Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu Gerçekleştirildi

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu Gerçekleştirildi

Kapaklı Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 

Açılış ve yoklama ile başlayan meclis toplantısı, ilk oturumda komisyonlara havale edilen konuların oylanmasıyla devam etti.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

İlgili komisyonca görüşülen Mimar Sinan Mahallesi Baran Sokak üzerinde bulunan parka 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halisdemir isminin verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Atatürk, Cumhuriyet ve İnönü Mahallelerinde yapılacak kadastro işlemlerinde görev almak üzere, Yavuz Ünlü, Nazmi Köroğlu, Mehmet Karaçoban, Reşat Ünlü, Nureddin Dubaz ve Mustafa Aktürk bilirkişi olarak oy birliğiyle kabul edildi. 

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

İmar Komisyonu tarafından alınan İnönü Mahallesi 1880 parsel 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar plan değişikliği konusunun onaylanmak üzere Büyükşehir belediyesine gönderilmesi konusu oy çokluğu ile kabul edildi.

KOMİSYON ÇALIŞMALARININ DEVAMI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen konuların görüşülmesi ile devam etti. Komisyonun aldığı 2020-2024 stratejik plan konulu yazının daha detaylı olarak incelenebilmesi için komisyon çalışmalarının devamı oy birliği ile kabul edildi.

5 YILLIĞINA KİRAYA VERİLMESİ OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Komisyonun bir diğer raporunda ise Atatürk Mahallesindeki Hacılar Çeşmesi Süleyman Demirel Parkı ve İsmetpaşa Mahallesindeki Bülent Ecevit Parkı alanı 5 yıllığına kiraya verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

İlçenin muhtelif yerlerinde bulunan tarlaların ile 5 yıl süre ile tarım arazisi olarak tarımsal faaliyetlerinde kullanılmak üzere kiralanması ve kiralama iş ve işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Belediye Başkanı ve belediye encümenine yetki verilmesi konusu oybirliğiyle kabul edildi.

BAŞKAN ÇETİN’E YETKİ VERİLMESİ OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

İmar Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu müşterek raporu olan ilçenin bazı yerlerindeki park alanlarında su sondaj kuyularının açılması için TESKİ’ye 10 yıllığına bedelsiz tahsis edilmesi ve tahsis protokollerini imzalamaya Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Son Düzenleme Tarihi: 10 Eylül 2019 | 09:48:36
Haberi Paylaş
°
23 Ocak Perşembe
Nöbetçi Eczaneler