Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk

Makaleler

KARNE KONUSUNU DEĞERLENDİRMEK

Dönem ya da yıl sonu gelip karneler gündeme gelmeye başladığında bazı aileler heyecanlı bazıları aşırı kaygılı olur. Aileler ve çocuklar bu durumda yoğun kaygı yaşarlar. 

14 Haziran 2019 | Yazan : Ceren Sayın
detaylı oku
HAYIR DEMEYİ ÖĞRETİN

Fiziksel istismar dayak atmak, vurmak ,yakmak gibi eylemlerdir. Duygusal istismar anne- baba ya da diğer yetişkinler tarafından çocuğa sözel olarak saldırgan davranışlarda bulunmak, çocuğu aşağılamak, hakaret etmek, küfür etmek, duygusal ihtiyaçlarını karşılayamamak, değer vermemek ve korkutmaktır. Cinsel istismar ise çocuğa karşı yaşça büyük biri tarafından zorla ya da kandırılarak cinsel amaçlar için kullanılmasıdır. Cinsel istismara cinsiyet ayrımı olmadan kız ya da erkek çocuklar maruz kalabilmektedir.

25 Nisan 2019 | Yazan : Ceren Sayın
detaylı oku
DİSLEKSİ

Öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarda akademik başarısızlık yanında sosyal ve duygusal güçlükler de gözlenmektedir. Sınıf ortamında arkadaşlarının içinde okuma yazma matemetik gibi becerilerde hatalar yapan çocukların öz güven duygusu azalır, buna bağlı olaraka ders çalışmayı reddetme,okula gitmek istememe gibi davranışlar gözlenebilir.

09 Ocak 2019 | Yazan : Ceren Sayın
detaylı oku
STRES NEDİR ?

İnsanlar hayatları boyunca karşılaştıkları zorluklarla başa çıkmada kendilerini yetersiz hissederler ve bu nedenle strese girerler. Kişinin girdiği bu stres durumunda faydalanması veya zarar görmesi kendisine bağlıdır. Yoğun bir şekilde stresli hissedilen zamanlarda stresin kaynağını bulmaya yönelik araştırma yapmak, beslendiği kaynakları sorgulamak oldukça önemlidir. 

09 Ocak 2019 | Yazan : Ceren Sayın
detaylı oku
ÇAĞIN VEBASI: İNTERNET BAĞIMLILIĞI

Günümüzde çoğu insan güne internet ile başlayıp, internet ile günü bitirmektedir. Uyanır uyanmaz ilk işi maillerini kontrol etmek, tweet atmak olan, gün içerisinde sürekli bunları yapan ya da facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini kontrol eden kişi sayısı oldukça fazladır.

09 Ocak 2019 | Yazan : Ceren Sayın
detaylı oku
°
18 Ekim Cuma
Nöbetçi Eczaneler