Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk

Kapaklı Kent Konseyi'nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kapaklı Kent Konseyi'nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kapaklı Kent Konseyi, 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı için 28 Haziran Cuma günü saat 14.30’da Kapaklı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

1 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kongrede, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Güven Divan Başkanı, Kadir Arıcı ve Dr. Çisem Uslu da katip üye olarak seçildi.

‘’ORTAK AKIL ORTAYA KOYMALIYIZ’’

Divan üyelerinin belirlenmesinin ardından Kent Konseyi’nin faaliyetlerini içeren bir slayt gösterisi yapıldı.

Kent Konseyi Başkanı’nın seçiminin yapıldığı kongrede tek aday olan Arzu Özdemir, konsey üyelerinin oy birliği ile tekrar Kent Konseyi Başkanı olarak seçildi.

 Seçimin ardından bir  konuşma gerçekleştiren Kent Konseyi Başkanı Arzu Özdemir, ‘’İlçemizin daha yaşanabilir bir kent olması için kent sakinlerinin katkısı çok önemlidir. Bir yörede yaşayanların sorunlarının çözümüne yönelik çaba ve tavırlar sergilemesinin istediği kurumların başında yerel yönetimler gelir. Ancak, yerel yönetimlerin kentleşmesinin getirdiği sorunların çözümü için ayırdıkları kaynaklar sınırlıdır. Bu nedenle sorun çözücü planların yapılması gerekmektedir. Bu anlamda Kent Konseylerinin ve kent sakinlerinin yaşanabilir bir kent olmasında katkısı çok önemlidir. Ortak akıl, hesap verme, katılım, yönetişim ilkelerini gözlemleyip sorgulamalı, takip etmeli, gerektiğinde fikir ortaya koymalıyız. Tamamen gönüllülük esasına dayalı aktif ve üretken insanların hiçbir karşılık beklemeden sosyal yardım, sosyal dayanışma, hoşgörü, faydalı olma ve fikirlerin birleştiği çatı Kent Konseyi’dir. Kente sahip çıkma bilinci hemşehrilik, dayanışma, çevreye ve doğaya sahip çıkma bilinciyle yaşayan toplulukların artması için sizleri bu çatıda toplanmaya davet ediyorum. Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum.‘’ dedi. 

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Özdemir’in konuşmasının ardından Kent Konseyi’nin yeni yönetiminin belirlenmesine geçildi. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Zühre Dökmeoğlu, Ali İlgen, Seçkin Dilsiz, Burak Ceyhun, Ersan Karamehmetoğlu, Nizamettin Çoban, Hayati Çakan, İbrahim Çetintaş, Furkan Bolat, Yusuf Çetin. Yönetim Kurulu’nun da belirlenmesinden sonra Engelli ve Çocuk Meclisi kurulması kararlaştırıldı. Dilek ve temennilerin ardından beşinci olağan genel kurul toplantısı noktalandı.

Son Düzenleme Tarihi: 01 Temmuz 2019 | 10:41:47
Haberi Paylaş
°
18 Ekim Cuma
Nöbetçi Eczaneler