Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk

TRT Haber '' Bu Toprağın Canları'' Programındayız.

TRT Haber '' Bu Toprağın Canları'' Programındayız.

Bu Toprağın Canları bu hafta Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde yaşayan alevi toplumunu ekranlara taşıyor…

BU TOPRAĞIN CANLARI

İnancınız, kültürünüz, ortak değerleriniz, gelenek ve görenekleriniz nedir, biliyor musunuz? Yoksa bir kuru selamla geçiştiriyor musunuz?

Okumak Anadolu insanı için çok önemli, peki sadece okumak yeterli mi? Hoca Ahmed Yesevi'den , Hacı Bektaş-ı Veli'den bi haberseniz, ne Anadolu'luyum diyebilirsiniz, ne de Anadolu insanının tümünü kucaklayabilirsiniz. O zaman şimdi hareket vakti. Yüklenip sorularımızı sırtımıza çıkalım yollara...
Anadolu Erenlerinin izinde Hak'ka doğru çıktığımız yolda Alevi geleneğini aramaya devam ediyoruz. Bu hafta Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde yaşayan alevi toplumunu ekranlarınıza taşıyoruz.

Kapaklı'da Cem Vakfı Kapaklı Şube Başkanı İrfan Duman'a konuk olup Kapaklı'da ki vakıf faaliyetleri hakkında bilgi alıyoruz.Kapaklı Erenler Cemevi'nde Alevi Dedesi Ali Gündüz'den Alevi geleneğinde ''Yola talip olma'' ile ilgili sohbet gerçekleştirip, Kapaklı belediye başkanı İrfan Mandalı ile Kapaklı'da ki sosyal yapı üzerine konuşuyoruz.Alevi Dedesi Ali Gündüz'ün yönetiminde ki ceme katılıp canlar ile dualar, duazlar eşliğinde cem oluyoruz.


Bu Toprağın Canları, 14 Mart Cumartesiyi Pazar'a bağlayan gece  saat 00.15’te TRT Haber’de..

Kaynak : http://www.trthaber.tv/p/bu_topragin_canlari

Son Düzenleme Tarihi: 16 Aralık 2018 | 19:09:24
Haberi Paylaş
°
19 Ağustos Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler