A- A+

Zabıta Ekipleri Halk Pazarlarında Etiket Ve Tartı Denetimlerini Sürdürüyor

02.01.2018 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı Pazar denetin ekipleri ilçede kurulan halk pazarlarında pazarcı esnafının terazilerini ve etiketlerinin kontrol ve denetimlerini sürdürüyor.

UYARIDA BULUNDULAR

İlçede kurulan pazarda fiyat etiketi denetimi yapan Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sebze ve meyve tezgahlarındaki etiketi bulunmayan Pazar esnafını uyararak ihbarname bıraktı. Ekipler aynı zamanda esnaflara terazi ve tartı aletleri ile genel hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulundu. Kapaklı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerin vatandaşın hem sağlığı hem de maddi açıdan haksızlığa uğramaması adına çok önemli olduğu ifade etti.

“DENETİMLERİMİZ SÜRECEK”


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerini aralıksız sürdürdüğünü belirterek, " Yılbaşı öncesi ekiplerimiz sebze pazarı ve diğer tezgahlarda etiket denetimi uygulamasına başladı. Ekiplerimiz etiket denetiminin yanı sıra hijyen ve diğer konularda da pazar yerlerinde denetimler gerçekleştiriyor. Yapılan denetimler ile vatandaşlarımızın hem sağlığını korunması hem de maddi açıdan zarar görmesinin önüne geçmek için bu denetimler gerekli. Vatandaşın hakkı ve sağlığı her şeyden önemlidir. Halkımızdan ve esnaflarımızdan ricamız bizlere yardımcı olmaları" diye konuştu

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER