A- A+

Belediyemiz Psikologu Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesini Ziyaret Etti

18.10.2017 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediyesi Psikologu Ceren SAYIN Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı şubesini ziyaret ederek engelliler ve aileleri ile düzenlenen programda bir araya geldi.

Programda engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra ailelerin bu süreçte karşılaştığı güçlükler toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olmak adına neler yapabilecekleri ve psiko- sosyal sorunlara müdahale yöntemleri konusunda Psikolog Ceren Sayın tarafından engelli ailelerine bilgiler verildi.

Ailenin çocuğunun engelini kabul etme ve olumlu tutum geliştirilmesi ailenin sosyal yaşama uyum sürecinde yaşadığı duygusal sorunların çözümlemesi üzerine değerlendirmelerinde ayrıca yapıldığı program engelli aileleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Soru cevap şeklinde son bulunan programda aileler karşılaştıkları sorunlarla baş etme yöntemleri konusunda bilgilendirildi.

Başkan Mandalı konuyla ilgili yaptığı açıklamasında '' Engelli kardeşlerimiz ile her zaman birlikte olmaya çalışıyoruz. Belediyemizde kısa bir süre önce göreve başlayan Psikologumuz Ceren SAYIN'da engellilerimizi ve ailelerini daha yakından takip ederek belirli aralıklara onlarla birlikte olmaya devam edecek.Engellilerimizin sosyal hayata katılımını ve kendilerine engelsiz bir hayat sağlama noktasında çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah, engelli kardeşlerimizin en mutlu şekilde hayatlarını sürdürmek istiyoruz. Kapaklı Belediyesi olarak engellilerimizin her zaman yanındayız.'' dedi.

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
  • Slider
  • Slider
  • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER