KAPAKLI ANADOLU LİSESİ YÖNETİMİNDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET

 

 

İlçemiz  Kapaklı Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Türk ve Müdür Yardımcısı Yıldız Ersoy, Başkanımız İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın eğitime verdiği destek dolayısıyla kendisine teşekkür eden Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Türk, bundan sonraki dönemlerde de aynı desteği beklediklerini söyledi. Ziyaret sırasında konuşan Başkan Mandalı ise eğitime her zaman destek verdiklerini, bundan sonrada aynı şekilde desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

 
BELEDİYEMİZDE ÇALIŞAN STAJER ÖĞRENCİLERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI

 

 

Belediye Başkanımız İrfan Mandalı Belediyemiz bünyesinde Staj gören öğrencilerimiz ile toplantı yaptı.

Belediyemizde aynı anda farklı birimlerde görevli 30 stajyer öğrencinin görev yaptığını belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı Stajın eğitimin pratiğe ve tecrübeye dönüşmesi ile geleceğe yön vermesi açısından çok önemli olduğuna vurgu yaptı.


Başkan Mandalı ayrıca , “Bir insanın bilmesi kadar kendisini yetiştirmesi de önemlidir. Bu bağlamda, yaptığı meslekle ve işindeki başarısıyla önemsenmesi çok önemlidir. Bunun için güvende gereklidir. Güven mutlaka olmalı ama, tabii ki kontrolde olmalı. Biz bu esasla çalışıyoruz. Bundan sonraki eğitim ve iş hayatınızda da başarılar diliyorum '' dedi

 
KAPAKLI ORDULULAR DERNEĞİ BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

 


Kapaklı Ordulular Derneği yeni başkanı Sayın Süleyman Doğan ve Yönetim kurulu üyeleri Başkanımızı makamında  ziyaret ederek , derneklere verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular. '' Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mandalı '' Yeni dernek başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize yeni  görevlerinde tekrar başarılar diliyorum.'' dedi.

 
İLÇEMİZDEKİ ECZACILARIMIZ BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ

 

 

İlçemizdeki Eczacılarımız Başkanımızı Makamında ziyaret etti.

Son yıllarda hızla yenilenen ve ilerleyen sağlık sektörünün temel taşlarından olan eczacıların rolü, vazgeçilmezliği ve toplumun içindeki yerinin giderek güçlendiğini vurgulayan Başkan Mandalı; “ Eczacılarımız, ülkenin her köşesinde, gece gündüz demeden insanların sağlığı için verdikleri hizmet ile her türlü övgüyü hak ediyor. Sağlık sektörünün önemli bir unsuru olan ilacın, üretimini ve vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, kendini tüm insanlığın sağlığını düşünmeye adayan, sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan eczacılığı, özveri ve gayret içerisinde sürdürmekte olan tüm eczacılarımıza şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

 
PASAPORT BÜRO AMİRLİĞİ İLÇEMİZDE HİZMETE BAŞLADI

 


Kapaklı’nın ilçe olmasının ardından kamu kurum ve kuruluşları faaliyetlerine başlarken, İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde de Pasaport Büro Amirliği hizmete başladı. Konu hakkında açıklama yapan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, Kapaklı’da ikamet eden vatandaşların Çerkezköy’e gitmelerine gerek kalmadan Emniyet Müdürlüğünün ikinci katında bulunan pasaport Büro Amirliğinde işlemlerini yapabileceklerini ifade etti.

PAZARTESİ GÜNÜ İTİBARİYLE HİZMETE BAŞLADI

Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Pasaport Büro Amirliği hizmete başladı. Konu hakkında açıklama yapan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, “Pazartesi günü itibariyle Pasaport büro amirliği emniyet binamızın ikinci katında hizmet vermeye başladı. Kapaklı’ da ikamet eden vatandaşlarımızın umuma mahsus pasaport işlemleri artık yapılabilecek. Pasaport Büro Amirliğimize şu ana kadar 3 vatandaşımız gelerek işlemlerini yaptırdılar” dedi.

PASAPORT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Pasaport için gerekli evraklar hakkında da bilgi veren Emniyet Müdürü Barın, “Pasaport için gerekli belgeler nüfus cüzdanı, iki adet biometrik fotoğraf, eski pasaport varsa getirilecek ve harç ile cüzdan bedeli. Harç ve cüzdan bedellerini vatandaşlarımız tüm bankalara yatırabiliyorlar. Pasaport ücretlerinde ise bir yıllık 154 TL, 2 yıllık 224.40 TL, 3 yıllık 325.50 TL ve 3-10 yıl arasında ki pasaport bedeli ise 505 TL olarak alınıyor. Pasaport cüzdan bedeli olarak da 82.50 TL harç bedeli alınıyor” açıklamasında bulundu.

 
KAPAKLI FOTOĞRAF KULUBÜ KURULDU

 

Fotoğrafa sanat gözü ile bakan, bu konuda kendini geliştirip daha ileri noktalara gelmek, sosyal ilişkilerini geliştirmek isteyen kişileri bir çatı altında toplayarak gelişimlerine uygun ortam sağlamak, yaşadığımız bölgenin kültürel sosyal ve fiziki yapısını tanıtıp belgelemek, projeler üretip uygulamak, eğitim faaliyetleri yapmak amacıyla 01 Ocak 2015 tarihinde sosyal medya üzerinden Kapaklı Fotoğraf Kulübü (KFK) kurulmuştur.

Kapaklı Fotoğraf Kulübü olarak tamamı ücretsiz olarak Fotoğraf Eğitimleri, Fotoğraf Sonrası Düzenleme İşlemleri ve daha birçok konuda eğitimler düzenleyeceğiz. Bölgemizin ve ülkemizin farklı kültürlerini tanımak ve fotoğraflamak üzere geziler tertip ederek , farklı kategorilerde fotoğraf yarışmaları düzenleyip sürpriz ödüller vereceğiz.

Sizleri de Kapaklı Fotoğraf Kulübümüzde görmek istiyoruz. Tek yapmanız gereken , Sosyal ağlarımızdan bizleri takip etmek ve düzenlediğimiz toplantılara katılmak.

Saygılarımızla

Kapaklı Fotoğraf Kulübü [KFK]

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

www.facebook.com/groups/kapaklifk

www.twitter.com/kapaklifk

www.instagram.com/kapaklifk

 
KAPAKLI KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

 

 

İlçemiz Kaymakamlığı ve Belediyemiz tarafından organize edilen Okullar arası Satranç Turnuvası Cumartesi ve Pazar günü oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı.


Cumartesi günü Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda başlayan turnuvaya Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi İlhan Çetinkaya ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, minik sporcuları zamanlarını iyi kullanmaları ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. Turnuvanın açılış hamlesini de Kaymakam Gürbüz yaptı.

12 HAKEM GÖREV YAPTI

Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’ün çocukları Ataberk ve Göktürk’ün de yarıştığı turnuvaya 7-8 yaş erkekler kategorisinde 41, 9-10 yaş erkekler kategorisinde 52, 11-12 yaş erkekler kategorisinde 29, 13-14-15 yaş erkekler kategorisinde 33 ve kızlar kategorisinde de 49 olmak üzere toplam 204 sporcu katıldı. Aralarında Satranç İl Temsilcisi Baş Hakem Mehmet Vardar’ın hazır bulunduğu turnuvada Mehmet Vardar, Remzi Yakut, Murat Bektaş, Nejdet Dizman, Sencer Sancaktar, İlyas Saldıran, Mehmet Sah, İbrahim Yücetürk, Mehmet Süngü, Ahmet Canakay, Nihat Özsoy görev yaptı.

KATILIM YOĞUNDU

İki gün boyunca oynanan karşılaşmaların ardından dün saat 15.30’da ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreni öncesinde Çorlu’lu satranç hakemi Nejdet Dizman ile satranç karşılaşması yapan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz rakibini mat etmesini bildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Satranç İl Temsilcisi Baş Hakem Mehmet Vardar konuşma gerçekleştirdi. İki gün boyunca süren turnuvada destekleri olanlara, mücadele eden sporculara ve kendilerine yalnız bırakmayan velilerine teşekkür eden Vardar “ Uzun zamandan beri en büyük katılımlı turnuvayı gerçekleştirdik. Oyuncularımız beş ve altı tur üzerinden yarıştılar. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“KAPAKLIYI ÖNEMSİYORUZ”

Kapaklıyı çok önemsediklerini kaydeden Vardar “ Daha önce Çorlu ve Çerkezköy’de üst düzey turnuva düzenledik. Toplam 39 UKD sporcumuzda turnuvada ter döktü. Düzenli bir turnuvaya yapmak amacımızdır. Satranç kültürünü sporcularımıza ve ailelerine vermek istedik. Kapaklı’da çocuk ligi 14-15 Şubat tarihlerinde Kapaklı Çok Programlı Lisesi’nde gerçekleştirilecek ve toplam 17 takım mücadele edecek. Türkiye Küçükler şampiyonamız 25 Ocak’ta Antalya’da başlayacak. Kapaklı’dan da üç sporcumuz bu turnuvada mücadele edecek” diye konuştu.

“SATRANÇ AKIL OYUNUDUR”

Vardar konuşmasının ardından Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant’a günün anısına federasyonun satranç takımını hediye etti. Ödül törenin ardından konuşan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz “ İki gün boyunca sabırlı bir şekilde turnuvanın tamamlanmasını beklediler. Satranç akıl oyunlarının en büyüdür. Piyon gelip piyon gitmemek gerekiyor. Şah ve vezir olmak için mücadele etmek gerekiyor. Satranç’a hakim olan etrafına ve hayatına da hakim olur. Ben satranç’ı masa sporu olarak görmüyorum. Dereceye giren sporcularımızı kutluyorum, derece giremeyen öğrencilerimiz ise diğer turnuvalara daha iyi çalışarak azimle başarı elde ederler” dedi.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

7-8 yaş kategorisinde Kızlar’da Sude Savcıoğlu, Erkekler kategorisinde Akın Demirkol, 9-10 yaş kızlarda Hilal İçen, Erkeklerde Muhammed Emre Akdaş, 11-12 yaş kategorisinde kızlarda Harünnisa Bilen, erkeklerde Muhammed Nurkan Şişmanoğlu, 13-14-15-16 yaş kategorisinde kızlarda Minel Bahtiyar ve erkeklerde Utku Erünsal üçüncü oldular. Sporculara ödülleri ise Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen tarafından verildi. 7-8 yaş grubunda kızlarda ikinci olan Hatice Başoğlu, erkeklerde Barış Canpolat, 9-10 yaş grubunda ikinci olan Asiye Avcı, erkeklerde Yunus Yılmaz, 11-12 yaş grubunda ikinci olan Melisa Baysal, erkeklerde Burak Göç, 13-14-15-16 yaş grubunda ikinci olan Şube Gündoğdu ve Mert Sabri Kasap’a ise ödülleri Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu tarafından verildi.

ŞAMPİYONLARA ÖDÜLLERİ KAYMAKAM VERDİ

Turnuvada rakiplerini mağlup ederek şampiyon olan  7-8 yaş grubu kızlarda Hilal Yalvaç’a, erkeklerde Cemal Yusuf Girgin’e, 9-10 yaş grubu kızlarda Tuğba Avcı’ya, erkeklerde Berk Altay’a, 11-12 yaş grubu kızlarda Semanur Yörük’e, erkeklerde Emircan Teke’ye ,13-14-15-16 yaş grubunda Neslihan Akgül’e ve erkeklerde Yiğit Dilaver’e ödülleri Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz tarafından verildi.


 
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ BAŞKANIMIZIN MESAJI

 

 

Gazetecilik, kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı olmadan haber peşinde koşarak, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer taraftan vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren fedakârca icra edilen bir meslektir. Çekilen maddi sıkıntılara göğüs germesini bilen yerel basınımızı emeklerinden dolayı alkışlamak gerekir.

Basın mensuplarının, çalışma şartlarını iyileştirmek ve kamuoyu adına etik kurallar içerisinde yaptıkları görevlerinde onlara destek vermek hepimizin görevidir. Bu düşüncelerle ilkeli, tarafsız ve güvenilir yayınlarıyla kamuoyunun sesi olan tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
KAPAKLI BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

 

 

Kapaklıda özellikle son bir haftadır etkisini gösteren soğuk ve yoğun kar yağışının ardından yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına, ilçe genelindeki belirlenmiş beslenme noktalarında Kapaklı  Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü  ekipleri tarafından kuru mama dağıtımı gerçekleştirilerek beslenmelerine yardımcı olunuyor. Kapaklı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri periyodik aralıklarla önceden belirlenen alanlarda sokak hayvanlarını besliyor.

 

 
VEREM SAVAŞ HAFTASINDA KONFERANS VERİLDİ

 

 

Belediyemiz  Sağlık işleri Müdürlüğümüz tarafında Verem Savaş Haftası nedeniyle Konferans düzenlendi. Verem hastalığının anlatıldığı Konferansta  konuşan Dr. Ersin Durmuş, “Ülkemizde verem ilaçları verem birimlerinde ücretsiz olarak verilmektedir. Hastalık, dört veya beş ilaçla 6-9 ay süre ile tedavi verilmektedir.”dedi.

BULAŞICI BİR HASTALIK

Belediyemiz Meclis Toplantı Saloununda  ‘Verem Sağlığı’ konulu Konferansa Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Yıldıran, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Fahrettin Gür, İnönü Mahallesi Muhtarı Sabahattin Mandalı, Kapaklı Belediyesi birim amirleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan İlçe Toplum Sağlığı Merkezi doktorlarından Dr.Ersin Durmuş, “Halk arasında ‘ince hastalık’ diye de bilinen Verem Hastalığı’nın diğer adı Tüberküloz’dur. Verem hastalığı verem mikrobunun solunum yolu ile alınmasıyla oluşan bulaşıcı bir hastalıktır” dedi.

HER YIL 1,5 MİLYON İNSAN VEREMDEN ÖLÜYOR

Verem Hastalığı’nın dünyada ve ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna dikkat çeken Dr. Ersin Durmuş, “Dünyada her yıl yaklaşık 1,5 milyon insan veremden ölmektedir. Dünya nüfusunun üçte birinin vücuduna verem mikrobu yerleşmiştir. Bunların yüzde 10’unun yaşamlarının bir döneminde verem hastası olma ihtimali vardır” açıklamalarında bulundu.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Türkiye’de 2005 yılında 20 bin 535 olan Verem Hastası sayısının 2013 itibari ile 13 bin 409’a düştüğüne dikkat çeken Dr. Durmuş, “Verem mikrobu, güneş görmeyen ortamlarda havada uzun süre canlı kalabilir. Güneşten gelen ultraviyole ışınları verem mikrobunu kısa sürede öldürür. Verem, tedavi görmemiş veya düzenli tedavi görmeyen hastaların aksırma, öksürme ve  konuşmaları sırasında havaya yayılan mikropların solunum yoluyla alınması ile bulaşır. Hastalığın belirtileri ise şunlardır: 2-3 haftadan uzun süren öksürük, ateş, gece terlemesi, iştahsızlık, kilo kaybı, yorgunluk, halsizlik, balgam çıkarma, kan tükürme, nefes darlığı, göğüs ve sırt ağrısı.

TEDAVİSİ ÜCRETSİZ

Bugün var olan ilaçlarla verem hastalarının hemen hepsinin başarı ile tedavi edilebildiğini dile getiren Dr. Ersin Durmuş, “Hastalığın tedavisi ücretsizdir. Ülkemizde verem ilaçları verem birimlerinde ücretsiz olarak verilmektedir. Hastalık, dört veya beş ilaçla 6-9 ay süre ile tedavi verilmektedir. İlaçların düzenli kullanılması esastır. İlaçların bir gün bile aksatılmaması gereklidir.” ifadelerini kullandı.

 

 
HAFTA SONU TATİL RUHSATI VE İLAN REKLAM VERGİLERİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

 

 

İlçemizde  hafta sonu çalışan işyeri sahiplerinin hafta tatil ruhsatı alabilmesi , ve ilan ve reklam vergileri ödemeleri  için başvurular başladı.

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü;

Kapaklıda  hafta sonu çalışan işyeri sahiplerinin hafta tatil ruhsatı alabilmesi adına duyuru yayınladı.394. Sayılı kanunun 4. ve 8. maddelerine istinaden pazar günleri çalışmak isteyen işyerlerinin belediyemizden  hafta tatil ruhsatı almaları gerekmektedir.02.01.2015 - 31.01.2015 tarihleri arasında Belediyemiz Kapaklı Zabıta Müdürlüğüne  müracaat etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca 2464 Sayılı Belediye gelirleri kanunu Madde 12. ve Madde 13'e istinaden '' Belediye sınırları ile mücavir alanları içinde yapılan her türlü ilan ve reklam  , ilan ve reklam vergisine tabidir. İlan ve reklam işlerini mutat meslek olarak ifa edenler, başkaları adına yaptıkları ilan ve reklamlara ait vergileri mükellefler adına ilgili belediyeye yatırmaktan sorumludurlar.'' bu doğrultuda ilan ve reklam vergilerini  Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne 02.01.2015 - 31.01.2015 tarihleri arasında ödemelerini yapmaları ilanen duyurulur.

BEYANNAME FORUMLARI İÇİN ;

HAFTA TATİL RUHSATI BEYANNAME FORMU ( TIKLAYINIZ )

İLAN VE REKLAM VERGİSİ BEYANNAME FORMU ( TIKLAYINIZ )

 

 

 
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

 

 
KARAAĞAÇ MAHALLEMİZDE MUHTARLIK SEÇİMLER İÇİN LİSTELER ASKIYA ÇIKARILDI

 

 

Belediyemiz Meclisi’nce 4 mahalleye bölünmesi yönünde karar alınan Karaağaç Mahallemizde 8 Mart 2015 tarihinde yapılacak muhtarlık seçimleri öncesi listeler askıya çıkartıldı.

ZİRAAT ODASI KURULACAK

Kapaklı’da Ziraat Odası kurulabilmesi için 4 mahalleye bölünen Karaağaç’ta 8 Mart’ta yapılacak olan Mahalle Muhtarlıkları seçimleri öncesinde Seçmen Askı Listeleri, Karaağaç Mahallesi Muhtarlık Binası’nda askıya çıkarıldı.

LİSTELER ASKIYA ÇIKARILDI

Kazım Karabekir Mahallesi’nde bin 177, Fatih Mahallesi’nde 2 bin 248 ve Mimar Sinan Mahallesi’nde de bin 478 seçmenin oy kullanacağına dikkat çeken Karaağaç Mahalle Muhtarı Cengiz, “Seçimler, yeni oluşturulan 3 yeni mahallemizde gerçekleştirilecek. Seçmen askı listeleri dün itibari ile muhtarlık binamızda askıya çıkarıldığını '' ifade etti.

 

 
2014 YILINDA 643 NİKAH İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediyesi Evlendirme Memurluğundan alınan bilgilere göre geçtiğimiz yıl 643 nikah işleminin gerçekleştiği belirtilirken, yabancı uyruklu olarak da 12 çiftin nikah akdinin yapıldığı ifade edildi.

12 YABANCI UYRUKLUNUN NİKAHI KIYILDI

Kapaklı Belediyesi Evlendirme Memurluğu 2014 yılında kıyılan nikahlar hakkında açıklama yaptı. 2014 Yılında Kapaklı Belediyesi Evlendirme memurluğunda toplam 643 adet nikah kıyılırken, Toplam 22 adet izin belgesi düzenlen. 12 Adet yabancı uyruklunun da nikah işlemi gerçekleştirildi.

AY AY NİKAH KIYMA İŞLEMLERİ

Evlendirme memurluğu tarafından Ocak ayında 20 nikah, Şubat ayında 26 nikah, Mart ayında 32 nikah , 1 izin belgesi, Nisan ayında 75 nikah, Mayıs ayında 71 nikah ve 1 izin belgesi, Haziran ayında 88 nikah ve 2 izin belgesi, Temmuz ayında 38 nikah ve 1 izin belgesi, Ağustos ayında 92 nikah ve 2 izin belgesi, Eylül ayında 66 nikah ve 2 izin belgesi, Ekim ayında 50 nikah ve 2 izin belgesi, Kasım ayında 48 nikah ve 1 izin belgesi ve Aralık ayında da 37 nikah işleminin gerçekleştirildiği ifade edildi.

 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNÜN ARALIK AYI FAALİYETLERİ AÇIKLANDI

 

 

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Ahmet Akkuş tarafından Aralık ayına ait faaliyet raporu açıklandı. Akkuş yaptığı açıklamada, “İlçemizde 14 adet vatandaşımızın defin işlemleri gerçekleştirilmiştir. Aralık ayı içerisinde menşe şahadetnamesi verilmemiştir. İlçe Tarım Müdürlüğü, SGK ve Emniyet Müdürlüğü aylık verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları ve çizelgeleri gönderildi” dedi.


FAALİYET RAPORU AÇIKLANDI

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Aralık ayına ait faaliyet raporu açıklandı. Zabıta Müdür Vekili Ahmet Akkuş tarafından yapılan açıklamada, “Aralık ayı içerisinde Sıhhi Müessese de 8 adet iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı verildi. Gayri Sıhhi Müessese : 5 adet iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı ve umuma açık 1 adet iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı verildi. İcra Müdürlüğü , Belediye ve diğer kurumlardan 11 adet gelen ilanlar tutanak altına alınmış ve 18 adet hoparlör ilan zabıt varakaları düzenlenmiş ve teslim edilmiştir” diye konuştu.

14 ADET DEFİN İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ruhsat verilen işletmelerin kontrolünün yapıldığını sözlerine ekleyen Akkuş, “ilçemizde 14 adet vatandaşımızın defin işlemleri gerçekleştirilmiştir. Aralık ayı içerisinde menşe şahadetnamesi verilmemiştir. İlçe Tarım Müdürlüğü, SGK ve Emniyet Müdürlüğü aylık verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları ve çizelgeleri gönderilmiştir. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine verilecek işyeri ruhsatların emniyet müdürlüğüne kontrol (emniyet ve asayiş) yazıları yazıldı” açıklamasında bulundu.

GELEN DİLEKÇELERE CEVAPLARI VERİLDİ

Özürlü ve tedavi gören yoksul ailelerin hastane nakil işlemlerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Ahmet Akkuş, “68 kişi Edirne’ye, 70 kişi İstanbul’a ve 80 kişi Tekirdağ’ a gönderildi. (Toplum sağlığı tarafından ketem e giden vatandaşlar) Yapılan sosyal faaliyet ve etkinliklerde zabıta ekipleri hazır bulunmuştur. Zabıta müdürlüğünce Aralık ayında gelen evrak 255 adet, giden evrak 167 adet ve resmi yazı ile dilekçe kayıt altına alınmıştır. Gelen dilekçeler hakkında söz konusu olay yerinde işlem (cezai işlem)yapılmış ve kişilere cevapları verilmiştir” dedi.

KİŞİLERE TEBLİGATLARI YAPILDI

Akkuş konuşmasının devamında ise şöyle devam etti; “Aralık ayı içerisinde 8 adet zabıt varakası düzenlenmiştir. 1 adet  idari yaptırım karar tutanağı düzenlenmiş, resmi kurumlardan gelen yazıların işlemleri yapılmış ve cevapları yazılmıştır. Zabıta ekibimiz tüm birimlerden görev yardımı istendiği taktirde yardımcı olmaktadır. Zabıta ekibimiz Aralık ayı içerisindeki hafta içi nöbetlerini ve cumartesi pazar günü nöbetlerini düzenli bir şekilde yerine getirmektedir. Emniyet müdürlüğünden gelen ve zabıta ekiplerince tutulan tutanaklara zabıt varakası düzenlenip cezai işlemleri encümene havale edilmiştir. Cezaların ve mühürlenen işyerlerinin kişilere tebligatları yapılmıştır.”

RUHSAT KESİNLEŞTİRME TUTANAĞI TUTULDU

Zabıta ekiplerince Perşembe ve Pazar Pazarının kontrolünün düzenli olarak yapıldığını ifade eden Ahmet Akkuş, “Belediye Binası’nda öğle saatleri 12.00 ile 13.00 arasında santral nöbeti  ve gece nöbetlerinde zabıta memurları görevlendirilmektedir. İlçemizdeki çöp şikayetleri incelenerek çöp araçlarına yönlendirme yapılmış ve eksik çöp bidonları tamamlanmıştır. İlçemizde Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket ederek umuma açık istirahat ve eğlence yerleri denetlenmiştir. Yeni ruhsatlandırılan iş yerlerine gidilerek ruhsat kesinleştirme  tutanağı tutulmuştur” diye konuştu.

SİGARA DENETİMLERİNE ÇIKILDI

Zabıta Müdür Vekili Akkuş konuşmasının sonunda ise, “Gıda imalatı yapan iş yerlerine denetlemeler yapılarak eksik görülen evrakları tamamlatılmış ve işyeri temizlik kurallarına uyulması konusunda uyarılmıştır. İlçemiz cadde ve sokaklarına periyodik olarak yol süpürme aracı gönderilmiş olup ayrıca yıkama işlemi yaptırılmıştır. Hafta içi yapılan banka işlemlerinde (Mutemet)  zabıta ekiplerinde görev almıştır. Kaldırım ve yola demir, tuğla vb. malzeme dökmemeleri ve gerekli önlemleri almaları için  inşaatlar uyarılmıştır. İlçe tarım müdürlüğü tarafından kurulan sigara komisyonunda zabıta ekiplerimiz görev almış denetimlere çıkılmıştır. Zabıta ekiplerince tespit edilen su patlakları  su işlerine bildirilmiştir. Şikayet dilekçeleri cevaplandırıldı ve tebligatları yapıldı. Cadde ve sokaklarda belirlenen yol, su, çöp vb. şikayetler tespit edilerek ilgili birimlere bildirilmiştir” dedi.


 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2014 YILI FAALİYETLERİ AÇIKLANDI

 

 


Geride kalan 2014 yılının ardından Kapaklı Belediyesi birimleri tek tek yıllık faaliyetlerini açıklamaya başladı. Temizlik İşleri Müdür Vekili Çevre Mühendisi Hüseyin Özel tarafından yapılan açıklamada, “Toplanan ambalaj atık miktarı: 1.572.130 kg (01.01.2014-30.11.2014 tarihleri arası), Toplanan tıbbi atık miktarı: 14.348 kg (01.01.2014-30.09.2014 tarihleri arası), Toplanan bitkisel atık yağ miktarı: 350 kg (2014 yılı toplam), Toplanan atık pil miktarı: 493,76 kg (2014 yılı toplam), TAP ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Atık Pil Toplama İşbirliği Sözleşmesi imzalandı” dedi

KENT TEMİZLİĞİ HİZMET ALIM İHALESİ GERÇEKLEŞTİ

Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz bir yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Temizlik İşleri Müdür Vekili Çevre Mühendisi Hüseyin Özel tarafından yapılan açıklamada, “01.06.2014 – 31.12.2014 tarihleri arasında müdürlüğe 220 adet gelen evrak ve 192 adet giden evrak kaydı yapıldı.
Evsel katı atıklar, bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları ve tıbbi atıklarla ilgili telefon ile gelen taleplere cevap verildi, ilgili lisanslı firmalar yönlendirildi. İhtiyaç duyulan evsel katı atık konteynırı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bildirildi, Ocak 2015’te Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderileceği bilgisi alındı. 36 aylık Katı Atık Toplama ve Nakli, Kent Temizliği Hizmet Alım İhalesi gerçekleşti” diye konuştu.

MARKET VE AVM’LERE BİLGİLENDİRİCİ TEBLİĞLER YAPILDI

Altı aylık Ambalaj Atık Yönetim Gelişme Raporuna istinaden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yetkililerle bölge denetiminin yapıldığını ifade eden Özel, “Büyükşehir Belediyesi ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile beraber depolu sahalarının durumu incelendi. Ambalaj atıkları toplamasında bölgemizde yetkili olan Yurt Tic.-Davut YENİYURT ile sözleşme sona erdi. Tarhan Geri Dönüşüm ve Taşımacılık Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.,Cam Kırığı Hurda Nak. İnş. Gıda Turz. San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Anadolu Cam San. A.Ş. ile ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması için işbirliği sözleşmesi yapıldı, yetkilendirilmiş kuruluş olarak da TÜKÇEV ve ÇEVKO işbirliğine dahil oldu. Ambalaj Atık Yönetimi ile ilgili market ve avm’lere bilgilendirici tebliğler ve Ambalaj Atık Yönetim Planının revizyonu yapıldı” açıklamasında bulundu.

23 ADET EVSEL KATI ATIK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Hüseyin Özel, 50 adet atık cam kumbarasının yerleştirildiğini sözlerine ekleyerek, “15 adet ambalaj atık kafes konteyner yerleştirildi. Toplanan ambalaj atık miktarı: 1.572.130 kg (01.01.2014-30.11.2014 tarihleri arası), Toplanan tıbbi atık miktarı: 14.348 kg (01.01.2014-30.09.2014 tarihleri arası), Toplanan bitkisel atık yağ miktarı: 350 kg (2014 yılı toplam), Toplanan atık pil miktarı: 493,76 kg (2014 yılı toplam), TAP ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Atık Pil Toplama İşbirliği Sözleşmesi imzalandı. Evsel Katı Atık Sözleşmesi tüm OSB içindeki fabrikalara gönderildi. 23 adet Evsel Katı Atık Sözleşmesi imzalandı” dedi.


 
KONFERANSA DAVET

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN KADINLARA ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI

 

 


Kapaklı Belediyesi tarafından, sağlık problemlerinin önüne geçebilmek için hazırlanan projelerden ilki olan 'Kadınlara yönelik ücretsiz kanser erken tarama ve bilgilendirme projesi' Kapaklı Toplum Sağlığı Merkezi ile   ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile hayata geçti.Proje kapsamında, Kapaklı Belediyesi'nin araçları ile evlerinden alınan bayanlar Kanser Erken Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) getirilerek kanser taraması ve eğitiminden geçiriliyor.

Kapaklı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Kapaklı Toplum Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü çalışmalarda, Pınarça mahallesi ve Yanıkağıl mahallesi ebeleri Nida CANKURT , Sevim DAZ ve Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü Hemşiresi Feride CEYLAN ve Ercan YILMAZ tarafından  gelen bayanlara bilgilendirme yapılarak ve ardından Kanser Erken Tarama ve Eğitim Merkezi'nde (KETEM)  kontroller yapılıyor.

Kapaklı Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabib’i Dr. Pakize ÖZGÜR ÜNLÜ KETEM ‘de  30-65 yaş arası kadınlara rahim ağzı kanseri taraması smear testi, 40-69 yaş arası kadınlara meme kanseri taraması mamografi testleri uygulandığını söyledi.Proje hakkında bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, “Kapaklı  Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan kadınlarımızın beden ve ruh sağlıklarına yönelik “'Kadınlara yönelik ücretsiz kanser erken tarama ve bilgilendirme projesi'”hayata geçirdik. Proje kapsamında Belediyemizden ve Kapaklı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından  oluşan bir heyet, ilçemizdeki  kadınlarımıza ulaşarak meme, rahim ve bağırsak kanseri hakkında bilgilendirme yapıyorlar. Bu bilgiler ışığında ilçemizde  yaşayan kadınlarımız Belediyemiz tarafından ücretsiz servis araçlarımız ile alınıp, sağlık merkezlerinde sıra beklemeden yine ücretsiz taramaları yapılıyor.

Kısacası Kapaklı Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan kadınlarımıza beden ve ruh sağlığı hizmeti veriyoruz. Şuana kadar Pınarça mahallemiz  ve Yanıkağıl mahallelerimize ulaşarak burada yaşayan yaklaşık 50 kadına kanser taraması ve ruh sağlığı hakkında danışmanlık hizmeti verildi. Büyükşehir Yasası sonrası mahalle olan tüm mahallelerimize de  ulaşmayı hedefliyoruz. Bütün  mahallelerimize kadar ulaşıp burada yaşayan kadınların beden ve ruh sağlığı kontrolleri yapılacak. Kapaklı belediyesi olarak sağlık alanında çalışmalarımıza  devam edeceğiz.''dedi.

 

 
KARAAĞAÇ ŞEHİDİNE AĞLIYOR

 

Karaağaç Mahallemizde ikamet eden ve Şanlıurfa'da vatani görevini yapan Emrah Çalk'ın kardeşimiz Şehid olmuştur.Şehidimize Allah’tan rahmet , kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Şehidimizin Cenazesi 04 Ocak Pazar günü yarın öğle namazına müteakip Karaağaç Mahallemizdeki Fatih Mezarlığı’na defnedilecek.

 
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN

 
İLAN - 1/25000 ÖLÇEKLİ PLANLARI HAKKKINDA

Tekirdağ ili , 1/25000 Ölçekli Tekirdağ ili Çevre Düzeni Planı Plan Hükümleri Değişikliği ( 2.73 ve 2.74. nolu plan hükmü değişikliği) ( Önerge ve askı itirazlarına istinaden düzenlenen) , Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisinin 10.12.2014 tarih ve 551 sayılı kararıyla onaylanmıştır. Söz konusu 1/25000 Ölçekli Tekirdağ il Çevre Düzeni Planı Plan Hükümleri Değişikliği 26.12.2014 tarihinden 26.01.2015 tarihine kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ilan panosunda askıya çıkarılmıştır ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnternet sitesinden yayınlanmıştır. İLAN OLUNUR

 
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI

 

 

Sevgili vatandaşlarım ,

Ömrümüzün çok önemli bir yılını daha geride bırakmış bulunuyoruz. Acıları, hatıralarıyla, yorgunlukları, hüzünleriyle, kazanç ve kayıplarıyla bir yıl daha geride kaldı. Yeni doğanlar oldu. Aramızdan ayrılanlar oldu. Doğanlara sevindik, acı kayıplarımızla üzüldük. Allah bütün geçmişlerimize rahmet eylesin. Hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun.

2015 yılı sizlere, ailelerinize, ilçemize, ülkemize, huzur, mutluluk, refah ve sağlık getirmesini diliyorum. Yoğun bir tempo ve üstün bir performansla sizlere hizmet etmeye gayret ediyoruz. 2015 yılında da daha Modern bir  Kapaklı  için çalışmaya devam edeceğiz. Bizleri itimat ve sabırla takip ettiğiniz için müteşekkirim. İnancımızı, azim ve kararlılığımızı asla kaybetmeyelim. Sizlere hizmet yolunda; yönümüzün doğruluk, önümüzün aydınlık, yolumuzun açık olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyorum.


2015 yılında ve daha nice yıllarda halkımızın gücüne inanarak, karamsarlığa kapılmadan, yorulmadan, usanmadan, kardeşlik ruhuna, hukukuna, sadık kalarak yeni bir yıl geçirmeyi diliyor, Ülkemize,  Tüm İnsanlığa ve siz değerli Kapaklılı hemşerilerimize huzur ve güven ortamında sağlıklı ve sıhhatli yeni yıllar temenni ediyorum.

İrfan MANDALI
Kapaklı Belediye Başkanı


 
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAPAKLI HİZMET BİNASI AÇILIYOR

 
OKULLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI


İlçemizde her yıl düzenlenen okullar arası satranç turnuvasının bu yıl ki kayıtları başlamıştır. Öğrencilerin zihinsel gelişimine önemli katkılar sağlayan satranç sayesinde daha iyi yetişmiş bir nesil ortaya çıkması hedeflenmektedir.

Ailelerin  hem psikolojik hemde zihinsel gelişimi için çocuklarını satranç'a yönlendirmesi büyük önem arz etmektedir. Çocuklarımız için geleceğimiz için satranç'a gereken önem verilmelidir. Başvurular okul müdürülüklerine yapılacaktır.

Son başvuru tarihi 06 Ocak 2015

Detaylı bilgi için

Kapaklı Kaymakamlığı

İnönü Mah. Pınar Bulvarı No:61/B Kapaklı / TEKİRDAĞ

0282 717 2042 Faks: 0282 717 2043

 
KADINA ŞİDDET VE KADIN HAKLARI KONFERANSI

Kapaklı Müftülüğü tarafından düzenlenen Kadına Şiddet ve Kadın Hakları Konferansına tüm halkımız davetlidir.

 


 
KAPAKLI'DA CAM ŞİŞELER ARTIK KUMBARAYA ATILIYOR

 

Daha önce ambalaj atıklarını yerinde toplama projesi ile milli gelire sahip çıkan Kapaklı Belediyesi şimdi de cam şişelerin geri dönüşüme kazandırılması için harekete geçti.

Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kullanılmış cam ambalajların kaynağında evsel atıklardan ve diğer ambalaj atıklarından (metal, plastik, kâğıt-karton ve kompozit) ayrı toplanması ve değerlendirilmesi işlemlerinin kalıcı bir yerel yönetim uygulamasına dönüştürülmesi ve model bir toplama sisteminin oluşturulması amaçlanmıştır.

Bu amaç doğrultusunda Kapaklı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca lisanslı Cam Kırığı Hurda Nak. İnş. Gıda Turz. San. ve Tic. Ltd. Şti. ve ÇEVKOile birlikte yürütülen “Cam Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Projesi” kapsamında 25 adet cam atık kumbarası ilçemizin işlek noktalarına konulmuş olup, kısa süre içerisinde kumbara sayısı 50 adete tamamlanarak tüm mahallelerimizde halkımızın kullanımına sunulacaktır.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, cam atık kumbaralarının çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm açısından büyük bir işlev görmektedir.Kapaklı Belediyesinin bu konuda duyarlı olduğunu gösterdiğini ifade eden Mandalı, “Kumbara uygulamasındaki amacımız hem çevresel sorumluluğumuza önem vermek hem de cam şişe ve kavanozların belirli noktalarda toplanarak tekrar ekonomiye kazandırılmasını sağlamak. Halkımızın kullanmadıkları cam şişe ve kavanozları çöp kutularına değil de bu kumbaralara atmalarını istiyor ve tavsiye ediyoruz” dedi.

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ MAHALLE YOLLARINDA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Bahçeağıl Mahallesi’ndeki yollarda stabilize yol çalışması yapıyor.

Bir yandan mevcut yollarda asfaltlama çalışması yapan ekipler bir yandan da bozuk yollarda bakım ve onarım çalışması yapıyor. Bahçeağıl Mahallesi’ne giden yolun asfaltlama çalışmalarının tamamlandığını belirten belediye yetkilileri “Mahalle içindeki bozuk yollarda stabilize yol çalışması devam ediyor.

Yetkililer, ilçe sınırlarının genişlemesiyle birlikte sorumluluk alanlarının da genişlediğini ifade etti. İlçe merkezindeki mahallelere hangi hizmet yapılıyorsa yeni mahallelere de aynı hizmetlerin yapılacağını dile getiren yetkililer, ilçe merkezinde olduğu gibi, ilçeye yeni bağlanan 6 mahallede de tüm bozuk yolları onaracağız” dedi.

 

 

 

 

 

 


 
KENT KONSEYİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Kent Konseyi İlk Toplantısı Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıyla Gerçekleştirildi.

Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sertan Topkaya, İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı H. İbrahim Erkan, Belediye Meclis Üyeleri Sami İkizler ve Muzaffer Yıldıran, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan ile muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kapaklı Belediyesi  danışmanlarından Veli Çeken yönetmeliklerle ilgili bilgi vermesinin ardından divan heyeti seçildi.

Divan Başkanlığına belediye başkanı İrfan Mandalı seçilirken divan üyeliklerine Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz ve Karaağaç Mahallesi Muhtarı Özgür Cengiz seçildi.

Kent konseyi başkanlığına ise aday çıkmayınca belediye başkanı İrfan Mandalı Fahrettin Gür’ü önerdi. Başkan mandalının önerisi oy birliği ile kabul edilirken Kapaklı Kent Konseyi’nin ilk başkanı Fahrettin Gür olmuş oldu.

Kent konseyi başkanı seçiminin ardından yürütme kurulu seçimlerine geçildi. Yürütme kuruluna MHP ilçe başkanı Yusuf Çetin, HDP ilçe başkanı Yahya Yağcı, Saadet Partisi İlçe başkanı Hasan Karakoç ve Karlı Mahallesi Muhtarı Anıl Aydın seçildi. Konsey genel sekreterliğine ise Başkan Mandalı’nın önerisiyle Gülşah Selçuk seçildi.

Kadın meclisi, gençlik meclisi ve çalışma gruplarının bir sonraki toplantıda oluşturulması talebi oybirliği ile kabul edilirken, bu konuda yürütme kuruluna yetki verildi.

 

 

 

 

 

 
TESKİ MÜDÜRLÜĞÜNE VERİ AKTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

 

 
KAPAKLI KENT KONSEYİ KURULUYOR

 

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun “Kent Konseyi” başlıklı 76. maddesine ve 08/10/2006 tarihli 26313 sayılı Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe giren “Kent Konseyi Yönetmeliği” ne istinaden Kapaklı Belediye Başkan’ının çağrısı  üzerine “KAPAKLI KENT KONSEYİ TOPLANTISI” 08.12.2014 Pazartesi günü saat 14:00 te Kapaklı Belediyesi Meclis salonunda aşağıdaki gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere toplanacaktır.

 

KENT KONSEYİ GÜNDEMİ

1. AÇILIŞ KONUŞMALARI (Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamı)

2. YOKLAMA

3. SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

4. 3 KİŞİLİK DİVAN KURULU SEÇİMİ

5. KENT KONSEYİ BAŞKANI SEÇİMİ.

6. KENT KONSEYİ GENEL SEKRETERİ SEÇİMİ

7. KENT KONSEYİ SEKRETERYA SEÇİMİ.

8. KADIN MECLİSİNİN SEÇİMİ

9. GENÇLİK MECLİSİNİN SEÇİMİ

10. YEDİ KİŞİLİK KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU SEÇİMİ

11. DİLEK VE ÖNERİLER

12. KAPANIŞ.

 

 
5 ARALIK KADINLAR GÜNÜ KONFERANSA DAVET

 
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

 

Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak; aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğu olmalıdır.

Engelli olmanın bir kusur olmadığı, hepimizin engelli olma potansiyeline sahip olduğumuzu düşünerek, engellilerimizin sorunlarına ve problemlerine duyarlı olmak, onların günlük yaşam içinde her türlü aktivitelerini yerine getirebilmek amacıyla yerel yönetim olarak üzerimize düşen görevi yapmanın, yaptığımız çalışmalarla diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor , engelli kardeşlerimizin kendilerine değer verildiğini, onların her zaman yanında ve yardımcısı olmaya devam edeceğimizi bilmelerini istiyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
VEZNELER CUMARTESİ PAZAR AÇIK

 

Kapaklı  Belediyesi, 1 Aralık 2014 tarihinde sona erecek 2014 yılı emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemeleri  ve borç yapılandırmaları nedeniyle vatandaşların sorun yaşamaması için belediye veznelerini hafta sonu da açık tutacak.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemesi ile 6552 sayılı vergi affı yasasından faydalanmak için son tarih olan 1 Aralık 2014 günü öncesinde vatandaşlarımızın müracaat yapmaları konusunda uyardı. Vatandaşların vergilerini zamanında yatırabilmesini sağlamak için belediye hizmet binasındaki veznelerimiz ve www.kapakli.bel.tr üzerindeki  e-belediye imkanlarını kullanarak hafta sonu da ödeme yapabileceklerini açıklayan Başkan Mandalı, “vatandaşlarımızın vezne önlerinde yığılma yaşanmasını önlemek ve vergilerini zamanında yatırmalarını sağlamak amacıyla 29 Kasım Cumartesi ve 30 Kasım 2014 Pazar günleri saat 09.00 - 17.00 saatleri içerisinde hizmet vereceğiz” dedi.

 
KAPAKLI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR

 

"Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim" sloganı ile yola çıkan Halk Eğitim Merkezi kurs kayıtları tüm hızıyla devam ediyor. Bir çok alanda kurslar açan Halk Eğitim Merkezi bu kurslara yeterli sayıda başvuru olması halinde açılacak. Kurslarımıza tüm halkımızı bekliyoruz.

Müracaatlar için Halk Eğitim Müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Tel: 0282 717 75 03

 
ZABITADAN AFİŞ VE PANKART DENETİMİ

 

 

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz tarafından İlçemiz genelinde Kamu alanlarına asılmış ve izinsiz süresi dolmuş , görüntü kirliliği yaratan el ilanları ile duraklardaki ilanlar temizlenmiştir. Ayrıca kaldırım işgali olan Canbazlar Caddesi ve Vatan Caddesi üzerindeki tahta tezgahlar kaldırılarak işgale son verilmiştir.

 
ÖĞRETMENLERE YEMEKLİ KUTLAMA

 

Kapaklı Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, ilçedeki öğretmenlere yemek programı düzenledi. Programda öğretmenler gönüllerince eğlenerek, 24 Kasım’ı kutladı.

Kapaklı Belediyesi, Vatan Düğün Salonu’nda Öğretmenler Günü programı düzenledi. Akşam 20.00 ile 24.00 saatleri arasındaki programa Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ve eşi Esra Gürbüz, Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Başkan Mandalı, davetlileri eşi ile birlikte kapıda karşıladı.

Programda öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, “Eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle tebrik ediyorum.”dedi.

24 Kasım’ın harf devriminin ardından millet mekteplerinin kurulduğu ve Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olduğunu hatırlatan Kaymakam Gürbüz, “ Bu gün, 1981’den beri her yıl artan bir coşkuyla Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet olarak yeni bir çağa adım atma mücadelemiz çerçevesindeki liderliğinin ‘Başöğretmenlik’ unvanıyla ifade edilmesi, öğretmenlerimizin ve öğretmenlik mesleğinin Cumhuriyet atılımlarındaki rolünün ne denli önemli olduğunu göstermektedir.”diye konuştu.

Öğretmenliğin sadece bir meslek olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Gürbüz, “Öğretmenliği sadece bir meslek olarak görmek, onun insanlık tarihinin şekillenmesindeki yerini anlamamızı zorlaştırır.”diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelişimin ham maddesi bilgi ise, o bilgiyi işleyen, kuşaklar boyu aktaran, yenileyen ve üreten öğretmenlik, aslında tarih yapan bir etkinliktir. Öğretmenlik sadece bir meslek değildir, bir misyondur. Bu misyonun bilgiyi üretmek ve bilgiyi aktarmak olmak üzere iki ana yönü vardır. Bilgiyi aktarmak, toplumun sahip olduğu bilim ve kültür hafızasını korumanın en geçerli yoludur; ama bilgiyi üretme fonksiyonuyla desteklenmediği sürece gelişmeyi sağlamaya yeterli olmaz, hatta tutuculuğa giden yolu açar. Bu açıdan bakıldığında öğretmenlik, dört duvarın arasında, önceden söylenmiş ve yazılmışların sistemli ezberini yönetme uğraşının çok ötesinde, bir insanı ve hayatı tazeleme gayretidir.”

Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’ün ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da bir konuşma yaptı. Mandalı, sözlerine öğretmenleri kutlayarak başladı. Başkan Mandalı, “Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve öğretmenlik mesleğinin yüceliğini hissettirmek amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım gününü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Bugün, öğretmenlerimizin unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenler, tarih boyunca bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır” dedi.

Hz. Muhammed’i (S.A.V.) örnek vererek sözlerini sürdüren Mandalı, en başarılı öğretmen, önder ve örnek insan olduğunu kaydetti. Mandalı, “O’nun eğitim ve öğretimdeki başarısı sayesinde Müslümanlık bütün dünyaya yayılmıştır.”diye konuştu. Bir diğer öğretmen olarak Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek veren Mandalı, “O da Türk Ulusu’na cumhuriyeti, demokrasiyi, ilke ve inkılapları, alfabeyi ve tabii ki özgürlüğü ve bağımsızlığı öğretmiştir. Dolayısıyla hem Peygamberimiz hem de Atamız örnek alınması gereken en büyük ve en başarılı öğretmenlerimizdir.” diye konuştu. Ülkemizin kalkınması ve ileri medeniyetler seviyesine çıkması için öğretmenlere büyük görevler düştüğünü söyleyen Mandalı, “Onlar, konuşmaları, davranışları ve yaptıkları ile her zaman topluma iyi örnek olmuşlardır. Ancak öğretmelerimizin eğitim ve öğretimde başarılı olması, eğitim ortamına da bağlıdır. Biz yerel yöneticilere de eğitim ve öğretim ortamlarının iyileştirilmesi, eksiklerinin giderilmesi konusunda büyük iş düşmektedir” diye konuştu.

Eğitim camiası ile iç içe olmaya gayret gösterdiğini, eğitime elinden gelen desteği verdiğini vurgulayan Mandalı, “Okullarımızın bütün eksiklerini gidermeye çalıştık. Okulların yapımına katkıda bulunduk. Bazı okulların yapılmasına öncülük ettik. Bundan sonra da üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.” dedi.

Konuşmaların ardından Kapaklı Belediyesi’nin organize ettiği Öğretmenler Günü eğlencesinde Gökhan Meneşe sahne aldı. Gece boyunca ilçede görev yapan öğretmenler canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek 24 Kasım’ı kutladı. Öğretmenlerin eğlencesine Başkan İrfan Mandalı’da ortak oldu. Öğretmenlerle birlikte oynayan Mandalı, eşi Fatma Mandalı ile gecede dans etti.

 

 

 

 

 

 

 


 
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI YAPILDI


24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen programla kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen programla kutlandı. Programda konuşan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, toplumu yoğuranların öğretmenler olduğunu belirterek “Toplumu geleceğe hazırlayan da bizleriz. Bundan sonraki nesilleri sizlerin yetiştireceğini unutmayın. Atatürk’ün de dediği gibi, Bundan sonraki nesiller sizin eseriniz olacak” diye konuştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kapaklı’da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Dün saat 09.30’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü töreni, saat 10.30’da Vatan Düğün Salonu’ndaki programla devam etti.

Programa, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü M. Ali Barın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın öğretmenler için yayınladığı mesaj da okunurken, programın ilk konuşmasını Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant yaptı. Konuşmasında, öğretmenliğin önemi ile ilgili tarihi örnekler veren Nalbant, “Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiği zaman, halk ve askerler Fatih’e çiçek veriyor. O büyük komutan bu esnada işaret edip hocası Akşemsettin’i gösteriyor ve ‘Gidiniz, çiçekleri ona sununuz. Ben Fatih’im ama beni yetiştiren odur’ diyor. Yavuz Sultan Selim, bir gün hocasının arkasında yürürken önden gelen çamur hem kaftanı hem atını kirletiyor. Bunu görenler telaşa kapılıyor. Bunun üzerine Yavuz da, ‘Hocamın atından sıçrayan çamur benim için şereftir. Bu kaftanı kabrime koyun’ diyor” ifadelerine yer verdi.

Toplumu yoğuran, şekillendirenlerin öğretmenler olduğuna dikkat çeken Nalbant, “Toplumu geleceğe hazırlayan da bizleriz. Bundan sonraki nesilleri sizlerin yetiştireceğini unutmayın. Atatürk’ün de dediği gibi, Bundan sonraki nesiller sizin eseriniz olacak” diye konuştu.  Nalbant son olarak, kutsal meslek icra eden öğretmenlerin sadece 24 Kasımlarda değil, her fırsatta saygı ve hürmetle anılması gerektiğini ifade ettikten sonra konuşmasını tamamladı.Nalbant’ın ardından en genç öğretmenlerden Sevgi Dilber ve emekli öğretmenlerden Sabret Arıcı günün anlam ve önemine yönelik birer konuşma yaptı. Programın devamında, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam M. Ali Gürbüz, Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant tarafından verildi.

Öğrenciler tarafından sahnelenen Gönüllü Öğretmen skeci ile devam eden programda, 24 Kasım için hazırlanan video da katılımcılara izlettirildi. Programın sonunda ise, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin törenine geçildi. İsimlerinin tek tek okunmasıyla birlikte sahneye gelen öğretmenler, Türk Bayrağına el basarak bu kutsal mesleği en iyi şekilde icra edeceklerine dair yemin etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 

 

 
ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

 
İLAN - İMAR PLAN TADİLATI

 
İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNE NEZAKET ZİYARETİ

 

Kapaklı Belediyesi Başkan Yardımcıları Aziz Özkan ve Serpil Sevgi ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ayşegül Ölke tarafından Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın makamında ziyaret edildi.

Kapaklı Belediyesi Başkan Yardımcısı Aziz Özkan Kapaklı'nın her geçen gün büyüdüğünü ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: Kapaklımızın büyümesiyle birlikte Emniyet Teşkilatımıza düşen görevde o derece artıyor. Biz Kapaklı Belediyesi olarak Emniyet Müdürlüğümüzün her zaman yanındayız dedi. Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapalı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, Kapaklı’nın yeni bir ilçe olduğuna dikkat çekerek, "Vatandaşla el ele vererek yeni kurulan ilçemize en iyi hizmeti verebilmek adına elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Teslim aldığım bayrağı daha ileri taşıyabilmek adına var gücümüzle çalışacağız. En önemli önceliğimiz halkın huzur ve güvenliğidir" ifadelerini kullandı.

Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak ilçedeki diğer kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalışacaklarının altını çizen Mehmet Ali Barın, "Bu kapsamda personelimizin moral ve motivasyonunu da en üst seviyede tutarak halkın huzur ve güvenini temin edebilmek adına meslektaşlarımızla birlikte en iyi hizmeti verme gayretinde olacağız" dedi.

 
GAGAUZ MİSAFİRLER BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ

 

Beşalma Belediye Başkanı Voleriy MOŞ, Yönetim Kurulu Başkanı İliya KALPAK ve Su ve Enkaz Müdürü Peter Kapaklı ilçemizi ziyaret ettiler. Ziyaretleri süresince Tekirdağ Büyükşehir Meclis toplantısı , İlçemiz Kaymakamlığı , Kazak Gölü mesire alanı ve ilçemize bağlanan mahallelerimizi ziyaret ettiler.

Komrat şehrine bağlı Beşalma köyünde yaşayan Gökoğuz Türkleri Bulgraristan’ın Karadeniz, Deliorman, Dobruca yörelerinden bugünkü bölgeye göç ettirilmiş Türklerden oluşmaktadır. Kapaklı halkı da 1876-1877 Osmanlı- Rus savaşından sonra Bulgaristan’ın Deliorman yöresinden göç ettirilen aileler tarafından kurulmuştur. Aynı yöreden göç etmiş olan Kapaklı halkı ile Beşalma köyünde yaşayan Türk halkının gelenekleri, kültür, örf adet, ve mutfak kültürü birbirine çok benzemektedir ve akrabalıkların olması da muhtemeldir.

Beşalma Köyü ile kültür alışverişi yapılabilmesi amacıyla “Kardeş Şehir” çalışmaları başlatılmıştır.

 
10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

 

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 76’ncı yıl dönümünde tüm ülkede olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen törenle anıldı. İlçe Protokolü’nün Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk sunmasının ardından, saatler 9.05’i gösterdiğinde Kapaklıda hayat durdu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma programına İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, gaziler, muhtarlar, dernek ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Kapaklı Belediye Meydanı’ndaki çelenk sunma töreni ile başladı. İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saatler 9.05’i gösterdiğinde ilçede adeta hayat durdu. Gerek tören alanında toplanan Kapaklı protokolü, gerekse yoldan geçen vatandaşlar ve araçlar, Atalarına minnetini saygı duruşunda bulunarak gösterdi.

Anma programı, çelenk töreninin ardından Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda devam etti. Programda günün anlam ve önemine dair konuşmayı Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Özlem Yüce yaptı. Mustafa Kemal Atatürk’ün çok yönlü ve üstün kişilikli bir lider olduğunu belirten Yüce, “O, kısacık hayatında bir ulusun kötü talihini yenmesini sağladı” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük emanetinin Türkiye Cumhuriyeti olduğuna vurgu yapan Özlem Yüce, “Bizler, Atamızın emanetine her yönüyle sahip çıkacağız” dedi. Yüce, konuşmasını Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile noktaladı: “İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben. Et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu ben kelimesiyle ifade edemem. O, ben değil, biz’dir. O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal O’dur.”

Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinden Atakan Varol, ‘Sana Borçluyuz Ta Derinden’ adlı şiiri okumasıyla devam eden Atatürk’ü Anma programında daha sonra oratoryo gösterisi sahnelendi. Öğrencilerin oratoryo performansı adeta izleyenlerin tüylerini diken diken etti. Program, Müzik Öğretmeni Nurşin Tuba Yıldız yönetimindeki koronun, Atatürk’ün en sevdiği türküleri seslendirmesi ile devam etti. Koronun seslendirdiği türkülere katılımcılar da eşlik etti.

Programda daha sonra okulun 1/D sınıfı öğrencilerinden Emir Canbay, ‘Atatürk’ adlı şiirini okudu. Program Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin tiyatro gösterisi ile sona erdi. Tiyatro oyununda özellikle İlayda Nur Yuca adlı öğrencinin ‘Elif’in Kağnısı’ adlı şiiri okuduğu sahne katılımcıların duygu dolu anlar yaşamasına sahne oldu. Tiyatro gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA

 
KAPAKLI BELEDİYESİ VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI

 

Kapaklı Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle Kapaklı merkez ve mahallelerinde vatandaşlara aşure dağıttı. Aşure dağıtımına Belediye Başkan Vekili Bakser Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Özkan ve belediye personelleri katıldı.

Aşure dağıtımı ile ilgili Başkan İrfan Mandalı “Muharrem ayı Hazreti Hüseyin efendimizin şehitlik mertebesine kavuştuğu bir aydır. Muharrem ayı birlik ve beraberliğimizin daha çok pekişeceği ay olmalı. Aşurenin içerisinde birden fazla ürün yer almaktadır ve bu bolluk, bereket anlamına gelmektedir. Bizde bereketli olması dileğiyle aşuremizi vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana mübarek günleri unutturmamak adına çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu günde mübarek Muharrem ayının hürmetine aşure dağıttık. Bundan sonra da bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin. Belediye olarak milli günlerde olduğu gibi dini günleri de vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz" dedi.

Muharrem ayı, bizim inanç sistemimizde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Mandalı: "Alevi’siyle, Sünni’siyle, Şii’si ile idrak etmiş olduğumuz bir aydır. Ben bu ayda tutulan oruçlar ve aşureler hürmetine aşure gibi birbiriyle kaynaşmış, karışmış ve milletimize Allah’ın zeval vermemesini temenni ediyorum. Emeği geçenlere katkısı olanlara şükranlarımı sunuyorum, Allah devamını nasip etsin diliyorum.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün Belediye Meclis Salonunda  yapıldı.

Toplantıya yurtdışında olduğu için mazeret bildiren CHP belediye meclis üyesi Nalan Çolak katılmazken, diğer meclis üyeleri eksiksiz katıldı.

Belediye başkanı İrfan Mandalı toplantı öncesi gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunurken, Karaağaç ve köylerdeki ulaşım sorununun çözüldüğünü söyledi. Mandalı, Kapaklı Karaağaç arasındaki yolun asfaltlanarak köylerin ilçemize daha hızlı ulaşmalarının sağlandığını ifade etti. Karaağaç mahallesindeki öğrencilerin ulaşım sorununa da değinen Mandalı Ortaokul öğrencileri için İlçe milli eğitim müdürlüğü ihale düzenledi ve sorun giderildi. Fakat lise öğrencileri için sorun hala devam ediyor dedi.

Son günlerdeki ihaleler ile alakalı şaibeli ihale söylentilerine de cevap veren başkan Mandalı daha önce ihaleye çıkarılan sanayi dükkanlarını hatırlatarak, “9 Adet dükkan 200 bin TL üzerinde bir bedelle satılarak belediyemize ciddi bir kazanç sağlandı. Bu dükkanlardan sadece bir tanesinde teknik hatadan dolayı bir hata oluştu ve iptal edildi. Kalan son dükkanda gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından tekrar ihaleye çıkacak” dedi.

Başkan Mandalı’nın açıklamalarının ardından yoklama ve saygı duruşu ile başlayan toplantı,  gündem maddelerinin görüşülerek ilgili komisyonlara havale edilmesiyle devam etti.

Plan ve bütçe komisyonuna havale edilen konular arasında yer alan Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı şubesinin yardım talebi gerekli resmi belgenin komisyona sunulması için 1 ay sonra görüşülmek üzere ertelendi.

Yine Tarım ilçe müdürlüğü tarafından mahallelerde görevlendirilecek personel için muhtarlıklar yanında yer alan belirlenen yerlerin 5 yıl süre ile çalışma bürosu olarak tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

Karlı, Uzunhacı, Pınarca, Yanıkağıl, Bahçeağı ve Karaağaç mahallelerinde yer alan yaklaşık bin dekar tarım arazisinin 5 yıllığına kiraya verilmesi ve açık artırma usulü ile ihaleye çıkarılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Toplantıda ayrıca ilçe kurucu kaymakamı Aslı Aynaoğlu’nun ilçenin kuruluş aşamasında gösterdiği çalışmalar ve kurucu ilçe kaymakamı olması sebebiyle adının Aksu sokak ile Plevne caddesi arasında kalan parka verilmesine oy birliğiyle karar verildi. Kasım ayı olağan meclis toplantısı slayt sunumuyla sona erdi.

 

 

 

 

 
KAPAKLISPOR SEZON AÇILIŞINI PAZAR GÜNÜ YAPIYOR

 

 

Kapaklıspor taraftarının önüne çıkıyor. 02 Kasım pazar günü İlçemiz Futbol Sahasında Kapaklıspor sezon açılışını yapacaktır. Saat 11.00'de kurban kesimi ve futbolcuların tanıtımı , saat 12.00 ' de ise Çerkezköy 1911 spor ile Kapaklıspor arasında Süper Amatör Lig karşılaşması oynanacaktır.Açılışa ve lig maçına tüm halkımız davetlidir.

 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KAPAKLIDA ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 

Cumhuriyet’in kuruluşunun 91. yılı tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da coşkuyla kutlandı.

Kapaklı Şehir Stadı’nda dün saat 10.00’da başlayan kutlama programına Kapaklı Kaymakamı Ali Gürbüz, Kapaklı İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Amirleri, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılırken, yağan yağmur bayram coşkusuna engel olmadı.

Kaymakam Gürbüz, Garnizon Komutanı Ferhat Kaanoğlu ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’dan oluşan heyet, askeri araç ile stadı turlayarak öğrencilerin ve halkın bayramını kutlarken, protokolün şeref tribünündeki yerini almasının ardından kutlama programına geçildi.

Saygı duruşunda bulunulmasını akabinde İstiklal Marşı ile başlayan programda, günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı Kaymakam Gürbüz yaptı. Konuşmasının başında, Bayram kutlamasına katılan herkesi selamlayan Gürbüz, ardından Cumhuriyet kavramının önemine dikkat çekerken, “Bugün Türkiye’de özgürlük ve eşitlik kavramlarını kullanabiliyorsak, bunu Cumhuriyete borçluyuz. Sporda, sanatta, siyasette, ekonomide önde gelen ülkeler arasında yer alabiliyorsak bunu Cumhuriyete borçluyuz. Geçmişte küçük bir köy olan Kapaklı, bugün nüfusu 100 bine yakın bir sanayi kenti haline geldiyse bu da Cumhuriyetle olmuştur” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin, demokrasiye en uygun rejim olduğunun da altını çizen Gürbüz, “Demokrasi, cumhuriyetin olmazsa olmazıdır. Demokrasi dışı çözümler cumhuriyet ile bağdaşmaz.  Konuşmasının devamında, öğrencilere ve vatandaşlara seslenen Gürbüz, Cumhuriyete sahip çıkmanın ve değerlerini korumanın önemine vurgu yaparken, “Gençler, özelikle siz cumhuriyete sahip çıkmalısınız” dedi.

Gürbüz, konuşmasının sonunda, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitleri rahmetle anarken, gazileri de saygı ile selamladı.

Gürbüz’ün konuşmasının ardından, öğrenciler, öğretmenler, okul idarecileri ve gazilerin yer aldığı geçit töreni yapılırken, protokol ve vatandaşlar da geçit törenini ayakta alkışladı. Geçit töreni esnasında, öğrenciler ellerindeki Türk Bayrakları ve Atatürk portreleriyle Cumhuriyet Bayramı’na ayrı bir anlam kattı.

Günün anlam ve önemine yönelik şiir ve kompozisyonların da okunduğu kutlama töreninin devamında, Bulgaristan’dan gelen Burgaz Halk Oyunları Ekibinin gösterisi sahnelendi. Halk Oyunları ekibi gösterileriyle izleyicilerden büyük alkış alırken, ardından da Ortaokul ve Liseler arası kız-erkek 400 metre koşu yarışması yapıldı.

Kutlama töreninde ayrıca, Cumhuriyetin ilanının 91.yılı dolayısıyla ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda derece giren öğrencilere ödülleri de verildi. Kapaklı Anaokulu öğrencisi Esin Vatansever ile Gazi İlkokulu öğrencisi Zeynep Bilge resim dalında üçüncü, Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Nazar Köse şiir dalında üçüncü ve Kapaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Asrın Sıhan Aksüt’e ödüllerini Belediye Başkanı İrfan Mandalı takdim etti.  Resim dalında 2.olan Sanayiciler İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Sidar Umut Öztarhan, Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Yaren Kılıç, şiir dalında 2.olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Ezgi Çırak ve kompozisyon dalında 2.olan ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi Enes Furkan Songül’e ödüllerini Garnizon Komutanı Ferhat Kaanoğlu verdi.

Resim dalında Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Mete Alp Şen ile yine aynı okuldan Alanur Bilgiç 1.’liği paylaşırken, şiir dalında Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Nazlı Topal, kompozisyon dalında ise Kapaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Arif Erdoğan birinci oldu. Öğrencilere ödüllerini Kapaklı Kaymakamı M. Ali Gürbüz verdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden oluşan Halk Oyunu grubunun gösterileri sonrasında gerçekleştirilen Bayrak Final Tablosu adlı gösteri ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
BAŞKANIMIZIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Millet olarak tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan güçlü Cumhuriyet, 91 yıldır milletimizin bağımsızlığının, topraklarımızın bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatı olarak yaşamaktadır.

Atatürk’ün liderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.Kurtuluş Savaşı’nda verilen kahramanca mücadelenin ardından ilan edilen Cumhuriyet, milletimiz için yeniden dirilişin simgesidir. O günlerde ecdadımızın ortaya koyduğu birlik, azim ve kararlılık bugün de ülkemizin güçlü bir devlet olarak dünya milletleri arasında her geçen gün yükselmesinin en önemli kaynağıdır.

Millet iradesinin yönetime dâhil olduğu önemli bir gün olan 29 Ekim’de Cumhuriyeti her geçen gün ileri taşımanın kıvancını bir kez daha yaşıyoruz. Bugün, her alanda dev atılımlar gerçekleştirmiş, büyümüş, gelişmiş ve uygarlığı yakalamış bir Türkiye vardır. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir.

Bu düşüncelerle, başta hemşehrilerim olmak üzere tüm milletimizin ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı’ kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İrfan MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 
KAPAKLI BELEDİYESİ PARKLARDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin birçok noktasındaki parklarda peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

Bir yandan ilçenin altyapı ve yol çalışmalarını gerçekleştiren Kapaklı Belediyesi, bir yandan da vatandaşların ve çocukların güzel vakit geçirebilmeleri için oluşturulan park alanlarının çehresini değiştiriyor.Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda ilçe genelindeki çocuk parklarında peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yaptı. Çocuk parklarındaki yürüyüş yollarına parke taşı döşeyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, daha sonra çimlendirme yaptı.

Bir belediyenin asli görevinin  bulunduğu şehrin altyapı ve yol ihtiyaçlarına cevap verebilmek olduğunun altını çizen Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdür Vekili Necmi Ölke, “Biz bir yandan da çoğunluğu işçi kesiminden oluşan vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte vakit geçirebildiği parklarımızı daha nezih bir ortama kavuşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 


 
YAZ SAATİ UYGULAMASI SONA ERİYOR

 
FEN İŞLERİ EYLÜL AYI FAALİYET RAPORU AÇIKLANDI

 

Fen İşleri Müdürlüğü’nün eylül ayında yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilçeye sonradan bağlanan 6 mahallede yol yapım ve onarım çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Yanıkağıl Mahallesi Sağlık Ocağının bahçe duvarlarının beton ve panel çitinin Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapıldığını hatırlatan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu bir aylık süre içinde İsmetpaşa Mahallesi 32. Sokak’ta bulunan Belediye Hizmet Binasının da tadilatı tamamlandı. Ayrıca Pınarça Mahallesi Gaziler Parkı’nın tuvalet onarımı da devam ediyor” dedi. Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu’nun çatısının da eylül ayında onarıldığını belirten Mandalı, Uzunhacı Mahallesi’nde de bordür taşlarının boyama çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Pınarça Mahallesi’nde su kuyusu tamiri yapan Fen İşleri ekiplerinin Karlı Mahallesi’nde de kurban satış yeri düzenleme çalışmalarını gerçekleştirdiğini sözlerine ekleyen Başkan Mandalı, “Eylül ayı içinde Yanıkağıl ve Bahçeağıl Mahallesi’ndeki bozuk olan yollarda stabilize yol çalışması yapıldı. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi Dilsiz Sokak’ta bozuk olan yola beton atılarak onarıldı. Volkan Caddesi ve İsmetpaşa Mahallesi’nde asfalt yama çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, Pınarça Mahallesi ve Kapaklı arası yollarda da asfaltlama çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu.

Pınarça Mahallesi yolu üzerine yağmur ızgaralarının yapıldığını belirterek açıklamalarına devam eden Başkan İrfan Mandalı, “Karaağaç Mahallesinde 104. Cadde’de 300 ton asfalt yama yapıldı. İlçe içindeki mevcut bacaların yükseltilmesi işi ise devam ediyor. Atatürk Mahallesi Kalender Sokak’ta bulunan dereye 200 mt 600’lük kanalizasyon gideri yapıldı. Bahçelievler Mahallesi Alaaddin Caddesi Necip Fazıl Sokak ve Erdinç Sokak’a da 100 metre yağmursuyu gideri döşendi. Bununla birlikte Atatürk Mahallesi Aynur Caddesi yol genişletme işi de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Eylül ayında toplam 7 bin 499 ton mekanik, 2 bin 857 ton balast yol malzemesi alımı gerçekleştirildiğini söyleyen Mandalı, çalışmaları şöyle anlattı: “Atatürk Mahallesi muhtelif cadde ve sokaklarında 300’lük boru ile toplam 834 metre kanalizasyon şebeke hattı inşaatı yapıldı. İstikbal Caddesi Karaağaç Dersi üzerine ilave betonarme kutu menfez işi yapıldı. Atatürk Mahallesi muhtelif cadde ve sokaklarında 500’lük boru ile toplam 727 metre kanalizasyon şebeke hattı inşaatı yapıldı. Kıbrıs Caddesi’ndeki kaldırımlar sökülüp yenilendi. Atatürk Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi’nde 200’lük boru ile toplam bin 32 metre kanalizasyon şebeke hattı yapıldı. 100 ton soğuk asfalt yama malzemesi alındı. Kömürcü Sokak dere başından itibaren şevli beton dere ıslah yapım işi tamamlandı. İlçemiz muhtelif cadde ve sokaklara bin 330 metre 110’luk pvc temiz su borusu döşendi. Atatürk Mahallesi Erbay Caddesi’nde de bin 494 metrekare parke taş döşeme işi bin 600 metre de belediye tipi bordür döşeme işi yapıldı.”

 

 

 
ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

 

Tekirdağ ve Çerkezköy İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında yapacağı çalışmalardan dolayı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyaran Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri, çalışmaların planlanan süreden önce tamamlanması halinde kesinti yapılan bölgelere erkenden elektrik verilebileceğini kaydetti. Yetkililer, İsmetpaşa Mahallesi’nin bir kısmında 7 saat süre ile elektriklerin kesileceğini belirtti.

 

 


 
HİZMET KERVANININ 8. DURAĞI KAPAKLI OLDU

 

Hizmet Kervanı ile birlikte her hafta bir ilçeyi ziyaret eden ve sorunları dinleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve ekibinin son durağı Kapaklı oldu. Tüm daire amirlerinin katılımıyla Kapaklı Belediyesi Meclis Salonu’nda bir toplantı gerçekleştiren Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile birlikte sivil toplum kuruluşları ve muhtarların sıkıntılarını dinlerken, 35 milyon TL’lik 3 deva projemin de müjdesini verdi.

Toplantıda öne çıkan talepler, Kapaklı’nın su sıkıntısı, altyapı ve kanalizasyon sorunu olurken, Karaağaç’ın ulaşım problemi ile ilgili de önemli gelişmeler yaşandı. Konuyla ilgili bilgi veren UKAME Daire Başkanı Zeki Gürcün, çalışmalar sonunda Karaağaç ile Kapaklı arasında direkt ulaşımın 22 Ekim’den itibaren başlayacağını, öğrenci taşımacılığı sorunun ise bir hafta içinde çözüleceği bilgisini verdi.Yapılanmasını büyük ölçüde tamamladıktan sonra ‘Hizmet Kervanı’ programına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Perşembe günü Kapaklı’ya geldi.  Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz’ü ziyaret ettikten sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan tüm birim amirleri ile birlikte Kapaklı Belediye Meclis Salonu’nda bir toplantı gerçekleştiren Kadir Albayrak, Kapaklı’daki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelerek sıkıntı ve talepleri dinledi.

DAHA GÜZEL BİR KAPAKLI YARATMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Toplantının başında yaptığı konuşmada, daha güzel bir Kapaklı yaratmak için yola çıktıklarını belirten Albayrak, “Öncelikle sizleri tebrik etmek istiyorum çünkü çok sağlıklı bir seçim yaptınız. Büyükşehir Meclisinde Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve 5 Meclis Üyesi Kapaklı’yı temsil ediyor. Hepsi birbirinden değerli isimler. Önerileriyle, katkılarıyla Kapaklı’nın gelişmesi için ne yapılması gerektiğini çok iyi savunuyorlar” dedi.

35 MİLYON TL’LİK 3 DEV YATIRIM MÜJDESİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hizmet Kervanı kapsamında gittiği Kapaklı’da, 3 dev projenin müjdesini verdi. Kültür Merkezi, Spor Salonu ve Yaşam Merkezi ile Engelli vatandaşların da kullanabileceği yaya üst geçit olmak üzere 3 dev projenin Kapaklı’da hayata geçirileceği müjdesini veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her gittiğimiz yere hizmeti de götüreceğimizi söyledik. Bugün Kapaklı’dayız. Kapaklı için 35 Milyon TL’lik 3 projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Kapaklı halkımıza bu projelerin müjdesini buradan vermek istiyorum. Büyükşehir, 11 ilçe belediyemiz ile birlikte koordineli bir şekilde çalışarak tüm sorunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

GECEDE BÜYÜKŞEHRE GEÇMEK BİR TRAVMADIR

Büyükşehir sisteminin çok kolay bir şekilde oturmadığını ve konunun özellikle belde, köylerde yaşayan vatandaşlara detaylı bir şekilde anlatılmadığını vurgulayan Albayrak,  “Büyükşehir oluşurken, bu durum halka tam olarak anlatılmadı. Bir gecede Büyükşehir statüsüne geçmek travmadır. Bundan etkilenen vatandaşların bilgilendirilmesi gerekirdi. 15 ayda bunun altyapısı hazırlanabilirdi. Yarın Tekirdağ’da Büyükşehrin Kırsal Kesime Etkileri konulu bir panel gerçekleştireceğiz” dedi ve vatandaşları panele davet etti.

 

GÖREVE GEDLDİĞİM ZAMAN TALİMAT VERECEK BİR AMİR BİLE YOKTU

Göreve geldiği zaman talimat verecek bir tane bile daire başkanı olmadığını ifade eden Albayrak, “Ayrıca bürokrasi de kolay yürümüyor. Biz buraya kadrolaşmaya gelmedik. İsteseydik bunu kısa sürede yapardık ancak bu konuda çok titiz davrandık çünkü hizmet etmeye geldik. Bu düşünceyle hareket ediyoruz. Şu anda çok iyi bir noktadayız. Hedeflerimiz çok büyük. Bununla birlikte Kapaklı da daha büyük olacak. Sağlam temellerle gelmek için uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.

KAPAKLI’NIN SUNUMU YAPILDI

Albayrak’ın konuşmasının ardından Kapaklı’yı tanıtan 10 dakikalık sunum katılımcılara izlettirilirken, ardından da katılımcılar sorun ve taleplerini dile getirdi. Bu esnada söz alan Kapaklı Belediye Meclis Üyesi İrfan Demir, öncelikle Hizmet Kervanı programı dolayısıyla Kadir Albayrak’ı kutlarken, ardından da Kapaklı’nın sorunları ile ilgili konuştu.

ÇALIŞMALAR BİRÇOK KOLDAN DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, öncelikle Çerkezköy’ün arka bahçesi gibi bir durumun söz konusu olmadığına dikkat çekerken, çevre ve çevre temizliği ile ilgili birçok çalışmalarının olduğunu ve bunun Kapaklı’ya da yansıyacağını dile getirdi. Albayrak ayrıca, TESKİ’nin alt yapı konusunda çalışmalara devam ettiği bilgisini de verdi.

3 AŞAMADA ELE ALIYORUZ

Karaağaç ile Kapaklı arasındaki ulaşım sorunu ile ilgili olarak da Ulaşım Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı Zeki Gürcün söz aldı. Ulaşım konusunda 3 aşamalı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Gürcün, “bunlardan ilki acil müdahale gerektiren ve lokal bazdaki yerler. İkincisi, 6 ay sürecek toplu taşıma rehabilitasyonu çalışması ve üçüncüsü de 15 yıllık süreçte yaşanabilecek gelişmelere göre ulaşım ana planını hazırlamak” ifadelerini kullandı.

KARAAĞAÇ VE KAPAKLI ARASINDA DİREKT ULAŞIM 22 EKİM’DE BAŞLIYOR

Karaağaç ile Kapaklı arasındaki ulaşım problemini çözmek için üç kooperatifle görüştüklerini ve güzargah belirlediklerini dile getiren Gürcün, “22 Ekim’den itibaren Karaağaç ve Kapaklı arasında direk ulaşım başlayacak. 2.Bağlantı yolunu da asfaltladık. Vatandaşlar bu yolu da kullanabilecek” bilgilerini verdi. Gürcün ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğrenci taşınması ile ilgili ihaleyi de yaptığını kaydederek, uygulamanın kısa zaman içinde başlayacağı müjdesini verdi.

ÖNCELİKLE 1/25000 VE 1/5000’LİK PLANLAR YAPILACAK

Karaağaç halkının kat artırımı ile ilgili isteğine ise Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı yetkililerinden geldi. İmar ile ilgili talebe kat artışı yönünden bakılamayacağına vurgu yapan yetkililer, “Öncelikle 1/25000’lik planlarda değişiklik yapılacak. Ondan sonra 1/5000’lik planlara el atacağız. 1/1000’lik planlarla birlikte bu sorun da masaya yatırılacak” şeklinde konuştu.

HER KONUDA DESTEK OLDU

Toplantıda, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan da söz alırken, Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın bu güne kadar kendilerine her konuda destek olduğunu belirtti ve Mandalı’ya teşekkür etti. Su ödemesi ve toplu taşımada bazı sıkıntılarının olduğunu dile getiren Çakan, su konusunda problemin çözüldüğünü ancak engellilerden toplu taşıma araçlarında ücret alındığını ifade ederken, Kadir Albayrak da, engelli vatandaşların hayat standartlarını normal vatandaşlarla eşit seviyeye çıkarmak için çalışacaklarını söyledi.

KAZAK GÖLÜ MESİRE ALANI ZİYARET EDİLDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Daire Amirleri, Meclis Üyeleri, Belediye Personeli ve katılımcılar, toplantı sonrasında, Kazak Gölü Piknik ve Mesire Alanı’nda öğle yemeği yerken, yemeğin ardından İrfan Mandalı ve Kadir Albayrak, Kazak Gölü’nde tekneyle kısa bir tur attı.

 

KAPAKLI’YA BAĞLANAN MAHALLELERİ ZİYARET ETTİLER

Albayrak ve beraberindekiler, daha sonra da Kapaklı’ya bağlanan mahalleleri ziyaret ederek vatandaşları dinledi.

 

 
SANAYİ DÜKKANLARI SATIŞA ÇIKIYOR

 

Kapaklı Belediyesi tarafından yaptırılan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki dükkanların bir bölümü, açık arttırma usulü ile yapılacak olan ihale neticesinde satışa çıkacak. 10 adet dükkanın satışa çıkacağı ihale 17 Ekim Cuma günü saat 10.00’da Kapaklı Belediyesi’nde yapılacak.

10 ADET DÜKKAN SATIŞA ÇIKACAK

Cuma günü yapılacak olan ihalede Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan 12, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 numaralı dükkanlar satışa çıkarken, dükkanların muhammen bedeli 121 bin 800 TL olarak belirlendi.

GEÇİCİ TEMİNAT ORANI YÜZDE 3

Satışa çıkacak olan dükkanlar için yapılacak olan ihalenin şartnameleri Kapaklı Belediyesi resmi web sitesi www.kapakli.bel.tr’de yayınlanırken, ihaleye katılmak isteyen kişilerin yüzde 3 oranında yani 3 bin 654 TL geçici teminat bedelini Belediyeye yatırmaları gerekecek.

ÖDEMELER 15 GÜN İÇERİSİNDE YAPILACAK

Bahse konu dükkanlar için yapılacak olan ihalenin ardından dükkanı almaya hak kazanan isteklilerin, dükkan ödemelerini 15 gün içerisinde yapmaları gerekecek. İsteklilerin ödeme işlemlerini banka kredisinden yararlanarak da yapabilecekleri şartnamede belirtilen özellikler arasında.

İHALEYE KATILACAKLARIN BU ŞARTLARI KARŞILAMASI GEREKLİ

Cuma günü yapılacak olan ihaleye katılmak isteyen şahısların taşıması gereken şartlar da ilgili şartnamede açıkça belirtilmiş durumda. İhaleye katılacak olan isteklilerin aşağıdaki evrakları Kapaklı Belediyesi’ne teslim etmeleri gerekiyor;

“Müracaat dilekçesi, Kanuni ikametgah adresi, Tebligat için adres beyanı, Nüfus Cüzdan Sureti, Küçük Sanayi Kolları’nda çalıştığına dair ihale tarihi içinde bulunduğu yılda alınmış ticaret ve/veya sanayi odası veya ilgili meslek odası belgesi (aslı veya aslı gibidir onaylı sureti)

“BÜYÜK ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Dükkan ihaleleri ile ilgili bir açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; “Her gün gelişen ve  büyüyen Kapaklımızda, ilçemizin gelişimi konusunda da büyük adımlar atmaya devam ediyoruz.  Bu kapsamda yaptırdığımız Küçük Sanayi Sitesi’ndeki dükkanlarımızın da satışına devam ediyoruz” dedi.

“TEK MERKEZDE TOPLANACAK”

Yeni sanayi sitesinin tamamlanması ile birlikte, kent estetiğine uymayan alanların kent dışında tek bir merkezde toplanacağını da belirten Mandalı; “Aynı zamanda, yeni dükkanlarla birlikte, sanayi esnafımız da daha modern bir alanda çalışma imkanı bulacak” ifadelerini kullandı.

“GELECEK İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM”

Sanayi Dükkanlarının yatırım anlamında da alıcılara önemli kazançlar sağlayacağını ifade eden Mandalı; “Kapaklı’nın her geçen gün cazibe merkezi haline geldiği düşünüldüğünde, yeni dükkan sahibi olan sanayi esnafımız da, gelecek için önemli bir yatırım yapmış olacak” şeklinde konuştu.

 

 

 
KAPAKLIDA BAYRAMLAŞMA TÖRENİ BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ YAPILDI

 

Kapaklı protokolü Kurban Bayramının birinci günü Recep Güven Parkında düzenlenen bayramlaşma programında bir araya gelerek bayramlaştı. Kapaklı Kaymakam vekili Muhammed Emin Nasır ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı davetlilerle tek tek bayramlaştı.

Recep Güven Parkında düzenlenen bayramlaşma programına Kapaklı protokolü ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı. Kurban Bayramın birinci günü Recep Güven Parkında düzenlenen bayramlaşma programına Kapaklı Kaymakam Vekili Muhammed Emin Nasır, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ferhat Kağanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Sertan Topkaya, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve siyasi partilerin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Düzenlenen bayramlaşma programında Kapaklı Kaymakam Vekili Muhammed Emin Nasır ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı programa katılan davetlilerle tek tek bayramlaştı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı bayramlaşma programı öncesi kendisini park kapısında karşılayan çocuklarla tek tek bayramlaştıktan sonra fotoğraf çektirdi.  Recep Güven Parkında düzenlenen bayramlaşma programının ardından Karaağaç Jandarma, Devlet Hastanesi , Diyaliz Merkezi ve Kapaklı Emniyet Müdürlüğü ziyaret edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 
BORÇ YAPILANDIRMALARI BAŞLIYOR

 

 

Kapaklı Belediyesi, vatandaşların başta vergi borçları olmak üzere tüm borçlarını yapılandırıyor.2 ay sürecek yapılandırma kapsamında başvurular, 13  Ekim 2014 Pazartesi gününden itibaren başlayacak.

Torba Yasası kapsamında kamu alacaklarının yapılandırılması gibi bazı köklü değişiklik içerirken, yasa ile 13  Ekim 2014 Pazartesi gününden itibaren belediyeye borcu olan mükelleflere 6 ile 18 arasında değişen çeşitli taksitlerle ödeme kolaylığı sunuluyor. Kapaklı Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 30 Nisan 2014 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmeyen su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve Reklam vergisi, idari para cezaları gibi alacaklarını ödemeyen vatandaşların 2 ay içerisinde yazılı dilekçe ile Kapaklı  Belediyesi’ne müracaatta bulunulması istendi. Yapılandırma kolaylığından yararlanmak isteyen vatandaşlar borçlarını ister peşin ve isterlerse katsayı oranına göre 6, 9, 12, 15 ve 18 taksitte ödeyebilecekler.

Peşin ödemelerde gecikme zammı alınmayacak. Borçların taksitlendirilmesi halinde ise Tefe-Tüfe oranında cüzi oranda gecikme zammı uygulanacak. Açıklamada, “Bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki 6552 Sayılı Kanun, 11 Eylül 2014 tarih ve 6552 mükerrer sayıda resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 30 Nisan 2014 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmemiş olan su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, idari para cezaları gibi alacakların 2 ay içerisinde Kapaklı Belediyesi’ne, en geç 1 Aralık 2014 tarihine kadar yazılı müracaat etmek kaydıyla peşin ve yahut taksitler halinde ödeme kolaylığı sağlanmış bulunmaktadır” denildi.

Açıklamada, belirtilen süre içerisinde borç yapılandırma amacıyla Kapaklı Belediyesi’ne başvurulmaması halinde borçlular hakkında icra takibinin yapılacağı kaydedildi.

 
KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

 
KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

 

 
İLÇEMİZ HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KURS KAYITLARI BAŞLIYOR

 

 

 

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yeni açılacak kurslar için başvurular şahsen 09 Ekim Perşembe günü Kapaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılacaktır.

AÇILACAK OLAN KURSLAR


- EL SANATLARI TEKNOLOJİSİ GELENEKSEL EL NAKIŞLARI
( Hafta içi öğleden önce)

- EL SANATLARI TEKNOLOJİSİ ÇEYİZ ÜRÜNLERİ HAZIRLAMA
( Hafta içi Öğleden sonra )

- GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ
( Hafta içi Öğleden önce )

- İNGİLİZCE
( Hafta içi akşam)

- HİJYEN EĞİTİMİ
( Hafta içi akşam )

 

(DETAYLI BİLGİ İÇİN : 717-75-03)

 

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN PERSONELE ETKİLİ İLETİŞİM SEMİNERİ

 

Kapaklı Belediyesi personeline ‘Etkili İletişim ve Beden Dili’ konulu eğitim semineri verdi.

Önceki gün saat 15.00’da Kapaklı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye personeline yönelik verilen ‘Etkili İletişim ve Beden Dili’ konulu eğitim seminerine Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, Halkla İlişkiler Müdürü Ayşegül İlke, belediye personeli ve stajer öğrenciler katıldı. Türk Böbrek Vakfı Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Arda tarafından verilen seminerde, etkili iletişimin sosyal ve iş hayattaki önemine dikkat çekildi.

Konuşmasında beden dili üzerinde duran Ali Arda, “Beden dilini öğrendiğimizde, gerek kendi beden dilinizi daha rahat ve etkili kullanarak gerekse insanların davranışlarını daha kolay yorumlayarak etkili iletişim kuracaksınız. Beden dili eğitiminin amacı, sözel olmayan işaret ve hareketlerin bilincine varılmasını sağlamak ve insanların bu ortamı kullanarak nasıl iletişim kurduklarını göstermektir” diye konuştu. Beceri sahibi olmanın insan hayatında çok önemli olduğuna dikkat çeken Ali Arda şunları anlattı: “Dahi olmak ise olağanüstüdür. Ancak hepsinden daha değerli olanı doğru ilişki kurmaktır. Beden dili duygu ve düşüncelerimizin yansımasıdır. İnsanların yüz yüze kurdukları ilişkide, kelimeler yüzde 10, ses tonu yüzde 30, beden dili yüzde 60 önem taşır. Bu yüzden de sözel mesajlardan daha çok beden dilimizle iletişim kurarız. Kültürden kültüre biraz farklılıklar gösterse de dünya üzerinde en geçerli dil Beden Dili’dir”

Beden dilini doğru kullanan ve etkili iletişimi sağlayabilen insanların, diğer insanlarla daha iyi ilişkiler geliştirmeye başlayarak daha sevilir hale geldiklerini kaydeden Ali Arda, “İnsan ilişkilerinde eleştirinin, iknaın, liderliğin, saygının, dinlemenin ve benzeri tekniklerin önemini kavrarlar, bunları hayatlarında kullanırlar ve kendilerine karşı kullanıldığında da bunun farkında olurlar. İletişim bilgeliği ile yalın iletişim unsurlarının daha ötesinde iletişim donanımı kazanarak, unutulmaz izler bırakabilirler” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 


 
KURBAN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ

 

Kapaklı’da İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Belediye’de kurbanlık hayvanlarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kurbanlık seçiminden hayvanlarda bulunabilecek hastalıklara kadar önemli uyarıların yapıldığı toplantıda veteriner hekimler ve İlçe Müftüsü İsa Aktaş, açıklamalarda bulundu

Kapaklı Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2014 Yılı Kurban Bayramı Bilgilendirme Toplantısı, Kapaklı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda Kurban keserken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü İsa Aktaş, “Önce diz boyu çukur kazılır. Kurbanın gözleri tülbentle bağlanır. Kıbleye dönük olarak sol yanı üzerine yatırılır. Boğa, tosun gibi büyük baş hayvanların kolay kesilebilmesi için çengele asılması caizdir. Boğazı çukurun kenarına getirilir. İki ön ve bir arka ayakları, uçlarından bir araya bağlanır. Üç kere bayram tekbiri okunur. Sonra, Bismillahi Allah'u Ekber diyerek, deveden başka hayvanın, boğazının herhangi bir yerinden kesilir” dedi.

Kurbanlık hayvan seçiminde küçükbaş hayvanların bir yaşını, büyükbaş hayvanların ise iki yaşını tamamlamış olması ve gebe olmaması gerektiğini belirten Veteriner Hekim Eda Göktepe ise şunları kaydetti: “Zayıf, sürünün gerisinde kalan, tüyleri mat ve karışık, donuk bakışlı, anormal hareketler sergileyen hayvanlar tercih edilmemelidir. Ayrıca, hayvanın gövdesinde veya burnunda akıntı veya ağzında aşırı bir salya bulunmamalıdır. Dışkısı sıvı olmamalı, idrarı saman renginde olmalıdır. Hayvanlar topallamadan 4 ayağının üstüne basarak durmalı ve yürüyebilmelidir. Öksürük ve hırıltı olmaksızın sessiz bir şekilde soluk alıp verebilmelidir. Seçilecek hayvanlar dişlerini gıcırdatmamalı, iniltisi bulunmamalı ve kambur durmamalıdır. Anormal bir şişliği, iltihap ve açık yarası bulunmamalıdır.”

Veteriner Hekim Göktepe, kurbanlıklarda sağlık açısından dikkat edilmesi gereken hastalıklara dikkat çekti. Göktepe, “Kurban bildiğimiz gibi dini, sosyal ve ekonomik boyutu olan bir ibadettir. Bu ibadet yapılması sırasında halkımızın sağlıklı gıda tüketmesi bizim en büyük isteğimizdir.”dedi. Hayvanların özellikle iç organlarında paraziter hastalıklara sık rastlandığını belirten Göktepe şöyle devam etti: “Özellikle akciğerde kist hidatik paraziti eğer imha edilmezse insanlara da hastalık oluşturma ihtimalleri vardır. Hayvanlar haliyle dış ortamda otlayan ve sularını zaman zaman kirli su kaynaklarından veya derelerden içer. Dış etkilere ve parazitlere açık bölgelerde beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılayan canlılar, parazitlerin yumurtalarını alarak bağırsaklarından akciğerlerine, karaciğerlerine ve iç organlarına geçebiliyor.”

Kesim sırasında birçok hayvanın akciğer ya da karaciğerinde bu kist hidatik denilen parazitleri görüldüğünü de belirten Göktepe, “Bu kistlerin yumurtaları veya kistlerin içerisinde bulunan sıvıdaki etkenler insan bağırsaklarında da aynı şekilde çoğalarak vücudun çeşitli yerlerinde su keseleri oluşumuna neden olabilir. Özellikle de akciğerlerde lokalize olması durumunda ciddi ameliyat operasyonlarıyla beraber tedavisi mümkün olabiliyor. Bunun dışında hastalıklar tüberküloz, bruselloz, şarbon gibi hastalıklarda zaman zaman ölümcül sonuçlara neden olabilir” uyarısında bulundu.

Bilgilendirme toplantısına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Veteriner Hekimi Eda Göktepe, muhtarlar, kasaplar ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

 

 
SPORCULAR BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

 

Türkiye Boks Federasyonu Tekirdağ İl temsilciliğinden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı ziyaret etti.

Türkiye Boks Federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliği dün saat 11:00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarete TBF Tekirdağ İl Temsilcisi Müeyyet Pirimoğlu, antrenör Hasan Kıyak ve sporcular katıldı.

Ziyaretlerinden dolayı memnun olduğunu dile getiren İrfan Mandalı sporcuların geçmişlerini ve tarihlerini unutmamalarını istedi. Mandalı, “Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözüne uygun olarak spor yaşantımızı sürdürmeliyiz. Sizlerle ve antrenörümüz Hasan hocamızla yaklaşık 1 yıldır tanışıklığımız var. Spora katkı adına neler yapabiliriz bunu hep düşünüyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerin almış olduğu başarılarla da son derece gurur ve mutluluk yaşıyoruz.” dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Müeyyet Pirimoğlu kendilerini kabul ettiği için Başkan Mandalı’ya teşekkür etti. Pirimoğu, sporun kendileri için ringe kadar olan kısımın önemli olduğunu söyleyerek, “Biz ringe kadar olan kısımı önemsiyoruz. Sporcularımızla salona giderken ailevi bir ortam yaşıyoruz. Onlar kazanma ve kaybetme dışında ahlak konusunda da önemli davranışlar sergiliyorlar.” diye konuştu.Ziyarette TBF Tekirdağ İl Temsilcili tarafından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. velilerden tam not aldı.

 

 

 

 


 
KURBAN SATIŞ YERİNDE DENETİMLER SÜRÜYOR

 

Belediyemiz tarafından kurbanlık satışı yapmak isteyenler için Kurban Satış Yeri belirlendi. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Atatürk Mahallesi, İstiklal Caddesi ile Aşıklar Sokak önündeki idari tesis alanında kurbanlık satışları yapılacak. Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü'nün ortaklaşa çalışmaları sonucu ilçemizde  belirlenen 50 adet kurban satış yeri talep eden vatandaşlara tahsis edildi.

Kapaklı'da belirlenen kurban satış noktaları dışında satış yapacak olan kişilere yasal işlemler uygulanacak. Kapaklı da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvan satış yerleri belli oldu. Anadolu illerinden Trakya Bölgesine hayvan sevki yasak ancak aranan özel şartları barındıran hayvanlar getirilebiliyor. İlçe dışından hayvan hareketlerinde yurtiçi veteriner sağlık raporu ile dezenfeksiyon belgesi, ilçe sınırları içerisindeki hayvan hareketlerinde ise menşe şahadetnamesi ile küçükbaş hayvan nakil belgesi aranıyor.

Kapaklı Belediyesi Sağlık İşleri Yetkilileri ve İlçe Tarım Müdürlüğü Veterinerleri tarafından kurban satış alanında kurbanlıkların rutin kontrolleri düzenli olarak yapılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bütün tedbirleri aldıklarını ve görevli  birimlerle çalışacaklarını söyledi. Başkan Mandalı , "Kurban kesimi bir ibadettir. Bu ibadetin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceğini zaten dinimizce tek tek belirtiliyor. Belediye olarak da bu yönde gerekli tedbirler alındı. Halkımızın rahat, temiz, hijyenik ve huzur içerisinde kurbanlarını kesebilecekleri ortamlar oluşturduk, ayrıca Veteriner denetimlerinin İlçe Tarım Müdürlüğü ve Kapaklı Belediyesi işbirliği ile yürütüleceğini " ifade etti.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ SAKATLAR DERNEĞİNE 10 SİMİT ARABASI VERDİ

 

Kapaklı Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki engellilerin simit satarak hem para kazanması hem de sosyalleşmelerine katkı sağlamak için Kapaklı Sakatlar Derneği Şubesi ve özel bir simit fırını ile ortak projeye imza attı.

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyeleri, ilçemizde belirlenen 10 noktada, kendilerine Tepe Simit firması sahibi Satılmış Arıcı tarafından tahsis edilen simit araçları ile satış yapacak. Proje ile ilgili olarak Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’nde protokol imzalandı. Protokol imza törenine Kapaklı Belediye Başkanvekili Ersin Yavuz, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Yıldıran, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürü Seyit Ahmet Akkuş ve dernek üyeleri katıldı.

Protokol kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’ne ilk etapta 10 simit aracı tahsis edildiğini belirten Tepe Simit firması sahibi Satılmış Arıcı, “Daha sonraki süreçte araç sayısını 20’ye çıkarmayı planlıyoruz” dedi. Arıcı, konuşmasının devamında böylesine anlamlı bir projede yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İmzalanan protokol ile iş imkanı bulan engelli vatandaşların bir an olsun engelliliklerini unutacağını ifade eden Hayati Çakan, “Kapaklı halkından isteğimiz, bu kardeşlerimize sahip çıkmalarıdır. Bizler toplum içinde itilip kakılmadan yaşamak istiyoruz. Bunun için halkımızın daha duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi. Çakan konuşmasını, başta Belediye Başkanı İrfan Mandalı olmak üzere tüm Kapaklı Belediyesi personeline gösterdikleri destek ve yardımlardan dolayı teşekkür ederek bitirdi.

Engellilerin sosyalleşmesi ve kendilerine güven duymaları açısından projenin önemli olduğunu söyleyen Ersin Yavuz, “Engellilerimiz bu proje ile toplum içine karışacak. Özgüvenleri artacak. Kendi paralarını kendileri kazanacak. Bu çok önemli bir projedir. Kapaklı Belediyesi olarak bu tür projelerin sonuna kadar destekçisi olacağız” sözünü verdi. Yavuz, engellilerin sattıkları simitlerden elde ettikleri gelirin yüzde 40’ının kendilerine kalacağını da sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından simit arabaları derneğe teslim edilirken, dernek binası önünde de engellilerle birlikte gazetecilerin objektiflerine hatıra pozu verildi.

 

 

 

 

 

 
HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI

 

Dokuz kişilik ikinci hacı kafilesi dün Kapaklı Merkez Cami önünde düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandı. Diyanet İşleri başkanlığı tarafından çekilen kura sonrasında Kapaklı’dan haca gitmeye hak kazanan 9 hacı adayı dün saat 11.00’da kutsal topraklara uğurlandı.

Kapaklı’dan Mehmet Akı, Gülizar Akı, Recep Dubaz, Firdes Dubaz, Saray Güngörmez Köyünden Ahmet Perver, Kaniye Perver, Habibe Ertekin, Kızılpınar’dan Naşit Karaoğlu ve Asibe Karaoğlu’ndan oluşan ikinci gurubun uğurlama törenine Kapaklı Müftüsü İsa Aktaş, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Ersin Yavuz,  CHP Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Yıldıran ve hacı adaylarının yakınları katıldı.

Merkez camii İmam Hatibi Şaban Aksoy’un kıraat ettiği Kur’an-ı Kerim ile başlayan uğurlama töreni daha sonra Kapaklı Müftüsü İsa Aktaş’ın konuşmasıyla devam etti. Hacı adaylarına ibadetlerini sürdürebilmeleri için sağlıklı kalmalarına dikkat etmeleri tavsiyesinde bulunana İsa Aktaş, “Güzel bir yolculuğa şahitlik etmek üzere burada bulunuyorsunuz. Bu kutsal yolculuğu gerektiği gibi tamamlayabilmeniz için sağlığınıza özen gösterin.  Hasta olursanız hayatta bir kere elinize düşmüş olan bu fırsatı değerlendirmekten mahrum kalırsınız.” İfadelerini kullandı.

Hac ibadetinin çok müstesna bir değere haiz olması yanında zorlukla yerine getirilen bir ibadet olduğunu belirten Aktaş, “Hiçbir ibadetin yerine getirilmesi hususunda Allah’a dua edilmezken, hac ibadetine çıkan kişiler bu ibadetin kolay kılınması için dua ve niyet ederler. Haç hakikaten meşakkatli bir ibadettir. Bu ibadeti yerine getirirken kimsenin kalbini kırmamaya, hiç kimse ile çekişmemeye özen göstermelisiniz.  Bu hususlara dikkat edip, boş zamanlarınızda da ibadete özen gösterdiğiniz taktirde buyurulan müjdelere nail olursunuz. Peygamberimiz,   farz, vacip ve sünnetlerine riayet ederek bu ibadeti tamamlamış olanların Cennet’e girecekleri müjdesini vermiştir.” şeklinde konuştu.

24 günlük hac ibadeti sırasında bolca dua edilmesinin önemine işaret eden Aktaş, şunları söyledi: “Bizler sizin için nasıl dua ediyorsak, sizlerde bizler için, ümmeti Muhammet için hatta bütün insanlığın saadeti için elinizden geldiği ölçüde mübarek mekânlarda dua ediniz. Dualarınızla birlikte Peygamber Efendimize bizim de selamlarımızı sunun.” Hali vakti yerinde olanların hac ibadetini yerine getirmekte acele etmeleri gerektiğini söyleyen Aktaş, “Kime ne kara ömür biçildiğini yalnızca Allah Teâlâ bilmektedir.  77 milyon içinden, Allah’ın Beytini görme şerefine sizler nail olacaksınız. Birçoğunuz bu ibadeti yerine getirmek için yedi sekiz yıl bekledi. Eminim ki birçok insan da müracaat etmesine rağmen ömrü vefa etmediğinden hac ibadetini yapamamıştır.” İfadelerine yer verdi. İsa Aktaş’ın konuşma ve yaptığı dua sonrasında hacı adayları yakınlarıyla vedalaşarak Tekirdağ kafilesini taşıyan otobüsle yola çıktı.

 

 

 

 

 

 


 
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAŞKANIMIZIN MESAJI

 

Tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünü korumak için omuz omuza mücadele eden ve zor şartlara rağmen zaferler elde eden milletimizin sahip olduğu vatan sevgisi ve istiklal ruhu tüm dünyaya örnek olmuştur. 19 Eylül aynı zamanda Atatürk'e 1921 yılında mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür. Yüce Türk Milleti, hiçbir koşulda bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini, devletimizin ve milletimizin sonsuza kadar var olacağını, şehit ve gazilerin verdikleri mücadelelerle tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Kurtuluş savaşımız sonucu elde ettiğimiz eşsiz zaferde de şehitlerimizin kanları kadar, gazilerimizin fedakarlık ve azimleri de büyük önem taşımaktadır. Bu anlamlı gün dolayısı ile ülkemizin her karış toprağında terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran kahraman gazilerimizin Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün simgesi olan gazilerimizin Gaziler gününü kutluyorum.

 
İLKÖĞRETİM HAFTASI KAPAKLI CUMHURİYET OKULUNDA KUTLANDI

 

İlköğretim haftası dolayısıyla Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulunda kutlama programı düzenlendi. Programda konuşan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, “Milletin kurtuluşu eğitimdir, eğitilmemiş toplumlar uygar, çağdaş ve gelişemez halde olurlar.” dedi. Konuşmaların ardından okul öğrencilerin şiir ve koro dinletisi davetlilere sergilendi.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber kutlanan İlköğretim haftası Kapaklı’da da kutlandı. Cumhuriyet ortaokulunda saat 10:00’da düzenlenen programa Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ferhat Kağanoğlu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Yüzüak, okul müdürleri, öğretmenşer ile çok sayıda veli katıldı.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı’nın İlçe olduktan sonra A sınıfı kategorisine girdiğini ifade etti. Başkan Mandalı, “Kapaklı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’ni baz aldığımızda en çok göç alan yer Kapaklı ardından Çerkezköy’dür. Kapaklı İlçe olduktan sonra eğitimde ivme kazanan bir ilçe haline geldi. Kapaklı Belediyesi Ortaokulunu nasıl eğitime kazandırdıysak, temelini attığımız  40 derslikli ilköğretim okulunu da Kapaklımıza kazandıracağız. İlçe Milli Eğitimi müdürümüz ve Okul müdürlerimizle görüşüp ihtiyaçları belirledik. Bu ihtiyaçları Büyükşehir ile yapılacak toplantıda belirtip elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Yüzüak da kutlama töreninde yaptığı konuşmada Kapaklı’nın eğitimdeki son durumunu anlattı. Yüzüak, “Kapaklı Beldesinin İlçe olmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 20 okulda 550 öğretmen ve 15 Bin öğrencimiz var. Ayrıca ilçemizde 1 Anadolu lisesi ve 1 İmam Hatip lisesini de kazandırmış bulunuyoruz. İlçemizde her branştan kursların düzenleneceği halk eğitim merkezimizde de faaliyet başlamıştır. Bahçelievler Mahallemizde yapımı son aşamasına gelen ilköğretim okulumuzda yakın bir zamanda eğitim öğretim faaliyetine başlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

Fatih Yüzüak sözlerinin devamında velilere seslenerek, “Bizlere emanet ettiğiniz yavrularımıza karşı sorumluluğumuz sadece çocuğunuzun ihtiyacını karşılamak değil onlara evde ve sosyal ortamlarda destek verip ilgilenmektir. Ders çalışma ortamlarını oluşturmak, evde ders çalışma programı hazırlamak, bilgisayar ve televizyon başında saatlerini harcamamaları sağlamak, arkadaş ortamlarını kontrol etmek başlıca görevlerimizdir.” şeklinde konuştu.  Son olarak düzenlenen kutlama programında söz alan Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ise, “Milletin kurtuluşu eğitimdir, eğitilmemiş toplumlar uygar, çağdaş ve gelişemez halde olurlar. Okul toplu yaşamayı, kurallara uymayı ve sosyal ortamı öğretir. Düzenli çalışma ile ise sizlere başarıyı getirir. Siz velilerimiz öğrencilerin ilk öğretmenleridir. Onlara karşı aşırı koruyucu, kollayıcı olmak yerine fayda verici olunmalıdır. Hata ve kusurlarını söylemek yerine onları başarıya teşvik etmeniz gerekir. Ben bu duygu düşüncelerle hepimizin ilköğretim haftasını kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından program için düzenledikleri şiir, koro ve oyun gösterilerini davetlilere sergileyen minik öğrenciler öğretmenlerinden, protokolden ve velilerden tam not aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

 

 
HİZMETLERİMİZ İÇİN ARTIK TEK NUMARADAYIZ

 

Vatandaşlarımızın ihtiyаçlarına daha etkili vе hızlı hizmet verеbilmek amacıyla kurulan Kapaklı Belediye Başkanlığı Çağrı Merkezi, 444 8 0 59 numаralı telefondan vatandaşlarımıza hizmet verecek.Halkımızın sorunlаrına ve taleplerine çözüm bulmak, belediyedеn bilgi almak, şikâyet başvurularını daha hızlı bir şekilde çözüme ulaştırmak için koordineli bir şekilde hizmet vеrmeyi amaçlamaktayız.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı , geniş bir coğrafi alana yayılmış çok sayıda mahalleyi kapsayan yeni bir ilçeyiz, planlı ve düzenli bir sistem oluşturup halkımızın işini kolaylaştırmak ve halkımızın belediyemize daha kolay ulaşması için çağrı merkezi sistemimizi faaliyete geçiriyoruz. Vatandaşlarımız artık belediyemize 444 8 059 numaralı telefonu arayarak Çağrı Merkezi’ne ulaşabilir , tüm istek , sorun ve şikayetlerini iletebilir ve ilgili müdürlüklerimize ulaşabilirler. Halk ekseniyle ve Şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızı bu şekilde devam ettireceğiz. Gerçekleştirdiğimiz her projenin halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.'' dedi.

 

 

 
EYLÜL AYI MECLİS İKİNCİ OTURUMU YAPILDI

 

Kapaklı Belediye Meclisi Eylül Ayı ikinci Olağan Toplantısı dün saat 14.00’da Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında gerçekleştirildi.

Kapaklı Belediye Meclisi Eylül Ayı ikinci birleşiminin ilk gündem maddesinde, ilk toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilen “2015 -2019 yılları arası stratejik planı” konusu görüşüldü. Komisyonun oy birliği ile kabul ettiği 2015 -2019 yılları arası stratejik planı, meclis üyelerince de oy birliği ile kabul edildi. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde görüşülen ve Plan ve Bütçe Komisyonu’nca oy birliği ile kabul edilen Kapaklı Belediyesi 2015 Yılı Performans Programı da meclis üyelerince oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı.

Eylül Ayı Toplantısı ikinci oturumu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün “Park, Bahçe, Refüj, Kaldırım Bakım ve Tamir Hizmeti Alımı işlerinin 1 Ocak 2015- 31 Aralık 2018 tarihleri arasında 48 ay süre ile ihaleye çıkartılması” talebinin görüşülmesi ile devam etti. Park, Bahçe, Refüj, Kaldırım Bakım ve Tamir Hizmeti Alımı işlerinin 1 Ocak 2015- 31 Aralık 2018 tarihleri arasında 48 ay süre ile Açık İhale Usulü gerçekleştirilmesine ilişkin komisyonun oybirliği ile aldığı uygunluk raporu meclis üyelerince de oy birliği ile kabul edildi.

Kapaklı Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 26/08/2014 tarih ve 419 sayılı yer tahsisi konusuna ilişkin Plan ve Bütçe Komisyon raporu da oy birliği ile karara bağlandı. Buna göre mülkiyeti belediyeye ait olan İsmetpaşa Mahallesi 32. Sokak’ta bulunan Sosyal Tesisler Binası’nın 2. katı, Halk Eğitim Müdürlüğü olarak kullanılmak üzere 5 yıllığına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilecek. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen “Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 26/08/2014 tarih ve 418 sayılı yer tahsisi” konusunun görüşülmesi ile devam etti. Kapaklı İlçeleri Süt Üreticileri Birliği’nin, mülkiyeti belediyeye ait olan Yanıkağıl Muhtarlık binası 2’nci katında yer alan bir odanın ve 2757 nolu parseldeki binanın ‘Süt Toplama Merkezi’ olarak kullanılmak üzere 5 yıllığına tahsis edilmesi talebi komisyonca uygun görüldü. Komisyonun uygunluk raporu meclis üyelerince de oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise yine bir önceki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen “Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Araç Kiralama İşi ihalesinin 1 Ocak 2015-31 Aralık 2017 tarihleri arasında 36 ay süre ile ihaleye çıkartılması” talebi görüşüldü. Komisyonun oy birliği ile aldığı uygunluk raporu kapsamında ilgili gündem maddesi de oy birliği ile karara bağlandı.

Meclisin son gündem maddesinde ise Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün “aktarma” konulu yazısı görüşüldü. Komisyon raporu meclis üyelerince de oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı.

 
2014 - 2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI KUTLU OLSUN

 

 

Geleceğimizin şekillenmesi ve ülkemizin kalkınmasında eğitim ve öğretimin önemi gün geçtikçe artarken; yeni bir eğitim öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz...

Ayrıca fedakarca görevlerini yerine getiren öğretmenlerimizi de çocuklarımız için büyük özveri ve gayret gösterdikleri için teşekkür ediyor öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum.

 
EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

Kapaklı Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunu tamamlandı. Kapaklı Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda dünyapıldı. İrfan Mandalı başkanlığında yapılan toplantı saat 14.00’da başladı. Toplantıyı Büyükyoncalı Belediye eski Başkanı Nurettin Yılmaz, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, mahalle muhtarları ile vatandaşlar takip etti.

Başkan Mandalı gündem maddelerini görüşmeye açmadan önce su ücretlerinde yaşanan artışla ilgili bilgilendirmede bulunarak “Biz meclis olarak 2014 sonuna kadar atık su bedeli almayacaktık. Ancak Büyükşehir yasası ile birlikte atık su ücretleri 1 Temmuz itibariyle uygulanmaya başladı. Bu hükümetin almış olduğu bir karardır. Büyükşehir’in her hangi bir zammı yoktur” şeklinde konuştu.

Toplantıya saygı duruşunda bulunulmasıyla devam edildi. Ardından gündemin üçüncü, dördüncü ve beşinci maddelerinde yer alan kadro değişikliği, boş kadro değişikliği ve dolu kadro değişikliği yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Gündemin altıncı maddesinde 2015-2019 yılları arası stratejik plan konusu görüşüldü. İlgili gündem maddesi de oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken, gündemin yedinci maddesini teşkil eden 2015 yılı performans programı da oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna gönderildi. Sekizinci gündem maddesinde ilgili dilekçeler görüşüldü. 1535 ada 15 nolu parseldeki 34,92 metrekarelik belediye hissesinin hisse ortağına satılması, 1177 ada 20 nolu parseldeki 68 metrekarelik belediye hissesinin Emin Duyan’a, 1306 ada iki onul parseldeki 43 metrekarelik hissenin Kenan Özer’e satılması oy birliği ile kabul edildi.             Katı Atık Toplama ve Nakli Kent Temizliği’ hizmeti alımı ihalesinin açık ihale usulü ile 36 ay süre ile ihaleye çıkartılması talebi oy birliği ile meclisten geçti. Karaağaç OSB’nin Kapaklı Belediyesi’nden 4 yıllığına yer talebi de oy birliği ile karara bağlandı. Konuyla ilgili konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Karaağaç OSB 30 Mart yerel seçimlerinden önce Çerkezköy’de kiraladığı bir yerde çalışmalarını sürdürüyordu. Karaağaç bize bağlandığı için yeni binaları yapılana kadar belediyeden dört yıllık geçici bir yer talebinde bulundular. Önümüzdeki günlerde de Karaağaç OSB’nin ismi Kapaklı OSB olarak değişecek” açıklamasında bulundu. İlgili gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Kapaklı İlçe Müftülüğü’nün kuran kursu yer tahsisi konusu da görüşüldü. Konuyla ilgili meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Mandalı “Yanıkağıl muhtarlığının alt katı üç yıldır Kuran Kursu olarak hizmet veriyordu. Köy tüzel kişiliğinin belediye geçmesi ile birlikte burayı İlçe Müftülüğümüz tekrardan beş yıllığına kendilerine verilmesini talep etti” dedi. Yanıkağıl Muhtarlığının birinci katının beş yıl boyunca Kuran Kursu olarak hizmet vermesi de oy birliği ile kabul edildi. Akif Özcan tarafından sunulan 1132 ada 1 nolu parselde bulunan 217 metrekare olan parselin imar uygulaması sonucu 15 metreden 20 metreye çıkması nedeniyle yolda kalan kısmının bedelinin kamulaştırılması ve karşılığında yer verilmesi talebi de imar komisyonuna havale edildi.

726 ada 19 parseldeki 91 metrekarelik belediye hissesinin Mahir Bozan’a verilmesi de oy birliği ile kabul edilirken, 1564 ada 20 nolu parseldeki 157,67 metrekarelik belediye hissesinin ortağına satılması, 109 ada 6 nolu parseldeki 38 metrekarelik belediye hissesinin satışı da oy birliği ile kabul edildi. Süt Üreticileri birliğinin Yanıkağıl muhtarlığının ikinci katında süt toplama merkezi isteği ile yer talebi ise oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Kapaklı Milli Eğitim Müdürlüğünün İsmetpaşa Mahallesi 32’inci sokakta bulunan sosyal tesisin ikinci katının beş yıllığına Halk Eğitim Merkezine tahsis edilmesi de meclis tarafından görüşüldü. İlgili gündem maddesi de oy birliği ile Plan ve Bütçe komisyonuna kabul edildi. Karaağaç Mahallesi’nde bulunan 435 ada 27 nolu parseldeki 70,81 metrekarelik, 1536 ada dört nolu parseldeki 138,07 metrekarelik belediye hissesinin hisse ortağına satılması da oy birliği ile kabul edildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sunulan “Park, Bahçe, Refüj, Kaldırım Bakım ve Tamir Hizmeti Alımı” ihalesinin 1 Ocak 2015-31 Aralık 2018 tarihleri arasında 48 ay süre ile ihaleye çıkartılması talebi de görüşülerek karara bağlandı. Açık ihale ile yapılması planlanan ihale ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile gönderildi.

Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğüne verilen 8 araç ile Kapaklı Belediyesi’nin 12 aracın kiralama ihalesinin 1 Ocak 2015-31 Aralık 2017 tarihleri arasında 36 ay süre ile ihaleye çıkartılması talebi de plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Kapaklı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan aktarma konulu yazı da plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Dokuzuncu gündem maddesinde Büyükyoncalı Belediyesi’nin Kapaklı’ya bağlanma talebi görüşülerek karara bağlandı. Başkan Mandalı eline haritayı alarak konu hakkında bilgilendirmede bulundu. Büyükyoncalı halkının referandumda Kapaklı’ya bağlanma kararı verdiğini söyleyen Mandalı “Büyükyoncalı referandumda yüzde 80 civarında oyunu Kapaklı için kullanırken, yüzde 20’lik kesim de Saray’da kalma yönünde oy kullandı. Konu artık meclise geldi. Coğrafi anlamda değerlendirdiğimizde Büyükyoncalı, 5’de 4 oranında Kapaklı sınırları içerisinde yer alıyor. Biz bu konuyla ilgili kimseyi zorlamadık, gelin bizden yana oy kullanın diye baskı kurmadık. Sonuç Büyükyoncalı vatandaşlarının tamamiyle kendi kararlarıdır.” şeklinde konuştu.

İrfan Mandalı’nın yaptığı açıklamanın ardından söz alan AK Partili Meclis Üyesi Salih Bezgin, oylamada evet oyu kullanacaklarını söyleyerek “AK Parti Gurubu olarak kendi aramızda, il başkanımız ve başkanlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda demokrasinin gereği olan halkın iradesine karşı biz de saygılıyız.” dedi.

Salih Bezgin’in yaptığı konuşmasının ardından Büyükyoncalı Mahallesi’nin Kapaklı’ya bağlanması oy birliğiyle kabul edildi.

Son olarak konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Eğer biz red oyu verirsek tarih bizden hesap sorar. Halkın iradesine saygılı olmamız lazım. Bizim aldığımız karar kadar Büyükşehir’in de alacağı karar tabi ki çok önemli. Herkese konunun sadece oylama ile yeterli kalmayacağını aksi durumda idari mahkemeye kadar gidilebileceğini söyledim” ifadelerini kullandı. Toplantının sonunda ise İmar komisyonuna havale edilen konular ile İmar planı ile ilgili dilekçeler görüşülerek Eylül ayı meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 
CADDE VE SOKAK TABELASI MONTAJ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ilçedeki cadde ve sokak tabelalarını yeniliyor. Vatandaşın rahat adres tespitlerine ulaşmak amacıyla ilçe merkezinde bulunan ve eskiyen cadde ve sokak tabelalarının yerine cadde ve sokakların başına tabela direkleri dikiliyor.

Kapaklı Belediyesi bünyesinde Numarataj sistemi güncelleştirme çalışması kapsamında başlatılan eskiyen cadde ve sokak tabelalarının değiştirilmesi çalışmaları devam ediyor. İlçenin muhtelif noktalarında 350 cadde ve sokak tabelasını duvara monte şeklinde yenileyen Kapaklı Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri, 150 noktaya cadde ve sokak isimlerinin bulunduğu tabela direklerini yerleştirildi. Cumhuriyet Mahallesi'nde Sokak ve cadde isimlerinin bulunduğu tabela direkleri montaj çalışmaları sürüyor. İsmetpaşa Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi’nde çalışmaları tamamlayan Kapaklı Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalara nüfusunun yoğun olduğu bölgelerde devam edecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Yenilediğimiz sokak ve cadde tabelaları ile vatandaşlarımız esnaflarımız kargo ve posta çalışanları aradıkları adresleri kolaylıkla bulma imkanına kavuştular. Adreslerin kolay bulunması olası acil durumlarda itfaiye ve ambulans gibi vakalarda bu tabelalar kısa sürede o yere ulaşmalarını sağlayacaktır. Yakın zamana içinde yapacağımız çalışmalar ile birlikte ilçe merkezinde tabelasız sokak ve caddemiz kalmayacaktır 'diye konuştu.

 
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi yeni ilçe olan Kapaklı’da da düzenlenen törenlerle kutlandı. Kapaklı Atatürk meydanındaki program protokolün yerini almasının ardından başladı. Saat 09.00’da başlayan programda Kapaklı Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin sırasıyla Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Astsubay Çavuş Akif Bebek gerçekleştirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına temel teşkil eden, 30 Ağustos 1922 yılında kazandığımız Büyük Zafer’in 92’inci yılını milletçe kutlamanın haklı gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirten Bebek “ Türk ulusunun kahramanlarla dolu tarihinde önemli bir aşama olan bu zafer tüm vatan ve bağımsızlığı yok edilmek istenen ulusumuzun kadın erkek genç yaşlı tüm fertleri ile birlikte sarsılmaz azim ve iradesiyle verdiği yaşam mücadelesinin en büyük göstergesidir. Yüreğindeki vatan sevgisi sarsılmaz irade ve üstün cesareti ile milletinin ve ülkenin kanın son damlasına kadar koruyan Türk askerleri bugün de aynı inanç ve kararlılık ile vatanı için canını seve seve feda etmeye hazırdır” diye konuştu.

Kahraman Türk ordusunun tarih boyunca elde ettiği başarıların kendisine ihtiyaç duyulduğunda yapabileceklerinin de kesin bir teminatı olduğunu kaydeden Bebek” 30 Ağustos zaferi ile sadece düşman mağlup edilmemiş, aynı zamanda Türkiye cumhuriyetinin temelleri de atılmıştır. Ulusumuzun tam bağımsız ve özgür yaşaması için gerekli koşullar sağlanmış, ulusal onur bu zaferle tekrar şahlandırılmış, Türk ulusuna çağdaşlaşma yolunu açan ve ulusu modern çağın gerektirdiği siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal alanda yapılmış bir çok yenilikle buluşturan Türk inkılabının meşalesi yakılmıştır.  Bu hareketin başarısında şüphesiz ki Türk ulusunun ve onun değerli ordusunun birlik ve beraberlik içersinde yürümesinin çok önemli bir rolü vardır” dedi.

Bebek” Gücünü ulusumuzun sonsuz sevgi ve desteğinden alan Türk silahlı kuvvetleri 92.yıl önce olduğu gibi bugün de ulusunun emrinde laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin bekasına, bölünmez bütünlüğüne, üniter ve ulus devlet yapısına ve yüce Türk ulusuna yönelmiş her türlü iç ve dış tehdidi ortadan kaldırma azmi ve kararlılığı içerisindedir. Türk sancağının şanını canından aziz bilerek Cumhuriyet ve vazife uğrunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağına, gerektiğinde canını seve seve feda edeceğine, and içerek göreve başlayan Türk silahlı kuvvetleri mensupları vatan ve millet sevgisi ile çarpan kalpleriyle kendilerine verilen görevleri üstün bir görev anlayışı ile yapmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Konuşmasının sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Bebek “ Bize bu zaferi kazandıran, başka ulusumuzun ebedi başkomutanı Atatürk olmak üzere, vatan ve ulusu için bir saniye bile tereddüt etmeden hayatını feda eden aziz şehitlerimizi, Türk silahlı kuvvetlerinin tüm mensuplarını, rahmet minnet ve şükranla anıyoruz. Kahraman gazilerimize de böyle bir ordu yetiştirdiği için yüce Türk milletine ve onları doğuran kutsal analara şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Çelenk programının ardından saat 09.30 Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaanoğlu ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Recep Güven parkında protokol üyelerinin ve vatandaşların tebriklerini kabul etti. Tebriklerin kabulünün ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar hep birlikte kahvaltı yaptılar.

Programa Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaanoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyide Yılmaz, AK Parti Kapaklı Eski İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, kurum müdürleri, mahalle muhtarları, dernek başkanları, okul müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
30 AĞUSTOS KUTLAMA

 

30 Ağustos 1922 tarihi ordumuzun onurlu direnişi bağımsızlık ve vatan sevgisinin yüceliğini dünyaya kabul ettirdiği ve Türk Milleti için umutsuzluğun sona erdiği, özlemlerin düş olmaktan çıktığı, halkımızın insan olmanın onurunu ve erdemini yaşadıkları yeni ve aydınlık bir döneme girdiği tarih olmuştur. Bu nedenle tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. Yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın bayramını tebrik ediyor, başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle anıyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA KUMBAĞ GEZİSİ

 

Kapaklı Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ilçede ikamet eden 22 engelli vatandaşı, Kumbağ  gezisine gönderdi.

Geziye katılacak olan engelli vatandaşların servis araçları ile tek tek evlerinden alındığını kaydeden Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “Beldiyemiz, 22 engelli kardeşimizi, Tekirdağ Kumbağ'a  gönderdi. Gezimizde engelli vatandaşlarımız çok duygulandı ve mutlu oldular. Bizlere her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız İrfan Mandalı olmak üzere tüm Kapaklı Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Engellileri toplumsal hayatta varlık göstermelerinin toplumu daha da güçlendireceğini kaydeden Başkan İrfan Mandalı ise “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biridir” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi ilçe sınırları içinde ikamet eden Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyesi 22 engelli vatandaşı Kumbağ  gezisine gönderdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “Belediyemizden engelli kardeşlerimize Kumbağ  gezisi düzenlenmesi için talepte bulunduk. Konuyu Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’ya da ilettik. Başkanımız sağolsun gerekli talimatları vererek bu isteğimizi kabul etti. İlçemizde ikamet eden 22 engelli vatandaşımızı tek tek evlerinden alarak, tüm engelli kardeşlerimizin görmek istediği Kumbağ'a gönderdi. Kumbağ'da İstanbul Gaziosmanpaşa özürlüler kampına misafir olduk. Kampda Türkiye'nin her bölgesinde 125 kişilik ekiple tanışmış bulunduk. Bir günde olsa o günde birbirleriyle kaynaşma fırsatı bulduk. Beraberce denize  girildi yemekler yendi. Akşam Kapaklı'ya geri dönerken engelli vatandaşlarımızın  geziden  çok memnun kaldıkları yüzlerindeki ifadeden okunuyordu.

Bizlere her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız İrfan Mandalı olmak üzere tüm Kapaklı Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Her zaman bizlerin yanında oldular'' dedi.

 

 

 

 


 
UZUNHACI MUHTARLIK BİNASININ BAKIM VE ONARIMI YAPILDI

 

Kapaklı Belediyesi olarak ilçe merkezindeki mahallelere götürdükleri hizmetlerin aynısının Büyükşehir yasası ile birlikte mahalle olarak Kapaklı’ya bağlanan köylere de götüreceklerini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birlikte ve beraber hareket edebildiğimiz taktirde başaramayacağımız şey yok. Eksik olan yönlerimizi giderdiğimiz takdirde, çok daha büyük şeyler yapabileceğimize inanıyorum'' dedi. 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile birlikte Kapaklı'ya bağlanan Mahallesi’nde, Muhtarlık Binası’nın bakım ve onarım çalışmaları Kapaklı Belediyesi tarafından başlatıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birer mahalle olan ve ilçemize bağlanan köylerimiz artık bizim ayrılmaz bir parçamızdır. İlçemizde diğer mahallelerimize bu zamana kadar nasıl hizmet ettiysek, aynı şevk ve heyecanla ilçemize bağlanan köylerimizde de aynı hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Kapaklı Belediyesi olarak Büyükşehir yasası ile birlikte ilçemize bağlanan yeni mahallelerimize çok önem veriyoruz'' dedi.

Belediye personelleri içerisinden, ilçedeki tüm mahalleri ilgilendiren istek, sorun ve talepler ile ilgili bir komisyon oluşturduklarını belirten Başkan Mandalı ''Bu komisyonda, gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse altyapıya yönelik her türlü ihtiyacın konuşulduğu, yapılacak ve yapılması gerekenlerin tartışıldığı toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantıları hep beraber yapmalıyız. İsabetli kararlar verebilmek için, alınacak kararların doğruluk ve yerindeliğini iyi sağlayabilmek için istişareye çok önem veriyoruz ve istişarenin şart olduğuna inanıyoruz. Bir de birlikte ve beraber hareket edebildiğimiz taktirde, eksik olan yönlerimizi giderdiğimiz takdirde, çok daha büyük şeyler yapabileceğimize inanıyorum'' açıklamalarında bulundu.

Kapaklı Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden oldukça memnun olduklarını ifade eden Uzunhacı Mahallesi Muhtarı Mehmet Çakır, “Belediyemiz, muhtarlık binamızın bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Tertemiz bir muhtarlık binamız oldu. Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldu. Bize her daim bir telefon kadar yakın oldu” dedi.

 

 

 

 

 

 

 


 
VELİ ÇEKEN PARKINDA SÜS HAVUZU YENİLENDİ

 

Kapaklı Belediyesi Yuvam Konutları yanında bulunan Veli Çeken Parkı'ndaki süs havuzunda  yenileme çalışması yaptı.

Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ilçedeki park ve bahçelerde peyzaj çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Yapılan çalışmaların ilçenin daha güzel bir görünüme kavuşması adına gerçekleştirildiğini kaydeden yetkililer, " Veli Çeken Parkı'ndaki mevcut süs havuzunda yeni düzenleme  çalışmaları gerçekleştirildi. Havuzun içine yunus figürleri değişik heykeller ve çömlekler yerleştirildi. Güvenlik amaçlı olarak ise havuzun etrafı çitle çevrildi.

Havuzun ortasındaki fıskiyesi, özel led aydınlatması ve su sesinin verdiği huzurla bulunduğu ortama hem estetik hem görsel hem de serinlik katacak.  Özellikle geceleri süs havuzunun renk cümbüşü oluşturması  vatandaşlar tarafından da oldukça beğenildiğini" belirtiler.

 

 

 

 

 


 

 
MİLLİ EĞİTİM ESKİ BAKANI NECDET TEKİN BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Milli Eğitim Eski Bakanı Necdet Tekin'i makamında ağırladı.

Milli Eğitim Eski Bakanı Necdet Tekin, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette Eski Bakan Necdet Tekin Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı tebrik edip hayırlı olsun dileklerinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin sonunda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Milli Eğitim Eski Bakanı Necdet Tekin'e nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etti. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 

 
94/3 TERTİP ASKERLERE VEDA GECESİ DÜZENLENDİ

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Kapaklı ilçesinden 94/3 askerlerin veda gecesine katılarak bu anlamları günlerinde onların heyecanına ve coşkusuna ortak oldu.

 

Yapılan gece dolayısıyla asker adayları Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıya kendilerine verdiği bu moral dolu geceden dolayı teşekkür ederek, başkan Mandalıya plaket takdim ettiler.

 

Ailelerin evlatlarını askere gönderme mutluluğuna ortak olan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, gecede şunları söyledi; “Evlatlarımızı kutlu peygamber ocağına göndermeden önce bu güzel geceye hepiniz hoş geldiniz. Burada, bu gecede gördüğüm çok güzel bir tablo var. Ben sizler adına gurur duyuyorum, Cenabı Allah evlatlarımıza askere gitmeyi nasip eylemiş. Nasip olursa çocuklarımız birliklerine teslim olacaklar. Ama on beş ay sonrada Allahın izni ile sağ salim evlerine dönecekler. Askerlik çok şerefli bir görevdir, Cenabı Allah tüm gençlerimizi askere gitmeyi nasip eylesin. Biz bu evlatlarımızın sayesinde evlerimizde rahatça uyuyoruz. Ben kendilerini ve bu güzel evlatları yetiştiren anne ve babaları kutluyor, şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi

 

“HAYIR DUALARIMIZLA GİDİYORLAR”

Askerlerimizin burnu dahi kanamadan memleketlerine dönmelerini dileyen Başkan Mandalı; Mehmetçiklerin kutsal vatan görevini fedakârca yapacaklarına olan inancının tam olduğunu söyledi. Vatanımıza, toprağımıza ve bayrağımıza sıkı sıkıya bağlı olduklarını dile getiren Başkan Mandalı ”Vatan ve bayrak sevgisi sadece sözle olmuyor. Bunun için icraatta gerekiyor. İşte 94/3  tertip askerlerimizde bu icraatı gösteriyorlar. Yapılan çağrıya ‘evet biz bu işe gönüllü varız’ diyerek Askerlik Şubelerine koşuyorlar. Hayır dualarımızla gidiyorlar. Bunu yaparken hiçbir karşılık beklemeden bu vatana, bu bayrağa, bu toprağa olan vazifelerini de en güzel şekilde ifade ediyorlar” dedi.

‘’ HAYIRLI TEZKERELER DİLEDİ ‘’

Gecede bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı , ‘’ asker adaylarının vatan görevlerini en iyi şekilde yapacaklarını belirterek “Askerlik görevlerini yapmak için askere gidecek olan gençlerimizin görevlerini en iyi şekilde yapıp hayırlısı ile sevdiklerine kavuşmalarını diliyorum. Bu gecede gençlerimiz askerlik öncesi moral bulmaları açısından önemli bir gece. Bu gibi etkinlikler birlik ve beraberliğin kardeşlik duygularının arttığı gecelerdir. Şimdiden gençlerimize hayırlı tezkereler diliyorum” dedi.

 

 

 

 


 


 
ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Tekirdağ ve Çerkezköy İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında yapacağı çalışmalardan dolayı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyaran Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri, çalışmaların planlanan süreden önce tamamlanması halinde kesinti yapılan bölgelere erkenden elektrik verilebileceğini kaydetti. Yetkililer, Cumhuriyet Mahallesi ve Bahçeli Evler Mahallesi’nin bir kısmında 9 buçuk saat süre ile elektriklerin kesileceğini belirtti.

TREDAŞ yetkilileri, Çerkezköy İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında, planlı bakım çalışmaları yapılacağını ve bölgenin bazı noktalarında bu nedenle elektrik kesintileri yaşanacağını kaydetti.

Yarın, 08.30-18.00 saatleri arasında Kapaklı’da elektrik kesintisi yaşanacağını kaydeden TREDAŞ yetkilileri, “Cumhuriyet Mahallesi ve Bahçeli Evler Mahallesi’nin bir kısmında 9 buçuk saat süre ile elektrikler kesilecek. Pınarça Mahallesi’nin tamamında ise 08.30-09.00 saatleri arasında 30 dakikalık bir kesinti olacak. Ayrıca 17.30-18.00 saatleri arasında da 30 dakika süre bahse konu bölgelerde elektrikler kesilecek. Bahçeağıl, Karlıköy, Uzunhacı Mahalleleri’nde de yarıms aatlik kesinti meydana gelecek. 08.30-15.30 saatleri arasında ise 7 saat süre ile Uzunhacı Mahallesi’nde elektrikler kesilecek” ifadelerini kullandı.

 


 
VALİ YERLİKAYA KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Saraç, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne yeni atanan Zekeriya Sarıkoca ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak’ın yanı sıra Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu ve İlçe Müftüsü İsa Aktaş da Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’ya köy ziyaretlerinde eşlik etti. Vali Yerlikaya’nın Kapaklı’daki köy ziyaretleri kapsamındaki ilk durağı Yanıkağıl Mahallesi oldu. Burada mahalle sakinlerinin sıkıntı ve isteklerini dinleyen Yerlikaya, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Bahçeağıl Mahallesi’ne geçti.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Yasası kapsamında köy tüzel kişilikleri kaldırılarak Kapaklı’ya bağlanan mahalleleri ziyaret ederek vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi. Vali Yerlikaya, 127’nci köy ziyaretini Uzunhacı Mahallesi’ne gerçekleştirdi.

Bahçeağıl Mahallesi ziyaretinde köye hayran kaldığını ifade eden Vali Ali Yerlikaya, “Burası bizim ziyaret ettiğimiz 125’inci köyümüz. Artık mahalle oldunuz. Fakat bu duruma alışmak ne sizler için ne de bizim için çok kolay değil. Buraların bir anda mahalle statüsüne dönüşmesini beklemek de mümkün değil. Bu kapsamda göz teması, gönül teması sağlayalım istedik” dedi.

Köy bölgelerinde genç nüfusun kalmadığına dikkat çeken Vali Ali Yerlikaya, “Köylerimizde nüfus kalmadı. Buralar adeta Huzur Evi’ne döndü. 185 haneli köyde ilkokula başlayan öğrenci sayısı 4” dedi. Köyde bulunan okulda 2 öğretmen açığı olduğunu öğrenen Vali Yerlikaya, “Devletimiz, yakında 40 bin öğretmen alımı yapacak. Bu Cumhuriyet tarihindeki belki de en geniş kapsamlı öğretmen alımlarından biri olacak. İnşallah bu çerçevede bölgemizdeki öğretmen açığı da kapanmış olacak” diye konuştu.

Yapılan köy ziyaretlerinin neredeyse tamamının köy meydanında gerçekleştiğini ifade eden Mehmet Koç adlı mahalle sakini, Bir kere de aşağıdaki mahalleyi ziyaret edin” diye sitemde bulundu. Bunun üzerine Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu’ya talimat veren Vali Yerlikaya, “En kısa süre içinde Belediye Başkanımızı ve birim amirlerimizi de yanına alarak Mehmet Beyi evinde ziyaret edeceksiniz. Çayını içeceksiniz. O anı fotoğraflayıp ‘An itibariyle Mehmet Koç un evindeyiz’ diyerek Twitter’da paylaşacaksınız ben de göreceğim” dedi.

Vali Yerlikaya, geçtiğimiz aylarda bölgede meydana gelen dolu yağışlarından çiftçinin etkilenip etkilenmediğini sordu. Bunun üzerine konuşan mahalle sakinleri, “Ekinlerimizin neredeyse tamamı zarar gördü. Sigorta şirketi gelip zarar ziyan tespiti yaptı fakat hala zararımız karşılanmadı” dedi. Bunun üzerine sigorta şirketi yetkilileri ile telefonla görüşen İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Sarıkoca, en geç 11’inci ayda çiftçiye ödemelerin yapılacağını söyledi.

Mahalle sakinlerinden 70 yaşındaki Nebahat Tulgay ise köyün içinden geçen derenin adeta lağım aktığını belirterek, “Ben bu derenin suyunu içerek büyüdüm. Sonraları buradan ayrıldım. İstanbul’a gittim. Senede 2-3 kez buraya geliyorum. Köyümün bu halini görünce vicdanım sızladı. Çok üzüldüm” dedi. Vali Yerlikaya, tüm mahallelerin kanalizasyon hatlarının bir noktada toplanacağını ve arıtıldıktan sonra Marmara Denizi’ne derin deşarj olacağını belirterek, “Konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Hem derelerimiz hem de Ergene eskisi gibi pırıl pırıl akacak” açıklamalarında bulundu.

Bahçeağıl Mahallesi sakinleri ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Ali Yerlikaya, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte karlı Mahallesi’ni ziyaret etti. Vali Yerlikaya burada Köy Muhtarı Anıl Aydın ve mahalle sakinleri tarafından karşılandı. Mahalle Muhtarı Aydın, “Bizim mahalle olarak büyük sıkıntılarımız var. En büyük sıkıntımız elektrik ve yol. Trafolarımız yetersiz kalıyor. Ayrıca ilçeye bağlantı yolumuz yok. Geçen hafta Muhtarlar Çalıştayı’nda da bu sıkıntıları dile getirdim” dedi. Vali Yerlikaya, sıkıntılarla ilgili notlarını aldığını ve kendisinin de konunun takipçisi olacağını söyledi.

Mahalle sakinlerinden Nusret Öztürk’ün, Ergene Nehri ile ilgili yapılan çalışmaların ne aşamada olduğu yönündeki sorusunu da yanıtlayan Vali Yerlikaya, “Ergene Nehri, deyim yerindeyse adeta mikrop gibi akıyor. İlk zamanlar cezai işlemlerle kirlilik oranında ufak da olsa bir azalma sağlandı. Fakat elbette bu yeterli değildi. Sonraki süreçte 8 yeni OSB daha kurduk. OSB yönetimlerine, ‘Altyapınızı, üstyapınızı, arıtma tesislerinizi kendiniz yapacaksınız’ dedik. Atık sular OSB arıtma tesislerinde arıtıldıktan sonra Marmara Denizi’ne derin deşarj edilecek” dedi.

Derin deşarj ihalesinin Ağustos ayı içinde yapılacağını belirten Vali Yerlikaya, Ekim ayında da 8 OSB’nin altyapı yapım ihalesine çıkılacağını kaydetti. Vali Yerlikaya, “2016’nın ilk çeyreğinde bunların yapımı tamamlanmış olacak. Bir önemli nokta daha var. Tekirdağ’da 30 Ekim 2012’den beri OSB dışında fabrika kurulamıyor. Bu uygulama da Türkiye’de yalnızca Tekirdağ’da var” diye konuştu.

Karlı Mahallesi sakini kadınlar, mahallelerinde düğün salonu olmadığını belirterek, Vali Yerlikaya’dan konuyla ilgili yardım istedi. Bu sırada söz alan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu mahallemizde atıl durumda olan ve harabeye dönmüş bir okulumuz var. Eğer bu okul alanı belediyemize tahsis edilirse, biz de buraya düğün salonu yapabiliriz” dedi. Vali Yerlikaya gerekli notları aldığını ve konuyla ilgili araştırma yapması için ilgili birimleri görevlendireceğini söyledi.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Karlı Mahallesi ziyareti sonunda mahalle sakinleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyarete mahalle sakinlerinden Necmi Tosun, Yerlikaya’ya “Cumhuriyete Yürüyen Osmanlı Torunu” adlı bir kitap hediye etti. Vali Yerlikaya 127’inci köy ziyaretini de Uzunhacı Mahallesi’ne gerçekleştirdikten sonra ilçeden ayrılarak Beyazköy'e doğru hareket etti.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ SONA ERDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni iki gece gerçekleştirilen programın ardından son buldu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını sünnet ettiren Kapaklı Belediyesi, bu yıl da sünnet ettirilen çocuklar için Sünnet Şöleni programı düzenledi. Kapaklı Belediyesi 10. Sünnet Şöleni etkinlikleri 15 Ağustos Cuma günü saat 16.00’da Merkez Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulması ile başladı. 277 sünnet çocuğunun toplu fotoğraf çekiminin ardından ilçede konvoy düzenlendi. Saat 19.00’da Kent Meydanı’nda Karagöz ve Hacivat gösterisi ile devam eden Sünnet Şöleni, saat 19.30’daki folklor gösterisi ile devam etti. Etkinliklerin ilk günü saat 20.00’da yerel sanatçı Serkan Dumlu konseri ve ardından da sünnet çocuklarına kına yakılması ile devam etti. Sünnet Şöleni etkinliklerinin ilk günü yerel sanatçı Gökhan Meneşe konseri ile sona erdi.

Sünnet Şöleni etkinliklerinin ikinci günü, saat 20.00’da Kent Meydanı’ndaki illüzyonist ve jonglör Tayfun Obüs’ün birbirinden ilginç gösterileri ile devam etti. Tayfun Obüs, sünnet olan çocukların da eşlik ettiği gösterilerle kendisini izleyenlere keyif dolu dakikalar yaşattı. Sünnet Şöleni etkinlikleri ünlü Vantrolog Cahit Kaşıkçılar’ın gösterisi ile devam etti. Daha sonra sahneye çıkan Anadolu Rock grubu, Grup Harabe, seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Kapaklılı’ları coşturdu. Grup Harabe’nin ardından sahne alan Roman dans ekibi de birbirinden kıvrak dans gösterisi ile izleyenleri mest etti. Roman Dans ekibinin gösterisinin ardından sahneye çıkan Cumhuriyet Halk Partili Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Kapaklı’nın son yıllarda büyük yol kat ettiğini belirterek, “Nereden nereye. Biz Kapaklı ile gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki bugünlere kolay gelinmedi. Bugün, yerel seçimlerin ardından resmen ilçe olan Kapaklı’da ilk kez bir şölende bir araya geliyoruz. Kapaklı halkını bir kez daha kutluyorum, yerel seçimlerde doğru tercih yapıp İrfan Başkanı tekrar göreve getirdikleri için” diye konuştu.

Programda daha sonra konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise şölenin hazırlanmasında emeği geçen tüm belediye personelime, şölenimize renk katan değerli sanatçı dostlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan siz değerli vatandaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şölenlerimizde şimdiye kadar 755 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştirdik. Bu yıl da 277 çocuğumuz ile birlikte toplam bin 32 çocuğumuz Belediyemizin katkılarıyla erkekliğe ilk adımlarını attılar. Allah onların Mürvetlerini de görmeyi de nasip etsin. Geçmişimizden günümüze kalan bu tip etkinlikler hem vatandaşlarımıza evlatları ile mutlu bir an yaşatmak açısından, hem de bir geleneği sürdürmek açısından bizim için çok önemli” dedi.

 

Başkan Mandalı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine ve sağlığına büyük önem veriyoruz. Eğitim alanında yaptığımız yardımlar, inşa ettiğimiz yeni derslikler, çok amaçlı merkezler ve mahallelerimizdeki spor alanları, oyun alanları, sosyal hizmetlere yönelik atılan sayısız adımlardan bazıları. Bizde Kapaklı Belediyesi olarak inşallah bu doğrultuda vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza yönelik yatırımlarımızı ve etkinliklerimizi daha da genişleterek sürdüreceğiz. Anne babalar çocuklarının üzerine nasıl titriyorlarsa biz de aynı onlar gibi tüm çocuklarımızın üzerine titreyeceğiz ve titriyoruz. Göreve başladığımız günden itibaren, hizmet anlayışımızda insanımızı ve insanımızın mutluluğunu baz alan çalışmalar yaptık. 4 aylık süreçte acil olarak gördüğümüz başta bazı sosyal hizmet unsurları olmak üzere hiç beklemeden işe koyulduk” ifadelerini kullandı.

Toplumun ihtiyaç duyduğu tüm unsurları hızlıca hayata geçirmek için, gece gündüz demeden çalıştıklarını dile getiren Başkan Mandalı, “Sizler mutlu ve huzurlu oldukça bizler de gönül rahatlığı ve huzur içerisinde hizmetlerimize devam edeceğiz. Çünkü tek derdimiz sizlere hizmet etmek ve modern çağdaş bir Kapaklı yaratmaktır. Bu doğrultuda hayata geçireceğimiz projeler, sizlerin mutluluğu, refah içinde yaşaması adına olacaktır. Makam sevdalısı olarak değil, hizmet sevdalısı olarak halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın konuşmasının ardından sahneye Kobra Murat çıktı. Kobra Murat birbirinden hareketli şarkılarla Kent Meydanı’nı dolduran vatandaşları hop oturtup hop kaldırdı. Kobra Murat’ın hareketli şarkılarına, Başkan İrfan Mandalı da göbek atarak eşlik etti. Gecede sahne alan tüm sanatçılara protokol üyeleri tarafından çiçek ve plaket verildi. Sünnet Şöleni etkinliklerine CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Çakıllı Belediye Başkan Vekili Ramazan Şensöz, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, AK Parti Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Asfaltlama çalışmalarının ilçenin dört bir köşesinde tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Ekiplerimiz ile birlikte daha modern ve çağdaş bir Kapaklı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhuriyet Mahallesi Mithat Paşa Caddemize bağlı Cihangir Sokak, Değirmenciler Sokak, Ardınç Sokak ve Yörükoğlu Sokak’ta tamamladığımız asfaltlama çalışmalarımız, Yıldız ve Harbiye Caddelerinde devam ediyor” diye konuştu.

Kapaklı genelinde gerçekleştirilen asfaltlama ve altyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yapılan tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarının vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandığını ifade etti. Yolların, şehirlerin gelişmişlik düzeyinin adeta bir göstergesi olduğunu her fırsatta dile getiren Başkan İrfan Mandalı, “Yollar, medeniyetin ve gelişmişliğin göstergelerinden biridir. Şehirlerin gelişmişliği, sahip olduğu ulaşım olanaklarının kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu kapsamda ilçemizdeki bütün yolları asfaltlamak için ara vermeden çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kapaklı’nın, diğer ilçelere nazaran çok daha hızlı bir şekilde büyüyüp geliştiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçemiz, ülkemizin en hızlı göç alan şehridir. Bunda Organize Sanayi Bölgesi’ne olan yakınlığımızın büyük etkisi var. Bu kapsamda biz de bu hızlı gelişimin en doğru şekilde devam edebilmesi için üzerimize düşen çalışmaları yapma gayretinde olacağız. Yaptığımız bu asfaltlama çalışmaları da bunlardan biridir.

Altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla ilçemizi bölgenin cazibe merkezi haline getirdik” diye konuştu.

 

 
KALDIRIMLAR YENİLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi uzun süredir devam ettirdiği kaldırım çalışmaları kapsamında şimdi de Vatan Caddesi ve Kıbrıs Caddesi kaldırımlarını yeniliyor. Bozulan kaldırım taşları ve bordürleri kepçe ile söken ekipler, daha sonra zemine kum sererek tesviye çalışması yapıyor.

Kaldırım yapımında görme engelli kılavuz ve uyarıcı yüzey taşları, beton parke taşları, beton bordür malzemeler TSE standartlarına uygun olan malzemeler kullanılıyor. Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçemizin birçok noktasında ekiplerimiz canla başla çalışıyor” dedi.

Kapaklı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ihtiyaç olan tüm mahallelerde gerçekleştirdiği projelerle cadde ve kaldırımları modern yaşam şartlarına kavuşturma adına çalışmalarını sürdürüyor.

İLK OLARAK MEVCUT BORDÜRLER SÖKÜLÜYOR

İlçenin ana arterleri başta olmak üzere ana ve ara sokaklarda asfaltlama, kaldırım modernizasyonu faaliyetlerini sürdüren Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin en işlek bölgelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi ile Atatürk Mahallesi’yle Cumhuriyet Mahallesi’ni birbirinden ayıran Kıbrıs Caddesi’nde kaldırım yenileme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bozulan kaldırım taşları ve bordürleri kepçe ile söken ekipler, daha sonra zemine kum sererek tesviye çalışması yapıyor.

ENGELLİ RAMPALARI İHMAL EDİLMİYOR

Kaldırım yenileme çalışmaları kapsamında daha sonra bordür taşı örme işlemini gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sonrasında da kaldırım taşlarını diziyor. Kaldırım yapımında görme engelli kılavuz ve uyarıcı yüzey taşları, beton parke taşları, beton bordür malzemeler TSE standartlarına uygun olan malzemeler kullanılıyor. Karayolu sarısı renkte hissedilebilir yüzey taşları ile döşeme kaplaması yapılıyor. Sokak başlarında tekerlekli sandalye veya çocuk arabası kullanımı için projesine uygun olarak maksimum yüzde 8 eğimli rampa yapılıyor.

VATANDAŞ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Vatandaşların yapılan kaldırımları rahatlıkla kullanabilmesi için çalışmalara büyük özen gösterdiklerini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçemizin birçok noktasında ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Kapaklı halkı yapılan çalışmaları yerinde görerek bizlere teşekkürlerini iletiyorlar. Yapılan hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanması bizleri oldukça memnun ediyor” açıklamalarında bulundu.

 
TREDAŞTAN KAPAKLI'YA 1 MİLYON TL'LİK YATIRIM

 

Çerkezköy İşletme Müdürlüğü 2014 yılı yatırım planı çerçevesinde gerçekleştirilmekte olan , Karaağaç indirici Trafo Merkezi ile Kapaklı 8 Hücre ( giriş trafosu) arasında ayrı fider çıkışı ile yer altı kablosu çekim çalışmaları devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tredaş Çerkezköy Proje Tesis Baş Mühendisi Taylan Görücü , '' Bu yatırımla Saray ile Kapaklı ilçelerinin elektrik enerjisi besleme noktasını ayırarak Saray'a giden Enerji Nakil hattında meydana gelebilecek bir arızanın Kapaklı şehir merkezini etkilememesi amaçlanmıştır.Yer altı kablosu ise hava şartlarından etkilenmediğinden çıkabilecek bir sorunun minimize edilmesi öngörülmüştür. Bu yatırım 2014 birim fiyatlarına göre yaklaşık 1 milyon TL civarındadır.'' dedi.

 

 

 

 

 

 
SÜNNET ŞÖLENİ BAŞLIYOR

 

Her yıl yüzlerce ihtiyaç sahibi ailenin çocuğunu sünnet ettiren ve akabinde de Sünnet Şöleni etkinlikleri düzenleyen Kapaklı Belediyesi, bu yıl geleneksel sünnet şölenlerinin 10’uncusunu düzenliyor. 277 sünnet çocuğu için organize edilen 10’uncu Sünnet Şöleni etkinlikleri bugün saat 16.00’da Merkez Osmanlı Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulması ile başlıyor.  Sanatçı Kobra Murat konseri ve havai fişek gösterisi ile son bulacak.

Kapaklı Belediyesi her yıl gerçekleştirilen Geleneksel Sünnet Şöleni etkinliklerinin 10’uncusu bugün start alıyor. Kapaklı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç saihibi ailelerin çocuklarını sünnet ettiriyor. Bu yıl da sünnet ettirilen çocuklar için Sünnet Şöleni programı düzenleyen Kapaklı Belediyesi, etkinlikler için bugün start veriyor. Sünnet Şöleni etkinlikleri bugün saat 16.00’da Merkez Osmanlı Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulması ile başlayacak. 277 sünnet çocuğunun toplu fotoğraf çekimini ile devam edecek olan etkinlikler kapsamında konvoy da düzenlenecek. Saat 19.00’da Kent Meydanı’nda Karagöz ve Hacivat gösterisi ile devam edecek olan Sünnet Şöleni, saat 19.30’daki folklor gösterisi ile devam edecek. Etkinlikler saat 20.00’da yerel sanatçı Serkan Dumlu konseri ile sürecek. Dumlu en güzel şarkılarını Kapaklı halkı için seslendirecek. Sünnet çocuklarına kına yakılması ile devam ececek olan Sünnet Şöleni etkinliklerinin ilk günü yerel sanatçı Gökhan Meneşe konseri ile sona erecek.

Sünnet Şöleni etkinlikleri yarın saat 20.00’da Kent Meydanı’ndaki illüzyonist ve jonglör Tayfun Obüs’ün birbirinden ilginç gösterileri ile devam edecek. Cahit Kaşıkçılar’ın vantrolog gösterisinin ardından saat 21.00’da da Anadolu Rock grubu, Grup Harabe sahne alacak. Roman dans ekibinin gösterisinin ardından 10’uncu Sünnet Şöleni etkinikleri sanatçı Kobra Murat konseri ve havai fişek gösterisi ile son bulacak.

 

 


 
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA VERDİĞİMİZ DESTEK SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi olarak bu zamana kadar olduğu gibi bugünden sonra da engelli vatandaşlara yardım etmeye devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bugün belediye olarak hediye ettiğimiz akülü tekerlekli sandalye ile bir engelli kardeşimizin daha yüzünü güldürdük. Amacımız, gerçekleştireceğimiz hizmetlerimizle engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmaktır. Biz her zaman onların yanındayız” dedi. Kapaklı Belediyesi ilçe sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye yardımında bulunmaya devam ediyor.

İlçede yaşayan engelli vatandaşlara destek olmaya devam ettiklerini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Kimin ne zaman engelli olacağı bilinmez. Her gün yüzlerce binlerce trafik kazası meydana geliyor. Birçok kişi her gün çeşitli hastalıklar geçiriyor. Engelliliğin de birçok çeşidi var. Kimisi fark edilebilir engelliliktir, kimisi ise fark edilmez engelliliktir. Onun için bu konuda kimse ‘tamam ben bugün sağlamım benim bu tip duyarlılığa ihtiyacım yok’ deme lüksüne sahip değildir” ifadelerini kullandı.

Kapaklı Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını sözlerine ekleyen Başkan İrfan Mandalı, “Amacımız, gerçekleştireceğimiz hizmetlerimizle engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmaktır. Biz her zaman onların yanındayız. Bugüne kadar engelli vatandaşlarımıza verdiğimiz desteklerimiz, bundan sonraki süreçte de devam edecektir. Bu durumdan dolayı da oldukça gururluyuz” diye konuştu.

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’nin de güzel çalışmalara imza attığını ve Belediye olarak derneğe her zaman sahip çıktıklarını söyleyen Mandalı, “Atatürk Mahallesi Hacılar Çeşmesi mevkiinde yeni bir park alanı oluşturulacağını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu parkımızın engellilere uyumlu bir şekilde yapılması için gerekli talimatları verdim. Buraya yakın bir alanda belediyenin yaklaşık 700 metrekarelik bir arsası var. Bu arsaya da daha önce de söz verdiğimiz gibi bir Yaşam Evi inşa etmeyi planlıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 


 
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAK ZİYARETİ

 

 

Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile beraber Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile görüşerek sohbet eden ve belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan Kuzulu Albayrak’a çalışmalarında başarılar diledi.

 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN TEMMUZ AYI FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürlüğü’nün Temmuz ayında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen değerlendirme toplantıları kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü’nün Temmuz ayı içinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu bir aylık süre zarfında Karaağaç Mahallesi’nde arıza yapan su kuyularının tamiratı yapıldı. Ayrıca bin 300 metre yeni kanalizasyon hattı döşenmesi işi de tamamlandı” dedi. Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, Temmuz ayında Bahçeağıl Mahallesi’nde su kuyusu tamiratı yaptığını söyleyen Başkan Mandalı, “Çerkezköy–Pınarça, Pınarça–Kapaklı arası yol yaması çalışmaları gerçekleştirildi. İlçeye yeni bağlanan tüm mahallelerimizdeki çocuk parklarına ve meydanlara elektrik aydınlatma direkleri monte edildi” dedi.

110 METRE DERE ISLAHI YAPILDI

Temmuz ayı içinde İsmetpaşa Mahallesi İstikbal Caddesi’nden geçen derenin üzerine köprü inşaatı yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Yağmur sularının parsellere girişini önlemek üzere 3 bin 200 metre bahçe bordürü döşeme işi gerçekleştirildi. Ayrıca Atatürk Mahallesi Gurur Sokak’ta 110 metre dere ıslahı yapıldı” açıklamalarında bulundu.

28 KİŞİNİN KANAL BAĞLANTILARI ÇEKİLDİ

Temmuz ayında ayrıca Stabilize Yol Malzemesi Alımı İhalesi’nin gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan İrfan Mandalı, “Bir aylık süre zarfında kanalizasyon bağlantısı için Fen İşleri Müdürlüğü’ne 10 adet dilekçe müracaatı oldu. Bu dilekçelerden 9’u kapsamında kanal bağlantısı gerçekleştirildi. Ayrıca Temmuz ayında müracaat eden 28 kişinin de kanal bağlantıları çekildi. İlçeye yeni bağlanan mahallelerden de müracaatta bulunan vatandaşların fosseptik kuyuları çekildi” ifadelerini kullandı.

KÖY YOLLARINDA YAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Temmuz ayında Pınarça ve Bahçeağıl Mahalleleri muhtarlık binalarının bakım-onarımı ile iç ve dış boyasının tamamlandığını dile getiren İrfan Mandalı, “Bir aylık süre zarfında Pınarça İkizgöller Yolu tesviye çalışması yapıldı. Çerkezköy–Pınarça, Pınarça–Kapaklı arası yol yaması çalışmaları gerçekleştirildi. İlçeye yeni bağlanan tüm mahallelerimizdeki çocuk parklarına ve meydanlara elektrik aydınlatma direkleri monte edildi” dedi.

BİN 300 METRE TEMİZ SU İÇME BORUSU DÖŞENDİ

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, Temmuz ayında Bahçeağıl Mahallesi’nde su kuyusu tamiratı gerçekleştirdiğini sözlerine ekleyen Başkan Mandalı, “İlçemiz Yunus Emre Camii’nin bahçe duvar yapım işi tamamlandı. Bin 300 metre temiz su içme borusu döşendi. Erbay Caddesi’nde kaldırım parke döşeme işine devam edildi” diye konuştu.

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN NOKTALAR

Belediye Başkanı İrfan Mandalı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Temmuz ayı içinde Nazım Hikmet Caddesi, Aynur Caddesi, Aşıklar Sokak, Nasreddin Hoca Caddesi, Giray Sokak, Fatih Caddei, İstiklal Caddesi, Rüzgar Sokak, Rüya Sokak, Cihangir Sokak, Hasan Tahsin Sokak, Sandal Sokak, Tomurcuk Sokak, Ardınç Sokak, Tahtacılar Sokak, Değirmenciler Sokak, Esmeray Sokak, Efeler Sokak, Güzelay Sokak, İlhan Sokak, Nahiyet Sokak, Bıçkın Sokak ve Aytuğ Sokak’ta asfaltlama çalışmalarını tamamladığını sözlerine ekledi.

BİN 300 METRE KANALİZASYON HATTI DÖŞENDİ

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Temmuz ayında, Çerkezköy Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi’nin bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan İrfan Mandalı, “Bu bir aylık süre zarfında Karaağaç Mahallesi’nde arıza yapan su kuyularının tamiratı yapıldı. Ayrıca bin 300 metre yeni kanalizasyon hattı döşenmesi işi de tamamlandı” dedi.
 
ASANSÖR BAKIM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

 


Kapaklı Belediyesi, ‘Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ gereğince asansörlerin her yıl muayene ve periyodik kontrolünün yapılabilmesi için belediye ile akredite A tipi muayene kuruluşu olan Szutest firması ile yetkilendirme sözleşmesi imzaladı.


YILDA 1 KEZ PERİYODİK KONTROLÜ YAPILIR

Kapaklı Belediyesi lerin, güvenli ve işletme yönünden uygun şekilde çalıştığının tespiti için, yılda bir kere periyodik kontrolünün yaptırıldığını ifade eden Kapaklı Belediyesi yetkilileri, “Bina sorumlusunca, yıllık kontrolüne izin verilmeyen asansör, A tipi muayene kuruluşu tarafından yapının bağlı bulunduğu ilgili idareye bildirilir. Yıllık kontrolü yaptırılıncaya kadar hizmet dışı bırakılır. Yıllık kontrol neticesinde, asansörün çalışmasında can ve mal güvenliği açısından bir tehlike söz konusu ise, asansörün çalışmasına can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar izin verilmez. Buna rağmen, asansörün çalıştırılmasından bina sorumlusu yani belediyemiz sorumlu olur” açıklamalarında bulundu.

KDV HARİÇ 142 TL BEDEL ÖDENECEK

Kapaklı Belediyesi yetkilileri, “Belediyemizde bulunan asansörlerimiz, can ve mal güvenliği açısından herhangi bir tehlike arz etmemektedir. Bu bakımdan A tipi muayene kuruluşu olan Szutest firması ile asansörlerimizin her yıl muayene ve periyodik kontrolünün yapılabilmesi için sözleşme imzaladık. Buna göre 1-8 durak sayısına sahip olan her bir asansörümüz için KDV hariç 142 TL bedel ödenecek. Kontrol ve muayene raporları 3 nüsha halinde hazırlanacak. 1’er suret belediyemizde, bina sorumlusunda ve Asansör bakım firmasında bulundurulacak” ifadelerini kullandı.


 
BAŞKAN MANDALIDAN MERKEZ VALİSİ AYHAN ÇEVİK İÇİN TAZİYE MESAJI

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Merkez Valisi Ayhan Çevik'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Başkan Mandalı, mesajında; "Mülki idare amiri mesleğinde, ülkemizin değişik yerlerinde güzel hizmetlerde bulunan, Merkez Valisi Ayhan Çevik'in vefatı nedeniyle derin üzüntü içerisindeyim. Merhum Valimiz Çevik'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine, sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ 15-16 AĞUSTOS ‘TA BAŞLIYOR

 

Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Geleneksel Sünnet Şöleni 15-16 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

İki gün sürecek şölende sünnet olan 277  çocuk için 15 Ağustos  Cuma Günü Saat 16.00 da Kapaklı Merkez Camii'nde Mevlit-i Şerif okutulacak. Daha sonra eski belediye meydanında Saat 19.00'da Hacivat ve Karagöz, Folklor Grubu gösteri ve  palyaço tahta bacak gibi eğlenceli karakterler çocukları eğlendirecek.  Aynı günün akşamı eski belediye meydanında düzenlenecek olan konserde Serkan Dumlu ve Gökhan Meneşe sahne alacak. Şölenin ilk gününde sünnet çocuklarına kına yakılarak  şölenin ilk günü sona erecek.

16 Ağustos Cumartesi   Akşamı Saat 20.00'da ise, eski belediye meydanında İlizyonist Tayfun Obüs, Vantrolog Cahit Kaşıkçılar gösterilerini sergileyecek.  Gösterilerin ardından Grup Harabe, Roman Dans Ekibi ve Kobra Murat konseri ile Sünnet Şöleni sona erecek.

Kapaklı Halkı'nı şölene davet eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı "Belediyemizin sünnet ettirdiği 277 çocuğumuz, erkekliğe ilk adımını attı. Yarının büyükleri olacak bu çocuklarımızın Mürvetlerini de görmeyi Allah bize nasip etsin. Bu heyecanı bizimle paylaşan ailelerimize tekrar teşekkür ediyorum" diyerek, sünnet şölenine, Kapaklı Halkı'nı davet etti.

 
KAPAKLI BELEDİYESİNDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA ÇANAKKALE GEZİSİ

 

Kapaklı Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ilçede ikamet eden 40 engelli vatandaşı, Çanakkale gezisine gönderdi.

Geziye katılacak olan engelli vatandaşların servis araçları ile tek tek evlerinden alındığını kaydeden Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “Beldiyemiz, 40 engelli kardeşimizi, herkesin görmek istediği Çanakkale’ye gönderdi. Gezimizde engelli vatandaşlarımız çok duygulandı ve mutlu oldular. Bizlere her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız İrfan Mandalı olmak üzere tüm Kapaklı Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Engellileri toplumsal hayatta varlık göstermelerinin toplumu daha da güçlendireceğini kaydeden Başkan İrfan Mandalı ise “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biridir” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi ilçe sınırları içinde ikamet eden Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyesi 40 engelli vatandaşı Çanakkale’ye geziye gönderdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “Belediyemizden engelli kardeşlerimize Çanakkale gezisi düzenlenmesi için talepte bulunduk. Konuyu Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’ya da ilettik. Başkanımız sağolsun gerekli talimatları vererek bu isteğimizi kabul etti. İlçemizde ikamet eden 40 engelli vatandaşımızı tek tek evlerinden alarak, tüm engelli kardeşlerimizin görmek istediği Çanakkale’ye gönderdi. Gezimizde engelli vatandaşlarımız çok duygulandı ve mutlu oldular. Bizlere her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız İrfan Mandalı olmak üzere tüm Kapaklı Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Her zaman bizlerin yanında oldular'' dedi.

Bir ülkenin huzurunun, onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlandığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise “Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biridir. Nüfusumuzun önemli bölümünü oluşturan engellilerin sorunlarına çözüm üretmek, toplumsal hayattaki etkinlik alanlarını genişletmek ve daha iyi hayat şartları sunmak devletin öncelikli görevleri arasında olsa da, bu konuda hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir'' diye konuştu.

 

 

 

 

 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNÜN FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

 

Kapaklı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Temmuz ayı içinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Kapkalı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu süre zarfında toplam 40 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendiğini belirtti. Temmuz ayı’nda 3 adet encümen kararı alındığını söyleyen Başkan Mandalı, “Yapı Kullanma İzin Belgesi alınabilmesi için başvurusu yapılan 10 adet binaya Asansör Tescil Belgesi düzenlendi. Ayrıca bir ayda toplam 22 adet İmar Durumu Belgesi hazırlandı” dedi.


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Değerlendirme Toplantısı kapsamında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Temmuz Ayı faaliyet raporu hakkında açıklamalarda bulundu.

7 İNŞAAT İÇİN YENİLEME RUHSATI DÜZENLENDİ

Temmuz ayı içinde 181 adet inşaatın yerinde kontrol edildiğini ve hak ediş evraklarının kontrolünün yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu süre içinde 129 adet hakediş incelenerek ödeme yapılması için tahakkuk esas bilgiler ile birlikte mal müdürlüğüne gönderildi. 7 inşaat için yenileme ruhsatı düzenlendi. Temmuz ayı ruhsatları SGK’ya gönderildi. 9 adet Şantiye Şefi istifası için kontrole çıkıldı. 13 adet şikâyet yazısına cevap gereği yapıldı” dedi.

3 ADET ENCÜMEN KARARI ALINDI

Bir aylık süre zarfında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nce toplam 3 adet bilgilendirme yazısı yazıldığını belirten Başkan Mandalı, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne 7 adet yazı yazıldı. 2 adet YİBF değişikliği yapılıp ruhsatları yazıldı. Birim içi yazışmalara cevap verildi. 2 adet mahkemelere ait müzakerelere cevap verildi. Temmuz ayı’nda 3 adet encümen kararı alındı. Toplam 40 Adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendi ve onaylandı. İnşaat sigortalarının ödemesi biten 24 adet binanın ilişiksizlik belgesi için Sosyal Güvenlik Kurumu’na yazıları yazıldı. İnşaatı biten 31 adet yapının harç tahsili yapılması için Vergi Dairesi’ne yazılar yazıldı” ifadelerini kullandı.

22 ADET İMAR DURUMU BELGESİ HAZIRLANDI

Yapı Kullanma İzin Belgesi alınabilmesi için başvurusu yapılan 10 adet binaya Asansör Tescil Belgesi düzenlendiğini sözlerine ekleyen İrfan Mandalı, “22 adet İmar Durumu Belgesi hazırlandı. 2 adet hisseli satış işlemi için Kapaklı Tapu Sicil Müdürlüğü’ne imar durumu yazısı yazıldı. Muhtelif İcra Dairelerine10 adet imar durumu yazısı yazıldı. Mal Müdürlüğü’ne 6 adet imar durumu yazısı yazıldı. Mahkemelere 7 adet imar durumu yazısı yazıldı. Resmi kurumlara da 9 adet imar durumu yazısı yazıldı” açıklamalarında bulundu
 
ALAÇAM BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Alaçam Belediyesi Eski Başkanı İlyas Acar'ı makamında ağırladı.

Alaçam Belediyesi Eski Başkanı İlyas Acar, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında nezaket ziyaretinde bulundu, Gerçekleşen ziyarette İlyas Acar Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı tebrik edip hayırlı olsun dileklerinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin sonunda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Alaçam Belediyesi Eski Başkanı İlyas Acar'a nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etti. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 
İLÇEMİZ HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KURS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

 

 

Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kapılarını ilk kez 11 ağustos Pazartesi günü başlayacak olan “İş Güvenliği ve İş Sağlığı” kursu ile açmaya hazırlanıyor. Kurs için başvurların devam ettiğini belirten Kapaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Günel, “Vatandaşlarımız açacağımız kurslar sayesinde bir yandan aile bütçelerine katkı sağlayacak mesleki beceriler edinirken, bir yandan da boş zamanlarını en faydalı şekilde değerlendirebilecekleri bir ortama kavuşmuş olacak” dedi.

İLK KURS 11 AĞUSTOS’TA AÇILACAK

Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü binasında iki derslik, bir idareci odası ve iki tuvaletin yer aldığını belirten Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Osman Günel, “Faaliyetlerimizi, İnönü Mahallesi Pınar Bulvarı No 17 adresinde, yaklaşık bir dönümlük arazi üzerinde bulunan binamızda gerçekleştireceğiz. Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak ilk kursumuzu ise 11 Ağustos Pazartesi günü açmayı planlıyoruz” dedi.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılacak ilk kursun “İş Güvenliği ve İş Sağlığı” alanında olacağını ifade eden Osman Günel, “Bu kursumuz için ön kayıt başvurularını almaya başladık. Kursa katılmak isteyen vatandaşlarımız müdürlüğümüze gelerek kayıt yaptırabilirler. Kayıtlarımız devam ediyor. Bu kapsamda binamızın en kısa süre içinde hazır hale getirilerek kurs verebilir duruma getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MESLEKİ BECERİLER EDİNECEKLER

2014-2015 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilere yönelik ‘Sınavlara Hazırlık Kursları’nın da açılacağını söyleyen Müdür Osman Günel, “Bunun yanında ilçemiz sınırları içinde ikamet eden ev hanımlarımız başta olmak üzere yetişkinler için de kurslarımız olacak. Vatandaşlarımız açacağımız kurslar sayesinde bir yandan aile bütçelerine katkı sağlayacak mesleki beceriler edinirken, bir yandan da boş zamanlarını en faydalı şekilde değerlendirebilecekleri bir ortama kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

 
PARK VE BAHÇELERDE PEYZAJ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Peyzaj ve Çevre düzenleme  çalışmaları kapsamında ilçede  bulunan park, bahçe, orta refüj ve mezarlıklara daha güzel bir görünüm sağlamak ve yabani otların temizlenmesi amacıyla ot biçme çalışmalarını sürdürüyor.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı , yaz aylarında daha temiz bir çevre oluşturmak için ,ot biçme ekibi kurulduğunu ve başta park ve bahçeler, ana yol kenarları, meydanlar, mahalle aralarında henüz yapılaşma olmayan boş arsalar üzerinde biten otların biçilmesine başlayan  ot biçim ekibi ile vatandaşın şikayetlerini en aza indireceklerini belirtti. Başkan Mandalı :"Yeni gelişmekte ve yerleşime açık olan ilçemizde ana yol ve meydanlarda, henüz yapılaşma olmayan arsalarda yoğun bir şekilde ot bitiyor. Bu otların içinde de bir takım haşere ürüyor. Bunların temizlenmesi belediyemiz tarafından yapılması için yoğun şikayet alıyorduk. Bu şikayetlerin önüne geçmek için oluşturduğumuz ekip şuanda çalışıyor. Park ve Bahçelerimiz daha bakımlı olacak. Bir taraftan otlar biçilecek, bir taraftan vatandaşlarımızın şikayeti değerlendirilecek. Bir yandan da bakım ve sulama yapılacak. Çünkü Kapaklı halkı hizmetin en güzelini hak ediyor. Biz Kapaklı için varız , hizmetlerimize dün olduğu gibi bu günde aynı coşku ve heyecanla devam ediyoruz'' dedi.

 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ TEMMUZ AYI FAALİYETLERİ

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Zabıta Müdürlüğü’nün Temmuz Ayı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Temmuz Ayı’nda tamamı sıhhi olmak üzere toplam 3 müesseseye İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı verildiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Temmuz Ayı’nda İcra Müdürlüğü, Belediye ve diğer kurumlardan gelen 12 adet ilan tutanak altına alındı. 10 adet hoparlör ilan zabıt varakaları düzenlendi ve teslim edildi” dedi. Bir aylık süre zarfında ruhsat verilen işletmelerin kontrolünün gerçekleştirildiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu süre zarfında 21 vatandaşımızın defin işlemleri gerçekleştirildi ve her cenazeye pilav gönderildi” dedi.

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün Temmuz ayında menşe şahadetnamesi vermediğini söyleyen Mandalı, “İlçe Tarım Müdürlüğü, SGK ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne aylık verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları ile çizelgeleri gönderildi. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine verilecek işyeri ruhsatların emniyet müdürlüğüne kontrol yazıları yazıldı. Yapılan sosyal faaliyet ve etkinliklerde zabıta ekipleri hazır bulundu. Temmuz ayında 273 adet gelen evrak ile 147 adet giden evrak Zabıta Müdürlüğünce kayıt altına alındı. Gelen dilekçeler hakkında söz konusu olay yerinde cezai işlem yapıldı ve kişilere cevapları verildi. Özürlü ve tedavi gören yoksul ailelerin hastane nakil işlemleri yapıldı. Bu kapsamda 45 kişi Edirne’ye, 20 kişi İstanbul’a, 6 kişi Çorlu’ya ve 3 kişi de Tekirdağ’ a gönderildi” açıklamalarında bulundu.

Temmuz Ayı içinde toplam 3 adet zabıt varakası düzenlendiğini dile getiren Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bir aylık süre zarfında herhangi bir idari yaptırım karar tutanağı düzenlenmedi. Temmuz Ayı’nda bir iş yeri mühürlendi. Resmi kurumlardan gelen yazıların işlemleri yapıldı ve cevapları yazıldı. Zabıta ekiplerimiz ayrıca hafta içi nöbetlerini ve cumartesi pazar günü nöbetlerini de düzenli bir şekilde yerine getirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ve zabıta ekiplerince tutulan tutanaklara zabıt varakası düzenlenip cezai işlemleri encümene havale edildi. Cezaların ve mühürlenen işyerlerinin kişilere tebligatları yapıldı. Ayrıca zabıta ekiplerince perşembe ve pazar pazarının kontrolü yapılmaktadır. Belediye Hizmet Binası’nda 12.00-13.00 saatleri arasında santral nöbeti ve gece nöbetlerinde zabıta memurları görevlendirildi” diye konuştu.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Çöp şikâyetleri incelenerek çöp araçlarına yönlendirme yapıldı ve eksik çöp bidonları tamamlandı. Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket ederek umuma açık istirahat ve eğlence yerleri denetlendi. Yeni ruhsatlandırılan iş yerlerine gidilerek ruhsat kesinleştirme tutanağı tutuldu. Gıda imalatı yapan iş yerlerine denetlemeler yapılarak eksik görülen evrakları tamamlatıldı ve işyeri temizlik kurallarına uyulması konusunda uyarıldı. Nisan ayı içerisinde cadde ve sokaklara periyodik olarak yol süpürme aracı gönderildi. Hafta içi yapılan banka işlemlerinde zabıta ekipleri de görev aldı. Kaldırım ve yola demir ve tuğla gibi malzeme dökmemeleri ve gerekli önlemleri almaları konusunda inşaatlar uyarıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından kurulan sigara komisyonunda zabıta ekiplerimiz de görev aldı ve denetimlere çıkıldı. Tespit edilen su patlakları, su işlerine bildirildi. Şikayet dilekçeleri cevaplandırıldı ve tebligatları yapıldı. Zabıta ekiplerince cadde ve sokaklarda belirlenen yol, su, çöp gibi şikayetler tespit edilerek ilgili birimlere bildirildi” dedi.

 

 

 


 
İLÇEMİZDEKİ OKULLARIMIZ YENİ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

 

 

Değerli Öğrencilerimiz , İlçemizde yeni kurulan ve kontenjanları belirlenen Kapaklı Anadolu Lisesi ( 136 Öğrenci ) Kapaklı Anadolu İmam-Hatip Lisesi ( 68 Öğrenci ) Kapaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi ( 136  Öğrenci) Kapaklı Çok Programlı Anadolu Meslek Lisesi ( 170 Öğrenci ) 2014-2015 Öğretim Yılından itibaren 9. sınıflarına TEOG sınavı sonucu tercihli öğrenci alımları yapılacaktır. Tüm Öğrencilerimize duyurulur.

 
BAHÇEAĞIL MAHALLESİ MUHTARLIK BİNASI ONARILDI

 

 

6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile birlikte Kapaklı'ya bağlanan Bahçeağıl Mahallesi’nde, Muhtarlık Binası’nın bakım ve onarım çalışmaları Kapaklı Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

KÖYLERİMİZDE DE AYNI HİZMETLERİ YAPACAĞIZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birer mahalle olan ve ilçemize bağlanan köylerimiz bizim ayrılmaz birer parçamız oldu. Diğer mahallelerimize nasıl hizmet ediyorsak, ilçemize bağlanan köylerimizde de aynı hizmetleri yapacağız. Kapaklı Belediyesi olarak yeni mahallelerimize çok önem veriyoruz'' dedi.

MUHTARLIK BİNAMIZIN BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

Kapaklı Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden oldukça memnun olduklarını ifade eden Bahçeağıl Mahallesi sakinleri, “Belediyemiz, muhtarlık binamızın bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Tertemiz bir muhtarlık binamız oldu. Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldu. Bize her daim bir telefon kadar yakın oldu” dedi.

 

 
RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI

 

Kapaklı’da bayramın ilk günü Atatürk Mahallesi’nde bulunan Recep Güven Parkı’nda saat 10.00’da bayramlaşma programı düzenlendi.

Bayramlaşma programına Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Kemal Kenar, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu, Kapaklı Müftüsü İsa Aktaş, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan ve Adem Sekmen, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin ve ilçe yönetimi, AK Parti Kapaklı İlçe Eski Başkanı Ali Osman Orhan ve partililer, Kapaklı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Arıcı, kamu kurumlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Bayramlaşma programına vatandaşların ilgisi az oldu.

Recep Güven Parkı’ndaki bayramlaşmanın ardından Kaymakam Kuzulu ve beraberindekiler Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın’ı makamında ziyaret etti. Barın ve emniyet mensuplarının bayramını kutlayan Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu beraberindekilerle birlikte daha sonra Karaağaç’taki Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaanoğlu ve askerlerin bayramını kutlayan Kaymakam Kuzulu, ilçenin asayişi ile ilgili de bilgiler aldı.

Beraberindekilerle birlikte 16 Nisan 1988’de şehit düşen Jandarma Çavuş Habib Savtekin’in Karaağaç’taki ailesini de ziyaret eden Kaymakam Kuzulu, şehidin annesi Gülsenem Savtekin ve kardeşi Akın Savtekin ile sohbet ederek şehit ailesinin bayramını kutladı. Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, hastane ve böbrek nakil merkezinin ardından Kapaklı’daki şehit ailelerini ziyaret ederek onların da bayramını kutladı.

 
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 

Değerli Kapaklılar ;

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelerek bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.Bayramlar, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, insan olmanın güzelliklerinin yaşandığı, kırgınlıkların unutulup, dostluk ve sevgiyle gönüllerin birbirine yakınlaştığı, karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği müstesna günlerdir. Milletimiz her Ramazanda olduğu gibi yine bu Ramazanda da birlik ve beraberliğini, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleriyle göstermiştir.

Ramazan ayı boyunca sergilenen bu güzel hasletler bayramla birlikte çok daha büyük bir anlam kazanmaktadır. Bu anlamlı bayramın KAPAKLI halkı için, milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşehrileriminve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum.

 

İrfan MANDALI

Kapaklı Belediye Başkanı

 
RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ SAAT 10.00'DA BAŞLAYACAK

 

İlçemizde bayramlaşma töreni 28 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00 'da Recep Güven Parkında yapılacaktır. Tüm Halkımıza duyurulur.

 
ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

 

İlçenin hemen her noktasında yapılan asfaltlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, şehirlerin gelişmişliğinin yollarıyla ölçüldüğünü kaydetti. Başkan Mandalı, “Sürekli büyüyüp gelişmekte olan bir ilçe olarak biz de Kapaklı’nın tüm yollarını asfaltlamak istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin muhtelif noktalarında yürüttüğü asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz'le birlikte asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen asfaltlama çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Asfalt yol yapım çalışmaları Atatürk Mahallesi, Aynur Caddesi ve Nasrettin Hoca Caddesi ve Fatih Caddesi ile bu caddelere bağlı sokaklarda devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi durmadan, bıkmadan, usanmadan, daha modern ve çağdaş bir Kapaklı için çalışıyoruz” dedi.

Yollarda gerçekleştirilen çalışmaların ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Her zaman söylediğim gibi yol, bir şehir için medeniyet göstergesidir. Şehirlerin gelişmişliği, sahip olduğu ulaşım olanaklarının kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu kapsamda Kapaklı’da ki bütün yolları asfaltlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
MHP İLÇE YÖNETİMİ BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

Kısa bir süre önce MHP Kapaklı İlçe Başkanlığı’na atanan Yusuf Çetin, İlçe Yönetimiyle birlikte Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı ziyaret etti.

Yeni yönetimi tebrik ederek, görevlerinde başarılar dileyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Türkiye’de aktif siyaset yapan 3 parti olduğunu vurgulayarak “Türkiye siyasetinde gözle görülür üç parti var. Bunlar AKP, CHP ve MHP’dir. Diğer partiler de, zaman zaman, isim değiştirerek kendisini partisel anlamda bir yerlere taşımaya çalışıyor. Bu 3 büyük partiden biri olan MHP’nin yeni Kapaklı İlçe Yönetimi’ni tebrik ediyorum.” Diye konuştu.

10 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP ve MHP önderliğinde oluşan Çatı Aday formülünün önemli bir kazanım olduğunu söyleyen Başkan Mandalı “Bu güzel bir kaynaşma örneği. Çünkü, seçilecek olan Cumhurbaşkanı, herhangi bir partinin Cumhurbaşkanı değil, bütün Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu,  bu coğrafyada yaşayan kimliği, görüşü ne olursa olsun herkesi kucaklayabilecek bir aday olduğunu, hem davranışlarıyla hem de söylemleriyle destekliyor.” Dedi.Büyükyoncalı Mahallesi sakinlerinin, Kapaklı’ya bağlanma talebine de ve bu talebe önceki gün olağanüstü toplanarak “Büyükyoncalı’yı Kapaklı’ ya yedirtmeyiz” açıklaması yapan Saray Belediye Meclisi’ne de dolaylı yanıt veren Başkan Mandalı “27 Temmuz’da Büyükyoncalı için referandum yapılacak. Bu konunun ne başıyla ne de sonuyla bir alakamız olmadığını ifade etmek isterim. “Önümüzde ki hafta referandum olayı var Ama tabi buradaki tamamı ile insanların iradesiyle alakalı. Kimseye ‘Gidin örgütlenin ve Kapaklı’ya bağlanın’ deme lüksüne hiçbir zaman sahip olmadık. Vatandaşların teveccühü ile 3 binin üzerinde imza toplanmış. Bize imzaları getirdiler. Biz de müracaat yerinin Belediye olmadığını söyledik. Neticede, imzaları Valiliğe taşımışlar. 27 Temmuz’da, Büyükyoncalı Saray’da kalır ya da Kapaklı’ya bağlanır. Bu tamamen Büyükyoncalı halkının kararı olur. Büyükyoncalı halkı ne karar verirse, o iradeye saygı duyacağız. Bu konuya ilişkin Saray Belediye Başkanımız ile bir iç çatışmaya girmeyiz.” Yanıtını verdi.

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin ve ekibine başarılar dileyen İrfan Mandalı, samimiyet ve dürüstlüğün çok önemli olduğuna vurgu yaparak “Yeni yönetiminizi tebrik ediyorum. Allah onların yolunu açık etsin. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da, görüşlerimizi  düşüncelerimizi birlikte hayata geçirmeyi nasip etsin.”dedi.

Ziyarette konuşan Kapaklı MHP ilçe Başkanı Yusuf Çetin de “Bizde yeni oluşumda Kapaklı ilçemiz için elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Kapaklı’nın ileri gitmesi için çalışacağız. Bizim de, toparlayıcı bir parti olmak istiyoruz. Uç parti değil merkezde bir parti olmak düşüncesindeyiz. Cumhurbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu ismi üzerinde CHP ve MHP’nin ortak karar alması olumlu bir gelişmedir. Herkes, sandığa gidip düşünce dünyasına göre, tercihini yapacak.” Diyerek, ziyaretlerini noktaladı.

 

 

 


 
KADİR GECESİNDE VATANDAŞLARA SİMİT DAĞITILDI

 

Kadir Gecesi dolayısıyla Kapaklı Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli noktalarında vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı.

Kadir Gecesi, Kuran’ın insanla, akılla buluştuğu gecedir. Yüce Yaratıcı rahmet ve merhametinin gereği olarak, akla destek olsun diye vahiy göndermiştir. Bu sebepten, diyoruz ki, bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen bu kutlu gece dolayısıyla, Kapaklı Belediyesi vatandaşlara kandil simidi dağıttı. Kandil dolayısıyla Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın da katıldığı programda belediye personeli cami önlerinde ve belediye meydanında vatandaşlara kandil simidi dağıtırken, vatandaşlarda her yıl kandillerini unutmayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya ve belediye yetkililerini teşekkür ettiler.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesinin sevincini aynı anda yaşıyoruz diyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İnsanlığa rehber olarak Kur’an-ı Kerim, bin aydan daha hayırlı olan bu gece indirilmeye başlanmıştır. Yine bu gece yapılan ibadetlerin ve edilen duaların bin ayda yapılandan daha hayırlı olduğu Kuran-ı Kerim’de belirtilmiştir. Bizlere kurtuluşumuz için bir çok  müjdenin verildiği bu güzel maneviyat gecesinde ibadet ve dua etmeli, günahlarımız için af dilemeliyiz”dedi.

Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik içinde vazgeçilmez bir fırsattır diyen Başkan Mandalı, “ O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşerilik ruhumuzu bu gece de daha da artırmalıyız. Dualarımızda dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimizi de unutmamak gerekiyor.Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Mübarek Kadir Gecelerini tebrik ediyor,  sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir gece olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
MAHALLELERDE PARKLAR VE MEYDANLAR AYDINLATILDI

 

Kapaklı Belediyesi tarafından ilçeye bağlanan mahallelerde bulunan meydan ile düzenleme yapılan parklara yeni aydınlatma direkleri dikildi.

Karaağaç'ta iki meydan Karlı, Uzunhacı, Bahçeağıl, Yanıkağıl ve Pınarça'da bir olmak üzere toplam 5 parka aydınlatma direği dikilerek  meydan ve parklar aydınlatıldı. Yetkililer, yapılan düzenlemeler ve yüksek aydınlatmalarla birlikte parkların gece ve gündüz daha güvenli hale geldiğine dikkat çekerken, park ve meydanların eğlence ve dinlenme alanları olarak kullanma yoğunluğunun da arttırıldığına dikkat çekti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; "Kapaklımızın daha güvenli olması için aydınlatma çalışmalarımızı başlattık. Dikilen yüksek aydınlatma direkleri sayesinde parklar ve meydanların daha iyi aydınlatıldı. Yapılan çalışmalar sayesinde vatandaşlarımız parklara çocuklarını gönül rahatlığı içinde günün her saatinde götürebilecekler. Kapaklımız için yapacağımız  çalışmalara bütün hızıyla devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

 

 

Kapaklı Belediye  Başkanı İrfan Mandalı  Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesinin sevincini aynı anda yaşıyoruz diyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İnsanlığa rehber olarak Kur’an-ı Kerim, bin aydan daha hayırlı olan bu gece indirilmeye başlanmıştır. Yine bu gece yapılan ibadetlerin ve edilen duaların bin ayda yapılandan daha hayırlı olduğu Kuran-ı Kerim’de belirtilmiştir. Bizlere kurtuluşumuz için bir çok  müjdenin verildiği bu güzel maneviyat gecesinde ibadet ve dua etmeli, günahlarımız için af dilemeliyiz”dedi.

Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik içinde vazgeçilmez bir fırsattır diyen Başkan Mandalı, “ O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşerilik ruhumuzu bu gece de daha da artırmalıyız. Dualarımızda dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimizi de unutmamak gerekiyor.Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Mübarek Kadir Gecelerini tebrik ediyor,  sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir gece olmasını diliyorum” dedi.

 
KAPAKLI BELEDİYESİ TRAKYUMDA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı, bu yıl Trakyum Et Lokantası’nda gerçekleştirildi. İftar programında yaklaşık 500 kişi birlikte oruç açtı.

Kapaklı Belediyesi tarafından Trakyum Et Lokantası’nda verilen iftar yemeğine Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ve eşi Hakim Özgür Kuzulu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Kapaklı Garnizon Komutanı Üsteğmen Ferhat Kaanoğlu ve eşi Serpil Kaanoğlu, Kapaklı İlçe Emniyet Müdür Vekili Fatih Bölükbaşı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Adem Yavaş, Halil İbrahim Erkan, Aziz Özkan ve Serpil Sevgi, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Kapaklı Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Necmi Özkal, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Sami İkizler, Mahir Aras, Bülent Ereş, Ersin Yavuz, Turan Çakan, Bakser Öztürk, Erol Özkan, Ender Dubaz, Sevgi Aksoy ve Salih Bezgin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sait Beydoğan ve Serdar Ümit Öncel, İnönü Mahallesi Muhtarı Sabahattin Mandalı, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz, Atatürk Mahallesi Muhtarı Bilal Tokuç, Kapaklı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Arıcı ve eşi Sabret Arıcı ile yaklaşık 50 kişilik davetli grubu katıldı.

İftar programı Kapaklı İlçe Müftüsü İsa Aktaş’ın duasıyla başladı. Oruçların açılması ve yemeklerin yenmesinin ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti. Gördüğü manzara karşısında göğsünün kabardığını dile getiren İrfan Mandalı, “Kapaklı’nın tarihi gelişim sürecinden bahsederek, “Kapaklı, Lüleburgaz’a bağlı Büyükkarıştıran ile aynı tarihte belde oldu. Fakat Büyükkarıştıran hep yerinde saydı. Büyükkarıştıran’ın nüfusu bugün 7 bin civarındadır. Kapaklı’nın nüfusu ise 100 bini aşmıştır. Bu tablo da Kapaklı’nın kendini nasıl geliştirdiğini ortaya koymaktadır” dedi.

Sonrasında ilçe olan Kapaklı’nın önünün daha da açıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “O süreçte arkamızda dim dik durarak Kapaklı’nın ilçe olmasında eneği geçen tüm siyasi parti temsilcilerimize ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürü borç biliyorum” dedi. Böylece 3 bin 500 hektar olan coğrafi alanın 20 bin hektarın üzerine çıktığını kaydeden Başkan Mandalı, “Coğrafi sınırlarımızın büyümesiyle birlikte sorumluluklarımız da gittikçe arttı. Büyükşehir Yasası ile bize bağlanan köylerimiz, bizden büyük hizmetler bekliyor. Büyükşehir ile birlikte bu hizmetleri en iyi şekilde yerine getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

27 Temmuz’da Saray’a bağlı Büyükyoncalı Mahallesi’nde referandum yapılacağını dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Eğer referandum sonucunda en az yüzde 51 oranında ‘Evet’ oyu çıkarsa Büyükyoncalı da Kapaklı’ya bağlanacak. Bu sayede coğrafi alanımızla birlikte sorumluluklarımız da daha da artacak. Fakat Kapaklı Belediyesi olarak, Devlet erkani ile el ele verip tüm zorlukların üstesinden gelerek, halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi. Konuşmasının sonunda Ramazan Ayı’nın başta Kapaklı olmak üzere tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını temenni eden Başkan Mandalı, küslerin de Ramazan Ayı hürmetine barışmalarını temenni etti.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın ardından konuşan İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ise “Böylesine güzel bir iftar programında aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ramazan-ı Şerif, Millet olarak iftihar ettiğimiz hasletlerimizin en belirgin şekilde ortaya çıktığı, deyim yerindeyse etin kemiğe büründüğü mübarek bir ayımızdır. Bu vesile ile, iftar programının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı’nın da tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

 

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında 19 Temmuz Cumartesi günü saat 21:30 'da düzenleyecek olduğumuz konferansımızda Prof Dr. İbrahim Hilmi KARSLI hocamız bizlerle birlikte olacaktır. Tüm Halkımız davetlidir. Hayırlı ramazanlar

 
KAPAKLI BELEDİYESİ DERNEK BAŞKANINA SCOOTER TİPİ ENGELLİ ARACI VERDİ

 

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, yeni aracını, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın elinden teslim aldı.

Yeni araç için Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür eden Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “İnternette yaptığım araştırma neticesinde Türkiye’de en çok engelli aracı Kapaklı’da verilmiş. Bu da ülke genelinde engellilere en çok sahip çıkan belediyenin Kapaklı Belediyesi olduğunu gösteriyor. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’ya sonsuz teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kapaklı sınırları içinde ikamet eden çok sayıda engelli bireyin olduğuna dikkat çeken TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, “Önceleri, engelli arkadaşlarımız, evlerinden dışarı çıkamıyorlardı. Fakat özellikle son yıllarda gerek kaldırım ve yolalrda, gerek kamu binaları girişinde gerekse hediye edilen tekerlekli sandalyelerle engellilerimiz dışarı çıkmaya başladı. Artık birlikte sokaklarda rahatça dolaşabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi yönetiminin mevcut binayla ilgili herhangi bir giderinin olmadığını anımsatan Başkan Mandalı, “Derneğimizin tüm masraflarını belediye olarak biz karşılıyoruz. Her ay yaklaşık 2 bin TL derneğimize yardımda bulunuyoruz. Fakat önemli olan derneklerin kendi özbenliğini bulması, üyelerin derneklerine sahip çıkmasıdır. Temsili bir rakam da olsa tüm üyelerin derneğe aidat vererek sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Atatürk Mahallesi Hacılar Çeşmesi mevkiinde yeni bir park alanı oluşturulacağını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu parkımızın engellilere uyumlu bir şekilde yapılması için gerekli talimatları verdim. Buraya yakın bir alanda belediyenin yaklaşık 700 metrekarelik bir arsası var. Bu arsaya da daha önce de söz verdiğimiz gibi bir Yaşam Evi inşa etmeyi planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

 
İSMETPAŞA PARKI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Kapaklı’da İsmet Paşa Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden İsmet Paşa Parkı’nın yapım çalışmalarına, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından devam ediliyor.

Çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İsmet Paşa Parkı Proje alanı 17 bin 50 metrekaredir. Konut yaşamına uygun, vatandaşlarımızın ailesiyle birlikte vakit geçirebilecekleri bir park olacak. Projemizde çağdaş yaşam ihtiyaçlarına öncelik verdik. Projede 1 adet büfe, 1 adet park ve hizmet birimi 1 adet su deposu, Amfi sahnesi, oturma alanları ve havuz, bisiklet yolu ve yürüyüş yolları bulunuyor. Halkımızın gönül rahatlığıyla gelebileceği bir ortam yaratma gayretindeyiz” diye konuştu.

Şehir parklarının, insanların nefes almalarını sağlayan yerler olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Şehir parkları, ilçe merkezinde olmasına rağmen gürültüden, karmaşadan, düzensizlikten uzaktır. Şehir dışına çıkamayan vatandaşlarımızın imdadına koşar. İnsanlarımız burada sosyalleşme imkanı bulur. Ailesi ile birlikte huzurlu vakit geçirir” açıklamalarında bulundu.

Çalışmaların hızla ilerlediğini kaydeden İrfan Mandalı, “Parkın dış çevre duvarlarında demir korkuluk yapım çalışmaları sürüyor. Park içindeki mevcut yollar belirlendi ve aydınlatma direkleri yerlerine, ölçümler yapılarak kazıkları çakıldı. Bulunan iki adet havuz da denizliden getirilen traverten taşı ile kaplama çalışmaları yapılıyor. Amfi tiyatronun sahnesinin inşaat çalışmaları sürüyor. Dikilen direklerin ardından sahnenin çatı kısmı yapılacak. Bisiklet ve yürüyüş yollarına düzenlemeler yapılacak. Amacımız Kasım ayına kadar parkın yapım çalışmalarını tamamlamak ve halkımızın hizmetine sunmaktır” dedi.

 
GURUR SOKAKTA DERE ISLAHI DEVAM EDİYOR

 

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sel taşkınlarına karşı yürütülen dere ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Derelerin ıslahı kapsamında çalışmalara Atatürk Mahallesi Gurur Sokak’ta başlayan Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Burada kutu menfez yapımı tamamlandı. İstiklal Caddesi başında bulunan dere ile Erbay Caddesi’nde bulunan dere üzerinde dere yatağı temizlendi. Dere yatağına alt beton döküldü. Yan perde beton yapım çalışmaları sürüyor. Dere ıslah çalışmaları tamamlandığında hem derede akışkanlık hızı daha da arttırılmış olacak, hem de dere yatağında meydana gelebilecek toprak kaymalarının da önüne geçilecek” açıklamalarında bulundu.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Halkımıza söz verdiğimiz her şeyin yerine getirilmesi konusunda adım adım takipçisiyiz. Dere ıslah projesi Kapaklımız için çok önemli bir çalışma. Kentin büyümesi, gelişmesi açısından önemli projeler üretmeye ve yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız bütün hizmetler Kapaklımızı daha modern ve çağdaş bir kent oluşturmak içindir" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 


 

 
BÜYÜKYONCALI 27 TEMMUZ 'DA REFERANDUMA GİDİYOR

 

 

Büyükyoncalı Mahallesi’nde Kapaklı İlçesi’ne bağlanmak için 3 bine yakın imzanın toplanıp ilgili makamlara teslim edilmesinden ardından referandum kararı alındı. Yüksek Seçim Kurulu’nun ilgili makamlara yaptığı tebliğe göre 27 Temmuz 2014 Pazar günü Büyükyoncalı Mahallesi’nde referanduma gidilecek ve vatandaşlara Kapaklı’ya bağlanmak isteyip istemedikleri sorusu yöneltilecek. Sandıktan çıkan sonuca göre Büyükyoncalı Mahallesi’nin geleceği tayin edilecek

Büyükyoncalı Mahallesi’nde 27 Temmuz 2014 Pazar günü referandum düzenlenecek. Arife gününe denk gelen referandumda Büyükyoncalı Halkına Kapaklı’ya bağlanmak isteyip istemedikleri sorusu yöneltilecek.

3 BİN İMZA TOPLANMIŞTI

Büyükyoncalı’da Mayıs ayı başında Kapaklı İlçesi’ne bağlanmak talebiyle başlayan imza kampanyasında 3 bine yakın imza toplanmıştı. Toplanan imzalar gerekli mercilere iletilirken, Yüksek Seçim Kurulu Mahallede yaşayan seçmenlerin çoğunluğunun Kapaklı’ya bağlanak için imza vermesi nedeniyle toplanan imzaları işleme aldı.

KARARI HALK VERECEK

YSK 27 Temmuz 2014 Pazar Günü’nü referandum günü olarak belirlerken, Büyükyoncalı vatandaşlar arife gününe denk gelen referandumda Kapaklı’ya bağlanmak istiyoruz veya Kapaklı’ya bağlanmak istemiyoruz yönünde oy kullanacaklar. Bugüne kadar toplanan imzalar ise sandıktan büyük ihtimalle Büyükyoncalı’nın Kapaklı’ya bağlanması yönünde iradenin çıkacağını gösteriyor.

 
ÇERKEZKÖY TUGAY KOMUTANI BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan’ı makamında ağırladı.

ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLEDİ

Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında nezaket ziyaretinde bulundu, Gerçekleşen ziyarette Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı tebrik edip hayırlı olsun dileklerinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.

“GEREKEN HİZMETLERİ YAPACAĞIZ”

Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Çerkezköy’ün 1953 yılında belediye olması ile birlikte köy olarak Çerkezköy’e bağlandık. 1986 yılında ise köy tüzel kişiliğinden çıkarak belde belediyesi olduk. O zamanlarda belediye meclis üyeliği yapıyordum. 27 yıldır Kapaklı’yı nasıl güzelleştirebiliriz diye çalıştık. 6 Aralık 2013 tarihinde ise Kapaklımız ilçe statüsüne kavuştu. O günden itibaren devlet ve yerel erkan ile birlikte el birliği içinde ilçemiz için yararlı çalışmalar yapıyoruz. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Kapaklı Belediye Başkanlığında üçüncü dönemimi yaşıyorum. Bu beş yıllık görev sürem içinde hem vatandaşlarımız hem de ilçemiz için kalıcı eserler bırakmak istiyoruz” diye konuştu.  Ziyaretin sonunda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan’a nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etti. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 
KARLI VE UZUNHACI MAHALLELERİ ZİYARET EDİLDİ

 

Kapaklı Belediyesi tarafından, 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle olarak ilçeye bağlanan köylerin sıkıntı ve taleplerini dinlemek üzere oluşturulan komisyonun ilk durağı Karlı Mahallesi ve Uzunhacı Mahallesi oldu. Köylüler en büyük sıkıntılarının elektriklerin sık sık kesilmesi ve bozuk yollar olduğunu ifade etti.

Kapaklı Belediyesi bünyesinde köylerin sorunlarını dinlemek ve raporlamak üzere oluşturulan komisyon, köylülerle toplantılarına Karlı Mahallesi’nden başladı.Veli Çeken başkanlığında Kapaklı Beldiyesi personellerinden oluşan komisyon ilk olarak dün saat 14.30’da Karlı Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Burada vatandaşın sıkıntılarını dinleyen komisyon üyeleri, halkın beyanları doğrultusunda gerekli notlarını aldı. Karlı ve Uzunhacı Mahallesi sakinlerinin dile getirdikleri ortak sıkıntılar, genelde yol ve elektrik ile ilgili yaşanan problemlerden oluştu.

En büyük problemlerinden birinin elektrik konusunda yaşanan sıkıntılar olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, “Özellikle son zamanlarda elektriklerimiz sık sık gidip geliyor. Çocuklarımız okul döneminde akşamları evde ders çalışamıyor. Mahallemiz karanlık içinde kalıyor. Buzdolabı, çamaşır makinesi gibi elektrikle çalışan eşyalarımız arızalanıyor” ifadelerini kullandı.

Karlı ve Uzunhacı mahallelerinin en büyük ortak sıkıntılarından biri de yol sorunu oldu. Yolların neredeyse tamamen bozuk halde olduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri, “Yollarımızdan ağır tonajlı kamyonlar geçtiği için yollarda çökmeler meydana geliyor. Bu durum araçlara zarar verdiği gibi kazalara da davetiye çıkarıyor” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi’nden elektrik ve yol sorunlarını en kısa sürede çözmesini beklediklerini dile getiren mahalle sakinleri, “Ayrıca mahallelerimizde düğün salonumuz yok. Ailemizle birlikte vakit geçirebileceğimiz, çocuklarımızın içinde güvenle oyun oynayabileceği parklarımız da yok. Temennimiz belediyemizin bu eksiklikleri de bir an önce gidermesi yönündedir” diye konuştu.

Karlı ve Uzunhacı Mahallelerinde yaşanan elektrik sıkıntısının belediye ile alakası olmadığını belirten komisyon üyeleri, “Elektrikle ilgili yaşanan sorunlardan TREDAŞ sorumludur. Fakat biz belediye olarak sizlerin bu sıkıntılarınızı TREDAŞ’a ileteceğiz. Diğer yol, düğün salonu ve park gibi taleplerinizi de rapor halinde Belediye Başkanımıza sunacağız. Gereken neyse yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

 


 
PINARÇA MAHALLE MUHTARLIĞIMIZDA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

 

Kapaklı Belediyesi olarak ilçe merkezindeki mahallelere götürdükleri hizmetlerin aynısının Büyükşehir yasası ile birlikte mahalle olarak Kapaklı’ya bağlanan köylere de götüreceklerini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birlikte ve beraber hareket edebildiğimiz taktirde başaramayacağımız şey yok. Eksik olan yönlerimizi giderdiğimiz takdirde, çok daha büyük şeyler yapabileceğimize inanıyorum'' dedi.

6360 sayılı Büyükşehir yasası ile birlikte Kapaklı'ya bağlanan Pınarça Mahallesi’nde, Muhtarlık Binası’nın bakım ve onarım çalışmaları Kapaklı Belediyesi tarafından başlatıldı.

YENİ MAHALLELER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birer mahalle olan ve ilçemize bağlanan köylerimiz artık bizim ayrılmaz bir parçamızdır. İlçemizde diğer mahallelerimize bu zamana kadar nasıl hizmet ettiysek, aynı şevk ve heyecanla ilçemize bağlanan köylerimizde de aynı hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Kapkalı Belediyesi olarak Büyükşehir yasası ile birlikte ilçemize bağlanan yeni mahallelerimize çok önem veriyoruz'' dedi.

ÇOK DAHA BÜYÜK ŞEYLER YAPACAĞIZ

Belediye personelleri içerisinden, ilçedeki tüm mahalleri ilgilendiren istek, sorun ve talepler ile ilgili bir komisyon oluşturduklarını belirten Başkan Mandalı ''Bu komisyonda, gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse altyapıya yönelik her türlü ihtiyacın konuşulduğu, yapılacak ve yapılması gerekenlerin tartışıldığı toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantıları hep beraber yapmalıyız. İsabetli kararlar verebilmek için, alınacak kararların doğruluk ve yerindeliğini iyi sağlayabilmek için istişareye çok önem veriyoruz ve istişarenin şart olduğuna inanıyoruz. Bir de birlikte ve beraber hareket edebildiğimiz taktirde, eksik olan yönlerimizi giderdiğimiz takdirde, çok daha büyük şeyler yapabileceğimize inanıyorum'' açıklamalarında bulundu.

HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU

Kapaklı Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden oldukça memnun olduklarını ifade eden Pınarça Mahallesi Muhtarı Özcan Bozkaya, “Belediyemiz, muhtarlık binamızın bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Tertemiz bir muhtarlık binamız oldu. Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldu. Bize her daim bir telefon kadar yakın oldu” dedi. Muhtarlık Binası’nın tek eksiğinin oturma grubu ve büro malzemesi olduğuna dikkat çeken Muhtar Bozkaya, “Okuldan aldığımız koltukları kullanıyoruz. Bu eksiklikler için de Belediyemize gerekli yazıyı yazdık. En kısa sürede ilgileneceklerini söylediler” dedi.


 

 

 

 
9 EYLÜL CADDESİNDE KANALİZASYON HATTI ÇEKİLİYOR

 

Kapaklı’da Atatürk Mahallesi 9 Eylül Caddesi’nde kanalizasyon hattı çekim çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, hedeflerinin her zaman hizmette en önde olmak olduğunu söyledi. Belediyeler için altyapı hizmetlerinin görünmeyen yatırımlar olarak bilindiğine dikkat çeken Başkan Mandalı, “Kapaklı halkı yaptığımız tüm hizmetlerin farkındadır. Halkımıza elimizden gelen hizmeti vermeye devam ediyoruz” dedi.

Kapaklı Belediyesi ilçenin muhtelif noktalarında gerçekleştirdiği ‘kanalizasyon hattı çekim çalışmalarına’ Atatürk Mahallesi 9 Eylül Caddesi’nde devam ediyor.Atatürk Mahallesi 9 Eylül Caddesi’nde kanalizasyon hattı çekim çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında kato ile açılan kanalizasyon hattına 500’lük büzler yerleştiriyor. Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Biz Kapaklı Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmette her zaman en önlerde olmayı kendimize hedef olarak belirledik” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi olarak, sosyal, kültürel ve tanıtım alanlarındaki çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Başkan İrfan Mandalı, “Asli işlerimizden biri olan altyapı çalışmalarımıza ne kadar önem verdiğimiz ortadadır. Belediyeler için altyapı hizmetleri görünmeyen yatırımlar olarak bilinmektedir. Biz öyle düşünmüyoruz. Vatandaşımız yaptığımız tüm hizmetlerin farkındadır. Halkımıza elimizden gelen hizmeti vermeye devam ediyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 


 
ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

İlçenin hemen her noktasında yapılan asfaltlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, şehirlerin gelişmişliğinin yollarıyla ölçüldüğünü kaydetti. Başkan Mandalı, “Sürekli büyüyüp gelişmekte olan bir ilçe olarak biz de Kapaklı’nın tüm yollarını asfaltlamak istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin muhtelif noktalarında yürüttüğü asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen asfaltlama çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Asfalt yol yapım çalışmaları Atatürk Mahallesi, Çeken Caddesi ve Erbay Caddesi’ne bağlı Kiraz Sokak, Mert Sokak, Cevizli Sokak, Özyürek Sokak, Kırlarbağı Sokak, Seymen Sokak ve Ananas Sokak'ta devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi durmadan, bıkmadan, usanmadan, daha modern ve çağdaş bir Kapaklı için çalışıyoruz” dedi.

Yollarda gerçekleştirilen çalışmaların ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılandığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Her zaman söylediğim gibi yol, bir şehir için medeniyet göstergesidir. Şehierlerin gelişmişliği, sahip olduğu ulaşım olanaklarının kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu kapsamda kapaklı’daki bütün yolları asfaltlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 


 
ELEKTRİK KESİNTİSİ HAKKINDA DUYURU

 

 

TREDAŞ kurumunun ilçemizde yapacağı  yatırımlar doğrultusunda aşağıda belirtilen saatlerde geçici olarak elektrik kesintileri yaşanacaktır. Tüm Halkımıza ilanen duyurulur.

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ BELEDİYE - İŞ SENDİKASI İLE EK PROTOKOL İMZALADI

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Büyükşehir Yasası ile birlikte kendi bünyelerinde hizmete devam eden Karaağaçlı işçiler için Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile ek protokol imzaladı.6360 sayılı büyükşehir yasası ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir oldu. Belde statüsündeki Karaağaç da mahalle olarak Kapaklı Belediyesi’ne bağlandı. Bu kapsamda daha önce Karaağaç Belediyesi’nde çalışan işçiler ise Kapaklı Belediyesi bünyesinde çalışmaya devam etti. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, daha önce Karaağaç Belediyesi’nde çalışan fakat birleşmenin ardından Kapaklı Belediyesi bünyesinde çalışmaya devam işçiler için sendika ile ikinci kez masaya oturdu.

İŞÇİLERİN HAKLARI İYİLEŞTİRİLDİ

Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile Kapkalı Belediyesi arasında daha önce toplu iş sözleşmesi imzalandığını anımsatan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Karaağaç’tan, Belediyemiz bünyesine katılan işçi kardeşlerimiz için de Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile ek protokol imzaladık. Böylelikle işçilerimizin haklarını daha da iyileştirdik. Ayrıca onlara daha önce sahip olmadıkları sosyal haklar tanımış olduk” diye konuştu.

7 BİN 70 TL NAKDİ PARA YARDIMINDA BULUNULACAK

Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Belediye-İş Sendikası ile Kapkalı Belediyesi arasında imzalanan ek protokole göre işçilerin alacağı en düşük Kıdem Zamlı Brüt Yevmiye 100 TL olurken, en yüksek Kıdem Zamlı Brüt Yevmiye ise 113,96 TL olarak belirlendi. Sözleşmede ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere bahse konu 10 işçiye toplan 7 bin 70 TL nakdi para yardımında bulunulmasına da karar verildi. İşçiler nakdi yardımlarını Temmuz Ayı maaşları ile birlikte alacaklar.


 

 

 
RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

 


Kapaklı’da önceki akşam orucunu açan vatandaşlar, iftardan hemen sonra Belediye tarafından düzenlenen Ramazan Ayı etkinliklerinde soluğu aldı. Ramazan etkinlikleri kapsamında önceki akşam gerçekleştirilen Mehteran Takımı gösterisi ve Gökhan Meneşe Konseri, vatandaşlardan büyük beğeni gördü. Gecede Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı’nın gösterisi ilgi ile izlenirken, Kapaklı’nın sevilen ses sanatçısı Gökhan Meneşe de seslendirdiği şarkılarla dinleyenleri kendine hayran bıraktı.

ÖNCE DUYGULANDIRDILAR SONRA OYNATTILAR

Kapaklı’da Recep Güven Parkı’nda düzenlenen Ramazan Ayı etkinlikleri önceki gün saat 21.30’da Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başladı. Davetliler Recep Güven Parkı girişinde animatörler tarafından karşılandı. Etkinliğe katılan tüm çocuklara animatörler tarafından balon hediye edildi. Performansları ile katılımcıları adeta büyüleyen Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı, Çanakkale Türküsü ile davetlileri duygulandırırken, Genç Osman türküsü ile de oynattı.

MENEŞE’DEN MUHTEŞEM KONSER

Lüleburgaz Müzisyenler Derneği Mehteran Takımı’nın gösterisinin ardından sahneye Kapaklı’nın sevilen ses sanatçısı Gökhan Meneşe çıktı. Gökhan Meneşe seslendirdiği birbirinden hareketli şarkılarla Kapaklı halkına unutamayacakları bir gece yaşattı. Konsere aileleri ile birlikte gelen küçük çocuklar ise Recep Güven Parkı’ndaki oyun alanında gönüllerince eğlendi. Kapaklı Belediyesi tarafından organize edilen etkinliğe Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Sevgi, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz ve çok sayıda kapaklılı katıldı.

 

 

 
BULGARİSTAN RUSYA FAHRİ BAŞKONSOLOSU ÇERKEZKÖYLÜ İŞ ADAMLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

 

 

Kapaklılı ve Çerkezköylü işadamları ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda bir araya gelen Bulgaristan’ın Rusya Fahri Başkonsolosu Tonko Fotev, işadamlarını Kazakistan’daki yatırım imkanları hakkında bilgilendirdi.


DÜNYA EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Çerkezköy, Kapaklı, Saray, Çorlu, Lüleburgaz ve Tekirdağ’daki sanayi kuruluşlarının, dünya ekonomisine katkıda bulunmalarına katkı sağlamak adına bu toplantıyı gerçekleştirdik. İhracat ve ithalatla ilgili ülkemizin yararına çalışmalar yapılmasını arzuluyoruz” ifadelerini kullandı. İrfan Mandalı’nın konuşmasının ardından toplantı, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ni tanıtan slayt gösterimi ile devam etti.

URANYUM’UN 4’YE 1’İ KAZAKİSTAN’DADIR

Kazakistan’ın nüfusunun 17 milyon olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Yana Stoletova, “Kazakistan, ekonomik olarak hızla gelişen bir ülkedir. Tüm kimyasal ürünlerin yüzde 98 Kazakistan’da bulunmaktadır. Kazakistan uranyum ve çinko açısından zengindir. Dış ülkelerde Kazakistan’a 40 milyar dolar yatırım yapıldı. Uranyum’un 4’ye 1’i Kazakistan’dadır. İnsanların yüzde 20’si tarımla uğraşıyor. Yılda 15 bin ton uranyum elde ediliyor. Buğday üretiminde dünyada altıncı sıradayız. Buğday, mısır, pamuk ana ürünlerden. Hayvancılık da ilerliyor. Genel olarak deri ürünleri, et ürünleri ihracatı yapılıyor” açıklamalarında bulundu.

BİZ KENDİ TANITIMIMIZI YAPACAĞIZ

Yana Stoletova konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye, Kazakistan’a çok büyük önem veriyor. Ticarette her türlü kolaylığı sağlayabiliriz.” Ticari anlamda dünyanın çok küçük olduğunu belirten Bulgaristan’ın Rusya Fahri Başkonsolosu Tonko Fotev ise “İleride Bulgaristan, Kazakistan, Rusya ve Türkiye arasında iyi ticari ilişkiler olabilir. Türkiye’deki ticaret erbabının ilgisi olursa orada her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Biz kendi tanıtımımızı yapacağız. İlgilenen iş adamları varsa onlarla ortaklık yapmaktan memnuniyet duyarız” ifadelerini kullandı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Konuşmaların ardından toplantı plaket töreni ile sona erdi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Sifil, Bulgaristan’ın Rusya Fahri Başkonsolosu Tonko Fotev  ve Yana Stoletova’a ziyaretlerinden dolayı plaket takdim etti. Toplantıya Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyeleri Dilaver Burak ve Sinan Sifil, Meclis Üyeleri Kadir Uz ve Rahmi Yılmaz, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Aziz Özkan, Adem Sekmen ve Serpil Sevgi, Kapaklı Belediyesi personelleri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNÜN HAZİRAN AYI FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

 


Kapaklı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Haziran ayı içinde gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir ay içinde toplam 22 yeni imar durumu düzenlendiğini söyledi. Bir aylık süre zarfında 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendiğini ve onaylandığını ifade eden İrfan Mandalı, “2 adet binada şantiye şefi istifası sebebiyle mühürleme yapıldı. Gelen şikayetlere yerinde bakılarak gerekli işlemler yapıldı” dedi.

RUHSAT BAŞVURULARI İNCELENDİ

Haziran Ayı içinde toplam 31 adet ruhsat işlemi yapıldığını söyleyen Başkan İrfan Mandalı, “12 adet ruhsat başvurusu incelendi. Şuanda dosyaların eksiklerinin tamamlanması bekleniyor. İnşaat sigortalarının ödemesi biten 23 adet binanın ilişiksizlik belgesi için sosyal güvenlik kurum yazıları yazıldı. İnşaatı biten 66 adet yapının harç tahsili yapılması için Vergi Dairesi’ne yazılar yazıldı” dedi.

İZİN BELGELERİ SGK’YA GÖNDERİLDİ

Haziran Ayı içinde 22 adet imar durum belgesi verildiğini sözlerine eklşeyen Başkan İrfan Mandalı, “2 hisseli satış işlemi için Kapaklı Tapu Sicil Müdürlüğüne imar durum yazısı yazılmıştır. İcra Dairesi’ne 1 adet imar durum yazısı yazıldı. 1 adet imar durum bilgisi hakkında vatandaş bilgilendirildi. 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi Sosyal Güvenlik Kurumu’na gönderildi. 1 adet Asansör Tescil Belgesi düzenlendi” açıklamalarında bulundu.

103 HAK EDİŞ DOSYA İŞLEMİ YAPILDI

Bir aylık süre zarfında 73 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlendiğini ve onaylandığını ifade eden İrfan Mandalı, “2 adet binada şantiye şefi istifası sebebiyle mühürleme yapıldı. Gelen şikayetlere yerinde bakılarak gerekli işlemler yapıldı. 93 adet inşaatın yerinde kontrolleri ve hak ediş evrak kontrolleri yapıldı ve Mal Müdürlüğü’ne ödeme yazıları yazıldı. 10 adet inşaat hak ediş ödemesi yapılması için yerinde kontrolleri yapılarak muhasebe müdürlüğüne gönderildi. Toplamda 103 adet hak ediş dosyası işlemi yapıldı” diye konuştu.

PLAN TADİLAT TALEPLERİ İNCELEMEYE ALINDI

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Haziran Ayı’nda 3 adet cins tahsisi işlemi yapıldığını söyleyen Mandalı, “Yapı denetim sistemini aktif hale getirmek için Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılıp sistemin kullanılabilinir hale gelmesi sağlandı. Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemeler, birim içi yazışmalar, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve diğer kurumlarla ilgili yazışmalar yapıldı. 5 adet tevhit, 5 adet ifraz ve 1 adet de yola terk işlemi yapıldı. 7 adet plan tadilat talepleri incelemeye alındı” ifadelerini kullandı. 
TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kapaklı Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantısı, dün 3 meclis üyesi eksikliğinde gerçekleştirildi. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki işyerleri ile İsmet Paşa Mahallesi’ndeki yaklaşık 5 bin metrekarelik spor alanı vasıflı arsanın satışı AK Partili meclis üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Şimdiye kadar belediyenin aylık gelirinin yaklaşık 2 milyon TL olduğunu ve Büyükşehir ile bu tutarın 3,5 milyon TL olmasını beklediklerini söyleyen Başkan Mandalı, “Beklentilerimizin aksi oldu ve aylık gelirimiz 1 milyon TL’ye düştü. Bizim Belediye olarak borcumuz yok fakat bize bağlanan Karaağaç’ın 4,5 milyon TL borcu var. Şuanda bu borçları ödemekte zorlanır duruma geldik” dedi.

MECLİS AĞUSTOS’TA TATİLE GİRECEK

Toplantıda daha sonra saygı duruşunda bulunulmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantının ilk 5 gündem maddesinde Kapaklı Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliklerinin, görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi. Bundan sonraki meclis toplantılarınn sesli ve görüntülü bir şekilde kayıt altına alınmasının oybirliği ile kabul edildiği toplantıda, meclisin Ağustos aylarında tatile girmesi de oybirliği ile karara bağlandı.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDEKİ İŞYERLERİ SATIŞA ÇIKACAK

Toplantıda daha sonra bir önceki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk olarak Küçük Sanayi Sitesidükkanlarının satışı ve Kapaklı Belediyesi Arsa Konut ve İşyeri Üretimi Tahsisi, Kiralanması ve Satışına Dair Yönetmelik’te değişiklik yapılmasına ilişkin komisyon raporu görüşüldü. 1589 ada 1 nolu parselde bulunan 12, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ve 28 nolu işyerlerinin peşin para ile satılması Ümit Bayraktar ve Sevgi Aksoy’un red oyuna karşılık komisyonca oy çokluğu ile uygun görüldü. Gündem maddesi, mecliste de yine Ümit Bayraktar ve Sevgi Aksoy’un red oyuna karşılık karara bağlandı. AK Partili diğer meclis üyelerinin, komisyondaki arkadaşlarının kararına uymaması ise dikkatlerden kaçmadı.

BORÇLARIMIZI ÖDEYEMEZ HALE GELDİK

Konula ilgili konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bizim Kapaklı Belediyesi olarak borcumuz yok. Fakat bize bağlanan Karaağaç Belediyesi’nin 4,5 milyon TL kadar borcu var. Belediye olarak bizim kasamıza Tekirdağ Büyükşehir olmadan önce ayda yaklaşık 2 milyon TL giriyordu. Biz Büyükşehir ile birlikte bu paranın 3,5 milyon TL olmasını bekliyorduk. Fakat artacağına, 1milyon TL’ye düştü. Borcumuzu dahi ödeyemez hale geldik. Bunun için bu yerlerin satışını uygun gördük” dedi.

5 BİN METREKARELİK ARSA SATIŞI KABUL EDİLDİ

Toplantı sırasında meclis üyelerine müjdeli bir haberi olduğunu ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Dün bana hayırlı bir haber geldi. Devam eden davamdan beraat ettiğim tarafıma tebliğ edildi. Bu konuyla ilgili farklı beklentisi olan arkadaşlara duyurulur” açıklamalarında bulundu. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Kapaklı Belediyesi mülkiyetinde bulunan 355 ada 2 parseldeki 5 bin 093,92 metrekarelik alanın spor alanı amacıyla kullanılmak üzere satılması konusu görüşüldü. İlgili gündem maddesi de AK Partili Meclis Üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.

MANDALI YERİNİ İBRAHİM ERKAN’A BIRAKTI

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise dilekçeler görüşüldü. 717,68 metrekarelik 1039 ada 16 parseldeki 615 metrekarelik belediye hissesinin malikine satışı, AK Partili Meclis Üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda İmar Komisyonu’na havale edilen gündem maddelerine geçilirken, Başkan Mandalı, yerini Meclis Başkan Vekili Halil İbrahim Erkan’a bıraktı. Halil İbrahim Erkan, gündem maddeleri ile ilgili merak edilen tüm konuları harita üzerinden açıklama yaparak meclis üyelerinin onayına sundu. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından toplantı sona erdi.

 

 
BULGARİSTAN RUSYA FAHRİ BAŞKONSOLOSU TONKO FOTEV ZİYARETİ

 

 

03/07/2014 Perşembe günü Bulgaristanın Fahri Başkonsolosu TONKO FOTEV ve beraberinde  Bulgaristan- Rusya - Kazakistan da ithalat ihracat yapan iş adamları ile birikte Kapaklı ilçesini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretler çerçevesinde Kapaklı, Çerkezköy ve civarında faaliyet gösteren işadamları ile tanışmak amacıyla Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında bir program düzenlenmiştir. Bu programa tüm işadamlarımız davetlidir.


YER: ÇERKEZKÖY TİCARET VE SANAYİ ODASI KONFERANS SALONU

TARİH: 03/07/2014 PERŞEMBE

SAAT: 15:00

GÜNDEM:

Açılış Konuşmaları
Başkonsolos Tonko Fotev in Konuşması
Türkiye- Bulgaristan- Kazakistan ile ticaret hakkında  bilgilendirme
Gelecekte Türkiye -Bulgaristan- Kazakistan ticari işbirliğinin geliştirilmesi ve değerlendirilmesi (ithalat – ihracat )
Firmalarla ikili görüşmeler firma ziyaretleri

 

 
FAİK ÖZTRAK BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, dün saat 12.00’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin tarafından Belediye Binası önünde karşılandı. Ziyarette Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Halil İbrahim Erkan, Sami İkizler ve Nalan Çolak ile Kapaklı Belediye Eski Başkanı Şemsettin Dubaz da hazır bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı İrfan Mandalı, seçim döneminde kendisine en çok destek veren milletvekilinin Faik Öztrak olduğunu ifade etti.

Öztark ailesinin CHP’de genel sekreterlik yapmış bir aile olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Mandalı, “Öztrak ailesi gerek memuriyet gerekse siyaset alanında her zaman var olmuş bir ailedir. Faik Öztrak, milletvekilliğinden ziyade bir Devlet adamıdır” dedi. Siyaset hayatında Çerkezköy’de Hikmet Uğraş, Babaeski’de Gündüz Arat ve Tekirdağ’da da Faik Öztrak’ı kendisine örnek aldığını dile getiren Başkan Mandalı, “Ziyaretinden dolayı Faik Öztrak’a teşekkür ediyorum. 2004’teki şevk ve arzu ile bundan sonraki süreçte de halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye söz veriyorum” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istediğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ise “İrfan Mandalı ile dostluğumuz siyasetteki ikinci yılımdan beri devam ediyor. Kapaklı’nın ilçe olmasında kendisinin çok büyük emekleri var. Belediye Başkanlığı’nı hak etti. Kapaklı, Tekirdağ’da örgütü ile uyum içinde olan bir belediyemizdir” dedi. Seçimlerden 3 ay sonra hayırlı olsun ziyaretine geldiğini kaydeden Öztrak, “Tekirdağ Büyükşehir olunca başkanımız sistemin yerine oturması için 100 gün müsaade istemişti. 100 gün geçti. Biz de bu vesile ile hem hayırlı olsun diyelim hem de neyimiz eksik neyimiz fazla görelim istedik” açıklamalarında bulundu.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde CHP’nin Tekirdağ’da 12-0 yaptığını anımsatan Faik Öztrak, “Bu skorla, aslında çok büyük bir sorumluluğun altına girdik. Bu nedenle Tekirdağ ve tüm ilçelerinde halka en iyi şekilde hizmet etmeliyiz” dedi. Önümüzdeki hafta sonu itibari ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Öztrak, “Bu seçim ülke için çok önemlidir. Dışarıda ‘CHP neden kendi içinden bir ismi Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteremedi’ diyorlar. Adı üstünde Cumurbaşkanı, cumhurun yani halkın başkanıdır. Dolayısıyla tüm halkı kucaklayacak bir ismin Cumhurbaşkanı olması gerekir” dedi.

Cumhurbaşkanı seçilecek kişinin yetki kavgasına yol açıp, milletin huzurunu bozmaması gerektiğine dikkat çeken Faik Öztrak, “Türkiye Cumhuriyeti’ne Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Türkiye’ye başkan seçmiyoruz. Cumhurbaşkanı tüm halkı kucaklamalıdır. Cumhurbaşkanı bundan önce bu ülkede patronaj ilişkisine girmemiş olmalıdır. Etrafındaki kişilere rant dağıtmış bir isim olmamalı. Dış politikada Türkiye’yi içine düştüğü bataklıktan çıkaracak bir aday olmalı. Türkiye’nin tüm kırmızı çizgilerine saygı gösterten bir Cumhurbaşkanı seçilmesini diliyorum. Ülkede demokrasiyi geliştirme projesi ile ilgili resmi olarak adayımızı belirledik. Sürecin başlamasıyla birlikte tüm ülkeye adayımızı tanıtacağız” diye konuştu.

Faik Öztrak’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili açıklamalarına katıldığını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Eğer elimizdeki malzeme kısıtlıysa, karşı tarafın malzemesi de fazlaysa, o malzemeyi yoğurarak en iyi ürünü ortaya koymalıyız. Bizim adayımız çok dolu bir isim. Sadece CHP değil, diğer partiler de adayımızın etrafında birleşmelidir” dedi.

 

 

 

 

 


 
KAPAKLI SPORDAN BAŞKAN MANDALI'YA ZİYARET

 


Kapaklıspor yönetimi, beraberlerindeki onlarca minik sporcu ile birlikte Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Başkanlık makamını adeta şenlendiren minik sporcular, Başkan İrfan Mandalı’ya U-13 D Grubu şampiyonluk kupasını hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Sizlerden tek isteğim, antrenörlerinize ve Kulüp Başkanınıza gösterdiğiniz saygıyı anne babanıza da gösterin. Böylece yaşamınızı sıfır hata ile sürdürürsünüz” dedi.


SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Yaklaşık 6 ay önce Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı bir kez daha ziyaret ettikleri anımsatan Kulüp Başkanı Adem Yavaş, “O gün size bir söz vermiştik. Bugün sözümüzü tutmuş olmanın gururuyla U-13 Futbol Takımımızın şampiyonluk kupasını size getirdik. Çocuklarımız U-13 Ligi D Grubunda şampiyon oldular. Tekirdağ Bölgesi’nde de Türkiye Şampiyonası’na katılmayı 1 puanla kaçırdılar. Yönetim olarak hedefimiz altyapıdan bir takımımızı en geç 2 sene içinde Türkiye Şampiyonalarına göndermektir. Bu da ancak sizlerin destekleri ile mümkün olacaktır” diye konuştu.

İLÇEMİZİ TÜRKİYE’DE BAŞARIYLA TEMSİL EDECEĞİNİZE İNANIYORUM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bir Belediye Başkanı’nın 5 yılda bir alması gereken ödülü, aileleriniz bize verdi. Biz de onların çocuklarına nasıl sahip çıkabileceğimiz konusunda çalışmalarımızı ve desteklerimizi sürdürüyoruz. İlçemizi Türkiye’de başarıyla temsil edeceğinize inanıyorum. Tabi bunun için de biz elimizden gelen maddi manevi desteği sizlere sağlayacağız. Yasaların bize verdiği izin kapsamında gerek size gerekse Sitespor’a gereken desteği sunacağız. Sağımdaki ve solumdaki kupalarla ilçeyi nasıl ileriye taşıyacağınızı ortaya koydunuz” dedi.

ANNE BABANIZIA SAYGIYI EKSİK ETMEYİN

Kapaklı’nın ilçe olmakla birlikte kazandığı ivmeyi, genç sporcuların elde ettiği başarıyla perçinlediğini kaydeden Başkan İrfan Mandalı, “Unutmayın ki herşey kupa demek değildir. Ailelerinizin sizleri emanet ettiği bu kulüplerde kötü alışkanlıklardan uzaklaşıp, spor yapıyorsunuz. Bu durum ailelerinizi de gururlandırıyor. Kapaklıspor, Süper Lig’de oynarken, sizler de alt liglerde ilçemizi temsil edeceksiniz. Sizlerden tek isteğim, antrenörlerinize ve Kulüp Başkanınıza gösterdiğiniz saygıyı anne babanıza da gösterin. Böylece yaşamınızı sıfır hata ile sürdürürsünüz” ifadelerini kullandı.

KENDİNİZ KADAR RAKİPLERİNİZİ DE SEVİN

Bir bayanın, spor kulüpleri içinde istekli ve arzulu bir şekilde yer almasının ayrı bir güzellik olduğunu dile getiren Başkan Mandalı, “Bayanlar son yıllarda hakem, futbolcu hatta antrenör olarak yeşil sahalarda boy gösteriyor. Neden yönetimde de yer almasınlar. Bu kapsamda Nurten Pandir’e maddi manevi destekleri ve arzusu için sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza da bundan sonraki spor yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi. Konuşmasının sonunda genç sporculara seslenen Başkan Mandalı, “Kendinizi ne kadar seviyorsanız, rakiplerinizi de o kadar sevmelisiniz. Unutmayın, rakipleriniz olmazsa sizlerin varlığı da bir anlam ifade etmez. Kendi içinizde yücelmek istiyorsanız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi zeki çevik ve ahlaklı birer sporcu olun” ifadelerini kullandı.

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

Bugüne kadar verdiği maddi manevi desteklerden dolayı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kapaklıspor Asbaşkanı Seçkin Dilsiz de “Bu başarılar, kulüp olarak altyapıya verdiğimiz önem sayesinde elde edildi. Çünkü biz şunu biliyoruz. Ağaç yaşken eğilir. Bu kapsamda Başkanımızın da dediği gibi çocuklarımızı zeki, çevik ve ahlaklı birer sporcu olarak yetiştirmeye gayret ediyoruz” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Kapaklıspor ile yolculuğunun yaklaşık 7 ay önce başladığını belirterek konuşmasına başlayan Nurten Pandir ise “İnandığım bu yolda yürürken, Kapaklıspor Kulübü yönetimine ve antrenörlerimize gayretlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Hep birlikte inandık ve başardık. Tüm çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. Sponsorlarımız ve Kapaklı Belediye Başkanımız sayesinde kulübümüzün birçok eksiği giderildi. Çocuklarımıza yazlık ve kışlık formalar aldık. Kaymakamımız Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Süleyman Kozuva ve birçok değerli büyüğümüze de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Onların da katkılarıyla çocuklarımzın gelişiminde epey bir yol katettik” dedi.

DİĞER BRANŞLARA DA YÖNELİN

Yaklaşık 6 ay önce Kapaklıspor bünyesinde sporcu sayısının 100 olduğun söyleyen Nurten Pandir, “Bugün bu sayı 300’ü aştı. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması ve olumsuz durumlarla karşılaşmamaları için aileleri onları bize gönderiyor. Umarım çocuklarımız için yaptığımız bu çalışmalara halkımız da destek verir” dedi ve bu yolda kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. Ziyaret sonunda konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İki spor kulübümüzden de artık diğer branşlara da yönelmelerini istiyorum. Siz üzerinize düşeni yapın, biz elimizden geldiğince maddi manevi destek sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 
RAMAZAN AYI ETKİNLİKILERİ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

 

Kapaklı Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen etkinliklere ilgi yoğun oldu.

Önceki akşam saat 21.45’te Recep Güven Parkı’nda düzenlenen etkinlikleri yüzlerce vatandaşın yanı sıra Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da izledi.  İlk olarak Hacivat ve

Karagöz canlı sahne gösterisi düzenlenirken, sonrasında da Vantrolog-Cahit Kaçıkçılar gösteri sundu. Gösteri ekibi zaman zaman vatandaşları da sahneye davet ederek onları da oyuna dahil etti. Gösteriler yüzlerce vatandaş tarafından ilgiyle izlendi.

Gösteriler sonunda ekipte yer alan sanatçılara plaket takdim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, tüm İslam Alemi tarafından heyecan ve coşkuyla karşılanan Ramazan Ayı’nın toplumsal yaşamımızda birlik, dayanışma, yardımlaşma duygularının egemen olduğu ve bu yönüyle birlik ve beraberliğin güçlenmesine büyük katkı sağladığı bir ay olduğunu ifade etti.

5 Temmuz Cumartesi saat 17.30’da Mehteran Takımı gösterisi, saat 21.30’da da Gökhan Meneşe’nin Türk sanat müziği konserinin düzenleneceğini ifade eden Başkan Mandalı “Etkinliklerimiz 18 ve 19 Temmuz’da da devam edecek. 18 Temmuz’da saat 12.15’te Kapaklı Merkez Camii ve Karaağaç Merkez Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. 19 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30’da da Ramazan konulu söyleşi düzenlenecek. Tüm halkımızı etkinliklere davet ediyoruz” dedi.

 
İFTAR ÇADIRINDA İLK ORUÇLAR AÇILDI

 

Kapaklı Belediyesi’nin Kent Meydanı’na ilçenin önde gelen işadamlarının sponsorluğunda kurduğu İftar Çadırı’na Kapaklı halkı yoğun ilgi gösterdi. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen’in de yer aldığı iftar sofrasında 500 kişi orucunu birlikte açtı.

Kent Meydanı’nda Kapaklı Belediyesi’nce kurulan İftar Çadırı’nda toplanan 500 kişi, Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi tarafından verilen iftarda orucunu birlikte açtı.

Kapaklı Belediyesi’nin, ilçedeki işadamlarının desteği ile geleneksel hale getirdği organizasyonda Ramazan Ayı’nın ilk iftarı, Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi tarafından verildi. Kent Meydanı’nda kurulan İftar Çadırı’nda Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi Sahibi Yahya Avcu ile vatandaşlara kendi elleriyle yemek servisi yaptı. 500 kişinin toplu halde iftarını açmasının ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “Başta Kapaklı ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam Alemi’nin huzurlu bir Ramazan geçirmesini temenni ediyorum. Otuz gün boyunca iftar verecek olan iş adamlarımıza da sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca Ramazan Ayı’nın tüm ilçemize ve ülkemize huzur ve bereket getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “İftar çadırları, zengin fakir ayırt etmeksizin tüm insanları bir araya getirir. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan Ayı, paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Ramazan Ayı 11 ayın sultanıdır. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Bizler de bugün bu vesile ile bir araya geldik. Allah tuttuğumuz orucu kabul eylesin” diye konuştu.

Ramazan Ayı’nın ilk iftarının Avcu Hurdacılık Otomotiv Sanayi Limited Şirketi tarafından verildiği iftar çadırında, dün akşam ise Sare Gayrimenkul tarafından iftar yemeği verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Ramazan Ayı boyunca iftar verecek olan Akgül Emlak, Varol Beton, Aytaç Emlak, Şükür İnşaat, Altınoku Mühendislik, Vatan İnşaat, Kapaklı Yapı Denetim, Özbirlik İnşaat, Hakte Çevre Düzenleme, Arda Bebe, Kardeşler İnşaat, Zafer İnşaat, Enes Emlak, Çavdaroğlu Hafriyat, Ertaş Yapı Denetim, Atıcı Spor Kompleksi, Altaş Hafriyat, Beren İnşaat, Ceylan İnşaat, Toronoğlu Yapı Market, Cimbek İnşaat, Yolfen İnşaat, Memişoğlu İnşaat, Çetin Grup, Işık Emlak, Nura Yapı Emlak, DMR Bobinaj Elektrik, Eray Temizlik, Kutay Temizlik, Atılım Beton, Sur İnşaat, Eflatun Organizasyon ve Metin Müzik firmalarına da şimdiden teşekkür etti.

 
TESKİ LOGOSUNU ARIYOR

 

 

TEKNİK ŞARTNAME VE BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 
KAPAKLI BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRINA HAZIRLANIYOR

 

Daha önceki yıllarda da Ramazan Ayı dolayısıyla İftar Çadırı kuran Kapaklı Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmayarak Ramazan Ayı boyunca her gün 500 kişiye iftar verecek.

Geçtiğimiz yıllarda iftar çadırı kuran ve vatandaşları Ramazan Ayı’nın manevi atmosferinde aynı sofrada buluşturan Kapaklı Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmuyor. Ramazan boyunca kurulacak iftar çadırında 500 kişiye iftar verilecek. Kapaklı Belediyesi, Belediye eski Hizmet Binası arkasındaki boş alanda kuracağı iftar çadırında her akşam 500 kişiyi ağırlayacak.

'' 500 KİŞİYE SICAK YEMEK ''

Daha önceki yıllarda da iftar çadırı kurduklarını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu yıl da aynı geleneği sürdüreceklerini söyledi. Kimsesizlerin, fakir fukaraların ve yolda kalanların yanlarında olmaya devam edeceklerini söyleyen Mandalı “Yemeklerimiz' Özel Çamlıca Erkek Öğrenci Yurdu'nda yapılacak. Kapaklı Belediyesi ve Kapaklı’da bulunan iş adamları ve hayırseverlerin desteği ile bu Ramazan da 500 kişiye sıcak yemek vereceğiz. Bu yıl da 28 Haziranda ilk orucumuzu açacağız. İftar çadırında emeği geçen başta Belediye personelim olmak üzere tüm iş adamlarına teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

'' BİRLİK VE BERABERLİK AYI ''

Kapaklı Belediye Başkan yardımcısı Adem Sekmen , iftar çadırlarının zengin fakir ayırt etmeksizin insanları bir araya getirdiğini belirterek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar çadırı geleneğimizi devam ettiriyoruz. Ramazan paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı  kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.

Başkan Mandalı ayrıca'' Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmaların tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine duyduğum özlemle, tüm hemşerilerimin ve  tüm Müslümanların Ramazan Ayı’nı kutlarım.'' dedi.

 
HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN

 

 

HOŞGELDİN YA ŞEHR- İ RAMAZAN

Tüm İslam Alemi tarafından heyecan ve coşkuyla karşılanan Ramazan Ayı; toplumsal yaşamımızda birlik, dayanışma, yardımlaşma duygularının egemen olduğu ve bu yönüyle birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığı bir aydır.
Ramazan Ayı’nın yaydığı maneviyatın birlik, dayanışma, hoşgörü ve barış ortamına da katkı sağlayacağına inanıyor, Kapaklı Belediyesi olarak halkımızın Ramazan Ayı'nı esenlikli bir biçimde geçirmesi için çalışmalar yürütüyoruz.

Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmaların tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine duyduğum özlemle, tüm hemşerilerimin ve tüm Müslümanların Ramazan Ayı’nı kutluyor , düzenleyecek olduğumuz etkinliklerimize davet ediyorum.

İRFAN MANDALI
KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 

KAPAKLI BELEDİYESİ

2014 YILI RAMAZAN ORGANİZASYONU PROGRAMI


28.06.2014 - CUMARTESİ SAAT:21:45 HACİVAT&KARAGÖZ PERDE GÖSTERİSİ

SAAT:22:30 VANTROLOG - CAHİT KAŞIKÇILAR


29.06.2014 - PAZAR SAAT :21:45 HACİVAT&KARAGÖZ CANLI SAHNE GÖSTERİSİ

SAAT :22:30 VANTROLOG - CAHİT KAŞIKÇILAR


05.07.2014 - CUMARTESİ SAAT :17:30 MEHTERAN TAKIMI

SAAT :21:30 TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSER "GÖKHAN MENEŞE"


18.07.2014 - CUMA SAAT:12:15 MEVLİD-İ ŞERİF (KAPAKLI MERKEZ CAMİİ )

(KARAAĞAÇ MERKEZ CAMİİ)


19.07.2014 - CUMARTESİ SAAT:21:30 KONFERANS-RAMAZAN KONULU SÖYLEŞİ

 

 
GO AKARYAKIT İSTASYONU AÇILDI

 

50 yılı aşkın süredir enerji sektöründe faaliyet gösteren İpragaz, akaryakıt sektörüne ‘GO’ markası ile giriş yaptı. GO Akaryakıt İstasyonu, dün saat 14.00’da Atatürk Mahallesi Pınar Bulvarı No 128'de düzenlenen törenle hizmete açıldı.

GO Akaryakıt İstasyonu’nun açılış töreninde konuşan GO Satış Müdürü Hakan Çelik, Trakya’daki ilk Akaryakıt İstasyonu’nu Kapaklı’da açtıklarını ifade etti. GO’nun, İpragaz bünyesindeki bir akaryakıt şirketi olduğunu belirten Hakan Çelik, “Hikâyemiz geçen yıl başladı. GO ailesi olarak bizim tek derdimiz Türkiye’nin en saygın ve saygılı yakıt şirketi olmaktır. Dikkat ederseniz akaryakıt demedim. Çünkü dünya bir dönüşüm içerisinde. Elektrikle, doğalgazla hatta güneş enerjisi ile çalışan araçlar üretilmeye başlandı. Dolayısıyla bu araçların dolu7mu için de bir yakıt istasyonu gereksinimi olacak. Bu nedenle biz bir akaryakıt değil, yakıt istasyonuyuz” dedi.

İpragaz’ın, GO Akaryakıt şirketlerinin babası olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren GO Satış Müdürü Hakan Çelik, “GO Akaryakıt Şirketleri, İpragaz’ın geleceği parlak bir çocuğudur. Kapaklı’da en iyi şekilde hizmet vereceğimize inanıyorum. Bu vesile ile açılışını yaptığımız tesisi

Programda kısa bir konuşma yapan 54’üncü Hükümet Tarım ve Köy İşleri Bakanı İlker Tuncay, ilk defa bir açılışa siyasi kimliği ile değil, bir aile dostu olarak katıldığını ifade etti. Kendisini en yeni Kapaklılı olarak nitelendiren İlker Tuncay, “GO’nun da Kapaklı’nın da geleceği çok parlak. Gerek Kapkalı, gerek Çerkezköy gerekse Saray Belediye Başkanları ile yaptığı görüşmeler sonucu edindiğim izlenimlerim çok olumlu yöndedir. Bir vatandaş olarak Türkiye’nin gelişimini çok iyi görüyorum. Fakat kültürel açıdan daha çok gelişmeye ihtiyacımız var. Değerlerimize sahip çıkmalıyız” dedi ve tesisin işletme sahiplerine ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Programda daha sonra konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise ilçenin tarihi gelişiminden bahsederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’de Kapaklı kadar hızlı bir şekilde büyüyen ve hızla göç alan başka bir yerleşim yeri yok. Bunun başlıca kaynağı da ülkenin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan ÇOSB’dir. ÇOSB’deki sanayi kuruluşlarının 3’te 2’si de Kapaklı sınırları içinde kalmaktadır.”

Yıllardır Çerkezköy Belediyesi ile birlikte bölge halkına güzellikler sunmak için çalıştıklarını kaydeden İrfan Mandalı, “Kapaklı’da bazı vatandaşlarımız bu işletmeye şaibeli gözüyle baktı. ‘Başkan burayı havaya uçurursun’ dediler. Fakat GO şirketi, yüzyıllık bir şirket gibi ustalıkla çok modern bir işletmeyi ilçemize kazandırdı” dedi. Kapaklı’nın yatırımcılar için bir cazibe merkezi olduğunu kaydeden Başkan Mandalı, “Tek sorunumuz trafik. Bu sorunda inşallah çevre yolunun 2014 sonuna kadar tamamlanmasıyla birlikte ortadan kalkacaktır” dedi. GO Akaryakıt İstasyonu’nun açılmasında emeği geçenhlere teşekkür eden Mandalı, işletme sahiplerine bol kazançlar diledi.

Konuşmaların ardından 54’üncü Hükümet Tarım ve Köy İşleri Bakanı İlker Tuncay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar tarafından açılış kurdelesi kesildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından da GO Satış Müdürü Hakan Çelik tarafından protokol üyelerine tesis hakkında bilgiler verildi.

GO Akaryakıt İstasyonu’nun açılış törenine 54’üncü Hükümet Tarım ve Su İşleri Bakanı İlker Tuncay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Erkan, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri İrfan Demir ve Muzaffer Yıldırım, GO Satış Müdürü Hakan Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
MİMAR SİNAN CAMİİ TÖRENLE AÇILDI

 

Kapaklı Atatürk Mahallesi Yeni Mezarlık yanında 2010 yılında yapımına başlanan Mimar Sinan Cami, önceki gün düzenlenen törenle açıldı.

Bir yıldır ibadete açık olan Mimar Sinan Camii’nin resmi açılış törenine Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Kapaklı İlçe Müftü Vekili İslam Özçiftçi, Belediye Meclis Üyesi Halil İbrahim Erkan, Atatürk Mahallesi Muhtarı Bilal Tokuç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta Ali Kotan’ın yerine Kapaklı Müftülüğü’ne atanan fakat henüz göreve başlamayan yeni Kapaklı Müftüsü İsa Aktaş ile cami cemaati ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, açılışta yaptığı konuşmada “Atatürk Mahallesi’ndeki vatandaşlarımızın büyük çoğunluğuna en yakın cami 1 kilometre uzaktaydı.  Vatandaşlarımız özellikle kış aylarında kötü hava koşullarında kendilerine uzak olan camilere ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyordu” dedi. Yaklaşık 4 yıl önce belediye olarak Mimar Sinan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne 5 dönüm arazi tahsis ettiklerini ifade eden Mandalı, 500 metrekare inşaat alanına sahip olan camimize belediye olarak elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalıştık” dedi.

Kapaklı Müftülüğü’ne atanan İsa Aktaş’ın yaptığı duanın ardından caminin açılışı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar ve İsa Aktaş tarafından yapıldı.

 

 

 

 

  
BAŞKAN MANDALI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürlüğü’nün Mayıs ayı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. İlçenin birçok noktasında aşınma asfaltı serme-sıkıştırma işlemleri ve binder asfaltı serme-sıkıştırma işlemlerinin tamamlandığına dikkat çeken Başkan Mandalı, “Bu çalışmalarımız ilçe genelinde devam edecek. Yaptığımız ve yapacak olduğumuz her şey Kapaklı halkımız içindir” ifadelerini kullandı.


YOL YAPIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM ETTİ

İlçede yapılan asfalt yolların yaya geçişleri ve yol çizgileri çizme işinin devam ettiğini söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Mayıs ayı içinde Beton ve Asfalt Yol İhalesi kapsamında aşınma asfaltı serme-sıkıştırma işlemleri devam etti. Burcu Sokak, Eda Sokak, Can Sokak, Esen Sokak, Emir Sokak, Çetin Sokak, Çisem Sokak, Çağla Sokak, Yılmaz Sokak, Barış Sokak, Bora Sokak, Arda Sokak, Başak Sokak, Ezgi Sokak, Bilge Sokak, Ceyhun Sokak, Ferah Sokak ve Filiz Sokak’ta aşınma asfaltı serme-sıkıştırma işlemleri tamamlandı” dedi. Mandalı Beton ve Asfalt yol ihalesi kapsamında Mevlana Caddesi, Mehtap Sokak, Aziz Sokak,  Baltacı Sokak, Çakmak Sokak, Büşra Sokak, Kaanbey Sokak, Gelincik Sokak ve Demir Caddesi’nde de binder asfaltı serme-sıkıştırma işlemlerinin tamamlandığını kaydetti.

İSMET PAŞA PARKI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kapakalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bir aylık süre zarfında İsmetpaşa Mahallesi Parkı ihalesi kapsamında çevre duvarı döşeme işini de sürdürdüğüne dikkat çeken Başkan Mandalı, “Çevre ve saha drenaj boruları döşeme işi yapılmaktadır. Tuvaletin ince işleri devam etmektedir. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerine ait Grayder, Lastikli Kepçe, Kamyon gibi iş makinaları asfalt yol yapım çalışmaları kapsamında yol reglajı yapmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

KONTROL BACALARI YÜKSELTİLİYOR

Kapaklı’da yapılan asfalt yolların alt yapı tesislerinin muayene ve kontrol bacalarının yol kotuna yükseltilmesi işinin de Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildiğini belirten İrfan Mandalı, “Erbay Caddesi ve Güven Caddesi kaldırımları bordür ve kilit taşı döşeme işi yapılmaktadır. Güven Caddesi kaldırım işi tamamlanmış olup, Erbay Caddesinde devam etmektedir. Kanalizasyon şebeke hatlarının olmadığı Atatürk Mahallesi Aynur Caddesi ve buna bağlı sokaklarda kanalizasyon hattı döşeme işi yapılmaktadır” diye konuştu.

HER ŞEY KAPAKLI İÇİN

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına periyodik olarak devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bu çalışmalarımız ilçe genelinde devam edecek. Yaptığımız ve yapacak olduğumuz her şey Kapaklı halkımız içindir. Onlar her şeyin en güzeline en iyisine layıktır. Biz Kapaklı Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Yalnız altyapı ve üstyapı değil, gerçekleştirdiğimiz sosyo-kültürel projelerle de halkımızın daha kaliteli bir şehirde yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu çerçevede en iyi en modern projeleri ilçemizde hayata geçirme gayreti içindeyiz. Çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Daha önce de söylediğim gibi, ‘Her şey Kapaklı için’” ifadelerini kullandı.

 

 
TEKİRDAĞ İL TELEKOM MÜDÜRÜ BAŞKAN MANDALIYI ZİYARET ETTİ

 

 

Tekirdağ İl Telekom Müdürü Dilek Çetintaş, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı  makamında nezaket ziyaretinde bulundu.


Gerçekleşen ziyarette Tekirdağ İl Telekom Müdürü Dilek Çetintaş ve Tekirdağ İl Telekom Müdür Yardımcısı Tuncay Karakuş Belediye Başkanı İrfan Mandalıyı tebrik edip hayırlı olsun dileklerinde bulunarak çalışmalarında başarılar dilediler.Belediye Başkanı İrfan Mandalı , ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.


Tekirdağ İl Telekom Müdürü Dilek Çetintaş, ayrıca Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalıya  30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde göstermiş olduğu başarıdan dolayı plaket takdim etti.

 
DEĞİRMENCİ SPOR KULÜBÜNDEN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

 

18-26 Haziran tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Kapaklı’yı temsil edecek olan Değirmenci Spor Kulübü Antrenörü Arif Değirmenci ve sporcular, dün Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.


EN İYİ DERECELERLE GERİ DÖNECEĞİZ

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya dsteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunmak istediklerini söyleyen Değirmenci Spor Kulübü Antrenörü Arif Değirmenci’ye ziyaretinde Melih Dönmez, Rüstem Yayla, Edis Dingil, Serhat Değirmenci ve Mete Varım adlı sporcular eşilik etti. 18-26 Haziran tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılacaklarını kaydeden Değirmenci, “Başkanımız sağolsun, bizim bu süreçteki yol ve kalacak yer masraflarımzı karşılayacak. Biz de Değirmenci Spor Kulübü olarak kendisine teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. İnşallah Kapaklı’yı en iyi şekilde temsil edip, iyi derecelerle geri döneceğiz” dedi.


VATANDAŞ BİZİM HERŞEYE YETKİMİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise “Arif Değirmenci, yıllardır ailece görüştüğümüz bir kardeşimiz. Kapaklı Belediyesi olarak yasaların bize tanıdığı haklar kapsamında tüm spor kulüplerimize destek olmaya gayret ediyoruz” dedi. Mandalı, “Vatandaş bizim herşeye yetkimiz olduğunu düşünüyor. Belli bir yere kadar bireysel olarak destekleyebiliyoruz. Fakat her zaman söylediğimiz gibi, bu gibi durumlarda belediyemize yazılı olarak başvurun. Bizde belediyemizin imkanları doğrultusunda elimizden gelen yardımı yapalım” dedi.

SİZ SADECE SPORUNUZU YAPIN

Bu tür organizasyonlarda sporculara fazla stres yüklememek gerektiğinin altını çizen Başkan İrfan Mandalı, “Siz oraya muhakkak şampiyon olmak için değil, sporunuzu yapmak için gidin. Orada tanımadığınız kardeşlerinizle karşı karşıya geleceksiniz. Fakat maç bittikten sonra rakibinzle sarılacak, maçı unutacaksınız. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Gaziantep’e gideceksiniz. Vakit bulursanız, bu güzel şehri gezmenizi tavsiye ederim” diye konuştu.

KAPAKLI ESKİSİ GİBİ BİR YER DEĞİL

Kapaklı Belediyesi olarak yapılan bu tür yardımların birileri tarafından başka yerlere çekilmeye çalışıldığını söyleyen İrfan Mandalı, “Birileri çıkıp, yaptığımız bu tür hizmetlerin seçim yatırımı olduğunu söylüyor. Birileri de başkan seçildikten sonra burnumuzun büyüdüğünü söylüyor. Herkesi aynı anda memnun edemezsiniz. Kapaklı eskisi gibi bir yer değil. 100 bin nüfuslu bir ilçeyiz. Benim herkese yetişmem mümkün değil. Yasal sınırlar içnde omak kaydıyla belediyemizin tüm kaynaklarını halkımızın ayağına sermeye hazırız” dedi.

17 HAZİRAN’DA GİDECEKLER

18-26 Haziran tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Kapaklı’yı, Değirmenci Spor Kulübü Antrenörü sporcularından Melih Dönmez 75 kiloda K-1’de, Rüstem Yayla 75 kiloda K-1’de, Edis Dingil 81 kiloda K-1’de, Serhat Değirmenci 81 kiloda Full Contack’da ve Mete Varım da 60 kiloda K-1’de temsil edecek. 17 Haziran’da Gaziantep’e gidecek olan Değirmenci Spor Kulübü heyeti, 27 Haziran’da Kapaklı’ya geri dönecek.


 
BABALAR GÜNÜ KUTLAMA

 

Babalar her an saygıyla anılması gereken  hayattaki değerli varlıklarımızdır. Baba Evin direği, ailenin  en önemli dayanak noktasıdır.Peygamber Efendimiz "Babalarınıza iyilik edin ki, oğullarınız da size iyilik etsin.” Buyurmaktadır.  Babalarımıza ne kadar iyilik sevgi ve saygı göstersek azdır. Onları Bilhassa yaşlılıklarında hatırını gönlünü kırmadan onlara karşı olan görevlerimizi yerine getirebilirsek en bahtiyar insan bizler oluruz.

Bir Evlat  babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca anlar. Bu gibi özel günler, babalarımıza sevgimizi göstermek  için bir vesile olmalı. Bizler onlara olan duygularımızı sadece yılın bir günü değil, her günü göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle  dünyanın en yüce görevini üstlenen tüm Babaların Babalar gününü kutluyor, hepsine aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

İrfan Mandalı

Kapaklı Belediye Başkanı

 

 
KANALİZASYON KOLLEKTÖR HATTI YENİLEME ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

İlçemizin uzun yıllardan bu yana önemli bir ihtiyacı olan kanalizasyon kolektör hattı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı "1.Etap kanalizasyon kolektör hattı yenileme çalışmalarımız, İnönü mahallesi Yıldızkent İlköğretim Okulu'nun arkasında bulunan Arıtma merkezinden başlayarak, İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi başına kadar olan 800 metrelik kısımda, 800 ‘lük beton büzler kullanarak ilk etap çalışmalarını tamamladık. 2. etap çalışmalarımızda ise, İnönü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi başından, İlçemiz Pınar Bulvarı'na kadar olan toplam 1000 metrelik kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları sonlandırıldı.

Üçüncü ve son etapta ise İlçemiz Pınar Bulvarı'ndan başlayarak, Atatürk Mahallesi Aynur Caddesi'ne kadar hattımızı yenileme çalışmalarımız sürüyor. Pınar Bulvarında ana asfalt yol trafiğe kapatılarak İnönü Mahallesi ile Atatürk Mahallesi arasındaki derede kanalizasyon kollektör hattı çekildi. Kato yardımıyla açılan kanala 800'lük büzler yerleştirildi. Ardından kanal doldurularak yol trafiğe açıldı. Çalışmalarımız şuan Atatürk Mahallesi Gurur sokakta tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla İlçemiz içerisindeki oluşabilecek kanal tıkanmaların önüne geçeceğiz. Altyapı çalışmaları bizim için çok önemli. Her şey halkımız için. Gelecek nesillere yaşanılabilir bir Kapaklı bırakmak istiyoruz. İnşallah son etap çalışmalarımızı da en yakın sürede tamamlamayı hedefliyoruz "dedi.

 

 

 

 

 

 


 
BERAT KANDİLİNDE VATANDAŞLARA SİMİT DAĞITILDI

 

Berat Kandili dolayısıyla Kapaklı Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli noktalarında vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, Mübarek Ramazan Ayının da bir müjdecisi ve Şaban ayının 15. gecesi olan Berat Kandili dolayısıyla Kapaklı Belediyesi vatandaşlara bin kutu kandil simidi dağıttı. Kandil dolayısıyla Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın da katıldığı programda belediye personeli cami önlerinde ve belediye meydanında vatandaşlara kandil simidi dağıtırken, vatandaşlarda her yıl kandillerini unutmayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya ve belediye yetkililerini teşekkür ettiler. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, kandillerin birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamına katkı sağlayan eşsiz fırsatlar olduğu söyleyerek bu fırsatların değerlendirilmesi gereken önemli günler olduğunu ifade etti. Başkan Mandalı, Berat kandilinin önemine değinerek amellerin yazıldığı bu günün hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

 


 

 

 
ÇEVRE HAFTASI KAPSAMINDA OKULLARIMIZ ÖDÜLLENDİRİLİYOR

 

Dünya Çevre Günü etkinliklerinde Kapaklı Ana Okuluna, Yıldızkent Ortaokuluna ve Sanayiciler İlkokuluna atık pil toplama kampanyasında gösterdikleri başarı ve çevre konusunda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı çeşitli hediyeler veren, öğrencileri bilgilendiren Kapaklı Belediyesi, Çevre Haftası kutlamalarında da özellikle atık pil toplama kampanyasına katılan ve destek veren diğer okulları karşılıksız bırakmadı.

Dünya Çevre Gününde üç okula Atık Pil Toplama Makinesi hediye eden Kapaklı Belediyesi kampanyayı destekleyen Kapaklı Cumhuriyet İlköğretim Okulunu, İrfan-Fatma Mandalı İlköğretim Okulunu, Bahçeağıl Ortaokulunu, Kapaklı Gazi İlkokulunu ve Kapaklı İmam Hatip Ortaokulunu da Atık Pil Toplama Makinesi ile ödüllendirdi. Böylece toplamda sekiz okul ödüllendirilmiş ve geleceğimizi korumak için teşvik edilmiş olundu.

Başkan Mandalı konuyla ilgili açıklamalarında ,hepimiz biliyoruz ki Civa, kurşun, çinko, lityum, kobalt gibi maddeler ve çeşitli kimyasallardan üretilen tüm pillerin insan sağlığına ve çevreye çok büyük zararları vardır. Bu pillerin gelişi güzel çöplere atılması, çevre ve canlı sağlığı açısından büyük tehlikeler meydana getirebilir. Zararlı maddelerin ve kimyasalların toprağa ve oradan da yeraltı sularına karışması en başta toprağı kullanılmaz hale getirir ve oluşturduğu su kirliliği sudaki eko sistemi alt üst eder. Etkilenen aslında tüm eko sistemdir.

Zaman içerisinde bu etkiler insanlar üzerinde görülür. Uzmanlarca atık pillerin sebep olduğu hastalıkların başında, nörolojik bozukluklar, merkezi sinir sistemi hastalıkları, kanser, böbrek ve karaciğer hastalıklarının geldiği belirtilmektedir. Ayrıca bir küçük kalem pilin 4 metrekare toprak kirlettiği ve bu toprağı üretim yapamaz hale getirdiği de söylenmektedir. Bu bağlamda atık pil toplama projemiz halk sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Kapaklı Belediyesi olarak halkımıza fayda sağlayan her projeye destek veriyor ve içinde bulunarak aktif görev alıyoruz. Halkımıza ihtiyaç duyduğu her konuda hizmet vermek bizler için çok önemli ve mutluluk verici bir durumdur“dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BAŞKAN MANDALI MAYIS AYI ZABITA FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

Kapaklı Belediye Başkanlığınca düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Değerlendirme Toplantıları kapsamında Zabıta Müdürlüğü’nün Mayıs ayı faaliyetleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Mayıs ayı içinde toplam 8 det İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı düzenlendiğini ve 21 vatandaşın da defin işlemlerinin gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bir aylık süre zarfında toplam 8 müesseseye İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı verildiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Mayıs ayında İcra Müdürlüğü, Belediye ve diğer kurumlardan gelen 13 adet ilan tutanak altına alındı. 6 adet hoparlör ilan zabıt varakaları düzenlendi ve teslim edildi” diye konuştu. Mayıs ayında ruhsat verilen işletmelerin kontrolünün gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Başkan İrfan Mandalı, “Bu süre zarfında 21 vatandaşımızın defin işlemleri gerçekleştirildi ve her cenazeye pilav gönderildi” dedi.

Mayıs ayı içinde menşe şehadetnamesi verilmediğini belirterek açıklamalarına devam eden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçe Tarım Müdürlüğü, SGK ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne aylık verilen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları ile çizelgeleri gönderildi. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine verilecek işyeri ruhsatların emniyet müdürlüğüne kontrol yazıları yazıldı. Yapılan sosyal faaliyet ve etkinliklerde zabıta ekipleri hazır bulundu. Mayıs ayında 270 adet gelen evrak ile 114 adet giden evrak Zabıta Müdürlüğünce kayıt altına alındı. Gelen dilekçeler hakkında söz konusu olay yerinde cezai işlem yapıldı ve kişilere cevapları verildi. Özürlü ve tedavi gören yoksul ailelerin hastane nakil işlemleri yapıldı. Bu kapsamda 70 kişi Edirne’ye, 30 kişi İstanbul’a, 6 kişi Çorlu’ya ve 2 kişi de Tekirdağ’ a gönderildi” açıklamalarında bulundu.

Mayıs ayı içinde zabıt varakası düzenlenmediğini sözlerine ekleyen İrfan Mandalı, “Mayıs ayında 1 adet idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi. Resmi kurumlardan gelen yazıların işlemleri yapıldı ve cevapları yazıldı. Zabıta ekiplerimiz ayrıca hafta içi nöbetlerini ve cumartesi pazar günü nöbetlerini de düzenli bir şekilde yerine getirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ve zabıta ekiplerince tutulan tutanaklara zabıt varakası düzenlenip cezai işlemleri encümene havale edildi. Cezaların ve mühürlenen iş yerlerinin kişilere tebligatları yapıldı. Ayrıca zabıta ekiplerince perşembe ve pazar pazarının kontrolü yapılmaktadır. Belediye Hizmet Binası’nda 12.00-13.00 saatleri arasında santral nöbeti ve gece nöbetlerinde zabıta memurları görevlendirildi” diye konuştu.

Mandalı, “Çöp şikayetleri incelenerek çöp araçlarına yönlendirme yapıldı ve eksik çöp bidonları tamamlandı. Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket ederek umuma açık istirahat ve eğlence yerleri denetlendi. Yeni ruhsatlandırılan iş yerlerine gidilerek ruhsat kesinleştirme tutanağı tutuldu. Gıda imalatı yapan iş yerlerine denetlemeler yapılarak eksik görülen evrakları tamamlatıldı ve iş yeri temizlik kurallarına uyulması konusunda uyarıldı. Nisan ayı içerisinde cadde ve sokaklara periyodik olarak yol süpürme aracı gönderildi. Hafta içi yapılan banka işlemlerinde zabıta ekipleri de görev aldı. Kaldırım ve yola demir ve tuğla gibi malzeme dökmemeleri ve gerekli önlemleri almaları konusunda inşaatlar uyarıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından kurulan sigara komisyonunda zabıta ekiplerimiz de görev aldı ve denetimlere çıkıldı. Tespit edilen su patlakları, su işlerine bildirildi. Şikayet dilekçeleri cevaplandırıldı ve tebligatları yapıldı. Zabıta ekiplerince cadde ve sokaklarda belirlenen yol, su, çöp gibi şikayetler tespit edilerek ilgili birimlere bildirildi” ifadelerini kullandı.

 

 


 
CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN YIL SONU PİKNİĞİ

 

Kapaklı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfları öğrencileri yıl sonu pikniğinde gönüllerince eğlendiler

Kazak Gölü mesire alanında gerçekleşen  etkinlikte Anasınıfı Öğretmenleri Betül Soysal, Gökçe Can, Cansu Kalkan ve Pelin Daşkan ile dört anasınıfı öğrencileriyle veliler katıldı.

Öğretmenleri nezaretinde, anasınıfı öğrencileri müzik eşliğinde dans gösterileri ile başlayan piknik eğlenceleri Palyaço tahta bacak ve masal kahramanlarının gösterilerini büyük bir neşe içinde izleyen minikler doyasıya eğlenmenin tadına vardılar. Öğrencilerin kendi aralarında oynadıkları sandalye kapma yarışmasından sonra velilerine yüz boyama yaptılar. Minikler verilerinin oyunları zevk ve şaşkınlık içinde izleyerek neşeli dakikalar geçirdiler.

Minik öğrenciler sahneye çıkarak sırayla sevdikleri şarkıları söylediler. Etkinlikte minik öğrenciler bütün bir yılın getirdiği yorgunluğu atma ve aileleriyle piknik yapma imkanı buldular.

Düzenlenen piknik etkinliğinin öğrenciler açısından eğlenceli geçtiğini  belirten Anasınıfı Öğretmeni Betül Soysal sözlerini şöyle sürdürdü: Minik öğrencilerimiz bir yaş daha büyüyerek önümüzdeki yıl ilkokul birinci sınıfa gidecekler. Bizde öğrencilerimize böyle bir etkinlikte bir araya gelerek kaynaşma fırsatı buldular. Gerçekleştirdiğimiz yarışmalarda öğrencilerimiz doyasıya eğlendiler. Minik öğrencilerimize bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum dedi.

Etkinlik sonunda öğrenciler sınıf öğretmenleriyle toplu hatıra fotoğrafı çektirerek kep atma töreni gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
BERAT KANDİLİ KUTLAMA

 

Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna gecelerden birisidir.Bu tür gün ve geceler, dinî ve toplumsal hayatımızda ilahî af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken gecelerden bir tanesidir.

Bu vesileyle milletimizin ve Kapaklılı hemşerilerimin mübarek Berat Kandili’ni tebrik ediyor, ülkemiz ve milletimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Cenabı Allah’ın bizleri Ramazan Ayına sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde ulaştırmasını niyaz ediyorum.

 

İRFAN MANDALI

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKANI

 
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ HAZİRAN AYI 1. OTURUMU YAPILDI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısının birinci oturumu dün Kadir Albayrak başkanlığında yapıldı.

Toplantıda konuşan Albayrak, sistemin yavaş yavaş işlemeye başladığını yılbaşından sonra da çalışmaların rayıma gireceğini söyledi. Toplantıda Asyaport ve Torsab İnceleme Komisyonu ile İçişleri ve Tarım Komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Asyaport ve Torsab İnceleme Komisyonuna Ekrem Eşkinat, Ulaş Yurdakul, Ensar Sivri, Nebi Tepe, Fehmi Altayoğlu, Ali Bakır, Orkun Ekrem Yılmaz, Ömer Kılınç ve Kamil Günay seçildi.

İçişleri Komisyonu İsa Kunt, Mustafa Karaçay, Ömer Cebe, Hüseyin Vasfi Güler Çiğdem Koncagül,  Tarım Komisyonu da cem Özkan, Fatih ertem, Nazmi Duygu, Bülent Eres ve Hasan Ergun dan oluştu. 2. Oturum 11 Haziran Çarşamba günü Belediye Kültür Merkezi salonunda yapılacak. Toplantıya katılan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de  Büyükşehir Meclis Üyelerine çalışmalarında başarılar diledi ve bu meclisin güzel hizmetlere imza atacağını söyledi. Yüceer “Biz de Ankara’dan gereken desteği vereceğiz” dedi.

 
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO YARIŞMASI

 

TEKNİK ŞARTNAME İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 
KAPAKLI BELEDİYESİ 277 ÇOCUĞU SÜNNET ETTİRİYOR

 

Kapaklı Belediye Başkanlığı tarafından Ağustos ayında düzenlenecek Sünnet Şöleni öncesinde 277 çocuğun sünnet edilmesine başlandı. İrmet Hospital'de Üroloji Uzmanı Dr. Hüseyin Korucu tarafından sünnetler gerçekleştiriliyor.

Kapaklı Belediyesi bu yıl 277 çocuğu sünnet ettirecek. İlçe sınırları içerisinde müracaat eden tüm ailelerin çocuklarını sünnet programı kapsamına aldıklarını belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Sadece şartımız 3 yaşında olması. 3 yaşından küçük çocuklarda arkadaşlarımız sorunlar yaşanabileceğini söylüyor. Bu nedenle sadece 3 yaş sınırımız var. Bunun dışında müracaat eden tüm vatandaşlarımızın çocuklarını sünnet ettiriyoruz."dedi.

Sünnet Şöleni'ni bu yılda gerçekleştirecek. Ağustos ayında yapılacak sünnet şöleni öncesi 277 çocuğun sünnet edilmesine başlandı. Bu yıl sünnet yapılacak çocuk sayısının yüzde 35 oranında arttığını belirten Başkan İrfan Mandalı, "Karaağaç ve köylerinde bize bağlanmasıyla birlikte nüfusumuz 16 bin arttı. Kapaklı Türkiye'de en fazla göç alan bir ilçe. Bunları dikkate aldığımızda artış normal."diye konuştu. Sünnet çocuklarının elbiselerini ve hastaneye gelip-gidişlerini de Kapaklı Belediyesi olarak karşıladıklarını söyleyen Başkan Mandalı, "Ayrıca sünnet esnasında herhangi bir acil durum olması halinde çocuklarımızın tedavilerini de hastanemiz üstleniyor. Sağlıklı bir ortamda en sağlıklı bir şekilde çocuklarımızı sünnet ettirmeye özen gösteriyoruz." dedi. Kapaklı Belediyesi 2013 yılında 200 çocuğu sünnet ettirmişti.

Kapaklı Belediyesi, sünnet ettireceği 277 çocuğu geçtiğimiz günlerde hizmete giren Çerkezköy'ün yeni hastanesi İrmet Hospital'e emanet etti. Hastane Müdürü Alper Atasoy, her gün hastanede sünnetlerin yapılacağını belirterek, "Sünnetler 20 gün içerisinde tamamlanacak."dedi. Müdür Alper Atasoy, Kapaklı Belediyesi'nin ilçedeki çocuklara yönelik hayırlı bir çalışma yaptığına dikkat çekerek, "Böyle bir organizasyonda İrmet Hospital olarak bulunmaktan dolayı mutluyuz. Elimizden gelenin en iyisini yaparak, çocuklarımızın sünnetini tamamlayacağız."dedi.

Toplu sünnet programının ilk gününde Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı kirve oldu. Hastaneye sünnet için getirilen ilk grup çocuklar arasında bulunan Canpolat Sulu'nun kirvesi Başkan Mandalı oldu. 9 yaşındaki Canpolat'ın sünnet öncesi çekinmesi karşısında moral veren Başkan Mandalı, "Büyüdüğünde annen ve baban sana kız istemeye gidecekler. Sünnetsiz olursan sana kız vermezler."dedi. Canpolat'ın korkması üzerine moral telkinlerini sürdüren Mandalı, "Bana güvenmiyor musunuz. Delikanlı olacaksın. Sünnet olmazsan çocuk kalırsın."dedi.

Sünnet çocuğu Canpolat Sulu, bir taraftan Başkan Mandalı'nın moral sözleri diğer taraftan Dr. Hüseyin Korucu'nün getirdiği tablet bilgisayar ile sünnet olmaya ikna edildi. Başkan Mandalı, Canpolat'ı tablet bilgisayarda oyun oynarken yalnız bırakmadı. Minik sünnet çocuğu bilgisayarla oynarken sünnet oldu. Sünnet olmadan önce çekinip korkan Canpolat, yapılan sünnetin ardından 'Tamam' 'Herşey yolunda' işareti yapması herkesi gülümsetti.

Başkan İrfan Mandalı ilk yapılan sünnetin ardından diğer sünnet çocuklarına moral verdi. Aileleriyle birlikte sıralarını bekleyen miniklerle sohbet edip onlarada moral veren Başkan Mandalı, ailelerede "Üzüntülü durmayın. Sizin yüzünüz gülmezse çocuklarda 'kasaba mı gidiyoruz' der."diyerek çocuklarına moral vermeleri tavsiyesinde bulundu. Başkan Mandalı daha sonra sünnet çocukları ve aileleriyle birlikte sünnetleri gerçekleştiren Dr. Hüseyin Korucu'nun da katıldığı toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Diğer Makaleler...

Arama

isbasvuruformu.gif

neczane.gif

Anketler

Belediyemizin faaliyetlerinden nasıl haberdar oluyorsunuz?