Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı'da Kazak Gölü Festivali Coşkusu

Kapaklı'da Kazak Gölü Festivali Coşkusu

            Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen Kazak Gölü Festivali 30-31 Ağustos ve 01 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.

            Birbirinden renkli etkinlikler ve eğlence programlarının hazırlandığı festivalin ilk günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramında Gencer Savaş Bandosu ve sanatçı Buray Kazak gölünde toplanan binlerce Kapaklı'lıya unutulmaz bir gece yaşattı.

 ZAFER YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

            Festivalin ilk gününde saat 18.00’da Belediye Meydanı’ndan Kültür Merkezi’ne kadar zafer yürüyüşü düzenlendi. Vatandaşlar Gencer Savaş Bandosu ve eşsiz melodileri eşliğinde yürüdü.

            Yürüyüşün ardından Festival programı Kazak Gölü Mesire Alanı’nda devam etti. Nostaljik tren eşliğinde vatandaşların göl etrafında gezmeleri sağlanırken, türlü ikramlar ve şarkılarla geceye hazırlık yapıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASINI BAŞKAN ÇETİN YAPTI

            Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘’Bugün kahraman milletimizin bağrından çıkmış,Türk silahlı kuvvetlerinin baş komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen, ve dünya harp tarihine altın harflerle yazılan, Türkiye Cumhuriyetinin yeniden doğuşunu tüm dünyaya ilan eden, kurtuluş savaşımızın kesin sonucunun alındığı, büyük zaferin  97. yılını ulusça,  birlik ve beraberlik içinde kutlamanın kıvanç ve mutluluğu içindeyiz. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek, kendine yeni bir yol çizdiği başlangıç günüdür.’’ dedi.

‘’BU ZAFER ATATÜRK’ÜN ZAFERİDİR’’

            Çetin konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’30 Ağustos zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, tüm imkansızlıklara rağmen, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığıyla kazanılmıştır. Bu zafer hakkın, faziletin, imanın,vatan sevgisinin, istiklal aşkının ve tek kelime ile insanlığın zaferidir.

            Bu zafer Mehmetçiğe mermi taşıyan Eliflerin zaferidir ,Bu zafer, kınalı kuzularını cepheye  yollayan anaların zaferidir. Bu Zafer Vatan sağ olsun diyerek ölüme koşan Mehmetlerin, Ahmetlerin, Hasanların, Kemallerin zaferidir. Bu zafer, Aydınlı Cemal'in, Tekirdağlı Yusuf'un,   Samsunlu Ömer'in  ve Kars'lı Mesut'un yani  hepimizin ortak zaferidir. Bu zafer karanlıkta bir ay gibi doğan dünyaya meydan okuyan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün zaferidir. 30 Ağustos,   bir devrin kapandığı, bir millettin uyandığı ve hayallerin hakikat olduğu tarihtir.’’

‘’RUHUNUZ ŞAD OLSUN’’

            Şehitlerimizi de anmayı ihmal etmeyen Başkan Çetin, ‘’Sizlerin evlatları,  torunları olmaktan şeref ve gurur duyuyoruz. Biliniz ki her karışını kanlarınızla suladığınız bu kutsal vatan toprağının, canımız pahasına yılmaz bekçileri olacağız. Sen rahat uyu şehidim! Tarihte olduğu gibi bu toprakları hainlere bırakmadık ve bırakmayacağız. Ruhunuz Şad olsun. Mekanınız cennet olsun.’’ dedi.

‘’ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN’’

            Türk Milleti’nin her türlü emperyalizme karşı çıkacağını bir kez daha dile getiren Başkan Çetin, ‘’Bugün, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğine yönelik tehditler hala devam etmektedir. Ancak,  bin yıldır bu coğrafyada nice düşmanları yenmiş, nice ihanet çetelerini çökertmiş olan bu aziz milletimiz, yine tüm şer odaklarının oyunlarını bozacak,  terör örgütlerinin ve onun maşası haline dönüşen paralel yapılarının da üstesinden kesinlikle gelecektir.

            Küresel güçlerin organize ettiği darbeler, dışarıdan desteklenen terör örgütlerine karşı yıllardır verdiğimiz mücadele ve 15 Temmuz gecesi uğradığımız ihanet, 30 Ağustos zafer  ruhunu, her zaman canlı tutmaya mecbur olduğumuzun açık göstergesidir. Bu zafer ruhu için ihtiyacımız olan tek şey Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşında gösterdiğimiz gibi, 15 Temmuz akşamı ortaya koyduğumuz gibi, birliğimizi,   beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirerek, iç ve dış tüm düşmanlara karşı  tek vücut olarak durmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu aziz vatan için, kanlarını ve canlarını seve seve feda ederek, bizlere emanet eden, milli varlığımızı yok olmaktan kurtaran ve bizlere cumhuriyetimizi armağan eden,  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve değerli silah arkadaşlarını, ebediyete intikal etmiş komutanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyorum. Ebediyete kadar şan ve şerefle anılacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun. hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.’’ İfadelerini kullandı.

BURAY SAHNE ALDI

            Başkan Çetin’in konuşmalarının ardından gecenin şarkıcısı Buray’ın sahneye çıkması ile müzik ziyafeti başladı. Şarkılarını binlerce Kapaklılı için seslendiren Buray’ın sahne performansı büyük beğeni topladı. Sahne performansının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından sanatçıya çiçek ve plaket takdim edildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise havai fişek gösterileri ile festivalin ilk günü tamamlandı.

GAZİ CÜR SÜPRİZİ

        Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile birlikte görüntülü canlı telefon bağlantısı yapan gazi Tarık Cür’e binlerce vatandaş’ Kapaklı seninle gurur duyuyor’ sloganı attı. Manzara karşısında gözleri dolan gazi Cür “Her şey için teşekkür ederim. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Vatan sağ olsun. Sizlerle orada olmayı isterdim ama tedavim için hastanede olmam gerekiyor. Hepinizden Allah razı olsun” dedi. Kapaklı Belediye Başkanlığı olarak her zaman yanında olduklarını kaydeden Başkan Çetin” Kaymakamlığımızın hemen bitişiğindeki parka gazimizin adını vereceğiz. Buranın açılışını da hep birlikte yapacağız” dedi.

FESİTVAL'İN 2.GÜNÜNDE KIRAÇ SAHNE ALDI

            Kazak Gölü Festivali etkinliklerinin 2 . günü olan 31 Ağustos  Cumartesi günü ünlü sanatçı Kıraç, konser verdi.

            Gün boyunca 11.00 - 17.00 saatleri arasında festival  etkinlik alanında Satranç turnuvası düzenlendi. Saat 13.00 'da Kapaklı İlçe stadyumundan başlayarak festival alanına  kadar bisiklet şenliği düzenlendi. Saat 15.30 'da ise festival alanında  uçurtma şenliği düzenlenerek yüzlerce uçurtma gökyüzü semalarında güzel görüntüler oluşturdu.  Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin düzenlenen şenliklere  katılarak  vatandaşlarla birlikte bisiklet şenliğinde pedal çevirdi ve  uçurtma şenliğinde çocuklarla ve aileleri ile birlikte uçurtma uçurdu.

“BİR ŞEHİRDE ÇOCUKLAR GÜLÜYORSA O ŞEHİR DE GÜLER VE GÜZELLEŞİR”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, bisiklet, uçurtma ve satranç festivalinde çocuklarla bir araya geldi. Başkan Çetin, “Kazak Gölü Festival etkinlik alanımızda geleceğimizin teminatı çocuklarımızla birlikte satranç oynadık, uçurtmalarımızı uçurarak çocukluğumuzu yaşadık. Kapaklımızı onlarla birlikte el ele geleceğe taşıyacağız. Eğer bir şehirde çocuklar gülüyorsa o şehir de güler ve güzelleşir” dedi.

            Festivalin 2.gününde konserler saat 20.00’da Çiğdem Taştan konseri ile başladı. Çiğdem Taştan konserinin tamamlanmasının ardından sahneyi Kıraç’a bıraktı. Binlerce Kapaklılı vatandaşın beklediği konser 21.30’da Kıraç’ın sahneye çıkması ile başladı.

            Kıraç söylediği unutulmaz şarkıları ve sahne performansı ile katılımcılara adeta müzik ziyafeti yaşattı. Kapaklılı vatandaşlarda Kıraç’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Konserlerin tamamlanmasının ardından başkan Mustafa Çetin tarafından Kıraç’a teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.

“SİZLER İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Festivalin üçüncü günü satranç turnuvası ile devam etti. Saat 17.00’ı gösterdiğinde ise Dj Sait karaoke performans sergilendi. Ardından Kemal Kaş ve Emre Erdem konserleri ile festival tamamlandı. Festivalin tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin , “İlkini düzenlediğimiz Kazak Gölü Festivalimiz üç gün sonucunda tamamlandı. Katılım gösteren tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Umarım eğlendiniz, umarım memnun kaldınız.  Gelecek yıllarda çok daha iyisini ortaya koymak için, sizler için çalışacağız. Sosyal ve kültürel etkinliklerimizi daha fazla düzenlemeye devam edeceğiz. Hedefimiz daha yaşanabilir ve daha mutlu bir Kapaklı’dır.” dedi.

 

Son Düzenleme Tarihi: 05 Aralık 2019 | 13:56:59
Haberi Paylaş
°
24 Ocak Cuma
Nöbetçi Eczaneler