A- A+

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısının 1. Oturumu Yapıldı

06.11.2017 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediye Meclisi Kasım Ayı olağan meclis toplantısını yapmak üzere 03 Kasım Cuma günü saat 11.00 'da Belediye meclis toplantı salonunda Meclis Başkan vekili Ersin Yavuz başkanlığında toplandı.

Atatürk Mahallesi 840 ada 7 nolu parselde bulunan 6 metrekarelik belediye hissesinin, Atatürk Mahallesi 840 ada 6 nolu parselde bulunan 4 metrekarelik belediye hissesinin, hissedarlarına satılmasının oybirliği ile kabul edildiği toplantıda, Kınalı-Saray Devlet yolu Kapaklı Geçişi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konulu yazısı da İmar Komisyonu’na havale edildi.

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Fatih Mahallesi 659 ada 9 nolu parselde bulunan 141 metrekarelik belediye hissesinin hissedarına satışının oybirliği ile kabul edildiği toplantıda, Pınarça Mahallesi Basınç düşürme istasyonu konulu yazı ise görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Özel Güvenlik Hizmeti alımı konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken, Dolu Kadro değişikliği de oybirliği ile karara bağlandı. Taşınmaz alımı konulu yazının Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildiği toplantıda Mimar Sinan Mahallesi 434 ada 55 nolu parselde bulunan 67,09 metrekarelik belediye hissesinin hissedarına satışı oybirliği ile kabul edildi. Gündemin bir diğer maddesi olan araç kiralama hizmeti alımı konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken, Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü’nden kiralanan Kazak gölü mesire alanında hastane yapılmak üzere sınır düzeltmesi yapılması için muvafakat vermek üzere Belediye Başkanı’na yetki verilmesi konusu da mecliste görüşülüp İmar Komisyonuna havale edildi.

İRFAN MANDALI’YA YETKİ VERİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan 26/10/2017 tarih 1089 sayılı yazısı ile Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğünden kiralanan Kazakgölü Mesire alanında Hastane yapılmak üzere sınır düzeltmesi yapılması için muvafakat vermek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi.Oy birliği ile İrfan MANDALI'ya yetki verildi.


PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Boş Kadro Değişikliği konusunun oybirliği ile kabul edildiği toplantıda, Birlik üyeliği konulu yazı da Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi. Atatürk Mahallesi 1576 ada 8 nolu parselde özel eğitim tesis alanı olan 6 bin metrekarelik arsanın kıymet takdiri yapılarak ihaleye çıkarıldığı, fakat ihaleye katılım olmadığı belirtilerek arsanın taksitli satılabilmesi için peşinat tutarının, taksit sayısının ve uygulanacak vade farkının belirlenerek yeniden satışa çıkarılması konusu da görüşülürken, ilgili gündem maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Meclis toplantısı Mahalli İdarelere Hizmet Derneği (MİHDER) tarafından organize edilen 10-15 Aralık tarihleri arasında Dubai İmar, Şehircilik ve Belediye Hizmetleri İnceleme ve Tetkik Gezisine yol ve yevmiyelerinin belediye bütçesinden karşılanmak üzere katılacakların isminin belirlenmesi konusu görüşüldü. Yapılan oylamada geziye Belediye personeli Kudret Canbaz, meclis üyeleri Mustafa Serat ve Bülent Eres’in katılması oybirliği ile kabul edildi. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde Küresel Çevre Fonu tarafından desteklenen Birlikte Yeşil Enerjiye Projesi 13-16 Kasım tarihleri arasında Almanya-Freiburg, İsviçre Basel-Mullhousa ve Fransa Strasbourg-Colmar kentlerine Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği tarafından düzenlenecek olan inceleme gezisine, yol ve yevmiyeleri belediye bütçesinden karşılanmak üzere gidecek isimler belirlendi. Geziye İrfan Mandalı ve Muzaffer Yıldıran’ın katılması da oybirliği ile karara bağlandı.

İKİNCİ OTURUM ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

Toplantıda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Bahçeağıl Mahallesi’nde yapılacak olan halı saha için mülkiyeti belediyeye ait 8311 metrekarelik arsanın 2 yıl süreyle bedelsiz büyükşehir belediyesine tahsis edilmesi ve tahsis protokolünün imzalanması için İrfan Mandalı’ya yetki verilmesi konusu da Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na havale edilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaağaç’ta yapılacak olan halı saha için, mülkiyeti Kapaklı Belediyesi’ne ait uygun bir alanın 2 yıl süreyle bedelsiz Büyükşehir belediyesine tahsis edilmesi ve tahsis protokolü için İrfan Mandalı’ya yetki verilmesi konusu da Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. Toplantının bir diğer maddesinde ise İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’na bağlı tüm birliklerde bulunan kaydı silinmiş, ancak yıkımı gerçekleştirilemeyen binaların yıkım işinin belediye tarafından yapılması için Başkan İrfan Mandalı’ya protokol imzalama yetkisinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından ilk oturum sona ererken, meclisin ikinci oturumu ise 08 Kasım Çarşamba günü saat 16.00’da yapılacak.

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
  • Slider
  • Slider
  • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER