A- A+

Başkan Mandalı Gazeteciler İle Bir Araya Geldi

12.01.2018 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle düzenlediği kahvaltı programında gazetecilerle buluştu.

11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 10:00’da Mandalı Restaurant’ta düzenlenen kahvaltı programına Kapaklı ve Çerkezköy’den birçok basın mensubu katıldı. Gazetecilerin anlamlı günü’nü kutlayan Kapaklı Belediye Belediye Başkanı, belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Düzenlenen kahvaltı programında konuşan Başkan Mandalı, Pınar Bulvarı’ya yapılacak altyapı çalışmaları hakkında da şunları söyledi; ‘’ Enver Özel döneminde yapılan kanalizasyon tükenmiş halde. Kapaklı’ya TESKİ tarafından yapılacak 22 milyonluk yatırım içinde bu bölgede var. Ana arterlerde yağmur suyu hattı yok. Bunları yapılması gerekiyor. Çalışmalar esnasında bulvar trafiğe kapanmayacak. Bir taraftan çalışılacak, bir taraftan da trafik akacaktır.’’

‘’İŞLERİ GERÇEKTEN ZOR’’

Günün anlam ve önemine ilişkin sözleriyle konuşmasına devam eden Başkan Mandalı, gazeteciliğin gerçekten zor bir meslek olduğunu ifade etti. Gazetecilerin hak ettikleri değeri maddi ve manevi olarak görmediğini vurgulayan Mandalı, ‘’Gazeteci arkadaşlarımızın tabiî ki sadece 10 Ocak gününe bağlı kalmamak kaydıyla her gün hatırlanmalı. Basın mensubu arkadaşlarımız hala merdiven altında gazetelerini basmaya çalışıyorlar. Yarına nasıl başlık atabiliriz, vatandaşlarımızın yapacakları haberlerle nasıl ilgisi çekebiliriz diyerek uğraş veriyorlar. Kısacası el emeği göz nuru işlerini yürütmeye çalışıyorlar. İşleri gerçekten zor, Maddiyatla ilgili kısıtlı gelirlerle işlerini yürütüyorlar” dedi.

2018’DE YAPILACAK YATIRIMLARI ANLATTI

2018 yılında Kapaklı’da birçok yatırımın hayata geçeceğini de belirten Başkan Mandalı, şu ifadeleri kullandı; “Bin kişilik Kapalı spor salonu start aldı. 5 milyonluk Kapalı Pazar yerinin de ihalesi yapıldı ve çalışmalar devam ediyor. 150 esnafımıza kapalı pazarda istihdam sağlayacağız. 3 milyonluk Pınarça Mahallesi sınırları içersinde çok amaçlı spor kompleksinin ihalesi başladı. Ayrıca 2018 yılında ilçe merkezinde yollarla ilgili 15 milyonluk asfalt çalışması yatırımı olacak. TESKİ’nin de 22 milyonluk yatırımı var. Bu yıl Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Bakım evini Kapaklı’ya kazandıracak. Cumhuriyet Mahallesinde 30 dekarlık alanda büyük bir parka başlandı. İsmetpaşa ve Bahçelievler mahallesi arasında bulunan üst geçidin ihalesi de bitti. Vahit İnce üst geçidinin 150 metre altında bu üst geçidi hayata geçireceğiz. Büyükşehir Belediyesi Defacto’nun üstünde 30 dekarlık alanda kapalı yüzme havuzunun startını verecek. Hürriyet ve Çeken Caddesini Büyükşehir Belediyemiz prestij cadde yapacak. Kazak gölünde 80 dönümlük alana hastane yapılacak. Kapaklı’da 2018 yılında dere ıslah çalışması gerçekleştirilecek. Kapaklı’da mahallelerde halı sahaları kazandıracağız”dedi.

"YATIRIMLAR GELECEK"

Başkan Mandalı, 2018 yılında Kapaklı’ya Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesi tarafından yapılacak olan yatırımlardan söz etti.Yarı olimpik yüzme havuzu, alt yapı yatırımları ve TESKİ’nin 20 Milyon TL’lik yatırımlarının 2018 yılı içerisinde gerçekleşeceğini kaydeden Mandalı, mahallelerde de halı saha yatırımlarının olacağını söyledi. Mandalı, 1000 kişilik kapalı spor salonu ile kapalı pazar yeri çalışmalarının başladığını sözlerine ekleyerek, Pınarça Mahallesi’nde 3 milyon TL’lik bir spor salonu yapılacağını ifade etti. Ayrıca 15 Milyon TL’lik bir asfalt yatırımının da bu yıl içerisinde gerçekleşeceğini belirti,

İKİZGÖLLER VE KAZAK GÖLÜ ÖZELLEŞME YOLUNDA

Kapaklı’nın gözde mesire alanları Kazak Gölü’nün özelleşmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini de kaydeden Mandalı, “İkizgöller mesire alanımız özelleşti. Yüzde 85’i belediye tesisi olacak ve geri kalan kısmı işletmeye açık olacak. Yapılacak tesislerle orada konaklamak isteyen vatandaşlarımız bir ücret karşılığı olacak fakat onun dışında herhangi bir ücret olmayacak. Özelleşme dediğimiz daha güvenilir ve muhafaza edilmiş alan şeklinde olacak.Kazak Gölü’nde ise çalışmalar sürüyor” dedi.

“BİZ TALEP ETTİK İZİN VERMEDİLER, YENİDEN YAZDIK CEVAP BEKLİYORUZ”

Başkan Mandalı daha Uzunhacı Mahallesi’nde bulunan ve atıl halde bulunan okul ile ilgili de konuştu. Mandalı, “Biz oradaki okulun tadilatını yapalım halka açalım, okul ihtiyacı olursa yine Milli Eğitim alıp okul olarak açsın. Bunu defalarca yazdık reddettiler. Şimdi tekrar bir yazı daha yazıp talepte bulunduk cevap bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI NEDEN KATILMIYOR?

Başkan Mandalı, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın da katıldığı güvenlik toplantısında Belediye Başkanı olarak katılma daveti bulunulmamasına sitemkar bir şekilde tepki verdi. Mandalı iktidar partisinin belediye başkanı olsaydık o zaman güvenlik ve asayiş toplantısında olurduk diyerek sitem etti.

“TERMİK SANTRALE KARŞIYIZ”

Basın mensuplarının “ Çerkezköy-Kapaklı arasına yapılması planlanan termik santral konusundaki sorularınacevap veren  Başkan Mandalı “ Çerkezköy-Silivri sahasına basan ayaklarda kamulaştırma bedeli var. Kamulaştırma bedelinden dolayı Silivri-Çerkezköy ayağı pahalı geldiğinden termik santralden vazgeçildi. Daha sonra araştırmalar neticesinde kamulaştırma bedelini ödemeden nasıl yaparız diyerek 150 dekarı Kapaklı, 350 dekarı Çerkezköy sınırına basan 500 dekarlık bir alan Tugay Komutanlığının arka tarafında keşfedildi. Ciddi anlamda devlet ben buraya termik santral yapacağım projesi ile geldi. Bizde akabinde Vatandaşlarımız ile beraber termik santrale hayır kampanyasını yazılı ve görsel olmak üzere anlatmaya çalıştık. Yasal olan prosedür gereği Çerkezköy Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesi olmak üzere ayrı itiraz dilekçeleri verdik. Şu ana kadar lehimize ve aleyhimize yönelik bir geri dönüş olmadı. Gelişmelerin lehimize dönelik olmasını düşünüyoruz” diye konuştu.

“OKSİJENİ YOK ETMEK İSTİYORLAR”

Oksijenden mahrum bölgede yaşadıklarını kaydeden Mandalı “ Bu bölgemizde 250’nin üzerinde sanayi sektörümüz ve 90 bin çalışanımız var. Bu arkadaşlarımızın oksijeni en iyi alabileceği bölgelerden mevki olarak kuzeyimizde Yıldız Dağları var. 500 dekarlık termik santral düşünüldüğünde oksijenden tamamıyla yoksun kalacağımız görülüyor. Bunu bizim istememiz mümkün değildir. Bizim enerjiye ihtiyacımız var. Termik santral olarak düşünülen 500 dekarlık alana güneş tarlası ve rüzgar gülü yaparsanız alacağımız enerjinin üst misli artı olarak size geri dönecektir. Buda kısacası yenilebilir enerji oluyor. Bakanlık yetkilileri toplantılar yaparak bu bölgeye oksijenin daha da çok pompalanacağı gibi bir hava estiriyor. Ancak vatandaşlarımız duyarlı ve bunun böyle olmayacağını biliyor. Maalesef bakanlıktan görevlendirilen yetkiler, bozuk plak gibi vatandaşları bilgilendirmeye çalışıyor.

“YENİLEBİLİR BİR ENERJİYE GİTMEMİZ GEREKİYOR”


Mandalı “ Dünya ölçeğine baktığımızda termik santralden vazgeçmeyen bir ülke bana söyleseniz, beşinci dünya ülkelerinden bahsedebiliriz. Birinci, ikinci ve üçüncü dünya ülkeleri termik santralden arındırılan konumda olduğunu bildirmek istiyorum. Yenilebilir bir enerjiye doğru gitmemiz gerekiyor. Kapaklı ve Çerkezköy sınırlarına 500 dekar alana termik santralden kendimizi arındırmamız gerekiyor. Bunun çalışmalarını yapmaya devam ediyoruz. Bazı basın mensubu arkadaşlarımız her gün gazete sayfalarında termik santral istemiyoruz, termik santralde neredeyiz diye haberler çıkartıyorlar. Ben kendilerine teşekkür ederken, aynı duyarlılığı da diğer basın mensubu arkadaşlarımızdan da bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Mandalı’nın konuşmalarının ardından kahvaltıya geçildi. Masada gazetecilerle sohbet eden Mandalı, yemekten sonra basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
 

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER