Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapaklı'da Fener Alayı Coşkusu

Kapaklı'da Fener Alayı Coşkusu

Kapaklı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Fener Alayı düzenlendi.


Sanayiciler İlkokulu önünde başlayan Fener Alayı’na Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Cemal Murat, İlçe Jandarma Komutanı Fevzi Bayram, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve 5 bine yakın vatandaş katıldı.

BANDO TAKIMI EŞLİK ETTİ

Fener Alayı İsmetpaşa Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi’nde bulunan Sanayiciler İlkokulu önünde başladı. Ardından Levent Caddesi’ne kadar giden alaya Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bando Takımı eşlik etti. Marşların okunduğu coşkulu yürüyüşe elinde Türk bayrakları ve meşaleler ile vatandaşlar  Cumhuriyet için yürüdü.

“DEMOKRASİ DEMEK MİLLİ İRADE DEMEK”

Sanayiciler İlkokulu önünde başlayan, Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile Levent Caddesi üzerinde gerçekleştirilen Fener Alayı Sanayiciler İlkokulu önünde son buldu. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin burada yaptığı konuşmada, “Bugün tüm renklerimizle bir arada olduğumuz için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhuriyet demek demokrasi demek. Demokrasi demek milli irade demek. Bugün tüm parti temsilcileri ve tüm farklılıklarımızla söz konusu Cumhuriyet olunca, söz konusu onun kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olunca birlik beraberlik içerisinde olduğumuzu, tek bayrak altında tek yumruk olduğumuzu bir kez daha gösterdiğimiz için hepinize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bando takımına da ayrıca teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda çok daha büyük bir kutlamayı Kapaklı Belediye meydanında yapacağız.” dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 05 Aralık 2019 | 13:39:51
Haberi Paylaş
°
21 Şubat Cuma
Nöbetçi Eczaneler