Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk

Karaağaç Mahallemizde Muhtarlık Seçimleri tamamlandı.

Karaağaç Mahallemizde Muhtarlık Seçimleri tamamlandı.

MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILDI

Muhtarlık seçimlerinde oy kullanma işlemi saat 08.00-17.00 saatleri arasında yapıldı. Fatih Mahallesi muhtarlık seçimi için Atatürk Ortaokulu’nda sandık kurulurken, Kazım Karabekir Mahallesi ile Mimar Sinan Mahallesi muhtarlık seçimleri için ise Karaağaç İlkokulu’nda oy sandıkları kuruldu.

FATİH MAHALLESİ’DE YURTERİ KAZANDI

Fatih Mahalle muhtarlığı için Metin Yurteri, Serdar Yıldırım, Gürkan Adım,İhsan Kuşak ile Sunay Admış yarıştı. Fatih Mahallesi’nde kayıtlı 2 bin 400 seçmenden 1577’si sandık başına gitti. Sandıkların akşam saat 17.00’da kapanmasının ardından sayıma geçildi. Yapılan sayım sonunda geçerli oyların 557’sini alan Metin Yurteri, Fatih Mahalle Muhtarlığına seçildi.

KAZIM KARABEKİR’DE ÖZHAN KAZANDI

Kazım Karabekir Mahallesi’nde muhtarlığı için Çetin Özhan, Sezer Coşkun, Bülent Demir ile Erdal Hançerlioğlu yarıştı. Kazım Karabekir Mahallesi’nde 1334 seçmenden 1030’u sandık başına gitti. Geçerli oyların 334’ü alan Çetin Özhan, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlığına seçildi.

ALADAĞ 378 OYLA SEÇİLDİ

Mimar Sinan Mahallesi’nde muhtarlık için Tuncer Keske, Abdulbaki Aladağ, Şener Salgar ile Erdal Demirbaş yarıştı. 1350 kayıtlı seçmenden 1048’i sandık başına gitti. Geçerli oyların 378’sini alan Aldulbaki Aladağ, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarlığına seçildi.

BÜYÜKŞEHİR YASASIYLA TEK MAHALLE OLMUŞTU

1994 yılında kurulan Karaağaç, 2009 yılı Kasım ayı olağan meclis toplantısında belediye meclis kararı ile 5 mahalleye bölünmüştü. Meclis kararı gereğince Atatürk ile Kazım Karabekir Mahallelerine Fatih Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi ile Mimar Sinan Mahallesi eklendi. Büyükşehir Yasası ile belde statüsünden mahalle statüsüne dönüştürülen Karaağaç, 2014 yılı yerel seçimleriyle birlikte tüm mahallelere kapanarak, tek mahalle Karaağaç Mahallesi ismini almıştı. 

Son Düzenleme Tarihi: 16 Aralık 2018 | 19:09:24
Haberi Paylaş
°
24 Ağustos Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler