. Atatürk Mahallesinde bulunan derede çalışmalarımız tamamlandı. Dere yataklarında bulunan otlar, yağışlar sonucunda derede biriken kum, çakıl gibi maddeleri paletli kepçe ile açarak temizliyoruz. Çıkan fazla malzemeyi ise kamyonla taşıyarak kaldırıyoruz.

Derelerimiz çalılıklar ve halkımızın attığı çöplerle doluyor ve bu nedenle yağan şiddetli yağmurda da dolup taşıyor bu konuda halkımızın daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çöpleri buraya değil çöp konteynırlara atmaları gerekiyor aksi takdirde temizlemenizin bir önemi kalmadığını ve belediye olarak derelerimizi temizleyerek olası bir su taşkına önlem alındığını belirttiler.

 

 
İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İtfaiye Müdürlüğü’nün 2013 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.


86 ADET İŞ YERİ AÇMA İTFAİYE RAPORU DÜZENLENDİ


Kapaklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün 2013 yılı içinde toplam 184 yangına müdahale ettiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İtfaiye ekiplerimiz bu 12 aylık süre zarfında toplam 20 trafik kazasında da başarılı çalışmalara imza attı” dedi. İtfaiye Müdürlüğü tarafından 2013 yılında 86 adet İş Yeri Açma İtfaiye Raporu düzenlendiğini kaydeden Başkan Mandalı, “Düzenlenen bu raporlardan toplam 10 bin 760,03 TL gelir elde edildi. 12 ayda düzenlenen toplam 22 adet İmar-İskan İtfaiye Raporu’ndan da toplam 46 bin 052,32 TL gelir elde edildi” diye konuştu.


ÖĞRENCİLERİMİZ BİLGİLENDİRİLDİ


Özdem Yakıt San. ve Tic. Ltd. Şti.'den gelen talep üzerine personele yangın eğitimi verildiğini ve uygulamalı tatbikat gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Mandalı, “3 itfaiye personelimizi mesleki eğitimlerini tamamlamak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen itfaiye personeline yönelik uygulama ağırlıklı eğitim programına gönderdik. Kapaklı Gazi Anaokulu, Özel Çerkezköy Melisa Anaokulu, Kapaklı Anaokulu sınıfı öğrencileri,  Öğretmenleri ile birlikte Kapaklı İtfaiye teşkilatını ziyaret ederek itfaiyenin faaliyetlerini yerinde görme imkânı buldular. İtfaiye binasını gezen öğrencilere yangın anında itfaiyecilerin hangi ekipmanlarla ve hangi araç gereçlerle yangına müdahale ettiği konusunda uygulamalı şekilde bilgilendirme yapıldı. Yangın ihbarlarının geldiği santraldeki görevliler, yapılan ihbarların önemi konusunda öğrencilere bilgi verdi. Uygulamalı olarak öğrencilere yangın söndürme tatbikatı yapıldı” dedi.


OKULLARIN YANGIN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ EKSİKLİKLERİ BELİRLENDİ


Çorlu Kızılay Şube Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Temel İlk Yardım Eğitimi Kurs Programı’na Kapaklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden toplam 17 personelin katıldığını belirten İrfan Mandalı, “Academy Network Etik danışmalık firması tarafından düzenlenen Yangın Olay Yeri İnceleme Teknikleri konulu eğitime 7 personelimiz katıldı. Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu, Kapaklı Gazi İlkokulu ve Kapaklı Ortaokulu Müdürlüklerinden gelen yazılı talep üzerine, okul binalarının yangın güvenliği açısından incelemeleri yapılarak tespit edilen eksiklikler okullara yazılı rapor halinde sunuldu. Çerkezköy Orman İşletme Şefliği’nin talebi üzerine orman yangınlarında görev alacak personel ve bilgilerinin listesi şefliğe gönderildi. Belediyemiz tarafından düzenlenen Halk Konserleri bünyesinde İtfaiye ekiplerimiz Kazak Gölü üzerinde Zodyak bot ile gösteri sundu. 25 Eylül Çarşamba günü İtfaiye Haftası’nın 90. yılı Müdürlüğümüz tarafından Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen tören ile kutlandı. Kapaklı Ortaokulu’ndan gelen talep üzerine okulda mevcut bulunun Yangın Söndürme Cihazlarının dolum ve bakımları yapılarak ihtiyaçları olan YSC'lerin temini müdürlüğümüzce sağlandı” diye konuştu.


İtfaiyecilik Haftası kapsamında Özel Ozan Gökçey Kreşi Gündüz Bakımevi öğrencilerinin İtfaiye Hizmet Binası’nı ziyaret ettiğini belirten Başkan İrfan Mandalı, “Öğrencilere yangından korunma ve önleme konulu kısa bir eğitim verildi. İlçemiz genelinde belirlenen muhtelif yerlere Ramazan Bayramıyla ilgili pankartlar asıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında çeşitli yerlere Türk Bayrakları ve posterler asıldı. Gaziler Haftası kapsamında tören alanı ve belediye binasına bayrak ve flama asıldı. Belediyemiz Halkla İlişkiler birimi tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni ile ilgili pankart ve posterler ilçemiz genelinde ve çevre köylerde ilgili yerlere asılmış olup şölen boyu tedbir amaçlı olarak İtfaiye Araçları ve personeli ile destek sağlandı” ifadelerini kullandı.


DOĞALGAZA DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


20-26 Nisan Kutlu Doğum Haftası ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile alakalı pankart ve posterlerin itfaiye ekipleri tarafından ilçe genelinde ilgili yerlere asıldığını belirten İrfan Mandalı, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilgili yerlere Türk Bayrağı, Atatürk Posteri ve Belediyemiz tarafından hazırlanan pankartlar asılarak ilçemiz süslendi. Daha önce tek yıldız alan personel için 2 Yıldız Dalış Eğitimi düzenlendi. Cumhuriyet İlkokulu’ndan gelen yazılı talep üzerine yangın dolapları yenilendi. Yaz döneminde gerekli alanlarda sulama çalışmaları yapıldı. İtfaiye Müdürlüğü Hizmet binası ve garajda doğalgaza dönüşümü gerçekleştirildi” açıklamalarında bulundu


 
BAŞKAN YARDIMCILARI 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLANDI

 

10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebeti ile Kapaklı Belediyesi Başkan yardımcıları Aziz Özkan, Serpil Sevgi,  Mustafa Serat ve Adem Sekmen Kapaklı ve Çerkezköy de bulunan gazetelere ziyarette bulundular.

Ziyaretlerde  konuşan belediye başkan yardımcıları Özgür ve tarafsız basının önemine değinirken ‘’Toplumun bilgilendirilmesi, ışık tutulması, ülke menfaatine yönlendirilmesi ve aydınlatılması gibi kutsal bir görevi yerine getirmekte olan, tüm basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini içtenlikle kutluyoruz. Basın mensupları, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan, kamuoyunun tarafsız haber ve bilgi akışı ihtiyacının giderilmesi konusunda çok önemli toplumsal bir görevi yerine getirmektedir “ dediler.

Gazetecilik, Kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı olmadan haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer bir taraftan da vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren fedakarca icra edilen bir meslektir.

Gerek yerel, gerekse de ulusal  basında ilimiz de görev yapan basın çalışanlarının, ilimizi en iyi şekilde ülkemize ve dünyaya tanıtacaklarından şüphemiz yoktur. Basınımızın geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu konulara gerekli duyarlılığı göstereceğine ve basının evrensel çalışma ilkelerinden vazgeçmeyeceğine inanıyoruz. Halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında bu görevi yürüten basın mensupları desteklenmeli ve onlara en iyi çalışma koşulları sağlanması kanaatindeyiz. Bu vesileyle Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edilen bu günde basın mensubu siz değerli arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, mutluluk, huzur ve başarılar diliyoruz’’ açıklamasında bulundular.


 
BAŞKAN MANDALI MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI


Kapaklı Belediyesi tarafından her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen Kandil simidi uygulaması bu yıl da sürüyor. Kapaklı Belediyesi Mevlid Kandili sebebiyle 10 bin paket kandil simidi dağıttı.

Mevlid Kandili dolayısıyla Kapaklı Belediyesi tarafından kandil simidi dağıtıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan tarafından ,Mevlid Kandili dolayısıyla öğle namazı çıkışında cami çıkışında vatandaşlara 10 bin paket kandil simidi dağıttı.

Kandil simidi dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca Kapaklı ilçesine bağlanan köyler de kandil simidi Kapaklı Belediye personeli tarafından dağıtıldı. Başkan Mandalı da Mevlid Kandili dolayısıyla bulunduğu açıklamasında "Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Birlik ve beraberliğin öneminin arttığı bu günlerde kandillerin öneminin de arttığını söyleyen Başkan Mandalı 'Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalıyız. Bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız." diye konuştu.

 


 
MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

 

 

İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan Peygamberimizin bu mübarek günde dünyaya teşriflerini kutlarken, O’nun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya ve tanıtmaya daha çok ihtiyaç duyuyoruz.

Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan sevgili peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan bu gecede, başta Kapaklı halkı olmak üzere bütün İslam âleminin Mevlid kandilini tebrik ediyor, Yüce Allah'tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı

 

 
BAŞKAN MANDALI'DAN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

 

Gazetecilik, kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı olmadan haber peşinde koşarak, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer taraftan vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren fedakârca icra edilen bir meslektir. Çekilen maddi sıkıntılara göğüs germesini bilen yerel basınımızı emeklerinden dolayı alkışlamak gerekir.


Basın mensuplarının, çalışma şartlarını iyileştirmek ve kamuoyu adına etik kurallar içerisinde yaptıkları görevlerinde onlara destek vermek hepimizin görevidir. Bu düşüncelerle ilkeli, tarafsız ve güvenilir yayınlarıyla kamuoyunun sesi olan tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”


İrfan MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI


 
İLÇEMİZ NÜFUS VE YAZI İŞLERİNE MÜDÜRLÜKLERİNE ATAMALAR YAPILDI

 

 

İLÇEMİZ NÜFUS VE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜKLERİNE ATAMALAR YAPILDI


Büyükşehir Yasası kapsamında ilçe olan Kapaklı’da İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Yazı İşleri Müdürlüğü’ne asaleten atamalar yapıldı.


ASALETEN ATANDI

Kapaklı İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne Keriman Ece Erten atanırken, Mersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve İşletme Mezunu olan Keriman Ece Erten, göreve İzmir’de başladığını belirtti. Sırasıyla Ankara, İstanbul ve Zonguldak’ta görev yapan Keriman Ece Erten, pazartesi günü Kapaklı İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne asalaten atandı.

MEMUR DA ATANDI

Müdür ataması yapılan Kapaklı İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne iki de memur atandı. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu olan Esin Ülger, KPSS ie Kapakı İlçe Nüfus Müdürlüğü memurluğuna atanırken 24 Aralık 2012’de göreve başladı. Ataması yapılan bir diğer İlçe Nüfus Müdürlüğü memuru Hülya Çakmanus’un önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.

BAŞARILAR DİLEDİ

Kapaklı Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne de 2 memur asaleten atandı. İlk görev yeri Kapaklı olan Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu Hatice İlhan Aralık ayında ilçedeki görevine başladı. Daha önce Afyon Valiliği’nde çalışan Sağlık Kurumları Yönetimi mezunu Esra Çelik ise 16 Aralık 2012’de göreve başladı. Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, “İlçeye atanan tüm personele yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Gerçekleşen atamalar Kapaklı’ya ve ilçe halkına hayırlı olsun” dedi.


 

 

 
KAPAKLI SPOR VE SİTE SPOR DERBİ ÖNCESİ DOSTLUK MESAJI VERDİLER

 


Site spor ile Kapaklı spor arasında Pazar günü oynanacak derbi maçı öncesinde kulüp yöneticileri birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Site spor İkinci Başkanı Çağdaş Sucu ile Kapaklı spor Yönetim Kurulu Üyesi Erol Buz tarafından Çamlık Et Lokantası’nda düzenlenen yemekte bir açıklama yapan yöneticiler, hafta sonu oynanacak bu önemli maçın dostane bir şekilde geçmesini dilediler.


BİRLİK VE BERABERLİK YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Pazar günü Site spor ile Kapaklı spor arasında oldukça önemli bir maç oynanacak. Derbi niteliği taşıyan bu mücadele öncesinde Site spor 2.Başkanı Çağdaş Sucu ve Kapaklı spor Basın Sözcüsü Erol Buz, dün saat 14:00’de Çamlık Et Lokantası’nda birlik ve beraberlik yemeği düzenlediler.  Yemeğe Erol Buz ve Çağdaş Sucu’nun yanı sıra Kapaklı spor Teknik Direktörü Cengiz Vural ve basın mensupları katıldı.

BUZ: “İYİ OYNAYAN KAZANSIN”

Yemeğin sona ermesinin ardından basın mensuplarına karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Erol Buz, Site spor maçının kendileri açısından son derece önemli bir mücadele olacağını belirterek, “Pazar günü Site spor ile hayati derecede önem taşıyan bir maça çıkacağız. Site spor bizim kardeş kulübümüzdür. Pazar günü oynanacak maçta da izleyenlere bunu kanıtlamak istiyoruz. Maçın dostane bir şekilde geçeceğini düşünüyorum. Kim iyi oynarsa o kazansın.”dedi.


“EN BÜYÜK SORUN MADDİYAT”

Açıklamalarına devam eden Buz, Kapaklıspor ile Sitespor’un el ele kol kola vererek bu gruptan çıkmasını ve Süper Amatör Ligi’ne yükselmesini temenni ettiklerini ifade ederek, “Gerçekten büyük emekler veriyoruz. Ancak şunu belirtmeliyim ki yerel yönetimlerin de bizlere destek olması lazım. Bu sporcu gençlere destek olmak demek Kapaklı’ya destek olmak demektir. Bizim en büyük sorunumuz maddiyat. Bu konuda bizlere yardımcı olan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür ederiz. İnşallah Pazar günü güzel bir sonuç alırız ve ligi 2.sırada tamamlamak için önemli bir adım daha atarız.”ifadelerini kullandı.

SUCU: “ESAS KAZANAN KAPAKLI OLACAK”


Erol Buz’un açıklamalarının arkasından maç hakkındaki görüşlerini belirten Sitespor 2.Başkanı Çağdaş Sucu, maçın oldukça önemli olduğunu ifade ederek, “Biz lider konumdayız. Açıkçası şampiyon olacağımızdan da şüphemiz yok ancak kalan 3 maçımızı da kazanarak şampiyon olmak istiyoruz. Dolayısıyla Pazar günü Kapaklıspor karşısına kazanmak için çıkacağız. Zor maç olacağını biliyoruz ama Sitespor ile Kapaklıspor iki kardeş kulüptür. O gün kim daha iyi oynarsa, kim daha çok mücadele ederse maçı o kazanacak fakat maçın esas kazananı Kapaklı olacaktır.”dedi.

 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün 2013 Aralık ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir aylık süre içinde 7 işyerinin mühürlendiğini kaydetti.


16 DEFİN İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


2013 yılının son ayında 8’i sıhhi, 3’ü gayri sıhhi ve 2’si de umuma açık olmak üzere toplam 13 müesseseye İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı verildiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “2013 Aralık ayı içerisinde İcra Müdürlüğü, Belediye ve diğer kurumlardan gelen 14 adet ilan tutanak altına alındı. 12 adet hoparlör ilan zabıt varakaları düzenlendi ve teslim edildi” dedi. Bir aylık süre içinde ruhsat verilen işletmelerin kontrolünün gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Mandalı, “Bu süre zarfında 16 vatandaşımızın defin işlemleri gerçekleştirildi ve her cenazeye pilav gönderildi” dedi.


420 EVRAK KAYIT ALTINA ALINDI


2013 Aralık ayı içerisinde menşe şahadetnamesi verilmediğini söyleyen İrfan Mandalı, “İlçe Tarım Müdürlüğü, SGK ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne aylık verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları ile çizelgeleri gönderildi. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine verilecek işyeri ruhsatların emniyet müdürlüğüne kontrol yazıları yazıldı. Yapılan sosyal faaliyet ve etkinliklerde zabıta ekipleri hazır bulundu. Aralık ayında 275 adet gelen evrak ile 145 adet giden evrak Zabıta Müdürlüğünce kayıt altına alındı. Gelen dilekçeler hakkında söz konusu olay yerinde cezai işlem yapıldı ve kişilere cevapları verildi” ifadelerini kullandı.


CEZAİ İŞLEMLERİ ENCÜMENE HAVALE EDİLDİ


Bir aylık süre içinde 10 adet zabıt varakası düzenlendiğini sözlerine ekleyen Başkan İrfan Mandalı, “2013 Aralık ayı içerisinde idari yaptırım karar tutanağı düzenlenmedi. Bir ay içinde toplam 7 iş yeri mühürlendi. Resmi kurumlardan gelen yazıların işlemleri yapıldı ve cevapları yazıldı. Zabıta ekiplerimiz ayrıca hafta içi nöbetlerini ve cumartesi pazar günü nöbetlerini de düzenli bir şekilde yerine getirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ve zabıta ekiplerince tutulan tutanaklara zabıt varakası düzenlenip cezai işlemleri encümene havale edildi. Cezaların ve mühürlenen işyerlerinin kişilere tebligatları yapıldı. Ayrıca zabıta ekiplerince perşembe ve pazar pazarının kontrolü yapılmaktadır” açıklamalarında bulundu.


CADDE VE SOKAKLAR PERİYODİK OLARAK TEMİZLENDİ


Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası’nda 12.00-13.00 saatleri arasında santral nöbeti ve gece nöbetlerinde zabıta memurlarının görevlendirildiğini dile getiren Başkan Mandalı, “İlçemizdeki çöp şikâyetleri incelenerek çöp araçlarına yönlendirme yapıldı ve eksik çöp bidonları tamamlandı. Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket ederek umuma açık istirahat ve eğlence yerleri denetlendi. Yeni ruhsatlandırılan iş yerlerine gidilerek ruhsat kesinleştirme tutanağı tutuldu. Gıda imalatı yapan iş yerlerine denetlemeler yapılarak eksik görülen evrakları tamamlatıldı ve işyeri temizlik kurallarına uyulması konusunda uyarıldı. Aralık ayı içerisinde cadde ve sokaklara periyodik olarak yol süpürme aracı gönderildi” dedi.

İNŞAATLAR UYARILDI


Hafta içi yapılan banka işlemlerinde zabıta ekiplerinin de görev aldığını söyleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Kaldırım ve yola demir ve tuğla gibi malzeme dökmemeleri ve gerekli önlemleri almaları konusunda inşaatlar uyarıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından kurulan sigara komisyonunda zabıta ekiplerimiz de görev aldı ve denetimlere çıkıldı. Tespit edilen su patlakları, su işlerine bildirildi. Şikayet dilekçeleri cevaplandırıldı ve tebligatları yapıldı. Zabıta ekiplerince cadde ve sokaklarda belirlenen yol, su, çöp gibi şikayetler tespit edilerek ilgili birimlere bildirildi” açıklamalarında bulundu.


 
OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün saat 14.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.


YILIN İLK TOPLANTISI YAPILDI

Meclis üyelerinden İrfan Demir ve Kenan Efeoğlu’nın katılmadığı toplantıda konuşan Başkan Mandalı “Katılımın fazla olmasından mutluluk duydum. Biz her ay bu toplantıyı yapıyoruz fakat halkımızdan 3 ya da 4 kişi katılım gösteriyordu. Keşke bütün toplantılara katılım böyle olsa” dedi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından toplantıda ilk olarak belediyede tam zamanlı sözleşmeli olarak çalışan kameraman ve mühendis ile belediyede kısmi zamanlı sözleşmeli çalışan avukatın aylık çalışma ücretleri belirlendi. Ücretlerin üst tavan ücret esas alınarak belirlenmesi oybirliği ile kabul edildi.

HER PARTİDEN 2 TEMSİLCİ SEÇİLMELİDİR

Ücretlerin belirlenmesinin ardından dilekçeler görüşüldü. Meclise sunulan 5 adet dilekçe görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.  Zabıta Müdürlüğü tarafından meclise sunulan Kapaklı Belediyesi Yasaklar Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerin kabul edilmesine yönelik komisyon raporu da oybirliği ile kabul edildi. İlgili gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından toplantının bir sonraki gündem maddesinde de Kapaklı Belediye Meclisi Denetim Komisyonunun seçimi yapıldı. Başkan İrfan mandalı, kendisi ile birlikte diğer DSP’li meclis üyelerinin de CHP’ye geçtiğini anımsatarak “CHP’nin üye sayısı 8, AK Parti’nin üye sayısı 8’dir. Meclis üyesi sayısında eşitlik olduğu için her iki partiden de 2’şer meclis üyesi Denetim Komisyonu’na seçilmelidir” diye konuştu.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

AK Partili Meclis Üyesi Ali Doğuş, Denetim Komisyonu Seçimi’nde belediye başkanının meclis üyesi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek “Mevcut durumda AK Parti meclis üye sayısı 8, CHP meclis üye sayısı 7’dir. Denetim Komisyonu üyelerinin 3’ü AK Partili, 2’si ise CHP’li olmalıdır. Aksi bir halde tutanaklara şerh düşülmesini istiyorum” dedi. Belediye başkanının da meclis üyesi sayıldığı toplantıda 4 kişiden oluşturulan Denetim Komisyonu’na AK Parti’den Ali Doğuş ve Osman Aşık, CHP’den ise Ahmet Yörük ve Ayhan Arslan seçildi. 

REVİZYON İMAR PLANI GÖRÜŞÜLDÜ

Meclis toplantısı, bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen Revizyon İmar Planı ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesi ile devam etti. Kapaklı Belediyesi tarafından yapılan ihale ile Ankara İmar Ltd.Şti. firmasına hazırlatılan Revizyon İmar Planı’na göre: “Ada bazında yapılaşma yapılabilmesi için, ada büyüklüğünün 3 bin metrekare olarak belirlenerek, bir adanın bölünmesi durumunda da hiçbir sebeple kalan adaların büyüklüğünün 3 bin metrekarenin altına düşmeyerek, ada bölünmesinde yapılacak yolun en az 8 metre olarak tertiplenip kamuya bedelsiz terk edileceği, ada bazında yapılaşma yapılması durumunda mevcut emsala yüzde 20 ilave yapılarak Hmax: 30,50 olacak şekilde uygulama yapılacağın” belirtildi.

DEĞİŞTİRİLDİ

Meclis üyeleri, Revizyon İmar Planı’nın 3’üncü maddesi üzerinde uzun süre tartıştı. Hazırlanan Revizyon İmar Planı’nın üçüncü maddesi “15 metre ve üstü caddeye cepheli parsellerde yoldan 5 metre çekilerek, kitle olarak yapılıp, konutlarda imar planındaki çekme mesafelerinin uygulamaya belediye yetkilidir” maddesi, “15 metre ve üzeri caddelere, yol cephesinden 5 metre çekilerek, arka bahçesinden 3194 sayılı imar yönetmeliği ve planlarına göre çekme yapılarını sadece zemin katını yan parsel komşularla birleştirerek, yukarıdaki konut ve ticari katlarda yüzde 40 mevzuatına uygun yapılacaktır” şeklinde değiştirildi.

HERKESE EŞİT OLMALI

Görüşmeler sırasında söz alan AK Partili Meclis Üyesi Hasan Acar, Kapaklının nüfusunun hızla büyüdüğünü ifade ederek “Kişilere özel plan değişikliği yapmak yerine herkese eşit olacak bir Revizyon İmar Planı’na imza atmalıyız” derken, AK Partili Meclis Üyesi Ali Doğuş ise “Revizyon İmar Planı neden 5 yıldır yapılmadı ve son 3 aya sıkıştırılmaya çalışıldı” dedi.

İMAR PLANI’NIN ÖNEMLİ HUSUSLARI

Revizyon İmar Planı’ndan yer alan diğer önemli hususlardan bazılarının“Ön ve arka bahçe mesafesi verilmemiş yapı adalarında mevzuatına göre oluşmuş teşekkül esas alınarak, çekme mesafelerini yüzde 40 olacak şekilde belirtmeye belediye yetkilidir. İmar uygulamasıyla oluşacak yeni parsellerin minimum parsel alanı 400 metrekareden küçük olamaz. Ön bahçeler hariç diğer bahçe mesafelerine 6 metre derinlik 3 metre genişlik ve 2,40 metre yüksekliği geçmeyen, kendi parseli içinde kalacak şekilde otopark, depo, kömürlük ve müştemilat yapılabilir. Yapılacak olan bu tesisler ruhsata tabi değildir. Planda çekme mesafeleri belirlenmiş köşe başı parsellerde, çekme mesafelerine göre taban alanı yüzde 35’in altına düşen parsellerde komşu çekme mesafelerine, taban alanı yüzde 40’ı çekmeyecek şekilde 2 metreye kadar düşürmeye belediye yetkilidir”  maddeleri olduğu ifade edildi.

TEKİRDAĞ BELEDİYESİ’NE GÖNDERİLDİ

Ankara İmar Ltd.Şti. tarafından hazırlanan Kapaklı Belediyesi Revizyon İmar Planı, mecliste görüşülüp son şeklinin verilmesinin ardından onaylanmak üzere oybirliği ile Tekirdağ Belediyesi’ne onaya gönderildi. Revizyon İmar Planı, burada onaylanmasının ardından tekrar Kapaklı Belediye Meclisi’ne gelecek. Kapaklı Belediye Meclisi’nin de onaylamasının ardından askıya çıkılacak. Toplantının son gündem maddesinde ise İmar Planı ile ilgili dilekçelerin görüşülmesine geçildi. Dilekçelerin hepsi görüşülmek üzere oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yaklaşık 2.5 saat süren toplantı sona erdi.


 
SU İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Su İşleri Müdürlüğü’nün 2013 yılı içinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

391 ADET MEKANİK SU SAYAÇ ABONELİĞİ KAPATILDI

2013 yılı içinde toplam 2 bin 45 adet ön ödemeli sayaca yeni su abonesi işlemi yapıldığını ifade eden Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “818 adet ön ödemeli sayaca isim değişikliği yapıldı. 647 adet ön ödemeli su sayacı yenisi ile değiştirilirken, 921 adet mekanik su sayacı aboneliğinde de isim değişikliği yapıldı. 391 adet mekanik su sayaç aboneliği kapatıldı ve 584 adet de tarife değişimi işlemi gerçekleştirildi” dedi.

ABONE SAYISI 26 BİN 475

12 aylık süre zarfında Su İşleri Müdürlüğü’nce 178 adet mekanik sayacın yenisi ile değiştirildiğini belirten Adem Sekmen, “1 yıl içinde 57 bin 488 adet Su İhbarnamesi abone adresine bırakıldı” dedi. Sekmen, 2013 yılı sonu itibariyle ilçede 16 bin 578 adet ön ödemeli ve 9 bin 897 adet mekanik su sayaç aboneliği olmak üzere toplam 26 bin 475 su abonesi bulunduğunu sözlerine ekledi.

107 BİN 841,23 TL PROJE ONAY ÜCRETİ TAHSİL EDİLDİ

Su İşleri Müdürlüğü’nce bin 993 bağımsız bölüm başına, 107 bin 841,23 TL proje onay ücreti tahakkuku yapılıp, tahsil edildiğini ifade eden Adem Sekmen, “Atatürk Mahallesi’nde 493, Bahçelievler Mahallesi’nde 445, Cumhuriyet Mahallesi’nde 694, İsmet Paşa Mahallesi’nde 197 ve İnönü Mahallesi’nde de 434 olmak üzere 2013 yılı içinde toplam 2 bin 263 adet sayaç arızasına gidildi” dedi. Çeşitli mahallelerde toplam 296 adet ana su borusu patlağının onarıldığını dile getiren Sekmen, “Çeşitli mahallelerde oluşan, toplam 372 adet su borusu patlağı onarıldı. 205 adet aboneye de su bağlantısı yapıldı” açıklamalarında bulundu.

4 MİLYON 707 BİN 840,40 TL SU ÜCRETİ TAHAKKUK ETTİ

2013 yılı içinde 6 bin 586 metre ana su borusu hattı çekildiğini sözlerine ekleyen Adem Sekmen, “Bir yıllık süre içinde abonelere toplam 1 milyon 670 bin 715 metreküp su verildi. Bu kapsamda 1 yılda toplam 4 milyon 707 bin 840,40 TL su ücreti tahakkuk etti” dedi. 06 Şubat 2013 tarihinde Kazak Gölü mevkiine 450 metre derinliğinde derin su kuyusu ve 2 bin 200 metre isale hattı yapım işi ihalesinin tamamlandığını söyleyen Sekmen, “16 Ağustos 2013 tarihinde bin saatlik iş makinesi çalıştırılması ihalesi yapıldı ve 31 Aralık 2013’te sona erdi. 18 Kasım 2013 tarihinde İsmet Paşa Mahallesi’ne 350 metre derinliğinde derin su kuyusu ihalesi yapıldı ve 18 Aralık 2013 tarihinde işe başlandı. 1 yıl içinde 240 adet dilekçeye cevap verildi. 453 adet gelen evrak ile 433 adet giden evrak da kayıt altına alındı” diye konuştu.

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE TEKNOLOJİK DESTEK

 

 

Belediyemiz tarafından Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğüne 5 adet notebook bilgisayar ve 1 adet çok fonksiyonlu lazer yazıcı yardımında bulunuldu. Bilgisayar ve yazıcı Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi ve Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürü Hilmi Gökçe tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

HALKLA İLİŞKİLERE ÖNEM VERİYORUZ

Polis vatandaş ilişkilerinde uyumun çok önemli olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, “Polis-vatandaş diyalogu ne kadar iyi olursa, başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir. Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız, polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için polis-vatandaş el ele olmalıdır” dedi. Sevgi, ‘halkıyla bütünleşmeyen, halkına dayanmayan hiçbir kurum başarılı olamaz' düşüncesinden hareketle ilçede halkla ilişkilere büyük önem verildiğini belirterek, “Çağdaş yönetim anlayışıyla ve insan odaklı hizmet prensibiyle halkımızın güven ve desteğinin kazanılmasında büyük başarılar elde edilmiştir” dedi.

DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, Kapaklı Belediyesi olarak,Kapaklı 'da tüm kamu kurumlarının vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet verebilmesi için gerekli imkanların temininde her zaman öncü ve destekçi olduklarını belirterek “Polis teşkilatımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 
KAPAKLI BOKS SPOR KULÜBÜ ANTRENÖRLERİ VE SPORCULARI ZİYARETİ

 

 

Kapaklı Boks Spor Kulübü antrenörleri ve sporcuları Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı makamında ziyaret etti.

ŞAMPİYONADA TEKİRDAĞ’I TEMSİL EDECEĞİZ

Ziyarette Kapaklı Boks Spor Kulübü Yöneticisi İbrahim Dükanlı, Kulüp Antrenörleri Sedat Yaka ve Servet Bedir ile sporcular Selahattin Kemaloğlu, Hamza Dalkılıç, Hüseyin Dirican ve Alperen Çengel yer aldı. 6-12 Ocak tarihlerinde Türkiye Boks Federasyonu’nun takviminde yer alan Geçler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katılacaklarını ifade eden Kulüp Antrenörlerinden Sedat Yaka, “Turnuva, Mersin Erdemli’de yapılacak. 57 kiloda Selahattin Kemaloğlu, 81 kiloda Hamza Dalkılıç, 91 kiloda Hüseyin Dirican ve +91 kiloda Alperen Çengel, Tekirdağımızı ve Kapaklımızı bu şampiyonada temsil edeceklerdir” dedi.

UZUN ZAMANDIR BU TURNUVAYA HAZIRLANIYORUZ

Geçler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na katılacak olan sporcuların, kulvarlarında Tekirdağ şampiyonu olduklarını ifade eden Kapaklı Spor Kulübü Antrenörü Sedat Yaka, başta Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı olmak üzere, Türkiye Boks Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Müeyyet Pirimoğlu ve Tekirdağ Gençlik Merkezi Müdürü Abdulkerim Kasap’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yaka, “Turnuva senede bir kez düzenleniyor. Uzun zamandır bu turnuvaya hazırlanıyoruz. Sporcularımızın hepsinden umutluyuz” dedi. Seday Yaka, turnuvaya katılmak, Tekirdağ ve Kapaklı’yı başarıyla temsil edebilmek amacıyla Kapaklı Belediyesi’nin desteklerini beklediklerini kaydetti.

ÖNEMLİ YOL KAT ETTİNİZ

Kapaklı Spor Kulübü’nün ilçede spor camiasına birşeyler katma gayretinde olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Özellikle son iki yılda başarılı işler çıkardınız. Sportif anlamda önemli yol kat ettiniz. Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, Kapaklı’ya yaşattığınız gururdan dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ

Sportif faaliyetlerde kazanılan başarıların ilçenin tanıtımına artı değer kattığını ifade eden Başkan Mandalı, “Maalesef sizler kazandığınız bu başarıların karşılığını göremiyorsunuz. Yeterli oranda destek bulamıyorsunuz. Belediyemize dilekçe ile müracaat edin. Eğer herhangi yasal bir engel çıkmazsa Kapaklı Belediyesi olarak sizlere elimizden gelen desteği vermeye hazırız” açıklamalarında bulundu. Başkan Mandalı, daha sonra genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2013 YILI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 2013 yılında Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.


KIŞIN KAPANAN YOLLAR AÇILDI


Yoğun kış şartları ve kar yağışı dolayısıyla kapanan yolların Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından açıldığını ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Tıkanan mazgallar ve taşan dereler temizlendi. Yol ekipleri yollarımızı tuzladı. Gerekli bölgelerde kimyasal solüsyon kullandı. Kazak Gölü mesire alanı göl çevresi ahşap korkuluk yapım işi tamamlandı. Kapaklı İlk öğretim okulu tuvaletlerin tamirat tadilat işleri yapıldı. Pınar Bulvarı yol kaldırımları bordür ve kilitli parketaş yapım işi tamamlandı. Aynur Caddesi Mezarlık mevkiinde 400 metre ?500’lük yağmur suyu hattı döşendi. İtfaiye araç parkurunun yüzde 90’ı 2013 yılında bitirildi. Vatan Caddesi ve Turgut Özal Caddesi’nde bozulan kaldırım bordürleri tamirat işleri yapıldı” dedi.

ESNAFIN KULLANIMI İÇİN SEYYAR UMUMİ TUVALET YAPILDI

İlçedeki bozulan yolların dolgu ve tamirat işlerinin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldığını belirten Başkan Mandalı, “İsmetpaşa Mahallesi’nde bozulan yollarda malzeme serme, tefsiye ve sıkıştırma işleri yapıldı. Bahçelievler Mahallesi 300’lük yağmur suyu hattı ve mazgalları döşeme işleri tamamlandı. Atatürk Mahallesi’nde bozulan yollarda grayder ile tefsiye, stablize malzeme serme ve sıkıştırma işleri yapıldı. Bahçelievler Mahallesi Celal Bayar Caddesi üzerine kurulan halk pazarı esnafının kullanımı için seyyar umumi tuvalet yapıldı. Pınar Bulvarı üzerindeki bozulan asfalt yolun karayollarından alınan rotmix malzeme ile tamiratı yapıldı. Vatan Caddesi ve Turgut Özal Caddesi’nde yağmur suyu hattından dolayı çökmeler oluştu. Bu çöken yerler kazındı ve stablize malzeme serilip sıkıştırıldı. Bu noktalarda kaldırım bordürleri döşeme işi yapıldı” ifadelerini kullandı.

ESKİ BELEDİYE BİNASI SÖKÜLÜP YIKILDI


İlçedeki bozulan beton yolların tamiratının da Fen İşleri tarafından gerçekleştiğini söyleyen İrfan Mandalı, “Bozulan asfalt yollara soğuk asfalt serilip sıkıştırıldı. İsmetpaşa Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi’nde bozulan parketaş yol sökülüp betonarme yapıldı. 32’nci Sokak beton yol yapımı tamamlandı. Arıtma tesisinden itibaren toplam 1000 metre ?800’lük kolektör hattı döşeme çalışması tamamlandı. Pınar Bulvarı efsane kokoreç önü sel taşkınlarında su baskınlarına yol açıyordu. Yapılan çalışma ile bu sorun da giderildi. Eski Camii Caddesi ve Güven Caddesi’nde parketaş yolun bozulan bölümlerinin tamiratları yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne Bağlı Grayder, Kepçe ve Kamyonlarımız ilçeye bağlanan köylerde yol çalışmaları yaptı. Eski Belediye binası sökülüp yıkıldı. İnşaat atığı ve molozlar temizlendi. Yerine Anfii yapıldı. Vatan Caddesi kaldırımlarının parketaş döşenmesi için zemine 10 santimetre kalınlıkta beton dökme işi tamamlandı. İlçedeki eksik kalmış ve yeni yapılmış olan bazı park ve bahçelerde bordür ve parketaş döşeme işleri tamamlandı” diye konuştu.


YENİ ÇÖPLÜK YOLU AÇILDI


Karlıköy, Pınarça, Bahçeağıl ve Yanıkağıl köylerinde Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı grayderler, kepçeler ve kamyonların çalıştırılarak köy içi yol tefsiye ve stablize yol yapım işlerinin yapıldığını kaydeden Mandalı, “Yeni çöplük yolu açıldı. Çöp döküm işleri gerçekleştirilmeye başlandı. İnönü Mahallesi’nde Balkan Sokak ve Onur Sokak’ta bulunan yolun toplam 100 metrelik bölümünün beton yol yapımı tamamlandı. Yeni mezarlık içi gezi yollarının betonlama çalışmaları yapıldı. Yeni mezarlık içine vatandaşların kullanımına sunulmak üzere 3 adet kameriye yapıldı. Ayrıca gasilhane, tabut koyma yeri, tuvalet ve idare odası gibi bölümleri olan bir bina yapıldı. İsmetpaşa Mahallesi 37’nci Sokak, 40’ıncı Sokak, 38’inci Sokak ve Onur Sokak’ta beton yol çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamda yaklaşık 500 metreküp C25 betonarme betonu kullanıldı.

ASFALT YOLLAR YAMALANDI

Kazak Gölü mesire alanına giden yolun tesfiyesinin yapıldığını, yeni mezarlık içi yolların betona hazırlık aşamasına getirildiğini belirten Mandalı, “Özden petrolden Karaağaç istikametine giden kadastrol yol, asfaltlama aşamasına getirildi. Bu çalışmalarda belediyemize ait iş makinaları kullanıldı. Kapaklı futbol sahası sentetik çim yapma ve çevre duvarı yapma çalışmaları tamamlandı. Mithatpaşa Caddesi kaldırım bordürü döşeme işi yapıldı. Eyüpoğlu Caddesi ve Tuna Caddesi bozulan parketaş yolların onarım ve yenileme çalışmaları yapıldı. Turgut Özal Caddesi kaldırım bordürleri bozulan bölümleri düzeltildi. Kaldırım parketaş döşemesi altına beton dökme işleri yapıldı. Cumhuriyet Sağlık ocağı engelli rampası ve korkulukları yapıldı. Kazak Gölü mesire alanı düzenleme çalışmaları tamamlandı. İlçede bozulan asfalt yolların yama işleri yapıldı” dedi.

KAÇAK YAPILAR YIKILDI

Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait iş makinalarının ilçe içerisinde hamyol açma, stablize yol tefsiye işleri, parketaş yol altı zemini hazırlama ve asfalt yol altı zemini hazırlama gibi işlerde çalıştığını belirten Mandalı, “Kazak Gölü mesire alanı içerisindeki gölün içinde çıkan yosun ve sazlıkların temizliği yapıldı. İlçedeki daha önceden belirlenen ve gerekli uyarılar ve yazışmalar yapıldığı halde kaldırılmayan ya da yıkımı yapılmamış olan kaçak yapıların yıkımı Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler ve iş makinaları tarafından yapıldı. Erbay Caddesi üzerinde bozulan asfalt yolun bozulan bölümlerinin sökülüp yama yapılması işi tamamlandı. Beton ve asfalt yol reglaj çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından yapıldı. Burada, yağmur suyu hattı ile kanalizasyon hattının pissuları belirli bir noktada birbirlerine karışarak yağmur suyu kanalından dereye akıyordu. Yapılan çalışmayla bu sorun da giderildi.


2013 YILI BETON YOL YAPIM İŞİ TAMAMLANDI


İsmetpaşa Parkı ihalesi kapsamında 2013 yılı içerisinde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Mandalı, “Su deposu işi tamamlandı. Anfi Tiyatro oturma alanları betonarme işi tamamlandı. Sahnenin betonarme işi devam ediyor. Tuvaletin betonarme işi tamamlandı. Çevre duvarı betonarme işi devam ediyor. Havuz işi kazısı yapıldı. Temel betonu atıldı. İstinad duvarı betonarme işi devam ediyor” dedi. İlçedeki tüm cadde ve sokaklarda engelli geçişine uygun kaldırım ihalesi çalışmaları kapsamında 2013 yılı içerisinde ihale konusu işin tümünün tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Mandalı, “2013 yılı beton yol yapım işi tamamlandı. Asfalt yol yapım işi ise 2014 yılı çalışma programı içerisinde devam edecek. 2013 yılı içerisinde şu ana kadar asfalt yol yapımı tamamlanan Cadde ve Sokaklarımız şunlar: Akkoyun Sokak, Zübeyde Hanım Sokak, Şahinbey Sokak, Saimbeyli Sokak, Kılıçarslan Sokak, Altınoluk Sokak, Akoluk Sokak, Değirmen Sokak, Necip Fazıl Sokak, Kaya Sokak, Zafer Sokak, Yasemin Sokak, Yağız Sokak, Yayla Sokak, Yüce Sokak, Yalı Sokak, Eskicami Caddesi, Yazgan Sokak, Deveci Sokak, Yankı Sokak, Yazgı Sokak, Yenice Sokak, Yaman Sokak, Yeşil Sokak, Zümrüt Sokak”

DERE YATAĞI GENİŞLETME GİBİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

2013 yılı kutu menfez ihalesi kapsamında derelerin yol geçişlerinin tamamlandığını ve dolgu malzemesi serme ve sıkıştırma işlerinin yapıldığını kaydeden Mandalı, “Yaklaşan kış şartları dolayısıyla; taşkın, sel gibi durumların önüne geçebilmek amacıyla derelerin islah çalışmaları kapsamında dolgu mili ve toprak temizleme, dere yatağı genişletme gibi çalışmalar tamamlandı. Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından her köye verilen 2 bin metrekare kilitli parketaş ve betonarme belediye bordürü döşeme işi yapımı da gerçekleştirildi. Yıl içerisinde vatandaşlarımızdan fosseptik kuyusu çekimi için 97 dilekçe geldi. Bunların tamamı çekildi. Kanal bağlantısı için ise 168 kişi müracaat etti. Bunlardan 160’ının bağlantısı yapıldı” açıklamalarında bulundu.

 
BAŞKAN MANDALI ENGELLERİ KALDIRMAYA DEVAM EDİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi Engelleri kaldırmaya devam ediyor.Kapaklı belediyesi tarafından tuğçe demire akülü tekerlekli sandalyesi Kapaklı Belediye başkanı  İrfan Mandalı  tarafından teslim edildi.

'' ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ ''

Her fırsatta engellilerin yanında olduklarını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediyesi olarak ilçede yaşayan engelli vatandaşların daha huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamalarına zemin hazırlamaya çalıştıklarını kaydetti.

'' HERKES BİRER ENGELLİ ADAYI ''

Engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalyeleri kendi eliyle teslim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğunu vurgularken, kimin ne zaman engelli olacağının bilinemeyeceğine dikkat çekerek, “Her gün yüzlerce binlerce trafik kazası görüyoruz. Birçok kişi her gün çeşitli hastalıklar geçiriyor. Engelin de çeşitleri çok fazla. Kimisi fark edilir, kimisi fark edilmez. Onun için bu konuda kimse ‘tamam ben bugün sağlamım benim bu tip duyarlılığa ihtiyacım yok’ deme lüksünde olmamalıdır” diye konuştu.

“HZ. ÖMER’İN ADALETİ BİZE YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDECEK”

Başkan Mandalı “İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir hayat sürmesini sağlamak bizlere mutluluk veriyor” dedi. Her yoksula ve ihtiyaç sahibine destek olmaya devam edeceklerini söyleyen Mandalı, “Dün olduğu gibi bugünde Hz. Ömer’den öğrendiğimiz adalet anlayışı ile hareket edeceğiz. Adaletten taviz vermeyeceğiz. Bizleri destekleyen ve hayır dualarını hissettiğimiz çok  değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum. Halkımızın desteği olmadan böylesi hayırlı hizmetler sunmamız mümkün değil. Halkımızdan aldığımız güç ve dua ile  tuğçe kızımızın engelsiz bir hayat sürebilmesine vesile olduk. Engelli kardeşlerimizden istediğimiz tek bir şey var. O da bizlere dua etmeleri. Bizim onların duasına ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

 
İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLEYECEK

 

 

Kapaklı Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada 11-12 Ocak tarihlerinde Kapaklı Gazi İlkokulu’nda Okullar Arası Satranç Turnuvası yapılacağı belirtildi.


SON BAŞVURU TARİHİ 8 OCAK


Minikler–Küçükler-Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yapılacak olan turnuvaya Kapaklı sınırları içinde eğitim öğretim veren okullardaki İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin katılabileceğini belirten Kapaklı Kaymakamlığı yetkilileri, “Turnuva sonucunda ilk üçe giren sporculara madalya verilecektir. Ayrıca birinciler çeyrek altınla ödüllendirilecektir. Başvurular okullarda bulunan satranç öğretmenlerine yapılacaktır” ifadelerini kullandı. Yetkililer, turnuvaya katılmak isteyen öğrencilerin 8 Ocak Çarşamba günü saat 17.00’a kadar müracaatta bulunması gerektiğini kaydetti.

ÖĞRENCİLER 4 KATEGORİDE YARIŞACAK

Turnuvayla alakalı ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Turnuva Yönergesi’ne bakabileceğini belirten Kapaklı Kaymakamlığı yetkilileri, “Sporculardan e-okul kayıt-kabulde okullarından alacakları öğrenci belgeleri istenecektir” açıklamalarında bulundu. Yapılan yazılı açıklamada 2007-2008 doğumlu öğrencilerin minikler, 2005-2006 doğumlu öğrencilerin küçükler, 2003-2004 doğumlu öğrencilerin Yıldızlar ve 2000-2001-2002 doğumlu öğrencilerin de Gençler kategorisinde yarışacağı belirtildi.

 
BAŞKAN MANDALI'YA ESKİ MÜFTÜDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Çerkezköy Eski Müftüsü Mahmut Emin Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı makamında ziyaret etti.

Müftü Mahmut Emin'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan İrfan Mandalı  şunları  ifade etti. Müftümüzle birlikte güzel çalışmalara imza attık. Dini vecibelerimizi yerine getirmede müftümüz bize yol gösterici oldu. Kapaklımızda müftümüzün görevde olduğu süre zarfı içerisinde güzel eserlere imza attık. Bize desteklerinden Müftü Mahmut Emin çok teşekkür ederim yeni  görev yerinde başarılar dilerim dedi.

Eski İlçe Müftüsü Mahmut  Emin ise: Kapaklı Belediye Başkanımız İrfan Mandalı'nın çalışmalarını takdirle izliyorum. Görev yaptığım süre içersinde Başkanımız bizden hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Kuran Kursları, Kutlu Doğum Geceleri, Cami İnşaatları ve benzeri çalışmalarımızda başkanımız her zaman yanımızda oldu. Kapaklı artık ilçe statüsüne kavuştu. Bununla birlikte Kapaklı'ya müftü atandı. Göreve başlayan arkadaşımıza görevinde başarılar dilerim. İrfan Başkanımıza tekrar teşekkür eder çalışmalarında başarılarının devamını dilerim" dedi.

 

 
İSMETPAŞA MAHALLESİNDE İLK SONDAJ VURULDU

 

Kapaklı Belediyesi tarafından İsmet Paşa Mahallesinde başlatılan derin su kuyusu çalışmaları kapsamında ilk sondaj dün vuruldu.

Kapaklı Belediyesi, 12’inci su kuyusunu faaliyete geçirme kapsamında dün saat 14.00’da İsmet Paşa Mahallesi’nde sondaj çalışmalarına başladı. Yerin 350 metre altına inecek olan su kuyusunun 45 gün içinde şebekeye bağlanacağını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, kuyunun saniyede 25 litre su taşıyacak kapasitede olduğunu ifade etti. Mandalı, "Yeni açılacak su kuyusu ile birlikte, kuyularımız Kapaklı’nın su ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilecek kapasiteye ulaşacaktır" dedi.

Yaklaşık Maliyeti 217 bin 013,30 TL olan derin su kuyusu açma işi, 18 Kasım Pazartesi günü 205 bin TL ile Deniz İnşaat firmasına ihale edildi. Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde sondaj çalışması yapılacağını söyleyen Mandalı, “Burası İsmetpaşa Mahallesi ilköğretim alanıdır. Burada daha önce de su kuyusu açmıştık. Fakat bu mahallemiz sanayi bölgesine çok yakın olduğu için su kuyusunu yenileme ihtiyacı duyduk. İlk etapta 350 metre derinlikte olmasını planladık. Fakat ihtiyaç olması halinde iş artışı ile 400 metre derinliğe de inebiliriz” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat da İsmet Paşa Mahallesi’nde ilk sondajın vurulduğu su kuyusu sondaj çalışmalarını inceleyen Başkan Mandalı’ya eşlik etti.

Ortalama bir su kuyusunun ömrünün 10 yıl olduğunu belirten Mandalı, “Bu su kuyumuzdan çıkaracağımız suyu Hıfzısıhha’da analiz ettirdikten sonra arıtarak şehir şebekesine vereceğiz. Kapaklı’da evlerin musluklarından akan suların içilmesinde sağlık açısından herhangi bir sakınca yoktur” dedi. Kapaklı’nın su sıkıntısı çekmemesi için kendilerini en zor günler için hazırladıklarını kaydeden Mandalı, yeni su kuyusunun hayırlı olmasını temenni etti. Mandalı’nın açıklamalarının ardından ilk sondaj vuruldu ve günün anısına kurban kesildi.

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN İLKÖĞRETİM OKULLARINA ÇEVRE KONFERANSI VERİLDİ

 

Kapaklı Belediyesinin gerçekleştirdiği "Ambalaj Atıkları Geri  Kazanım Projesi’ kapsamında, Kapaklı Belediyesi Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel tarafından, Kapaklı'daki tüm okullara iki gün boyunca atıkların geri dönüşümü, geri kazanım ve çevre yönetimi ile ilgili konferans verildi.

Konferans boyunca öğrencilere çevre yönetimi konulu Karagöz ve Hacivat gösterileri izletilmesinin ardından sunum yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği, Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği ve Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği hakkında öğrencilere bilgi veren Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel: “Kullandığınız ürünlerin ambalaj atıklarını, atık pilleri ve bitkisel atık yağları çöpe atmayınız. Evde evsel çöpten ayrı bir torba veya kapalı şişe içerisinde biriktiriniz. Konutlarınızda, okulunuzda, belediyenin hizmet noktalarında veya caddelerde bulunan ambalaj atık kutularına ambalaj atıklarınızı, atık bil toplama kutularına atık pillerinizi, bitkisel atık yağ toplama bidonlarına da bitkisel atıklarınızı bırakabilirsiniz. Böylece sadece kendimizi değil çevremizi ve çevremizde yaşayan tüm canlıları korumuş oluruz." dedi. Konferans, sonunda Kapaklı Belediyesi Çevre Yüksek Mühendisi Hüseyin Özel ve belediye personelleri tarafından öğrencilere, kitapçık, broşür ve geri dönüşüm ile elde edilmiş malzemeler verilerek sona erdi.

 

 


 
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNDEN BAŞKAN MANDALIYA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan ve dernek yönetimi Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasından dernek başkanı Dündar Orhan ve yönetimi Başkan İrfan Mandalı'ya Atatürkçü Düşünce Derneği'ne verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaketi ve Atatürk portresi sundular.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı şunları ifade etti: " Derneğinizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Eğitim bizim olmazsa olmazlarımızdan. Çocuklarımız çamurlu ve bozuk yollarda yürüyebilirler. Ancak eğitimsiz yürüyemeyiz. Eğitim bizim karanlıkta yürümemize yardımcı olan el feneri gibidir.

Kapaklı Belediyesi olarak bütçemizde eğitime büyük pay ayırıyoruz. Geçen yıl yapımı 4 Milyon Liraya mal olan Kapaklı Belediyesi Ortaokulu'nun 2,5 Milyon Lirası'nı biz karşıladık. Kapaklımız bir yıldır ilçe statüsünde. Kapaklı'nın 3500 hektar olan alanı şuan 20000 hektara ulaştı. Çalışmaları bireysel bazda değil ekip statüsünde ortaya koymak önemli. Kapaklı'ya yön verecek projeleri 40 veya 50 yıllık yapmak gerekir." dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan ise : " Başkanımızın çalışmalarını beğeniyle izliyoruz. Kapaklı kısa sürede modern bir kent havasına kavuşturdu. Derneğimizin çalışmalarına göstermiş olduğu katkılardan dolayı Başkan İrfan Mandalı'ya teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

 

 

 

 
PINARÇA KÖYÜNÜN SU DEPOSU TEMİZLENDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından, Pınarça köyünde bulunan 150 tonluk su deposunun temizliği yapıldı.

Pınarça Köyü muhtarlığı uzun zamandır bakımı yapılmadığı için kirlenen ve köydeki hanelere suyun kirli akmasına neden olan su deposunun temizletilmesi için çareyi Kapaklı Belediyesi’ne başvurmakta buldu. Konuyla ilgili şikâyetini Kapaklı Belediyesi yetkililerine anlatan Pınarça Köyü sakinleri, sorunlarının en kısa zamanda çözülmesini istedi.

Vatandaşın başvuruları üzerine harekete geçen Kapaklı Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü personelleri, Pınarça Köyü’ne giderek bahse konu su deposunda incelemelerde bulundu. 150 tonluk ayaklı su deposunun uzun yıllardır temizlenmediğini tespit eden ekipler, bunun sonucu olarak köye verilen içme suyunun kirlendiğini ifade etti. Pınarça Köyü’ne temiz içme suyu verilebilmesi için kısa sürede ayaklı su deposunun temizlik çalışmalarına başlayan Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, 16 Aralık Pazartesi günü başlayan çalışmaların 19 Aralık Perşembe günü tamamlandığını ve yeniden köy halkının hizmetine sunulduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ EĞİTİME VERDİĞİ DESTEĞİ SÜRDÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi eğitime verdiği desteği artarak devam ettiriyor.

Kapaklı Belediyesi tarafından Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu'na 48x256 cm ölçülerinde usb girişi ile veri aktarılabilen Led Panel Sistem  yerleştirildi. Led Panel’de  tarih, saat, hava sıcaklığı, önemli gün ve haftalar ile okuldaki duyurular yayınlanacak. Ayrıca Kapaklı Belediyesi Hizmet binasında yer alan Halk Eğitim Merkezi Dikiş Nakış Kursu'na Buhar Kazanlı Ütü ve Ütü Masası verildi.

Eğitime verilen desteğin çok önemli olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı  Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan eğitim alanının desteklenmesi altı çizilmesi gereken bir noktadır. Bu doğrultuda dün olduğu gibi bu günde tüm eğitim kurumlarımızın yanındayız. Eğitime çok önem veriyoruz. Yarınımızın teminatı çocuklarımız ve aldıkları eğitim bizler için son derece önemlidir. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir ve onlara destek vermek bizleri mutlu etmektedir, ilçemizde, bulunan tüm eğitim kurumlarına eşit mesafede durmaktayız ve tüm okullarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktayız " dedi.

 

 


 
KAPAKLIDA OKULLAR DOĞALGAZLA ISINMAYA BAŞLADI

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ilçede eğitim-öğretim verilen ve katı yakıt kullanılan tüm okulların doğalgaz dönüşüm çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Başkan Mandalı, Kapaklı’da bulunan ve kömür ile ısıtılan bütün okulların doğalgaz dönüşümünün yapıldığını ifade ederek “Doğalgaz Dönüşümü Yapım işi İhalesi 15 Ağustos Perşembe günü yapıldı. Komisyon tarafından yapılan incelemenin ardından 364 bin TL sözleşme bedeli ile Astek Mühendislik firmasına ihale edildi. Eylül ayı itibari ile çalışmalara başlayan yüklenici firma geçtiğimiz gün itibariyle ilçedeki tüm okulların doğalgaz dönüşümünü tamamladı” bişlgisini verdi.

Belediye olarak okullara her zaman yardım ettiklerini ifade eden Mandalı, okulların her türlü eksiğini gidermeye çalıştıklarını belirterek “Her türlü bakım onarım çalışmasını elimizden geldiğince yapmaya gayret ettik. Öğrencilerimizin en iyi koşullarda eğitim-öğretim görebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bu çerçevede attığımız en önemli adımlardan biri de katı yakıtla ısınan okullarımızın doğalgaz dönüşümünü gerçekleştirmek oldu” dedi. Eğitime desteklerinin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini dile getiren Mandalı, “Gerçekleştirilen doğalgaz dönüşümü çalışması tüm ilçeye hayırlı olsun” dedi.

 

 

 

 

 

 
ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclis Aralık Ayı Olağan toplantısı dün saat 14.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı.

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI

14.00’da düzenlenen meclis toplantısına İrfan Demir, Salih Bezgin, Kenan Efeoğlu ve Ahmet Doğaç dışındaki meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı.  Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Makedonya gezisi hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Mandalı Makedonya gezisinde Debre Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalandığını dile getirdi. Saygı duruşunda bulunulması ile başlayan toplantıda gündem maddelerine geçilmeden önce dilekçesinin gündem maddelerine eklenmesi oylamaya sunuldu. Dilekçe oybirliği ile gündem maddelerine eklendi.

KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda Zabıta Müdürlüğü’nün 28.11.2013 tarih ve 1983 sayılı yazıda Kapaklı Belediye Emir ve Yasaklar Yönetmeliği ‘nde değişiklik yapılmasına dair gündem maddesinin görüşülmek üzere oybirliği ile Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantı, bir önceki toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen konuların görüşülmesi ile devam etti. Meclis, bütün konuları İmar Komisyonu’nun görüşleri doğrultusunda oybirliği ile karara bağladı.

Toplantıda son olarak İmar Planı ile ilgili meclise sunulan gündem maddeleri görüşüldü. Dilekçeler İmar Komisyonuna havale edildi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İmar Komisyonu’nun özellikle Revizyon İmar Planı konusu başta olmak üzere tüm dilekçelerle ilgili detaylı bir çalışma yapılmasını ve meclisin 25 Aralık Çarşamba günü olağan üstü toplanılmasını önerirken, öneri meclis üyeleri tarafından da mevcut oybirliği ile kabul edildi. Toplantı sonunda meclis üyelerine, Kapaklı Belediyesi ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen Makedonya gezisi hakkında hazırlanan slayt sunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI KAPAKLI'NIN İLÇE OLMASININ 1. YILI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

 

 

Değerli vatandaşlarım  ,

31.12.1985 tarihine kadar köy tüzel kişiliğine sahip olan Kapaklımız 01.01.1986 tarihinde belediye olmuştur. 07.12.2012 tarihine kadar belde statümüz devam etmiş olup bu tarihten sonra Kapaklımız ilçe ibaresini almıştır. Bu gün 08.12.2013 tarihi  itibari ile İlçe olmamızın  1 . yılını yaşamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan bir ilçe olma yolunda ,  sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkımızın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin İlçemizin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimiz olacaktır.


İlçemizi, Sizlere yakışır biçimde geliştirmek, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına herkesin yüzünün güldüğü bir İlçe oluşturmak, vatandaşlarımızın isteklerine cevap verebilmek,  problemlerine çözüm ortağı olabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.


El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle  eğitim, bilişim-teknoloji alanında,sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.


Bu duygu ve düşüncelerle  hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor ,  ilçe olmamızda emeği geçen  herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve ilçe olmamızın  1.yılını tekrar kutluyorum.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı

 
KORU SOKAKTA DERE ISLAH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi Atatürk Mahallesi Koru Sokak'ta bulunan derede ıslah çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kutu menfez yapım çalışmalarında perde betonlar tamamlandı. Kutu menfezin üst beton döküm çalışmaları sürüyor.

Dere ıslahı projesinin  tamamlanması ile ilçe içerisinden geçen dereler modern bir görünüme kavuşacak. Ayrıca ilçede, ekonomi, kaliteli eğitim, modern sağlık hizmetleri ve sosyal imkânların geliştirilmesi yönünde çalışmalarımız devam edecek. Biz belediye olarak, İlçemizin gelişmesi adına her zaman bu ve benzeri projelerin takipçisi olacağız.

Son yıllarda çok büyük ve önemli hizmetler yapmaktayız. Diğer Projelerimizi de bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Derelerimizin ıslah çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte, burada ikinci bir çalışma başlatarak dere kenarına halkımızın kullanımına yönelik sosyal içerikli bir park alanı kazandıracağız. Bu park alanında; yürüyüş  parkuru, şelale, oyun grupları, fitness spor aletleri, dinlenme yerleri, ve kamelyalar koyacağız. Güzel ilçemiz tüm hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Yüklendiğimiz sorumluluk bilinci ile vatandaşlarımız için gece gündüz çalışıyoruz.

 

 

 

 
GAZİOSMANPAŞA VE CUMHURİYET CADDESİ IŞIL IŞIL

 

Projelerini bir bir hayata geçiren Kapaklı Belediyesi, Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi aydınlatma projesi kapsamında da çalışmalarını sürdürüyor.

YÜZDE 65 TASARRUF SAĞLANACAK

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “İlçenin önemli caddelerinden olan Gaziosman Paşa Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi  daha modern görüntü kazandırmak amacıyla değişik renk ve dekoratif şekildeki aydınlatma direkleri dikiliyor. Yeni aydınlatma direkleri sayesinde hem yüzde 65 enerji tasarrufu sağlayacak hem de caddenin daha çok aydınlatılmasını sağlayacak” dedi.

KAPAKLI’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ

Göreve geldikleri günden beri başlattıkları hizmet seferberliğinde her geçen gün daha da güçlenerek Kapaklı’nın çehresini değiştirmeye devam ettiklerini ifade eden Mandalı “Bu projemizde ilçemiz girişindeki kavşağımızdan başlayarak Gaziosmanpaşa Caddesi boyunca 32 adet tekli dekoratif aydınlatma direği Yıldızkent Aile sağlık merkezi önüne kadar karşılıklı konuldu. Yine 12 adet çift taraflı dekoratif aydınlatma direği ise Cumhuriyet caddesi orta refüjünden başlayarak cadde bitimine kadar konuldu.Ayrıca Çevre düzenlemeleri ve kaldırım yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra  mevcut caddelerimizde  asfalt yol yapım çalışmalarına başlanacak” dedi.

HALK EN İYİSİNE LAYIK

Aydınlatma direklerinin; gerek İlçenin kimliğini ön plana çıkarması, gerekse İlçenin görsel olarak en önemli yerlerinden biri olması sebebiyle seçimi özenle yapılması gereken bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Mandalı “Seçim yapılırken amaca uygunluk, kullanışlılık, estetiklik, dayanıklılık, ekonomiklik ve çevre uyumluluk gibi hususlar ön plana çıkar. Bizler bunların hepsini düşünerek doğru zamanda doğru projelerle halkımızın karşısındayız. Unutmayalım ki aydınlık şehirler yaşam kalitesini arttırmaktadır. Halkımızından aldığımız güç ve hayırduaları ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımız hizmetlerin her şeyin en iyisine layıklar’’ dedi.

 
BAŞKAN YARDIMCISI SERAT '' YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR ''

 

 

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat, Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’nün Kasım Ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

MEZARLIK İÇİNDE HİZMET BİNASI YAPILDI

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Kasım Ayı içinde mezarlık içinde hizmet binası yapımını tamamladığını ifade eden Mustafa Serat, Bina içinde gasilhane, wc, depo, idare odası gibi bölümlerin yer aldığını sözlerine ekledi. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin ilçe içerisinde bozulan beton ve asfalt yolların yama ve tamirat işlerini yaptığını söyleyen Mustafa Serat, “Asfalt ve beton yol ihalesi kapsamında beton yol çalışmaları devam ediyor. Kasım Ayın’da Anı, Ak, Aksu, Yeşilova, Barbaros, Kosova, Güvercin, Çayeli, Çömlekçi, Hazer, Ertürk, Karagöz, Leylak, Akşemsettin, Şenlikoğlu, Dikilitaş, Dikici, Çimen sokaklarda, Hoca Ahmet Yesevi ve Halide Edip Adıvar Caddelerinde; Gül, Ayan sokaklarda, Anafartalar ve Mimar Sinan Caddesi ile bu caddelere bağlı sokaklarda beton yol çalışmaları tamamlandı” dedi.

İNÖNÜ MAHALLESİ’NDE ASFALT YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Asfalt yol çalışmaları kapsamında Alaaddin Caddesi ve buna bağlı sokaklarda kaba ve ince reglaj çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Mustafa Serat, “Akkoyun, Zübeyde Hanım, Şahinbey, Saimbeyli, Kılıçarslan, Altınoluk, Akoluk, Değirmen ve Necip Fazıl Sokaklarda asfalt yol çalışmaları tamamlandı. İnönü Mahallesi Cadde ve Sokaklarında asfalt yol çalışmaları tamamlandı. Beton ve asfalt yol ihalesi kapsamında eksik olan kaldırımların tamamlanması çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Faruk Ilgaz, Hoca Ahmet Yesevi, Anafartalar ve Halide Edip Adıvar Caddelerinde kaldırım çalışmaları tamamlandı. Erbay Caddesi, Demir Caddesi ve Alaaddin Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor” açıklamalarında bulundu.

SU DEPOSU TAMAMLANDI

İsmetpaşa Parkı ihalesi kapsamında Kasım Ayı’nda çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkan Yardımcısı Serat, “Su deposu tamamlandı. Amfi tiyatro oturma basamakları ile sahne kaba inşaatı, tuvalet inşaatı, çevre duvarı kazı çalışmaları, havuz kazısı ve grobeton işleri tamamlandı” dedi. Kapaklı İlçesi cadde ve sokaklarında engelli geçişlerine uygun kaldırım ihalesi çalışmaları çerçevesinde Kasım ayı içerisinde Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlandığını belirten Serat, “Volkan, Levent, Bülent Ecevit Caddeleri ve bunlara bağlı sokaklarda çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

5 ADET KANAL BAĞLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kapaklı halkından Kasım ayında kanalizasyon bağlantısı için 10 adet dilekçe müracaatı geldiğini ifade eden Mustafa Serat, “Kasım ayında 5 adet kanal bağlantısı gerçekleştirildi. Fen İşleri birimimize fosseptik çekimi için toplam 7 adet dilekçe ve telefon ile müracaatlar oldu. Bunların tamamı çekildi. Ayrıca Pınarça Köyü’nden ve Yanıkağıl Köyü’nden müracaatta bulunan vatandaşlarımızın da fosseptik kuyuları çekildi” diye konuştu.

 
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

 

Engellilerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak; aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğu olmalıdır.

Engelli olmanın bir kusur olmadığı, hepimizin engelli olma potansiyeline sahip olduğumuzu düşünerek, engellilerimizin sorunlarına ve problemlerine duyarlı olmak, onların günlük yaşam içinde her türlü aktivitelerini yerine getirebilmek amacıyla yerel yönetim olarak üzerimize düşen görevi yapmanın, yaptığımız çalışmalarla diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar , engelli kardeşlerimizin kendilerine değer verildiğini, onların her zaman yanında ve yardımcısı olmaya devam edeceğimizi bilmelerini istiyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı

 

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN KARDEŞ DEBRE BELEDİYESİNE ZİYARET

 

 

Kapaklı Belediyesi, 30 kişilik heyetle Makedonya’ya gitti. Belediye çalışanları ile aralarında Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası üyelerinin ve iş adamlarının da bulunduğu dört gün sürecek gezi ve temaslar çerçevesinde Makedonya’ya gitti.

Kapaklı Belediyesi, kardeş Debre Belediyesi’ni ziyaret amacıyla 30 kişilik gurupla Makedonya’ya hareket etti. Aralarında Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası üyeleri ve iş adamları, Kapaklı Çok Programlı Lisesi Öğretmenleri ve belediye çalışanlarının yer aldığı 30 kişilik gurup önceki gün saat 23.50’de, Kapaklı Belediyesi önünden hareket eden gurup 4 Aralık tarihinde Makedonya’dan ayrılacak.

Makedonya’ya hareket öncesinde konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yolculuğa katılanlara gezi hakkında bilgiler verdi. Mandalı, “Atatürk’ün okuduğu liseyi de gezinizde ziyaret etme imkânınız olacak. Makedonya’nın her karışında Osmanlı’nın kokusunu almak mümkündür. Kalacağınız otel kaplıcalarıyla ünlü. Yolculuğunuz sadece belediye çalışmalarıyla alakalı değil. Heyetin içerisinde 15 iş adamımız da bulunuyor. Ticaret konusunda iki ilçe arasında neler yapılabileceği hakkında iş adamlarımızın izlenimleri olacaktır. Bu geziden ÇTSO üyeleri ve iş adamlarımızın ziyadesiyle faydalanacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Geziye katılan gurubun, Atatürk’ün babasının evini de ziyaret edeceğini sözlerine ekleyen Mandalı, “Selanik, hem Makedonya hem de Yunanistan’ın eşit şekilde var olduğu bir şehirdir. Orada bulunan Atatürk’ün babasının evi Başbakanımız tarafından restero edilmiştir. Debre Belediyesi ile bizim belediyemiz arasındaki kardeşlik protokolü aynı şekilde bizim Çok Programlı Lisemizle Debre Zdravko Cockovski Lisesi arasında da mevcuttur.  Bu gezinize ben de iki gün gecikmeli olarak katılacağım.  Ticari kardeşliğimizi pekiştirmek adına düzenlediğimiz bu gezinin, beklentilerimizi karşılayacak nitelikte verimli geçmesini diliyorum. Her yönüyle ülkemizin refahı yakalamış bir ülke olması yönünde çalışmalarımız devam edecek. Ortadoğu ülkeleri gibi, kullanılan ülke olmamak için daha çok çalışmak zorundayız. Türkiye bu güne kadar o duruma düşmediği gibi bundan sonra da düşmeyecektir. Çünkü Türkiye çok güçlü bir ülkedir” diye konuştu.

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN ENGELLİLER GECESİ

 

Kapaklı Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla önceki akşam Golden Palas Otel’de program düzenlendi.

Saat 19.00’da düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’de nüfusun yüzde 12’sinin engelli olduğunu, bunun da sekiz buçuk milyon insana tekabül ettiğini ifade ederek “Bizim amacımız sayısı asla göz ardı edilmeyecek olan engelli insanları sosyal, kültürel ve eğitim konularında herkesle eşit statüye taşımak ve onlara istihdam oluşturmaktır” dedi.

Boyraz, engellilerin çoğunun evinde hapis hayatı yaşadığını, anne babalarınsa bu insanlara gönüllü gardiyanlık yaptığını ifade ederek “Köy, kasaba, kent olmak kaydıyla yerel ve genel siyasetçilerimizle el ele vererek trafik, iş kazası, açlık gibi nedenlerden dolayı zor şartlar altında yaşayan engelli insanlarımıza hayata dair her konuda yardımcı olmaya, onları hayat bağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da programda yaptığı konuşmada bedensel engelli olmanın bir takdir olduğunu, engelli olmayı hiç kimsenin istemediğini ifade ederek “Asıl engel,  düşünce engelidir. Her ne kadarda bu konuya temas etmek istemesem de her konu düşünce engeline çıkıyor. Birçok insan yaşam hakkından yoksun olarak hayatına devam ediyor. Engellilerin halini anlamak için gözlerimiz birkaç dakika kapatmamız kâfidir. Onların ne sıkıntılar yaşadığını fevkalade anlamış oluruz. Yani engelli kardeşlerimizin halini anlamak için engelli olmaya gerek yok” dedi.

Mandalı, her engellinin aynı imkân ve aynı hayat şartlarına sahip olmadığını ifade ederek “Yaşam standartları iyi olanlar bir nebzede olsa hayata tutunmaya çalışıyorlar. Ama yaşam standardı iyi olmayan bir engelli yol boyunca giderken birçok meraklı bakış belki canını acıtıyor. Hepimiz unutuyoruz yarının neler getireceğini. Bundan bi haber yaşıyoruz. Bu güzel yaşanası yeryüzünde, engellileri neden daha bir engelli konumuna düşürüyoruz. Oysa zaman akıp geçiyor, geriye dönüp baktığımızda elimizde ne kalıyor?” dedi. “Engellilere birer engel daha koymayalım” çağrısında bulunan Mandalı “Ve yaşamlarını sürdürmeleri için yardımcı olalım” dedi.

Mandalı, engelliliğin önlenmesi,  engellilerin sağlık, eğitim, iyileştirme, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümü ile her bakımdan gelişmelerini ve önlerindeki engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri alarak topluma katılmalarını sağlamaya ve bu hizmetlerin koordinasyonu için gerekli düzenlemeleri yapmaya gayret ettiklerini kaydetti. Bu amaçla ilçedeki kaldırımları engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği şekilde yaptıklarını söyleyen Mandalı “Diğer sosyal alanlarımızı da onların yararlanabileceği şekilde tasarlıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebilmek maksadıyla bugüne kadar 140'a yakın akülü ve manüel tekerlekli sandalye ve bununla beraber işitme cihazı, okuma cihazı, elektrikli hasta karyolası, elektro optik cihazı ve çeşitli ortopedik cihaz yardımında bulunarak onların engellerini ortadan kaldırmaya çalıştık” dedi. Mandalı, bundan sonra da çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube başkanı ve yönetim kurulu ile sık sık bir araya geldiğini ifade ederek “Onların isteklerini ve neler yapabileceğimizi sürekli konuşuyoruz” dedi. Hacılar çeşmesi projesinde engelliler için bir yaşam evi yapacaklarını söyleyen Mandalı “Bu projemiz şu an devam ediyor. Bunun dışında eğer bize nasip olursa bir engelli merkezi yapacağız ve bu merkezi Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesine tahsis edeceğiz. Burada engelli vatandaşlarımızın sık sık bir araya gelerek sorunlarına çözüm bulacağına inanıyoruz. Bu projelerimiz ve hizmetlerimiz devam ettiği sürece, engelli vatandaşlarımız da dahil herkes üzerine düşeni yaptığı sürece engellerimiz daha da azalacak” dedi.

Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu da Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu da engelli vatandaşların diğer insanlarla aynı şartlara sahip olmasının eşitlik ilkesinin bir gereği olduğunu ifade ederek “Kamu veya özel fiziki her türlü engelin kaldırılması ve istihdam oluşturarak engelli insanlarımızın ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamamız gerekmektedir. Onların mutlu olması bizim görevimizdir. Bir ülkenin gelişmesi kadın, engelli ve eğitime verdiği değerle ölçülür. Hepimiz birer engelli adayıyız. Hiçbir engelli, engelli olmayı istememiştir” dedi. Kuzulu, kaymakam olarak bu konuda daha çok hassas olacağına ve onları destekleyenlere de elinden gelen yardımı yapacağına söz verdi.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve engelleri hep birlikte aşmak amacıyla düzenlenen programı organize edenlere teşekkür ederek “Bu güzelim programı düzenleyen Kapaklı Belediye Başkanı ve Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, Çerkezköy Şube Başkanı Ali Karaca ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir de dünya şampiyonumuz var. Burcu Dağ.  01-07 Kasım günleri arasında Taylant’da yapılan Dünya Okçuluk şampiyonasında rekor kıran bir engelli kardeşimiz. Gösterdiği başarı onu dünya şampiyonluğuna taşıdı.  Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Dünya Okçuluk Şampiyonu Burcu Dağ da isteyince insanın başaramayacağı bir şeyin olmadığını vurgulayarak “150 olan dünya rekorunu 154 ile kırarak dünya şampiyonu oldum. Bu güne kadar iki madalya kazandım. Bunlardan biri ferdi madalyadır. Bundan sonraki hedefim 2016 yılında RIO’da yapılacak olan olimpiyatlara katılarak ülkemi temsil etmektir” dedi. Dünya Engelliler Kutlama Programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı İlçe emniyet Müdürü Mustafa kayaoğlu, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Adem Tuncel, AK Parti kapaklı İlçe başkanı Ali Osman Orhan, kapaklı belediye Başkanı İrfan Mandalı, TSD Başkanı Şükrü Poyraz, TSD Kapaklı Şubesi başkanı Ali Karaca, Engelli aileleri ve engelli vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından program canlı müzik eşliğinde ilerleyen saatlere kadar devam etti.

 


 
İRFAN FATMA MANDALI İLKÖĞRETİM OKULUNDA KİTAP OKUMA PROJESİ START ALDI

 

Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu’nda 300 velinin katılımıyla düzenlenecek olan ‘Okuma’ projesi, dün gerçekleştirilen törenle start aldı.

ELİNDE AVUCUNDA NE VARSA BU OKUL İÇİN HARCADI

Sponsorluğunu Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yaptığı, “İFM Velileri Okuyor, Okuyan Kazanıyor” projesi uygulamaya konuldu. Dün saat 13.00’da okulun etkinlikler salonunda öğretmen, öğrenci ve velilerin bir araya geldiği okuma kampanyasında konuşan Başkan İrfan Mandalı, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Mandalı, “Kapaklı’nın göç alması nedeni ile gelecekte okula ihtiyacı olduğunu gözlemledik. Eşim elinde avucunda ne varsa bu okul için harcadı. Onun harcamalarına ben de ilave ederek okulumuzu hizmete açtık” dedi.

100 SORU SORULACAK

“İFM Velileri Okuyor, Okuyan Kazanıyor” projesinde ilk 10’a girenlere ev gereçleri hediye edileceğini sözlerine ekleyen Başkan Mandalı, projede birinci seçilene, evininin ihtiyaçlarına göre hediye verileceğini, bu hediyelerin buzdolabı, çamaşır makinesi gibi dayanıklı tüketim malları olacağını söyledi. Velilere proje çerçevesinde okumaları için “Çocuklara Söz Geçirme Sanatı, İnsan Ne İle Yaşar, Okul Evde Başlar, Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Çocuklar Mutsuz ve Başarısız Olmamalı ve Küçük Şeyler adlı kitaplar dağıtıldı. Her hafta değiştirilecek olan kitaplar böylelikle her katılımcı tarafından okunmuş olacak. 1 Mart’ta yapılacak olan sınavda okuyucu velilere çoktan seçmeli yüz soru sorularak sınav yapılacak” ifadelerini kullandı.

 


 
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

 

24 Kasım Öğretrmenler Günü Kapaklı’da da düzenlenen törenle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı dün saat 13.30’da Belediye Binası önünde bulunan Atatürk anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Atatürk Anıtı’na sunuldu. Program Kapaklı Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda saat 14.00’da başlayan törenle devam etti. Programa Kapaklı Kurucu Kaymakamı Aslı Aynaağlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı Emniyet Müdürü Mustafa Kayaoğlu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Aday Adayları, Okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda daha sonra Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü ile alakalı mesajı okundu.

Sınıf öğretmeni Hülya Kağış’ın mesleğe yeni atanan öğretmenler adına yaptığı konuşmanın ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel gerçekleştirdi. Eğitimin ana unsurunun öğretmenler olduğunu ifade eden Yüksel, “Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Bu nedenle öğretmenlere büyük sorumluluklar düşmektedir. İster öğrenci olsun, ister veli olsun, kalbine giremedğiniz insanın beynine asla giremezsiniz. İnsan ve eğitim camiası olarak ana temamız sevgi temelli iletişimdir” dedi.

Son yıllarda ‘Değerler Eğitimi’ kavramının eğitim sistemlerinde ön plana çıktığını ifade eden Suat Yüksel, “Öğretim kurumlarının temel işlevi çalışmacı dünya bireyleri değil, bilim ve medeniyetin, insanlığın huzur ve mutluluğuna hizmet eden bireyler yetiştirmeye öncülük etmektir” dedi. Konuşmasında emekli öğretmenlere de seslenen Yüksel, “Sizler bizlere göre daha zor şartlarda çalıştınız. Anadolu’nun ücra köylerinde ilgisiz, çaresiz, eğitimsiz çocuklar kalmaması için onlara ömrünüzü, sevginizi verdiniz. Hizmetlerinizden dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel’in konuşmasının ardından mesleğe yeni atanan öğretmenler Türk Bayaklarının üzerine ellerini koyarak yemin ettiler. Günümüzde ülkelerin geleceğini genç nesillere verilen eğitimin naşarısının belirlediğine dikkat çekerek konuşmasına başlayan İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, “Eğitimin başarıya ulaşmasının temelinde öğretmen yatar. Bu bakımdan öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen geleceğini tayin eden yüce bir meslektir. Bir toplum eğitimcisine ne kdar önem verirse geleceğine de o kadar güvenle bakar” dedi. Öğretmenlerin kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu yaşadığını kaydeden Kuzulu, “Yarınımız sizlere emanettir. Sizler kültür mihmandarısınız” ifadelerini kullandı.

Millet bilincini yaşatabilmek için gençlere milli kültür ve milli değerleri aktarmak gerektiğinin altını çizen Kaymakam Kuzulu, “Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış bir gençlik istiyoruz sizden. 24 Kasımların ileriki yıllarda öğretmenlerimizin tüm sorunlarının çözümlendiği bir gelecek getirmesini temeni ediyorum. Ebediyete göçmüş, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimize Allah’tah rahmet diliyorum. Tüm öğretmnelerimizin de gününü kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından devam eden programda 24 Kasım Öğretmenler Günü konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kompozisyon yarışmasında ilçe 1’incisi olan Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencisi Arif Erdoğan’a ödülünü ilçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu verdi. Şiir yarışmasında ilçe 1’incisi olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Ceyda Akdoğan ödülünü Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu’nun elinden alırken, Resim yarışmasında 1’inci olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Sumru Subaşı ise ödülünü Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın elinden aldı. Kapaklı Belediyesi tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programı, öğrencilerin okuduğu şiirler ve sergiledikleri halkoyunları performansı ile son buldu.

 
Diğer Makaleler...

Arama

isbasvuruformu.gif

neczane.gif

Anketler

Belediyemizin faaliyetlerinden nasıl haberdar oluyorsunuz?