A- A+

Meme Kanseri Farkındalık Haftasında Eğitimler Düzenleniyor

18.10.2017 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Meme Kanseri farkındalık haftası dolayısı ile farkındalık yaratmak adına Kapaklı Toplum Sağlığı merkezi ve Kapaklı Belediyesi sağlık işleri müdürlüğü işbirliği ile kapaklıda ki bütün mahallelerde meme kanseri erken teşhis eğitimleri düzenleniyor.

Aynı zamanda toplantılarda Kapaklı Belediyesi Psikologu Ceren Sayın ve Toplum Sağlığı Merkezi Psikologu Güneş Çalışkan tarafından bağımlılık,teknoloji bağımlılığı ve etkili iletişim konuları adı altında eğitimler veriliyor.

Uzunhacı mahallesinde başlayan eğitimler , Yanıkağıl mahallesi ve Karaağaç mahalleleri ile devam etti. Diğer tüm mahallelerde eğitimler yapılmaya devam edilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI '' Kapaklı Toplum Sağlığı merkezimiz,Belediyemiz Psikologu ve Belediyemiz Sağlık İşleri müdürlüğümüzün iş birliği ile vatandaşlarımızı meme kanseri erken teşhis konusunda bilgilendirmek amacıyla mahallelerimizde böylesi güzel bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriyoruz.Kapaklı Belediyesi olarak; halkın belediyesi olarak, her zaman halkla birlikte, onun sağlığıyla, sosyal sorunlarıyla da ilgileniyoruz.Bu anlamda vatandaşlarımızın katılımı bizler için çok önemli. Çünkü eğer bir hastalıktan erken korunmayı ve erken teşhisi öğrenebilirsek bir çok hastalığın önüne hemen geçmiş olabiliriz.'' dedi.

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER