A- A+

İlçemizde Sel ve Taşkınlara Karşı Dereler Temizleniyor

23.10.2017 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki derelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Mandalı konuyla ilgili yaptığı açıklamasında '' İlçemiz içerisinden geçen derelerimizde yaklaşan kış ayı öncesi temizlik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Atatürk mahallemizin içerisinden geçen Çayırlık ve kazak gölü derelerimizde ekiplerimiz çalışıyor. Bu derelerimizi ıslah ederek daha modern ve kentimize yakışan bir görünüme kavuşturmak istiyoruz.Devlet Su İşleri Genel müdürlüğü ile istişarelerimiz sürüyor. Derelerimizin İnönü mahallemizden geçen bir kısmı ıslah edildi. Diğer yarım kalan Atatürk mahallemizdeki derelerde tamamlanarak DSİ tarafından ıslah edilmesi planlanıyor. Proje çalışmaları tamamlandı. '' dedi

Kapaklı'nın temizliği için her daim önemle çalıştıklarını ifade eden Başkan Mandalı, “Vatandaşlarımıza daha yaşanabilir kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Kış ayının yaklaşmasıyla birlikte ilçemizde bulunan derelerimizin temizliğini yapıyoruz ve diğer derelerimiz ile birlikte de yapılmaya devam edecek. Çok önemli bir konuya değinmek istiyorum. Derelerimizin temizliğini yapıyoruz fakat vatandaşlarımızı derelerimize çöp atmamaları konusunda uyarmak istiyorum. Bizler bu şehri temiz tutalım ki gelecek nesillerimizde bundan istifade etsin. Lütfen derelerimize çöplerimizi ve ambalaj atıklarımızı atmayalım. Atanları gördüğünüz takdirde Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne haber verelim. Kapaklımız için biraz daha duyarlı olalım” şeklinde konuştu

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
 • Slider
 • Slider
 • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 • Zabıta Ekiplerimiz Pazar Denetimlerini Sürdürüyor

  Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Pazar denetim ekipleri, kentimizde bulunan semt ve üretici pazarlarının standart niteliklere kavuşturulması, pazar esnafı ile vatandaşın daha iyi şartlarda buluşturulması amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

  16.11.2017

 • İlçemiz Genelinde Görüntü Kirliliği Oluşturan Unsurlar Kaldırılıyor

  Kapaklı Belediyesi, Atatürk Mahallesi Erbay caddesi üzerindeki izinsiz olarak yapılan ve hem görüntü hem de çevre kirliliğine neden olan kaçak barak ve çadırlara müdahale ederek oluşan çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor.

  16.11.2017

 • Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit Ödemeleri Başladı

  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, Emlak ve Çevre Temizlik vergisi 2. taksit ödemelerinin başladığını hatırlatarak vatandaşların ödemelerini son güne bırakmamaları konusunda hatırlatmalarda bulundu.

  15.11.2017

 • İlçemize Yapılacak Olan Spor Salonu İşine Ait Protokol İmzalandı

  Kapaklı İlçesinde, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli taşınmaz üzerine Tekirdağ Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) tarafından yaptırılacak olan 500 Kişilik Spor Salonu yapım işine ait protokol, ÇOSB Toplantı Salonunda; Vali Mehmet Ceylan, Vali Yardımcısı ve YİKOB Başkanı Tayyar Şaşmaz, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından imzalandı.

  15.11.2017