Atatürk
“Kapaklı Sizin Eviniz”
Atatürk

Başkan Çetin'den Anneler Günü Mesajı

Başkan Çetin'den Anneler Günü Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çetin , mesajında şu ifadele yer verdi : “Anneler, yaşam boyu sevgiye, saygıya ve hürmete layık en yüce varlıklardır. Bir insan için hayat anne ile başlar.  Anne şefkat, sevgi, yaşam ve huzur pınarıdır. Sağlıklı bir toplumun, sağlıklı çocuk ve gençlerin yetişmesi anne ve aile ortamına bağlıdır. Aileyi tek bir çatı altında tutan en önemli unsur annedir. Huzur, güven, barış ve mutluluk dolu bir dünyanın temelleri, annelerimizin yetiştireceği dürüst, sağlıklı, imanlı ve eğitimli bireylerle mümkündür. Sevginin ilk kaynağı olan anneler çocukları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmazlar.

 Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) övgülerine mazhar olan ‘Cenneti annelerin ayaklarının altında gören’ bir medeniyetin fertleri olarak annelerimize layık oldukları sevgi ve saygıyı göstermek en temel görevlerimizden biridir. İyilik, erdem, adalet, cesaret, hoşgörü, tevazu, sabır, sadakat, sevgi ve paylaşmayı o büyük yüreklerinde taşıyarak evlatlarına aktaran annelerimiz, aynı zamanda ilk öğretmenimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle üzerimde büyük emeği olan kıymetli annemin ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm anneleri rahmetle anıyor, başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere her türlü zorluğa fedakârca göğüs geren şefkat ve huzur pınarlarımız tüm annelerimizin  Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum. " dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 13 Mayıs 2019 | 14:40:27
Haberi Paylaş
°
24 Ağustos Cumartesi
Nöbetçi Eczaneler